Erfhuis le Heusdeu. Publiek Verkoopen: Een Huis met Schuur en Erf, Openbare Verkooping EEN WOONHUIS, WilMm Jotan Tan Mom, Daniël Duijser, Zaterdagen 20 en 27 Octota 1888, HEÜ SDEN. VERKOOPEN: clen gelieelen Inboedel en eenige Winkelwaren. VERKOOPEN De Notaris Verberne,< 12 hectaren vierjarig waar denhout, onder Oudheus- den en Elsliout. De Notaris Verb erne, zond Burgerlijke Stand. Landbouw. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Gemengd Nieuws en Allerlei. Te wonder. De jonge dames Marktberichten- Advertentiën. Heusden, 14 October 1888. te JEIensHen- DINSDAG 30 OCTOBER 1888, TE HEUSDEN, Zegt liet Voort! De ondergeteekenden Steen kolen li andelaars te Heusden, berichten, dat van af October de prijzen der STEENKOLEN zijn als volgt: Afgehaald55 Cent per H.L. Aan huis bezorgd60 M. VAN DIJK. P. DE WILD. F. VAN DELFT. Heusden, 15 October 1888. tiïet is, bleek o. a. dezer dagen uit het feit, dat twee Duitschers, die in hun betrekkinoren in ver schillende landen de voornaamste Europeescke talen geleerd hadden, en dezen zomer te Sche- veningen als kellner zijn werkzaam geweest, ieder in het bezit van f 3000 aan goudgeld, over Rotterdam naar Duitschland terugkeerden. omstandi en staat vrij gelijk aan een in gewone 1 andigbeden geboren kalf. Het is zeker niets vreemd, wanneer iemand bij het sloopen van zijn eigendom, om gegronde redenen daartoe, door autoriteiten belet wordi vreemder echter wanneer dit belet wordt door den bewoner. Zoodanig geval doet zich te Dinxperlo voor, waar de eigenaar bezig is, zijn eigendom te sloopen en te midden van de puin- boopen onaangeroerd moet laten een kamer, waarin zich een familie van vijf personen be vindt. De bewoner, vele jaren huur achtstallig, wil zijn woning niet verlaten en de eigenaar mag op gevaar voor menschenlevens niet verder sloopen. Een goed middel om schuldeiscbers mach teloos te maken. De luchtballon »Excelsior«, Zondag namid dag te kwart vóór vijven te Gouda opgestegen, bestuurd door den Nederlandschen kapitein Her man Rodenbof, vergezeld door den heer S. W. Steenweg uit Amsterdam, daalde, na een prach tig reisje gehad te hebben, te 5 uur 20 min. op den polder Oud-Hardenhoek (Bieschbosch) op 2 uur afstand van Werkendam, tegenover Sliedrecht, neder op het land van J. Baelde, die met den heer H. Vos, landbouwer op de Anna Paulownahoeve op den Kievitswaard, alle mogelijke hulp verleende en den luchtreizigers eene hartelijke ontvangst bereidde. De grootste hoogte, die de ballon bereikte, was 1050. Even vóór tien uren kwamen de reizigers met den goed ingepakten ballon te Werkendam aan. Te Meppel heeft een meisje van 4 jaren uit een keteltje met kokend water gedronken. Keel en slokdarm zijn zoo vreeselijk gebrand, dat men aan het behoud der kleine wanhoopt. - Te Neerijnen is het eenige dochtertje eener weduwe, door de duisternis misleid, in een sloot geloopen en verdronken - Een 60-jarige man, die goederen aan boord van de West-Indische mailboot te Amsterdam moest bezorgen, is van de loopplank gevallen en verdronken. - Bij het korren van mosselen bij St. Annalaud is de schip per v. d. II. uit Tholen over boord gevallen en verdronken. De man, 29 jaar oud, laat een vrouw en 6 kinderen na. - Te Rotterdam is een 14-jarige smidsjongen, terwijl hij aan het Zee kantoor aan de Boompjes werkzaam was, door eigen onvoorzichtigheid uit eene dakgoot geval len. Hij kwam op een plat op de binnenplaats van het gebouw neer en, werd zóó ernstig aan het hoofd gewond, dat hij spoedig daarna over leed. - Te Haarlem is een boerenarbeider uit Zandpoort bij 'het afstappen van een tram-omni bus gevallen en onder een met steenkolen gela den wagen geraakt, waarbij een der wielen hem over het hoofd ging. In bewusteloozen toestand naar het Elisabeths-gesticht gebracht is hij kort daarop overleden. - Het lijk van Krijn de Kievit, loods, wonende te Hellevoetsluis, die sedert 4 Oc tober j.l. werd vermist, is in de Nieuwehaveu te Dordrecht opgeviseht. Het horloge van den drenkeling is 7 minuten voor 8 uur stil blijven staan, zoodat hij vermoedelijk door de duister nis misleid in de haven gevallen