Wegens vertrek worden alle voorradige SIGAREN tegen lage prijzen opgeruimd door Ph. DE JONGÏÏ, Openbare Verkooping DOEVEREN peente DRONOELEN, Groenten en Vruchten. B. W. VAN LAWICK, OUDHEUSDEN. De Notaris DE GIER, Sigarenfabrikant, Botermarkt Hensden. Notaris BOLL te Dinther veilen en verkoopen: Openbare Yerkooping ï)e vermeerdering van het aantal zitplaatsen in Burgerlijke Stand. Ingezonden. Marktberichten- 26 UITMUNTEND Door stoom Geconserveerde de Kamer van Honderd heeft men voorloopig verkregen door het maken aan het einde der gangpaden tusschen de banken in 's lands verga derzaal van zitbanken tegen de houten schotten, waarvoor een beweeg- en vei plaatsbaar tafelblad gesteld zal worden. o- - De lijst van gepensioneerde vlagofficieren der zeemacht is wederom gedund. Vrijdagnacht toch ontsliep te 's-Gravenhage de gewezen viee-admi- raal G. Fabius, oud-lid van de Tweede Kamer. Het is bekend, dat de overledene een schitterende loopbaan bij de Kon. Ned. Marine achter zich had. In 1824 als buitengewoon adelborst in dienst ge treden, doorliep bij, na het afleggen van uitmun tende examens, alle officiersrangen en mocht hij den 1 Juli 1867 opklimmen tot den rang van vice-admiraal. Nadat de vice-admiraal Fabius den ln Jufl 1869 op pensioen was gesteld, werd hij door Amsterdam als afgevaard'gde naar de Tweede O O Katuer gezonden. Zijn adviezen als vnariae- specialiteit werden er zeer gewaardeerd. Velen zullen zich ongetwijfeld herinneren zijn strijden voor het behoud van de lijfstraffen bij de mar'ne. Toch was Fabius een humaan nran, waarvan ge tuigt zijn streven tot verheffing van het zedelijk peil van het volk. Kampioen tegen het drank misbruik, was hij een ijverig medewerker van de vereeniging tot afschaffing van sterken drank. De overledene was ridder van tal van orden en bereikte den ouderdom van 81 jaren. o Men deelt aan de »N. R. Ct.« mede, dat de zer dagen door een redenaar van erkende ta lenten de volgende woorden werden gebezigd: »Ik heb mijn vaderland lief, op een plekje na, en dat is: Schoterland.« De toejuichingen, die deze woorden uitlok ten, waren daverend en eenparig. o Ten voordeele van de Weduwen en Weezen van de met de Vischbom Cornelia Johauna in den Storm van den 2 Sept. 1887 verongelukte bemanning te Egmond aan Zee, is verschenen bij den uitgever P. Kluitman te Alkmaar, een Muziekstuk, getiteld Weldadigheid. Voor eene Zangstem met piano-begeleiding. Gedicht van W. J. Hofdijk. Muziek van Richard Hol, 108e werk. Prijs 40 Cents. Waar namen als Hofdijk en Hol zich paren aan een dergelijk doel, daar hopen wij dat voor de groote behoeften, waarin nog steeds dient voorzien te worden, weder eene belangrijke bij- nuari zeer voorspoedig. Men deelt ons mede dat van de 1313 palen thans reeds ougevee 1250 stuks voor de penan ten zijn ingeslagen, zoodat men binnen enkele dagen met het heien kau gereed zijn. Het Ijjdt dan ook geen twijfel dat de aanne mer, die elke week, dat hij vóór 1 September 1888 het werk d. i. »het afbreken en daarvoor in de plaats maken van een gedeelte der fun- deeriugswerkenmet uitzondering der grond- aanvullingen, gereed komt 1000 premie ont vangt, niet onbelangrijk surplus zal bekomen, daar hij wel meer dan 3 maanden voor dien termijn kan gereed zijn. o Door mej. P. Zegers Veeckens, die sedert en kele jaren hare woonplaats van Amsterdam naar Wiesbaden had overgebracht en dezer dagen in laatstgenoemde plaats is overleden, zijn een aan tal legaten gemaakt, o. a ten stige brandwonden kreeg, dat het spoedig daarna overleed. bedrage van Tesselscliade. drage moge toevloeien. o Te Veendam is het plan tot het graven en aanleggen van een verbndingskanaal tusschen Veendam en Borger Compagnie weder ernstig onder handen genomen. o Te Maastricht schijnt het plan tot aanlegging van een 1 ram weg door het Jekerdal naar Maas tricht te zullen worden verwezenlijkt; reeds is de benoodigde subsidie aangevraagd. Mocht hieraan uitvoering gegeven worden, dan kan Maastricht zich weldra in de verbinding met een der bloeiendste streken van België verheugen. De Zuiderzee is