VERKOOPEN Bedden en Matrassen, Jan van Houten. Openbare Verpachting Openbare Verkooping De Notaris VERBERNE Het VOORGRAS van den Koornwaard en den Hol- landschen waard, onder Poederoijen, in perceel en afgebakend. VERPACHTEN Het HOOIGRAS van ver schillende perceelen, in 96 partijen. MANUFACTUREN van een huiskat, is geschoten. Deze dieren ko men hier te lande zeer zeldzaam voor. 10863, 13841, 14140, 15784, 16152, 17005 en »tk ruik liever eeii paardenstal dan een var- Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Aanbestedingen. Afloop van Aanbestedingen. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend- ROTTERDAM, II Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 126 runderen, 143 vette en graskalveren, 00 nuchtere kalv., 859 schapen of lammeren. 494 varkens, 0 biggen, 00 bokken, 9 paarden, 0 ezels. Gemengd Nieuws en Allerlei. Marktberichten. HET COLLEGE VAN REGENTEN OVER DE GODSHUIZEN TE HEUSDEN, zal op Woensdag den 27 Juni 1888, OPENBAAR VEIIROOPEJV. Springveerkn-, Kapok-, Paardenhaar-, Zeegras- en Houtwol-Matrassen. Veeren-, Kapok-, Zeegras- en Houtwol- Bedden. IJzeren Stoelen, Dekens, enz. is genoeg- Dat ooievaars graag kikkers lusten, zaam bekend, maar dat ze ook verzot zijn op jonge haasjes, weet niet iedereen, 't Werd deze week te Ooststellingwerf opgemerkt. Langbeen was bezig een haasje te verslinden, doch het beestje was hem wat te groot. Toen men den vogel eindelijk opjaagde, moest hij zijn buit la ten liggen. De commissaris van politie der le afdeeling te Rotterdam bericht, dat aldaar sedert Zondag 20 Mei j.l. wordt vermist de 25-jarige publieke vrouw Maria Geertruida Strijbosch, geboren te Gorincheni, laatstwonende Trouwsteeg no. 19 t< Rotterdam. Volgens gerucht zou zij in den avond van ge> noemden dag met een mes zijn doodgestoken en baar lijk in bet water zijn geworpen. Tot dusver is echter daarvan niets gebleken. De commissaris van politie voornoemd verzoekt een onderzoek naar genoemde vrouw in te stel len eu bericht bij ontdekking. Te Heteren is in een kermiswagen brand ont staan, met bet gevolg dat de wagen geheel uit brandde. De eigenaar, die in de meening ver keerde, dat nog een kind in den wagen was, beeft bij het zoeken zeer ernstige brandwonden gekregen. In een bleekerij te Gouda is een man, die een toeval kreeg, in een ketel met kokend water ge vallen. Ernstig verwond werd hij naar het gast huis gebracht. - Onder Weert is bet lijk gevon den van een sedert eenigen tijd vermiste bejaarde vrouw uit Budel. Onder Horst is een 4-jarig kind in een kuil onder bet zand bedolven geraakt en gestikt. Op den Kadijk te Amsterdam wer den twee kinderen door een vrachtwagen over reden. De eene, die het wiel over bet hoofd kreeg, overleed kort daarop. - Vier Duitsche kwartjesvinders zijn te Amsterdam opgepakt en werden over de grenzen gebracht. Terwijl de heer Van O. te Waalre bezig was in zijn paardenstal, schijnt het paard hem tegen de voederkribbe of wel tegen den muur gedron gen te hebben men vond den ongelukkige bijna dood in den stal. Hij was niet meer in staat de toedracht der zaak kenbaar te maken en overleed kort daarop. - Op bet Haringvliet nabij Hellevoetsluis is een visschersboot, met 2 per sonen er in, omgeslagen. Een verdronk. - Uit het spoorwegbassin in de Stads-Rietlanden te Amsterdam is opgehaald bet in staat van ont binding verkeerend lijk van een man uit de Bongradstraat aldaar. - Bij afwezigheid der moeder beeft te Amsterdam een 4-jarig kind, tengevolge van het omverwerpen van een petro- leumtoestel, ernstige brandwonden