BUITENLAND. BINNENLAND. BURGERLIJKE STAND. In zeer vele gevallen kan men den oor sprong der droomen wel nasporen, maar men moet er dikwijls zeer spoedig bij wezen, dat wil zeggen weinige droomen zijn zoo duidelijk, dat men een paar uur na het ontwaken nog goed in staat is, het ge droomde zich in samenhang weer voor te stellen. Wel weet men, dat men pleizierig of akelig, of vreemd gedroomd heeft, maar de duidelijke voorstelling van het geheel ontbreekt. Iets, dat ons over dag sterk heeft getroffen in goeden of in kwaden zin, heeft invloed op ons droomleven, en wel dikwijls doet men zichzelf de vraag te ver geefs, hoe kom ik aan de combinatie, zooals zich die in mijn droom heeft voor gedaan, maar niet dikwijls zal men zich de vraag te vergeefs doen, hoe kom ik aan de verschillende denkbeelden, die zich in mijn droom tot een geheel hebben gecom bineerd. Etherische zielen mogen gelooven aan een reizen van de ziel, wij voor ons gelooven, dat een overladen maag geen gering aandeel heeft aan ons droomenleven. (Vrij naar Wothe). een braaf en degelijk mensch, maar gij zijt weer heel anders; ik kan er geen verklaring van geven, wat eigenlijk zoo aantrekkelijk in u is, maar ik geloof, dat ik van den dag af waarop gij een onrecht begingt, ik ook niet meer van u zou houden. »En tot zoolang mag ik steeds bij u komen, en wilt gij altijd vriendelijk tegen mij zijn »Gij kunt niet dikwijls genoeg komen!» Zij hadden thans den rijweg bereikt, en de vrouw maakte haren arm los. Wronkow liep nu weer met vasten tred. llij was niet vroolijk gestemd, maar een soort van kalme berusting had zich van zijn gemoed meester gemaakt; bij wilde zich niet meer verzetten, zich nergens meer aan ergeren hij zou van nu af alles zijn eigen' gang maar laten gaan. (Wordt vervolgd). ÏIEUSDEN, 19 Juli. t Met Land van Heusden wordt meermalen on der de gezonde plaatsen genoemd. Toch kan dit zelden zoozeer worden aangetoond als thans. In het naburige Herpt, met eene bevolking van circa 600 inwoners, heeft de laatste aangifte van over lijden nu juist een jaar geleden plaats gehad. 1 GENDEREN, 19 Juli. Gisteren nam den WelEerw. heer J. Ossewaarde afscheid van zijne gemeente, naar aanleiding van Deut. RjO 19 20a. „Ik neem heden tegen u lieden tol getuige den hemel en de aardehet leven en den dood heb ik u voorgesteld, den zegen en den vloek Kiest dan het leven, op dat gij levet en uw zaad. Liefhebbende den Heere uwen God, Zijne stem gehoorzaam zijnde en Hem aanhangendewant Hij is uw leven en de lengte uwer dagen.* Een talrijke opkomst, zoo van hier als elders, was bijeen gekomen. Na de afscheidsrede werd hem Psalm 121 4 door de gemeente toegezongen. t ZUILICHEM, 18 Juli. De handel in vroege aardappelen is thans zeer levendig. De prijzen worden echter zeer laag. Men besteedt thans 1.50 per HL. De zoo zeer gevreesde aardappel-ziekte heeft men reeds in het loof opgemerkt, maar aan den knol heeft zij zich nog niet vertoond. t HEESBEEN, 18 Juli. Door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap den polder van Heesbeen, is met algemeene stemmen herkozen tot lid van het bestuur de heer P. Wagemaker. De omslag per hectare is vastgesteld op ƒ7. t ALM KERK. Door den Raad dezer gemeente is in de vergadering van 17 Juli 1.1. afwijzend beschikt op een adres van de hoofden der openbare scholen aan de Voorsteeg, den Nieu wend ijk en te Uitwijk, inhoudende verzoek; het gemiddelde der veranderlijke inkomsten, voortkomende uit het her- halingsonderwijs, als vaste som bij hunne jaar wedde te voegen met het oog op hun pensioen. t DALEM. In de laatste maanden wordt het besfe dek riet vlug verhandeld en meest per spoor ver zonden. Het schijnt dat men vooral in Gelder land weer meer riet begint te gebruiken. HERWIJNEN, 16 Juli. Door den