ris VAN DE MORTEL, VERPACHTEN: I Snijders, Heusden, Kennis te Hensden. Medelezers gevraagd GLASWERK, KEULSG0ED enz. WERY's Groenten en Vruchten. B. W. VAN LA WICK, n VISCHMARKT. Ji KRAEPELIEN H0LM. Zeist. De WEILANDEN van de Familie Metternich onder Heesbeen en Genderen. Fijn en Grof AARDE WERK, Yoor het eerst komt alhier: ij ui Circus in Miniatuur, kraepelien holm's In een fe Almeloo gehouden vergadering van werkstakers, onder de leiding van den heer Van Marken, werden de voorstellen van de firma Scholten van 16 Maart, om de loonsverminde ring te halveeren, verworpen met 256 tegen 4 stemmen. Een voorstel van eenige werklieden, die den arbeid willen hervatten met loonsvermin dering van cent toe te staan, werd verworpen met 218 tegen 18 stemmen. Daarop werd beraad- man, die een wagen met meubelen vervoerde, het ongeluk te struikelen, met het gevolg dat het achterwiel hem over het lichaam ging. In wendig zwaar gekneusd, werd hij per draag baar naar zijn woning gebracht. Zi moet bedenkelijk zijn. 'O toestand Burgerlijke Stand. Heusden, van 28 Maart tot 1 April. Getrouwd: Dirk Bart, jm. 32 j. met Dina slaagd over het plan om heide te ontginnen nabij Helena Schuit, jd. 20 j. Almeloo of naar elders te vertrekken. In Rheine Schuettorf is voor 50 man werk, waaromtrent inlichtingen gegeven werden. o In het »Twentsch Zondflgsblad« leest men Verleden najaar toen het weven bij gaslicht we der zou beginnen, deelden de chefs van de ka toen-weverij der firma H. Ten Gate Hz. Co. te Almeloo aan hun fabriekarbeiders mede, dat de vraag naar geweven goederen niet levendig genoeg was om meer werkuren voor te schrijven dan de korte dagen opleverden. Ter wille der wevers echter waren zij bereid bij gaslicht te laten werken, indien dezen er in toestemden 1 cent per geweven stuk te laten vallen. De werklieden gaven aan het werken bij gas licht de voorkeur en namen dus genoegen met de tijdelijke tariefverlaging. Zaterdag werd hun medegedeeld, dat de heeren er de cent weer bij hadden gedaan, zoodat het oude loon opnieuw zal worden uitbetaald. o In de omstreken van Zevenaar zijn door den snellen was van het water verscheidene hazen verdronken. Bij hoopjes vindt men ze dood liggen. o In den Anna Friso-polder, onder Wissekerke, heeft een dijkval plaats gehad over eene breedte van 300 meter. Op diezelfde plek had men en kele weken geleden eene oeververschuiving. o Een werkman sgezin te Delft werd verrast met de geboorte van 3 welgeschapen jongens. o Twee Zuilicbemsche zalmvisschers zijn door een wonder van den dood gespaard gebleven. Op de Waal werd de schuit, warrin zij zaten, door een sleepstoomboot aangevaren en in een oogwenk onderste boven gekeerd. Terstond ech ter stootte de stoomboot nogmaals tegen de schuit en keerde deze weer recht. De beide visschers waren nog ongedeerd in hun onoverdekt vaartuig gebleven. In een twist, welke te Maeseijck ontstond tusschen 2 jongelingen, bracht de een den an der een slag op het hoofd toe met een paal, ten gevolge waarvan de gekwetste kort daarop is overleden. De dader is gevlucht. - Te Delft is door de politie aangehouden, wegens diefstal van een kistje sigaren Th. J. Z., oud 38 jaar, olieslagersknecht, zonder vaste woonplaats. - Aan het station Feijenoord is een wisselwachter met den voet tusschen het wiel van een wagen en de spoorstaaf gekneld geraakt, terwijl hij bezig was met