BOLLE, Gek KOSTER en ilaansée BOENWAS, Kunst-Snii- en Draaiwerken, Amerikaansche ORGELS. Bedden en Matrassen, Jan van Houten- stoom-lioutzaierij en schanrij „DE LIUGE." G OBINCHE3L BOI's IimorisMe Scheurkalender. BOM's Dichterlijke Scheurkalender Internationale Schenrkalender. Faedapósche Scheurkalender. BILL ARTB ALLEN Queue's, Pomeram, Wandelstokken, Hoophoezemkade 32, Rotterdam. HOUTHANDEL. J. van der Tak Co., STEENHOUWERIJ De Notaris Yerberne, BOUW- en WEILANDEN, GBIENDLAND, WEILAN D, MANUFACTUREN FUCHS Comp., Burgerlijke Stand. Heusden, van 29 Nov. tot 6 Dec. Ondertrouwd: Pieter Nieuwkoop, 50 j. met Klazina van Rijswijk, 49 j. Geboren: Agnes Cornelia, d. v. Petrus Ma- rinus van Herpen en Johanna Maria Snijders. Overleden: Pieter van Kuijk, 8 m.; Gerar- dus Baaijens, 15 j. Eethen c. a., van 1 Nov. tot 1 Dec. Geboren: Levenloos kind van B. Brander horst en A. van der Zaken. Overleden: Gijsbertus Willem van der Mooren, 5 m.; Huberta Struik, 7 m. Drongelen, van 1 Nov. tot 1 Dec. Ondertrouwd: J. A. van Oosterhout, jm., 28 j., (van Besoijen) en D. Rijken, jd., 25 j. Geboren: Levenloos mannel. kind van M. Kaïnerman en J. de Windlevenl. vrouwel. kind van A. Zegers en H. H. Meerts. Overleden: C. C. van Enkhuizen, 36 j., echtgen. van C. van der Beek. Dussen. Ondertrouwd: Adrianus Stekelenburg, 20 j., van Utrecht, met Johanna Schalken, wed. v. Adrianus Richardus Staal, 32 j.Antonius Johannes van der Velden, wed. v. Anna Cha- tarina Veelen, 30 j., van Breda, met Maria Cor nelia van den Hoven, 25 j. Getrouwd: Antonius Johannes van der Velden, wed. v. Anna Chatarina Veelen, met Maria Cornelia van den Hoven. Geboren: Adrianus, z. v. Jan Sgroot en Johanna de Ronden; Carlo Jozef Maria, z. v. Jean Carlo Marie Gualzatta en Chatarina Jo hanna Theresia KnoopLaurentius Johannes, z. v. Simon de Vries en Johanna KivitsPieter Leendert, z. v. Leendert Riede en Elizabeth van den HovenMichiel, z. v. Karei Janson en So phie van EmdenJacobus Gerardus, z. v. Petrus de Wit en Helena Cornelia van der Pluijm Wilhelmina, d. v. Arnoldus Molenschot en Adriana van BaardwijkJohannes, z. v. Cornelis van de Water en Willemijntje van Tilborg; Maria Flora, d. v. Antonie van der Pluijm en Helena Appene; Adrianus Hendrikus Maria, z. v. Bastiaan Mar- tinus van Iersel en Maria van RooijTilmanus, z. r. Bastiaan van Daal en Jacoba Maria van der Linden; Antonie, z. v. Jan van Andel en Hendrika van DaalSijke, d. v. Dingeman Schouten en Willemke van Beest. Overleden: Cornelia Antonia van Meer- ten, vrouw van Jacobus van Biezen, 27 j., over leden te SleeuwijkJohanna Poppelier, wed. v. Petrus Vingerhoet, 74 j.; Anna Adriana Colijn, 3 m.; Johanna Maria van der Pluijm, wed. v. Adrianus van der Pluijm, 77 j.; Helena Appene, wed. v. Adriaan Rijken, 78 j. Woudrichem, van 1 tot 31 Nov. Getrouwd: Izaiik Vergouwe (van 's-Bosch) 32 j. met Jannigje Swart, 29 j.; Cornelis Groene- veld, 20 j. met Anna van Straten, 19 j. Geboren: Bernardus Adrianus, z. v. B. A. Kentie en J. J. Spoor; Antonia, d. v. J. Alblas en M. Verschuur; Josina Johanna, d. v. R. Otte- vanger en H. BaksElizabeth Nicolasina, d. v. M. Verzjjl en A. van Hulle; Reinier, z. v. W. Ambrosius en N. Blankers; Arreke, d. v. H. Kentie en L. A. Swets. Overleden: Wilhelmina Maria Heessels, 2 m.; Netta Sophia Pieternella Wilhelm, 1 m.; Pieter van Pelt, wedr. van Mijntje van der Wiel, 71 j. 329e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 4 December. Prijs van f 2000: no. 18861; f 1000: nos. 166 en 20392; f400: no. 19731; f200: no. 3601 f 100: nos. 3462, 16800 en 17648. 