BUITENLAND. BINNENLAND. om gesticht te wordentijdverdrijf is dan de hoofdzaak. „Zon het wel waar zijn" wordt onze eerste vraag en waar twijfel rijst, is geen geestdrift geen echle geest drift ten minste, te wekken, want die dankt haar ontstaan slechts aan vaste overtuiging en heilige verontwaardiging, wij gelooven dan ook dat het niet gewaagd is te voor spellen dat de invloed van dit werk verre zal achterstaan bij dien van de Negerhut hoewel de tendenz nagenoeg dezelfde is. HEUS DEN, 18 Oct. Een proeve van onbeschaamdheid werd gisteren alhier in het koffiehuis van mejuffrouw Lamoen vertoond. Een z. g. heer komt binnen, bestelt een broodje met vleesch, dat hij snel verorbert, drinkt een paar borrels en vraagt later nog een broodje. Terwijl de hospita zich even verwijdert om het gevraagde te halen, verwijdert zich ook de gast om niet meer terug te keeren en vergeet te betalen. Hoewel een kleinigheid, maken wij hiervan melding, opdat het publiek gewaarschuwd zij, in dien dezelfde persoon ook elders dezelfde practijken op grooter schaal mocht willen toepassen. t HEDIKHUIZEN, 18 Oct. De fortwachter Rookmaker, van het fort „de Bernsche hoeve/' onder deze gemeente, keerde gisterenavond terug van Heusden en schijnt, door de duisternis mis leid, te water zijn geraakt. Heden morgen vond men zijn lijk in de gracht van het genoemde fort. t UITWIJK. Door den kerkeraad bij de Herv. gemeente van Uitwijk en Waardhuizen zijn tot ouderlingen benoemd en hebben zich deze benoe ming laten welgevallen de heeren W. van Eeten en N. van de Wiel. t DRUNEN, 18 Oct. Laatsleden Woensdag is voor de rechtbank te 's Bosch uitspraak gedaan in zake de onteigening van perceelen voor den aanleg van de spoorlijn Zwaluwe-'s Bosch. De uit spraak is als volgt H. van Hoorn, wien bij de eerste schatting 2017 werd aangeboden, is toegewezen 2492,04 P. Elshout., eerste schatting 1365, toegewezen 2017,735; II. van Hoorn, als derde belangheb bende, eerste schatting 300, toegewezen /'321,30; de erven van de wed. F. van Drunen, eerste schat ting 1032, toegewezen 1502,79; de wed. Krol, eerste schatting 270, toegewezen 492,74. t ZUIL1CHEM. De mazelen, die hier al eenigen tijd heerschen, breiden zich nog voort durend uit en hebben heden hun eerste slacht offer geëischt, een kind van 5 jaren. Ook oude ren worden door deze ziekte aangetast. t GEN DEREN, 15 Oct. Gisteren had hier eene keuring plaats van springstieren in deze gemeente, waaraan 3 preraiën verbonden waren, n.l. van 30, 20 en 10. Daar slechts 3 stieren aanwezig waren, werd door burgemeester en weth. besloten om de le en 3e premie in to houden.. De 2e premie werd toegekend aan de rood bonte stier, toebehoorende aan J. van den Heuvel alhier. t EETHEN. Terwijl eenige personen op een stuk land, gelegen op „den Kleiberg," aan het spitten waren, vond de eigenaar, de heer Honcoop te Heusden, op het omgespitte gedeelte een Spaan- sche mat liggen, die door de arbeiders niet was opgemerkt. t DE WERKEN c. a., 14 Oct. Bij de plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den gemeenteraad tusschen de heeren B. van Krugten en M. Bakker, werden uitgebracht 65 stemmen, waarvan op den heer B. van Krugten 65 en op den heer JV1. Bakker 28, terwijl er 2 blanco waren. Alzoo gekozen de heer B. van Krugten, welke zich die benoeming heeft laten welgevallen. t WIJK. Het kan vcrkceren. Nog slechts en kele jaren geleden kostte het zooveel moeite om bij eene vacature van onderwijzer een geschikt op volger te vinden. Thans hebben zich voor de va cante betrekking a 500 niet minder dan 28 sollicitanten aangemeld. Hiervan zal een zestal opgeroepeu worden om praktische bewijzen van bekwaamheid af te leggen. nigen struikelblok te overwinnen, die helaas maar al