Openbare Verhuring veilen en verkoopen: Groenten en Vruchten. B. W. VAN LA WICK, met ERF en BOOMGAARD, AMSTERDAM. W. Schopenhauer, MEDIKMUIZEN. publiek verhuren: Notaris LANDRÉ te Ylijmen, Te Almeloo blijft de toestand voortdurend dezelfde. Allen houden zich rustig. Eene particuliere commissie, welke aldaar in vorige winters en zoo noodig ook in andere jaargetijden, aan hehoeftigen uitdeelingen deed van warme spijzen of van bons voor levens middelen, brandstoffen enz. of andere onderstand verleenden, is opnieuw opgetreden. In hare eerste zitting hebben zich ruim 150 personen om onder stand aangemeld, onder wie slechts een 12-tal werkstakenden. o Uit Almeloo meldt de »Tw. Ct.«: De ver tegenwoordigers der firma Schol ten en eenige daartoe aangewezen werklieden, hebben een sa menkomst gehad om over den stand der zaken te spreken. Na eenige gedachtenwisseling over de loonen in het algemeen, werd van den kant der werklieden het voorstel gedaan, dat zij een week zouden arbeiden voor het nieuw vastge stelde loon, maar dat dan het oude tarief weer zou worden in werking gesteld. Op dit voor stel werd geen bepaald antwoord gegeven en van den kant der werkgevers is ook nog geen bepaald tegenvoorstel gedaan, maar de hoop is daarom nog niet afgesneden, dat een en ander in een volgende bijeenkomst zal kunnen ge schieden en dat er dus misschien nadat men nü èlkander over en weer weder eens heeft ge hoord ten slotte toch eenige schikkingen zullen kunnen worden getroffen. '—o Zaterdag jl. is te Amsterdam het eerste no. verschenen van »Multatuli, een onafhankelijk weekblad.* Op het landgoed »Vrjjland« onder Schaars- bergen is een bouwschuür afgebrand; 20paarden, 10 koeien, een hit en 70 kippen zijn in de vlam men omgekomen. - Te Yalterveen is het 3-jarig zoontje van W. Zundert in een pot met kokende wortelen gevallen, waardoor het zulke hevige brandwonden bekwam, dat het spoedig daarna overleed. - De tuinman Koeling te Dwingeloo was met zijn knecht bezig een boomstronk door middel van kruit te doen springen. Toen het lang duurde, voordat de ontploffing plaats had, ging de knecht eens zien of de lont uitgedoofd was. Nauwelijks was hij er evenwel bij, of bet kruit vatte vuur en de stam sprong uiteen, zoo dat hij het in het aangezicht kreeg. Zjjn neus werd geheel verbrijzeld, terwijl hij mogelijk ook het gezicht zal moeten missen; bovendien is zijn toestand zorgelijk. - Onder de gemeente Halste ren (Noord-Brab.) is het lijkje gevonden van een gen, dat hij na enkele oogenblikken aan de ge- I volgen overleed. - Te Uastricum heeft Dinsdag middag 1.1., - door het spelen met een touw om den hals, een 19-jarig jongeling zich tegen zij» wil opgehangen, doodien de stoel onder zijne beenen omkantelde. Bij Zwolle zijn twee jassen gevonden, die deden vermoeden, dat zekere It., agent eener schuld- invordering-maatschappij zich had verdronken. Men heeft het lijk niet gevonden. - Te Maastricht heeft zich zekere S. door ophanging van het leven beroofd. - In het kanaal tusschen Heeren- veen en Knijpe is een lijk gevonden, hetwelk herkend is als dat van den vermisten slager B. uit Heerenveen. - De geschorste gemeente-ont vanger van Weststellingwerf is uit zijn betrek king ontslagen. - Te Etten schrikte Zaterdag het paard, waarop de heer D. zat, bij het sta tion voor een naderenden trein, met het gevolg, dat het dier met zijn bereider in een sloot ge raakte. De heer D. werd door de spoedig ter hulp snellende arbeiders van de spoorlijn be wusteloos