Eene Werkmeid. 322ste Staatsloterij. Aiioop van Aanbestedingen. INGEZONDEN. MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE. Gemengd Nieuws en Allerlei. ADYERTENTIEN. 4% en 473 Pand- brie v en, A rnhem- sche Hypotheekbank voor Ne derlandverkrijgbaar bij de Noordbrabant sche Banky 's Hertogenboseh, die zich tevens belast met het con verteeren der 4 Pro vinciale schuld. KERKNIEUWS. GEDACHTEN. *Te Rotterdam werd de patiente in een zieken- cel geplaatst, waar zij sedert onafgebroken bed legerig is en onder behandeling van den ge neesheer van het gesticht. jDeze feiten dringen tot de vraag, of hel rechts bewustzijn van het Departement van Justitie ook de geheimhouding dier rapporten eischt en in de 2de plaats of een langer verblijf van een dood zieke vrouw in de cel noodig is, om het recht zijn loop te doen hebben/' In zake muziek schijnt tegenwoordig ook al alles beproefd te kunnen worden. Er huist nu in Amsterdam een kinder-orkestje, hoofdzakelijk uit Weener meisjes van ongeveer 12 jaren bestaande. Het is niet kwalijk te nemen dat deze kinderen, iu hunne proefnemingen oin muziek voort te bren gen, haar meedoogenloos ombrengen en de ooren van de hoorders op gevoelige wijze bewerken, maar er is wel wat tegen te zeggen dat men deze kinderen in eene tabagie laat optreden op een tijdstip waarop ze, met een aardrijkskundig les boek onder het hoofdkussen, rustig te bed moes ten liggen. Een koopman te 'a Eïage, die aan een der re gistratiekantoren eenige plakzegels van hoog be drag had laten nemen, trachtte, toen toevalliger wijze bleek dat hij ze niet noodig had, ze aan hetzelfde kautoor in te ruilen tot een gelijke waarde tegen plakzegels van lager bedrag. Uit werd hem geweigerd. Hij wendde zich daarop tot den Minister van Financiën, liet antwoord kwam dat zijn verzoek niet voor inwilliging vatbaar was, omdat daartegen „comptabiliteitsbezwaren" be staan. l)e rijkscomptabiliteit heeft van die ge heimen, die boven de bevatting gaan van een ge woon particulier. Volgens een bij de justitie te Maastricht ont vangen bericht, is het verdwenen minderjarige meisje Anna Gertrude Al lie of reeds aan haar moeder, te Esschen in Duitschland woonachtig, teruggegeven, of reeds op reis naar deze. Zaterdag-morgen te kwart voor elven is een gevangene uit het huis van arrest op de Beek te Arnhem ontsnapt. Hij moet over het dak van de directeurswoning, langs de jaloezieën ontvlucht zijn. De wacht spoorde hem op, maar gevat is hij nog niet. Volgens een nader bericht blijkt dat de ont vluchting uit de gevangenis te Arnhem slechts een poging daartoe is geweest. De //liefhebberendeluchtreizigers schijnen nu en dan een nat pak te moeten oploopen. Nu is het de heer Van der Kolk, die Zaterdag met Julhes opsteeg. Hij deelt mede, dat de ballon te half zes in zee daalde, tusschen het gat van de rivier de Eem en het Gooi, op onge veer 3 kwartier afstands van het strand. Na een half uur nu eens op dan onder de golven geslin gerd te zijn, kwam kotter 81, schipper Molgboom uit üurgerdam, de drenkelingen te hulp, die hen Zondag ochtend te half drie te Schellingwoude aanbracht. Met de Lemmer-nacht boot kwamen Julhes en Van der Kolk te 3 uren te Amsterdam aan. Ook de ballon met welken l'Hoste en K iese- wetter opstegen, had eene noodlottige luchtreis. Na meermalen onder water door gesleept te zijn, lande men te ongeveer 7 uren bij lieerde. Als een staaltje van rle ruwheid of heter gezegd onmenschelijkheid van de Zigeuners, die zich in de laatste dagen wiêr hier en daar in ons luid willen ophouden, mcl.lt men aan de ,/N. R Cl." het volgende z/Om een voorbeeld te geven van de ruwheid of beter gezegd de onmenschelijkheid vin die Zi geuners diene het volgende: Te Putten, nabij onze grenzen, viel uit een der wagens een kind en werd over een beentje overreden, en wat deden nu de omnenschen? Het kind werd opgenomen en in een zak gestopt, en (mijn pen weigert haast het te bpschrijven) tegen een boom doodgeslagen! Vervolgens nam men het deerlijk verminkte lijkje er uit en wietp het voor de beren z/Van menschen kan men zon iets niet ver wachten, wel van wilden en het is dan licht te begrijpen, waarom door de Rijkspolitie alles in het werk gesteld wordt oin die Zigeuner.