uainei wuijser, Fotografie Instantané fSi LAROCHE Sigaren-Depót, EL J ie Gorinchem. De nieuwe Wintel „SELF HELP," Gasthuisstraat 26 en 21 Gorinchem, Engstraat, Heusden. Kraepelien Heli's PRIJZEN VAN KOFFIE EN THEE te HEUSDEN. BOTER St. NICOLAAS. Id. JANHAGEL. Id. KLEINGOED. De Notaris Yerberne, BOUW- en WEILANDEN, GRIENDLAND, WEILAND, gevestigd te 's Hertogenbosch, Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, Cigaretten tegen Asthma. Salmiak-Pastilles. J. BOEREN, KOFFIE. THEE. De Gorinchemsche Keepziederij „Wapen van Gorinchem," Raap-, Patent-, Lijnolie en Traan naar marktwaarde. Landbouw. Aanbestedingen. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Gemengd Nieuws en Allerlei. Marktberichten- Advertentiën. VEILEN en VERKOOPEN: Stoomboot Neutraal. KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Zachte Groene ZEEP Grof en Fijn ZOUT SODA (geklopte) a Contant tot de minst mogelijke prijzen, weten. Toen den volgenden dag haar toestand veeleer erger dan beter was, besloot eene buur- j vrouw de hulp van den geneesheer in te roepen. 1 Yoor dezen kon de stand van zaken niet ver borgen blijvende zieke was in dien nacht be vallen van een kind van het vrouwelijk geslacht, welks lijkje onder de dekens verborgen werd gevonden. Naar aanleiding daarvan is een ge rechtelijk onderzoek ingesteld en eene schouwing van het lijkje gelast, ten einde zekerheid te bekomen of hier aan kindermoord valt te denken. meenten Zwijndreeht. Groote Lindt en Dubbel dam, behoorende tot de werken der Dordtsche Waterwegen. (Raming f 11,750.) Te Hengelo is een wisselwachter met den rech tervoet onder een spoorwegrijtuig gekomen, waar door de voet werd gekwetst, hoewel niet gevaar lijk. - Op het station te Nieuwersluis is de wis selwachter B., bij het aankoppelen van den naar Utrecht vertrekkenden sneltrein van 4.40 uit Am sterdam, tusschen de buffers gekomen. De onge lukkige werd zoodanig gekwetst, dat de dood bijna onmiddellijk volgde. - Nabij Sittard heeft zich zekere D. uit Schinnen, vader van een talrijk gezin, even voor het passeeren Yan een trein al daar, met zijn hals op een der spoorwegrails ge legd met het gevolg, dat zijn hoofd van zijn lichaam werd afgesneden. Bedoelde persoon had zich vooraf van zijn jas en pet ontdaan. Hij werd eenige minuten daarna door den spoorwegwach ter O. gevonden, liggende op den buik, buiten de rails, terwijl zijn hoofd zich midden tusschen de rails bevond. Achteruitgang van zaken wordt ver moed de aanleiding tot dezen zelfmoord te zijn. - Vrijdagavond is te Assen in sluis I van het Noord- Willemskanaal verdronken de vrouw van een kermisreiziger, verblijf houdende in een aldaar liggend woonschip. De ongelukkige was moeder van 8 kinderen. Misbruik van sterken drank is waarschijnlijk oorzaak van dit treurig geval. - Op het strand van Tessel is een flesch gevonden, waarin een brief met den volgenden inhoud»Hij die dezen brief vindt, wordt vriendelijk verzocht hem op te sturen naar mijne vrouw en kinderen. Ik bevind rag op de Italiaansche bark »Amacia« wij drijven reeds naar den wal en verkeeren in een wanhopigen toestand. Ik zie reeds mijn graf in de golvenvaartwel, mijne vrouw en kinderen Ik hoop, dat ik mijne vrouw in den hemel weer ontmoeten zal.« De brief was in het Engelschge schreven en geadresseerd aan Jh. Wright pilot Regentstr. 