Vlieger-Wedstrijd Bekendmaking. HEUSDEN, STEENKOLEN MNBESTEDEM: Bierdépót van Brouwerij „in Gekroonde M, C. F. C0RDES. 50 Cent per Van Yollenhoven Co., AMSTERDAM ei DORDRECHT. op Zaterdag 29 September as„ steenkolenliandelaai Dijkgraaf en Heemraden Koffiehuizen genieten rabat. ^HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. 's-BOSCH, aan de Parade Engelsche IJzeraardenBuizen tïpgenomen. De moeder was in het vorige jaar overleden en liet het gezin in kommervolle om standigheden achter. In 1886 verliet de man het armhuis en vertrok naar Praneker, zijn kin deren aan de hoede van het armbestuur over latende. Zijn verblijf aldaar was echter niet van langen duur, want weldra vernam men, dat hjj was afgereisd naar Noord-Amerika, waar zijn oudste zoon, die niet in het armhuis was op genomen, zich een jaar vroeger gevestigd had. liet schijnt hun daar voorspoedig te zijn ge gaan, want van tijd tot tijd kwamen van hun nentwege gunstige berichten, laatstelijk een brief, overvloeiende van gevoelens van dankbaarheid aan het armbestuur voor de goede verpleging der kindereen en met het verzoek om hun over komst. Ingesloten was een vrijbiljet voor de reis, waarvoor de gelden door hen waren ge stort. Na den 7den dezer behoorlijk geleide naar Amsterdam te zijn overgebracht, hebben de kinderen, waarvan het oudste 17 en het jongste 8 jaren telt, den volgenden dag met het stoomschip Zaandamde reis naar vader en broeder aanvaard. Een van de kinderen, die te Tilburg onder een vallenden boom geraakten, is aan de ge volgen bezweken. - Onder een der loodsen van de Rijnspoorwegmaatschappij aan de Sarphati- straat te Amsterdam is gevonden het in ver ren staat van ontbinding verkeerende lijk eener vrouw, vermoedelijk reeds bejaard, doch waar van geen verder signalement kan worden ge geven. Het hoofd van het lijk was voorzien van een blauw wollen kapje en het lichaam verder slechts zeer schamel met enkele vodden bedekt. - Een loodgietersknecht, Jacob Bos, oud 17 jaar, viel te Overveen-Bloemendaal van het dak van een in herbouw zijnd huis op de straat. brengende alleen arbeidsvermogen8. hoogdruk stoomleidingen, warmte en arbeid overbrengende 0. buizen voor saarageperste lucht, leverende arbeid en ventilatie; 10. luchtledige pijpen, waarmede ook arbeid en ventilatie uitgedeeld wordt; 11. de buizen voor pneumatische ver zending van brieven12. de pijpen voor de fijdregeling door samengeperste lucht; 13. de kokers, waarin de tram waykabels zich bewegen, en eindelijk ten 14. het meer en meer zich uit breidende net van electrische kabels ten dienste verlichting. Ware alles te voorzien geweest, men had zeker onder alle straten groote tun nels aangelegd. Het leggen en onderhouden der tallooze geleidingen ware dan zeker gemakke lijker en goedkooper dan nu, terwijl het ver keer op de wegen niet onophoudelijk behoefde gestremd te zijn. Edison laat de beste muziekinstrumenten in Europa opkoopen en de eerste artisten engageeren om ze te bespelen, met het doel phonograaf- kabinetten te vervaardigen, die naar alle deelen der Avereld verzonden, de uitnemendste muziek te hooren zullen geven. Er wordt te Londen, onder directie van den overste Gourand, een centraal-etablissement ingericht, waarin alle goede muziek phonographisch zal worden gereprodu ceerd; ook voor dramatische en andere voor drachten zal men het procédé toepassen. Reeds nu zijn eenige honderd-duizenden phonogrammen besteld. Het treurspel »Locrino« van Swinburne werd in vijf uren tijds uit Londen aan de »Times« te New-York overgeseind. Het beslaat 14 kolom men van het Amerikaansch dagblad en vult 72 bladzijden van een gewoon boekdeel, van 250 woorden per bladzijde, of 18.000 woorden in het geheel. De luchtreiziger Baldwin is Donderdag jl. te Londen weder ten aanschouwen van eene tallooze volksmenigte opgestegen en heeft zich, toen hij 6000 voet hoog was, met eene parachute naar beneden laten vallen. Hij kwam behouden neer; Melkkoeien f 120 a 200. Vaarkoeien f" 100 a f140. Anderhalf-jarige Ossen f 0 a 110. Guiste Vaarzen 1' 90 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f30 a f50. 