JAffll Bierdépót van ie Brouwerij Gekroonde Vall," 1.SG1Ë1K VanVolIenhoven Go., AMSTERDAM ei DORDRECHT. MapiralriscteeiiEiipMe Vuchterstraat G 21, 's-Bosch, Koffiehuizen genieten rabat. Overhemden naar maat. Burgerlijke Stand- Aanbestedingen. Rechtzaken. Gemengd Nieuws en Allerlei. Geen bepaalde schoonheid. Maar vindt je Marktberichten. Zeeuwsclie eieren ƒ3.00 a 3.10. Övermdiio f 3.80 a 3.50 de 100 stuks. Advertentiën. U HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. OVERHEMDEN, NACHTHEMDEN, Militaire Handschoenen. REIS-ABTIKELEN. BRETELS, BORSTWARMERS. IJzersteentegels, Emgelsche IJzeraardenBuizen Lekkerkerk Rotterdam. Hertekade.9 Van 4 tot en met. G Juli werden ter markt te Kralingen aangevoerd 631 zalmen, groote zalm gold f 1,00 a f 1.20, kleine f' 0,90 a f 1,05 fït. Jakobzalm f1,05 a f 1,10 per 5 ons. Uit Apeldoorn meldt men van (3 Juli: Heden namiddag, omstreeks 5 ur n, zijn de paarden, waarmede de Koningin en bet Prin sesje haren gewonen rijtoer maakten, in de dorpsstraat op hol geraakt. Gelukkig struikelde en viel spoedig ren der paarden, waardoor de Koningin en de Prinses gelegenheid hadden uit te stappen. Na eenige oogenblikken bij een der ingezetenen vertoefd te hebben, zijn H. M. en IJ. K. H. wandelende naar het paleis terug ge keerd. De ex-notaris S. uit Waardenburg, die tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld werd, is na ongeveer zes maanden gevangenisstraf, ont slagen. Ernstig ongesteld is hij te Waardenburg teruggekeerd. steld burger Tan het leven beroofd, door zich in een welput te verdrinken. Verleden jaar heeft een broeder van regenbak verdronken. - Te Nieuwe-Pekela is mej. A. M., die aldaar tot herstel van hare gezond heid vertoefde, jammerlijk verdronken. Men vond hare schaar en haren hoed op den wal; waar schijnlijk is zij dus bij het plukken van een bloem voorover in het water gestort. Door de Rotterdainsche politie is aangehou den een juffrouw, die door een valscheu wissel zich van f 1300 wist meester te maken. De be drogene is effectenhandelaar. - Bij Oosterbeek is een boerenwoning afgebrand. Een varken en een geit kwamen in de vlammen om. - Een jongen van 13 jaar, te Rotterdam, had een wedden schap aangegaan, dat hij voor 32 cent sterken drank (Boonekamphitter) achter elkaar op zou drinken. Werkelijk deed hij dit, maar het gevolg was, dat de jongen onmiddellijk tegen den grond sloeg en ernstig aan het hoofd gekwetst werd. Hij werd meer dood dan levend opgenomen door twee vrouwen, en vervolgens onder geleide van twee politieagenten naar zijn woning gebracht. - Een man, die op het stationterrein te Utrecht tusschen een rangeerenden trein kwant, is des nachts aan de gevolgen bezweken. Plij laat een vrouw en 4 kinderen onverzorgd achter. haar zich te Biervliet in een In den laten avond van den 5den dezer zijn te Woerden twee personen gearresteerd, op ver moeden van dealgenootschap aan kerkroof, in den morgen van dien dag in de R. K. kerk te Kamerik gepleegd. Nabij de Loosduinsche brug zonk een schip, beladen met eenige duizenden bloemkolen, ko mende uit Westland en bestemd voor Amsterdam. De nacbtpolitie ontdekte dat het vaartuig zin kende was en wekte een varensgezel die, onbe wust van bet gevaar waarin hij verkeerde, rustig in het vooronder sliep. Onder den eersten indruk vergat deze twee kin deren, die mede in de kleine voorrnimte van de schuit sliepen, wakker te