Inspecteur van het geneeskundig Staatstoezicht van Gelder land, zijn de mazelen alhier epidemisch verklaard. t Te Herwijnen is de aarappelbeurs her opend. De gunstig bekende Geldersche Kralen gelden den zeer geringen prijs van 1.65 per hectoliter. Aan de Tweede Kamer is ingediend een ont- eigeningsontwerp voor de verbetering van het Scheur ter weerszijden van de haven van Maas sluis. Ofschoon dit verbeteringwerk deel uitmaakt van het ontwerp der Staatscommissie voor de verbetering van den Rotterdamschen waterweg, staat het toch geheel op zich zelf. Uitstel van deze onteigeniug zou haar later veel kostbaarder maken, indien de belanghebbenden bij deze gron den ze tegen den stroom gingen verdedigen. De kosten worden nu geraamd op 1.376.000. Door de uitgevers van de voornaamste dagbla den is aan de Tweede Kamer een adres gezon den, houdende verzoek dat het op 7 Juli inge voerd tarief voor binnenlandsche telegrammen ten spoedigste worde vervangen door een lager tarief of dat althans voor de dagbladen het oude tarief van kracht blijve. Noord-Brabant werd verschillende malen door hagelslag geteisterd, o. a. 21 Juni 1767, waarbij de dorpen Eeten, Doeveren, Drongelen, Gende- ren, Medikhuizen, Heesbeen, Herpt, Meeuwen en Oud-Heusden veel te lijden hadden. 7 Aug. 1845 te Moergestel. 9 Aug. 1848 te Tilburg 2 Juni 1849 te Beugen, Oploo c. a., Boksmeer en Satn- beek. 18 Juli 1852 leden de dorpen Made, Drim- melen, Udenhout, Heivoort en St. M.-Gestel veel door hagel. Het tractaat tot regeling van het internatio naal goederenvervoer op de spoorwegen is door de vertegenwoordigers van 9 staten geteekend. Zooals men weet was de conferentie tot vast stelling van het internationaal spoorwegrecht se dert 2 weken vergaderd. Rapporteur van de com missie van voorbereiding was de Nederlandsche afgevaardigde, prof. T. M. C. Asser. Bij de te Amsterdam gehouden wielerwedstrij den, bleef de heer Kiderlen van Delft we der zijn meesterschap boven alle andere bondsle den toonen. Bij een wedstrijd voor drie-wielers toonde echter ook de heer H. W. Van Raden uit Den Haag een ijverig oefenaar te zijn. De afstand van 2000 meter door den heer Kiderlen in 4 minuten 53/5 s. afgelegd, reed de heer Van Raden in 4 minuten 122/6 seconden af. Hij bekwam den tweeden prijs en een kunstvoorwerp. De heer Kiderlen gaf 110 meter voor. Het feest werd door fraai weder begunstigd en door duizenden bijgewoond. In de drukkerij der Weesiurichting te Neer bosch is thans in bewerking een maleische ca techismus, voor de Sangir-eilanden bestemd. Dit is het eerste werk van dien aard, hetwelk in deze inrichting wordt gedrukt. De directeur der Weesinrichting te Neerbosch heeft van een oud-wees, R. Pijpstra genaamd, die in 1884 met 2 andere weezen (Scholten en Klu- vers) naar Transvaal vertrok, vrij gunstig bericht ontvangen. Pijpstra, van beroep timmerman, is ongeveer een jaar bij den Heer Buhrman werkzaam ge weest. Hij had het daar zeer goed en verdiende 5 Sh., f 3, per dag. Daar echter het geld schaarsch was, werd bij het einde des jaars zijn rekening vereffend met 72 mooie schapen, welke Pijpstra tegen 10 Sh. per stuk verkocht. Bij de afzending van den brief (22 Mei) had de Heer Buhrman geen werk meer, terwijl Pijp stra elders te vergeefs naar werk had gezocht laatstgenoemde heeft toen het welwillend aanbod van den Heer B., om bij hem te blijven tot hij werk gevonden had en van daar in het rond te rijden om werk te zoeken, dankbaar aangenomen. Een Nederlandsche ingenieur is bezig met het nemen van zeer belangrijke en tot heden geluk kig geslaagde proeven, om het torenuurwerk, met slagwerk en carillon, aan het stadhuis te Schoon hoven een uurwerk dat voor slechts eenigs- zins juiste tijdsaanwijzing ten eenenraale onbruik baar was geworden