Het Vaderland. Openbare Verkooping Wei-, Hooi-, Bouw-eo Aanbesteding. KoningsMtter likeur WILLEM III. Feestelijke Opening den DOELEN der Matinee Musicale, CARNAVAL. KOORNBEURS, MUZIEK. J. A. BUIJS, CARNAVAL. Bal Masqué et Paré, CARSAYAL "W Ui003AL. GEIENDL AND, L ixiImb BURGERLIJKE'STAN^ AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. ADYEHTENTIEN. aanbesteed op Zondag 20 Februari a.s., Plechtigs Opening der Schietbaan, ZONDAG 20 F El! RU AIM a.s., UITMUNTEND Het afbreken van een ond gebouw en het terzelfder plaatse weder opbouwen van een Woonhuis, bene vens eenige herstellingen aan een Wachthuis, met bij- levering van Materialen. Onder Baardwijk. Onder Eethen. Onder Genderen gem. Eethen. Onder Herpt. Onder Hedikhuizen. Onder Nieuwkuik. Verkrijgbaar bij CORNS. MAL1NGRÉ. Likeurstoker, Haven HEUSDEN. Op Maandag en Dinsdag 21 en 22 Februari, Toegang 25 Cesit per persoon en per avond. W. van Ihippeu. Entree: Maandag 15 cent en Dinsdag 25 cent per persoon. gereden, van welken kampstrijd de uitstag was, dat See het eerst aankwam en wel in 5 m. 452/5 sec., en dus den prijs van f 100 behaalde. Smart bekwam derhalve den prijs van f 50. Deze wedstrijd werd gehouden, omdat de beide Engelschen, die Maandag waren aangekomen, geene geheel vergeefsche reis zou len gemaakt hebben, want de eigenlijk gezegde internationale wedstrijd was, zooals men weet, onbepaald uitge steld. Er was dan ook slechts zeer weinig publiek. Bij den Woensdag gehouden wedstrijd te Slik kerveer hebben, op de baan van 1609 meter, de beide Eugelschen, See en Smart, het wederom van van den Berg en Kingma gewonnenSee reed tegen van den Berg en legde de baan at in 2 m. 5675 sec., van den Berg deed er 2 m. 587j sec. over. Daarop reden Kingma en Smart, Smart, reed in 2 ra. 5-34/3 sec. de baan af en won het van Kingm?, die 2 m 542/5 sec. noodig had. Bij den kampstrijd tusschen de twee En gelschen behaalde See den prijs van f 100 en Smart de premie van f 50. Op eene baan van 320 meter werd nog gere den door See togen van den Berg en door King ma tegen een onbekende. Daarbij won van den Berg het van zijn Engelschen tegenstander in 2875 seconde tegen 317s seconde. Kingma won het gemakkelijk van zijne ongenoemde tegenpar tij. Ten slotte reden van den Berg en Kingma en won eerstgenoemde het met 1/5 sec. Men schrijft uit Renkum Door de gemeente-politie is ontdekt dat in de papierfabriek van den heer J. B., door een 14-jarige arbeidster, in een baal met snippers geldswaardig papier gevonden was. In de woning van haar ou ders werd een gedeelïe er van, het bleek Duitsch bankpapier te zijn, in beslag genomen, terwijl haar vader reeds te Arnhem eenige biljetten had te gelde gemaakt eD daarvoor kleederen had ge kocht. Het boycotten van den molenaar te Grouw, wiens inolen onlangs afgebrand is, wordt steeds voort gezet. Niemand wil er iets met hem te doen heb ben. Een bewoner van Irnsum voorziet hem en zijn huisgezin van levensmiddelen. Men herinnert zich, dat op den 28 November 1884 de adspirant-miju-ingenieur Stork zijne wo ning verliet en sedert spoorloos verdwenen was. De ,/N. Asser Ct.'' verzekert thans dat de heer Stork terecht is. Te Roermond kon een loteling niet aan de loting deelnemen, daar hij 's morgens reeds door de politie werd ingerekend. Een ander trok voor hem een vrij nummer. Weinige oogenblikken nadat een nieuwe spruit in zijn gezin het levenslicht had gezien, maakte de