werkmeid, Er wordt gevraagd: T. a. A. Huber, Billartfabriek msmoEL Sigaren-Depót, lost e» Inwonini met vrije lamer. PL de JONG-H, C. F. C0RDES. Chr. KÜIJK, Oppert 148. Rotterdam. stoom-lioiitzaierij en scliaverij „DE LIÏTGE." GORINCHEM. D. VAN PR OIJEN. J. A. BUSÉ Jr., BOOMKWEEKER, Aanleipr van Tuinen en Boomgarden. Engstraat, Heusden. ARTS, 's-BOSCH, aan de Parade. HOUTHANDEL. Ververstraat 167, 's-Bosch. Hardingsveld. J. BOEREN, later heeft diezelfde man in zijn woning ophanging zich van het leven beroofd. o Dezer dagen vervoegde zich zeer laat in avond iemand bij pastoor De Kruiff aan door den den J. M. van Til- A. Bruist en Lambertus, z. v. P. Wijnen en borg; Magdalena Jacoba, d. v. C. K. J. Luijk. Overleden: Wilhelmina v. d. Pluijm, 1 j.; Geertruida M. E. P. Branott, jd., 5G j.; een levenl. den, jm., 60 j. van Aanbestedingen. Op 23 Mei a.s. zal aan het ministerie waterstaat enz. te 's Gravenhage worden aan besteed het onderhoud van de Rijks rivierwerken en hun toebehooren op den IJsel, met daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieuwin gen, van 1 Juli 1888 tot en met 30 Juni 1889, in drie perceelen. Kaming: le perc. f16,300, 2e perc. f20,900, 3e perceel f 17,030. De pastoor herkende in den bezoeker zijn broe der, die, na een stormachtig verleden, koloniaal was geworden, en sedert eenigen tijd uit Indië terug gekeerd was. Hij liet hem binnenkomen, en in de kamer begon de ex-koloniaal op alles behalve vredelievenden toon zijn broeder aan te spreken en zoo te bejegenen, dat het alleen aan de tegenwoordigheid van een aanwezigen kap- pellaan uit Oude-Tonge, die daar gelogeerd was, moet worden toegeschreven, dat er geen ernsti ger tooneeleq. plaats grepen. De meid, die in middels ter adsistentie de deur was uitgeloopen, kwam met den veldwachter terug, die op verzoek van den pastoor, den indringenden broer ver wijderde. In de provoost gebracht werd een pistool met dubbelen loop en een geladen revolver bij hem gevonden, alsmede een dolkmes, dat hij volgens zijn zeggen, voor zijn broer had meegebracht. Geen termen schijnt men aanwezig te achten om den man in arrest te houden, daar hij weer op vrije voeten is gesteld. o In de Gasthuissingelgracht te Haarlem is drijvende gevonden het lijk van een vrouw, dat naar het St. Elisabeths-Gasthuis is overgebracht; zij had, ziek zijnde, haar woning des nachts heimelijk verlaten en in een aanval van ver standsverbijstering een einde aan haar leven gemaakt. - Een jongen had op het etablisse ment Pijenoord het ongeluk, meteen zijner ham den tusschen een machine te gerakenten ge volge waarvan drie zjjner vingers afgezet moes ten worden. Hij bevindt zich redelijk wel. - Door den tram van Heerenveen op Drachten, is Za terdagavond op de hoogte van Lippenhuizen een man overreden. De wielen gingen over zijn rech- I Wij zouden ons dikwijls schamen over de terbeen, dat boven den enkel is afgereden. Naar beste daden, wanneer men al onze beweegredenen het schijnt, heeft niemand der in den tram aan- Afloop van Aanbestedingen- Aan het Ministerie van Waterstaat werd Woens dag aanbesteed Het verleggen van den bestaan- den stroomleidenden dam aan het boveneinde van den Amer, aan den rechteroever dezer rivier, als mede het verrichten van baggerwerk in het bed van den Amer, onder de gemeenten Made en Drimmelen en Geertruidenberg, tusschen de kilo- meterraaien 54 en 56, behoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. Minste inschrijver was de heer L. Vol- ker Az., te Sliedrecht, voor f 27,000. o Te Gorinchem werd aanbesteedhet doen van eenige herstellingen aan de rijksgebouwen en werken te Woudrichem, Loevestein en bij de Bakkerskil. (Kaming f 5200). Minste in schrijver was Pieter Baggerman te Werkendam, voor f 4760. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend- De menschen worden niet gekweld door de dingenmaar door de meeningen over de dingen. ons die der varen het Bord dat het tarief aan wees door de stild stand daar door op het veer van oorzaak heden verwjjdert om dat het niet meer noodig is.« De twee schrikkeljaren 1860 en 1888 heb ben opmerkelijk veei o vei eenkomst met elkan der. De dagen der week vallen op dezelfde da tums, de vaste feestdagen insgelijks en het zelfde is het geval met de verspringende feest dagen, daar Paschen evenals toen op 1 April inviel en al de andere feestdagen zich daarnaar regelen. Ook tot heden was de weersgesteldheid dier beide jaren ten naastenbij hetzelfde, want vol gens mijn aanteekeningen, die ik daarvan se dert 1845 in hoofdtrekken houd, schrijft iemand in »S. V.,« lees ik betreffende de maand April 1860: »het weder blijft voortdurend koud en regenachtig, nu en dan bij afwisseling sneeuw buien dit jaar krijgen we zeker geen lente, men kan zich moeielijk verbeelden, dat de Mei maand voor de deur staat, de almanak is zeker in de war, alles wat op den tuinbouw betrek king heeft, is zeer achterlijk. Verbazend zijn de vorderingen der natuurwe tenschap in de laatstverloopen honderd jaren. Ook de plantenkunde geeft een verblijdend ge tuigenis daarvan. De grieksche natuuronderzoeker Theophrastus, (300 jaren voor C.) kon slechts 500 soorten van planten opnoemen; Plinius (100 jaren na C.) ongeveer 1000. In 't begin der 17e eeuw wa ren 6000 soorten bekend en het werk van den grooten Linnaeus (1770), bevatte reeds 8800. Sinds dien vermeerderde het aantal op een ver wonderlijke wijze. In 1807 gaf Wildenow 17,457 bloeiende planten op; in 1807 telde Alexander von Humboldt 44,000 soorten; in 1820 de Can- dolle reeds 56,000 in 1847 Delessert 86,000. 0 schapen, 12 Varkens f 00 varkens, 34 biggen, i 00, biggen f 8 a 0 paarden. kon zien. wezigen het ongeval bemerkt, zoodat de zwaar verwonde man eerst drie uur later door een paar voorbijgangers gevonden werd. Ten gevolge van het hevige bloedverlies is zijn toestand zor gelijk. - Sedert Donderdag 11. wordt te Geleen vermist de landbouwer H. W. H., oud 66 jaar. - Een spoorwegwaehter is te Amsterdam aan de Stads-Rietlanden door een trein van de Rijn spoorweg-Maatschappij aangereden en heeft ten gevolge daarvan een paar ribben gebroken. Hij is per raderbaar naar het Binnen-Gasthuis ver voerd. - In de Rozengracht te Amsterdam is het in vergevorderden staat van ontbinding verkee- rend lijk van een bejaard man gevonden. - Een oude naaister, wonende in de le Looiersdwars straat te Amsterdam, die aan zwaarmoedigheid leed, heeft zich met een groote schaar het strot tenhoofd doorstoken en werd doodgebloed ge vonden. - Te Leiden is een man in de jenever gestikt. - In de onmiddellijke nabijheid van Alfen ontstond brand, welke 8 arbeiderswoningen in de asch heeft gelegd. - Een bejaard man, die zijn ontsnapt vogeltje wilde grijpen, geraakte in de Egelantiersgracht te Amsterdam. De ongeluk kige scheen verloren, toen zekere Gimbergen, die gekleed in het water sprong, hem schijnbaar levenloos van den bodem der gracht naar boven bracht. Na veel moeite mocht het gelukken den drenkeling, die in een tapperij was opgenomen, weder bij te brengen. - Te Rhijnsburg viel een