-b-nde met de beren en wat zij verder meevoeren, uit ons land verwijderd te houden." Aan het spoorwegstation te Leeuwarden had Zaterdagnamiddag, omstreeks 3 uur, weder een ernstig ongeluk plaats. De heer F. A. Posthuma, expediteur, wilde zich van het perron af over de rails heen naar den op het punt van vertrek staanden trein naar Zwolle begeven, toen hij door een op die rails rangeerende locomotief van den even te voren aangekomen Sneeker trein werd ne- dergeworpen en verpletterd. Algem 'en is de deeelneming in dit zoo treurig uiteinde van den man die, wegens zijne hulpvaar digheid en belangrijke diensten in onderscheidene betrekkingen, te Leeuwarden de algemeene ach- ting genoot. Juffr. B. D.. geb. W., die op 28 Sept. te Nieuwediep hevige brandwonden heeft gekregen door het in vlam geraken van een petroleumtoe- stel, is na hevig lij len overleden. Te Nieuwe Pekela is een ruim 2-jarig kind spelende in een pot geraakt, waarin heete lijm was. Aan de gevol gen van de aan handjes en den rug bekomen hevige brandwonden is het overleden. In de R.-K. kerk in de Leeuwenstraat te Rotterdam is tijdens de godsdienstoefening een juffrouw door een beroerte getroffen en onmiddellijk dood ge bleven. Zekere J. H. C., verver te Utrecht, is te Breda, wegens diefstal van een koffer uit de vestibule van 't hotel //De Zwaan" en van goederen van een bleek, aangehouden. Een wildstrooper te Elspeet heeft in schemerdonker een arbeider, die toevallig ,/Hize" heete, voor een haas aangezien en hem op drie plaatsen met. hagel gewond. Zaterdagmiddag ontstond er brand in het Rot te HaaLen aan een hooimijt, die vermoedelijk door kinderen is aangestoken. Spoedig deelden zich de vlammen aan een dicht bijstaand huisje uicde, er volgden nog twee huizen, iu eigendom aan vijf arbeidersgezinnen, die hier door van alles beroofd werdenniets was ver zekerd. Uit de Raamgracht te Amsterdam is het lijk opgehaald eener onbekende, reeds bejaarde vrouw. Te Utrecht is uit de Oudegracht het lijk opgehaald van een jonggehuwde vrouw, die lij lende was aan krankzinnigheid. Te Groningen is opgevischt het lijk van de vrouw van den pak huisknecht Kr., een oppassend man met 3 kinderen. De vrouw was in hooge mate verslaafd aan den drank. Alle middelen om dit misbruik tegen te gaan bleven vruchteloos. Eindelijk is zij dronken te water geraakt en omgekomen. Op de Brouwersgracht te Amsterdam sloeg een tengere dochter van Eva een korporaal der mariniers met een blikken melkkan zoodanig op het hoofd, dat de man ernstig werd gewond. Het heen van den man, die Woensdagavond op de lijn Pessink Deventer door den stoomtram overreden werd, is nog denzelfden avond in het ziekenhuis te Deventer geamputeerd geworden. Zaterdag omstreeks 7 uur had mej. S., oud 60 jaar, wonende aan het Oude Delft, het ongeluk bij het openduwen van het raam harer woning, van de derde ver dieping te vallen. Met gebroken ruggegraat werd de ongelukkige hare woning binnengedragen; de eerste geneeskundige hulp werd verleend door dr. Thomée. De zoon van den landbouwer G. H. te Laren reed juist de trambaan over, toen de stoomtram in volle vaart kwam aanstoomen. De voerman sprong over de paarden van den bok, zoodat hij zonder ernstige