OpenbareVerhuring Nouveautés LOUIS DE JONflH, 'P. DOLK ZOON. GLAS. potheekbanL VISCHWATER, MARKTBERICHTEN. publiek verhuren Mousseline-, Gekleurd-, D E U R P L A T E N. izen- en Patrijspoortglazen. RECHTSZAKEN. BURGERLIJKE STAND. INGEZONDEN. 323ste Staatsloterij. Gemengd Nieuws en Allerlei. Reclame. ADVERTENTIEN. a. Het GRASGEWAS van Gemeentegronden over één jaar, eindigende 31 Dec. 1887,(breeder bij bilj etten fc.De V1SSCHERIJ in de Haven en Wiel voor 3 jaren. Prachtige Rokken, Kapers, Mofjes, Polsmofjes, Moffen, Colliers, Bont, Agrafes, mooie geknoopte Doeken, Pluehes en Astrakan in alle kleuren, bij Belangrijk voor Iedereen! Spiegel- en Vensterglas. ROTTERDAM. RUW SPIEGEL-, Zuid-Hollanclsche Delft te Heusden. t Meeuwen c. a. van 131 Nov. Getrouwd: Pieter Bonis en Geertrui Boom. Geboren: Johanna, d. v. A. Muskens en 1'. H. Hustings Willem, z. v. W. v. Os en J.Bax; Willemina Maria, d. v. T. J. Heijmans en J. v. Zou. TE HEUSDEN. Botermarkt, Heusden. Cathedraal-, Mat-, Geribd-, buffers geraakt van een paar rangeerencle wagens de arm werd verbrijzeld. Een man is bij 't opendraaien van de brug te Buiksloot, door de duisternis te water geraakt en verdronken. Schipper Smeding, van Hoogeveen, is te Volleu- hove gestrand zijn vaartuigje werd op de palen aan 't strand verbrijzeld en de schipper, met vrouw en drie kinderen kwamen in de golven om. Alleen de knecht wist zich te redden. Onder Finsterwolde is een schoenmakersknech*, die te Ganzedijk zijn ouders had bezocht, door de duisternis misleid le water geraakt en ver dronken. Te Bath men is een timmerloods van de aannemers van den spoorweg DeventerAl melo afgebrand door den hevigen wind was het niet mogelijk iets te redden van het daar aan wezige materiaal, zoodat alles ongeveer 200 kozijnen, gereedschappen, zolderplanken, enz. is verbrand. De eigenaar heeft, in de meening dat de brand door kwaadwilligen zou zijn gesticht, aan de politie ƒ200 uitgeloofd als zij den da der opspoort. Te Amsterdam brak een zware uitslaande brand uit op de Lijnbaangracht 186, in een kruideniers winkel. Ondanks den hevigen storm en het voorhanden zijn van een vat petroleum, waardoor men het ergste vreesde, terwijl de vlammen zich reeds tot aan den walkant uitstrekten, mocht het der brandweer gelukken den brand met drie hand spuiten in 18 minuten tijds te blusschen. Te Haarlemmermeer is afgebrand de herberg „Klein Amsterdam7', aan den Sloterweg, bij den Kruis weg, bewoond door B. Meegdes. De oorzaak is onbekend. Het stortregende, waardoor de buurt gespaard bleef. Het verbrande was verzekerd. Te Anna Paulowna brandde denzelfden ochtend de arbeiderswoning van E. Breen af. Te Wes tervoort is een boerenwoning, bewoond door G., door brand vernield. De zoogenaamde brand commissie, die het restant van de collecte inder tijd gehouden toen Haaften bijna geheel af brandde beheert, laat nu die woningen, voor zoover er aan steun behoefte is, die door den laatsten brand zijn vernield of beschadigd, op bouwen of herstellen. Een driejarig kind te St. Maartensdijk geraakte door het spelen met lucifers in brand en kreeg zulke ernstige brandwonden, dat het enkele dagen daarna overleed. Uit de Mauritskade te Am sterdam is het lijk opgehaald van een man. Sedert eenige dagen wordt te Grave vermist een soldaat, vrijwilliger bij het 5e reg. 3e bat. aldaar. Verleden Vrijdag jl. vertoonde hij zich in boeren- kleeding in het Militair Tehuis, waar hij door een korporaal gearresteerd werd. Toen hij echter op straat kwam, zette hij hot op een loopen en mocht het tot dusver niet gelukken hem weder in handen te krijgen. De 2l-jarige dochter van de wed. De Wit te Hoencop geraakte 's avonds door de duisternis