finaal verkoopen; publiek verkoopen: Openbare Verhuring Groenten en Vruchten. Eenperceel Weiland Een perceel Weiland, B. W. VAN LAWICK, Notaris RANT, publiek verburen: De Notaris VERBERNE te Dussen, Een perceel Weiland, HEDIKMUIZEN. learner, bewoond door den ongehuwden sjouwer man P. A. V., open te maken. Aldaar gekomen ontwaarden zij dat bedoelde persoon geheel gekleed op een soort bed, met het gezicht naar omlaag gestikt lag. De ontbo den geneesheer Dr. v. d. Chijs, spoedig ter plaatse aanwezig, kon dan ook slecht den dood consta- teeren. Waarschijnlijk is V. Donderdagavond beschon ken thuis komende, oogenblikkelijk ter neder gevallen zonder het bewustzijn te hebben gehad zich op zijne legerstede om te keeren. Alweder dus een slachtoffer van den sterken drank. In de gemeente Zeelst greep een droevig on geluk plaats. Een zekere vrouw L., wier man reeds geruinien tijd ziek te bed lag, werd des morgens vermist en een paar uren later door de buren teruggevonden op den zolder harer woning, aan het lint van haar voorschoot opgehangen. De ongelukkige, die reeds eenigen tijd aan ver standsverbijstering leed, laat twee kinderen achter, die met den zieken vader zonder hulpmiddelen zijn. - Bij Eindhoven is de sigarenfabriek van B. uitgebrand. - Nabij Naarden is uit een sloot opgehaald het lijk van den aldaar thuisbehoo- renden 71-jarigen N. v. E. Het misbruik van sterken drank schijnt aan dit ongeval niet vreemd te zijn. - Bij den landbouwer G. nabij Zevenaar heeft men uit een stal een vierjarig paard ge stolen. De dief heeft het eerst opgezadeld en is ér in de richting van Duitschland mede ver trokken. - De metselaar F. Jongeneelen, te Ro- zendaal, had het ongeluk, bij het afbreken van een huis onder een vallenden muur te geraken, waardoor hjj zóó ernstig werd gekwetst, dat men voor zjjn leven vreest. - Onder de gemeente Zelhem is een kinderlijkje in staat van verre gaande ontbinding gevonden. De politie doet onderzoek. - Te Oosthuizen brandde een huis af, bewoond door drie gezinnen. Van den inboedel is niets gered. - Te Ylissingen is door een nog onbekende oorzaak een felle brand ontstaan in de stoomwasch- en strijkinrichting Maria Ja- coba*, eigenaar do heer O. Maters. Het vuur werd aangewakkerd door eene stijve bries en legde in ongeveer één uur tjjds het geheele ge bouw in de asch. Het gebouw en de inboedel zijn beide verzekerd. - Bij Kuilenburg is ei korenmolen afgebrand. - Te Breda is opgevischt het in vergevorderden staat van ontbinding ver- keerende lijk van den sinds 9 weken daar ver misten Van de Corput, die destijds van de sui kerfabriek komende, waarschijnlijk door de duis ternis misleid, in de rivier de Mark geloopen en verdronken is. - Te Sleeuwjjk had de landbou wer D. v. H. uit Woudrichem het ongeluk van een stoomboot te 7alleu. Oogenblikkelijk werd de machine tot stilstand gebracht en de nu gered. Hjj was door een der schepraderen ernstig aan het hoofd verwond. - Een twintigjarig jon geling uit Smilde is, waarschijnlijk door de glad heid, op de brug te Klooster veen, gemeente Assen, uitgegleden, met het noodlottig gevolg, dat hii dadelijk een lijk was. - Te Schaik brande af de boerenwoning van de wed. Theod. Van der Heijden, behalve door haar zelve ook bewoond door den landbouwer M. Van Hees. Oorzaak onbekend. - Uit de Vest bij de Raampoort te Amsterdam werd het lijk opgehaald van een 14-jarig meisje, dat sedert eenige dagen werd vermist. Onder het westelijke viaduct te Amsterdam is een man van een melkwagen gevallen en ver dronken. - Te Bergen-op-Zoom is een jongen in de havenkom gevallen en verdronken. - De Leid- sche vrouw, die eenige dagen geleden uit