1)1)111 te Hensden. BAL. VERKOOPEN: MASTHOUT. VERPACHTEN: Dertig-Cents-Bazar. Gebleedde en Ongekleedde POPPEN, ZIE DE ÉTALAGE. Benige prijs dertig cents. i GEM op Woensflai en Zateröapiiai ten 2 ore. Openbare Verpachting en m enz. Nieuwstraat, Heusden. Ontvangen vele nieuwe Artikelen. Li Li Donderdag 19 April 1888, Muziekgezelschap van Rotterdam. Entree 49 Cents. L. G. N. VAN DITLLEMEN, Voor het eerst te Heusden: WERYS en CIRQUE, staande op de Vischmarkt. Openings- V oorstelling Dinsdag* 17 April, Op Woensdag* 25 April 1888, Op Donderdag* 26 April 1888, Behangselpapier, Randen, Decors, Schoorsteenstukken, Was- en Yloerdoek, Loopers enz. Verfwaren, Vernissen, F. LlUIJT, Wijksche Straat, Heusden. Itoe kan men zeggen, dat de verkiezing van zulk een man tot lid der Tweede Kamer geen verontwaardiging wekt Wie niet gloeit van verontwaardiging over zulk een ontaarding van den volksgeest, zulk een onuitwischbare schande voor het land, moet ja, wat moet hij zijn Wij willen het oordeel liefst aan anderen overlaten. De vraag, wat de houding van Domela Nieu- wenhuis in de Kamer zal zijn, is ons tamelijk onverschilig. Oproerprediken kan hij daar niet, en hij is ook verder genoodzaakt zich daar par- lamentair te gedragen, want hij is er niet te midden van de aanhangers, die van hem leven. Wanneer hij den moed mocht hebben in de Kamer de socialistische of communistische denk beelden te verkondigen, die hij gewoon is bui tenlanders na te praten, dan ontbreekt het waar lijk in de Kamer niet aan de mannen, die hem terecht kunnen zetten. Wij verwachten dat de man in de Kamer spoedig al den invloed zal hebben verspeeld, die hij nu buiten de Kamer bezit, orn misschien te eindigen met door zijn teleurgestelde partij te worden uitgeworpen, op de wijze als in Frank rijk onder dergelijk volk geschiedt. Minder onverschillig echter zijn wij voor een andere vraag; deze namelijk: wat de houding I Vondelpark het lijk eener vrouw opgehaald - te water geraakt en verdronken. - Te Nijmegen is op het erf van den landbouwer H. L). onder een hoop mest het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, en door de politie in beslag genomen. Naar de moeder wordt een onderzoek ingesteld. - De buckskin-fabriek van de firma Gebr. Schroder te Eindhoven is door brand vernield. De machi nekamer en de belendende perceelen werden be houden. - Een beschonken boer bevond zich met paard en wagen op den tramweg tusschen Joure en Sneek. De tram kwam hem achterop en reed tegen den wagen aan, waardoor het paard gedood en de wagen verbrijzeld werd. De boer is naar het commissariaat van politie gebracht. - Te Schoonebeekerveld is een woning afgebrand. Een klein kind en een oude vrouw bekwamen daarbij ernstige brandwonden. - De veehouder W. K. is nabij de Hakkelaarsbrug aan den Muider straatweg van zijn zwaar geladen hooi wagen gevallen. De wagen ging hem over de borst. In deerniswaardigen toestand werd hij door de stoomtram opgenomen en naar het Am- sterdamsch ziekenhuis vervoerd. - Een boeren knecht te Borsele, die op kraaien wilde schieten, heeft zich bij ongeluk zelf doodgeschoten. - Te Amsterdam werd uit een der vijvers van het zal wezen van de Kamer tegenover den afge vaardigde van Schoterland. De overige afge vaardigden moeten hem nu eenmaal in hun midden duldenmaar geen oogenblik, dunkt ons, mogen zij uit het oog verliezen wie hij is. Door zijn verkiezing heeft de waardigheid der Kamer veel geleden, maar