HOEFSMID, 1001 01 SI .4 4 T wedstrijd Zoog - Hengstveulens Bierdépot Jan van Houten. PL do JOÏTGrH, Van Vollenhoven Co., Bedden en Matrassen, H. J. SCHADDE. YERKOOPHH Donderdag 20 September e.k„ Koffiehuizen genieten rahat. MANUFACTUREN Burgerlijke Stand. Afloop van Aanbestedingen- Gemengd Nieuws en Allerlei. Iff 1) ML V LR mi Advertentiën. JAN VAN OOIJEN MARIA REUS, taie 50-jarip EcMTemipi ZEGER BLANKERS, Marktberichten. Monsterkistjes worden onder rembours toegezonden. AMSTERDAM en DORDRECHT. HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. Engelsche IJzeraardenBuizen verdacht van diefstal van een portefeuille, inhou dende ongeveer 1' 1800 a f 1900 aan bankpapier en goudgeld, ten nadeele van een koopman uit de provincie, die door een barer op een kamer in de O. Z. Armsteeg was gelokt. Een onderzoek in die woning ingesteld, leidde tot de ontdek king van een som van f 1850 aan bankpapier en goudgeld, op verschillende plaatsen geborgen. Twee werklieden der stadsreinigingsdienst te Amsterdam vonden in de Brouwersgracht drij vende het lijkje van een pas geboren meisje. - Bij de justitie te Maastricht is aangifte gedaan van de ontvoering van een minderjarig meisje te Oud-Vroenlioven. - Te Waardhuizen had de vrouw van v. d. B. haar kind van ruim 10 maanden bij de brandende kachel geplaatst, om even eenig werk te verrichten. Toen ze kort daarna terugkeerde, hadden de kleederen van bet kind vlam gevat, zoodat het deerlijk ge brand, onder smartelijk lijden, kort daarna be- eenigszins voorover en zegt halfluid Judas. Nieuw gezoek. W. v. H. »Na den zendbrief van Johannes. Ais voren. W. v. H. Vóór de openbaringen. Idem. W. v. H. Eerste zendbrief van Johannes, tweede zendbrief van Johannes, derde zendbrief van Johannes, zendbrief van Judas. Dito. Eensklaps neemt de voorzanger een kloek besluit. Hij slaat den bi,bel toe, keert zich naar 't spreekgestoelte en zegt: »'t Staat er niet in. W. v. 11. »Geef mij dat boek dan maar eens.« De voorzanger klimt den trap op en geeft het boek over. Vervolgens begeeft hij zich naar be neden en zegt met een triomfantelijk gezicht tegen de ouderlingen»'t Staat er toch niet in!« Na een oogenblik zegt W. v. II.: Hier hebt ge het.« Hierop gaat de voorlezer zijn handwerk weer halen en zegt, vóór zijn lessenaar staande»De gemeente gelieve aandachtig te luisteren naar zweek. - In den IJsel bij Zutfen is de schip- den apostel Judas, vers veertien van het vijf- persknecht M. Dunge, oud 21 jaar, van het I en-twintigste.« Duitsche schip »Jenny« over boord gevallen en verdronken. Zijn lijk is niet gevonden. - Te Rotterdam is een metselaar aan den Coolsingel van een ladder gevallen en zwaar gekneusd naar zijn woning vervoerd. - In de fabriek van de firma Hagemann en Co. te Rotterdam had een werkman het ongeluk, met zijn rechterhand tus- schen een der raderen der in werking zjjnde ten toppunt deed stijgen, machine te geraken, waardoor hij eenige kneu zingen heeft bekomen. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. - Onder Renen heeft men zich, tijdens de wed. R. H. korten tijd af- Hij bedoelde natuurlijk van vers 14 tot en met 25. Het was geen wonder, dat de predikant, in zijn gebed koning en vaderland gedenkende, ook eenige woorden ten hemel deed stijgen voor den voorlezer en evenmin was het te verwon deren, dat het gedeelte, waarin de voorlezer Gode aanbevolen werd, de hilariteit, die onder al deze bedrijven voortdurend toegenomen was, wezig was, door inklimming toegang tot hare woning verschaft en midden op den dag meer dere voorwerpen van waarde en eenig geld ont vreemd, waaronder 30 zilveren knoopen, een dito beugel, een dito knipje, een dito suiker schepper, een dito horloge en 2 dito schoenges pen. De politie gelooft den dader op het spoor te zijn. - Te Nijmegen viel een 7-jarig knaapje van zekeren De B., al spelende uit het open geschoven raam van de derde verdieping, ten gevolge waarvan het kind zoodanige wonden aan het hoofd bekwam, dat het voor dood werd opgenomen, en er weinig hoop op levensbehoud bestaat. Heusden, van 30 Aug. tot 6 Sept. Getrouwd: Jan Baptist Kobessen, jm.35 j. met Pieternella van Baardwijk, wed. van Hendri- kus Bax, 36 j. Geboren: Johannes, z. v. Adrianus van Ooijen en Johanna Wolfs; Johannes Matthias, z. v. Matthias Johannes Rooijakkers en Maria Huigen. Overleden: Hendrik Termeer, 63 j. Eethen c. a., van 1 Aug. tot 1 Sept. Ondertrouwd: A. Straver Wz., jm. 33 met P. G. Branderhorst, jd. 22 j. Getrouwd: W. M. Branderhorst, jm. 24 j. met M. J. van der Beek, jd. 19 j. Geboren: Jakob, z. v. J. A. van Enkhui- zen en E. van Kuik. Overleden: M. van der Mooren, 82 j., wednr. van N. Verdoorn. Drongelen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Getrouwd: K. Remmerden, jm. 28 j. (van Buren) met D. A. Millenaar, jd. 26 j. Geboren: Johannes, z. v. A. Combée en J. van Rooij. Overleden: H. M. de Wind, 8 d.B. Timmermans, 6 m. 328e STAATSLOTERIJ!" Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 4 September. Prijs van f2000: no. 12042; f 1000: no. 10548; f400 nos. 6710 en 8528 f200:nos. 728 en 10449; f 100nos. 14, 924, 2127, 5720, 10824, 11704 en 15940. 4e Klasse. Trekking van 5 Sept. Prijs van f25000: no. 11831; f 1000nos. 9578* en 20995; f400: nos. 2815 en 3364; f200: nos. 6468 en 18827; f 100: nos. 1483, 9042 en 11155. 4e Klasse. Trekking van 6 Sept. Prijs van f 1500no. 14529; f'1000: no. 4052; f 100nos. 10473 en 10893. Den 5 Sept. is van wege het Ministerie van Waterstaat te 'silage aanbesteed: 1. Het maken van werken tot verdediging van den linkeroever der Dordtsche Kil, tusschen de kilometerraaien 124 en 125, onder de gemeente Dubbeldam, prov. Z.-Holland. Minste inschrijver dé heer W. Volker, te Sliedrecht, voor f 2650. 2. Het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas, nabij het veer te Lith, tusschen de kilometerraaien 216 en 218, onder de gemeente Lithoijen en Lith, provincie Noord- Brabant, en Alphen, prov. Gelderland. Minste inschrijver de heer G. Spiering Cz., te Gameren, voor f 13,750. Het volgende wordt aan de »N. G. Ct.« ter plaatsing toegezonden door een oor- en ooggetuige Een kijkje in den tempel te Noordeloos, dato 2 Sept. '88, of de dorpsvoorlezer. Het is Zondagmiddag half twee. Het klokge brom roept de geloovigen ter kerke. De schare stroomt langzamerhand toe. De voorzanger gaat vóór den katheder staan, zingt een psalme Davids en leest vervolgens de geloofsartikelen. De heer Westerbeek van Heerde, predikant te Meerkerk en consulent alhier, beklimt den kansel. Het lezen der artikelen is afgeloopen. De voorzanger zoekt en zoekt en zoekt! De domino, denkende dat de man in de voor- lezersbank zijn briefje kwijt is, buigt zich Dronkaardsbarometer (medegedeeld door een Duitsch vriend van Bacchus). Zoolang ik exterritorialiteit* gemakkelijk zeggen kan, ben ik nog volkomen nuchteren. Kan ik sincompa- tibiliteit« duidelijk uitspreken, dan gaat het ook nog. Maar struikel ik over »excentriciteit«, dan wordt het bedenkelijk. En als ik »Eulalia« niet meer zeggen kan, dan is het heelemaal mis.