te dikwijls tusschen de feestvreugde wordt ge worpen. Naar men ons mededeelt is er ook in onze gemeente sprake van het oprichten eener coöpe ratieve slachterij. Volgens de gemaakte becijferingen zou dus danige onderneming, bij levering van prima qua- liteit rundsvleesch, 30 cent per half kilo, be halve 5 pet. van het bedrijfkapitaal, nog gegrond uitzicht geven op een aardig dividend. t 18 Oct. Door de liedertafel „Oefening en Vermaak" is gisteren avond haar le winteiconcert gegeven. Het programma bevatte beide concours nummers, waarmede zij den len prijs behaalde te Mechelenbovendien een feestlied, te zingen door den heer W. Dekkers, die, behalve de Aria uit de Vondelscautate, nog ten beste gaf: „Alleen," „De Storm," en „O, vaarwel, vergeet mij niet." Door de commissie van de vereeniging Musis Sacrum" werd den directeur der liedertafel, als blijk van dankbaarheid, toegenegenheid en hoog schatting een prachtige pendule aangeboden. Het behoeft wel niet gezegd te worden dat de zaal eivol was eu dat het publiek uit Waalwijk en van elders een kostelijken avond heeft genoten. ANDEL, 14 October. Nog altijd duurt de de werkstaking van den gemeenteraad voort. De moeielijkheden daaruit ontstaan, waren in niet ge ringe mate vermeerderd, toen Gedeputeerde Staten bezwaar maakten, met toepassing van art. 225 der gemeentewet, betaling te bevelen van vorde ringen ten laste der gemeente. De jaarwedden van het onderwijzend personeel, van de politie beambten, van den brandmeester enz. konden toen niet betaald worden. De werkstaking dreigde derhalve nog grootcre afmetingen aan te nemen. De minister van binnenlandsche zaken heeft echter getoond, dat, waar de noodzakelijkheid ge biedt, hij voor geen klein bezwaar terugdeinst. Ten einde de gemeente uit deze nieuwe moei lijkheid te redden, past de minister toe de wet van 24 Jan. 1815 (Staatsblad no. 5) „betreffende het leggen van arresten en het vragen van kor tingen op traktementen, soldijen en pensioenen bij de hoofden der onderscheidene departementen van administratie." Uit kracht dezer wet betaalt 's ministers ambtgenoot van financiën op aanvrage van belanghebbenden thans de verschillende vor deringen ten laste der gemeente Andel, terwijl het bedrag aan de gemeente wordt ingehouden van het 4/B der personeele belasting en van de rijksbijdrage van 30 in de kosten van het on derwijs. Op die wijze meent de Minister verdere storing in den gang der gemeente-administratie te zullen voorkomen. „N. R. Ct." t WERKENDAM, 14 Oct. Naar men verneemt zijn heden morgen de benoodigdheden en machi nerieën voor de „flesschen-hulsel fabriek" van de heeren Taselaar aihier per stoomboot gearriveerd met rassche schreden nadert het tijdstip van het in werking stellen dezer fabriek. t AALST, 15 Oct. De heer P. S. van de Ven te Aalst (Nbrt.) is benoemd tot hoofd der openb. school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Cadier en Keer. t WAALWIJK, 18 Oct. De opening van het spoor Waalwijk-Zwaluwe, dat op Zondag 31 Oc tober is bepaald, houdt de gemoederen alhier niet weinig bezig. Toch zullen er geen feesten aan verbonden zijn vermoedelijk wijl er geen goede samenwerking tusschen de verschillende gemeenten, aan de lijn gelegen, wordt aangetroffen. De „Echo v. h. Zuiden" van Zaterdag 11. laat zich uit op eene wijze, waaruit men zou moeten opmaken dat de gemeenten Sprang, Vrijhoeve- Capelle, Loon-op Zand en Kaatsheuvel, alsmede Raamsdonk, bij de onderlinge bespreking in het oogloopend zouden gepasseerd zijn. Is dat zoo, dan betreuren wij het. Het zou dan zijn of het oude hollandsche spreekwoord „Eendracht maakt macht" verouderd was geraakt. Wij hopen echter dat dit niet het geval zal zijn en dat het groote voorrecht, dat deze streek