T. a. A. Huber, UITVOERING ONROEREND GOED Openbare Verkooping WEI-en HOOILAND, Openbare Verkooping HEUSDEN ei HEESBEEN. ARTS, DOEVEREN gemeente DR0NGELEN, Eenigen I n b o e d e 1, waaronder eenig O n d Porcelein, voor het meerendeel geschonden. op Donderdag 10 Mei 1888, Notaris BOLL te Dinther, loniale ell fïuanciëele specialiteit, archi-coiiser- vatief, heeft geschitterdeen diplomatiek optre den maakt nog geen diplomaat. Van den keer Ruys, die onder zijn partijgenooten een zekeren rang inneemt, kan althans worden getuigd, dat hÜ meer wets- en detailkennis bezit dan een hunner, en steeds een ijverig en ernstig aandeel aan de werkzaamheden der Kamer heeft geno men, maar of hij daarom volkomen berekend is voor de taak het departement van Justitie te besturen, is een andere vraag. Van den heer Havelaar, den nieuwen Minister van Waterstaat, is niets bekend; het schijnt dat de keus onder de anti-revolutionaire ingenieurs niet bijster groot was. Daar de heeren Mackay, Godin de Beaufort, Ruys van Beerenbroek en Keuchenius lid der Tweede Kamer zijn, moeten nieuwe verkiezin gen plaats hebben in de districten Amersfoort, Gouda, Maastricht en Ede. Deze zullen plaats hebben op Dinsdag 15 Mei; herstemming, is die noodig, zal geschie den op Dinsdag 29 Mei. o Het »Algem. Handelsblad* doet de volgende voorspelling De afgevaardigde van Schoterland zal een paar keer in de nieuwe Tweede Kamer pogen een rede te houden, die den socialisten bevallen zal. Hij zal weldra tot de ervaring komen, dat hem de kennis en het oordeel ontbreken, welke een man als Bradlaugk in het Engelsch parle ment tot een geëerd medelid gemaakt hebben, niettegenstaande zijn antecedenten. Inziende dat hij niets vermag, en bevreesd het vertrouwen zijner partijgenooten te ver beuren, indien hij bij voortduring machteloos blijkt te zijn, zal hij van zijn gebrekkig optre den de schuld geven aan de 99 en niet aan zich zei ven. Hij zal zeggen: »het is een ellen dige boelEr is hier geen goed te doenDe proef is mislukt! Ik neem mijn ontslag Hij zal dan heengaan, artikelen blijven schrij ven in zijn blaadje en niet herkozen worden in Schoterland, waar men langzamerhand beter in gelicht wordt omtrent hetgeen de socialisten willen. De Nederlandsche gist- en spiritusfabriek te Delft (directeur de heer Yan Marken), heeft in 1887 zeer gunstig gewerkt. Aan de deelhebbers komt van de winst toe 5 percent over het ka pitaal van 400,000, dus 20,0000, maar te vens 60 pCt. van het overschot ad 139,960, dus 83,978, alzoo in het geheel 103,978. De directie stelt nu voor daarvan 100,000 (dus 25 pCt. op het kapitaal) als dividend uit te keeren. Gedurende het afgeloopen jaar werd door het personeel op alle loonen gemiddeld 10 pCt. pre mie genotenonder de onkosten komt voor een bedrag van ƒ12,206, zijnde 9 pCt. van het ge zamenlijke loonbedrag, ter verzekering van pen sioenen het aandeel in de winst ten bate van het personeel bedraagt 13,996 en stelt in staat om thans aan allen 10 pCt. uit te keeren over het in 1887 genoten loon. o Voor de wedloepen, welke op Zondag den 29 April te Breda zullen worden gehouden, zijn reeds ingeschreven 3 paarden voor de Welkomst- prijs 7 paarden voor de Princenhage-Stakes 7 paarden voor de Nationale Harddraverij8 paarden voor de Jubiléeprijs en 9 paarden voor de Damesprijs. De inschrijving voor de Welkomstprijs blijft nog geopend tot 27 April e.k. o Tot secretaris-penningmeester van den polder Yianen is benoemd de heer J. G. de Haan, gemeente-secretaris, met 325 van de 505 stem men. Op den tweeden candidaat, den heer H. C. E. Snijder, waren 140 stemmen uitgebracht. o Het voor een paar jaar veelbesproken boer tje van Nieuw-Buinen«, de wonderdokter bij uitnemendheid, heeft thans in een schaapherder te Exloerveen een opvolger gevonden, die goed- geloovigen ter genezing de handen oplegt. Hij heeft reeds vele patiënten, waaronder een, die reeds tweemaal te vergeefs volgens zijn zeggen »voor de profesters* te Groningen geweest is, en die beweert thans bij dezen scheper baat te vinden. Er is te Rotterdam eene arbeiders-maatschap pij gevestigd, ten doel hebbende een productief coöperatief associatie-stelsel in toepassing te brengen; de stoffelijke