« Eene advertentie. Op den dag van giste ren beroofde mij de onverbiddelijke dood van mijn twintig jaren lang bezeten vrouw. Voor eenige weken had te New-York diefstal plaats eener brandkast, op zulk eene stoute en vreemdsoortige wijze, dat het verhaal daarvan haast ongeloofelijk klinkt. De geschiedenis heeft zich echter geheel toegedragen, zooals hier wordt gemeld. Eene bende dieven, bestaande uit 12 man, was door middel van handlaugers te weten gekomen de afmetingen, het gewicht en nadere bijzonder heden van de groote brandkast der Prestonbank in Rolandstreet te New-York. Het gevaarte woog 8000 kilo's. De dieven berekenden dat de kast, wanneer ze luchtdicht gesloten was, te water ge laten een draagvermogen had van 250 kilo. Nu werd door hen uit dun staal en ijzer vervaardigd een soort boegspriet, mast en roer, een en ander pasklaar gemaakt en in zeer korten tijd met bou ten aan de kast bevestigd. Toen in den nacht van 2 op 3 Augustus de kast met ongekende krachts inspanning was ontvreemd en te water gelaten, was deze in een ommezien in een soort schip ver anderd. Twee leden der bende begaven zich aan boord met compas en toebehooren, en toen ook nog een zeil geheschen was, ging het vooruit de rivier af naar het vier uur verder gelegen Euston, waar de kast werd geopend en van haar inhoud ontdaan. De dieven vonden 1£ millioen aan staatspapie ren en 85,000 dollars aan geld. Volgens verkla ring van deskundigen gaf het varen met dit vaar tuig blijk van een zeemanschap, zooals men zel den aantreft. Een voorbijvarende stoomboot heeft gerappor teerd, dat de kast met eene flinke bries 1\ mijl liep, maar men had niet kunnen vermoeden, dat de vermetele zeelui onder hunne voeten zulk een fortuin verborgen hadden. De justitie is ondanks alle ernstige pogingen niet geslaagd om eenig spoor der dieven te ontdekken. Te Meidlingg, bij Weenen, had onlangs een vermakelijk voorval plaats. Een lange man, met een zwaren grijsachtigeu baard, kwam haastig de stad binnenloopen en verwekte door zijn zon derling kostuum de verbazing en de vroolijkheid van 't publiek. Hij was barrevoets, droeg een glimmenden cylinderhoed op 't hoofd, terwijl zijne verdere kleeding uitsluitend bestond uit kastanjebladeren, die met dennennaalden aan el kander waren gehecht. Daar echter de kastanje bladen zijn lichaam niet geheel bedekten, brachten eenige lieden den man, dien zij voor een krank zinnige hielden, tot staan. Zij waren echter niet weinig verbaasd, toen de vermeende krankzinnige een volkomen gezond, verstandig man bleek te zijn. Hij verklaarde een beambte aan de bank te wezen en verhaalde hoe het kwam, dat hij zoo vreemd toegetakeld door de stad liep. Op eene wandeling was hij op een eenzaam plekje ge komen, waar te midden van dik struikgewas een kristalhelder, tamelijk diep water stroomde. Hier te baden, dacht hij, zou met de warmte een heer lijke verkwikking zijn; hij ontkleedde zich, legde zijn goed achter een boschje en ging in het wa ter. Toen hij weer op het drooge kwam, waren zijne kleederen verdwenen. Slechts de cylinder hoed had de dief achtergelaten, waarin hij een briefje had gelegd, waarop de woorden stonden >Met den hoed in de hand, komt men door het gansche land.