naar de herberg gebracht, waar men constateerde, dat een paar ribben gebroken waren. Reeds denzelfden dag was de ongelukkige een lijk. Burgerlijke Stand. Heusden, van 5 tot 13 Febr. Geboren; Hes ter Elisabeth, d. v. Mozes Aüron Gotschalk en Roosje Keizer. Overleden: Maria van Wijk, eohtg, van Willem Blom, 64 j.Elisabeth van Diem, eohtg. van Adrianus de Yolder, 52 j. Landbouw. Als eene bijzonderheid op het gebied van den landbouw kan van Dalem het volgende ge meld worden: Zekere J. W. v. d. B. aldaar is verleden herfst een vaars gaan melken, zonder dat deze gekalfd had, doch vermeenende dat het kalf in de weide verlegd was. Thans blijkt echter, dat ze het kalf nog bij zich draagt. pasgeboren kind. Na de gebruikelijke schou wing is het ter aarde besteld. De justitie doet onderzoek. - Aan het politiebureau der 2e afd. te Rotterdam werd een drenkeling gebracht, die -in het water gesprongen en met moeite op het droge gebracht was. Oogenschijnlijk was bij hem geen leven meer aanwezig, doch na onvermoeid de bekende methode te hebben toegepast, gelukte het bij den drenkeling het leven op te wekken. - Op de Leliegracht te Amsterdam is bij het af breken van een huis een werkman uit de derde verdieping op straat doodgevallen. - In het Ooster dok aldaar heeft aan het stoomschip de »Harsley« een sjouwerman een »hijsch« suiker op het lichaam gekregen. Ernstig gekneusd is hij per brancard naar het Gasthuis vervoerd. - Te Zevenaar is zekere G. door een zoldergat gevallen en spoe dig daarop overleden. Bij gelegenheid der loting voor de militie hebben te Roermond grove bal dadigheden plaats gehad. Op verscheidene plaat sen werden door dronken lotelingen, vergezeld van familieleden en vrienden, de glasruiten stuk geslagen; in een paar herbergen sloeg men alles kort en klein. De ijzeren roosters der riolen werden uit sommige straten opgebroken en dien den tot projectielen. Eerst toen de maréchaussees tusschenbeide kwamen en een paar der baldadi- gen in verzekerde bewaring brachten, kwam aan de schandalen een einde. - In het remonte-depót te Milligen heeft een huzaar een zijner kamera den met een mes zoo hevig in zijn zijde ver wond, dat het heupgewricht bloot lag. De aan leiding hiertoe was een flesch jenever die de een van den ander opeischte. De geneesheer ver klaarde dat de wonde niet ongeneeslijk is. Tegen den woesteling is proces-verbaal opgemaakt; hjj zal zich eerstdaags voor den krijgsraad te verant woorden hebben. - In een der lanen buiten Schie dam, nabjj de Diefhoek, heeft een onbekend heer door een pistoolschot zich van het leven beroofd. - De 12-jarige Harm Hulzebos, te Vries, kwam al spelend in aanraking met den watermolen van den heer Van Bentum, aldaar, met het treurig gevolg, dat hjj aan een der beenen vreeseljjk verwond werd. Na in het academisch Ziekenhuis te Groningen ter behandeling te zijn opgenomen, werd het been geamputeerd. De ongelukkige jon gen is overleden. - Uit de Koolgracht, bij de Zoutkeet te Alkmaar, heeft men het lijk opge haald van een ruim 60-jarig man, die aan ver standsverbijstering lijdende was. - Op het koepel fort »de Harssens« te Helder had een treurig ongeluk plaats. De milicien der artillerie R. met andere soldaten aldaar werkzaam, viel van eene hoogte van 7 meter door de lift naar beneden in de gemeente Heusdenten overstaan van Gedeputeerde Staten hebben besloten, dat de keuringen van hengsten, bedoeld in het provin ciaal reglementop de paardenfokkerij, zullen worden gehouden als volgt De keuringen hebben plaats 1. in de gemeente Osch: ten overstaan van het lid van Gedeputeerde Staten, mr. L. A. N. Gerrits te 's Hertogenbosch, door de heeren C. de Roon Mz. te Capelle, J. A. Staal te Dussen en A. Straver Jz. te Meeuwen (Babyloniëabroek), bijgestaan door den heer P. F. Michels, provinci aal veearts te Heusden. (Als plaatsvervangers voor de leden der keu ringscommissie zijn aangewezen, de heeren: F. van Baal te Waalwijk en J. H. van Baasbank, te Almkerk (Emmikhoven.) 