maken, doch zich bij tijds bezinnende, slaagde hij er met behulp van den naehtagent in, de kinderen aan een zekeren dood te ontrukken. Eeu gedeelte der lading is ge borgen en de schuit gelicht. Overlading was de oorzaak van het ongeval. Verleden Donderdag kwam een paard de Sta tionsstraat te Waalwijk uitgehold. In de nabijheid der markt gekomen, vond het zich eensklaps den weg versperd door een geladen wagen; bij het uitwijken kwam het dier terecht voor een geo pende deur't sprong naar binnen, ging een ver trek door en begaf zich vervolgens in een tweede. Zoodra het zich daar bevond, was het geheel kalm, zoodat men het heeft kunnen verwijderen, voor dat het schade of ongelukken had aange richt. Te Havelte (Dr.) is de brievengaarder, die in den vroegen morgen nog de correspondentie aan de postkar had afgegeven, daarna, zoo het schijnt door het een of ander toeval, in de Drentsehe Hoofdvaart geraakt en verdronken. - Een werk man is op het terrein van de wagenmakerij der Nederl. Rijnspoorweg-Maatschappij te ütrecht bij het rangeeren tusschen de buffers bekneld ge raakt, tengevolge waarvan hij inwendig zwaar gekneusd werd. - Bij het houden eener zang oefening in een bovenzaal in de Kipstraat te Rotterdam is een 7-jarige jongen door een licht raam gevallen. Hij is aan de gevolg-en reeds bezweken. - Bij Katwijk is een kind door de stoomtram aangereden en deerlijk aan het hoofd verwond. - Een kind van 2 jaar is te Eelder- wolde in eene regenton verdronken. - Te Val kenburg had de heer v. G., laatstelijk ontvan ger der belastingen te Amsterdam, het ongeluk van eene trap te vallen, met het noodlottig ge volg dat hij onmiddellijk een lijk was. - In de Jan Van der Heijdenstraat te Amsterdam ont stond bij gelegenheid van een bruiloft tusschen twee vrienden» een twist, die zoo hoog liep, dat de een den ander een steek met een zakmes in den buik toebracht. Per raderbaar werd de gewonde naar het gasthuis vervoerd, terwijl de dader in verzekerde bewaring werd genomen. Te Sinselbaak (gem. Wittem) reed eene kar, bespannen met een paard, dat door den geleider onbeheerd op den. weg was achtergelaten, tegen eene ladder waarop een metselaar stond. Het ge volg was dat de man voor dood uit eene beek werd gehaald, waarin hij terecht was gekomen. Hij is inwendig zoo zwaar gekneusd, dat aan levensbehoud gewanhoopt wordt. - Bij een on- weder dat hoven de gemeente Lutterade-Krawin- kel (L.) woedde, werd eene koe in het veld door den bliksem gedood. Ook sloeg de bliksem in een kerktoren en vernielde, zonder echter brand te veroorzaken, ruim 1 meter leien eu een mergel- blok. - Een jongeling te Duurswoude (Fr.) werd onlangs door een adder gebeten. Hij had echter den moed dadelijk zijn zakmes te nemen, de wonde uit te snijden en daarna uit te zuigen. Thans is hij in zooverre hersteld, dat het gevaar geheel geweken is. - Zekere Van de Kamp, koetsier bij den heer M. te Amersfoort, die zich ten nadeele van zijn meester aan verduistering van gelden heeft schuldig gemaakt, is naar de gevangenis aldaar overgebracht. - Op het Spijk hij Lobit is het huis van de wed. J. door den bliksem ge troffen en brandde het, met al wat er zich in bevond, totaal af. De geit, welke de vrouw juist voor den regen had ingehaald, werd aan haar zijde gedood. Alles was verzekerd. - Te Water landkerkje heeft zich de vrouw van een welge Drongelen, van 1 Juni tot 1 Juli. Overleden: Johs. Millenaar Cz., 75 j., echtgen. van E. van den Hoven; C. C. de Haan, 7 j., d. v. J. de Haan en C. A. Lankhaar; A. van der Waals, 25 j., z. v. J. T. van der Waals en G. Bax. Eethen c. a., van 1 Juni tot 1 Juli. Geboren: Hilleke Jenneke, d. v. G. van der Mooren en M. BroekhuizenAntonie, z. v. W. Honcoop en D. H. van der Zaken; Gijsbertus Willem, z. v. A. van der Mooren en H. Bran derhorst; Levenl. kind van M. van Mersbergen en L. Donkersloot. Overleden: Ivlaziua van Beuzekom, 19 tn. Door het Dep. van Waterstaat, Handel en Nijverheid, zullen worden aanbesteed 12 Juli. Het herstellen van stormschade aan de hoofden 1, 2, 5, 6 en 7 op het noorderstrand van het eiland Vlieland. (Raming f 5750). 19 Juli. Verbeteren van hoofden op het noorder strand van het eiland Vlieland. (Raming' f22000). 25 Juli. Maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas boven en beneden het Empelsche veer, onder de gemeenten Empel en Driel. (Raming f 22300). Utrecht, (Staatsspoorw.) 10 Juli. Het verrich ten van grondwerken, het leggen en wijzigen van sporen en wissels en het maken van gebou wen en inrichtingen ten behoeve van de werk plaatsen te Blerick. (Raming f 148800). Rotterdam, (Raadhuis) 17 Juli. Het maken van een strekdam langs het Park en den heuvel en het verrichten van bagger werken in de rivier de Maas te Rotterdam. Zwolle, (Prov. Bestuur) 3 Aug. Het maken van werken tot verbetering van den toestand van de buitenhaven der kleine Schutsluis te Zwartsluis. (Raming f 6000). De Haarlemsche rechtbank heeft Vrijdag C. J. Hangjas, die de vorige week terecht stond wegens den diefstal in de Smedestraat te Haar lem op 25/2G April, veroordeeld tot 2| jaar ge vangenisstraf, en zijne beide raedebeklaagden Marsman en Ravestein ieder tot 11 jaar. Uit Dinteloord wordt gemeld: In eene dezer dagen gehouden Raadsvergade ring was aan de orde de behandeling van eenen brief van den commissaris des Kouings omtrent de vergrooting der Ie openbare school. Terwijl de burgemeester zich onledig hield, de beden kingen van een der leden te weerleggen, viel een ander lid hem op hoogen toon in de rede. Volgens de verklaring van een der toehoorders voegde dat lid den burgemeester toe: »Ik verkies dat je uitscheidt met dat uitleg gen je denkt dat je de baas bent, je hebt niets te zeggen, wij zijn baas.« De burgemeester heeft hiervan procesverbaal opgemaakt en ter vervolging aan den officier van justitie te Breda opgezonden. Hij meent door de boven vermelde uitdrukkingen belem merd te zijn in eene handeling, ondernomen ter uitvoering van zijn wettelijken plicht. Een oude juffrouw was Zondag onder de preek in zekere kleine Zeeuwsche gemeente in slaap gevallen en liet haar kerkboek vallen. Door het geraas ontwaakte zij plotseling en riep zeer luid »Alweer wat gebrokenIk zal 't van de huur afhouden, hoor je Grietje Men kan zich verbeelden welk een indruk deze uitroep op de kerkbezoekers maakte! In de »Amersfoortsche Courant« leest men de volgende advertentie: Dames. Een ongehuwd winkelier, P. G., 30 jaar, vraagt f 5000 te leen. Hij is ook niet ongenegen, na wederzijdsch goedvinden, een huwelijk aan te gaan.