nog veel meer zou zij lijden, wanneer hij door de overige afgevaardigden op daders zijn gevat. Uit de Nassaukade aldaar werd het lijk opge haald van een bejaarde vrouw. - Te Goes heeft men ten huize van een weduwe ingebroken en vrij wat gestolen. De dieven bedreigden de eige nares en de dienstbode en namen eerstgenoemde het gouden hoofdstuk af dat zij gewoon was des nachts op te houden. De beide vermoedelijke den voet van gelijkheid behandeld werd. En om nu te bewijzen, dat hij in zijne ge schriften dikwijls de toestanden scheef voorstelt en verkeerd inziet, geven wij gaarne in een der eerstvolgende nummers een kleine krietiek over zijn werkje getiteld: »Hoe ons land geregeerd wordt op papier en in werkelijkheid. o In een schrijven door Domela Nieuwenhuis aan zijn Belgische vrienden gericht en in Voor uit* geplaatst, leest men >Misschien heeft mijn mandaat tengevolge dat de banvloek, door uw regeering over mij uitgesproken, wordt opgeheven en dan zal het mij aangenaam zijn om u weer eens van aan gezicht tot aangezicht te zien.» En verder »Ik reken op u, waar ik soms afdwaal van den goeden weg, opdat het mij gegeven zij mede door uw invloed, om niet bedorven te worden iu de ongezonde atmosfeer, waarin ik veroordeeld ben een tijd van mijn leven door te brengen. o In de 2e Weteringdwarsstraat te Amsterdam heeft een poging tot moord plaats gehad door den sigarenmaker D. Wenetie op zijn vroegere verloofde Kaatje E. Al spoedig was het aan de moeder en ook aan het 22-jarig meisje gebleken, dat het haar minnaar slechts te doen was, om ten haren koste aan een gemakkelijk leventje te komen en was men tot de ontdekking gekomen, dat de man nauwelijks in staat was voor zichzelven te zorgen, laat staan voor vrouw en kind. Het engagement was dus verbroken. De min naar zon op wraak, maakte het de moeder en het meisje dikwijls lastig en bedreigde haar. Het meisje ging dan ook niet meer alleen uit en werd 's avonds door haar broer afgehaald, wanneer zij uit strijken of naaien was geweest. Zoo geschiede het ook dien avond en, zooals meer gebeurde, liep men even bij een zuster, die in de Tweede Weteringdwarsstraat woont, aan. Toen men daar te 11 uur van daan kwam, stond W. hen op te wachten en schoot hij vlak voor het gelaat van het meisje een revolver af, waarop hagelpatronen schijnen geweest te zijn Het meisje viel, zwaar in den hals gewond, op een trap neder en wist zich vervolgens in een winkeltje te slepen. De broer werd eveneens getroffen, doch niet ernstig. De moordenaar vluchte, doch werd gepakt Men vond twee revolvers en een aantal pa tronen bij hem. De getroffene werd intusschen door een geroepen geneesheer geholpen en per brancard naar het Gasthuis vervoerd, waar zij verbonden werd en verbleef. Haar toestand is buiten gevaar. Het gelaat is vreeselijk misvormd. o Te Nieuwe-Pekela viel dezer dagen het vijf jarig dochtertje van den logementhouder N. Boll in de kolk, tusschen de sluisdeuren. Een schip per had het geluk, door middel van een haak, het kind op het droge te brengen, nadat hij vooraf den vader, die als radeloos te water wilde springen, had tegengehouden om zich op die gevaarlijke plek te wagen. Door krachtige hulp van twee toevallig aldaar aanwezige medische studenten, werden de levensgeesten weder opge wekt en het kind aan de verschrikte ouders teruggegeven. - Door den hevigen wind (die een oogenblik woedde) sloeg een Harderwijker vischschuit even buiten de