2e Klasse. Trekking van 5 Dec. Prijs van f 20.000: no. 16033; f5000: no. 12019; f 1500: nos. 4725 en 20587; f 1000: nos. 10181, 11932 en 14525; f 400: nos. 5511, 8157 en 18013; f 200: nos. 466, 4321, 11314 en 15221; f100: nos. 3032, 12447, 14450, 14604 en 19123. 2e klasse. Trekking van 6 Dec. Pry's van f100 no. 439. Aanbestedingen. Te Haarlem zal op 22 Dec. e. k. door den majoor, eerstwezend ingenieur aldaar, worden aanbesteedhet maken van eene damsluis in de Haarlemmermeer-ringvaart bij Halfweg. (Raming f 64,000.) Op 29 Dec. zal aan het ministerie van water staat enz. te 's-Gravenhage worden aanbesteed het maken van de aardenbaan, de kunstwerken, den bovenbouw, de werken tot overgang, be waking, afdeeling enz., en eenige verdere werken voor het gedeelte Vlijmen's-Hertogenbosch, van den spoorweg Zwaluwe's-Hertogenbosch. (Raming f 482,000). Boekaankondiging. Bij den heer Adriani, uitgever te Leiden, heeft een tweede bundel schetsen van Lars Dilling, uit het Noorsch vertaald door Una, het licht gezien. Onze lezers herinneren zich ongetwijfeld met hoeveel ingenomenheid van den eersten bundel werd melding gemaakt en welk ongemeen gunstig onthaal Dilling's begaafds ten deel is gevallen. Deze tweede bundel bevat een vijftal schetsen, even fijn van teekening, even geestig en even schoon van vorm als de vroeger in onze taal verschenen pennevruchten van den Noorschen schrijver, die te jong aan de kunst ontviel. Diep gevoel paart zich in deze schetsen aan rijke verbeeldingskracht, juistheid van uitdruk king aan treffende schildering van personen en toestanden. Er ligt daarin zooveel goeds, zooveel schoons, dat wij ze met warmte aanbevelen. Aan Una komt de lof toe, dat zij ook dit boek met zorg en toewijding, en met veel talent, in onze taal heeft overgebracht. Het gebeurt niet alle buitenlandsche schrijvers, dat zij eene zóó vaardige en bekwame pen vinden, om hunne werken in onze taal over te brengen. De uitgever stak ze in een kenrig gewaad en het werk zal, wij twijfelen er niet aan, zijn weg wel maken bij allen, die voedsel voor hoofd en hart op prijs stellen. Gemengd Nieuws en Allerlei. Waarmee zal hij zijn beminde op Sint-Nico- l&as verrassen? Tegenwoordig zijn er tal van damesmondjes in het bezit van een paar prachtige rijen ivoor witte tanden. Of zij door moeder natuur, dan wel tegen een betrekkelijk hooge som door een tandarts daarmede zijn begiftigd, laat zich dik wijls door de natuurlijke nabootsing moeielijk raden Voor een man is een lief vrouwenoog en mooie tandjes een ideaal, voornamelijk wan neer hij zich voorstelt dat alles »echt« is. De dames houden er dan ook van dit als zoodanig te laten voorkomen en pronken er mede. Hoe moet echter een dame zich gevoeld heb ben, toen Zondagmiddag haar een »ongeval« overkwam. Op een wandeling met haar beminde over viel haar op de Stadhouderskade te Amsterdam een