door een electrisch toestel minstens even goed dienst te laten doen als de beste regulateur. Het stelsel, zegt men, berust op eene geheel nieuwe ontdekking op het gebied van electro- magnetisme eu het beginsel is van hooge betee- kenis. De zoo lang gestaakte werkzaamheden aan de haven van IJmuiden beginnen weer langzamer hand aan te vangenoveral ziet men bakens voor nieuwe sluizen, spuikanaal, vluchthaven enz. overal spoortreinen tot afvoer van zand; men waant zich terug in de tijden dat het kanaal nog gegraven moest worden. Het Geref. Centraal Weeshuis „Bethel*, te Dordrecht, ontving dezer dagen, bij de plaatsing van 2 kinderen uit België; de som van ƒ2500 van de zijde van een R.-K. menschenvrieud uit België. Men schrijft aan de „L. Crt.* „Haring in 't land, docters aan kant*doch als alle haring die te koop wordt opgedrongen, „langs den thans meer en meer gebruikelijken weg* werd veror berd, dan mocht de hulp der docters worden in geroepen om b.v. salebdrank voor te schrijven. De mannen met een borstkwaal, die in caterntjes postpapier, stalen pennen en beste reukzeep doen, en daarbij nog den voet dwars zetten, zijn zeer talrijkmaar zij worden nu ver overtroffen door de kooplieden in harin,ir. Op iedere gracht en straat hoort men „Nieve hèring*. Haring overal, zoo vet als spek en voor een bang gezicht. De krankzinnige persoon uit Ittervoort, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn broeder vermoord heeft, is Vrijdagavond in een bosch nabij die gemeente met afgesneden hals gevon den. De ongelukkige heeft dus, na de gruwel daad gepleegd te hebben, zich zei ven van kant gemaakt. Te Herwijnen is een paard, toebehoorende aan den landbouwer Govert van Zandwijk aldaar, door den bliksem getroffen en gedoodhet veulen dat onder 't paard zoog, kreeg geen letsel. Aan den Hoek van Holland geraakte de werk man H. D. onder een heistelling, die verplaatst werdmet het noodlottig gevolg dat hij op de plaats dood bleef. In de Bickersgracht te Amster dam is een lichterschip met hooi geladen, uitge brand. De schipper, zijn vrouw en 7 kinderen werden met moeite gered. Uit de Z.Willemsvaart te Maastricht is opgehaald het lijk van zekeren v. Alem, een schippersknecht, die Dinsdagnacht daar over boord was gevallen. Te Rouveen is een bijna 15 jarige zoon van den molenaar Albert Mulder van de derde verdieping van den molen ter hoogte van omstreeks 40 voet, naar beneden gevallen. Zijn toestand is zeer ernstig In één gezin te Haarlemmermeer overleden in de afgeloopen drie weken drie kinderen aan diphteritis, terwijl een vierde, 7 jaren oud, nog ziek ligt. Te Tiel is een 4-jarig jongentje, ten gevolge van het etan van klapbessen, ongesteld geworden en binnen een half uur tijds overleden. Uit de rivier de Maas, nabij de Oude Plantage, onder Kralingen is opgevischt het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, in verren staat van ontbinding. Het was gewikkeld in een mouw van een vrouwenjapon. Sedert eenige dagen worden uit de woning van den heer H. S. aan den Schooterweg te Haarlem vermist een paar juweelen oorbellen, ter waarde van 600, waarvan de opsporing en inbeslagneming door de politie is verzocht. In het kantoor van de firma H. in de Baan te Rotterdam is van Vrijdag op Zaterdagnacht ingebroken. De brandkast is met geweld geopend, en daaruit is voor 7000 aan bankpapier gestolen. Een zak centen schijnen de dieven wel te hebben aangeraakt, doch te zwaar bevonden om mede te nemen, zij hadden aan het bankpapier genoeg. De daders bleven tot heden onbekend. Sedert een paar dagen wordt een dochtertje van op de Nieuwe Haven te Rotterdam wonende echtgenooten vermist. Vermoedelijk is het meisje te water geraakt en verdronken. Alle nasporingen bleven tot heden vruchteloos. Op de rails, nabij