bekomen. In deerniswekkenden toestand werd de kleine naar het gasthuis gebracht. - Vrijdag j.l. werd te Goirie (Tilburg) een persoon dood in een var- kenskooi gevonden. Naar men zegt zou hij bi een poging tot inbraak gevallen zijn en den nek gebroken hebben. - Zondag is te Haarlem gevankelijk binnen- en naar het buis van be waring overgebracht 0. Bakker Jzn., te Lands meer, beschuldigd van bedriegelijke oplichting. Te Dordrecht is een 15-jarige jongen bij he zwemmen verdronken. Het lijk werd nog nie' gevonden. Bij Utrecht is een 3-jarig meisje, dat bloemen plukte, in een sloot gevallen en verdronken. 20942. Prijs 18586 9 Juni. f30,000: No. f3000: No. 11038; f 400: No. 16527. 5e Klasse. Trekking van van f 1000 en premie Weduwen- en Weezenkas en Pensioenfonds voor den Algemeenen Nederlandscheri Politiebond. Zooals vroeger reeds met een enkel woord door ons is aangetoond, beeft men, en zeer terecht, gaan inzien dat er iets gedaan moet worden om het lot van weezen en weduwen van den politie beambten in de toekomst te verzekeren niet alleen, maar ook om de politie een pensioen op 60- of 65-jarigen leeftijd te verschaffen. Een hoofdbe stuur, waarvan d'e beer J. W. Tuinenburg pre sident, en den beer F. A. Bombergen secretaris is, beeft zich tot dat doel geconstitueerd en heeft een reglement vrij algemeen verzonden, waarvan er ook ons een is toegezonden. Op zeer eenvoudige wijze wordt daarin het doel omschreven en de voorwaarden uiteengezet, waarop men als contribuëerend lid kan toetre den. Een vaste leeftijd, om tot het lidmaatschap toe te treden, is niet aangegeven; maar bet spreekt van zelf dat naar mate men op zekeren leeftijd begint met toe te treden, de jaarlijksche contributie ook hooger gesteld is. Wij willen een zelfde leeftijd nemen voor elk geval en zien daaruit dat men op 30-jarigen leeftijd gehuwd met eene vrouw van dezelfde jaren, jaar lijks f 24,21 beeft te betalen om in de toekomst zijne weduwe eene jaarlijkscbe toelage van f 100 te verzekeren. Op gelijken leeftijd zal men voor een kind van 2 jaar f 9,49 per jaar betalen, om bij zijn overlijden bet tot zijn negentiende jaar eene lijfrente van f 100 te verschaffen. Nu nog bet pensioen: Om zich op 65-jarigen leeftijd een jaarlijks pensioen van f100 te ver zekeren zal men, op 30-jarigen leeftijd begonnen, eene jaarlijkscbe bijdrage van f 9,16 te storten hebben; betgeen natuurlijk, evenals in elk dei- voorgaande gevallen, vijf of tienmaal zooveel zal zijn indien men ook vijf of tienmaal meer stort Wij brengen hulde aan dit pogen der com missie en vertrouwen dat het niet aan deelne mers zal ontbreken. Ook voor gemeentebesturen is bet zeer aan ;e bevelen om hierin zijne politie-beambten te verzekeren en daardoor de gemeente later te be- roeden voor een pensioen, dat wel hoogst billijk, maar toch in menig geval in de uitvoering zeer lezwaarlijk zou kunnen zijn. kenskot« (de beer Ente). »Een quaestie van reuk (de heer De Bruijn) »Ja, de een houdt van een varkensluchtje eii de ander van een paarden)licht(de beer Piifford). Er stink i veel in de wereld« (de Voorzitter), Een advocaat te van een clie. geilde curieuf 's-IIage ontving bet verzoek op de gronden in bet vol- orn op ui stuk ontwikkeld een actie to schadevergoeding in te stellen Scliraven Hage 11 J«lij 1888. Aan deu Heer N. N. aan werk loon 10 pate moeder schoon houwe en een poort scbrop be schade aan bloeme en poti en groenti ver zuim aan werk door de buure dat ik niet buiti kon om mijn zaake ti doen de raame en duure kapot behang kapot gooti lekke de