in een sloot. Den volgenden ochtend is haar lijk gevonden. Togeu Van dor Steen en llooze, wegens toeëige- r.ing van oen brief van dor heer Noordnijn te Nij megen, iuhoudende 14.300 en eon kassiorsbi iefjo van 2000 terechtgesteld, eincht# liet O. M. res pect. 5 en 1 jaar gevangenisstraf. In de zitting van den Hoogen Raad is Maandag de verwerping geëischt van de cassatie van Belderok, veroordeeld wegens majesteitsschennis. ji)an«i.aiü>3»TrwT.TTTnn nu i ui—i—wuwmiwbi wwwfi iiwjMMinwipnrHKTnmTmmn* KERKNIEUWS. Aan de betrokken personen is de uitspraak der Algcmeene Synode beteokend, waarbij het verzoek dor geschorste kerkeraadsleden te Amsterdam oin revisie van het tegen hen door de »Synci®is cou- tracta* gewezen vonnis ten volle bevestigd is. Zij zijn mitsdien ontzet van do kerkelijke bedieningen en ambten, door hen in de Ned. Herv. kerk en do Ned. Herv. gemeente te Amsterdam bekleed, en voor onbepaalden tijd vervallen van de bevoegd heid tot het uitoefenen van kerkelijke rechten en bedieningen. De Synode heeft, naar aanleiding van die uit spraak, een manifest uitgevaardigd en gericht tot de kerkeraden en leden der Ned. Herv. kerk. Geen appèl of aanvraag om revisie van dit vonnis is mogelijk. In hoogsteu aanleg is thans de zaak definitief beslist. Na afloop van de behandeling van dezo zaak is de Synode 1.1. Donderdag uiteen gegaan. De ontzetten zijn de predikanten P. van Son, H, W. van Loon, B. van Sehelven, N. A. de Gaay Fortman en D. J. Karssen, 42 ouderlingen en 28 diakenen. Door de beslissing der Synode is het getal vaca turen van predikant te Amsterdam thans tot 9 ge stegennl. P. van Son, B. van Schelveu, D. J. Karssen, H. W. van Loon, N. A de Gaay Fortman, ontslagen, en voorts L. Steinfort, N. H. de Graaf en J. C, van Marken, overleden predikanten. Voor echter tot de vervalling kan worden over gegaan, moet het kiescollege allereerst worden aan gevuld, dat door de Synodale beslissing mede in sterkte zeer is verminderd. Overleden: Levenl. aaugeg. kind van het vrouwelijk geslacht van P. Schalken; Willemina, d. v. A. Schille. WAARSCHUWING. De Ontvanger der Directe belasting en Accijnsen te Heusden, tot de ervaring gekomen zijnde dat door eenige ingezetenen gebruik wordt gemaakt van olie of andere vetdeelen en loog, in eenige winkels te koop gepresenteerd, om dat na vermen ging tot zeep te gebruiken, acht het in het belang van hen die dit doen, ter kennis te brengen, dat op de bereiding van zoo danige zeep, bij art. 38 der wet op de zeep van 4 Mei 1832, Staatsbl. no. 13, eene boete is bepaald van 400, met ver beurdverklaring dier goederen enz. en welke strafbepaling bij een arrest van den Hoogen Raad is bevestigd, en wel bij die van 4 Meart 1858 en bij arrest van den arrondissements rechtbank te Utrecht dato 16 Sept. 1858, waarbij art. 38 der bovengenoemde wet is bevestigd en bepaald dat vermenging van vetdeelen met loog, zelfs zonder van vuur gebruik te maken, das langs den kouden weg, straf baar is gesteld met 400 boete. Een ieder wordt dus in zijn belang gewaarschuwd. De Ontvanger, ESCHAUZIER. Prijzen van 100 en daarboven. 2e Klasso. Trekking van 7 Dec. Prijs van 20.000No. 62381500no. 20696 1000: no. 17954; 400: nos. 6144 en 13748; 200: no. 13377; ƒ100: nos. 8360,13695, 19204 en 19833. 