L. G. U. van Dnllemen, Sigaren-Depót, I VERKOOPEN: L. Veerman Engstraat, Heusden. STAATS-LOTERIJ. J. BOEREN, A. E. Zürcher. geluk den Na een uur Breda iü sluiten, opmerkte, er heen en te Kralingen had een jongen Zaterdag het on geluk in de diepte Y»\g te zinken. Twee schip pers doken naar hem en hadden het drenkeling boven water te brengen werd het leven hij hem weder opgewekt. - D< vrouw van een baanwachter op de 1 Rozendaal wilde Zaterdag de hekl toen zij een kind tmschen de rails Hoewel de trein nabij was, liep zij had het genoegen het kind te redden. De vrouw werd door de locomotief aangereden, doch ge lukkig niet gekwetst. - Te Middelburg is Zon- dagnamiddag een milicien der infanterie hij het zwemmen verdronken. Aanbestedingen. Aan het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid te 's-Gravenhage Op Maandag 2 Juli, des voormiddags ten 12| ure, aan het gebouw van het Prov. Bestuur te 's-IIage üe bestorting van den Oudelandschen Zeedijk, tusschen de raaien 3 en 6, aan de zuidzijde van Goedereede, benevens de voorziening van de kop pen der dammen 1, 2, 3, 4 en 5, aan het Flaauwe werk op de Noordkust van Goedereede, behoo- rende tot de zeewerken in de provincie Zuid holland. (Raming f 5000). Op Woensdag 4 Juli, des voormiddags ten ure, ure, aan het Ministerie van W., H. en N.: 1. De uitvoering van baggerwerk in het bed der rivier de Maas, op nader aan te wijzen plaat sen, in twee perceelen. (Raming: le perc. f 0,60 per M3., 2e perc. f 0,30 per M5. 2. De uitvoering van werken tot voortzetting van de verbetering der rivier de Maas, onder de gemeente Maasbracht, tusschen de kilometerraaien 63 en 64. (Raming f 8000). 3. De uitvoering van baggerwerk in het bed van de rivier de Waal, tot voortzetting der ver betering van de vaargeul, onder de gemeenten Wamel, Dreumel en Heerewaarden, provincie Gel derland, tusschen de kilometerraaien 56 en 64. (Raming f 0,14 per M3.) Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, op Donderdag 5 Juli, des voormid dags ten 11 ure: Het uitvoeren van eenige onderhoudswerken, ten behoeve van de Keulsche Vaart, in Noord holland. (Raming f 2450.) Op Vrijdag 6 Juli a.s., des middags ten 12 ure, zal aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Arnhem, worden aanbesteed: Het onderhouden van- en het doen van ver nieuwingen en herstellingen aan de gebouwen der Rijks Lanbouwschool te Wageningen, van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 December 1889. (Raming f 11300.) Op 11 Juli e.k. zal door het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid te 's-Graven hage worden aanbesteed het voortzetten der ver breeding van het Scheur langs den rechteroever, westwaarts van de haven van Maassluis, met bijbehoorende werken, een en ander voor de verbetering van den Waterweg langs Rotterdam naar Zee. (Raming 115,000). hagelsteenen Angerenstein bijna nl de veldvruchten en groen ten vernielden. Boven Utrecht woedde een hevig onweder, dqt meer dan 1£ uur aanhield en verge hevigen regen en hagel. Enkele waren zoo groot als knikkers. Bij liet fort Vossegat sloeg de bliksem iu een boom, in de onmiddellijke nabijheid van een korporaal en een geniesoldaat, die evenwel geen letsel bekwamen. Te Utrecht werd de zaal van de rechtbank getroffen. De bliksem volgde de gasleiding en heeft zonder brand te veroorzaken het gebouw verlaten. Ook sloeg hij achter Oud- wijk in een boom, die aan splinters werd ge slagen; eveneens in een schoorsteen van Paus huizen, zonder brand te veroorzaken, de schoor steen werd gespleten. Tevens veroorzaakte hij brand in een perceel aan de Dorstige Hartsteeg. De vlam deelde zich mede aan het plafond van een gang der Doopsgezinde