heel kleer brand hout bederft boome en heesters teege het woonhuis en de duur gezet dat ik of de vrouw er niet uit kan, de vrouw is gaan vlugti en een andere wooning tot Schadevergoeding f 400 guide Moderne Miinchhauseu. blad verhaalt het Een Amerikaanscb volgende jagersavontuur, dat Münchhausen volkomen waardig is. Op de jacht stortte een jager met zijn paard in een ouden, dertig voet diepen, droge put. Het paard stierf omniddelijk door den val, doch de jager behield bet leven. Evenwel was het hem onmogelijk, tegen de steile wanden op te klauteren en al zijn roepen om hulp was vruch teloos, daar niemand bet- boorde. Zoo moest hij den nacht doorbrengen. Den volgenden dag echter begon het lijk van bet doode paard een ondragelijken reuk te verspreiden. Daar zag hij, boe zich boven den put de gieren verza melden en begeerig naar beneden zagen, waar zij het aas bemerkten. Lang bleven zij boven, doch eindelijk waagde een het, in de put af te dalen. Daar viel den gevangene plotseling een middel tot redding in. Hij greep den gier bij de pooten, een tweede kwam en deze moest bet zelfde lot deelen en eindelijk hield hij zooveel gieren in zijn hand geklemd, dat, toen bij met alle kracht begon te roepen en te schreeuwen, zij verschrikt met elkander hem uit de diepte naar boven voerden en wegvlogen. Toen zij met elkander hem 100 Meter boven de aarde in het luchtruim droegen, liet bij van tijd tot tijd een gier vliegen, totdat de overige hem minder goed konden dragen en aldus langzaam op de aaide lieten neerdalen. Meeuwen c. a., van 1 tot 31 Mei. Getrouwd: G. Groeneveld en W. van Hof wegen; G. Blankers en Johanna van Beusekom. Geboren: Cornelia Sophia, d. v. H. N. van Buuren en. J. P. Pruissers; Elisabeth Cornelia, d. v. C. de Graaf Az. en C. J. van Sinttruijen. Overleden: B. Branderhorst, 38 j., eebtg. van II. 0. van Duren; C. E. Schaap, 72 j., wed. van A. Buiser. Beroepen: Te WoudricbemDs. P. P. van den Nieuwen- huizen, te 's-Gravepolder. Op 80 Juni a.s. zal aan het dep. v. Justitie te 's Hage, in liet, openbaar worden aanbesteed: het maken van een rechtsgebouw, te Haarlem (raming f 71.700). Door bet prov. bestuur van Noord-Holland is bij enkele inschrijving te Haarlem aanbesteed: het verdiepen van eenige gedeelten van het N.- Hollandscb kanaal. (Raming f 22.000). Minste inschrijver was de beer C. Bos Az., te Dordt, voor f 16,952. Het maken van een rangeerstation te IJsel- monde is opgedragen aan den beer L. Kalis te Sliedrecht, voor f 44800. De eerste helft des levens gaat voorbij in het verlangen naar de tweede; de tweede in bet ie treuren van de eerste. Van twee vrienden is slechts één de vriend van den ander. De vriendschap zou noebtbans zulk een scboone, zoo'n heilige zaak zijn. Docli wie begrijpt wat vriendschap is? Ieder wil een vriend hebben, doch niemand wenscht de vriend van een ander te zijn. Er is gewis geen moeder, die haar dochter geen uitmuntende vermaningen geeft. Doch ra den vele moeders niet veelvuldiger, met meer aandrang en meer hardnekkigheid haar dochters aan om rechtop ie zitten, dan dat zij haar ver mar en oprecht en rechtschapen te zijn? Wij noemen hardnekkigheid de volharding van anderen, en bewaren den naarn van volharding voor onze eigen hardnekkigheid. In het algemeen eischen wij van het leven meer dan het inhoudt, wij zijn gewoon ons ge luk afhankelijk te maken van onbereikbare din gen, en hetgeen onvermijdelijk was. Wat het geluk van het meerendeel der men- schen het meest hindert, is, dat het hun min der te doen is om gelukkig te zijn, dan om