hoestbui, met het gevolg dat er een voor werp, rood en wit gekleurd, uit den mond op den weg viel. Zonder dat zij het kon voorko men was reeds een hond, blijde misschien een kluifje te vinden, er op afgekomen en begon er op te knabbelen. Onthutst keken de beide geliefden elkander aanDe hond was met een rij tanden van de schoone aan den haal De jonge man weet nu wat hij met St. Nico- laas geven kan Een nieuwe bedel-industrie wordt in Amster dam uitgeoefend. Verscheidene ingezetenen ont vingen onderstaanden brief »Wel Edelle Heer en Mevrouw De ondergeteekende verzoekt u E beleeft of u E zoo goed zou willen zijn hem 3 Cent te willen Leenen om na dat hij aldus 10 gulden heeft verzamelt een kleinhandel m aardewerk te kunnen beginnen in de hoop van u E mede werking moet ik u E nog zeggen dat ik 2 maanden zonder werk ben en daar mijn vrouw in een gezegende staat is moet ik wel naar midelen om zien om iets te verdienen. »Mij vleyende in de hoop van te zullen sla gen teeken ik mij u E onderdaniger (Volgt de onderteekening.) Als niets uw besluit kan veranderen en ge niets meer dan een zuster voor mij zijn kunt, zeide hij, op gebroken toon, wilt ge mij toch wel vergunnen, tot afscheid een kus op uwe lippen te drukken. Aarzelend stond zij dit toe. Hij sloeg zijn sterke armen liefdevoel om haar hals, legde haar hoofdje tegen zijn schouder en kuste haar hartstochtelijk. Mijnheer Eduard, zeide zij, dit is alles zoo nieuw voor mij zoo onverwacht zoo anders dan ik gedacht had als ge mij tijd wilt laten, er over na te denken misschien ik denk Lezers, wij zijn te veel. Laat ons stil weg gaan. Bij gelegenheid van den laatsten noordpool tocht is ontdekt, dat de nacht aan de pool hon derd twee-en-veertij? dagen duurt. »Welk een zalig land moet dat zijn,« merkte iemand dezer dagen op, »waar men als iemand met een quitantie komt, tot hem zeggen kan Kom asjeblief overmorgen terug en die over morgen eerst over een half jaar komt.« Een vreeselijk drama wordt door het »Weiner Fremdenblatt« verteldNaast het spoorwegsta tion Brandeis bij den Adler bevindt zich een wachtershuisje. Zondagavond stonden de baan wachter en zijne vrouw daar; zij wachtten op den personentrein, waarmede hun zoon, die sto ker was op dien trein, het wachtershuisje pas- seeren zou. De vrouw hield een korf in de hand, waarin zich het eten voor haren zoon bevond. Zoo wachtten zij altijd op hem, zoo dikwijls hij daar voorbij reed. Slechts zelden konden zij met hem sprekeneen snelle groet en de moeder dat liet zij zich nooit afnemen overhandigde hem met eene behendigheid, die zij door lang durige oefening verkregen had, de mand. Een groet en een blik, waarin zich al het geluk en de trots der ouders weerspiegelden, een weder groet, dat was alles en de trein reed verder. En zoo zou het ook heden zijn. Maar de personentrein was ditmaal een wei nig te laat en de baanwachter en zijne vrouw wachtten ongeduldig op zijne aankomst. Einde lijk was de trein in 't gezicht en de moeder maakte zich gereed, haren geliefden zoon den korf te overhandigendaarin bevonden zich krachtige spijzen en de oude vrouw was blij, dat deze nog warm gebleven waren. Toen de trein naderde, hield zij den korf triomfantelijk in de