kerk, waardoor een aldaar ispijp smolt, hetgeen Op dienzelfden dag zal aldaar nog worden aanbesteedhet vormen van een gedeelte rivier tusschen den Hoogen Maasdijk nabij het Hel eind en den Bernschen dijk, onder de geui. Herpt en Bern, prov. Noord-Brabant, behoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmon- der rivier de Maas. (Raming f 338,000). ding Omtrent het onweder van j.l. Vrijdag wordt in hoofdzaak het volgende medegedeeld: Te Arnhem had men een zwaar onweder vlak boven de stad. De telephoon-toestellen sloegen herhaaldelijk nanmen hoorde dan telkens een knetterend geluid als bij het overspringen van electrische vonken. (Het is dan ook ten sterk ste te ontraden, bij onweder te telephoneeren. Overigens is de telephoon, indien zij naar den eisch, wat de grondleiding betreft, is aangelegd, een goede afleider). Om drie uur was het onwe der het hevigst. Midden in de stad, in de Zwa- nenstraat bij den heer A., sloeg de bliksem in den schoorsteen, maar richtte niet veel schade aan. Ook trof het hemelvuur het dak der wo ning van den bakker P. op St. Maarten en eenen boom bij de stad, op den Amsterdam- schen weg. Erger verwoestingen heeft de wolkbreuk aan gericht, welke te zelfder tijd plaats vond. Ge weldige watermassa's stroomden van de heuve len af, vooral van die van Klarenbeek, o. a. van den Musschenberg, naar de lager gelegen aangrenzende wegen en straten. Daar stond in een oogenblik tot twee en drie voet water. Het den brand een dreigend aanzien deed krijgen. Het vuur werd spoedig gebluscht. Ook te Wageningen was het onweder hevig en ging vergezeld van veel regen en hagelslag, zooals men daar in geen jaren heeft aanschouwd. Vooral aan de tuinvruchten hebben de groote hagelsteenen nogal schade gedaan; ook de jonge tabaksplantjes hebben veel geleden, doch die zullen hoogst waarschijnlijk nog herstellen, zon der dat opnieuw inpoten noodig zdl zijn. Het was boven Amersfoort een onweder, zoo als niemand zich herinnert ooit te hebben bij gewoond. Vier uren achtereen hield liet aan, hier en daar nog al schade aanrichtende. In verscheidene woningen is de bliksem ingesla gen, zonder evenwel brand te veroorzaken. De zware hagelbui, waarvan het onweer vergezeld ging, heeft aan de te velde staande boekweit veel schade aangericht. Persoonlijke ongelukken kwamen evenwel niet voor. Te Zeist ontlastte zich een zwaar onweder. De hoeveelheid water, welke neerviel, was zoo groot, dat verscheidene huizen onder water liepen, som mige wegen op rivieren gelekenvele boomen zijn door den bliksem getroffen, terwijl ook aan het te veld staande gewas schade werd toege bracht. Te Mheer (Limburg) sloeg de bliksem in de woning van den herbergier P. Beckers. Een gat werd in het plafond geslagen, meubelen en vloer werden beschadigd en een venster verbrijzeld. Een vierjarig jongetje, dat naast de kachel in een kinderstoel was gezeten, kreeg brandwon den aan het rechterbeen en onderlijf; de stoel werd onder hem stuk geslagen. Een zuigeling, 9 maanden oud, die in hetzelfde vertrek in een wieg sliep, werd er uitgeslingerd, minstens 3 meter ver, doch werd niet verwond. De bliksem verliet het huis door een gat in den steenen muur te slaan, ter grootte van 10 en op eene hoogte van 5 cM. boven den beganen grond. het dak van het woonhuis kwam hij binnen, baande zich een weg naar het achterhuis, ver brijzelde daar een groot gedeelte van het dak en honderden pannen, sloeg vervolgens in de keuken verschillende voorwerpen aan splinters en sloeg de ruiten in een viertal raampjes stuk. Tevens werd een schip getroffen, dat aan de der rivier ten anker lag. Van de mast een stuk afgeslagen. De schipper en zijn de werd een stalt alge