rangeeren. De voet werd ernstig gekneusd. - Vrijdagavond woedde te Terheide een hevig onweder, vergezeld van zware regen buien. Omstreeks half negen sloeg de bliksem in bij F. Van Fessum, aan den Steenweg, nabij het Witte Huis. In korten tijd werd de woning met inboedel, waarvan nog iets gered, een prooi der vlammen. - Een 9-jarig zoontje van J. Doorns te Terneuzen geraakte aan de loskade van den spoorweg aldaar onder een in beweging gebrachten goederenwagen, waardoor hem het linkerbeen werd afgereden en hjj kort daarna overleed. - Te Rotterdam is een 7-jarig jon gentje van een houtvlot in de Maas gevallen en verdronken. - Te Stadskanaal is een werkvrouw, die aan het schoonmaken van een bovenhuis was, uit een raam gevallen en op een tuinhek terechtgekomen. De jeugdige vrouw, die het brood verdiende voor een oude moeder, is ter stond overleden. - Onder Gennep is de winke lier H. door de duisternis misleid in het water geloopen en verdronken. - Op last van den offi cier van justitie te Assen is te Beilen aange houden en gevankelijk naar Assen overgebracht de geagreëerde klerk van den rijksontvanger te Emmen. Bedoelde persoon had volgens zeggen een tekort in kas van f800. - Bij Utrecht is het paard van den veehouder K. tengevolge van het breken der leidsels op hol gegaan. De schoon zuster van den eigenaar, die uit het rijtuig sprong, kwam zoo ongelukkig op borst en hoofd neer, dat zij weinige oogenblikken later over leed. - Maandagavond viel een meisje in het Geboren: Pieter, z. v. Dirk van Kuy'k en Elisabeth Goutier. Overleden: Pieter Adrianus Boeren, 13 d. Hedikhuizen. Geboren: Antonius Cornelius Josephus, z. v. W. A. M. van Hooff en A. M. L. Leijten; Huiberdina, d. v. J. Bevard en L. van de Wiel. Overleden: J. Pulles, 83 j., wedr. van J. BrantersA. M. de Kort, 8 m., d. v. A. de Kort en A. M. van OutheusdenA. van Oudheusden, 74 j., echtg. van J. B. van Beurden. Eethen, van 1 Maart tot 1 April. Geboren: Aart, z. v. H. Bos en A. Z. Oost hoek Sijmen, z. v. A. Nieuwkoop en J. Genet Maria, d. v. E. Colijn en C. BurghoutJohanna Arnolda, d. v. B. Haspels en J. de Rooij. Overleden: T. J. van der Pol, 2$ j.A. M. Honcoop, 16 m.W. A. van der Pol, 16 m. W. van der Mooren, 81 j., echtg. van T. Bran derhorst; M. A. Honcoop, 16 m. Drongelen, van 1 Maart tot 1 April. Ondertrouwd: G. Vos, jm. 22 j. met H. Colijn, jd. 26 j. Getrouwd: G. Vos met H. Colijn. Geboren: David Adriaan, z. v. P. van der Schans en P. W. MillenaarElius, z. v. P. Tref fers en M. A. Korsten. Overleden: N. Schilders, 18 m.Ph. Uijt- lioven, 64 j., echtg. van E. van der HoevenA. J. Schoondermark, 13 m.J. C. van Dijk, 7 i. Ingezonden. Men zal wel algemeen overtuigd zijn, dat de provinciale reglementen op het houden van dek hengsten en springstieren, gunstig moeten wer ken tot verbetering van het paardenras en den veestapel, en daarom moeten m. i. die reglemen ten streng gehandhaafd worden. Het is mij echter bekend, dat hier in de streek nog hengsten ge bruikt worden, die afgekeurd, of wel in het ge heel niet gekeurd zijn. Ik wend mij daarom tot u, M. de R.met de vraag, of het niet nuttig zoude zijn, als b. v. de Noord-Brabantsche Maat schappij van Landbouw of wel hare afdeelingen premiën uitloofde aan dengene, die zoo eene ver bodsovertreding aantoont en bewijst. Daarenbo ven zou het mij wenschelijk voorkomen, dat aan alle gemeente- en rijks politiedienaren