en verdronken. Een schoener is op de Noordvaarder bij Vlie land geraakt en geheel stuk geslagen. De be manning verdronk. - Aan het slop in de Wester Wagenstraat te Rotterdam is een man te water geraakt en verdronken. Het lijk is nog niet her kend. - Een groentekoopman op Raakeind, tus- schen Breda en Ulvenhout, is uit een notenboom gevallen en was terstond een lijk. - Te Tilburg is in een sloot het lijkje van een pasgeboren jongen, in een doek gewikkeld, gevonden. De politie doet onderzoek. - Te Zoutelande is een massa wrakhout aangespoeld. - De landbouwer G. v. d. V., uit Beugen, viel in de Maas en ver dronk. Tot heden heeft men zijn lijk nog niet gevonden. Woudrichem, van 1 tot 30 Sept. Ondertrouwd: Wouter de Groot, 26 j. met Gijsje Vink, 22 j. Getrouwd: Adrianus Lambertus van Her pen, 27 j. met Geertrui Ottevanger, 25 j.; Lam bertus Pellikaan, 27 j. met Dirkje Willemina Pel- likaan, 21 j. Geboren: Her.nan Johannes, z. v. H. Otte vanger en J. Kant; Jan, z. v. F. van Zijl en J. Huis; Netta Sophia Pieternella, d. v. G. Wil helm en D. H. de Ivriek; Levenloos kind van het mannelijk geslacht van M. Boeser Krielaart en G. Paans. Overleden: Catharina Konz, 5 m., wonende te Irlich bij Neuwied (Duitschland); Willemina Wouterina Wilhelm, 3 m. Yiif GENDEREN. Vrijdag 1.1. werd alhier een kalf onder zeer bizondere omstandigheden gebo ren. Eene kalfkoe van Van Wijlen alhier had de lendenen gebroken en moest tengevolge daar van geslacht worden. Nadat het beest onthalsd was, kwam onder het verder slachten het kalf gezond te voorschijn, dat voor fll werd ver kocht. Ook in de volgende dagen bleef het ge- 328e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 12 October. Prijs van f 1000: nos. 7798, 10028, 11324 en 18087f 400nos. 460, 2023, 9945 en 11713; f200: nos. 6407, 12311, 16635, 17253 en 17865; flOO: nos. 25914151. 5192, 6240, 6792, 8909, 10714, 12831, 13457, 15272.15416, 15835, 17669 en 18141. 5e Klasse. Trekking van 13 October. Prijs van f 100.000 en premie van f30.000: no. 20215; prijs van f 70 en premie van f3000: no. 929. Beleefdheid in bare edelste gedaante moet gelijken op het water, dat het best is, als bet helder, zuiver en zonder bijsmaak is. Wij vergeven dikwijls degenen die ons be- leecLigennooit diegenen, die wij beleedigd hebben. Beleedigingen van ruwe menschen moet men O O afschudden als sneeuwvlokken; zoo gij er een enkele laat zitten om tot een droppel te smel ten, laat ze een traan van medelijden worden. Wilt gij bemind worden? Begin met te be minnen. Benijdenswaardig is de mensch, die zijn leven begrijpt en die met zijn lot verzoend is. Het is een gulden regel, dat men de men schen niet naar hunne meeningen beoordeelen moet, maar wel naar datgeen, wat hunne mee rlingen van hen gemaakt hebben. Vat uw beroep op als dienst van God en be schouw u steeds als zijn rentmeester. Als iemand bescheiden blijft, niet bij lof maar bij smaad dan is hij bet. Onze zekerste beschermers zijn onze talenten. Ofschoon men de menschen beschuldigt dat zij hunne zwakheden niet kennen, zoo zijn er wellicht nog minder, die hunne kracht kennen. »IIet is zondezegt de Nederlander, wan neer er sprake is van verspilling. Een klaar bewijs, dat zuinigheid een oud-va- derlandsche hoofddeugd was althans bij het voorgeslacht. Een boerin te Utrecht, die in de eene hand een mand met eieren droeg, en in de andere een konijn, liet op een onverwacht oogenblik het konijn ontglippen. Door ontsteltenis bevangen, zette zij even haar mand neer, om den viervoe ter te vangen, dien zij na veel inspanning terug bekwam. De mand met eieren daarentegen was spoorloos verdwenen. Theorie in practijk! Professor Buys Ballot wandelde eens met een vriend door een groote weide naar een verafgelegen dorp in Gelderland. Zij hadden nog niet ver geloopen, toen zij een boer ontmoetten, die zijn kudde schapen naar huis dreefdit bevreemde den professor daar het nog vroeg op den middag was, en hij vroeg den boer waarom hij dit deed. Wel, antwoordde deze, we krijgen dadelijk een flinke bui, en ik wou mijn dieren graag vóór dien tijd binnen hebben. Wel neen, zegt de