staat te genieten, mede zal werken om van de verschillende zijden me- t ALMKERK. Was een vroeger gesloten con tract met de gemeente Sleeuwijk, waarbij deze gemeente in de tegemoetkoming van onderwijs kosten, ten behoeve dier kinderen welke de open bare school aan den Nieuwendijk bezochten, 400 Gld. jaars aan de gemeente Almkcrk uitkeerde, tegen 1 Jan. a.s. opgezegd door de gemeente Sleeuwijk, zoo is nu door beide gemeenten een nieuw contract gesloten voor het jaar 1887, waarbij bepaald is, dat de gemeente Sleeuwijk 300 zal betalen in de onderwijskosten. 4 DALEM. De werkzaamheden aan de beet wortel-suikerfabriek van de heeren Ravenswaaij Co. te Gorinchem hebben Dinsdag jl. een aan vang genomen. Voor den arbeidenden stand, ook te dezer plaatse, is dit weer een heele uitkomst te noemen. Door dun minister van koloniën is bepaald dat tot nader order ook aanbrengpremie zal worden te goed gedaan voor militairen die, alhoewel met machtiging van het dep. van oorlog voor den kolonialen dienst aangenomen, vallen iu de na volgende categorieën a. voor hen die niet den vereischten leeftijd bezitten of wel den vastge- stelden leeftijd hebben overschreden b. voor hen die de verei«chte lengtemaat missen c. voor ge huwden (weduwnaars met kind of kinderen hier onder begrepen), en (l. Voor hen die wegens lichaamsgebreken uit den dienst zijn ontslagen. Naar wij vernemen zal de brug over de Donge nabij Geertruidenberg, in den spoorweg Zwaluwe- 's Hertogenbosch, den 18n dezer worden beproetd. Deze brug, vervaardigd door de hh. Kloos en Zn. te Alblasserdam, bestaat uit 2 vaste over spanningen, elk wijd 30 M., en een draaiburg met 2 doorvaartopeningen, élk wijd 12 M. Ten aanzien van deze laatste verdient opmerking de wijze van opzetting, waarvoor slechts een kwart minuut gevorderd wordt. Het gedeelte Zwaluwe- Waalwijk is gereed voor de opneming welke door den raad van toezicht bepaald is op 22 October e. k. Door de Expl.-mpij. worden de noodige seininrichtingen reeds geplaatst en alles voorbe reid om genoemd gedeelte op 1 November voor het publiek verkeer te openen. („D. Ct." Omtrent de plotselinge in vrijheidstelling van Mevr. Bulkley, door iedereen met de grootste ver bazing vernomen na de bekende verklaring van den Minister omtrent zieke gevangenen en zieken zalen, vinden wij in de „Haagsche Ct." eene mede- deeling, welke wij hier laten volgen, onder herin nering aan den Engelschen stelregel: „the King can do no wrong." „Het ontslag van den verderen straftijd van mevr. Bulkley is geheel alleen van Z. M. den Ko ning uitgegaan. Toen Z. M. onlangs op zeer toe vallige wijze door iemand uit 's Konings onmid dellijke omgeving attent gemaakt werd op het bekende stuk in de „Zutfensche courant," waarin mevr. Bulkley's treuiige toestand werd beschreven, ontgloeide Z. M. in verontwaardiging over de on kunde waarin Z. M. gelaten was. Z. M. gevoelde diep medelijden met mevr. Bulkley en wilde, zoolang het in zijne macht stond, haren dood voor komen. Onmiddellijk beval Z. M. om aan den Minister van Justitie te telegrapheeren, dat Z. M. het ontslag van mevr. Bulkley wilde terkenen. Toen de Minister haar advocaat bij zich ontbood, moet Z. Exc. zijne mindere ingenomenheid met dit be sluit van Z. M. den Koning zelfs op zeer duide lijke wijze, door zich min heusch en kiesch over mevrouw Bulkley uit te laten, hebben te kennen gegeven. Alvorens Mevr. Bulkley echter uit de gevange nis te Rotterdam werd ontslagen, werd haar een op zegel geschreven stuk voorgelegd, waarbij zij de belofte aflegde niuamer weder te Apeldoorn te zullen komen. Mevrouw Bulkley werd medege deeld, dat, wilde zij hare vrijheid hernemen, zij deze verklaring moest onderteekenen. De ondei- teekening had plaats in