« Daar echter de bestolene wel in zag, dat het hem in dit geval wel niet zou ge lukken, om met den hoed in de hand« onge hinderd zijne woning te bereiken, moest hij er wel toe besluiten, gauw een Robinson-costuum van bladeren te maken. 1 ren Ie kw. 85 et., 2e kw. 75 a 70 ei, 3e kw. 00 ct., schapen Ie kw. 56 ct., 2e kw. 52 ct., alles per kilo; varkens Ie kw. 23 ii 00 ct., 2e kw. 22 a 00 ct., 3e kw. 21 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Stieren f 40 ii 180, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien 1' 140 a 220, kalf koeien f 160 a "290, vaarzen f 60 a 140, pinken f 00 a 00, paarden f 25 a 70. Op de botermarkt werden aangevoerd 119/8 en 102/16 ton en 1092 stukken van een half k. prijs le kw. f50, 2e kw. f 46, 3e kw. f 42, per half kilo 55 a 70 ct. BODEGRAVEN, 4 Sept. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 222 wagens, te /.amen 13172 stuks, wegende pl. m. 59119 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 24,00 a 27,00; 2e s. f 22,00 a 23,50. Hieronder 7 wagens Derbykaas, le s. f24,00 a 00.00; 2e s. f22 a 23,50; 20 wagens Edammer, le s. f 29,00 a 00,002e s f 24,00 a 26,00. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. GOIJDA, 6 Sept. Kaas. Aangevoerd 99 partijen, le kw. f 26 a 28.00. 2e kw. f 22 a 25. Zwaardere f 00.00. a 00.00. Noordhollandsche f 23 a 29.00. Goeboter f 1.35 al.45. Weiboter f 1.15 a 1.25 Vette Varkens, 20 a 22 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 19 a 20 ct. Magere Biggen f 0.85 a 1.20 per week. Vette Schapen f 20 a 29. Lammeren, f 12 a f 18. Nuchtere Kalveren f 0.00 a 00. Graskalveren f 22 a 36. In het bericht uit Boxtel, voorkomende in ons vorig nummer, staat abusief veearts, waar dit hoefsmid moest zijnhetgeen ook duidelijk uit het voorafgaande blijkt. WATERHOOGTE KEULEN. 4 Sept. 3.07 M. boven 0. 5 Sept. 3.07 M. 6 Sept. 3.22 M. WEERBERICH T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Zuid-Weste wind. YQ> ni\ Op Zondag 9 September a.s. hopen onze geliefde Ouders en te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Ilerpt, 7 Sept. 1888. ■tT5\! Heden overleed onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer in den ouderdom van ruim 78 jaren. G. BLANKERS. G. BLANKERS—Honcoop. L. VAN EETEN. S. VAN EETENBlankers. Wed. CROMJONGH— Blankers. G. VAN DEN BOOM. M. VAN DEN BOOM- Blankers. Veen, 5 September 1888. en algemeene kennisgeving. De Ondergeteekende bericht bij deze aan alle houders van Paarden in en om Heusden, dat hij zich alhier jyevestiyd heeft als na vooraf eenige maanden de lessen aan de Kon. Mil. Akadeniie te Breda te hebben gevolgd, onder leiding van den Heer De Man, Officier Paarden arts 2e kl. aldaar. Op de Algemeene Vergadering der Noordbrab. Maatsch. van Landbouw, gehouden te Boxtel, werd hem, na overlegging van bewijzen, het diploma als zoodanig uitgereikt. Hij