Kamer-Ketel om, met het ongelukkig gevolg, dat een jongen van 9 jaar, die in de kooi lag te slapen, jammer- omkwammen is bezig het schip leeg te pom pen. - Door den schipper d. J. te Schiedam is in de Buitenhaven drijvende gevonden het lijk van den in an uit Vlaardingen, die een week geleden werd vermist. Voor het vinden van het lijk was een belooning van f 25 uitgeloofd op het lijk werden het gouden horloge en de portemonnaie met zilver nog gevonden. - In do Damstraat te Amsterdam is een dienstbode onder een vrachtwagen gekomen. Zij werd overreden en brak een been. - Te Neerbosch bij Nijmegen is uit een sloot het lijk opgehaald van een smid uit Hees. Vermoedelijk is misbruik van sterken drank de oorzaak, dat hij in het water geraakte en verdronk. De justitie doet onderzoek naar de gegrondheid van da geruchten, betreffende de vergiftiging van een kind te Meppel. - Door de duisternis misleid is de mandemakersbaas op Frederik- soord, op weg tusschen Steen wijk en Vledder, Uit het kantoor van den ontvanger der re gistratie en domeinen, te Winschoten, heeft men uit een gesloten kast, bij nacht, ruim f 100 gesto len. Tot nog toe zijn de daders onbekend - Naar aanleiding van te Nederhorst den Berg loopende geruchten, dat aldaar iemand zoude zijn vergiftigd, is door den officier van justitie en rechter-commissaris bij de rechtbank te Am sterdam een persoonlijk onderzoek ingesteld. Het lijk in quaestie is naar Amsterdam opge zonden, om geschouwd te worden. - Aan den Westersingel te .Rotterdam is een dienstbode met haar kleederen met een brandend petrole- umtoestel in aanraking gekomen en in brand geraakt. Haar toesland is niet levensgevaarlijk. - Te Borne is des avonds een dame, door de duis ternis misleid in een diepe sloot geraakt. Zij werd reed* bewusteloos met moeite gered. Burgerlijke Stand. Baardwijk, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd: Wouterus Wellens, 37 j., (van Loon-op-Zand) met liendriku Kogels, 31 j. Geboren: Anna Maria, d. v. O. Pullens en A. van Hullen Johannes Wilhelmus Marinus Jo- sephus, z. v. C. J. van Herpt en M. van Eijk; Theodorus Cornelis, z. v. J. Lommers en G. van BijnenAntonetta Hendrika, d. v. Adrianus van Leent en H. J. KorthoutEmma Cornelia, d. W. G. Schaep en A. Snijders; Mectreliua Petro- nella, d. v. H. Casteleijns en Th. van Boxtel Petronella Johanna, d. v. Peter Verhoeven en N. Ypelaar; Antonius Marinus, z. v. P. H. van Beijnen en J. Pullens. Overleden: Dirk Smits, echtgen. van Maria Elisabeth Noordhoorn van der Kruijff, 37 j.; Jo hannes Antonus Leijtens, 4 m.; Catharina Jo hanna van Leent, 2 j.; Johannes Leijtens, echtg. van Maria v. Diem, 56 j.; Johannes Bogers, wedr. van Adriana Quirijns, 64 j.; Johannes Leijtens, 78 j.t Hendrika Thijssen, 58 j.; Johanns Jose- phus van Heesbeen, 20 m.; Adrianus Petrus Schonis, 8 m. 327e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 16 April. Prijs van f 2000: no. 6222f 1500no. 5443; 12533 en 15868; f200: no. 19826; 814, 4286, 4384, 5062, 13609 en f1000nos f100: nos. 18410. Kerknieuws. Bedankt: Voor Woudrichem, door ds. Adriani te Ryns- woude; voor Giesen-Nieuwkerk c. a. door P. Flieringa. te Babyloniè'nbroek en Hil. Aanbestedingen. Afloop van Aanbestedingen. Gemengd Nieuws en Allerlei. Veroorloof mij, mijn liefste, dat ik de woor den: ik bemin u, op uwe lipjes drukke,zeide een boekdrukker, terwijl hij een meisje kuste. Hij ontving een fiksche oorvijg, en iemand die er bij tegenwoordig