Leiden ter beschikking van de justitie werd gesteld, als bekend hebbende haar jeugdig kindje van het leven te hebben beroofd, is wederom op vrije voeten gesteld. - Te Oosterhout is een kindje van bjjna 3 jaren in een pot met afgekookte Savojjekool gevallen en bekwam het zulke hevige brandwonden, dat het na eenige dagen overleed. - Onder Tegelen ging een wielrijder in een herberg een glas bier drinken, van welke gelegenheid een landlooper gebruik maakte om zich op en met den driewieler te verwijderen. Onderweg werd hjj aangehouden. - Een huzaar van het depót-escadron te Amersfoort ontving van een paard, dat naar de weide bij de kazerne werd geleid, een zoo hevigen slag tegen het onderljjf, dat hjj terstond per brancard naar het militair hospitaal moest worden overgebracht. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Hetgeen de groote menigte geluk of ongeluk noemt, bestaat niet wezenlijk. Wat het leven ons toeschijnt te zijn, hangt af van de vraag, hoe wjj ons tegenover dat leven plaatsen. Pijn lijke wederwaardigheden, die van buiten in ons bestaan ingrjjpen, zijn vaak niet meer dan een korte nacht, waarop een heldere dag volgt, of als de operatiën van den heelmeester, die ons gezonder maken dan te voren. Wat men in don regel ongeluk noemt is on telbare malen eene brug tot hooger geluk. Het alledaagsche geluk der groote menigte leidt, als een snelvliegende stroom, af van dat heerlijk gevoel vau innerlijke gezondheid. Gelijk een schip, dat bij een storm zijn roer heeft ver loren, er beter afkomt iu volle zee, dan in de nabijheid van de reddende kust, zoo vindt de mensch, die zich zeiven verloren heeft, zich zdven en zijn waarachtig heil gemakkelijk weder in het wilde bruisen van de golven des levens, maar zelden en inoeieljjk, wanneer zijn levenshulk daar heen drijft. Alle andere goederen verliezen in waarde, wan- neer het bewustzijn ons misdraagt, dat wij de levenstaak trouwen ernstig opvatten, en de vraag stukken, die dit bestaan ons voorlegt, blijmoedig weten op te lossen. De verlorene zou gered zijn, zoodra hij, met zijn God voor oogen en in het hart, zijn denken en zijn handelen, in dienst stelde van hoogere plichten. De menschen zouden elkander ontloopen, wan neer zij altijd geheel openhartig tegenover elkan der moesten zijn. Flinke karakters worden door het erkennen van een dwaling opgewekt tot verhoogde kracht. Landbouw. Er is in het land van Altena dezen winter nog al veel te spitten voor bieten en aardap pelland. Bij droog weder zonder vorst, zal er nu gedurende enkele weken nog al werk zijn. De stand der veldgewassen is tot nu toe goed te noemen. Er was evenwel weinig winterkoren uitgezaaid, vooral met het oog op de hooge;bie- tenprijzen, 't zullen dit jaar hoofdzakelijk bieten moeten zijn. Er zijn verleden najaar in de om streken velen aardappelen ingekuild, uit oorzaak der lage prijzen en weinige verzending. Er zijn nu enkele partjjtjes verkocht a f 1,65 per H. L., naar men zegt zijn die bestemd voor België. In den schouwburg. »Waarom huilt u toch? Deze scène is toch zoo roerend niet!* »Och neen! ik huil Advertentiën- mijn entreegeld. om Protest. »Ge wilt u laten scheiden? Dat kan ik niet goedkeuren! Bedenk toch dat de huwelijken in den hemel gesloten worden !c »Het onze niet, dominé; wij zijn door de krant tot elkaar gekomen. De Engelsche stoomslachterij te Ede zond aan iemand te Amsterdam eene missive, waar boven het woord Memorandum* was gedrukt. De brief, welke daarop terug ontvangen werd, had tot opschrift: »Den heer Memorandum, Te Aduard (prov. Groningen), zal eene room- I van de Engelsche stoomslachterij te Ede Holland. boterfabriek gebouwd