en zedelijke verbetering der leden, het oprichten van afdeelingen, zooals volksbroodbakkerij, slachterij, ziekenfonds, enz., in het kort alles te bevorderen, wat langs wet- telijken weg tot verbetering kan bijdragen, den arbeid kan vermeerderen en de afstanden tus- schen de verschillende standen kan wegnemen. Ook zal men trachten elkander bij werkeloosheid werk te verschaffen. Streng zullen geweerd worden zij, die politieke richtingen in deze zaak trachten te mengen, de revolutie verkondigen of godsdienstige gevoelens kwetsen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft be vestigd het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij de heer Willink Ketjen wegens smaad jegens den ex-minister van Koloniën is veroordeeld tot f 25 boete. o Verleden week werd een vrouwelijke verpleegde van het »St. Bernardus-Gesticbt« te Amsterdam grafwaarts gebracht, die den zeldzaam hoogen leeftijd van 99 jaren had bereikt. Het oudje was tot vóór korten tijd nog kras naar lichaam en geest, zoodat alle reden bestond voor de verwachting, dat ook het»St. Bernardus-Gesticht* weldra op het bezit van een honderd-jarige zou kunnen bogen. Jammer, dat grootmoeder zooals de zusters en verpleegden haar altijd noemden, zich door den dood aan de haar toe gedachte hulde heeft moeten onttrekken. o Men schrijft uit Woudrichem, d.d. 20 April. Wij zijn thans in den tijd dat de elftvangst het meest kan opleveren: zooals de visschers zeg gen: 't beste van den eJftteelt. Het is twaalf jaar geleden dat op den 19 April, in het visch- water dezer gemeente, negen duizend elften werden bemachtigd. Het contrast is nu grootthans werden slechts 17 stuks elften gevangen, terwijl de visschers- vloot niet kleiner is gewordendeze bestaat nu uit nabij honderd schuiten. Het is aldus treurig met onze visschers steld. thans te Assen kind te hebben Leger des Heils. in hechtenis als verdacht zijn was soldaat bij het vergiftigd, Gemengd Nieuws en Allerlei- Eerste boer (op het standbeeld van Erasmus te Rotterdam wijzende): Hé, waarom heeft men voor dien man een standbeeld opgericht? Tweede boerDat weet ik nietzeker omdat hij er nog geen had leg t op 1 Mei a.s. de praktijk; te Heusden neêr. ge- tegen o De Waterleiding-Exploitatie-Maatschappij te Rotterdam, keert een dividend uit van f 19.80 per aandeel van f 1000. o De gemeentegasfabriek te Groningen heeft over 1887 een winst gemaakt van f79.887 te gen f96.355 in 1886. Zaterdag werden aan het Kralingsche Veer ter markt aangevoerd 2867 elften, die ƒ1.20 a ƒ140 per stuk werden verkocht. o Men schrijft uit Maassluis Ons stadje zou men tegenwoordig het land van belofte of luilekkerland kunnen noemen. Eiken dag, nu hier, dan daar, worden er rol lades, biefstuk en runderlappen op straten, grach ten, in stegen of drijvende in het water gevon den. Het vleesch is behoorlijk opgemaakt, ziet er uitstekend uit en is aan enkele armen, die het »manna« waagden te eten, goed bekomen. Ook zegt men, dat er een pak met boterham men, waartusschen een gulden lag, gevonden is en een loggerschipper moet in de afgesloten ka juit op de tafel tien gulden hebben gevonden, toen hij 's morgens aan boord kwam. Verschillende stukken vleesch zijn reeds op het bureau van politie gebracht. Dat er ijverige nasporingen naar den zonder lingen philantroop worden ingesteld, behoeft geen betoog, doch tot nu toe bleven deze vruchte loos. Een brievenbesteller te Deutichem, zekere O., is voor den tijd van vier weken in zijn be trekking geschorst, omdat gebleken is, dat hij bij de jongste herstemming voor de Tweede Ka mer strooibiljetten ter aanbeveling van den li beralen candidaat opzettelijk eerst na den dag der verkiezing aan het adres had bezorgd. Eenigen tijd geleden bezocht een korps Duit- sche straatmuzikanten de stad Zutfen. Aan een der woningen, waar zij om eenige belooning aan belden, werden zij ontvangen door een Duitsche kinderjuffrouw, die hare landgenooten niet zeer voorkomend ontving en klaagde over den last, dien zij haar aandeden. Een der muzikanten herkende echter de juffrouw. Hij herinnerde zich, dat zij beschuldigd aan kindermoord uit Duitschland verdwenen was en dat een belooning was uitgeloofd voor hem, die haar wist te bewerken. Hij deelde zijne ontdekking aan den off. van justitie te Zutfen mede, terwijl ook de Duitsche Regeering in kennis er van werd gesteld. De juffrouw werd in hechtenis genomen, de uitle vering werd aangevraagd en dezer dagen is zij over de Duitsche grenzen gebracht om in haar vaderland terecht te staan. Mijnheer, zal het u gelukken mijn blozende kleur op het doek weer te gevenvroeg een dame, die zich liet portretteeren. »Ik vlei mij van ja, mevrouw; want ik koop het rood in denzelfden winkel, die het u levert.