2e Klasse. Trekking van 8 Dec. Prijs van 1000: No. 6341; 400: nos. 5485 en 13619; 200: nos. 4303, 7834, 13134 en 15790; 100: nos. 166, 2268, 5914, 8779, 9660, 10962, 13150 en 16727, 2e Klasse. Trekking van 9 Dec. Prijs van 1000: no. 15443, 100 no. 1596. P I Wil II Uil TIWI I gaHC—BBP—BBW II VRAGEN VAN DEN DAG. Inhoud van de 9e aflevering I. Dr. J. D. R. Scheffer, Georganiseerde fermenten. II. B. H. Schroven, Grondbezit op Java. III. IJ. Meyer, Gymnastie voor meisjes. IV. Duar van de arbeidsdag in Duitsche fabrieken. V. Gezichts bedrog. VI. Vraagbus. VII. Politiek overzicht (21 Oct.20 Nov.). VIII. Feuilleton: II. Tilleina. Eon oud-Drentsche begrafenis. Dezer dagen liet een meisje te Ammeldauge, in Luxemburg, eene koe nit de rivier drinken, toon het dier tot groots verbazing van de jonge doch ter een zalm van veertien poud ving. Het meisje bracht den visch aan den bezitter van de koe, maar kreeg hem van den man present en haar moeder verkocht den, op zoo zonderlinge wijze gevangen, zalm op de markt te Diekirch. Op St. Nicolaasdag stapten in een vischwinkel, in Den Haag, twee buitenlui, man en vrouw, bin nen. Op de vraag wat meneor en juffer blieften, antwoordde de boer, dat ie ereis voor hem en zijn wief twee kaartjes wou hebben. De vischhandelaar stond verstomd te kijken, maar vroeg wat het echt paar wel met kaartjes wilde uitrichten. »Wel, we willen de dikke dame koiken,« luidde droogweg het antwoord, »die dikkert die buiten staat aangeplakt. Aan den man achter de toonbank ging toen eerst een licht op. De boer en de boerin hadden op den hoekmuur van zijn huis de vervaarlijke vrouwenkop met ellen lange haren gezien, die dient om reclame te maken voor zeker middel tot bevordering van den haar groei. De eenvoudige menschen daehfen un dat die dikke dame in hot huis te zien was. Op den Sint-Nicolaasavond zou een huisvader te Nieuvvediep eens voor den Sint spelen, om zijne kinderen, een van zes, een van vier en een twee jarig, 't een en ander te schenken. Van zijn voornemen had hij niets aan zijne vrouw medegedeeld. Terwijl zijne vrouw en kroost in de keuken hoorde, verborg hij zich haastig in de provisiekas!; en liet de deur op een kier siaau. Op hetzelfde oogenblik trad eene buurvrouw binnen, die aan de wederhelft van den verscholen huisvader vroeg, of ze nu eens kwam zien naar de winterrnanteltjes, die eerstgenoemde voor hare beide dochtertjes had uitgezocht. Aanstonds gaf de gevraagde gevolg aan de uit- noodigiug. Alvorens zij echter heen ging, draaide zij de provisiekast op slot en ging met den sleutel in de baud do deur uit. De kast werd gesloten om te voorkomen dat hare lievelingen van molk of suiker zouden snoepen. Toen de man bespeurde,wat zijne vionw ge daan had,, begon hij op do deur to trommelen, maar te laat, zij was reeds weg uu zou vooreerst niet terugkomen. De opgedoteu Sint begon allengs harder tegen do deur te bonzon, onder begeleiding van een steeds luider geroep vau »open, open Door al dit ramoer werden do arme kleinen hoe langer hoe angstiger. Zij waanden dat Sint-Nico- laas met, zijne kurcht in de kast verscholen zaten en hen kwamen halen, nn de ouders afwezig w tren. De kinderen hadden zich heel naar de voordeur teruggetrokken, terwjjl zij luid schreiden en om moe riepen. Papa zat inmiddels achter slot en begon steeds dringender naar verlossing te vragen, door den uit roep »doe dan voor den blde deur open Eindelijk, na een half uurtje toevens, kwam moeder de vrouw terug. Snikkend vlogen de kleinen tegen haar op en vertelden hortend en stootend, wie er in de kast za\ De vrouw hoorde al zeer spoedig dat hot alles behalve Sint, was. Zij opende den kerker, de woedende man trad uit de kast en riep driftig: »Laat voor den dnou Sin terklaas spelen wie wil, ik verdraai het wol lekker »'t Bleef dien avond zeer ongezellig in de woning, waar het kluchtig drama was afgespeeld. Op de vischmarkt Magere juffrouw tot eeu dikke vischverkoopster Toen ja me dien visch verkocht, heb je gezegd dat bij drie pond woog. Ik heb hem thnis nage wogen en het scheelt wel twee en een half ons. Ja, dat geloof ik best, me