12 Nucliteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 a 19 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 382 biggen, f5 a f7 per stuk. Boter 55 a 60 c. per half kilo. Eieren f 1.20 a f 1.30 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.75 per stuk. *HARDINXVELD. Aan de visehmarkt alhier zijn van 17 tot 23 Sept. verkocht: 7 zomer- zalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: groote van 1,49 tot 1,22 ct., kleine van 00 tot 00 ct. per 5 ons. ROTTERDAM, 24 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd; 217 runderen, 76 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalv., 2763 schapen of lammeren, 609 varkens, 0 biggen, 0 bokken, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 85 ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren ƒ4.10 a 4.30. O verm, dito i 4.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 10.50 a 11.00. Aange voerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas 21.00 a 26 per 50 kilo. Aanvoer 32 partijtjes. De DIJKGRAAF en HEEMRADEN van Waterschap »de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, vereenigd met den Oud- »hensdenschen, Doeverenschen en Drongelenschen 4.50 toen hij dicht bij den grond was, raakte de Een ernstige schedelbreuk werd door den val I parachute echter in een boom verward. Hij moest, veroorzaakt. Zijn toestand is hopeloos. - Te Rjjnsaterwoude heeft een arbeider bjj het op winden van een hooiberg, door het uitschieten ran een der pennen, het gevaarte op het hoofd gekregen. Kort daarop overleed hij. - Te Leur is aan de in aanbouw zijnde kerk de metselaar B. van een hoogte van ongeveer 16 meter ge vallen. Hij was onmiddellijk een lijk. De onge' lukkige laat eene weduwe achter met een kind. - De voerman te Brakel, die van een op hol ge slagen boerenwagen viel, is overleden. - Van den bovensten steiger van het in aanbouw zijnde H. Elisabeth-gesticht te Amsterdam viel een metselaar. De man werd dood naar zijn woning gebracht. - Een schippersknecht sloeg daar van het schip »de vrouw Johanna« over boord en verdronk. - Met de Amerikaansche boot te Rot terdam arriveerde o. a. eene familie, welke op haar doorreis was naar Silezië. Een der leden van die familie, een oude vrouw, was lijdende aan een hartkwaal. Aan wal gekomen, kreeg zij een aanval van haar kwaal, waarom men haar op een sleeperswagen plaatste. Met deze vervoerde men haar naar het station halte Beurs, waar zij weldra overleed. V LIEGEHWEDST RIJD. De wensch in ons vorig nummer uitgespro ken, zal werkelijkheid worden. Reeds heeft zich eene Commissie geconstitueerd, die in het be lang van het jonge volkje zich met de regeling zal belasten, (zie achterstaande advertentie.) Heb ben we nu nog op Zaterdag daartoe het ge- wenschte weder dan twijfelen wij niet of de Heusdensche vliegerwedstrijd zal, in zijn genre, een goed figuur maken. Landbouw. Soms is het dooden van rupsen schadelijk. In October ziet men eene menigte koolrupsen tegen voorwerpen opkruipen om zich te gaan verpoppen. Hebben zulke rupsen geen groene, maar een bruine kleur, doodt ze dan niet, want dan bevat haar lichaam de larven van de sluip wesp. Deze larven overwinteren en in 't voor jaar komen de sluipwespen voor den dag, die opnieuw veel rupsen onschadelijk maakt. 't Is nn tijd de aardappelen te rooien. Heb ben de aardappelen van de ziekte geleden laat dan het loof niet op den akker, want het be vat de sporen die 't volgende jaar de ziekte opnieuw in de aardappels brengen. De sporen kan men vernietigen door het loof te verbranden. om op den vasten grond te komen, de parachute laten varen en naar beneden klimmen. W A T ERHOOGTE K E U L E N. 21 Sept. 3.26 M. boven 0. 