worden, waarin de melk van 400 koeien verwerkt wordt. De uitvoer van varkens uit Drenthe naar het buitenland bracht in 1887 f 167,000 meer op dan in 1886. De opbrengst werd in het afgeloopen jaar geraamd op een half millioen gulden. Naar men uit Oostergoo schrijft, nam de chichoreibouw over 1887 minder grond in be slag dan het vorig jaar. In ronde cijfers zullen in Friesland circa 1400 bunders met die vrucht bebouwd zijn geweest. De minder gunstige oogst en de lage prijzen deden de voorkeur voor den verbouw van dit product verminderen. Het plan bestaat om dit jaar weder meer uit te bouwen, daar er uitzicht bestaat om beter prijzen voor dit artikel te kunnen bedingen. De Asser Ct.« meldt uit Langeloo: Toen verleden najaar door 't slechte weder het hooien van de tweede snede gras, het etgróen, zeer werd bemoeilijkt en daardoor slecht hooi moést komen, hebben onderscheidene landbouwers al hier hun toevlucht gezocht bij het inkuilen daarvan. Dit ingekuilde nagras voldoet boven veler verwachting, 't Vee gebruikt het metgraagte en 't werkt ook zeer gunstig op de hoeveelheid melk en boter, zoodat er dan ook vele koeken en ander krachtvoêr door wordt uitgewonnen. Het inkuilen van groen voeder zal dan ook vrij zeker hier op breeder schaal worden toegepast. In het noorden van ons land staat het win terkoren overal zeer voordeelig. Gemengd Nieuws en Allerlei. 't Volgende wordt voor waar verteld, 't Is op een Drentsch dorp voorgevallen. Twee bedelaars, vader en zoon, op eenigen afstand achter elkander, bezochten hunne klan ten. Na afloop van hun dagwerk stapten zij met gevulde zakken een klein huisje binnen, waar ze de vrouw vroegen of ze ook goedkoop voêr (voeder) voor varken of geit wilden koo- pen. De zakken werden uitgeschud en weldra was de tafel bedekt met aardappelen, boonen, centen, stoet, brood, pannekoeken, enz. enz. Hét roggebrood en wat meer niet in dén smaak der bedelaars viel, werd er uitgezocht en voor een weinigje te koop aangeboden, $n- der bijvoeging: Wij zijn niet gewoon zoo iets te eten, laten de boeren dat doen. Geschikte plaatsen voor congressen. Twist zieke vrouwen: te Krabbendijke. Barbiers: te Baardwijk. Pompiers: te Brandwjjk. Tuiniers: te Schoonhoven. Smeden: te Hoeven. Werk stakers te Hoogeloon. Smullerste Lekkerkerk. Vrijhandelaars: te Warmond. Gulzigaards: te Zwijndrecht. Turfschippers: te Veen. Matrozen: te Goedereede. Haveloozen en Wielrijders: te 01- debroek. Geldeloozen: te Harderwijk. Brouwers: te Biervliet en Brouwershaven. Kwezelste En gelen. Maaiers: te Stoppeldijk. Vogelaars: te Meeuwen. Herderste Ooijen of Koewacht. Een moord. Zeg, heb je gehoord Van den vreeslijken moord? In een kalm, vreedzaam oord, Is er een half gesmoord, En in 't holst van den nacht Door het vuur, onverwacht, Om het leven gebracht! Is 't voorheen ooit bedacht? En dat alles uit wraak! Dus ik stel aan de kaak Hem, die 't pleegde, en ik maak Je bekend, dat de snaak Bovendien heeft verklaard, Dat geen spijt hem bezwaart! Is 't bestaanbaar op aard? Ja, hij zegt onvervaard, Dat de wraak hem bekoort; En hij gaat er meê voort Zoo hij weer in dat oord Door een vloo wordt gestoord! Het is reeds menigmaal gebleken en de op merking is reeds, menigmaal gemaakt, dat zij, die in hunne jeugd vlijtig waren en in kundig heden ver boven hunne kameraden stonden, zich later tot degelijke, maar zeer gewone menschen ontwikkelden, terwijl het genie niet zelden in zijne jeugd voor zeer beperkt gegolden heeft. De beroemde natuuronderzoeker Linnaeus werd door zijne meesters voor een zeer dommen jon gen gehouden, en deze zeiden zijn vader rond uit, dat hij slechts voor een handwerk geschikt zou zijn. Newton, de grootste meetkunstenaar, zat op school jaren lang in de laagste klasse. Robert Burns, de grootste Engelsche volks dichter, was een groote domkop en muntte alleen uit in lichaamsoefeningen. Liebig, de bekende scheikundige, de man van het vleeschextract, kon maar geen latijn leeren en stond veel liever apothekertje te spelen en allerlei dingen te koken. Verongelukte verontschuldiging. »Wel,juf fertje, mag ik je begeleiden?