het provin ciaal reglement werd toegezonden, want als de zaak nu met ernst wordt aangepakt, zal er spoe dig aan de bestaande misbruiken een einde ge maakt worden, en zal men zoodoende het goede doel bereiken. dank zeggende, M. de R.voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, Uw dw. dr., Land van Heusden en Altena, A. 3 April 1888. uit ruim 60 kelkjes, zoodat de bijen minstens zeven millioen vijfhonderd duizend kelkjes moe ten uitzuigen, om een k.G. honig te verzamelen. Onderofficier (tot een milicien, die 't hoofd te veel achterover houdt). Wat loop jij naai de lucht te kijken? Yerbeel je maar niet, dat ik je voor een professor in de sterrekunde zal houden Reptiliën. Onderwijzer. Reptiliën zijn kleine diertjes, die op den grond kruipen. Wie weet er een te noemen. Fritsje. Mijn kleine zusje, mijnheer! Uit een courant: Door de overstroomingen in Duitschland gaan vele -uazinq Het comité deelde 20 paar kousen uit, waarmede menige traan werd gedroogd. S®"" Wegens ouderdom en doofheid, een hotel te koop aangeboden. lUT" Gezocht flinke handschoenmakersper dozijn wordt 3 a 4 gulden betaald. De gekrenkte koetsier. Vreemdeling: Wat moet ik voor een uur rijden betalen? Koetsier: Twee gulden. Vreemdeling: Laat mij je tarief eens zien. Koetsier: Een gulden kost 't. Stap maar in, kale jakhals. Onderofficier (tot reeraten)»Let op, voor den duivel, of ik zal je allen laten brommen, tot dat de jongste van jullie de oudste wordt A. »'t Is toch mooi als man en vrouw altijd dezelfde meening zijn toegedaan. B. »0, zeker; maar het maakt toch een zeer groot onderscheid, wiens meening het is!c Advertentiestijl. Voor den verkoop van oliën en lakken worden reizigers gezocht; de laatste zijn in drogen toestand glanzend en springen niet; ook zijn ze in den handel in flesschen op den buik met ons handelsmerk voorzien. Iemand die 't niet erg voor de wind ging, kwam op 't idee iets vreemsoortig aan de hand te nemen, hij beval zich nl. bij advertentie aan, tot het opmaken van gedichten en het verdelgen van wandgedierten. Een grappenmaker die de sukkelaar later ont moette, vroeg hem verdelg je tegenwoordig nog gedichten, en vervaardig je ook nog wandge dierten.'!: Op de lidmaten-catechisatie. Predikant: Welke straf werd aan het menschdom opge legd voor de zonde, in het Paradijs bedreven?* Advocaats-dochter (die »in het zweet uws aan- schijns zult gij uw brood eten« onder een be paalde strafrubriek wenscht te brengen)Levens lange dwangarbeid, dominé!« 327e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 3 April. Prijs van f 1500nos. 8308 en 17973f 1000: no. 3814; f400: nos. 2185, 13625 en 16921; f 200 no. 16214 f 100nos. 5668, 5916, 9226, 13795, 14028,17843 en 19595. 2e Klasse. Trekking van 4 April. Prijs van f20.000: no. 10396; f5000: no. 9557; f 2000: no. 571; f 1000: nos. 5143, 6083, 7268 en 17942; f 400 no. 2169 f200: nos. 5284, 6690 en 10575; f100: nos. 2979, 3859, 7061, 11196, 11996, 16206 en 20495. 