goeie mensch. Het stomme dier is zeker vau schrik zoo mager gewor den, toen het bij jou over den drempel kwam. Eieren-debiet. Iu Amerika worden jaarlijks 500,000,000 eieren geconsumeerd, welke bijzonder grooie consumptie moet toegeschreven worden aan de bekeude geheebthoid der Amerikanen aan go- bak. Patten wjj uit goede bron, dan is de gemid delde prijs der eieren ia Amerika 40 cents (Ned.) per dozijn, zoodat de eierenconsumptie iu dat land yortegenwoordigd wordt door oon som van onge veer 166,000,000. Ondertosschen becrscht eronder de Amerikanen groote ongerustheid omtrent den eierenhandel. Er bestaan namelijk geen invoerrech ten voor eieren, en de invoer van buitenlandsche eieren wordt op 192 millioen geschar. Do Vader landslievende Yankee drukt in een zoogenaamd Trade Journal zijn diepe verachting nit voor deze concurrentie van »de armoedige eieren der Oade Wereld.Maar ook Engeland betrekt het grootste gi deelte van zijn eiorenconsomptie uit den vreemde. Aan de kade van Harwich worden ieder etmaal van 50—80 ton eieren gelost. Deze komen bijna uitsluitend nit het noorden van Italië via den St. Gothardtnnnel. Bovendien ontvangt Enge land iedere maand ongeveer 506't,0C0,000 eieren uit Denemarken, Duitschlaud, België en Frankrijk, iets zeer ongewoons voor het laatste land, wanneer men bedenkt dat de Parijzenaars alleen 40,000,000 dozijn eieren voor bon levensonderhoud meenen noodig te hebben. Ook in Engeland zijn sedert 1860 geen invoerrechten meer op de eieren. Van alle artikelen is zekerlijk een mooi en precies horloge als Kerstgeschenk het best aan te bevelen. Het duurt een menschenleven, heeft immer zijn waarde, en combineert het nuttige met het schoone. Wij kunnen de wereldberoemde Remontoir-horloges van de Conkling Manufacturing Company, die op de eerste wereldtentoonstellingen met de hoogste prijzen bekroond zijn geworden en die in ons nummer van heden ge adverteerd zijn, de bizondere opmerkzaamheid onzer lezers aan bevelen. Wij verzoeken bij bestelling op te geven dat de lezer de advertentie in ons blad gezien heeft. Een beroemd geneesheer zeide eens: »Er zjjn twei soorten van patiënten die men nooit zal kunnen genezcD, n.l. de blinden en de dooven.« Gelukkigerwijze vergiste zich de geleerde man, want de dooven hooren tegenwoordig met behulp van de kunstmatige trommelvliezen van den heer Nichol son, 4, rue Drouot, Parijs. Tegen toezending van 12y2 cents ontvangt men franco de uitleggende brochure van 80 bladzijden. t ZALT-BOMMEL, 7 Dec. Botor 0.55—0.67 per half kilo. Eieren 1.50 /"1.80 de 26 stuks. t DORDRECHT, 10 Dec. Grasbot.er 0.80 a 0.75; Tonnen 13.50 a ƒ13.Hooiboter 0.75 a 0.65; Weiboter 0.60 a ƒ0.50; Kunstboter 0.38 a 0.30 Eieren per 100 stuks 7.00 a 6.00. f WAALWIJK, 10 Dec. Op de heden gehou den markt was de aanvoer van vee weinig, de handel ving. Aangevoerd worden 1469 KG. boter, die ƒ0.71 a 1.09 per kilogram gold. Ontijdig bevallen van een DOCHTERTJE, dat twee dagen later overleed A. A. MAURIKVan der Horst. Heusden. VAN («rasitTWiis EN De BURGEMEESTER van Hens den zal op I l:i ix' 33 December 1886, voormiddags 11 nar, ton Raadnaize ALS: Tengevolge van de belangrijke tariefsverlaging voor postpak ketten naar het buitenland, verzendt de Conkling Manufac turing Company in Birmingham, zelfs één enkel, van hunne wereldberoemde Remontoirhorloges franco, zonder eenige lastige formaliteit, vrachtvrij aan huis van den b steller, voor de volgende fabrieksprijzen en dit naar iedere piaats in Europa. Wij fabriceeres als specialiteit slechts Remontoirhorloges (zon der sleutel om bij den Knop op te winden). De wijze om horloges zonder sleurels op te winden, is eene der praktiekste en beduidenste uitvindingen van den laatsten tijd. In plaats van met den zoo dikwijls moeilijk te vinden sleutel, wordt het uurwerk slechts door het omdraaien van den Knop opgewonden. De Kast behoeft daarvoor niet ge opend te worden, er komt geen Stof in, de olie vervliegt niet, de veer kan niet breken en het uurwerk vereischt zoodoende niet het tiende deel van reparatiën als die van het ouderwetsche systeem. BEST ZILVERmet seconde wijzer, sterke mooi gegraveerde Kast, kristal glasƒ9. dito met dubbelden Kast- 12. 