gedeeltelijk weder van ijs bevrijdde eerste stoomboot van Amsterdam is Zaterdag reeds te Kampen aangekomen. In Engeland is eene maatschappij opgericht die een vel postpapier en eene enveloppe, waarop een postzegel voor minder geld dan de laatste alleen kost, verkrijgbaar stelt, en de ontbrekende kosten dekt door aankondigingen op de enve loppe gedrukt. Ook te Amsterdam zullen van wege de Engelsche maatschappij binnenkort der gelijke enveloppen te koop zijn. Eene enveloppe met schrijfpapier en een postzegel van een stuiver kost dan drie cent. Dezer dagen o- kwam H. Lage, kleermaker te Buinen, tot een wonderlijke ontdekking. Deze kocht voor eenigen tijd voor zijn eenig zoontje een konijn, 't welk, bij gebrek aan een hok, bij een melkschaap in 't hok werd gedaan. Hoewel beide dieren eerst verwonderd in 't rond zagen en weinig vriendschap aan elkaar betoonden, werd de betrekking langzamerhand inniger, zoo dat in 't laatst ons konijntje zich des nachts warmpjes verschool. Sedert dien tijd vermin derde het melkgeven van het schaap gaandeweg, zoodat moeder de vrouw in 't laatst jjeen vol- doende koffiemelk meer had. Wat de redenen hiervan waren, wist men niet. Allerlei gissingen werden gemaakt. Een enkelen keer gaf het dier een goede hoeveelheid melk, doch de meeste ma len was het blijkbaar gemolken. Het ergste ver moedende, besloot men een nacht bij het hok te waken. Reeds om een uur of tien 's avonds ging de man goed gewapend in de schuur zitten, om den dief te verwelkomen. Deze kwam weldra. Ongeveer elf uur kwam ons konijntje uit zijn warm leger te voorschijn, 't schaap richtte zich op, en onze langoor ging heel netjes op de ach- teipooten staan en begon te zuigen. o Het inslaan van lange masten voor de fun deering van de ijzeren bekapping van het cen traal station te Amsterdam gaat sedert half Ja- f200.000 aan de Vei'der maakte deze weldoende dame nog le gatenvan f3000, aan het Christelijk semina rie te Batavia; van f3000, aan het Java comité te Batavia; van f2000, aan het Christelijk Na tionaal schoolonderwijs te Amsterdam; f2000, aan de Havelooze school te Amsterdamvan f1000, aan de scholen van de Nederduitsche hervormde diaconie te Amsterdam; van f1000, aan de werkverschaffing voor hulpbehoevende blinden, te Amsterdamvan 2000 Mark, aan het reddingshuis te Wiesbaden; van 2000 Mark, aan het blindeninstituut te Wiesbaden; van 2000 Mark, aan het algemeen verzorgingshuis te Wiesbaden; van 2000 Mark, aan de Evangeli sche vereeniging, te Wiesbaden; van 1000 Mark aan de Victoriastichting te Wiesbaden o Gedurende de jongste strenge winterdagen zijn op Tessel duizende vogels bezweken, Eenden, kievitten, leeuwrikken, spreeuwen, enz. lieten zich met de hand grijpen, broodmager en geheel uit geput, en Maandag vielen door den sneeuwstoi zelfs meeuwen en kraaien dood uit de lucht. o De zeeloodsen, die te Brielle woonachtig zijn, moeten zich in Maassluis vestigen. Zij, die tot den kunstdienst behooren, moeten in de laatstge noemde, zij, die tot den kanaaldienst behooren, moeten in de eerstgenoemde gemeente wonen. o Te Amsterdam is op de Joden Breestraat een 24-jarige vrouw in huzarenuniform aangetroffen Zij zeide haar kleeding met die van een huzaar te hebben verwisseld. o Uit Tilburg wordt gemeld Gisteren ochtend had op de lijn Tilburg-Waal- wijk eene ontsporing van de tram plaats, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. Tusschen Sprang en Kaatsheuvel, waar de tram een scher pen bocht maakt, sloeg de even schuin hangende machine tegen eenen paal, waardoor zij groote schade bekwam, terwijl van de passagiers- en goederenwagens de stangen braken. De dienst bleef eenige uren gestoord, en de post werd per kruiwagen naar Waalwijk gebracht. De passa giers kwamen met den schrik vrij. In de nabijheid van het gehucht Rietmolen (Overijssel) werden twee lijken gevonden, het eene van een boerenknecht en het andere van eene boerenmeid. Zij zijn vermoedelijk door de koude bevangen geworden en hebben zoo den dood gevonden. o De ongeregeldheden te Zwijndrecht hebben zich niet herhaald. - In de