10 Hull. - Zaterdag namiddag, te on geveer 1 uur, zijn bij het omscheren der bark »Lovice,« liggende op stroom tegenover de petro- leum-loodsen te Rotterdam, twee personen, een jeugdig Duitsch matroos van genoemden bodem, Gustaaf Philip Wilhelm Genzt, oud 21 jaar, en een scheepsroeier, Antonius van der Eng, oud 34 jaar, in de rivier gevallen, doordien zij een tros tegen het lichaam kregen. Niettegenstaande on middellijk alle pogingen in het werk zijn gesteld, om hen te redden, zijn beiden verdronken. Op den Rijn nabij Wageningen, tegenover het Opheusche Veer, had het volgende ongeluk plaats. De schipper Broekhuijzen schoot volgens zijn zeggen op een visch, waarbij het geweer sprong. B. werd vreeselijk verwond; de eene hand werd geheel verbrijzeld en van de andere hand werden een paar vingers weggenomen. Ook bekwam hij een verwonding aan zijn been en hoofd. Het vreemde van de zaak is, dat van het geweer niets teruggevonden werd. De slag werd wel 20 minuten ver gehoord. - In de Mid- delstegracbt te Leiden heeft een meisje getracht zich door verdrinking van het leven te berooven. Zij werd echter gered en naar hare woning gebracht. In de maand December wordt op den akker alleen nog op zandgronden gewerkt. Velen zaaien nu nog late rogge, die dan ook wel eens gelukt hoewel de spreuk waar blijft: wanneer de late rogge gelukt, is de oogst slecht.Met mesten en onderstrijken van mest op de akkers, die zomervruchten zullen dragen, kan een begin worden gemaakt. Ook is er thans tijd om de akkers gelijk te maken, aarde te verrijden en de wegen te herstellen vooral ook om droog te leggen. Bij huis is een hoofdbezigheid het dorschen van het graan. Tegen Kerstmis is het dure plicht van eiken boer, zijn boek op te maken, De houtteler velt hakhout en laat in de akker- mnalsbosschen snoeien en spitten, of, wat nog beter is, doet slooten en greppels uithalen om aarde te spreiden door het hout, dat in de aan staande lente vallen moet. Mollen maken in deze maand hun winter kwartieren. Houtsnippen zijn weggetrokken. Barmsijsje en winterkoninkje zingen bij mooi weêr wel eens. Dat doen ook de roodborstjes, die hier en daar den winter overgebleven zijn. Somtijds paart reeds de kruisbek. Enkele jaren komen reeds de spreeuwen terug, gewoonlijk geschiedt dit echter eerst in Februari. Trekvinken verdwijnen geheel. Alle loofboomen staan kaal in December. Er bloeien nog enkele hondsbloemen en herderstas- planten; ook bloeit soms nog het kruiskruid. Soms bloeien reeds nieskruid, sleutelbloem, made liefjes en Pyrus japonica. Bij zacht weêr ont luiken crocus, sneeuwklokje, speenkruid, dotter bloem en muurbloem. Op 19 Dec. e.k. zal aan het ministerie van waterstaat, te 's-Gravenhage worden aanbesteed: het uitvoeren van werken tot verzekering van de vaargeul in de rivier de Oude Maas, tusschen de kilometerraaien 120 en 123, onder de ge- 329e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 3 December. Prijs van f400: no. 1313; f 100: nos. 3319, 4748^ 6869, 8327, 15682 en 20629. Een dankbaar mensch draagt van alle deug den de kiemen in zijn borst. Dankbare menschen zijn als vruchtbare vel den zij geven het ontvangene tienvoudig terug. Het is al te veel gevergd van een auteur, verheven te denken, als men moet denken voor den kost. Diepdenkende en diepvoelende menschen zul len door deze beide hoedanigheden in dit leven veel lijden naar lichaam en ziel. De gedackte- loozen schijnen er gemakkelijker door te rollen. En toch, wat is het leven zonder gedachten? Een groote, barre zandwoestijn, waarin zelfs geen tropische zonneschijn bloemen kan voort brengen. Denken maakt groot voelen verrijkt. Vele menschen zoeken de deugd meer in het berouw over het kwaad, dan in het vermijden van het verkeerde. Er zjjn niet vele soorten van deugdener is maar ééne deugd. Het deugdzame hart wordt, evenals het lichaam, meer door arbeid dan door voedsel gezond en sterk. Bezieling is voor den dichter niet genoeg: poëzie eischt een ontwikkelde ziel. Slordigheid bij een man kan nonchalance zijn, maar bij een vrouw is het luiheid. Onlangs werd bij advertentie een bediende ge vraagd op een procureurskantoor. Een der iu- gekomen antwoorden luidt letterlijk aldus: Waarde Vriend. »Daar ik uit het »N. v. d. D.