was, zeide droogjes: »ik geloof niet dat er van dat werk ooit een tweede druk verschijnt. Kleurenspel. Sophie (tot een vriendin) Wat heb ik me gisterenavond op de soiree bij den raadsheer geamuseerdIk zat naast een geelblonden luitenant van de blauwe huzaren, die nog zóó groen was, dat hij, bij eik woord dat hij me toesprak, rood werd. Te Parijs wordt thans op straat verkocht een plaatje »I1 ressuscitera*. Het stelt voor Boulanger gekruisigd, omringd door de leden van het Kabinet-Tirard, Frankrijk aan den voet van het kruis en Bismarck als Judas iu een hoek. Flesschen van papier komen tegenwoordig in Amerika meer en meer in gebruik. Men ver koopt daar inkt, schoensmeer, lijm enz. in papieren fleschjes. Die flesschen, van papier maché vervaardigd, en van binnen vernist, zoo- dat zij bestand zijn tegen vocht en zuren, hebben het voordeel boven glazen flesschen, dat zij goedkooper en minder broos zijn. Amerikaansche bladen deelen een merkwaardig verhaal mede van een wijfjes-olifant te Chicago, Gipsy genaamd, die gestorven is van hartzeer, omdat men haar gescheiden had van een wijfjes eland, met wie zij jaren lang te zamen heeft geleefd. Het dier was pas 13 jaren oud. Marktberichten. HEUSDEN, 14 April. Boter 60 a 63 cent per stuk van 6 ons. Eieren 2| a 3 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 16 April. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 130 vette kalveren en 32 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 54 a 58 ct., 2e kw. 50 a 54 ct., 3e kw. 46 a 55 ct. per kilo. De vette var kens golden 34 a 38 ct. per kilo. Den 16 April was de prijs der boter 1.00 tot 1.20 cent. WOUDRICHEM, 17 April. Aan de markt alhier werden verkocht van af 8 April, tot en met 14 April 23 zalmen, tegen f 0.90 a f 1.00 per half KG. 5 elften, van af f 1.25 a f 2.75 per stuk. HARDINGSVELD. Aan de vischmarkt al hier zijn van 9 April tot 15 April verkocht: 00 zomer- en 222 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgtZomerzalm f 0,00 a 0,00, winterzalm f 0,89 a f 1,14 per half KG. 35 elften, prijs: f 1,80 a f3,07 per stuk. Advertentiën. 0- 's avonds 8 uur, Notaris te 's-Bosch, is voornemens op Donderdag ÏO Apx*il des voormiddags ten 9 ure, aan het Veer te WIJKin het openbaar te EENE GROOTE PARTIJ ALS: Odeining spar ren, 'Opleggers, Staken enz. Contante betaling. ZEGT HET VOORT! Wordt gevraagd te Heusden: met Alcoof of klein Kamertje, kost en bediening. Brieven onder letter Z aan den Uitgever van dit blad. 11 en verder eiken avond gedurende de Kermis. Aanvang- ten 8 ure. Het kunstpersoneel bestaat uit Artisten van den len rang, waaronder vroolijke Clowns. Het groot aantal Apen, Honden en Ponny's is in vrijheid en naar de nieuwste methode gedresseerd. De voorstellingen worden besloten door een groot Ballet Pantomime. Prijzen le Rang f 0.99; 2e Rang f 0.75 3e Rang f 0.50 Galerij f 0.30. Kinderen beneden de 10 jaar: le Rang f 0.60 en 2e Rang f 0.40. Plaatsen dageljjks te bespreken. Extra KiiicJer-TJitvoeririgr Wed. A. WERY. De ONTVANGER DER REGISTRATIE en DOMEINEN te Werkendam, zal, voor het saisoen 1888, eindigende 15 November 1888, bij afslag des voormiddags ten 8 ure, ten herberge van MOURIK te Heusden, ten overstaan van Notaris De Gier aldaar: de voor den Maasmond onteigende gronden onder de Gemeenten Wijk, Heesbeen, Eethen en Genderen. des voormiddags ten acht ure, ten herberge van DE GRAAFF te Meeuwen, ten overstaan van Notaris Verberne te