het te schijnen. Hij vraagt zich niet af: »Ben ik ge lukkig maar: Houdt men mij voor gelukkig Een reuzenballon. De bekende luchtreiziger Jovis laat een reuzenballon maken, welke tot niets minder dienen zal dan tot een reis dwars over den Oceaan. De Parijsche Matin liet dezer dagen den koenen luchtreiziger interviewen en deelt nu over het plan het volgende mede: De ballon, waarvan zich Jovis bedienen zal, wordt de »Atlaniique« gedoopt en zal 25000 M3 inhoud hebben. Zijn omkleedsel zal uit een dubbel weefsel be staan, dat in door Jovis uitgevonden vernis is gedrenkt. De gondel heeft een lengte van 4-, een breedte van 3.50 Meter, en is op een bizondere wijze ingericht, om ingeval de ballon in zee moet dalen, te kunnen drijven. Jovis is voornemens aan de kust bij New- York op te stijgen, zoo spoedig een telegram m het meteorologisch station van den »New- York Hérald« hem een voor den overtocht gun stige luebtstrootning gedurende verscheiden dagen verzekert. Hij zal worden vergezeld door zijn helper Mallet, Paul Arène Charpentier, den ar chitect der stad Parijs, en een matroos. Jovis schat deu duur zijner reis op drie dagen en twij felt niet aan een goeden afloop. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 ct., 2e kw. 65 et., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 9f ct., le kw. 80 3e kw. 56 ct., 2e kw. 50 ct., alles 00 ct., schapen le kw per kilo; varkeus le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 et., 3e kw. 17 ct., licht soort 18 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsehe eieren 2.80 a 3.00. Overm. dito f 3.20 a 3.40 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 8.00 a 10.00. Aange voerd 7 partijtjes. Zoetemelksche kaas 19 a 26.00 per 50 kilo. Aanvoer partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 8 Juni 3.00 M. boven 0. 9 Juni 3.00 M. 10 Juni 3.01 M. 11 Juni 3.03 M. WEEKBERICH T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: Zuid-Westelijke wind. te D u s s e n, zal te Andel, in »de Zwaan«, Woensdag 20 Juni 1888, voorm. 10 uur, publiek van Geef mij een pond oesters, zei een zeeman, die zijn tijd en zijn geld aan wal zoek bracht. Een pond? was het antwoord, wij verkoopen die oesters niet bij het gewicht, wel bij de maat. Welnu, zei Janmaat, geef mè dan anderhalve el! de redding Als door een wonder geredhoorden w< teren een vischverkooper getuigen en werkelijk, al staat een wonder ook hooger, was opmerkelijk. De vischverkooper toch had een gedeelte van zijn reis volbracht met een voerman, die met een ledige mestkar van het land naar Heusden terug reed eu had daarbij de genheid zich aangenaam neder te vleien op den wagen, die wel geen vischlucht, maar toch eene niet minder riekende dierlijke lucht verspreidde. Beter slecht gereden, dan goed ge- loopen (de gewone volksuitdrukking), deed hem lij het einddoel met genot van den springen, die alsnu weder op nieuw met den afval werd bevracht. Het genot was echter van corten duur, want weldra vertoonde zich de pas sagier weder ter zelfder plaatse, om te zeggen dat lij zijn geld, 2.70, had verloren, en dat vermoe delijk op den bodem der kar lag. Met een bezorgd gelaat verzelde hij den voerman, om bij het afla den tegenwoordig te zijn en werkelijk op eene lepaalde hoogte werd het eerste dubbeltje gevon- en, allengs meerderen, nog eene serie centen, ot de 2.70 weder bijeen was en hij, met den opbrengst van zijnen handel, weder goedsmoeds kon huiswaarts keeren, vervuld van de verschil lende gewaarwordingen, in het laatste uur door leefd. Een heer, die