beveelt zich derhalve aan tot het beslaan van alle soortenzoowel werk- als luxe-paarden, met gezonde en ook met zieke hoeven; op welk laatste geval hij zich ook inzonderheid heeft toegelegd en waartoe hij zoowel de noodige hulpmiddelen als ook Engelsche- of geritste-, strijk-, balk-, achterklap en model ijzers bezit. ADR. SPIEREABURGH Gz., Botermarkt, Heusden. ROTTERDAM, 4 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd2027 runderen, 275 vette en graskalveren, 4 nuchtere kalv., 38 schapen of lammeren, 0 varkens, 134 biggen, 4 bokken, 14 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct:, 3e kw. 55 a 00 ct., kalve- Ter voorkoming van alle mis verstand verwittigt ondergetee kende het geachte publiek van Heusden, dat hij zijne schuitjes voor eigen gebruik en liefhebberij tot hengelen heeft, en verschoond wenscht te blijven van alle aanzoek tot h u r e n. Heusden. S fi G A R E Af F A B R I li A A T, HEUSDEN-UTRECHT. WT Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. VAN ze. 3e. Het COLLEGE VAN REGENTEN over de Godshuizen te Heusden, zal op Donderdag 13 September 1888, 's voormiddags 11 ure, bij de Gezusters Zwaans, aan de Haven te Heusden, le. De HOOIT OEM A AT van ongeveer 40 Hectaren op »de iïooge en Lage Dulsche waard,»lvudelsoord,« »Hooge en Lage Rib,»Hooge en Lage Middelwaard,« »de Stukjes« en andere perceelen onder Hedikhuizen gelegen, in 45 partijen. De HOOITOEMAAT van 1.39 Hectare in de Steenbeemdenonder Engelen, in twee partijen. De HOOITOEMAAT van 1.24 Hectare in »het Luisbroek« onder Vlijmen, in een partij. De HOOITOEMAAT van 2.25 Hectaren van »den Blaasbalk* onder Baardwijk, in drie partijen. Nadere inlichtingen geven de Hoofd opzichter J. J. van Grondelle te Heusden, de opzichters M. van Bokhoven te Haarsteeg en P. Wagemakers te Heesbeen. iKlffiffl. De Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw, afdeeling Heusden, zal op gelijk met de Heusdensehe Jaarmarkt, een doen houden van waarvoor wordt uitgeloofd een le prijs van Vijf en Zeventig Gulden met Diploma, en een 2e prijs van Vijf en Twintig Gulden met Diploma. Om de toegekende prijzen te kannen genie ten, zullen de bekroonde hengstveulens in het jaar 1889, tijdens de September jaarmarkt te Heusden, op nieuw moeten worden goedgekeurd, waartoe zoo mogelijk, dezelfde Commissieleden van dit jaar zullen worden uitgenoodigd. De wedstrijd zal plaats hebben op het Burcht plein, des voormiddags te elf uren. Heusden, 29 Augustus 1888. Het Bestuur der afdeeling voornoemd, L. J. VEERMAN, M. A. BOLL, Secretaris. Voorzitter. (UI UU lil Uil Wij „uu um»»» 15 ets. per halve flesch. Stout Ale Pilsener Beijersch Lager 12 10 10 12 EN SPECIALITEIT IN Springveerkn-, Kapok-, Paardenhaar-, Zeegras- en Houtwol-Matrassen. Veeren-, Kapok-, Zeegras- en Houtivol- Bedden. IJzeren Stoelen, Dekens, enz. Nette bewerking en lage prijzen. Wasschen en Opmaken van Bedden en Matrassen. Levert met 't grootste succes een goed gevuld KAPOKBED, PELUW en 2 KUS SENS a f 8.zwaar gevuld, te zamen ii f 10.en hooger. Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. Woont dus niet meer op 't hoekje Langendijk, doch schuins daar tegenover. Ijzersteen tegels, METSEEMATERIAEEA en ZEER BILLIJKE PRIJZEN!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3