de halte Belfeld (Limburg), is het verminkte lijk gevonden van zekere K. een com mies uit Venloo, die des avonds na etenstijd over de lijn naar huis moet zijn gegaan en toen doóT den trein uit Maastricht is overreden.Te Hedel zijn twee knapen van 12 tot 15 jaren in het Oude Maasje bij het zwemmen verdronken. t Woudrichem, van 130 Juni. Getrouwd: Sybe Glastra, 27 j. (van Rot terdam) en Clasina Swart, 25 j.Johannes Bax, 26 j. en Johanna Charlotta Redert, 20 j. (van Andel); Abraham Joseph Snelders, 29 j. (van Delft) en Anna Maria de Groot, 24 j. Geboren: Hermina, d. v. W. A. Borg en E. van der Meijden; Johanna, d. v. L. G. v. Stra ten en H. Havelaar; Catharina, d. v. M. Boeser Krielaart en G. PaansCornells Adrianus Josephns, z. v. W. J. Heesels en A. M. v. IorselPeter, z. v. J. Holster en M. SchriekLukas Johannes, z. v. J. G. Borg en C. G. VermeulenGrietje, z. v. P. A. Kentie en G. E. Hartman. Overleden: Johannes Cornells Berm, 1 j. Cornelis v. Tilborg, 61 jeebtg. van Antje Groe- neveld, eerder wedn. van Aarke Jacoba v. d. Kaa. Da Dnitsche kiocmprins zal, namens keizer Wil helm, het jubileum der Heidelbergsche hoogeschool bijwonou. Prinses Maria Josepha van Saksen is verloofd met den aartshertog Otto Frans Jozef, een zoon van den broeder van keizer Frans Jozef. In den FranschDuitschen oorlog werd een Pruisch soldaat, uit Welterod, (arrond. St. Goars- hausen) krijgsgevangen gemaakt en wegens insu bordinatie tot 24 jaren dwangarbeid in Algeriö veroordeeld. Niet lang geleden wist hij van daar te ontsnappen; de wachtpost was hem wel op 't spoor, maar door in een bosch in een boom te klimmen, ontkwam hij toch en den 26n April verliet hij 't oord zijner ballingschap en dezer dagen keerde hij in zijn vroegere woonplaats terug. Doch er wachtte hem een teleurstelling. Zijn vrouw, die hem dood gewaand en betreurd had, was inmiddels met een anderen man in den echt getreden. Men stelle zich hun ontmoeting voor! Bij de schouwing van het lijk van Markgraaf Pallaviciui is gebleken, dat deze verongelukte, na met zijn drie metgezellen van een aanzienlijke hoogte te zijn neergestort, nog leefdo, en zich een eind weegs voortgesleept heeft. Hij schijnt zijn zakdoek aan stuk gescheurd te hebben om zijn wond te verbinden. Bloedverlies en gebrek aan voedsel er verliepen 16 dagen tusschen het ongeluk en het vinden van zijn lijk hebben zijn dood veroorzaakt. De vier verongelukten zijn in een gemeenschap pelijk graf te Heiligeublut ter aarde besteld; Mark graaf Pallavicini, die veel later dan de anderen gevonden word, het laatst, omdat zijn lijk nog ge schouwd moest wordentoen alles voor de begra fenis der anderea al gereed was. De begrafenis was een eenvoudige maar aandoen lijke plechtigheid. De vier kisten stonden bij elkaar, in het Gemeentehuis. De bloedverwanten, afge vaardigden van de Alpenclubs en vele belangstel lenden waren bij de lijkplechtigboid tegenwoordig. Na afloop daarvan werden do kisten der twee gid sen naar buiten gebracht, en door den priester ge zegend. Nadat zij in de groeve waren nedergelaten, legdo de geestelijke zijn ambtsgewaad af, en hield bij het stoffelijk overschot van den heer Crommelin een toespraak, waarin hij do aanwezigen verzocht, voor den overledene te bidden. Met de plannen voor een kettingspoorweg op tandrails van Ems naar den top van den 1000 voet hoogen Malberg, ten zuiden van die stad, is 't guustig gesteld. De gemeente Ems heeft het plan goedgekeurd en do noodige medewerking be loofd. De vereischte gronden zijn reeds grooten- deels in 't bezit der ontwerpers. Keizer Wilhelm heeft zijn sympathie voor het werk betuigd. Prinses Clotilde heeft haar zoon Victor Napoleon doen weten, dat zij hem niet meer ontvangt voor dat hij zich met zijn vader zal hebben verzoend. Grévy, die 