2 het lid van Gedeputeerde Staten, dr. A. van der Steen te Osch, door de heerenL. H. Coolen te Berchem, jhr. G. de Jonge van Zwjjnsbergen te Hel voort en Y. E. P. M. Scholten van Ascha te Rosendaal, bijgestaan door den heer A. J. Mom tens, provinciaal-veearts te Zevenbergen. (Als plaatsvervangers voor de leden der keu- rings-commissie zijn aangewezen, de heerenjhr. V. F. A. H. de Kuijper te Vechel en H. Santber gen te Standdaarbuiten). 3. in de gemeente Zevenbergenten overstaan van het lid van Ged. Staten, Jhr. Jos. de la Court te 's-Hertogenbosch, door de heerenW. A. Go<l schalx te Empel, M. de Roon te Raamsdonk en Johs. Straver Wz. te Meeuwen (Babiloniënbroek), bijgestaan door den heer J. Kohier, proviuciaal- reearts te Almkerk. (Als plaatsvervangers voor de leden der keu rings-commissie zijn aangewezen, de hoerenJan Godschalx (zoon) te Empel, G. Knaap Jz. te Raamsdonk en W. de Leeuw te Almkerk). 4. in de gemeente Eindhoven: ten overstaan van het lid van Gedeputeerde Staten, den heer Th. A. Wolters te Heesch, door de heeren: P. De Bekker te Empel, J. Yan den Bergh te Demen en P. H. Thijssen te Beers, bijgestaan door den heer W. J. Paijmans, provinciaal veearts te Osch. (Als plaatsvervangers voor de leden der keu- rings commissie zijn aangewezen, de heeren: P. J. Yan Beek te Zevenbergen en J. Megens Isdiz. te Berlicum.) 5. in de gemeente Breda: ten overstaan van het lid van Gedep. Staten W. P. A. Mutsaers te Tilburg, door de heeren: M. A. Boll te Eethen A. M. J. T. Yan Rijckevorsel te Vucht, en W. G. Zijlmans Az. te Raamsdonk, bijgestaan door den heer A. J. Vlamings, provinciaal-veearts te 's- Hertogen bosch iAls plaatsvervangers voor de leden der keu- rings commissie zijn aangewezen, de heerenP. L. Honcoop te Heusden, B. Snoek te Almkerk en W. J. Zijlmans Dz. te Raamsdonk.) Gemengd Nieuws en Allerlei. Yoor de waarheid van volgend bericht, wat wij in het »Vlgb. BI. van Amsterdam* aantrof fen, staan wij niet in: In de vorige week werd ringvergadering ge houden bij den predikant te S. Een vijftal pre dikanten, die op schaatsen waren gekomen, be sloten na afloop der vergadering op dezelfde wijze te vertrekken, doch nu achter elkaar aan een stok. Niet ver van een molen zakte het vijftal dooi de zwakke ijskorst. Gelukkig was 't er niet diep, zoodat de heeren tot aan de armen door het ijs zaten en grond onder de voeten hadden. Het kostte echter groote moeite uit het wak te ko men. De zoon van den molenaar, een beetje kippig, die de heeren op een afstand zag spartelen, ijlde naar huis en riep: »Vader, kom gauw met je geweer; wat een troep wilde ganzen op het ijs!