professor, het lijkt er niet naar, het ziet niet eens naar regen uit, en we krijgen dien van daag ook niet meer. Nu, zegt de boer, ik verzeker u, voor een half uur verloopen is regent het dat het giet, en ik zou u maar aanraden dadelijk terug te gaan. Hoofdschuddend over de eigenwijsheid van den boer gaat de beroemde weerkundige verder. Wer kelijk hadden ze nog geen half uur geloopen of de lucht betrok en binnen het half uur regende het dat het goot. Er zat voor de vrienden niets anders op dan spoedig terug te keeren, en na een uur kwamen ze druipnat in 't dorp aan, waar de eerste dien ze zagen de boer was, die rustig in zijn deur een pijpje stond te rooken. Wel, vraagt de professor', je hebt gelijk gehad, maar zeg me nu eens, hoe je dat zoo wist? Heel eenvoudig, antwoordt de boer, en hij wees naar de schuur, ziet u daar dat zwarte ram, nu, als dat dier met zijnvoor den wind gaat staan, dan komt er gauw regen; wij hebben hier op het land geen barometers of zoo iets noodig. Te Utrecht werd een koloniaalgetroffen bij het zien van eene arme vrouw, met zich voe rende twee nog jeugdige kinderen, welke spoor wegboekjes te koop aanbood. »Staat daar de spoorweg naar Afjeh ook in, vrouwtje »Ik geloof wel melieer, ze zijn pas uitgekomen.»Geef dan maar zoo'nding!« Onze O O Indische verdediger gaf haar een gulden voor een exemplaar; en de vrouw met een bedeesd gezicht zeide: »:neheer dat kan ik niet klein maken.»0 dat is minder,gaf de koloniaal ten antwoord, »als ik terug kom, dan kunt gij mij 't.overige geld teruggeven. Tijdens het bezoek van Keizer Wilhelm te Müuchen bezocht graaf Herbert Von Bismarck ook het nationale museum voor kunstnijverheid. Daar viel zijn oog op een fraai bewerkt bier glas, met het opschrift: »Mensch, erger u niet.« »Te dronimel«, zeide de zoon van den Dait- schen rijkskanselier tot een der heeren, die hem geleidde »dat zou een goed glas voor mijn ouden heer zijn«. Een woud-idylle. In 't heerlijk bosch van Munster a. S. deden voor eenige dagen een paar jeugdige beeldschoone meisjes, gravinnen, die daar tijdelijk verwijlden, een tocht door het bosch. Om in 't dichte groen versche hazelnoten te pluk ken, hadden zij haar japonnetjes uitgetrokken en de hoedjes afgezet, om zoo, ongehinderd, in taille en rokjes, zich in de boschgaadjes te kunnen bewegen. Zoo dwaalden zij verder en verder af, zonder door iemand of iets te worden gestoord. Maar haar japonnetjes en hoedjes, aan een boomstruik opgehangen, hadden de aandacht ge trokken van een ander, eenzaam wandelaar, een jong advocaat uit Munster, die, verschrikt de blijkbaar van deftige meisjes afkomstige klee- diugs'.ükV-'i meenam n ze als corpus delicti van een vermo Gelijken grawelijken dubbelen moord, in handen der politie stelde. Deze kon ook niet twijfelener moest een misdaad in 't spel zijn. ver<r ers, en geen hadden hunne strooptocht volbracht en gingen haar kleeren opzoeken. Doodelijk verschrikt, ont dekten zij dat ze gestolen waren; goede raad was duur. Zij moesten in haar négligé naar huis, wat, daar de schemering door haar dralen reeds was ingevallen, niet al te veel opzien baarde. Spoedig klaarde zicb de gebeele geschiedenis op, toen zij, in haar hotel teruggekeerd, van de na sporingen der politie en den gevreeaden dubbe len moord hoorden. Of men den jongen advokaat die, in plaats van de mooie boschwandelaarsters een moord proces had gezocht, ook uitlachte! vette varkens. Men veren le kw. 46 a HEUSDEN, 13 Oct.. Grasboter f 0.80 a f 0,82 per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 5| a 6 cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 15 Oct. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensraarkt waren aangevoerd 151 vette kalveren en 36 besteedde voor vette kal- 50 ct., 2e lew. 42 a 46 et., 3e kw. 3S a 42 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 38 ct. per kilo. Den 8 Oet. was de prijs der boter 1.00 tot 1.26 cent. ROTTERDAM, 15 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 183 runderen, 96 vette en graskalveren, 0 nuchtere kal v., 2547 schapen of lammeren, 557 varkens, 0 biggen, 4 bokken, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 62 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren le kw. 85 ct., 2e kw. 80 a 75 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 56 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 24 a 00 ct., 2e kw. 22 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 20 a 21 ct. ons. Zeeuwsche eieren ƒ4.20 a 4.30. O verm, dito 4.50 a 4.