fst\BX TRACT- BOUILLON Groenten en Vruchten. Knnst-Sni- en Draaiwerken, C. F. C0EDES. Openbare Verhuring Aiiierikaansck ORGELS. veilen en verkoopen: PL de J0UGE, HooptazemMe 32, Botterdam. Billartfabriek Oppert 148. Rotterdam. Sigaren-Depót, B. W. VAN LAWICK, BILLARTBALLEN, Queue's, Ponnen, WaMelstotteu, Chr. KTJIJK, Engstraat, Heusden. FUCHS Comp., 's-BOSCH, aan de Parade. N otaris LAN D RE te Y lij men, met ERF en BOOMGAARD, J. BOEREN, HEDIKHUIZEN. publiek verburen: J. van der Tak Co., Overleden: Arie Krab, 76 j., wedr. van j Gemengd Nieuws en Allerlei. D. v. d. Plrs, echtg. van G. HermansCorstiaan Een arbeider te Nieuwveen, een man met een In 't Veld, 3 j.; D. P. Donkersloot, 68 j., wed. talrijk gezin, beeft zich op het figuurzagen toege F. J. v. Dusseldorp; Teunis Arie Verschoor, 14 d.; legd, en het daarin zoover gebracht, dat hij dezer 0. C. v. d. Boom, 9 m.; J. v. Dijk, 12 d.; G. de dagen uit een runderschenkel een dominospel ver- Koning, 13 m.; C. M. v. Helden, 65 j., echtg. vaardigd heeft. De steentjes hebben een vierde van J. Lagrouw; 0. Kievits, 47 j. Ingezonden. Boekaankondiging. Bij de Boekhandelaren Dorsman Odé te Ylaardingen verscheen een nieuwe roman van den gunstig bekenden auteur G. Samarow, ge titeld: Grootheid en Val.« Samarow schildert in deze roman de levens tragedie van den overleden Koning Lode wijk II van Beieren, en dringt met buitengewone scherpe blik in de zielstoestanden van deze geniale mo narch. Op den achtergrond van het verhaal heeft de beroemde auteur de staatkundige en so ciale gebeurtenissen geschetst en daarmede in deze schepping een werk van historische waarde geleverd. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Reinheid, heiligheid, onvermoeide toewijding, vormen het beste deel van den zedelijken schat der menschheid. Als de schatten der wijsheid niet diep lagen, zou er niet zooveel oppervlakkige kennis zijn. Het is niet voldoende goed te zijn, men moet het ook schijnende goedheid moet beminne lijk zijn. Als wij trotsch zijn op eene goede daad, be wijzen wij, dat deze niet tot onze dagelijksche gewoonten behoort. Vertel uw geluk niet aan uw ongeluk, noch omgekeerdsmart past niet bij genot, noch om gekeerd. In alle kunsten zijn er dooden, die blijven voortleven en levenden, die al goed en wel be graven zijn. Iedere misstap, iedere zonde, brengt de straf zelf meê. De hoffelijkheid is vaak als de slangenbuig zaam en koud. Bittere scherts is het vergif der vriendschap. Prijs niemand gelukkig voor zijn einde geko men is, zei Solon; zou dat niet wat laat zijn? Kleine oorzaken hebben kleine gevolgenwaar dit niet zoo schijnt, hebben andere (verzwegen oorzaken meegewerkt; groote oorzaken kunnen nooit kleine gevolgen hebbenis een klein gevolg slechts het gevolg, dan is slechts een klein ge deelte der zaak, die we oorzaak noemen, de feite- ljjke oorzaak der nietige gebeurtenis. Van de werkelijkheid uitgaande, moeten we den rijke op het gevaar, den arme op den zegen van zijn stand opmerkzaam maken. Traditie ontleent slechts regelen, het ideaal zelf stelt regelen. Duisternis wordt alleen verdreven door licht. OOSTERSCHE SPREEKWOORDEN. Wie altijd uitgeeft, zonder te rekenen hoe veel, komt ten slotte tot den bedelstaf, zonder te weten, hoe. Wijzen vervallen tot onwetendheid, als ze met dwazen strijden. Vijf jaar moet men zijn zoon als heer, tien jaar als knecht, van het tiende jaar als vriend behandelen. Hebt gij een woord uitgesproken, dan be- heerscht het u, vroeger beheerschte gij het woord. De vriendschap van een dwaas, is als de om arming van een beer. Wie geen verstand heeft, helpt geen leering wat is een spiegel voor den blinde? van de gewone grootte, zijn duidelijk geoogd en van koperen knopjes voorzien. Ook het schuif doosje is uit hetzelfde been gemaakt, alles even zuiver en netjes. Op de gewone wekelijksche markt te Purrner- end werd Dinsdag door iemand iemand eene kooi met 80 leeuwerikken ten verkoop aangeboden. Door den inspecteur van politie aldaar werden de beestjes echter in beslag genomen