arbeider P. De R., te Ottersum, een einde aan zijn leven. Om deze daad te volvoeren, maakte hij koelbloedig een gat in het ijs, waarna hij zich ouder het ijs moet hebben gewerkt. Op de Kromboomsloot te Amsterdam is brand uitgebroken in een groot pakhuis, gevuld met kramerijen. De brandweer wist den brand tot de aangetaste verdieping te beperken. Te Eist (Utrecht) is een 16-jarige jongen onder een stoom tram geraakt. Met gebroken beeuen en zwaar ver wond werd de ongelukkige weegedragen. - De justitie uit Maastricht heeft zich naar Greveubecht begeven, ten einde een onderzoek in te stellen naar den dood van een kind, dat door een kwakzalver behandeld moet zijn.De loodskweekeling J. H. heeft bij het vertrek van de loodskotter no. 1 van het Nieuwediep het ongeluk gehad met een zijner beeuen tusschen een tros beklemd te raken, tengevolge waarvan dat lichaamsdeel onder de knie werd verbrijzeld. De ongelukkige werd ter verpleging in het marine-hospitaal opgenomen. t Dussen. Getrouwd: A. M. v. d. Nat en M. v. d. Assem; C. v. Alphen en L. C. E. Penning; J. F. Mortens en J. P. Alberse; J. v. Mierlo en A. M. C. v. Ravels. Geboren: Elisabeth Adriana, d. v. H. Ver hoeven on A. Staal; Johannes Adrianus, z. v. A. v. d. Pluijm en H. Appeve; Johannes Wilhelmus, z. v. L. Valk en A. v. d. Pluijm Gerardus Wil helmus, z. v. A. Verbunt en P. Engels; Petrus, z. v. W. Meijers en C. de Wit; Leonardus, z. v. P. de Wit en H. C. v. d. Pluijm; Helena Neeltje, d. v. W. Dekker en E. v. Dijk; Willem Marinas, z. v. L. Borstlap eu T. Bax; Bastiana Elizabeth, d. v. B. v. Moergestel en A. C. Donkersloot Overleden: Willem Marinus Borstlap, 15 m.; Adriana Maria v. d. Pluijm, 4 m.Clasina Lens- velt wed. S. Eijkhout, 69 j.; Geertruida Kastelijn wed. J. Kievits, 79 j.Jaeobus v. Engelen jm. 53 j. t MIDDELBURG, 18 Maart. Het maken vau een bazaltmuur in de binneuhaven bij de groote sluis te Hansweert. Raming 4300. Aanw. 10 en 12 Maart. f 's HAGE, 16 Maart, Het voortzotten der ver dedigingswerken langs den Graspolder, den Krab- bepolder eu de God zij dankpolder, aan den linker oever van het Scheur, beneden Maassluis. Raming 35000. Aanw. 9 Maart. Loodzwaar drukte op der Vadren grond, De Fransche dvvinglandij Hier, waar de wieg der vrijheid stond, En ieder schut en schuilplaats vond, Hier was men zelf niet vrij. De keten knelde tot in 't bloed; Deed, ach! zoo smartlijk zeer Waar de eens ontelbre heldenstoet, Nu nog Euroop verbazen doet, Daar lag men machtloos neer. Geen enklc star blonk in dien nacht; Geen hoop bracht balsem aan Daar klonk de stem van d'Oppermacht: Tot hieren heel die reuzenkracht, Lag in het Niet vergaan. De tirannie ligt thans in 't stof, Door stroomen bloeds gekleurd Wat kluister ooit de Vrijheid trof, Zij siert nu eiken bloemenhof, Zoolang geen tweedracht scheurt. Zoolang - de ware broedermin, In aller borst ontbrandt Geen twistvuur sluipt ten boezem in, iMaar ieder lid van 't groot gezin Zich wijdt aan 't Vaderland. Ja, hoe de loop van 't Staatsbewind, Partijen scherp verdeel'; Al wie op bloei en welvaart zint. Ten slotte zich weer samenbindt, Als leden van 't geheel. Men al wat School en Godsdienst raakt, Van Poliliek bevrijdt, En 't h o o g e doel niet laag verzaakt Doordat dit dienstbaar wordt gemaakt Tot scheuring, haat en strijd. Zoolang, wat ook gescheiden staat, De grondtoon Liefde heet: Bij wat er opkomt of vergaat Ons hart ook voor den ander slaat: Eén zoo in lief als lied. Verschil van meening loutring werkt, En de eerlijkheid betracht Zoodat dit woord en daden merkt, Bestendig tot Excelsior sterkt, Door Harmonie verzacht. Als 's Hemels schoonste Zegenkroon, Op allen nederdaalt De zoete vrede gaat ter woon In Huis en Kerk, bij stulp en troon, Door hooger Licht omstraald! Als 't volk ontwikkeld en verlicht In d'arbeid zoekt geneugt: Bij orde en eenvoud gaarn zich richt Naar d'eischen ook van trouw en plicht Met godsvrucht, eer en deugd. Zoolang tot op den laagsten trap Het zorgend oog zich wendt: Opdat ook de armste binnenstap, In 't gansch gebied der wetenschap, Naar aanleg en talent. Ja elk talent, ook uit de hut, Tot rijpheid wordt gebracht: Der gansche Maatschappij ten nut, Met zorg geleid wordt en beschut, Als element van kracht. Als 't geniale waar 't ook blinkt, (Tot zelfs in 't kleinst gehucht) Verwaarloosd nooit in 't Niet verzinkt, Maar aan Minerva's bronnen drinkt: Vrij zoo in ruimte als vlucht. Als ieder gaarne lasten draagt, Naar hij vermogen heeft; De sterke alom den zwakke schraagt, Geen willekeur haar prooi belaagt Een elk voor allen leeft. Een ieder, waar 't de Vrijheid geldt, (Bekwaamd in 't krijgsbedrijf) Zich elkeri vijand tegenstelt, Volvaardig naar de grenzen snelt, Hein keert met goed en lijf. Zoolang een eed'le Oranjespruit Den Rijkstroon houdt bezet, En Oost en West, met Noord en Zuid, Zich daaraan vast te samen sluit, Vol eerbied voor de Wet. Die Vorst, als Hoofd en Majesteit Zijn plechtig woord ons geeft: Dat Neêrlands Onafhankelijkheid En 't Volksgeluk zijn schreden leidt Hem steeds voor oogen zweeft. Als «eerste Dienaarin den Staat Elks heil op 't harte draagt; Ja houdt voor hoog aristocraat, Wie daar trouw met hem medegaat: Naar stand noch richting vraagt. Zoolang der Koninginne feest Zoo luistrijk wordt gevierd Die, door lieftalligheid van geest De wonden balsemt en geneest: Het Vorstenhuis versiert. Die op des Konings levenspad Zoo menig bloemken strooit In al wat Moederplicht omvat, Haar vreugde vindt haar roem haar schat Haar kroon met paarlen tooit. Als 't Kroonprincesje welig bloeit Gelijk een Lentebloem Het hart van eiken Landzaat boeit, In geestdrift reeds voor haar ontgloeit Als Neêrlands hoop en roem. Behoed, geleid door Oudertrouw, Tot Vorstendeugd gekweekt Een telg uit 't Heldenhuis Nassau Als Hoofd eens van ons Staatsgebouw, Haar «Je Maintiendraispreekt O, Vaderlandhoud te allen stond, Houd hoog de Oranjevaan In 't bloed der Nassau's ligt 't verbond, Dat nooit partijschap strafloos schond, En eeuwig moet bestaan. Ja, blijft altijd der Vad'ren waard, En trouw aan hunnen eed Blijft om d'Oranjestam geschaard; Bewaak uw eigen hof en haard Ten vrijheidskamp gereed. Die band in bitter wee gelegd Gevlochten in den nooa Voor Burgervrijheid en voor Rcchi; Door lijden en verblijden hecht: Onwrikbaar .A den dood. Die band, reeds bij het Voorgeslacht Geworteld in 't gemoed, Heeft hen tot roem en eer gebracht; is het bolwerk onzer macht, Geheiligd door hun bloed W. J. V. t BOilMEL, 15 Febr. Boter ƒ0,50 a 0,60 de 5 ons. Eieren 0.65 a 0.90 de 26 stuks. f DUSSEN, 17 Febr. Op de heden alhier gehou den botermarkt werden aangevoerd 145 kilo boter. Zij gold van 1.05 tot 1.22. t WAALWIJK, 18 Febr. Op de beden gehou den markt was de aanvoer van vee gewoon, de handel levendig. Aangevoerd werden 1518 KG. boter, die 1.12 a 1.28 per kilogram gold. Na een langdurig