Dussen: de voor den Maasmond onteigende perceelen onder de Gemeenten Drongelen, Haagoort, Gansoijen, Doe veren, Meeuwen en Dussen. Boekjes, bevattende de voorwaarden en per ceelsbeschrijving der beide verpachtingen, zijn gratis verkrijgbaar bij voormelde Notarissen en ten herberge van Mourik en De Graaff. De kaart ligt van af datzelfde tijdstip ter inzage bij Mourik en bij gemelden Ontvanger, die tevens nadere inlichtingen verstrekt. ONTVANGEN: Een groote sorteering Tegen uiterst lage prijzen worden dezelve opgeruimd. Verder alle soorten Uitgebreide sorteering SPEELGOEDEREN in de grootste verscheidenheid, waarbjj o. a. in meer dan 15 verschillende soorten. Voorts: Verfdoozen, Bouwdoozen, Teekendoozen, Werkdoosjes, Werktaschjes, Heeren- en Dames JPortemonnaies, benevens groote keuze in Broches en IParures. Zeer goede Eau de Cologne en Odeurs in vele differente merken. Fraaie Rookstellen, Asch bakjes, Tabakspotten, Tabaks- en Sigarenpijpen, Wandelstokken, Z weepen enz. enz. Aan Heeren wederverkoopers ivordt billijke korting toegestaan. Ned. Herv. Kerk. Op Woensdag 25 April a. s., des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid te 'sGravenhage Het verlengen van den bestaanden stroomleidenden dam aan het boveneinde van den Amer, aan den rechter oever dezer rivier, al? rede het verrichten van baggerwerk in het bed van den .ner, onder de gemeenten Made en Drimmelen en Geertrui- denberg, provincie Noordbrabant, tusschen de kilometerraaien 54. en 56, behooreDde tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. (Raming ƒ30,000.) Op Donderdag 26 April a. s., des voorraiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem 1. Het maken van beplantingen en rietschuttingen in de duinen op het eiland Terschelling, behoorende tot de zeewer- ken in Noordholland. (Raming 4240.) 2. Het verbeteren van twee gedeelten der kade op het eiland Urk, behoorende tot de zeewerken in Noordholland. (Raming 2495.) 3. Het voortzetten der verbetering van den omringdijk op het eiland Marken, behoorende tot de zeewerken in Noord- hollanl. (Raming ƒ4300.) Op Vrijdag 27 April a. s., des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg: Het uitvoeren van baggerwerk in de haven te Breskens, behoo rende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Raming 7300.) Op Vrijdag 27 April a. s.,des voormiddags ten lO'/s ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Hertogenboscb 1. Het verlengen van de wisselplaats bij het veer te Berlicum op de Zuidwillemsvaart, provincie Noordbrabant. (Raming 2000.) 2. Het maken van steenglooiïngen tegen de buitenbeloopen der Diezedijken tot voortzetting der wei-keu tot verbetering van de rivier de Dieze, provimcie Noordbrabant. (Raming 19,500.) Op Maandag 30 April a. s., des voormiddags ten lO'/s ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Maastricht: Het maken van paalregelwerk met tuinen enz., langs de kanaal- boorden der Zuidwillemsvaart, tusschen sluis no. 14 en de Noord- brabantsche grens, provincie Limburg. (Raming 7500.) Het leggen van de gegoten ijzeren buisleidingen, met alle bijkomende werkzaamheden, ten dienste der te Leeuwarden te maken waterleiding, is aanbesteed. Laagste inschrijvers waren j. De Boer te 's-Hertogenbosch en C. de Ruijter te Hardingsveld. Al de werken moeten vóór of op 1 Sept. a. s. zijn voltooid. MASTHOUT. 1 op van Huis- en Decoratie-Schilder.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 2