* Mijnheer denkt zeker, >Maar, juffrouw, zie ik er dan uit, alsof ik denk?« Een jongmaatje op een courantzetterij had aan een verkooper van zeker geneesmiddel een leelijke poets gebakken, doordienhij in een advertentie, waarvan werd getuigd >dat het alle maag- en longziekte doet verdwijnen,de volgende ver andering maakte: »Dit krachtig middel doet alle maag- en long- zieken verdwijnen. De jaarlijkscbe productie van melk is in Zwitserland, volgens dr. Merz, niet minder dan 16,500.000 hectoliter, eene waarde vertegenwoor digende van 90 millioen gulden. Deze melk wordt geleverd door 662,000 koeien èn 277,000 geiten (in 't geheel telt men in Zwit serland 416,000 geiten). Van die melk wordt ongeveer 40 percent ge bruikt voor kaasbereiding en tot het maken van gecondenseerde melk; 42 percent wordt direct gebruikt als voedsel voor den mensch en de rest voor voeding en vetmesten van klein vee. In de Alpenstreken zijn 2900 kaasmakerijen en 2600 in de dalen. Te St. Petersburg zal dezer dagen een slede wedstrijd plaats hebben, waarbij uitsluitend da mes de paarden zullen besturen. Elke dame zal, evenals bij de wedrennen, een eigen kleur dra gen; met dezelfde kleur zullen ook de sleden en tuigen getooid zijn. De prijzen, bestaande uit juweelen, worden door de Keizerin, de jockey- dub en andere sportvereenigingen beschikbaar gesteld. De dames, die deelnemen aan den wed strijd, moeten niet jonger dan 20 en niet ouder dan 40 jaren en bovendien van adel zijn. De toegangsprijs tot het afgesloten terrein zal on geveer 50 gulden zjjn. Het kan zeker zijn nut hebben vooral om dezen tijd des jaars het volgende eenvoudige middeltje aan te bevelen om het lastige roetvor- nien in kachelpijpen of haarden tegen te gaan. Men neemt eenige versche aardappelschillen, werpt ze in het vuur en sluit onmiddelijk de kachel. De dampen, die zich ontwikkelen uit de ver brande "aardappelschillen maken het roet los en leiden het door den schoorsteen naar buiten. De proef is gemakkelijk te nemen. i Marktberichten. HE IJSDEN, 18 Febr. Boter 75 a 77 cent per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 44 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 20 Febr. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 145 vette kalveren en 24 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 40 ct. per kilo. .Den 13 Febr. v/as de prijs der boter 1.00 tot U20 cent. i GORINCHEM, 20 Febr. Aangevoerd 155 runderen. Zware Kalfkoeien f160 a f240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 120 a 160. Vaarkoeien f 000 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 k 110. Guiste Vaarzen f80 af 110. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 k f40. 54 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 11 vette varkens, van 16 k 19 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 30 biggen, f7 a f 10 per stuk. Boter 65 a 70 c. per half kilo. Eieren f 1.00 a f 1.20 per 26 stuks. Kippen f 0.70 a f 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 20 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 295 runderen, 33 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalv., 69 schapen of lammeren, 455 varkens, 00 biggen, 1 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 62 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren lekw. 1024 ct., 2e kw. 95 k 90 ct3e kw. 00 et., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 k 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 17 k 18 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 4.50 a 4.70 Overm. dito f 4.90 a 5.