« daar een be diende gevraagd op een Procureurskantoor van een pezoon van 17 jaar oud en daar ik 21 jaar oud ben daar ik mij Aan biedt bij u om be diende te worden en ik ver trouw mij wel en ik verwacht Altijd berigt terug nu houdt ik op mij schrijven. Zijt van mij gegroet.* »Zeg eens, meisje, je komt altijd nog maar eten halen voor uw zieke zusterzij schijnt echter al gezond te zijn, w»nt ,-k heb haar gisteren op straat gezien. »Ja, juffrouw, gezond is ze maar eten doet ze nog.« Om slakken uit kelders te verdrijven, bestrooit men den grond met keukenzout en bestrijkt de wanden eenige malen met een oplossing van dat zout. Hoe meer slakken hoe dikker het zout moet gestrooid worden. Het witten kan, volgens »de Opmerker*, groote schade veroorzaken aan electrische ge leidingen binnenshuis. In zeker huis waren de wanden, waaraan geleidraden bevestigd waren, pas gewit, toen men storingen waarnam in de electrische geleiding. Eene nieuwe vulling der batterijen baatte nietsslechts door het getal elementen aanmerkelijk te vergrooten, was het mogelijk de stroom weer tot zijne vroegere sterkte terug te brengen. Hieruit begreep men, dat er iets aan de leiding niet in orde moest zijn, of schoon men uiterlijk geene beschadiging waar nam. Toen men echter de leiding afnam, vond men overal, waar de kalk geraakt had, de iso- leerende gutta-percha schacht opgelost. De wollen omwoeling had de kalkmelk in ruime hoeveel heid opgezogen en aldus de kalk met de gutta- percha in in gemeenschap gebracht. Een voorbehoedmiddel tegen dit gevaar be staat hierin, dat men, alvorens met witten aan te vangen, alle draden met sterk, goed gelijmd papier omwoelt. HEUSDEN, 1 Dec. Grasboter f 0.55 a f 0,58 per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 8 a 0 cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 3 Dec. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 192 vette kalveren en 64 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 50 a 54 ct., 2e kw. 46 a 50 ct., 3e kw. 42 a 46 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 42 ct. per kilo. Den 3 Dec. was de prijs der boter 0.90 tot 1.06 cent. GORINCHEM, 3 Dec. Aangevoerd 304 runderen. Zware Kalfvaarzen f 000 a f000. Kalf koeien f 120 a f 170. Kalfvaarzen f000 a 000. Melkkoeien f 120 a 200. Vaarkoeien f 95 a f 180. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 80 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f 50. 2 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 13 vette varkens, van 18 a 21 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 145 biggen, f 4.50 a f8 per stuk. Boter 55 a 65 c. per half kilo. Eieren f 1.70 a f 1.80 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. HARD1NXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 26 Nov. tot 2 Dec. verkocht: 1 win- terzalm, van f 2.01, en 1 oude zalm, van f 1.96 per 5 ons. ROTTERDAM, 3 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 142 runderen, 54 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalv., 824 schapen of lammeren, 739 varkens, 0 biggen, 1 bok, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 68 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 90£ ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 et., 2e kw. 52 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 19 a 20ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 0.00 a 0.00. Overm. dito f 6.50 a 7.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 8.00 a 0.00. Aange voerd 1 partijtje. Zoetemelkscke kaas f 19.50 a 22 per 50 kilo. Aanvoer 22 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN." 30 Nov. 2.83 M. boven 0. 1 Dec. 2.95 M. 2 Dec. 3.11 M. 3 Dec. 3.20 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Z.