doch zeer geduldig lij den ontsliep heder. morgen, tot mijne diepe droefheid, mijne geliefde zoon JOANNES, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Zijn heengaan was blijmoedig in het volle vertrouwen op zijn Heer en Heiland. S. VAN BEEST. Heusden, 8 Februari 1887. (Eenige kennisgeving VAN gelegen onder Baardwijk, Eethen, Genderen, Herpt, Hedikhuizen en Nieuwkuik. v, Op Zaturdag1 5 3ïaai't 1887, des namiddags ten 2 ure, zal door den Heer A. STRAVER Wz. te Babijloniënbroek, in de herberg vau de Wed. Heijmans op den Hill, worden Teekening en bestek liggen ter inzage in boven genoemde herberg van af Woensdag 25 Febr. 1887, Inlichtingen te bekomen bij M. VAN GOOL, Bouwkundige to Woudrichem. Aanwijzing op den dag der besteding, des mor gens ten 11 n e. Notaris BOLL te D i n t b e r, zal voor zijne prin cipalen, publiek VERKOOPEN: Op Zaterdag 26 Februari 1887, des namiddags 2 uur, in hot logement «Het Wapen van Amsterdam,» bij den Heer H. Mourik te Heus den, de navolgende uitmuntende Landerijen, als Ie Koop. Een perceel HOOILAND genaamd «don Hoogendoorn,» kadastraal bekend sectie A no. 14, groot 5 Hectaren 63 Aren 30 Centiaren. Staande op 15.000. 2e Koop. Een perceel BOUWLAND op het voorste Hoofdveld, grenzende aan den NoteDdijk, kadastraal bekend sectie B no. 169, groot 3 Hec taren 21 Aren 20 Centiaren, in huur tot het ont- blooten van den schoof in 1893, voor /236'sjaars. Staande op 5500. 3e Koop, Een perceel WEILAND genaamd «Princenkamp,» in de Hoeven, aan de Kleijbergscho straat., kadastraal bekend sectie B nos. 84 en 85, groot 3 Hectaren 72 Aren 60 Centiaren. Staande op 5300. 4e Koop. Een perceel BOUWLAND in de Hoeven, aan de Kleijbergsehe straat, kadastraal bekend sectio B nos. 155 en 156, groot 4 Hectaren 65 Aren 60 Centiaren, in hnur tot blootschoof 1889, voor 200 'sjaars. Staande op 4200. 5e Koop. Een perceel WEILAND in de Beem den, kadastraal bekend sectie C no. 16, groot 2 Hectaren 72 Aren 70 Centiaren. Staande op 3300. 6e Koop. Een perceel BOUWLAND op het Wiels- veld of Wielblok, kadastraal bekend sectie B no. 341, groot 2 Hectaren 51 Aren 20 Centiaren, in huur tot blootschoof 1892, voor ƒ180 'sjaars. St. op 7000. 7e Koop. Een perceel WAARDENBOSCH in de Zeggelaars, kadastraal bekend sectio A no. 394, groot 90 Aren 70 Centiaren. Staande op 1350. 8e Koop Een perceel BOUWLAND op bet Hoog, kadastraal bekend sectie A no. 142, groot 75 Aren 40 Centiaren. Staande op 1700. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer Bur gemeester Boll te Eethen, bij wie de kadastrale plans ter inzage liggen en ten kantore van Nota ris Boll voornoemd. EN onder ds zinspreuk „Pax in r.Trantil>ixs'% Voor middags 11.30 are tot namiddag 2 ure, te geven door de Harmonie «de Eendracht.» Namiddags 4 ure, op het versierde terrein. W. VAN DUPPEN. Maandagavond, VRIJ ENTREE. Dinsdagavond, 1 Heer en Dame, 25 Cent Entrée, waarvoor v r ij Dansen. namiddag HALF ZES uur, door Bern< de Harmonie «de Eendracht van Herpt en in de net versierde zaal van te HERPT. de Honoraire Leden wordt Trouwe opkomst van verzocht. opgeluisterd door de Muziek der DORNBURGER KAPEL, in de zaal van liet O-A. 5/"IC „CA8IINO" te Heusden. Op Maandag 21 en Dinsdag 22 Febr. a.s., ter gelegenheid van de Vastenavonds-feesten, op de Zaal «CONCORDIA» te Hens den, waartoe een fLnk Orchost is geëngageerd. P. VAN DE CORPUT, Vj van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 7