en spoedig daar na in vrijheid gesteld, terwijl tegen bedoelden persoon proces-verbaal is opgemaakt volgens de wet. Een Nederlander, in het vorig jaar naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika vertrok ken, nam daar in de maand Januari deel aan het ijsvermaak. Wel 1700 personen bevonden zich op de been, doch zoodra de Hollander zich met sierlijke zwaaien over de ijsbaan begaf, ble ven alle rijders staan en betuigden luide hun bewondering over de kunstvaardigheid van den Hollander. De rijder was van het eiland Tessel afkomstig, waar bijzonder veel werk wordt ge maakt van schoonrijden. Als model voor rekesten-schrijvers deelt de Ha^vUYe kroniekschrijver van het »Hbd.« het volgende staaltje mede van eene brug wachtster, die dezer dagen aan een onzer departementen van algemeen bestuur haar derde of vierde ver zoek om traktementsverhooging zendende, daarbij schreef »Ik voeg er mijn portret bij, opdat zijn ex- cellensje kan zien, dat de rekesten die ik vroe ger verzonden heb, ook van mijn afkomstig zijn. Mijn muts draag ik niet meer, omdat ik hier geen mussen waschster is. Dit schrijf ik voor secu- righeit.« Aan overmatig gebruik van thee maken zich vele menschen schuldig. Er wordt dan ook in »'t Maandblad« van dr. Hamel Roos tegen ge waarschuwd. Volgens het oordeel van deskun digen, veroorzaakt het misbruik van thee hoofd pijn en slapeloosheid, beneemt het den eetlust, werkt het nadeelig op de spijs verteering en geeft het soms aanleiding tot duizeligheid. Lijders aan een of meer kwalen zoeken vaak hun heil in een kop thee en vinden natuurlijk de tegen overgestelde uitwerking. Men neme hierbij enkel in aanmerking, dat die nadeelige invloed voor namelijk ontstaat wanneer men de thee te sterk aftrekt, en er alles uit wil halen wat er in zit, niet alleen de theeïne en de vluchtige oliën, maar ook de looistof. De goede wijze van theedrinken vindt men bij de rijke Chineezen; zij gieten kokend water op de bladen even voor het gebruik. De armen in China houden daarentegen hun thee voortdurend warm en drinken ze dan bij tusschenpoozen. Daaraan moeten waarschijnlijk de kwalen worden toegeschreven, waaraan deze menschen zoo dikwijls lijden, vooral slechte spijsvertering en constipation. Om op een voordeelige manier goede brand stof voor kachel of haard te krijgen, moet men het gruis, dat door het rooster valt, in een; bak die niet roesten kan met een wei nig versche, fijne steenkolen mengen, terwijl men het mengsel flink nat maakt. Van het gruis, dat door de rooster gevallen is, neemt men drie scheppen tegen ongeveer slechts één van de versche steenkolen. Wat men zóó verkrijgt, is eene uitmuntende brandstof, die den haard langen tijd aanhoudt, zonder dat men er naar behoeft te zien. In het Duitsche leger zijn proeven genomen met het Lebel-geweer op het harnas, en daarbij werd dit als een zeef doorboord, terwijl boven dien metaaldeelen in de wond geraken, die hoogst gevaarlijk zijn. Diensvolgens is besloten, het harnas af te schaffen. In Amerika is de ontdekking gedaan, dat men van den afval der tabak zeer goed kran tenpapier kan fabriceeren, en dat wel met een besparing van 80 pCt. Dat geeft een blij voor uitzicht! 'Als iemand dan zijn krant gelezen heeft, zal hij haar in de pijp kunnen stoppen en oprooken Edison heeft een phónograaf-telefoon voor let terzetters uitgevonden. De zetter behoeft daarbij slechts den voet op een pedaal te zetten en de phonograaf spreekt ongeveer 10 woorden, zooveel als dus een flink zetter tegelijk kan onthouden. Zijn deze gezet, dan trapt hij er opnieuw 10 woor den uit. Heeft hij woorden vergeten, dan laat hij die door den toestel herhalen. Wat de bruikbaar heid van zulke telefoonkopie betreft, zullen we voorloopig slechts een welwillend, doch groot vraagteeken kunnen zetten, zegt een Duitsch vak blad. V ra an't o veral Ver krijg- brikanten J. H. NIEUWEN- HÜIJS Jr. &C°1 Pr. Hendrik kade 146, AMSTERDAM, Aanbevolen door vele H.H. Genees kundi gen. en toij HH. Grossiers in Comestibles. psj -=cj P-H Papa: Frits, als je van daag zoet bent, uw tante komt, krijg je een dubbeltje in je spaarpot. FritsNee, pa, daar kan ik het niet voor doen; daar moet nog wat bij. Marktberichten. DUSSEN, 16 Feb. Aangevoerd 192 kilo boter. Prijs f 1.07f 1.27. ZALTBOMMEL, 14 Feb. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f0.60 a 0.70 per i Kg. Rogge f 4.50 a 5.00. Tarwe f 6.50 a 6.75. Garst f 4.20 a 4 40. Haver f 3.00 a 3.40, alles per IIL. Eieren f 0.90 a 1 10 per 26 stuks. Biggen f 4.25 a 7.75. Konijnen f 0.35 a 0.80. Kippen f 0.80 a 1.10. Duiven f 0.00 a 0.00, alles per stuk. GOUDA, 16 Febr. Kaas. Aangevoerd 8 partijen. Ie kw. f 24 a 26.00. 2e kw. f 00 a 00. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 26 a 27.00. Goeboter f 1.60 a 1.70. Weiboter f 1.40 a 1.50. Melkvee. Zonder aanvoer. Vette Varkens, 18 a 21 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 16 a 17 ct. Magere Biggen f 0.70 a 1.00 per week. Vette Schapen f 20 a 24. Lammeren, f 00 a f 00. Nuchtere Kalveren f 5 a 9. Graskalveren f 00 a 00. BODEGRAVEN, 14 Feb. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 36 wagens, te zamen 1672 stuks, wegende pl. m. 7169 kilo. I YePVerstraat 167, VBoSCll. Prijs: le s. Goudsche t 25,00 a 00,00; 2e s. ~ff~ ~V~~WA IfcT* f 22,00 a 23,50. Hieronder 0 wagens Derbykaas, AL./V JL JU/jlV. le s. f 00,00 a 00.00; 2e s. f 00,00 a 00. 6 wagens Edammer, le s. f27,00 a 00; 2e s. f 24,00 a 26,0.0. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalf, 0 schapen, 00 varkens, 0 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 0 a 0. VIANEN, 15 Feb. Weiboter f 0.66 af 0.72 Kaas f 0.00 a 0.00. Goeboter f 0.70 a f 0.75, Eieren f 0.03 a 0.0.4. Biggen f 6.00 a f 10.00. Lammeren t 0.00 a f 0.00. Levering van alle soorten zoowel naar buiten als binnen de stad; ook bij abonnement tegen zeer billijke conditiën. i-3 t=d t=ö t=J i3="~ fcscJ RH O O GTE KEU LEN. 14 Febr. 4.12 M. boven 0. 15 Fébr. 4.13 M. 16 Febr. 3.88 M. Advertentiën. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van Pond. Soepgroenten 25, 22177», 127a Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snijboonen 3272, 277» Ct. Aspercieboonen 45, 30, 227a Ct. Doperwten 45, 40, 3772 Ct. Tuinboonen 45, 40, 3772 Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM. 1 in Ivoor, Schildpad, Parelmoer, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. FOTOGRAFISCHE Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot IV H. 3 AL. onder Hedikhuizengenaamd I poseeren.Opname met het instantané procédé, de Kerkenkampen in de Zeggelaars, in 6 perc. AiT weemaa^ bekroond met Zilveren Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen ge liefden Vader en Behuwd vader, de Heer LEEN- DERT VAN GENT. 15 Febr. 1888. 13 e IV o tax ris 13 AC GIER te Heusden, zal voor de Nederduitsch Her vormde Kerk te Neusdenop ZATERDAG 3 MAART 1888, des voormiddags ten 1 ure, ten huize van den Heer H. Mourik te Heusdenvoor het seizoen van dezen jare, Medailles voor Vergrootingen en 1 perceel laatst in huur bij Jan van Gamme- Fotografiën. ren, te Herpt. laatst in huur bij Petrus Buijs Yzaks- zoon, te Herpt. laatst in huur bij Dirk van Oijen Jz. te Herpt. laatst in huur bij Johannes van Oudheusden, te Herpt. laatst in huur bij Hendrikus Kou- Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. 6 wenberg, te Herpt. laatst in huur bij Adriaan van Bok hoven, te Herpt. De élegante schaatsenrijdsters op de vjjvers van het Regents Park en Hyde Park te Lon den, hebben de uitvinding in praktijk gebracht, om een riempje of een metalen band met bel letjes om den enkel te bevestigen, om door bet melodieuse geklingel bij bet rijden haar nade ring aan te kondigen en daardoor bet veelvul dige tegen elkander inrijden en vallen te ver mijden. PatientIk ben in het geheel niet in orde, dokter. Ik hoest zoo vreeselijk en ik heb pijn in al mijn leden. Dokter: Maak u daar maar niet ongerust over die toestand is zeer normaal. Wie met zoo'n hondenweer niet ziek is, die steekt niet in een goed vel. Als fortuin zich presenteert, Neem haar waar, eer zij zich keert. zal op T> 1 Februari 1888, I b ij in op Din.