slagen knecht, die in de kej iit waren gezeten, werden door den voorbij schietenden straal, die tusschen hen door ging, niet gedeerc Maandag-middag sloeg de bliksem in het nieuwe veerhuis te Sleeuwijk. Een muur werd stuk geslagen, vier halken vernield, de schoor steen omver geworpen en een groot aantal dakpannen verbrijzeld. Gelukkig ontstond er geen brand. De veerman is min of meer aan den rechterarm geraakt, welke ongeveer een kwartier gevoelloos was, doch ondervindt daar van weinig letsel. Een paar personen, die in het veerhuis aanwezig waren, werden niet ge troffen; de een echter was gedurende 10 minu ten doof aan het linkeroor en de andere, eene vrouw, viel van schrik op Zware Kalfköeien f 160 a f230. Kalfkoeien f 000 a f 000- Kalfvaarzen f 100 a 100. Melkkoeien f120 a 180. Vaar koeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 90 a f 120. Pinken f 00 a f 00. Graskalveren f20 a f40. 26 Nuchteren kalveren f 6 a f 12. Aangevoerd 3 vette varkens, van 16 a 18 c. per half kilo. 40 schapen, f 10 a f 15. 250 biggen, f5 a f8 per stuk. Boter 50 a 60 c. per half kilo. a f 0.90 per 26 stuks. Eieren f 0.85 Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 18 tot 24 Juni verkocht: 22 zomer en 00 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zomerzalm f 0,79 a f 0,90; winterzalm f OiOO a f 0,00 per half KG. den grond. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Waar liefde woont, woont God waar God woont, daar is heil. Hebt dus voor liefde en God uw goed en leven veil. kost moeite te vergaren, kost moeite te bewaren, 't vergaard heeft en bewaard, Het geld Het gein Maar Moet zonder geld gaan onder d'aard. woningen de kelders gevolg was, dat van de en de benedenverdiepingen werden overstroomd. Onder-de-Linden vertoonde als het ware eene ruïne. Van alles dreef er rond uit de aangele gen woningen zelfs lijkkransen, afkomstig van de kerkhoven daar, zag men door het water medegesleurd worden. Het huisraad kon men ter nauwernood in veiligheid brengen. Het vee in de stallingen, zooals varkens, geiten en melk koeien, moest in der haast worden losgesneden. In eene woning was bij dat werk bijna eene vrouw om het leven gekomen. Overmand door het plotseling opkomende gevaar, overviel haar een flauwteindien niet bij tijds een paar man nen waren toegeschoten om haar uit het water te trekken, zou zij zeker zijn verdronken. Ook in de voorsteden Klarendal en St. Marten zijn tal van kelders ondergeloopen. Wèl is het te betreuren, dat daarbij door velen groote schade I Huntink te Kilder, gemeente 's-Heerenberg ge- is geleden. Aardappelen, boter, alles dreef door- troffen. Spoedig stond het een. Het getroffen gebouw is nog geheel nieuw en vormt het hoogste punt uit de omgeving. De electrische stroom schijnt te zijn aangetrokken door de ijzeren kachelpijp, welke den schoorsteen vervangt en boven het dak uitsteekt. De brand wonden van het kind zijn van gevaarlijken aard gebleken. De ouders bevonden zich op het oogen blik buitenshuis. Te Venendaal werd de spinnerij van de stoom spinnerij en weverij getroffenniemand kreeg letsel. Onder Kaal sheuvel de woning van den kleer maker S. In huis werd eenige schade aangericht. Te Baardwijk sloeg de bliksem in het huis van de wed. Oomens, scheurde eenige muren, wierp in eene kamer al de kleeren van den wand, verbrijzelde verscheidene ruiten en ver liet daarop het huis, zonder brand te veroor zaken of iemand der bewoners te treffen. Te Herwijnen sloeg hij in een korenmolen en verbrijzelde den grooten Boven de gemeenten Zuilichem en Brakel ontlastte zich een hevig onweder. In laatstge noemde gemeente werd een boom door den bliksem getroffen. Ook het torentje van