tegenwoordigheid van en kele getuigen. Aan dit 9tuk scheen Z. Exc. de Minister van Justitie bijzondere waarde te hechten. Hij stelde er althans de uitvoering van Zr. Ms. uitdrukke lijk te kennen gegeven wil twee dagen om uit, zoodat een tweede telegram namens Z. M. den Koning noodig was. Aan de „Louisa-stichting" te VHage is, door wijlen mevr. de wed. Tak, te Schiedam, een som gelds vermaakt, tot een zuiver bedrag van 35.000. De uilgevers van de „Prov. Ov. en Zw. Cou rant" hebben deze week begonneu, ter bespoedi ging van de verzending van hun blad naar Kam pen dit per velocipede (driewieler) te laten doen. Tot nu toe konden die slechts te 8.42 aldaar arrivceren, thans kan het natuurlijk eerder plaats vinden. Deze maatregel geschiedt mogelijk daar om, omdat anders de Hollandsche bladen tegelij kertijd met de „Zw. Cour." arriveeren. „De Zoom" berekent, dat een arbeider, die zijn twee borrels per dag, waarop hij volgens dr. Schaep- raan recht heeft, niet drinkt, maar de prijs daar van, 12 centen, bespaart, na 15 jaren 800 heeT overgelegden de directeur van het Ned. Werk liedenfonds zegt dat, als hij 't 25 jaren volhoudt, hij zich dan een uitkeering van /"1865 in eens op zijn 60e jaar, of ƒ8 80 van zijn 60e jaar tot zijn dood toe kan hebben verzekerd. Uit Holwerd wordt gemeld: „ln onze Wadden houdt zich reeds gedurende eenige dagen een Engelschman, een lord op met zijn jacht, om, gewapend met een kanonnetje, deze wateren schoon te maken van gevogelte. Een en kel schot levert dikwijls de niet onbelangrijke vangst van 30 A 50 eenden en zeekoppen op, welke aan de bootslieden afgestaan worden, die ze op hun beurt weder aan den vasten wal veikoopen." Zaterdagmorgen werd een man te Leiden uit de gevangenis ontslagen met een „uitgaanskas" van ƒ45. 's Avonds was die som verteerd en werd de kerel beschonken door de politie ingerekend. Terwijl Donderdag de Vreeswijksche schippers Kamu, ten Heuvel, van der Haar en anderen na bij Kuilenburg op de rivier de Lek lagen, omstond plotseling een hevige windhoos, waardoor de ri vier op het punt, waar die hoos het sterkste was, in een oogwenk genoegzaam droog werd en het water belangrijk omhoog werd gevoerd. De gemeente-ontvanger te Meerloo, de heer A. S., die 32 jaren zijn ambt vervulde, is door de duisternis misleid te water geraakten verdronken. Door eeu ongeluk, in de meening dat het niet geladen was schoot een winkelier te Meppel een revolver op een timmerman af, die eenige, gelukkig niet gevaarlijke wonden bekwam. Aan den Ringdijk in de Haarlemmermeer, is het woon huis van K. van Willigen afgebrand; alles was verzekerd. Een 16 jarige jongen te Deventer is van een hoogen steiger aan de spoorbrug ge vallen en met verwond hoofd en gekneusde polsen naar 't ziekenhuis vervoerd. In de Geldeische kade te Amsterdam is 't lijk van een 35 h 40 jarig man gevondenhij had twee verminkte vingers aan de linkerhand. Ook op den Singel bij 't Koningsplein aldaar is een man te water geraakt en verdronken. Het Woensdagavond op de Prins-Hendrikkade te Amsterdam door een sleperswagen overreden meisje, is aan de gevolgen overleden. Tusschen Zaï.dvoort en Noord wijk aan Zee is 't lijk van een 40 jarig man met rooden ringbaard, gekleed in grijzen jas eu broek, aangespoeld. Blijkbaar had hij nog niet lang in het water gedreven. Ze kere vrouw v. G. te Zevenbergen, miste een ba rer kinderen en dacht dat het op den spoorweg was omgekomen. Door den schrik bleef de bezorgde moeder dood en daarop kwam het kind dat zich onder de tafel had verborgen, te voorschijn. Bij het station Deventer is een boerenwagen door een ballasttrein omgereden op den spoorweg. De wagen werd verbrijzeld, maar persoonlijke on gelukken kwamen er niet bijvoor. Te 's Bosch