22 Sept. 3.21 M. 23 Sept. 8.17 M. 24 Sept. 3.12 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) VerwachtingVeranderlijke wind. Advertentiën. Een journalist had een actrice van een klein theater te Parijs wat streng beoordeeld. Haar minnaar ontmoette hem eenige dagen later in den foyer en voegde hem ironisch toe: »Mijn- heer, uille. A. heelt mij verzocht, u als bewijs van haar dankbaarheid voor de zoo vriendelijke recensie deze bos ganzenpennen aan te bieden. De journalist nam de veeren penuen met een vriendelijken glimlach aan en antwoordde: »Mlle. A. is waarlijk te goed. Ik had nooit verwacht dat zij om mij pleizier te doen haar geliefde zou kaalplukken. Onder de personen, die zich jaarlijks naar Den Haag begeven, om getuige te zijn van de plechtige opening der Staten-Generaal, nemen de Leidenaars eene groote plaats in. Dikwijls moet de H. IJ. Spw. Mij. extratreinen laten loopen, om alle Leidenaars naar Den Haag te brengen, 't Schijnt echter, dat men in de Sleutel stad niet al te goed op de hoogte van den poli- tieken toestand des lands is, want verscheiden personen, te zeer hechtende aan de traditie en blijkbaar wars van het kennisnemen met 's lands gewijzigde grondwet, namen verleden week M a a n d a g-ochtend te Leiden plaats in treinen, welke hen residentiewaarts brachten, om in Den Haag getuigen te zijn van de plechtige opening der Staten-Generaal op Dinsdag. De groentjes zijn Woensdag te Utrecht hun eersten pleizierigen dag van onderdrukking en slagerij ingetreden. Het was kinderachtig en toch selachelijk om te zien, hoe die nieuwelingen een soort van optocht moesten maken en, gedeelte- ijk verkleed, met lange pijpen en vreemdsoortige mutsen op, alsmede eenige met kindersabeltjes, luitjes, enz. door eenige straten der stad; hier en daar in eenige huizen, bewoond door oud studenten, hun bezoek gingen afleggen. Aan nieuwsgierigen ontbrak het natuurlijk niet. Op een school voor minvermogenden: Onderwijzer: Waarmee vult men een bed? Leerling: Een bed vult men met zeegras, meester Onderwijzer: Goed. En wie weet nog iets an ders, dat men er wel in doet? 2e leerling: Insectenpoeder, meester! (Historisch.) Boven op den berg. -Wat heb ik aan dat mooie vergezicht. Drie uur lang naar boven ge klauterd, mijn sigaren meegesleept en lucifers beneden gelaten Ma kon bekend: dat door hen eene partij WILGEN BOOMEN zal worden verkocht op Zaterdag den 29en dezer des middags ten half een, ter plaatse aan den Aalburgsehen dijk, in koopen zooals ze zullen zijn afgedeeld. Heusden, 24 September I 888. J)e Dijkgraaf HONCOOP. DUIJSER. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Heusden Gelet op het besluit der Gedeputeerde Staten dezer provincie d.d. 15 September 1.888 G No. 85. MAKEN BEKEND; lo. dat de bij het provinciaal reglement op het houden van springstieren bepaalde jaarlijk- sche keuring van springstieren, voor deze ge meente zal worden gehouden op Vrijdag den 28 September a.s., des voormiddags 9 uren, nabij het Burgtplein, alhier; 2o. dat de eigenaars of houders van spring stieren, bij de keuring moeten overleggen eene verklaring aangaande den ter keuring aange boden stier, welke verklaring ter Secretarie ver krijgbaar is 8o. dat er bij de keuring worden uitgeloofd, drie premiën, de eerste groot 35.— de tweecfe - 20.— en de derde - 10.— Ileusdenden 22 September1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester HONCOOP. De Secretaris H. J. van EG GELEN. namiddag 2 uur, zoo mogelijk opgeluisterd door Muziek. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Spreek nooit kwaad van iemand, wanneer gij 't niet zeker weeten wanneer gij 't zeker weet, zoo vraag u zeiven af: waarom vertel ik het eigenlijk? Bij het hartstochtelijk hunkeren naar eer eter- kenen gaat de eer zelve dikwerf verloren. Er zijn menschen genoeg die denken, dat zi veel benijders hebben; ofschoon er weinig be> nijdenswaardigs aan hen is! Gemengd Nieuws en Allerlei. Wat er in New-York en andere groote ste den in Amerika al zoo onder de straatsteenen te vinden is, ziet men uit de volgende opgave 1. Buizen voor verlichtingsgas2. dito voor rerwarmingsgas3. leidingen voor drinkwater tevens dienende tot blandblussching; 4. dito voor zeewater, ten behoeve van straatbesproei ing en brandweer; 5. riolen; 6. hoogdrukwater leiding voor warm water teu dienste der Maat schappij voor verspreiding van warmte en ar beidsvermogen 7. dito voor koud water, over Aan dezen Wedstrijd kan alleen worden deel genomen door ingezetenen van Heusden, Jongens en Meisjes, die den leeftijd van 16 jaren nog niet zijn ingetreden. Prachtige prijzen zullen worden uitgereikt: a. Voor den grootsten vlieger b. Voor den fraaisten vlieger; c. Voor den hoogst staanden vlieger; d. Voor den verst staanden vlieger; e. Voor den vlieger die het eerst tuimelt Voor den vlieger waarvan het touw door toeval het eerst breekt g. Voor den kleinsten vlieger enz., terwijl aan ieder deelnemer, wie geen prijs is toegekend, eene premie zal worden uitgereikt. Die aan den wedstrijd wenschen deel te nemen, moeten zich aanmelden Woensdag 20 September 1888namiddag 6 uur, in de tent der IJsclub te Heusden. HET BESTUUR. A.Mooi weer in de laatste dagen, vind je niet? B.Ja, dat zie je: bij het scheiden van de markt leert men de kooplui kennen. ijr geleerde. o o Op menit Ik twijfel aan zijn gave niet, Hij kan wel kundig wezen; Maar wat men spreekt begrijpt hij niet En wat hij schrijft, kan men niet lezen. Marktberichten. HEUSDEN, 22 Sept. Grasboter f 1.00 a f 0,00 per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 5 a 5-| cent per stuk. 's-HERTOGENBOSOH, 24 Sept. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 155 vette kalveren en 18 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 42 a 46 ct., 2e kw. 38 a 42 ct., 3e kw. 36 a 38 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 40 ct. per kilo. Den 17 Sept. was de prijs der boter 1.00 tot 1.28 cent. GORINCHEM, 24 Sept. Aangevoerd 367 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f120 a 170. te HEUSDEN, bericht dat bij met eene groote lading puike is gearriveerd, en deze zoowel uit de schuit als uit het pakhuis voortdurend aflevert tegen van het Waterschap »de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, c.a.«, zullen op Zaterdag den 29sten September 1888, des middags ten 12 ure, in hunne gewone ver aderzaal, nabij de Waterpoort te Heusdenbij enkele inschrijving, publiek a. Het met Bladriet en Rijshout beslaan van vakken dijk, tot het Waterschap behoorende, in 5 perceelen, met bij levering van alle materialen en arbeidsloonen. b. Het ter plaatse op schelf't leveren van 6000 bossen BLADRIET, in I perceel. c. Het ter plaatse op scbelft leveren van.: 40,000 bossen HOLLANDSCHE RIJS; 600 GELDERSCHE 1800 BLEESLATTEN; in 1 perceel. Inlichtingen geven Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, zoomede de opzichter I. van Tuijl Cz. te Heusden, bij wien bestekken ad 50 ets. per exemplaar verkrijgbaar zijn. Heusden, 18 Sept. 1888. De Dijkgraaf, HONCOOP. De Secretaris-Penningm., D U IJ S E R. FOTOGRAFISCHE h JE TJ h I JE iv. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ileusdenbrengen ter kennis van belanghebben den, dat de T eekencursus 1888/89, in Rechtlijnig- en Handteekenen, onder lei ding van den Heer M. C. van der Yen, zal geopend worden op Donderdag 4 October a. s. Heusden, den 24 September 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HONCOOP, Burgemeester. H. J. van EGGELEN, Secretaris. 9 Stout Ale Pilsener Beyersch Lager 15 ets. per halve flesch. 10» 10»» 12 Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. LTzersteenfegels, METSELMATERIALEN Lekkerkerk. Rotterdam. Herteka,de.9 ZEER BILLIJKE PRIJZEN! te De Secret.-Penningmeester 1.2 en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3