19 Juli naar Mont-sous-Vaudrey ver trekt, zal eerst einde October naar Parijs terug- keeren. De Graaf van Parijs en de hertog van Chartres en familie zullen een maand in Schot land doorbrengen. De hertog van Nemours is in België en zal van daar naar Engeland gaan. Roland Bonaparte is uit het kader van het Fran- sche leger geschrapt. De hertog van Chartres, die zijn oom, den hertog van Aumale, naar Brussel vergezelde, is weer naar Parijs vertrokken. De koning en de koningin van België begaven zich naar het »Hotel de Flandre« om den hertog van Aumale een bezoek te brengen. De hertog dineerde op het kasteel te Laeken. Zaterdagmorgen 9 ureu had het duel tusschen den Minister, generaal Boulanger, en den senator Lareinty te Meudon plaats. Nadat Lareinly vuur gegeven had, schoot de Minister in do lucht. Bou langer keerde te half 11 in zijn Ministerie terug; hij word luide toegejuicht. Uit Parijs wordt aan de »Frankforter Zeit.uug« gemeld, dat do aanstaande leening ten behoeve der Panama-Kanaal-maatschappij 500.000 obligatiën van fr. 1000 zal omvatten, in 45 jaren door maau- delijksche trekkingen aflosbaar, rente 3 De koers waartegen de uitgifte einde Juli zal plaats hebben, zou fr. 450 bedragen en de leening zou bij allo grooto crcdiot-instellingen opengesteld wor den, zonder hulp van een garantie-syndicaat,. Door hot springen van don stoomketel in het laboratorium van de veeartsenijschool te Lyon, is de chef-chemist, gedood en een beambte doodelijk gewond. Mevr. Fawcett heeft het denkbeeld geopperd, om in het volgend jaar, het jubiléjaar van Koningin Victoria, het kiesrecht te geven aan de Engelsche vrouwen. De Exportfirma Harris Godwin te Londen heeft haar betalingen gestaakt. De passiva bedragen 110.000. Volgens een officiëele opgaaf bedroeg Engelands Staatsschuld op 31 Maart dezes jaar netto 713.113.914. Door den rechter van Windsor werd een Schot, Jamis Junior, naar een krankzinnigengesticht verwezen. Hij had oen huwelijks-aanzoek geschre ven aan de koningin, die hij »my dear Victoria® noemde, terwijl hij zijn brief teekende»Your hus band, the Emperor.® Binnen enkele weken wordt aangevangen met den bouw van het Manchester scheepvaartkanaal. Reeds terstond zullen 20,000 werklieden daar werk vinden, terwijl reeds 300 locomotieven en 6000 waggons gereed staan voor het vervoer van den uit te graven grond. Een roekelooze luchtreis heeft de bekende kun stenmaakster Leona Dare ondernemen. Zij steeg namelijk in het Leopoldspark te Brussel op, met een ballon, niet in het schuitje, maar daaronder, hangend aan een trapeze, waaraan zij zich alleen met de tanden vasthield. Zoo is zij blijven hangen tot op eene hoogte van 1700 meter. Op last der politie was Leona met een veiligheidsgordel aan den ballon vastgebonden, maar zoodra zij een hon derd meter hoog was, zag men haar dien gordel losmaken, De ballon kwam mot de reizigers behouden in den omtrek van Leuven neer. Volgens het Dagblad van Lucern® was de toe vloed van vreemdelingen aldaar, bij gelegenheid van het feest van Sempach, zóó groot, dat er niet alleen gebrek kwam aan slaapplaatsen maar zelfs aan voe dingsmiddelen. Alle hotels, alle herbergen van eer sten, tweeden of derden rang waren overbevolkt. Er was geen bed, geen matras, geen sopha meer brschikbaar. In meer dan één hötel was men bijna genoodzaakt geweld te gebruikeu tegen do indrin gende gasten, die zich niet wilden verwijderen. Te 11 uren 's avonds was in de meeste herbergen allo voedsel »versloudeu.« Men kon geen kruimel brood meer vinden, ofschoon men bij zes bakkers om brood gezonden had. 