« Gelukkig was de vader minder bijziende dan de zoon, zoodat de predikanten er met een nat pak afkwamen. Voor een paar dagen hoorden wij op den Dam te Amsterdam een bedelares, zoogenaand ventsler van lucifers, aan een anderen bedelaar moppe rend zeggen dat zö 'n berdag had gehad want ze had maar 28 stuivers ontvangen. Die straatschuimers, grooten en kleiuen, lijden geen honger; integendeel, ze hebben het beter dan de kinderen van menig werkman en dan me nig werkman zelf. Hjj had er geen cent voor over 1 Een nieuw kiezer te Zevenhuizen, (een arbei der, die wat groot woont) heeft den oproepings brief voor de verkiezing van een lid van den raat geweigerd »uit vrees dat er kosten aan verbonden waren 00.00. Aange- .lepxaas per 50 kilo f 00,00 a voerd 0 partijtje. Zoetemelksche kaas 00.00 a 00 per 50 kilo. Aanvoer 2 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 58 a 66 ct.. 2e kw. a 58 ct. Vette 00 ct. Vette Varkens 34 a Vette Schapen f 00 a f 00. kalveren (vuil) 00 a 36 ct. Alles per K.G. WATE R H O O G T E 10 Febr. 3.30 M. 11 Febr. 3.33 M. 12 Febr. 3.41 M. KEULEN, boven 0. 13 Febr. 10 M. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest het ingezonden stuk uit Heusden tot een volgend No. worden uitgesteld. Advertentiën. Een goed Amsterdammer. Vader en Moeder gaan met den zesjarigen Willem naar het Anister- damsch Panorama, voorstellende, geljjk men weet, de verwoesting van Pompeji. Men maakt den knaap opmerkzaam op de over al uitslaande vlammen en met de meeste aan dacht volgt hjj de aanwjjzingen, om ten slotte aan zjjne gewaarwordingen lucht te geven in de naïeve vraag: Maar, Pa! Waarom is de »Jan Van der Heyden« er niet? Vier voor éénDe jongeling P. te Breda, die aan de loting van de nationale militie deel nam, had niet minder dan vier redenen van vrijstelling; nl. 1. broederdienst, 2. lichaamsge brek (krom), 3. niet de bepaalde lengte en 4. trok hij een zeer hoog nommer. Onder luid gelach verliet hjj het stadhuis. Eene Strjjpsche boerin ging deze week te Eind hoven ter markt met een mand eieren, waarvan de opbrengst zeker 7 cent per stuk moest bedra gen. Men vertrouwde haar echter niet in de on- derstelling dat een Strijpsch kippenhok niet zoo veel eieren kon opleveren en de kippen die ze gelegd hadden reeds lang opgegeten moesten zijn. Eene vrouw bood 5 cent per ei, doch dit bod werd hooghartig van de hand gewezen, en brom mende toog de verkoopster huiswaarts. Door de gladheid der wegen struikelde zij echter en de eieren waarvan geen enkel heel bleef, vormden door hun kleurigen inhoud een breeden kr' om de veeleischende en tevens onthutste boerin Heden ontsliep zacht en kalm, tot diepe droefheid van mjj, mijne kinde ren en behuwdkinderen, mjjne geliefde Echtgenoote JENNEKE BOLL, in den ouderdom van ruim 52 jaren. M. SMITS. li» Onverbeterlijke HOUTSKOOL-BRIQUETTEN, met wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Ieder- blok 20 uren vuur*. Zjjn geheel reukeloos en verwekken geen damp. Verkrijgbaar bjj ENGSTRAAT, HEUSDEN. Een groote jjsschol, die den Rjjn kwam af- drjjven vernielde Maandag de ladingsbrug der Algemeene Nederlandsche Stoombootmaatschappij te Bonn nagenoeg geheel, daar de zware jjzeren kettingen en de groote balken waarmede de brug aan den oever bevestigd was knapten en een der jjzeren pontons zonk. De brug werd verder door den stroom medegesleeptde schade is aanzien lijk- Marktberichten. HEUSDEN, 11 Febr. Boter 70 a 75 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3£ a 4| cent. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Febr. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 150 vette kalveren en 22 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 53 a 60 ct., 2e kw. 47 a 53 ct., 3e kw. 41 a 4 7 ct. pér kilo. De vette var kens golden 34 a 40 ct. per kilo. Den 13 Febr. was de prijs der boter 90 tot 1.20 cent. GORINCHEM, 13 Feb. Aangevoerd 180 runderen. Zware Kalfkoeien f 180 a f 240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 120 a 230. Vaarkoeien f 000 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. De Notaris D IB Gr I IB R te Heusden, zal voor de Nederduitsch Her vormde Kerk te Heusdenop ZATERDAG 3 MAART 1888, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van den Heer H. Mouhik te Heusdenvoor het seizoen van dezen jare, IV II3 J\ onder Hedikhuizengenaamd de Kerkenkampen in de Zeggelaars, in 6 perc. 1 perceel laatst in huur bjj Jan van Gamme- ren, te Herpt. 2 laatst in huur bjj Petrus Buijs Yzaks- zoon, te Herpt. 3 laatst in huur bij Dirk van Ojjen Jz. te Herpt. 4 laatst in huur bjj Johannes van Oudheusden, te Herpt. 5 laatst in huur bij Hendrikus Kou- wenberg, te Herpt. 6 laatst in huur bjj Adriaan van Bok hoven, te Herpt. zal op Dinsdag- SI Februari 1888, b jj i n z e t er op Dinsdag SS Fe bruari 1888, bij toeslag, telkens des middags te 12 uren, ten huize van Arie van der Linden te Aalburg Een goed onderhouden Kerknieuws. Noort te 326e STAATSLOTERIJ. Prjjzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 10 Febr. Prjjs van f 15000: nos. 5132; f 1000: nos. 4382, 5297, 6521, 8319, 16283 en 17473; f400: no. 1689; f200: nos. 1871, 2439, 5831, 6223, 9601, 10759, 15120, 17182 en 17381f 100 nos. 861, 2003, 5063, 5539, 5943, 7051, 11196, 12079, 14709, 15586 en 16486. 5e Klasse. Trekking van 11 Febr. Prjjs van f 1500 en premie van f 30.000no. 10544; premie van f3000: no. 19565; prjjs van f 100: nos. 9541, 14621 en 15697. Guiste Vaarzen f 90 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 12 Nuchteren kalveren f 6 a f 12. Aangevoerd 18 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 44 biggen, f 5 a f 8 per stuk. Boter 60 a 70 c. per half kilo. Eieren f 0.95 a f 1.05 per 26 stuks. Kippen f 0.80 a f 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 13 Febr. Op de veemarkt waren beden aangevoerd323 runderen, 53 vette en graskalveren, 0 nuchtere kal v., 115 schapen of lammeren, 599 varkens, 00 biggen, 0 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prjjzen waren als volgt: runderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 107i ct., 2e kw. 95 a 90 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 18 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 0.00 a 0.00 Overm. dito f 0.00 a 0.00 de 100 stuks. gelegen in het dorp Aalburg, kadastraal bekendgemeente Wijk. Sectie C. nom- mers 768 en 767, groot te zamen 24 Aren 88 Centiaren. Aanvaarding 1 Mei 1888. Door stoom Geconserveerde Prjjs per pakje van Pond. Soepgroenten 25, 227s, 17Vs, 12Vs Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snjjboonen 3272, 277a Ct. Aspercieboonen 45, 30, 2272 Ct. Doperwten 45, 40, 377a Ct. Tuinboonen 45, 40, 377a Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. L e i d s c b e s t r a a t bjj de Heerengracht 10, en bekwam daardoor zulke ernstige verwondin- a. te Breda op Maandag 19 Maart e.k., voor dekhengsten van buiienlandsch ras, en b. te Osch, te Heusden, te Zevenbergen en te Eindhoven voor andere hengsten, op Maandag 12 Maart e.k., en voor merriën op Dinsdag 13 Maart e.k.zij vangen telkens aan des voormid- dags te 11 uren. Eethen, Februari 1888. van WEILANDEN, onder ZEGT HET VOORT! Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Amsterdam, ds. J. J. van Werkendam. Miöraisfföiiie Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zing, gratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3