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 9.00 a 11.50. Aange voerd 2 partijtjes. Zoetemelksclie kaas 20.00 a 24 per 50 kilo. Aanvoer 21 partijtjes. GORINOHEM, 15 Oct. Aangevoerd 468 runderen. Zware Kalfkoeien f 170 a f250. Kalf koeien f 100 a f 170. Kalt'vaarzen f 000 a 000. Melkkoeien f 120 a 200. Vaarkoeien f 100 a f 130. Ander half-jarige Ossen f80 a 100. Guiste Vaarzen f90 a f120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f 40. 6 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 4 vette varkens, van 18 a 21 c. per baif kilo. 0 schapen, f 0 a 362 biggen, f 4 a K per 5 f 00. f6 per stuk. Boter 70 a 75 c. per half kilo. Eieren f 1.40 a f 1.50 per 26 stuks. Kippen f 0.50 a f 0.70 per stuk. W A T E R H O O G T E KEOLEN. 12 Oct. 4.94 M. boven 0. 13 Oct. 5.07 M. 14 Oct. 5.06 M. 15 Oct. 4.89 M. WEERBERICH T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting:: YVeste wind. Heden overleed tot onze diepe droefheid, te mijnen huize, onze innig geliefde Vader en Behuwdvader de Heer Schoolopziener in het District Goes. Uit aller naam Dr. H. C. M. VAN GORKOM. Volstrekt eenige kennisgeving. te Bussenzal te Heusdenvoor Mej de Wed. J. DE BONT, op Woens dag 31 October 1888, voormiddags 9 uur, publiek Verkoopen a kontant; Gebroken maïs voor kippenvoer, vrij van meel, stof en onkruid. Het beste voer om de kippen gezond te hou den en veel eieren te rapen. Per mud f 5.en ook in mindere hoeveel heden verkrijgbaar bij Op Zaterdag 20 October 1888, zal de Deurwaarder J. Ph. VAN DER ROS, te Heusdenaan den hoogstbiedende, tegen contante betaling Voormiddag precies 9 uur, ten Sterf huize van wijlen Mejufvrouw C. Veerman, aan de Breestraat, te Heusden. Kabinet, Kleerkast, Hoekkast, Latafels, Canapé, Chiffonière, Mahoniehouten Schrijfbureau, Ledikant, Tafels, Stoelen, Ka chels, Spiegels, Schilderijen, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, Koffiemolen, Weegschaal, blik ken Bussen en Trommels en meer andere Goederen. Te zien Vrijdag 19 October 1888, voor middag van 1012 en namiddag van 24 uur. Voormiddzig precies 11 uur voor het Pak huis van den Heer M. van der Mooren, aan de Nieuwstraat, te Heusden. Eene Tilbury, een Werkpaard, Schrijflessenaar, Kisten, Planken enz. enz. Te zien één unr voor de verkooping. te Dussen, zal te Heusdenin het Wapen van Amsterdam, op 's namiddags 6 uur, Breeder bij billetten omschreven. te Dussenzal te Heusdenter herberge van Mej. Gez. Zwaans, voor Mej. de Wed. J. DE BONT, op telkens voormiddags 11 uur, op den hoek vau de Wittebroodstraat, sectie A, no. 463, groot 1.91 Are, in 2 koopen en in massa. van te Notaris DE GIER, te Heusden, is voorne mens, ten verzoeke van de Erven C. Veerman aldaar, publiek te Provisioneel op Vrijdag 19 Octoberen Finaal op Vrijdag 26 October '1888, beide dagen des namiddags ten 6 ure, ten her- berge van Mejuffr. de Gezusters Swaans, aan de Haven te Heusden, staande in de Bree- of Smitsstraat, waarin ge durende eene reeks van jaren eene winkelzaak is uitgeoefend, bevattende beneden een winkel lokaal met toonbanken en glazen schuifkasten, twee kamers met alkoof, keuken, welpomp, loodsje, plaats en verdere gemakkenboven twee kamers met drie slaapplaatsen en zolder, sectie A, no. 505, groot 01.08 Are; met achter ge legen tuin, waarin 2 goeddragende vruchtboo- men, sectie A, no. 506, groot 0.97 Are. Te zien van af Maandag 15 tot Vrijdag 19 October a.s., waartoe men zich vervoege bij den Boekhandelaar L. Veerman te Heusden. Te aanvaarden bij betaling der koopsom. Betaling der kooppenningen op 6 December 1888. De inzet- en liooggelden worden direct uitgekeerd, onverschillig of de koop al of niet wordt gegund. ■HM

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3