is een koperslager aan bloedvergiftiging overleden. Door een kleine wond aan de lip waren bij 't werk metaaldeeltjes in het bloed gedrongenin 24 uren was hij een lijk. Een hoogbejaarde vrouw, de wed. A. K. te Finkega, is door eeu toeval in een sloot geraakt en omgekomen. Bij den rijksontvanger te Oldenzaal is inge broken. Verscheidene zilvereu voorwerpen werden uit de kasten gestolen. De huisgenooten, die boven in rust lagen, hebben er niets van ont dekt. Men verdeukt een paar Duitsche zwervers van de inbraak. Te Beek, bij Nijmegen is ook ingebroken de brutale dief drong tot in de slaapvertrekkeu der bewoners door en haalde al de kleedingstukken, die in de kasten hingen, voor den dag. Gedeeltelijk moest hij ze achter laten, maar voor eeu deel nam hij ze toch mee bij zijn vlucht, toen hij ontdekte dat de hoofd bewoner ontwaakt was. Men is den dief niet op Men houdt 'tte Weenen voor waarschijnlijk, dat Kanlbars Bulgarije zal verlaten. Er heeft thans eon gedachtenverwisseling plaats tusschen de Mogend heden, naar aanleiding van het verzoek der Bul- gaarsche Regeering een troon-candidaat aan te wij zen. Do meeste Mogendheden zijn genegen aan dit verzoek te voldoen, naar Rusland is zeer terug houdend. Baron Meyer Karl Rothschild van Frankfort is aan een beroerte gestorven. De baron was in 1820 geboren; bij was lid van het Hoerenhuis in Pruisen en vroeger lid van den Rijksdag. Zes dochters wer den hem geboren uit zijn huwelijk met een dochter van baron Nathan Van Londen: namelijk de ba ronessen Salomon en Jame3, lady Rothschild, do hertogin van Gramont, de prinses van Wagram en Anna Lou:se Do Rothschild. Te Neurenberg heeft men weer een gebeimzin- nigen moord ontdekt. In het >Ludwig-kanaal« is een koffer drijvende gevonden, welke een vrouwen- lijk bevatto. Do politie doet ijverig onderzoek. Eene dame te Hamburg, die niet genoemd wenscht te worden, heeft tot oplichting van een kinder ziekenhuis en herstellingsoord te Diihnen bij Cux- hafen de belangrijke som van 360,000 mark gegeven. Met den bouw is in de vorige maand begonnen. Do invoer van Frankrijk bedroeg van 1 Jan.1 Oct. 1886 3.059.848.000 frs., de uitvoer 2.366.668.000 frs.; voor dezelfde periode van 1885 waren die cij fers 3,056.686.000 en 2.227.839.000 fraucs. Een vroegere maire van Arcachon heeft aan die stad 6 millioen frs. vermaakt, op voorwaarde dat een deel vau die som zal bestemd worden voor oen hospitaal. Er zijn, volgens een onlangs opgemaakten staat, in het geheel 950 milliocnairs op de wereld, die meer dan 10 millioen gulden bezitten. Daarvan vindt men 250 in Engeland, 200 in deVoreenigde Staten, in do overige landen van Amerika 100, in Duitschland 100, in Frankrijk 75, in Rusland 50, in Indiö 50 en in de overige landen te zamen 125. Staat Engeland in dit opzicht bovenaan, in Frankrijk moeten de moeste millionnairs zijn, die minder dan 10 millioen bezitten. In Engeland en Ierland heeft een hevige storm gewoed. Aan de kust word veel schade veroorzaakt door de woeste zee; vele schepen vergingen. In Zuid-Wales is de telegraphische gemeenschap ver broken en is de oogst zwaar beschadigd. Men is zeer bezorgd over de »Tyno«, die mot 700 men- schen aan boord Donderdag van Portsmouth ver trok. De Russische troonopvolger Nikolaas lijdt aan een longaandoening, hot, govolg van het vochtig klimaat te Petershof. De doctoren hopen dat de lucht van Gatschina hem goed zal doen. Te half 6 waren Zaterdag de re- en dupliokeu over de zaak Vandersmissen gesloten. De jury had slechts een vraag te beantwoorden: Is de beschul digde schuldig aan het te Schaerbeek, vrijwillig en met den wil om te dooden, plegen van man slag op de persoon van Rufine Ronaud, genaamd Alice, zijn wettige echtgenoote Na een beraads laging van nauwelijks een kwartier keerde de jury in do zaal teiug, en haar voorzitter vorklaarde dat zij de vraag bevestigend beantwoordde. Nadat do beschuldigde was binnengeleid en do uitspraak ver nomen had, riep hij in wanhoop uit,: »Neen, neen! ik heb haar niet will'n dooden! O, de eer mijner familie! de eer van mijn kind!