Kinkerstraat te Am- Hensden, van 19 tot 28 Maart. Geboren: Pieter Adrianus, z. v. Theodorus Boeren en Cornelia Verhoeven. O verleden: Erna Wijnanda Delphina Lucretia Reckleben, 18 d. Almkerk, van 21 Feb. tot 21 Maart. Geboren: Lucas Adrianus, z. v. C. Boeve en L. de Rade; Jannetje, d. v. A. de Laker en E. v. DrunenJenneke, d. v. J. de Horn en W. Kamp; Johannes Thomas, z. v. J. v. Oosterhout en E. H. v. d. Heuvel; Anna Catharina, d. v. J. Teuling en II. PruijsenCornclis, z. v. F. v. Vugt en D. v. Gils; Hendrika, d. v. J. Teuling en N. Uithoven Nesia, d. v. A. Verhoeven en M. Bach- ner; Johanna Willemina, d. v. C. Straver en A. v. d. Heuvel. Overleden: W. Kilwinger, 4 m.J. v. d. Stelt, 82 j., wedr. van S. Ewijk J. Pullen, 10 m.; S. Bras, 2 m.G. Roza, 3 w. (Buitm verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Het is vaak in het oog vallend, soms zelfs ergerlijk hoe streng van regeeringswege de hand wordt gehouden aan sommige voorschriften harer zijds, welke, indien zij naar omstandigheden wer den gewijzigd, in het oog van het publiek het bespottelijk geheel zouden missen. Dit geldt de navolgende geschiedenis waarvan wjj ooggetuigen waren. Eenige dagen geleden werd een vrouw ge transporteerd door twee maréchaussees. Natuur lijk wekt zoo iets altijd opzien. Bij sommigen ging de vraag, wat zou die vrouw misdreven hebben Na ingewonnen inlichting bleek, dat de vrouw, te Oosterhout thuis beboorende, aldaar tot één dag gevangenisstraf was veroordeeld, ns het ongeoorloofd bijeen rapen van één zak masten spelden (dennen naalden). Zij was niet op de bepaalde dag gaan zitten, van daar dat zij opgehaald werd. Er bestaat, zooals men ons zeide, een voorschrift der regeering, het welk zegt dat de politie bij transport van ver oordeelden of dergelijken, zooveel mogelijk van de spoorwegen gebruik moet maken. Wanneer men nu weet dat Oosterhout met Breda in directe verbinding staat door de stoom tram, welke als het ware kort langs de gevan genis loopt; dat het tarief 2de klasse van O. naar B. 30 ets. bedraagt, dat met dezelfde tram het tarief van Geertruidenberg 20 ets. is, en per spoor 3de klasse de reis van den Berg tot Breda 70 ets. bedraagt, bij 20 ets. der tram de reis 60 ets. duurder maakt. Ik Iaat de macht der politie nog buiten spel. Bedoelde vrouw werd door de maréchaussee uit Geertruidenberg vervoerd, deze transporteerde haar volgens voorschrift eerst naar Geertruiden berg, toen per locaaltrein naar station Lage- Zwaluwe, vau daar per spoor tot station Breda, waar verder een gevangenwagen gereed stond om haar naar de gevangenis te brengen. Waar om, vraagt ieder, die onnoodige omslag? Waar om een veroordeelde voor een gering vergrijp met opzet zóó onder het oog van het publiek te brengen. Dergelijke feiten geven reden tot en stof tot spot. Uw trouwe lezer X. ergernis 6 ons. HE IJSDEN, 24 Maart. Boter 60 a 65 cent per stuk van Eieren 3| a 4 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 26 Maart-. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 187 vette kalveren en 28 vette varkens. Men besteedde voor vette kal- 56 ct., 2e kw, 48 a 52 De vette ct. sterdam viel een heistelling om, met ongelukkig gevolg, dat het zwaro heiblok neerkwam op het hoofd vau een der werklieden, die dadelijk dood was. Het lijk werd naar het buitengasthuis ge bracht. - Te Beverwijk zijn bij een sociaal-de mocraat die, uit vreugde, dat de heer Domela Nieuwenhuis tot lid der Kamer gekozen was, een roode vlag uithing, de ruiten ingeworpen - Te Rotterdam zond een vronw haar zoontje met een gulden naar een bakker op den Binnenweg om een brood te halen. Bij het verlaten van den winkel werd het jongentje van de terugont vangen 84 centen beroofd door een opgeschoten meid, die zich daarmede ijlings uit de voeten maakte. - Te Rijsoort viel een man van een hooi zolder. Hij bleef op de plaats dood. - Een ge deelte der gebouwen van de Hengeloosche hout draaierij is door brand vernield. De vrachtrijder G. te Schiedam is toen hij daar op een gistwagen wilde stappen, gevallen, overreden en aan de gevolgen