verwondingen vrij kwam. Ook de paarden wisten zich nog te redden. De wagen werd aan stukken gereden. Een 3-jarig kind van den landbouwer W. G., te Melick-IIer- kenbosch, viel Woensdag van een kar, en stierf kort daarop, tengevolge van inwendige kneuzingen. Door arbeiders werd in een weide onder Bemmel een hoogbejaard man in zieltogenden toestand ge vonden, wiens naam of woonplaats aldaar niet b'kend was. De ongelukkige, die tusschen de 70 en 80 jaren oud zal zijn, en wiens beroep zou bestaan in het venten van kleine artikelen, werd naar een nabij gelegen landbouwerswoning overgebracht, waar hij den adem uitblies. Te [Iolt-Blerik nabij Venlo ontstond bij den landbouwer Jacobs door een onbekende oorzaak brand. Er zijn 11 huizen en 2 schuren afgebrand. Een paard, een koe en vier varkens vonden daarbij den dood. Het meeste der meubelen is gered, doch alle ingeschuurde wintervoorraad is ver nield. De schade, die nog onmogelijk te bere ken li is, is zeer aanzienlijk. Alles is verzekerd. O.tder Hallutn is in een blok woningen, toe- behoorende aan den heer Van Hulst te Leeuwar den, een f lie brand uitgebroken. Van de 6 zijn 4 verb'an 1. Van de 4 bewoners, allen arbeiders, w s s1 clus één tegen brandschade verzekerd. De overigen hebben alles verloren. De huizen waren verzekerd. De sergeant menagemeester \an L. van het korps pmUmnicrs te Dordrecht is zonder verlof, maar in. t de kas van f 80, die onder zijn berusting >5'is, naar Antwerpen vertrokken. Ongeveer zes weken geleden bemerkte de stoffen verver Zier- fuss, in de Lanye Niezel te Amsterdam dat hij bestolen was. Een dienstbode, die men daarvan verdacht hield, werd hierop weggezonden. Een paar dagen geleden ontving de man nu een on- geteekenden brief, waarin men hein berichtte, dat hij thans, wuit wraak," opnieuw bestolen was. Men had liet arme gezin, zooals bij onderzoek bleek, al het geld ontnomen wat. het bezat. Uit een gesloten kast op de slaapkamer waren f 300 aan geld en bankpapier, naar men meend veilig bewaard, verdwenen. Onder Landsmeer werden vijf schapen uit de weide gestolen. De agenten der recherche te Amsterdam wisten den dief aldaar te pakken. Te Venloo zijn valsche 1 Mark- siukken in omloop. Het is bijna even schandelijk dat er als gangbare mant, echie 1 Markstukken in omloop zijn. Een 10 jarig knaapje werd Zaterdag aan de Willemsbrug te Rotterdam overreden. Een half uur later was het jongske een lijk. De man, die te Amsterdam dezer dagen beschonken van een keldertrap viel, is in 't ziekenhuis aan de ge volgen ovei leden. In de vestinggracht vau 't fort //Kraijenhoff" bij Nijmegen is het lijk ge vonden van zekeren W. II. v. d. B. uit's Bosch, die sedert Donderdag zijn woning had verlaten. Men vond f 12 bij hem. In de Drentsche Hoofd vaart bij Ulfelte is een 7 jarig knaapje ver dronken. "burgerlijke stand. t Hen (den, van 27 Sept. 'ot 4 Oct. Geboren: Josephus Johaunes, z. v. F, Vera en C. de Galan. RECHTSZAKEN. De rechtbank te 's Gravenhage heeft den predi kant Vlag, aangeklaagd wegens het belet en van het houden eener godsdienstoefening te Loiderdorp, vrijgesproken. Het gerechtshof te Amsterdam heeft den gewe zen gemeente-ambtenaar van Wulften schuldig verklaard aan verduistering van gelden en hvua tot 4 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Wat de ten laste gelegde valschhoden in geschriften be treft, werd hij ontslagen van rechtsvervolging. Prijzen van 100 en daarboven. 5e klasse. Trekking van 1 Oct. Prijs vin 2000: no. 2577 1000: nos. 4230, 6618, 13037 en 20987; ƒ400: no<. 5154, 6942, 7079 en 14511; f 200: nos. 1203, 4817, 5149, 7968, 8027, 11752 en 15295; ƒ100: nos. 2106, 6948, 10010, 10148, 10390, 13891, 14554, 15627, 17896 en 19429. 