het klooster te Lith werd getroffen; een gedeelte van het houten bekleedsel werd weggeslagen. In de woning van II. J. Publichuizen te Bergharen veroorzaakte hij brand, die echter spoedig werd gebluscht. Door dezelfde oorzaak brandde de van Joh. van Geenen geheel af. Te Leeuwen werd de R. K. kerktoren ge troffen. Bijzondere schade is niet veroorzaakt. Te Bennekom (gemeente Ede) sloeg de blik sem in de tuinmanswoning van mevr. de wed. Van Daalen. In korten tijd werd het geheele perceel eene prooi der vlammen. De inboedel werd grootendeels gered. Van den inboedel was niets verzekerd. Eveneens sloeg het onweder in de hofstede van den landbouwer Westerveld te Humineloo. In korten tijd lag de woning met bjjbehoorende schuur in asch. Van den inboedel is nog het een en ander gered. De gebouwen waren verzekerd. Te Vierlingsbeek werd een huis en eenen mo len getroffen, zonder brand te veroorzaken of veel andere schade aan te richten. De regen viel bij zulke stroomen neder, dat weldra vele huizen en stallen onder water stonden. Onder Rukfen trof de bliksem een boerenwo- die totaal afbrandde. De bewoners hadden nauwelijks den tijd zich te redden. Te Standdaarbuiten werd een paard in de weide door den bliksem gedood. Nog werd de woning van den arbeider H. Het is niet gemakkelijk zich zelf te ontloopen, En vrede te vinden voor 't rustloos hart; Eerst moet daar geloof zijn vóórdat men kan hopen Geen rust zonder strijd en geen strijd zonder smart. Het is voor den mensch van veel meer be lang hoe hij zijn lot opvat, dan wel hoe dat lot is. Alleen door beschouwing van verheven on derwerpen kan de geest versterkt en de kracht in ons verhoogd worden. Hoe meer inzicht men krijgt, des te voor zichtiger en bescheidener wordt men in zijn oordeel. Wanneer men het beste doet, wat in de gegeven omstandigheden mogelijk is, handelt men niet alleen practisch, maar ook rechtmatig. Waar de zenuw der wilskracht ontbreekt, spelen de gedachten te vergeefs in de ziel, even als op een schip de magneetnaald te vergeefs trilt, wanneer geen krachtige arm het roer daarnaar stuurt. W A T E RIIO O G T E K E U L E N. 22 Juni 3.92 M. boven 0. 23 Juni 3.89 M. 24 Juni 4.00 M. 25 Juni 4.17 M. WEERBE R I C H T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: Z.-O. wind. Advertentiën. Voorspoedig bevallen van EEN ZOON: J. STRAVER—VAN HERWIJNEN. Babiloniknbboek, 23 Juni 1888. Heden overleed tot onze groote droef heid, in den gezegenden ouderdom van ruim 97 jaar, na korte ongesteldheid, onze geliefde Moeder, Behuwdmoeder en Zuster Mej. J. KONINGS geb. VAN HERWAARDEN, Wed. van den Fleer P. Konings. Heusden, 24 Juni 1888. Mevrouw VERHAGENDe Jong te Heusden, 1 Augustus a.s. vraagt tegen eene Gemengd Nieuws en Allerlei. Te Bourbourg is een kind van het mannelijk geslacht geboren met vier armen, vier beenen en vier ooren. Volgens de American Machiniste kan men thans brandkasten krijgen, welke niet kunnen worden opengebroken, zonder dat de dader ge fotografeerd wordt. Bij zijn inbraak toch brengt hij een electrischen stroom in werking, waardoor een gasvlam ontstoken en magnesium-poeder iu de vlam geblazen wordt, zoodat een toestel van »fotographie instantanée« op een geschikte plaats gereed gezet, zijne beeltenis kan opnemen. van P. G. den voor Dezer dagen konden wij lezen, hoe iemand o. a. minder wilde aangeslagen worden, omdat hij voor zijn zoon een plaatsvervanger van f 500 had gesteld. Dat kan vermakelijk worden; straks zullen wij zien, dat iemand op vermindering aandringt, omdat zijn zoon studeert, of zijn dochter wil gaan trouwen. Humor en belastingzaken, men vindt ze niet vaak bij elkander tot een landlooper: Waar leeft ge zoo voor de hand