bezweken. - Door dat de veerstoomboot van Gorinchem in aanra king kwam met de hulpbrug, die over het over stroomde Hoofd te Woudrichem is aangebracht, dreef deze brug uit elkander. Een 20-tal per sonen die z-ch daarop bevonden stortten in het water. Allen zijn echter met den schrik en een nat pak vrijgekomen. - O-ider Wageniugen is zekere v. B. in een sloot geraakt en verdron ken. - Door het breken van een steiger aan het station te Oldenzaal zijn 4 werklieden gevallen. Twee hunner werden zwaar en twee licht ge kwetst. - Te Nieuw-Beierlaud viel een kind, dat door de moeder eenige oogenblikken alleen was gelaten, in het vuur, waardoor het zulke ern- veren le kw. 52 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette var kens golden 32 a 36 ct. per kilo. Den 26 Maart was de prijs der boter 100 tot 1.30 cent. GORINCHEM, 26 Maart. Aangevoerd 159 runderen. Zware Kalfkoeien f 160 a f 240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 120 a 170. Vaarkoeien f 000 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f80 af 120. Pinken f40 a f80. Graskalveren f20 a f 40. 81 Nuchteren kalveren f4 a f 10. Aangevoerd 5 vette varkens, van 18 a 19 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. a f 10 per stuk. 393 biggen, f 5 Boter 45 a 50 c. per half kilo. Eieren f 0.90 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.85 a f 1.00 per stuk. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 58 a 64 ct., 2e kw. 50 a 58 ct. Vette kalveren (vuil) 42 a 44 ct. Vette Varkens 38 a 42 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. WATE R HOOGTE K E IJ L E N. 23 Maart 4.55 M. boven 0. 24 Maart 4.27 M. 25 Maart 4.18 M. 26 Maart 4.10 M. van gelegen onder aan de Z u i d z jj d e van den ontworpen Nieuwen Maasmond. zal voor de kinderen van wijlen .Jan Dük van den Heuvel te Renderenpubliek Provisioneel op Zaterdag 14 April 1888, en Finaal 14 dagen daarna, dus op Zaterdag 28 April 1888, beide dagen des voormiddags elf uur, in het logement van den heer H. MOURIK te Ileusden. Onder Doeveren gemeente Drongelen. le Koop. Het na de onteigening voor den Nieuwen Maasmond, resteerend gedeelte ter grootte van ongeveer 1 II. 76 A. 30 C. van een perceel Hooiland, gelegen op de Oude Waag, uitmakende een gedeelte van het perceel Sectie B No. 317, geheel groot 1 H. 92 A. 60 C. 2e Koop. Een perceel Weiland, gelegen op de Akkers, Sectie B No. 206, groot 74 A. en 70 C. met, na de onteigening zooals voormeld, daartegen gelegen resteerend gedeelte ter grootte van ongeveer 26 A. 10 C., uitmakende het Zuidelijk gedeelte van het perceel Sectie B No. 205, alzoo te zamen groot 1 II. 80 C. 3e Koop. De na de onteigening zooals voormeld, res- teerende Zuidelijke gedeelten ter grootte van ongeveer 95 A. 60 C. van een perceel "Wei land, gelegen op de Akkers, kadastraal be kend Sectie B No. 212 en 213. Informatiën zijn op franco aanvrage te be komen bjj den Heer Burgemeester BOLL te Eethen. van gelegen onder te Ileusden, is voornemens publiek te verkoopen voor den Heer Johannes Ver hoeven te HerptProvisioneel op VRIJDAG 30 MAART en finaal op VRIJDAG 6 APRIL 1888, ter herberge van J. A. Buijs te Ilerpt beide dagen des avonds ten 6 ure. Een best perceel BOUWLAND, gelegen onder Oudheusden op de Westakkers, Sectie A No. 779, groot 69 Aren 80 Centiaren. Dit perceel is verhuurd in 2 gedeelten tot en met 1890. le perceel aan de Wed. Kobessen te Oudheusden, voor f 38 per jaar en het 2e perceel aan Christiaan Hofmeester te Heus- den, voor f 42 per jaar. Lasten voor rekening der koopers van af 1 Januari 1888. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. Betaling der kooppenningen 18 Mei 1888. De kooper treedt in het genot der huurpen ningen met 1888. '-V .-.vu,' Prijs per pakje van f Pond. Soepgroenten 25, 227a, 177a, 127a Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snijboonen 327a, 277a Ct. Aspercieboonen 45, 30, 227a Ct. Doperwten 45, 40, 377a Ct. Tuinboonen 45, 40, 377a Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zing, gratis en franco. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3