« Hot Openbaar Ministerie eischto daarop toepassing der wet, welke op moedwilligou manslag als maximumstraf levens langen dwangarboid stelt. Hierop ontstond rumoer onder het dichtopeongepakte publiek op de tribune, en luide weergalmde de kreet: »leve Vandersmis sen!* De president beval, verontwaardigd, onmid dellijke ontruiming der tribune. Te half 7 las de voorzitt er het arrest voor van het Hof van Borgen, hetwelk, met aanneming van verzachtende omstan digheden wegens ziju gunstig verleden, Gustavo Vandersmissen veroordeelt tot 10 jaren dwangar beid. Het Hof van Brabant had hem tot 15 jaren dwangarbeid veroordeeld. Bij het verlaten vau de rechtszaal was Vander smissen kalm; zijn gang was vast. Op straat was een ontzaglijke menigte, die het rijtuig, waarin de veroordeelde plaats nam, ach ter najouwde. Men zegt dat Vandersmissen aan eenige advocaton, die in de nabijheid waren, zou hebben verzekerd, dat hij een afdoend middel tot cassatie heeft. Iu de speelbank te Monte-Carlo is dezer dagen een twist ontstaan tusschen verscheidene spelers, welke zoo hoog liep dat er met pistolen gescho ten werd. Een der deelnemers aan het gevecht werd gedood en verscheidene anderen werden ge wond. De spelers en speelsters waren wel ontsteld, maar weinige oogenblikken na het gevecht, wa ren allen weer aan het spel, alsof er niets ge beurd was. Een deel van de stad Eas^port (Maine) is door brand vernield. Te Bayou (Louisiana) zijn 7 gezinnen bij een overstrooming verdronken. Te Buffalo werden door een storm 40 huizon vernield; 6 personen kwamen om. Negen en vijftig fabrieken van gebreide goede ren in den Staat New-York worden met het eind dezer week gesloten, ingevolge een besluit der »Nationalo vereeniging van fabrikauten.* Daardoor zullen weder 25,000 personen zonder werk zjjn. Volgens een dépöche uit Orange (Texas), is eene iu den Sabine-pas gelegen stad in den avond van 12 dezer door het buiten hare oevers treden der Sabine-rivier verwoest. Er zijn 65 personen omge komen. Een hotel, waarin 20 menscheu waren, werd in de baai gesleurd en allen verdronken. Bladen uit Pretoria maken melding van een on geluk in een circustent aldaar. Gedurende de voor stelling kwam er een zwaar onweder opzetten, en opeens woei, door een hevigen rukwind, de geheele tent in elkaar, zoodat de toeschouwers al len ouder het zeildoek lagen, als met een reusach- t'g laken bedekt. De schrik was groot; maar over het geheel hield het publiek zich bedaard en alles liep beter af dan men had durven hopen. Velen werkten zich zelvea met messen door het zeildoek heen, ande reu werden van buitenaf geholpen, en het bleek, dat allen ongedeerd waren gebleven, op een dame na, die eenige kneuzingen bekomen had. Een der beste paarden van hot circus was door don blik sem getroffen. Volgens een telegram aan het »Bataviaasch Han delsblad*, gedateerd Penang, 9 September, zijn de beide gevangenen van de »Hok Canton*, mevrouw Hansen en de machinist, te Kota-Radjah aangeko men. Beiden zijn zwaar ziek. Hot losgeld heeft 25,000 dollars bedragon. Do Keizerin van Japan heeft bij een firma te Berlijn oen diadeem en halssnoer van diamauteu besteld, ter waarde van een paar honderd duizend Mark. Zjj is de eerste daar te lande die diamanten dragen zal'. Door spoedig de zeilen te strijken, ontkwamen de schippers Hog tijdig aan een groot gevaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 2