ligt, van woning Rechter, van? Van al hetgeen aardappelen b. v. Ik bedoel, kunt gij de kosten van uw levens onderhoud bestrijden? Ik bestrijd alles. Geen onzin langer. Laat ik pertinent vragen Welke zijn de bezittingen, waarvan ge uw jaar lijksch inkomen trekt? Allemaal roerende goederen, van alles, maar effecten en aandeelen zijn er niet bij, dat weet ik wel. mng, Het onweder ging vergezeld van een zeer sterken wind. In de Solostraat stond op een balkon eene kuip met water; deze werd een halven meter verplaatst. Een verver, die aan den Rozendaalschen weg werkzaam was op eene ladder, voelde dat deze wankelde, maar wist zich nog door een koenen sprong te redden. Van een nieuw huis in de Schrassertstraat stortte een schoorsteen in. Een gedeelte der bui was bezwangerd met hagelsteenen, die vooral op de moesgronden bij geheele huis met in boedel in volle vlam, waardoor niets kon gered worden. Te Ede sloeg de bliksem in de tent van den heer li. Op tal van plaatsen zijn boomen ge troffen Vooral de tuinvruchten hebben veel van ha gel geleden. Te Zwammerdam werd de 28jarige arbeider Klaas van Westveen benevens zijn hond getrof fen en gedood. Te Renkum sloeg de bliksem in de villa, bewoond door mevrouw de wed. Fyan. Door Marktberichten. HEUSDEN, 23 Juni. Grasboter 55 a 60 cent per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3| a 4 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 25 Juni. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 167 vette kalveren en 10 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 42 a 48 ct. per kilo. Den 25 Juni was de prijs der boter 0.80 tot 0.00 cent. ROTTERDAM, 25 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 111 runderen, 142 vette en graskalveren, 6 nuchtere kal v., 1061 schapen of lammeren, 618 varkens, 00 biggen, 0 bokken, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 95 ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilovarkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 16 ct., licht soort 17 a 19 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 2.90 a 3.00. Overm. dito 3.10 a 3.30 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 9.00 a 10.00. Aange voerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 18 a 25.75 per 50 kilo. Aanvoer 27 partijtjes. GORÏNCHEM, 25 Juni. Aangevoerd 114 runderen. Bij deze heeft de ondergeteekende de eer kennis te geven, dat zij 2den JULI een CURSUS zal openen meisjes van 15 tot 20 jaar, om het knippen en liet maken van onderkleeren, verstellen, ma zen en stoppen grondig te leeren. Tevens beveelt zij zich beleefd aan voor het geven van les in de Handwerken, ten huize der leerlingen. Notaris te 's-Bosch, zal op MAANDAG 2 JULI 1888, voormiddag 10 ure, in het openbaar Op Treurenburg onder E m p e 1. groote Visclizegen, zoo goed 1 nieuw. als 1 groote nieuwe Zalmzegen. 1 groote Keunscliu.it met toebehooren, waarin 1500 pond visch kan worden bewaard. 1 Vischschuit (zoo goed als nieuw) met toebehooren, om met de Zegens te visschen. En eenig "Visclituig-. De koopers moeten soliede borgen stellen of bewijzen van gegoedheid overleggen, afgegeven door den Burgemeester of Notaris hunner woon plaats. o De eerste trekking van de EER STE KLASSE der 328ste STAATS-LO TERIJ vangt aan den 23 Juli e.k. Loten en gedeelten van Lo ten zijn steeds voorradig bjj TE HEUSDEN. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken: Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 Flor de Jouquin Lanza 2\ -24.00 3 -29.00 3 Dona Elvira Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. O o o o T Uit aller naam A. KONINGS. vVVAv--4: A .A-' "v, O o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3