5e Klasso. Trekking van 5 Oct. Prijs van 1000: uos. 4810, 6580, 9466 en 20329; 400: nos. 362, 5658,6208, 14570,14605, 14716, 16287 en 16559; 200: nos. 8496, 10858, 10950, 12105, 19491, 14420 en 14467100:nos. 233, 773, 1555, 2589, 2628, 6579, 6987, 8642, 10043, 12530, 13415, 13915, 14774, 15632, 17799, 19599 en 20188. De Herant* zegt dat de aandrang iu de loea- len te Amsterdam, waarin de afgezette predikan ten optreden, soms zóó groot is dat meer dan eens personen 's morgens, met broed en water voorzien, van huis gaan, om den ganschen dag over te blij ven, ten einde bij de avond-bijbellezing zeker van een goede plaats te zijn. Men keert dan eerst omstreeks negen nnr 's avonds in zijn woning te rug, na een afwezigheid van 13 uren.* De «Standaard* meldt dat door de Amsterdam- sche kerkleden, die om ban opkomen voor de rechten van Koning Jezns in Zijn kerk, door de synodns contracta ontzet zijn, besloten de revisie van dit vonnis aan te vragen bij de breede synode. f HEUSDEN. Bij de op 2 Oct. gehouden aanbe steding door de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusdon c.a., van a. Hot met bladriet en rijs hout buslaan van vakken dijk, tot het Waterschap behoorende, in 4 perc., met bijlevering van alle materialen en arbeidsloonon en b. Het ter plaatse op sehelft leveren van 19400 bossen Holl. en 400 bos Gold. rijs, 1400 bos bleeslatleu en 300 bos Walchorsche palen, in 1 perc. en 6000 bos blad riet in 1 perc. was de uitslag als volgt Perc. 1. Corst. Blankers te Wijk, 468; perc. 2. Jan van Rijswijk te Aalburg, 739 perc. 3 en 4. Corst. Blankers te Wijk, 491 en 191perc. 5. J. J. v. Grondelle te Hensden /295 en perc. 6. Nic. v. Rijswijk en P. Bisschop to Aalst voor ƒ1099. De Voorzorgskas (caise de prévoyance) door de Vereeniging van Letterkundigen gewild, is thans in beheer genomen. Volgens de statuten moet haar Bestuur bestaan uit vijf deelhebbers, te Amsterdam woonachtig. Tot dusverre slaagde men niet in het vormen van het Bestuur, aan welks samenstelling zulk een bep rkende voorwaarde, wat de woonplaats be treft, was toegevoegd. Men begreep echter dat om eenmaal en m's- schien weldra, zoodanig in Amsterdam gevestigd B stnnr te zien optreden, een begin van uitvoering noodzakeljjk was, waarom de Vereeniging van Letterkundigen bet geraden achtte eene Commissie van voorbereiding te benoemen, bestaande uit de heereuIJ. J. Schimmel; A. W. van Megen; Mr. Gerard; W. Schimmel; H. Th. Boelen en S. J. Bouborg Wilson, benevens Prof. Dr. P. van Geer, te Leiden, als technisch adviseur. De voorzorgskas heeft nitslnitend ten doel, de schiijvers eu dichfers in de gelegenheid te stellen, zich een pensioen te verwerven op den ouden dag e.i hen hetzelfde voorrecht te doen genieten dat ook iedereu beoefenaar der Zusterkunsten door de te hunnen bate opgerichte Vereenigingen wordt verzekerd. Door een vaste jaarlijksche bijdrage, door het afzonderen van een deel der nit litterairen arbeid verkregen inkomsten, door schenkingen, to verza melen in een reservefonds, van vermogende letter kundigen eu dat aantal is niet gering! door een geheel kosteloos beheer, knnnen binnen wei nige jaren aanzienlijke bedragen verkregen en bij een gevoigl worden, waardoor in do toekomst het wel wat vernederend schouwspel kan worden ver meden dat, om een onbezorgden ouderdom te ver schaffen zelfs aan wie in de Letteren tot de Prin sen van den bloede gerekend mogen worden, de a'gemeene liefdadigheid moet worden ingeroepen. Daarom, letterkundigen en dichters, bemiddel den en oubemiddeldeu, die van de vruchten van hun geest moeten leven, treedt toe tot de Voor zorgskas eu steunt het pogen van de Vereeniging van Ne lerlandsche Lettorknndigen. Wie nadere inlichtingen begeert of als donateur of