2e Klasse. Trekking van 5 April. Prijs van f 400 No. 20480; f200 No. 9321 f 100: No. 3646. Marktberichten- DUSSEN, 5 April. Aangevoerd 283 kilo boter. Prijs f 0.76f 1.07. WOÜDRICHEM, 6 April. Aan de markt alhier werden verkocht van af 26 Maart tot en met 31 Maart 58 zalmen, tegen f 1,15 af 1,35 per half KG. HARDINGSVELD. Aan de vischmarkt al hier zijn van 26 Maart tot 1 April verkocht: 00 zomer- en 307 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgtZomerzalm f 0,00 a 0,00, winterzalm f 1,14 af 1,42 per half KG. VIANEN, 4 April. Weiboter f 0.00 a f 0.00. Kaas f 0.00 a 0.00. Goeboter f 0.37 a f 0.40. Eieren f 0.03 a 0.04. Biggen f4.00 a f7.00. Lammeren f 0.00 a f 0.00. ROTTERDAM, 3 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd1454 runderen, 42 vette en graskalveren, 255 nuchtere kalv., 00 schapen oflammeren, 531 varkens, 136 biggen, 00 bokken, 10 paarden, 00 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 68 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 105 ct., 2e kw. 95 a 85 ct3e kw. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend- De egoïst is zelden dankbaarmet inkt schrijft hij al de grieven op die hij van een ander aa n ondervindt, en met potlood al het goede dat hij ct., schapen le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct., alles ontvangt I Per var^eus le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. De verveling is de rechte straf voor de luste- loozen, de leeghoofden en de onverschillige harten. Het geluk en de begeerte kan niet te samen bestaan. Het geweten is het register onzer dadeu, het getuigenis van ons gedrag; het is een geheime rechtbank, die in ons hart zetelt. die altijd gelijk willen hebben, zijn bijna altijd menschen die voor weinig rede en ver stand vatbaar zijn. De ware wijsheid bestaat in het wederstaan van eiken hartstocht. Hij die somtijds bijna niet in staat is iets goeds te verrichten, is dikwijls zeer bekwaam om kwaad te doen. Zorg dat uwe kinderen nooit iets in kunnen opmerken, dat gij zelf in hen afkeurt. Offer voor de vriendschap alles op, behalve uw plicht. De luiheid is de ladder waarop onze besluiten wankelen. aan uwe lief per 19 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 18 a 00 ct. per 5 ons. Stieren f 125 a 200, hokkeliugen dito f 0 a 0 melkkoeien f 120 a 200, kalf koeien f 140 a 340, vaarzen f 120 a 170, pinken f30 a 70, paarden f20 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 92/8 en 136/16 ton en 1314 stukken van een half k.; prijs le kw. f 52, 2e kw. f 48, 3e kw. f 40, per half kilo 55 a 75 ct. BODEGRAVEN, 3 April. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 23 wagens, te zamen 1128 stuks, wegende pl. m. 5121 kilo. Prijs: le s. Goudsche f 23,00 a 25,00; 2e s. f 21,00 a 22,50. Hieronder 1 wagen Derbykaas, le s. f 00,00 a 00.00; 2e s. f 00,00 a 00. 3 wagens Edammer, le s. f 28,00 a 00; 2e s. f 24,00 a 00,00. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalf, 0 schapen, 00 varkens, 0 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 0 a 0. WATERHOOGTE KEULEN. 3 April 6.06 M. boven 0. 4 April 5.60 M. 5 April 5.09 M. 6 April 4.73 M. Advertentiën. voor het Dagblad van 's GravenhageAlgemeen Handelsblad en Prov. N.-Brabantsche en Bossche Courant. Adres aan den Boekhandelaar L. VEERMAN. zal op Zaturdag 7 April 1888, des voormiddags 10 uur, ten huize van den Heer H. MOURIK, aan de Wijksche Poort te bericht, dat hij op nieuw heeft ONT VANGEN: *$0$" Alles tot de minst mogelijke pry zen. met daaraan verbonden personeel van Dames en Heeren Acrobaten, Gymnasten, Clown's en Pantoministen. De colossale houten Schouwburg-loge zal geplaatst worden op de Wordt nader bekend gemaakt. Wed. A. WERY, Directrice. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van 4 Pond. Soepgroenten 25, 22'A, 17Va, 12Va Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 12'A Ct. Snijboonen 32Vï, 27'/» Ct. Aspercieboonen 45, 30, 22Vs Ct. Doperwten 45, 40, 37Va Ct. Tuinboonen 45, 40, 37Va Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM. bekroond op de Tentoonstelling van Voedings middelen met Zilveren Medaille (hoogste onderscheiding). Alom verkrijgbaar in bussen a 1/2, 1/4 en 1/8 K.G. gu water aan de Korte Kade te Kralingeu, hetgeen j I- oA Raadpleeg uwe beurs, voor werd opgemerkt door de bijna 80-jar.ge vrouw foegeeft L., die zich daarop naar den waterkant begaf en Uren van dfep gevoe]dt. s,uart z;jn de hoogte. door zich over het water heen te buigen de dren kelinge, die reeds gezonken was, wist te redden. Een 3-jarig meisje te St. Philipsland dat met lucifers speelde, is in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. - Ouder Rosendaal heb ben twee gebroeders elkander met een mes en een hooivork zulke ernstige wonden toegebracht, dat men voor hun leven vreest. - Te Leeuwar den is een 71-jarige vrouw van de trappen ge vallen en op de plaats dood gebleven. - Op den oprei van de Djjkstraat te Kralingen had een werk punten in ons geestelijk leven. De wereldbeschouwing van het godsdienstig geloof, is de beschouwing van de wereld in het licht van ons geestelijk ideaal. Gemengd Nieuws en Allerlei. Als een bewijs hoe groot de ijver der bijen is om honig te verzamelen, schrijft het »N. v. d. D.,« kan hieruit blijken, dat men heeft be rekend, dat 125 bloemen van wilde of witte klaver nog geen grein houig bevatten. Om een kilogram te verkrijgen, moet men dus meer dan 125,000 bloemen hebben; elke bloem bestaat een walgelijk, klapperend, plonsen van den roo- ver, en het opmerkzame oor van Erich had ver nomen hoe de koningsmarter, nadat hij bet bloed van het arme diertje had uitgezogen, zijn buit onverschillig ter aarde liet vallen en daarna in sierlijke sprongen van tak tot tak naar den eer sten boom terugkeerde, waar hij zich gemakke lijk in bet nest van zijn offer neervlijde. »Zoo komt men in de wereld vooruit,dacht Erich »als iemand met moeite en vlijt zich een huis heeft gegrondvest, komt een ander, die sterker of listiger is, werpt hem uit zijn eigen dom, doodt hem misschien en eigent zich zijne bezittingen toe. In de mem ch en-wereld gaat het geloof' ik ook zoo. Er zijn menschen, die door het lot tot offerlam meren bestemd zijn. Nu, tot die soort behoor ik niet; eer zou ik me de taak van de anderen kiezen. faatst het kerkhof en ging langzaam naar mu witte huis, dat thans had opgehouden het ouder lijk huis te zijn. Zijns vaders dood was voor hem geheel on verwacht gekomen. Hij had de laatste weken bij de zitting van het hooge gerechtshof door gebracht, om daar zijn eerste juristisch examen af te leggen. Opdat hij in dit gewichtig, over zijn geheel leven beslissend oogenblik van zijn leven door niets gestoord zou worden, had de boschwachter eerst toen hij op sterven lag toe gestaan, dat men Erich zijn ziekte meedeelde. De tijding kruiste het telegram, waarin Erich meldde dat hij zijn examen met glans had af gelegd. De oude heer von Martens kon de tij ding nog vernemen; Erich die haar dadelijk volgde, vond hem niet meer onder de levenden. De jonge man was zeer terneergeslagen. Nog Mijnheer de Redacteur Heusden eene ruime sorteering Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3