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 00.00 a 00.00. Aange voerd 0 partijtje. Zoetemelksche kaas f 24.00 a 00 per 50 kilo. Aanvoer 2 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 56 a 64 ct., 2e kw. 50 a 56 ct. Vette kalveren (vuil) 00 a 00 ct. Vette Varkens 34 a 40 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. HARDINGSVELD. Van 13 tot 19 Febr. zijn aan de vischmarkt alhier verkocht: 1 zomer en 253 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zomerzalm f 0.34 a 0.00, winterzalm f 0.76 a 0,90 per half K.G. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Dochter marianne, betuigen wij, ook namens onze Kinderen en Behuwdkinderen, onzen welgemeenden dank. B. godschalk. j. godschalk- Van der WlKLE. zal te Almkerk, a/d Verlaatsche Sluis, ter her- berge van a. v. gool, op Donderdag 1 Maart 1888, voorm. 10 uur, WATERHOOGTE 17 Febr. 3.57 M. 18 Febr. 3.30 M. 19 Febr. 3.04 M. 20 Febr. 2.84 M. KEULEN, boven 0. a. HEERENHUIS ingezet op met TUIN te Almkerk f 1200.—. 350.—. 125.—. b. HUIS met TUIN aldaar,ingez. op in den Ouden Doorn, ingezet op - 4400. in den Nieuwen Doorn, ingezet op - 2850. op Gantelwijk, ingezet op - 3000. te Waalwijkzal ten verzoeke zijner principalen, in het logement van den Heer VAN MOURIK, te Heusden, veiling op Zaterdag 3 Maart 1888, bij afslag op Zaterdag 17 Maart 1888, telkens des voormiddags elf uur, Koop X. »in 't Buitenblok*, gemeente Wijk, Sectie C no. 38, groot 1 hectare 41 aren 90 centiaren. Koop II. genaamd Keukenkamp gemeen te Oud-Heusden, in de Rukens, Sectie A no. 48, groot 2 hecta ren 61 aren 69 centiaren. Koop III. gemeente Oud-Heusden, »in de Rukens*, Sectie A nos. 788 en 789, samen groot 2 hectaren 22 aren 50 centiaren. Koopen II en III zijn naast elkaar gelegen, en vormen één perceel, groot 4 hecta ren 84 aren 40 centiaren. De Notaris DE GIER te Heusden, zal voor de Nederduitsch Her vormde Kerk te Heusden, op ZATERDAG 3 MAART 1888, des voormiddags ten 11 ure, ten huize van den Heer H. Mourik te Heusden, voor het seizoen van dezen jare, W EI. 3 .A_. onder Hedikhuizen, genaamd de Kerkenkampen in de Zeggelaars, in 6 perc. 1 perceel laatst in huur bij Jan van Gamme- ren, te Herpt. 2 laatst in huur hij Petrus Buijs Yzaks- zoon, te Herpt. 3 laatst in huur bij Dirk van Ojjen Jz. te Herpt. laatst in huur bij Johannes van Oudheusden, te Herpt. laatst in huur bij Hendrik us Kou- wenberg, te Herpt. laatst in huur bij Adriaan van Bok hoven, te Herpt. 4 5 6 Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van 4 Pond. Soepgroenten 25, 22'/*, 17'/*, 12'/* Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 12'/* Ct. Snjjboonen 32'/*, 277* Ct. Aspercieboonen 45, 30, 22'/* Ct. Doperwten 45, 40, 377* Ct. Tuinboonen 45, 40, 37'/* Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM. Kt Heusden20 Februari 1888. c. BOOMGAARD aldaar, ingezet op d. 2.28.20 Heet. WEILAND aldaar, e. 16110 HeetWEIL AN D aldaar f. 1.69.40 Heet. WEILAND aldaar, Voor Mejuffrouw de Weduwe en Kinderen Corn. Poorter te Aalburg: Voor den Heer Lambertus v. d. Kolk te Waalwijk Voor Mejuffrouw de Weduwe en Kinderen G. v. Loon te Waalwijk: van WEILANDEN, onder ZEGT HET VOORT! Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zing, gratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3