* Reuk. Ik ben reiziger in parfumerie. Dat merk ik. Op 't oogenblik heb ik niets van u noodig; maar laat u over een week of zes maar eens weer ruiken. In den toon. Vader (tot zijn zoontje An ton die zijn pantoffel laat uitvallen en een be denkelijk hiaat in het stopwerk zijner kousen ver toont): »Een toon, die zich vertoont, is geen toon vaa goeden toon, Toon! Marktberichten. HEUSDEN, 21 April. Boter 64 a 65 cent per stuk van 6 ons. Eieren 2| a 3 cent. 's-HERTOGENBOSOH, 23 April. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 144 vette kalveren en 22 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le lew. 54 a 58 ct., 2e kw. 50 a 54 ct., 3e kw. 46 a 50 ct. per kilo. De vette var kens golden 34 a 38 ct. per kilo. Den 23 April was de prijs der boter 1.00 tot 1.28 cent. HARDINGSVELD. Aan de vischmarkt al hier zijn van 16 April tot 22 April verkocht: 00 zomer- en 83 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgtZomerzalm f 0,00 a 0,00, winterzalm f 0,81 a f 0,94 per half KG. Benevens 16 Hengstzalmen prijs ƒ0,33 a ƒ0,41, en 1079 elften, prijs: fl,03 a f 2,20 per stuk. GORINOHEM, 23 April. Aangevoerd 565 runderen. Zware Kalf koeien f 140 a f 240. Kalfkoeien f 00 a f 000. Kalfvaarzen f 100 a 160. Melkkoeien f 100 a 180. Vaarkoeien f 90 a f130. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f80 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 48 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 00 schapen, 804 biggen, Boter 40 a Eieren f 0.70 PI WIJK, iu het oude Schoollokaal. vaart Wroensdag 's morgens HALF DRIE van Wijk, op de Ossche Veemarkt, v.v., zoodat de dienst van Heusden 's-Boseh op dien dag vervalt. Tot nadere aankondiging zal zulks (slechts tijdelijkiedere 3e en 4e Woensdag van de maand plaats hebben. f 00 f6 50 a f00. a f 12 per stuk. c. per half kilo. a f 0.80 per 26 stuks. Kippen f 0.80 a f 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 23 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd250 runderen, 92 vette en graskalveren, 3 nuchtere kalv., 53 schapen of lammeren, 503 varkens, 00 biggen, 2 bokken, 0 paarden, 00 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 100 ct., 2e kw. 95 a 85 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilovarkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 17 a 18 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 2.40 a 2.60 Overm. dito 3.00 a 3.20 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 00.00 a 00.00. Aange voerd 0 partijtje. Zoetemelksche kaas 20.00 a 23 per 50 kilo. Aanvoer 11 partijtjes. WATERHOOGTE 20 April 3.82 M. 21 April 3.81 M. 22 April 3.79 M. 23 April 3.86 M. KEULEN, boven 0. Advertentiën. aanhouding Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer G. SCHERMERS, over leden te Heusden den 21 Februari 1888, worden uitgenoodigd daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op den 1 Mei e.k. aan G. VAN E VERDINGEN. Nofnris DIE GIER, te Heusden, is voornemens Publiek te VERKOOPEN voor de Erven G. A. SCHERMERS: Provisioneel op Zaterdag 38 April en finaal op Zaterdag 5 Mei 1888, ter herberge van P. de Beee, in de Koornbeurs te Heusden, beide dagen des morgens ten 11 ure: Eerste Koop. Een HUISJE en ERF, te Heusden, in de Wittebroodstraat, sectie A, no. 391, groot 60 Centiaren. Tweede Koop. Een perceel BOUWLAND, gelegen te Heesbeen, sectie E, nos. 377, 378 en 379, groot te zamen 35 Aren, 60 Centiaren, in huur bij Hendrik Verdoorn. Lasten voor rekening der koopers van af 1 Januari 1889. Aanvaarding: het Huisje bij de betaling der kooppenningen en het Land onder He es been, 1 November 1888. Betaaldag der kooppenningen 26 Mei 1888. Zegt