^dag Ü8 IPe- brui ri 888, b ij 'toeslag, telkens des middags te 12 uren, ten huize van Arie van der Linden te Aalburg Een goed onderhouden gelegen in liet dorp Aalburgkadastraal bekendgemeente Wijk. Sectie C. nom- mers 768 en 767, fgroot te zamen 24 Aren 88 Centiaren. Aanvaarding 1 Mei 1888. SIGARENFABRIKANT, HEUSDEN. Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Stoomfabriek van Amerikaanscbe Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 LaElordeJouquin Lanza2i -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. Opening van het Carnaval te Ileusden. Heusden ligt nog in diepen rust. De dageraad breekt aan, en de zon verrijst majestueus uit hare kimmen. Heusden ontwaakt. Het uur verkondigt 7. Daar komt be weging, vooral onder de jeugd, die zich bij hoopjes naar de Puttcrstraat begeeft. Daar moet men zijn, daar is het waar de vriend der jeugd woont. Men verzamelt zich voor zijne woning. Het getal van jongens en meisjes groeit steeds aan. Alles is stil in zijne woning. Men begint ongeduldig te worden. De deur van zijne woning wordt door de belegeraars van tijd tot tijd open gedaan en men roept en schreeuwt: Willem! Willem! Het geroep houdt aan, doch treen gehoor. Daar gaat het er op losbons I bonsbons I op deur en ramen. Men joelt, vecht en schreeuwt, dat hooren en zien vergaat, de jeugd geeft het niet op. Eindelijk, ja daar gaat de deur open en de vriend verschijnt. Doch, o jammer, niet gemasqueerd! Hij gaat uit, zegt niets en, even als altijd, vervolgt hij stil zijn weg. De jeugd hem na. Als speurhonden vervolgen zij hem. Zij laat niet los. Hij keert weder in zijne woning terug en daar heb je het lieve leventje weder aan den gang. Willem! Willem! en bons, bons, bons op deur en ramen. Dat is te veel. Willem's hart wordt warm. Hij besluit. Aanstonds zich gemasqueerd en met zijn muziek-instrument gewapend, vertoont hij zich en begeeft zich onder het woelige, doch thans vroolijk volkje. Een donderend hoerahl gaat erop. Willem plaatst zich in hun midden en voorwaarts gaat men, met muziek en zang door Heusdensch straten. Thans is de Carnaval aangevangen. Ieder loopt uit, kijkt en zegt: daar is Willem! Voorwaarts, immer nür vörwarts, onder vroolijk gezang en dans. Doch aan alles komt een einde. Willem kent zijn tijd. Onder het blazen eener flinke marsch, geaccompagneerd door zijne jeugdige schare, richt hij de schreden naar zijne woning. Halt Nog eenmaal een vroolijk stukje gezongen, begeleid door den toon van Willem's instrument en daar volgt het militair sig naal der taptoe, waarvan de finale zich doet hooren. Gaat naar hnisgaat naar huisgaat naar huis 1 En als een flinke bevelhebber strekt hij zijn arm uit tn gebiedt: «naar huis!» De troep gehoorzaamt. Een driewerf hoerah I beantwoordt zijn bevel. Zij gaat uit elkander, is voldaan en Heusdensch Carnaval is geopend. Eere wien eere toekomt. Eere aan WillemEere aan den vriend' van Heusdens jeugdige bewonersdie zich de moeite en het geduld betoont, den kinderen eene aangename en vroolijke voorbereiding te verschaffen, voor het Carnaval binnen Heusdens oude veste. Moge hij dit nog tal van jaren bewijzen, dan zal zijn naam altijd in dankbaar aandenken blijven bij deze jeugd en't volgend geslacht. Het is gedaan. Alles is weder stil en rustig. Doch hoe lang De Putterstraat heeft weder de hoofdtoon aangegeven, zoo als zij immer en steeds heeft gedaan, getuige nog het feest van den 70en verjaardag van onzen geëerbiedigden koning Willem III, 19 Februari 1887. Met de plaatsing van deze regelen in uw veel gelezen en geëerd blad, Mijnheer de Redacteur, zal TJEd. zeer verplichten EEN PUTTER. Heusden, 13 Februari 1888. VISGBBANDEL P=5 >4 CX2 W A T E Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco. Mede namens Broeders en Zusters H. WUIJSTER. V. WUIJSTER— Heusden, Van Gent. van WEILANDEN, onder ZEGT NET VOORT! meiros™ Monslerkistjes worden bij verrek en-pakket toege zonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3