zesjarig meisje onbemerkt al spelende in den Rijnsburgervliet; ofschoon spoedig op het droge gebracht, bleek zij reeds overleden te zijn. - Te Montfoort is een metselaarsknecht, die in een pompput afdaalde om dezen schoon te maken, daarin gestikt. Bij het vischjesvangen zijn te Rotterdam ze ven jongens in de Delftsche vaart gevallen. Al len zijn gered. - Te Dordrecht is eene vrouw van 73 jaar in hare woning door eene duizeling overvallen en daardoor op de brandende kachel neergekomen, tengevolge waarvan hare kleede ren vlam hebben gevat. Onmiddelijk daarop naar buiten gesneld, werd zij door eene buurvrouw geholpen en van hare kleederen ontdaan. De vrouw heeft ernstige brandwonden aan armen, beenen en rug bekomen. - Te Yucht is het lijk van den heer Van S., boekhouder op een fabriek uit de sloot opgehaald; de heer Van S., die zijne woning verlaten had, met het doel wilde rozenstek- ken voor zijnen tuin te gaan snijden, is bij die bezig heid te water geraakt. Men vond de gesneden stek ken met het mes in de nabijheid van het lijk. - Bij Maastricht is een persoon te water geraakt en verdronken. - Zekere Ch. is te Bergen-op-Zoom gevangen genomen, beschuldigd zijn woning al daar in brand gestoken te hebben. Hij heeft reeds bekend. - Bij het laden van pakken turf- strooisel in een stoomschip, liggende te Feijenoord eigen Hij leeft als heer en meester van zijn ik, en ook gelukkig, die eiken avond zeggen kanIk heb geleefd. Een onnut leven is een vroege dood. Om het leven te begrijpen moet men zich van het leven afzonderen. Zij, die zich al te veel met kleine dingen afgeven, worden gewoonlijk ongeschikt voor grootere. Wat door zoo velen voor waar gehouden wordt, heeft geheel dezelfde gevolgen, alsof het werke lijk waar was. Wij bedriegen en vleien niemand door zulke fijne kunstgrepen als ons zelf. Om de ware meeningen van de menschen te leeren kennen, moet men meer letten op hun handelen dan op hun spreken. De standvastigheid, welke wij prijzen in hem die den tegenspoed weet te dragen, keuren wij af in onze nauste bloedverwanten, wanneer zij ons lijden standvastig dragen. Spreek geen kwaad van iemand, wanneer gy 't niet zeker weet, en wanneer gjj 't zeker weet, vraag u zelf dan af: waarom vertel ik het? Ik heb altijd opgemerkt, dat zoogenaamde slechte menschen winnen, wanneer men ze goed leert kennen, en de goede verliezen. Gemengd Nieuws en Allerlei. Men deelt aan de >N. Rott. Ct.« mede: Vrijdagmorgen j.l. reikte een jongetje bij het binnentreden der school te A. den onderwijzer een briefje over. De onderwijzer leest: Meestermag myn zoontje te half elf uit de school thuiskomen (Handteekening der moeder.) En vraagt daarop: Waarom te half elf, mijn jongenwaarop het antwoord volgt: »mijn been is zeer en nu zal A. het belezen. Bedoelde A. is lid van den raad zijner ge meente. is een pak uit den haak geschoten en op het been van een in het laadruim zijnden werk man terechtgekomen, waardoor dat lichaams deel vermoedelijk is gebroken. Per rijtuig is hij naar zijne woning gebracht. - Te Naaldwijk is een kruidenierswinkel geheel uitgebrand. - Een juffrouw te Dongen, die als 25-jarig meisje een kou vatte, waarvan zij nooit genas, is, ua 26 jaren bedlegerig geweest te zijn, aan die hard nekkige verkoudheid overleden. Burgerlijke Stand. Dussen. Ondertrouwd: Joost de Ruijter, jm., 22 j. met Helena van Krimpen, jd., 19 j.; Peter Staal, jm., 28 j. (van Eethen) met Johanna Allegonda den Buijser, jd., 21 j. Getrouwd: Johannis Cornelis Akkerman met Maria Antonia