het voort. U1TMUNTE M) aan de ZUIDZIJDE van den ontworpen Nieuwen MAASMOND. »De waarheid in zake Hoek-Bulkley* zal bin nenkort in druk verschijnen. o De leening ad f90,000, welke het bestuur der Zuiderzee-Vereeniging wil aangaan tot het instellen van een volledig afdoend technisch en financieel onderzoek naar de uitvoerbaarheid der plannen tot drooglegging der Zuiderzee, is nog niet volteekend. De termijn der inschrijving is verlengt tot 5 Mei a. s. o Het bestuur van de Vereeniging tot bestrij ding van knoeierijen in den boterhandel schreef het vorige jaar eene prijsvraag uit, waarbij eene som van duizend gulden weril uitgeloofd voor een eenvoudige, nauwkeurige en zekere methode om de aanwezigheid van vreemde vetten in bo ter aan te toonen. Dit loffelijk streven der vereeniging is mis lukt. Van de acht antwoorden, die zijn inge komen, beantwoordt, volgens het oordeel der jury, niet één aan de gestelde eisehen. De uit geloofde prijs is dus niet toegekend. De inzen ders kunnen hunne antwoorden terug ontvan gen bij den secretaris der vereeniging, den heer J. Rinke3 Borger te Leiden. —o Het noordelijk Evangelisch Zendingsfeest is voor dit jaar bepaald op 4 Juli, en zal worden gehouden in het schoone Oranjewoud. Het lijk te Wessum uit de Maas opgehaald, is door de Belgische politie erkend als dat van de 24-jarige A. L., die, na het plegen van kin dermoord te Maeseijck, spoorloos verdwenen was. - Bij Halfweg is het 7-jarig kind van een schipper overboord gevallen en verdronken. - Te Tietjerk kreeg een werkman, terwijl hij bezig was een watermolen in beweging te brengen, een slag van een der wieken tegen het hoofd. De man kreeg hersenschudding en bezweek des nachts. - Te Utrecht viel in den Catharijnesin- gel een schippersjongen van eene schuitofschoon zijn vader hem onmiddelijk te hulp schoot, werd hij levenloos opgehaald. - De knecht van schip per K. K. te Peasens, ging van bet schip dat f- uur van den wal lag, naar huis. Hij schijnt echter door den mist verdwaald te zijn geraakt althans toen de schipper eenigen tijd daarna aan wal kwam, was de knecht niet thuis. De vloed was intusschen opgekomen en men dacht dus niet anders of de man was verdronken. Eenige visschers wilden echter toch eene poging wagen; zij gingen met eene praam uit en had den het geluk hem wel is waar doornat en ril lend van koude, maar nog levend op een plaat te vinden, waar hij verscheidene uren had door gebracht. - Een 11-jarige jongen is te Rhenen onder een stoomtramwaggon geraakt. De wagen ging hem over een been. - Geert R. te Meppel, 'E Op Donderdag 26 April 1888, des morgens ten 10 ure, is de Notaris DE GIER voornemens, ten sterf huize van G. A. Schermers, in de Wittebroodstraat, publiek te VERKOOPEN, om contant geld: Een uur voor de verkooping te zien. ZEGT HET VOORT! zal voor de kinderen van wijlen Jan Dirk van den Heuvel te Genderen PUBLIEK VERKOOPEN: op ZATERDAG 28 APRIL 1888, des voor middags elf uur, in het Logement van den Heer H. Mourik te Heusden: Het na de onteigening voor den Nieuwen Maasmond resteerend gedeelte ter grootte van ongeveer 1 H. 76 A. 30 C. van een perceel Hooiland, gelegen op de Oude Waag, uitmakende een gedeelte van het perceel Sectie B. No. 317, geheel groot 1 H. 92 A. 60 C. Ingezet en gehoogd tot 3400. 2e Koop Een perceel Weiland, gelegen op de Akkers, Sectie B. No. 206, groot 74 A. en 70 C. met, na de onteigening zoo als voormeld, daartegen gelegen resteerend gedeelte ter grootte van ongeveer 26 A. 10 C., uitmakende het Zuidelijk gedeelte van het perceel Sectie B. No. 205, alzoo te zamen groot 1 H. 80 C. Ingezet en gehoogd tot f 1800. 3e Koop. De na de onteigening zooals voormeld, resteerende Zuidelijke gedeelten ter grootte van ongeveer 95 A. 60 C. van een perceel Weiland, gelegen op de Akkers, kadastraal bekend Sectie B. No. 212 en 213. Ingezet en gehoogd tot ÏOOO. --o dee Aanvang: half zes. Entree 35 cent. DE DIRECTIE. van gelegen ondee Voor de Erven L E Z E M A N. van gelegen onder Heusden23 April 1888. Onder DOEVEREN gemeente DRONGELEN. le Koop. Information zijn op franco aanvrage te be komen bij den Heer Burgemeester Boll te Eethen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3