18 KARAAT GOUDmet vlak kristal glas, gladden Kast met monogram, wapen of elegant gegrav. versiering Klein formaat voor Dames - 20. Groot formaat voor Heeren - 23. n n a sterke dubbelde Kast, 13 rubis, een uitstekend solied uurwerk Klein formaat voor Dames - 30. Groot formaat voor Heeren - 35. ii a h Royal Chronograph met '/4 secondewijzer, extra sterken Kast, prachtig graveerwerk, van de uitstekendste arbeid (een horloge dat in winkels voor Fl. 120 verkocht wordt - 50. n a a Hetzelfde uurwerk met dub- beid gouden Kast (in plaats van open wijzerplaat - 72. h a a Imperial Calender Chronome ter, de maand, den dag en da tum aangevende met 1/i secou- dew. in het midden, 3 extra zware gouden Kasten, het prachtigste en mooiste horloge dat gefabriceerd wordt, en in winkels nooit onder Fl. 250 verkocht wordt - 90. Franco vrij van inkomende rechten, naar alle plaatsen. Monogram, Wapen enz. smaakvol gegraveerd a 1-extra. "3PQ Engelsche horloges zijn bekend als de besten in de wereld, beter dan Zwitserschen, wat bewerking, preciesheid, soliede degelijke arbeid en duur betreft. De directe bestelling be spaart meer dan 50% want de horlogehandelaars maken geene horloges, maar krijgen dezelve van hier en verlangen voor hun zeiven een buitengewoon hoog profijt. Wij adverteeren niet als marktschreeuwers, wij geven geen fabrikaat half «voor niets" of «onder Kostprijs" niemand, kan dat! maar wij verlaten ons op het gezoud verstand van het publiek en op de bekende renommee van onze fabriek, die wij sedert 32 jaren door nauwgezette en soliede bediening ver kregen hebben. Wij verwerken sleehts bet beste Zilver en enkel 18 karaats Goud. Al onze te verzendene horloges zijn gereguleerd, zorg vuldig in elegante Marocco étuis gepakt, en voor dadelijk gebruik gereed. Een bewijs voor driejarige garantie wordt bijgesloten en gedurende dit tijdperk wordt iedere reparatie tegen franco inzending van het horloge gratis uitgevoerd. Als garautie voor eene nauwgezette en degelijke bediening geven wij ons fabrikaat op 3 maanden proeftijd, namentlijk, de Kooper heeft het recht om wanneer het gekochte artikel ge durende dien tijd niet zijne volle tevredenheid wegdraagt, ons hetzelve tegen terugbetaling, zonder eenige deductie, te retour- neeren. Bankbiljetten en postzegels van alle landen worden als be taling aangenomen, ook kan men ons het bedrag bij postwissel overmaken. Iedere bestelling, zelfs de kleinste, wordt met dezelfde zorg vuldigheid op den dag van ontvangst uitgevoerd, en is binnen 3 dagen in het bezit van den besteller. Men wende zich tot de: Conkling Manufacturing Company, 55 Alma Street, Birmingham (Engeland). Agenturen en depóts worden op zeer guustige voor waarden opgericht. Eugelseh Gegroefd-, Gernit-, Carré-, Wit-, Kristal-, Broei-, en melk- epen en andere ROZETTEN en RANDEN. Gebogen Glas en Dakpannen. GLAS-ASSURANTIE. ["OPVERF. DAGLICHT-REFLECTORS. sluit leeningen onder verband van éérste rp gebouwen en ongebouwde eigendommen, rende en administratie-kosten, pandbrieven uit van 1000.500. 50.rentende 4J/2 °/Q a pari, ajlos- ting. USDEN en OMSTREKEN, de Heer

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1886 | | pagina 3