wat al te veel gebruikt had, kon, 's avonds thuis komende, met geen mogelijkheid zijn huisdeur open krijgen. In zijn wanhoop wendde hij zich tot een voorbijganger met het verzoek: Toe wees zoo vriendelijk en houd dat sleutelgat eventjes voor mij vast DE ONTVANGER DER REGISTRATIE en 30MEINEN te Werkendam, zal op Dinsdag den 26 «Ttmi 1888, es voormiddags ten 8 ure, ten herberge van Moukik te Heusdenten overstaan van den Notaris Du Gier aldaar, bij afslag Onderscheidene perceelen Uiterwaardsch en Binnenlandsch HOOGRAS eu NA WEIDE, onder de Gemeenten Herpt en Bern, Hees been EethenGenderen en Drongelen staande op de gronden onteigend voor den Maasmond. Boekjes, bevattende de voorwaarden en per- ceelsbescbrijving, zijn gratis verkrijgbaar ten kantore van gemelden Notaris DE GIER en van den Ontvanger, die tevens nadere inlich tingen verstrekt. van H00IGR4S 327e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 8 Juni. Prijs van f 10,000: No. 1376; f 1000: Nos. 3952'en 12499; f 400: Nos. 4606, 4657, 9522, 13822 14716 en 17143; f 200: Nos. 5689, 7063, 7791, 12872, 17150 en 17479; f 100: Nos. 1493, 5448,5909, 6121, 6310, 6990, 7080, 9228,10309, Uit den Gemeenteraad van Bergen-op-Zoom. »De heer De Ram wenscht het houden van varkens vrij te laten, evenals dat van geiten, konijnen, kippen, enz. om van bokken niet te spreken. »Die ruiken ook niet lekker,meende de heer Ente. »En een vuile paardenstal, evenmin,zeide de heer Clifford. »Maar een smerig varkenskot het ergste, o o meende de Voorzitter. »En konijnen dan?« (de heer Meulemeester). HEUSDEN, 9 Juni. Grasboter 60 ii 63 cent per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3-J- a 4 cent. 's-IIERTOGENBOSCH, 11 Juni. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 160 vette kalveren en 17 vette varkens. Men besteedde voor vette kal- 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., orscLei* lïedilihuizen, Jïïngfelen, Vlijmen, Baardwijk, Oud- heusden, Doeveren en Veen. >z a 48 ct. per kilo. a 38 ct. per kilo. as de prijs veren le lew. f 3e kw. 44 a kens golden 34 Den II Juni 1.09 cent. GOEINCHEM, 11 Juni. Aangevoerd 198 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f 240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 100 a 160. Melkkoeien f 120 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderbalf-jarige Ossen f80 a f120. De vette var der boter 1.00 tot des voormiddags ten 11 ure, bij de Gezusters Swaans aan de haven te Heusden, in het Breeder bij biljetten omschreven. 110. 18 c. Guiste Vaarzen f 80 Pinken f40 a f 80. Graskalveren f20 a i'40. 29 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van per half kilo. 00 schapen, f 00 a, f 00. 446 biggen, f5 a f 10 per stuk. Boter 45 it 55 c. per half kilo. Eieren f 0.80 ii f 0.90 per 26 stuks. Kippen f 0.65 it f 0.70 per stuk. HAR DINX VELD. Aan de vischmarkt al hier zijn van 4 Juni tot 10 Juni verkocht: 00 zomer- en 19 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgtZomerzalm f O,00 a 0,00, winterzalm f 0,78 a f 0,87 per half KG. Benevens 42 elften, prijs f 0,72 a f 0,97 per stuk. En 1400 vinten of kleine elften prijs 5 a 8i cent per stuk. EN SPECIALITEIT IN Nette bewerking en lage prijzen. Wasschen en Opmaken van Bedden en Matrassen. Levert met 't grootste succes een goed gevuld KAPOK BED, PELUW en 2 KUS SENS a f 8.en ook te zamen a f 10. en hooger. Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. Woont dus niet meer op t hoekje Langendijkdoch schuins daar tegenover.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3