als deeluemer wensch toe te treden gelieve zich te w n len tot den Heer A. W. van Mogen, Von- de's'.raat 78, te Amsterdam, Secretaris der Com missie. Aan verschillende schrijvers ontleend. Men is zoo vurig, wanneer men jong is, men snelt het leven met zulk eene vaart te gemoetlAl heeft men nog zulk een groot verstand, de outbie- keude tijd wordt daardoor niet vergoed; en al doet het verstand over menscb n sproken, alsof men hen kende, men haudolt niet krachtens eigene inzich ten; er is iets koortsachtigs in onze denkbeelden, hetwelk verhindert onze gedragslijn te regelen naar onze vertoogen. Ligt het niet in den aard der vronw, om eerst te bewonderen, wat zij later beminnen zal Is het geen vrouwelijk zwak, den geliefde toe te dichten, wat hom ontbreekt en is een groot hart of de schijn daarvan niet de voorwaarde van haar liefde Glorie is een lichtende dampkring, geen koesterende zon; men verstijft onder haar geschitter, gelijk de sneeuw onder het stirrelicht. Hij, die een laagheid doet, om zijn vriend van dienst te zijn, verbreekt de galden draad die hunne harten verbindt. De zorg zelve is niet zoo moeielijk te dragen» als do vreeselijke gedachte, dat ons zorg te wach ten staat. De zaden van de lief-lo knnnen slechts ontkiemen onder den verwarmenden invloed van vriendelijke gevoelens en aangename manieren. Al reizen wij de wereld rond om het schoonste te zoeken, als wij het niet in onze eigen borst dra gen, vinden wij het nergens. Men moet de menschen niet beoordeelen naar hun verdiensten, maar naar het gebruik dat zij er van maken. Tijd, uitspanning, omgang, tijdverdrijf voeden een kind meer op, onderwijzen 't meer, dan de of- ficiëele opvoeders en onderwijzers. Wie op een of ander gebied groot is geworden, is dat slechts geworden door volhardende, vaste, op één doel gerichtte wilskracht. voldoende wijze door machines te vervangen, is tot hiertoe nog niet ontdekt. Gaat de vindingsgeeat evenwel nog een weinig verder, dan zullen wij wel dra den tijd beleven, dat de scheeps- en vesting artillerist tot de geschiedenis behooren. Maxim, de uitvinder der gloeilampjes en van bet zichzelf antomatisch ladende geschnt, heeft thans een apparaat uitgedacht, waardoor één persoon op grooten afstand een aanzienlijke hoeveelheid der zwaarste kanonnen kan laden, richten en doen vu ren, -.erwjjl ze op hetzelfde oogenblik zóó in eene diepte zinken, dat de vijanden de verderfaanbren- gende vuurmonden in het geheel niet zien kannen. Alles geschiedt natuurlijk door middel van electri- teit. Weldra zal das een enkel persoon een moor dend kanonvuar op den vijand kannen richten, 't Is te hopen dat de kunst ons nog eenmaal elec- trische soldaten levere, die men bij mogolijke in ternationale geschillen de zaken kan doen beslissen. Aan het sterfbed van een groot geneesheerston den onderscheidene zijner collega's, die hij toevoegde »de gedachte troost mij, mijne heeren, dat er, als ik dood ben, toch nog altijd drie groote doctoren overblijven.* De heeren spi'sten de ooren, want ieder hnnner dacht dat zijn naam wel zon worden genoemd, »Die doctors heeten,* sprak de stervende «matigheid, water en lichaamsbeweging.* «Die eenwigc leener van een Smit is ookb|jjou geweest, boor ik. Bon je er ingeloopen?* «NeenHij vroeg me honderd gulden voor een jaar, tegen vier percent, en toen heb ik hom ge vraagd, waarom hij niet liever bij anderen ging, die bom nader stonden.* >Ja,« zei hij toen, «maar die vragen allen vijf percent!