-W. wind. ii 9 Stoomgrutterij. Handel inKolonialeWaren, Granen en Zaden, en Bouwmaterialen. Boekweitmeel en Grut, voor grossiers en win keliers aan zeer concurreerende prijzen. Alle soorten van KRUIDENIERSWAREN. SPECIALITEIT VAN: Eenig Depot van de onovertroffen ANKER BESCHUIT* van GREETER Co., te Am- sterdamin blikken bussen van 25 stuks, groot en klein soort. (Deze Beschuit overtreft alle andere soorten in brosheid en fijnen smaak. Ze wordt gemaakt van tarwemeel, suiker, boter en melk; voor de zuiverheid wordt gegarandeerd.) te D u s s e nzal aldaa rter herberge van C. HUIGEN, op Donderdagen 13 en 27 Decem ber 1888telkens voormiddags 10 uur, in 't openbaar a. 7.87.30 Hectaren onder Dussenin 5 koopen. b. Vs in 55 Aren onder Dussen. c. 9.32.40 Hectaren WEILAND, onder Meeuwenin 5 koopen. d. 1.72.40 Hectaren onder Veen. Breeder bij billetten omschreven. Stoombootreederij L. de Beer Co. in rechtstreeks verkeer met de Stoombootreederij Fop Smit Co. Winterdienst. Zondags geen dienst. Van Heusden naar Gorinchem. Maandag: vm. 2.45, ca. 4.30, nm. ca. 1.15 en ca. 3 u. Dinsdag vm. ca. 2.30 naar Rotterdam, vm. 6.15 in corr. 8, nm. 1 u. ki corr. 3 u. naar Rotterdam. Overige dagen: vm. 6.15 en nm. 1 u. (In corr. vm. 8 en nm. 3 u. naar Rotterdam. Van Gorinchem naar Reusden. Maandag: vm. ca. 5 en 11.15, nm. 1, ca. 3.15 en ca. 4.30 u., in corr. op de booten uit Rotterd. Overige dagen: vm. ca. 9 en nm. ca. 3.15. Dinsdag: van Rotterdam nm. ca. 12.30. Dienst Gorinchem's Hertogenbosch. Begonnen op 9 October. Op Werkdagen Van Gorcum naar 's Bosch 'smorg 7.10, na aankomst van de locaaltrein te Gorcum van 6.51. Aankomst te 's Bosch 10.15. Van 's Bosch naar Gorcum, 's namiddags 1 uur. Aankomst te Gorinchem 4.15, op de locaaltr. van 4.39, aank. Dordrecht, 5.31. Op den 1ste en 3de Woensdag der maand van Andel a/d Rib om 5 u. Extra dienst, 's Maandags 'smorg. om 5 uur uit 'sBosch, aankomst Gorinchem circa 7 uur. Van Gorinchem naar 's Bosch ca. 11 u., aank. 's Bosch 2.30 en om 3 uur terug. De dienst des Zaterdags om 1 uur uit 's Bosch gaat niet verder als Veen en om 3 uur naar 's Bosch terug. Ligplaats te 's Bosch kanaal, Ortenbrug. Goederen, bestemd voor alle stations op 't traject Gorcum's-Bosch, als mede voor Veghel, Tilburg enz., worden alle werkdagen aangenomen bij Mej. Wed. DE GRAAFF buiten de Waterpoort. i voor het Vaste premiën. DirecteurJhr. P. J. van der Does de Willebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eetlien: M. A. Boll; Gorinchem: C. J. Loe ven; GeertruidenbergN. Meijers; Heusden: W. Posthumus en G. II. Malingré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: J. F. M. van Boeckel. (Voorheen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. opwekkend, versterkend, koorts verdrijvend, Ijzerhoudend Quina Laroche bij bloedarmoede, etc. Prijs per flesch f 1.90 en f 1.00. De inademing van den rook dezer Cigaretten geeft den lijder aan Asthma terstond ver lichting. In Etui 80 en 50 cents. Een algemeen als goed erkend middel bij Hoest en Verkoudheid, oplossend en verzach tend. Prijs per fleschje 20 cents. Kraepelien Holm, Apoth. Zeist. Verkrijgbaar in de Apotheken. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken: Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 La Flor de Jouquin Lanza 2% -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. VAN Per i K.G. PAREL, MENADO75 Ct PREANGER (Grofboon) 70 JAVA, le soort67\ 2e 65 GROF GEBROKEN 57* FIJN GEBROKEN 52i Bij grootere hoeveelheid tot lagere prijzen. Per I K.G. Ordinair60 Ct. Goed ordinair70 Vrij goed, frisch80 Goed en frisch90 Zeer goed100» Zeer goed, zwaar110 Rijp, iets geurig125 Rijp en geurig150 Fijn en geurig175» Extra fijn en geurig200 Bij 2| K.G. 5 pCt., bij een kistje 10 pCt. korting. t ton f 15.25 per 60 K.G. i 7.75 30 i - 4.15 Levert a Contant bij bestelling: bij 10 Zak f 5.70 per 50 K.G. 5 -5.75 50 1 - 5.80 50 bij 1 0 Zak f 1.80 per 50 K.G. 5 - 1.85 50 1 - 1.90 50 LEVERT J^OLONIALE- EN pRUTTERSWAREN, jSlGAREN EN pOMESTIBLES,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3