Lensvelt. Geboren: Gerrit, z. v. C. van Tilburg en J. HermansJohannes en Hendrika, tweelingen van J. van Nieuwegiessen en J. de RooijWil helmus Johannes, z. v. J. Rykers en M. G. A. van der Pluijm; Wilhelmus Fernandus, z. v. A. Verbunt en P. Engels; Cornelia, d. v. J. Nieu- wenhuijzen en M. Cornelissen; Cornelis, z. v. M. van der Laan en G. den Dunne; Antonie, C. de Bodt en C. Wintermans; Gijsbertus z. v. Cornelis, z. v. S. Verbunt en M. J. Kuijpers Ofschoon de meeste menschen minachtend over een kaartlegster spreken, zoo is hare kunst nog niet geheel te verwerpen. Men oordeele: Te Rotterdam werd de vorige week, tijdens de schoonmaak, in een huis een zilveren lepel vermistdaar er op zulk een tijd allerlei vreemde lieden in huis zijn, kon men niemand beschul digen. De huisvrouw wilde de politie er in men gen, de man nietmaar deze zeide, zoo luid dat allen het konden hoorena ik moet nu weg, maar als ik over een uur terugkom en de lepel is niet gevonden, dan ga ik een kaartlegster spreken.Dit middel werkte, want toen de man terugkwam, was de lepel gevonden op een plaats, waar secuur gezocht was. Blijkbaar durfde de dief de uitspraak van de kaartlegster niet af wachten. Een jongmensch uit een der gemeenten in Drente zou in de vorige week in het huwelijks bootje stappen. Op den bepaalden dag echter was de bruidegom nog druk aan het spitten, en wellicht zou hij den arbeid nog niet heb ben opgegeven, indien zijn moeder hem niet gewaarschuwd had: »Als je nou niet opholden wilt, zeit Femme (het bruidje), dan gaat ze weer naor huus en zei 't dan maor 'n dag uut- stellen. Men gelooft echter, dat het aantal op zijn minst tot een half millioen zal Jaargetij beeld. Winkelier (tot leerjongen). >Och sla die ijskegels eens weg, die voor de ramen hangen, anders kunnen de menschen de voor- jaars-étalage niet zien De laatste postboot uit China, die Zaterdag te Marseile is aangekomen, heeft voor den Plan tentuin te Parijs een vreemd dier medegebracht het heeft een lichaam zooals onze varkens, de rug is zwart, de buik wit. De kop en de helft van het lichaam tot de maag zijn geheel gelijk aan die van een varken, maar de rug en het achterlichaam vormen twee deelen op zichzelve. Het dier heeft twee staarten, vier pooten en twee onderbuiken, het ligt voordurend op den buik. Het heeft veel zorgen vereischt het dier voor koude te bewaren en buiten den invloed der temperatuur te houden. Twee dames gingen een bezoek afleggen. De dienstbode deed open en zei dat ze eens even zou zien of mevrouw thuis was. Na verloop van een paar minuten kwam ze terug en ver klaarde dat mevrouw was uitgegaan. Een der dames bemerkte dat zij geen naamkaartje bij zich had en zei tot haar vriendin. >Laat mij mijn naam op uw kaartje schrijven.»Och, dat hoeft niet, juffrouw,viel de dienstbode gulweg in, »ik heb mevrouw al gezegd wie er waren. Als de vrouwen eenmaal geëmancipeerd zijn, moeten de mannen maar naar een onbewoond land verhuizen. Zoodra de vrouwen dat hooren, zullen ze wel eieren voor hun geld kiezen. Wie wil 1000 verdienen? Men leest in de »Celebes-Courant« f 1000. f 1000 Wie het volgende oplost, ontvangt van de Redactie van dit blad 1000, aldaar gedepo neerd. »Wanneer twintig heeren (Club Soranus) zich laten photografeeren en dadelijk met de eerste opname tevreden zijn, hoeveel keeren moeten dan twintig dames gephotografeerd wor den alvorens allen tevreden zijn Een die de damps kent. volgenden inhoud van een briefje werd Gor. Ct.