* «Nn, toen heb ik hem dien galden gegeven, om het verschil te dek ken, en nn kan hij daar gaan leenen Een oplossing. Twee matrozen trekken een tonw nit bet kabelgat. Ze trekken on trekken al maar door, tot eindelijk de een opmerkt «Non trekken we al een kwartier! Ik geloof waarachtig dat den ouwe er het end heeft afge sneden Een smid zond zijn knecht om een slot open te stekc-n, waarvan de sleutel verloren was. Nadat de knecht lang vergeefs gewerkt had, riep hij ongeduldig: «Maar waar heeft n dan ook den sleutel gelaten, mijnheer?* Ook aan het strand. Bankiersvronw: >Hoe prachtvol, Bram, (lat rijzon en dalen der golven!* Bankier: «Schei uit, Roza, van de fondsen wil ik hier niets hooren!* Een kind dos tijds. Koosje (naar het Atlas-beeld op het Amsterdamsch paleis wijzende): «Kijk Moe! de man met den luchtballon!* De ongoloovigste man is de corrector op eene zetterij. Nooit gelooft hij iemand op z|ju woord, want van alles vraagt hij proof. 's HERTOGENBOSCH, 4 Ooi. Op de heden (Maandag) gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 136 stnks. De prijs was le kwal. van 0.44 tot 0.48; 2e kwal. van 0.42 tot 0.443e kwal. van 0.40 tot 0.42 per kilogram. Er bestoud voel handel, zoodat spoedig al het aangevoerde was opgeruimd. De prijs der boter was 1.00 1.30. ROTTERDAM, 4 Oct. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 170 runderen, 69 vette en graskalveren, nuchter kalf, 1292 schapen of lammeren, 446 varkens, biggen, 2 geiten. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 70 cent, 2e qual. 65 cent, 3e qual. 60 centkalveren le qual. 80 cent, 2e qual. 70 centschapen le qual. 60 cent, 2e qual. 50 cent, alles per kilovarkens le qual. 23 cent2e qual. 22 cent, 3e qual. 21 cent, licht soort 20 a cent, alles per half kilo. Zeeuwsche eieren 4 90 a 5 00, Ov rmaasche dilo f 5 20 a f 5 30 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 9 a 12, aan gevoerd 6 partijtjes; Zoetemelksche kaas f 21 a 26per 50 kilo, aanvoer 25 partijtjes. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin ongeveer 8000 h cto/iter, prjs f 1 20 p r 50 kilo. ROTTERDAM, 4 Oct. Tarwe. Puike Jarige Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaasche 7 10 a 7 60, goede en mind re dito dito 6 40 a 7 00, puike ?iieuwe dito dito 6 80 a 7 30, goede en mindere dito dito 6 10 a 6 70, jarige Inlandsche Witte naar kwaliteit 00 a 00, nieuw dito dito f 8 50 9 00, dito Canada 8 10 per 100 kilo, Roode Inlandsche f 195, Club II f 213, Orenburger f 00, per 2400 kilo. Rogge. Puike Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Noord-Brab. 5 30 a 5 75, goede en mindere dito dilo 4 50 a 5 20, 119/20 pond Nieuwe Nicolajejf f 122, 119/20 pond Petersb. 123 contant, f 00 v. a. b., per 2100 kilo. Gerst. Puike Nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Flakkeesche Winter f 4 10 af 4 30, goede en mindere dito dito 3 50 a 4 00, puike dito Zomer 4 00 a 4 20, goede en mindere dito dito f 3 50 af 3 90, Inlandsche Winter 7 25 a 7 30, dito Chev. f 8 30 per 100 kilo, Odessa f 00 a 00 per 2000 kilo. Haver. Nieuwe Inlandsche f 2 50 a 3 60 naar kwaliteit. Inlandsch voer f 8, Nieuwe dito 6 25 a 7 25 per 100 kilo. Boekweit. Lib au f 150 per 2100 kilo. Blauwe Erwten. Puike op de kook f 8 50 af 8 80, mindere 7 80 a 8 30, voetstoots f I 20 a 7 40, Buitenlandsch voer per 80 kilo f 6 20 a 6 50. Boonen. Witte- Puike 9 25 a 9 75, mindere f 8 75 a 9 20; Bruine- Puike 9 50 a 10 00, mindere f 8 75 a 9 40Paarden- Puike f 6 af 6 25, mindere f 5 60 a 5 90; Duiven- Puike f 7 70 a 8, mindere 7 40 a 7 60. Maïs. Amerikaansehe Mixed 6 10 a 6 25, Odessa f 6 00 per 100 kilo. Zaad. Il nuip- 6 50 a 7 50; Kanarief 8 a 10; Kool- 7 60 a 8. Tengevolge van een belangrijk defect aan de pert kon dit No. niet op den gewonen tijd worden ver' zonden. De Uitgever. Het geheim om in den oorlog de soldaten op Wordt gevraagd zoo spoedig mogelijk, Zich te adresseeren op de Korenbeurs te Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3