't Is bijna ongoloofbaar, maar let terlijk waar. Een hevige storm heeft in Griekenland gewoed 15 dorpen in de prov. Elis werden verwoest. Men schat de schade aan den oogst en woningen toe gebracht op 1 milliocn drachmen. De haven van Napels zal worden vergroot; de kosten zullen twaalf millioen lires bedragou. Bij het afladeu van een waggon mot oud artil- lerie-materiëel te Petersburg, sprong een bom, die men ontladen waande; 16 personen, waarvan 4 kinderen, vrerden gedood, terwijl een aantal werden gewond. De Regeeringen van do verschillende koloniën in Australië beoogen eene expeditie naar do Zuidpool. Het initiatief er toe is te Melbourne genomen, waar nu eerstdaags eene conferentie zal worden gehouden van vertegenwoordigers der verschillende koloniën. Door het vatten van een roover bij Bocchigliere in de Calabrische hooglanden, is men een vreemde secte op het spoor gekomen. Het hoofd daarvan is Gabriel Donnici, een ex-sergeant, die zich voor een Godheid uitgeeft. Zijn aanhangers, die zich heiligen noemen, zijn kleine pachters en schaap herders zijn evangelie is een soort van communisme. Bij de bijeenkomsten moet hot walgelijk toegaan en Dounici's eigen schoonzuster werd, wegens haar weigering mee te doen, in een spelonk opgesloten totdat zij stierf. Een der »heiligen«, Serafino Bruno, vermoordde een dokter en werd roover. Hij is nu na lang zoeken gearresteerd tot groote 3mart der bevolking. Vancouver (Engelsch Columbia) is weder door een hevigen brand getroffen. Bijna de goheele stad is iu vlammen opgegaan, maar daar ook het tele graafbureau is vernield, weet men er nog niets naders van. Dank zij den ondernemingsgeest van den heer J. J. Dermouth van Scheveningen, is in Neder- landsch-Indië de eerste bierbrouwerij tot stand ge komen. Het hoofdgebouw, op Kebon Sirih opgericht, is, wat alle ouderdeelen aangaat, geheel gereed uit Europa gekomende wanden zijn asbestplaten. Het is vervaardigd door een Berlijnsche firma en eerst, vóór de aflevering, in Pruisen's hoofdstad geheel ineen gezet en weer uit elkaar genomen. De ijsfabriek is geleverd door en werkt geheel volgens oen nieuw systeem van professor Linden te Wiesbaden en is in staat 20,000 pond ijs per dag te leveren. Het is do eerste installatie van dien aard in Indië. De ketels en verdere brouwtoestollen zijn die van de Brasserie perfectionuéo* van Armand Gérard. Behalve de brouwerij, gistingskolder, ijsfabriek en wat vorder tot de installatie behoort, is ook een kleine werkplaats met smederij enz. aan de inrichting verbonden. Hot bier wordt gebrouwen uit Europeesche gerst; ook do verder benoodigde ingrediënten, het vaatwerk enz. zijn uit Europa aangevoerd. Een van de zoons van den ontwerper, naar Ne derland terugg gekeerd, zal zich aldaar toeleggen op do glasblazerij, om later, in Indië teruggekeerd, zelf in de behoefte aan flesschen euz. te kunnen voorzion. Bij den penningmeester der Provinciale commissie voor de algemeene collecte ten behoeve van noodlijdenden door den hagelslag op 1 Juni 1886 is ontvangen, 4e opgave: Collecte gemeente Tilburg, 1285.75; Baardwijk, 62.20 Boekei, ƒ124.95; Bokhoven, ƒ9.304; Dinter, 54.25 jon gen, ƒ143.89; Engelen, ƒ10 40; Geffen, ƒ43.37; Geldrop, (2e bijdr.) 60.50 Helmond, 304.76'H. en L. Mierde, ƒ57.13; Hoogeloon, ƒ68.Huibergen, ƒ25.Klundert, ƒ144.85; Meeuwen, ƒ35.205; Osch, (2e bijdr.) ƒ68•755 Teteringen, ƒ96.11; Udenhout, ƒ174.29; Veen, ƒ22.15; VVaalre, 32.665Werkendam, 23.685Woensdrecht, 84.22; Wouw, ƒ138.16; Wijk en Aalburg, ƒ65.245; Zevenbergen, ƒ97.825; Zwaluwe, ƒ89.12; te samen ƒ3321.79. Bedrag der vorige opgave 12258.445, alzoo te samen 15 5 80.235. 5e opgave: collecte gemeente Bakel, 36.775; Bergeik, 50.645; Deurne en Liesel, 98.18; Dussen c. a., ƒ51.15; Oosterwijk, 2e bijdrage, 1.25; Rosmalen, idem, 0.50; Rukfen, 49.875; Sambeek, 72.21; Vucht, 2e bijdrage, 1.90; Waalwijk, idem, 1.06; Zwaluwe, idem, 10.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2