« ter plaatsing toegezonden: Den de »N. Als zeldzaam Geschiedenis kan gemeld worde uit Woudrichem het Bord dat het Tarief aan wees van de over vaargelden van Woudrichem Dalem als ook na Gorinche Dalem en water Poord seeder Nano 1365 van gegeven door de Gravin van Echtmoiul van Hoorne aan de Guide Broeders te Woudrichem om Redene de Gulden Broeder Haar gered hebben van één Gewissen doot hun het vaar water en viswater tot belooning gaf en wel aan Poorter en Poor terskinderen is nu door de vele stoombooten Marktberichten. DUSSEN, 27 April. Aangevoerd 186 kilo boter. Prijs f 0.93f 1.16. Z ALTBOMMEL, 24 April. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f0.50 a 0.60 per i Kg. Rogge f 5.00 a 5.25. Tarwe f 6.50 a 7.10. Garst f 4.50 a 4.75. Haver f 3.30 a 3.75, alles per HL. Eieren f 0.65 a 0 75 per 26 stuks. Biggen f3.75 a 8.75. Konijnen f 0.30 a 1.00. per stuk. Kippen f0.70 a 1.00 Duiven f 0.00. a 0.00 alles per stuk ROTTERDAM, 24 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 2508 runderen, 157 vette en graskalveren, 177 nuchtere kalv., 9 schapen of lammeren, 00 varkens, 243 biggen, 4 bokken, 7 paarden, 00 ezels. De prijzen wai-en als volgtrunderen le kw. 66 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 100 ct., 2e kw. 95 a 85 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 17 a 18 ct. per 5 ons. Stieren f 40 a 170, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 120 a 230, kalfkoeien f 150 a 290, vaarzen f 60 a 130, pinken f30 a 90, paarden f20 a 70. Op de botermarkt werden aangevoerd 152/8 en 138/16 ton en 1204 stukken van een half k.; prijs le kw. f 46, 2e kw. f 42, 3e kw. f 36, per half kilo 55 a 70 ct. BODEGRAVEN, 24 April. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 106 wagens, te zamen 5700 stuks, wegende pi. m. 24432 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 22,00 a 24,50; 2e s. f20,00 a 21,50. Hieronder 4 wagen Derbykaas, le s. f 00,00 a 00.00; 2e s. f22 a 23,50; 17 wagens Edammer, le s. f 27,00 a 00; 2e s. f 23,00 a 25,00. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalf, WATERHOOG TE 24 April 3.96 M. 25 April 4.09 M. 26 April 4.13 M. K E I boven J L E N. 0. Advertentiën. Wordt gevraagd, begin of half Juni, te Amsterdam, bij een jong gehuwd paar, eene flinke van de P. G., tegen goed loon. Aanbiedingen worden ingewacht onder no. 685, aan het postkantoor te Eindhoven. door een heer, Brieven onder de letters A. V., aan den uit gever dezer courant. legft op 1 Mei a.s. de praktijk te I leiisden neer. SIGARENFABRIKANT, HEUSDEN. 3^- Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. FOTOGRAFISCHE a^l Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot poseeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. P=5 pg cJb -a3 P-H Levering soorten zoowel naar buiten als binnen de stadook bij abonnement tegen f zeer billijke conditiën. i-a t?=3 t=a ►nrj tö p=j Beveelt zich aan tot het leveren van alle soorten van Vrucht-, Woud- en SierboomenHeesters ConifeerenRozen enz., tot lage prjjzen. Bericht zijne geachte Cliëntelle, dat hij voortaan des Maandags te spreken en te ontbieden zal zijn in de Sociëteit »de Beurs,te Gorinchem. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken: Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 La Flor de Jouquin Lanza 2\ -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrjjgbaar. Bergschen hoek, met verzoek hem te spreken, kind, mannelijk geslacht; Jacobus van der Heij - Monsterkistjes worden bij verrek en-pakket toege zonden. CX2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3