« De vorige week hoorde men den stadsom roeper te Reenen den volke verkondigen, dat er een big zoek was geraakt. Niemand kwam met het dier opdagen; toen men zich evenwel ter ruste begaf, hoorde Van Maanen eenig ge knor in de bedstede, en toen bleek, dat het dier zich rustig op het hoofdkussen had neer gevleid. juffrouw Emma heusch niet aardig? voegde iemand zijn vriend toe. Beste jongen, ant woordde de aangesprokene, haar mond is zoo groot, dat zij haar ooren vet maakt als zij een boterham eet. Welke is wel de meest wonderbare verrich ting, in deze eeuw voorgekomen,vraagt een dorpsschoolmeester in alle deftigheid in de klasse. Miss Faker, ik zie je de hand opsteken, weet ge het? Ja meester, liet is die van mijne zuster Nellie, die haar pug leerde rookeu. Van een wonderkind verhaalt een Ameri- kaansch blad: De knaap, eerst 12 jaar oud, fungeert als predikant te Madison en heeft een bijzonder redenaarstalent, een uitmuntend geheugen en spreekt uit het hoofd redevoeringen uit, die grooten toevloed hebben van nabij en van verre. In een spoorwegcoupé op een der banen in Noord-Amerika. Hevig ontstelde dame: Conducteur, waarom rijden wij met zoo'n duizelingwekkende snel heid?» Conducteur: »Stelt u gerust mevrouw, op twee minuten afstands van hier bevindt zich een oude, vermolmde brug en die moeten wij over met de minst mogelijke wrijving. Het badwater Bethesda, waarvan in den Bijbel gewag wordt gemaakt, zou onlangs in Jerusalem ontdekt zijn. Reeds vroeger werd een bron bij de St. Amia'skerk opgegraven, die echter niet het bedoelde badwater kon zijn, omdat dit uit twee kommen moest bestaan. Thans moet ook de tweede kom door den heer Conrad Schick, een Duitscher, zijn opgegraven. Ze is GO voet lang en 12| voet breed, ongeveer even groot als de eerste. De ontdekker houdt het voor bewezen, dat dit werkelijk de Piscina Probatica is, waarvan de schrjjvers van de 4 tot 13 eeuw spreken. De vijf voorportalen waarvan de bouwvallen, volgens de geschiedschrijvers nog moesten be staan, kunnen er, naar de heer Schick ver klaarde, zeer goed geweest zijn. Over een »eilaud der melaatschen« worden de volgende bijzonderheden medegedeeld. Vóór ongeveer 10 jaren brak de, vermoedelijk door een schip uit Azië ingevoerde besmettelijke mo- laatschheid zoo hevig uit op de eilanden der Sandwichsgroep, dat de regeering het besluit nam, alle zieken van de gezonden te scheiden. De zieken werden naar het onbewoonde eiland Molokai verbannen. Alle melaatschen, van wel ken leeftijd, stand of rang ook, moesten deel nemen aan dien tocht naar den dood. Sinds dien tijd brengt alle jaar op bepaalde tijden een schip een nieuwe bezending aan. Nooit mag iemand de kolonie weer verlaten. Meer dan 2500 ongelukkigen worden zoo naar die strafplaats gezonden. De nieuw aankomenden brengen voor de anderen levensmiddelen en geneesmiddelen mede. In den beginne was de levenswijze van de ongelukkigen allertreurigst. Zij sloegen geen hand uit om zich liet leven toch nog zooveel moge lijk dragelijk te maken. De meesten waren vol komen apathisch en v achten eenvoudig hun dood af. Een jong Belgisch priester, pater Da mden, besloot zich op te offeren. Hij ging onder de melaatschen. Sinds 16 jaren werkt de edele man onder de ellendigen onbegrijpelijk heilzaam; hij was en is voor hen alles, naar lichaam en ziel. Voor 2 jaren is een tweede priester hem komen helpen. Sinds 3 jaar lijdt hij nu zelf aan de doodelijke ziekte en wacht de edele priester met de meest mogelijke kalmte zijn einde af! HE IJSDEN, 7 Juli. Grasboter 68 a 70 cent per stuk van G ons. Ilooiboter 00 a 00 cent per stuk van G ons. Eieren 3-1, a 4 cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 9 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensraarkt waren aangevoerd 170 vette kalveren en 7 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 46 a 50 ct., 2e kw. 42 a 46 ct. 3e kw. 38 a 42 ct. per kilo. De vette var kens golden 4 2 a 46 ct. per kilo. Den 9 Juli was de prijs der boter 0.90 tot 1.30 cent. GORINCHEM, 9 Juli. Aangevoerd 95 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f230. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 1 00 a 180. Melkkoeien f130 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f 100 a 130. Guiste Vaarzen f80 af 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 6 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 16 a 18 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 255 biggen, f5 a f 10 per stuk. Boter 65 a 70 c. per half kilo. Eieren f 0.90 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.70 a f 0.80 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 2 tot 8 Juli verkocht: 24 zomerzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: f 0,83 a f 1,03 per half KG. Benevens 7 steuren van f6,50 f21,21 f25,00 f 27,00 f 30,00 en f 44,00 per stuk. ROTTERDAM, 9 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 83 runderen, 132 vette en graskalveren, 5 nuchtere kal v., 1589 schapen of lammeren, 483 varkens, 00 biggen, 1 bok, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen wurm als volgt: runderen le kw. 68 ct., 2e kw. (34 ct., 3e kw. (30 ,:i 00 ct., kalve ren le kw. 90 ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 a 00 ct.., 2e lew. 20 a 00 ct., 3e kw. 19 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Schepkans per 50 kilo 8.00 a 11.50. Aange voerd 7 partijtjes. Zoetemelksche kaas 19.00 a 27 per 50 kilo. Aanvoer 37 partijtjes. W A T E R II O O G T E KEÜLE N. 6 Juli 3.78 M. boven 0. 7 Juli 3.80 M. 8 Juli 8.95 M. 9 Juli 3.99 M. W E E R B E R I C II T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: Zuid-Westelijke wind. Heden overleed na eene korte onge steldheid, in den ouderdom van 68 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, Mejuffrouw KATHARINA VAN GAMMEREN, Weduwe van den Heer G. Brander- horst Dz. D. BRANDERHORST. W. P. VAN ANDEL. J. VAN ANDEL- Branderhorst. J. VAN DER POL. C. G. VAN DER POL— Brander i torst. A. L. BRANDERHORST. D. BRANDERHORST— Van Wijk. Gejideren5 Juli 1888. i.A JK V JZ A AGD: met kost en inwoning, bij H. SCHLiiTER, 's-Gravenmoer. Stout 10 ets. per halve flesch. Ale 12»» Pilsener 10 Beijerseh 10 Lager 12 tl keet steeds voorhanden: Fronts, Boorden en Manchetten, Fla nellen en Tricot OndergoederenSokken enz. N OI1MA AL ONDERG OEDEREN naar Syst. Dr. Jaeger, uit de ééuig geconcessioneerde fabriek van W. Benger Söijne te Stuttgart. Dr. Jaegers Gezondheids Arm lappen voor Dames. Fransche Corsetten in alle tailles. Nouveauté's in Dassen, van af 15 Cent. Glacé-, Zijden- en Garen Handschoenen voor Dames en Heeren. MITAINES PARAPLU1ES, waaronder de Gloria Zijden a f 3.50, solide en élegante Heeren-Parapluie. Ondoordringbare Regen- en Stoejassen. Handkoffers, Courriertasschen, Nécessaires. DASSPELDEN. Manchet- en Prontsknoopen. ZAKDOEKEN. gezondheidsgordels. Reparation, alsook Strijkgoed worden vlug en keurig net afgewerkt. ("lWff I'III I miHM.ll METSELMATERIALE1V en ZEER BILLIJKE PRIJZEN!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3