hoogte, terwijl de oude vader naast haar stond, met een kloppend hart als altijd, wan neer hij zijn kind zien zou. In hunne vreugde bemerkten zij in 't geheel niet, dat op het spoor, waarop zij stonden, de trein kwam aan- stoomen. De locomotief greep de oude lieden, een zacht, klagend geluid en beiden lagen onder de raderen der machine. Een kreet van ontzetting ontsnapte aan de keelen der passagiers, die het verschrikkelijke ongeluk hadden gezien, zonder de arme men- schen te kunnen helpen. De arme baanwachter en zijne vrouw werden door de machine ver pletterd eerst in Trubau werden overblijfselen van kleeren en stukken vleeech van de veron gelukten aan de raderen bemerkt. En ook de ongelukkige zoon moest het vreeselijk onheil mee aanzien, zonder dat het hem mogelijk was geweest, den geliefden ouders te hulp te komen, de plicht hield hem met ijzeren geweld op zijn post terug. Nu en dan liet de locomomotief hare schrille tonen hooren, maar zij waren niet iD staat den smartkreet zijner ziel te overstemmen. Weer een middel tegen rheumatiek: Een der nieuwste middelen aangewend tegen rheumatiek is selderij. Men beweert, dat deze kwaal onmogelijk is als men vaak gekookte sel- j derij eet. Men moet daartoe de selderij in stuk jes snijden, tot zacht worden toe in water koken en dan dat water den lijder te drinken geven Dan kookt men de selderij nog eens in wat melk, meel en nootmuskaat, eet dat dan met aardappelen en de pijnen zullen verdwijnen, 't Is licht te probeeren. Marktberichten- DUSSEN. 6 Dec. Aangevoerd 280 kilo boter. Prijs f 0.90f 1.09. WOUDRICHEM. Met de visseherij is het thans treurig gesteld. Van 26 Nov. tot 2 Dec. werd slechts 1 winterzalm gevangen, welke op den afslag verkocht werd voor f 2.09 per halve K.G. ROTTERDAM, 4 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1404 runderen, 255 vette en graskalveren, 11 nuchtere kal v., 3 schapen of lammeren, 0 varkens, 154 biggen, 1 bok, 37 paarden, 1 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 et... 2e kw. 65 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 95 ct., 2e kw. 90 a 85 ct., 3e kw. 00 ct., Stieren f 70 a 170, hokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f 120 a 220, kalf koeien f 120 a 240, vaarzen f 60 a 120, pinken f 00 a 00, paarden f25 a 80. Op de botermarkt werden aangevoerd 82/8 en 85/16 ton en 1082 stukken van een half k.; prijs le kw. f 54, 2e kw. f 50, 3e kw. f 46, per half kilo 55 a 65 ct. WATERHOOGTE KEULEN. 4 Dec. 3.00 M. boven 0. 5 Dec. 2.93 M. 6 Dec. 2.69 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Zuidelijke wind. Advertentiën. Zenuwen Kracht-Elixer. Te Heusden bij den heer M. J. ROOIJAK- KERS, Grossier. te Dussen, zal aldaar, ter herberge van C. HUIGEN, op Donderdagen 13 en 97 Decem ber 1888telkens voormiddags 10 uur, in 't openbaar VEILEN en VERKOOPEN: onder Dussenin 5 koopen. b. Va in 55 Aren onder Dussen. c. 9.32.40 Hectaren onder Meeuwenin 5 koopen. WEILAND, onder Veen. Breeder bij billetten omschreven. EN SPECIALITEIT IN SPRINGVEEREN-, KaPOK-, PAARDENHAAR-, Zeegras- en Houtwol-Matrassen. Veeren-, Kapok-, Zeegras- en Houtwol- Bedden. IJzeren Stoelen, Dekens, enz. Levert met 't grootste succes een goed gevuld KAPOKBED, PELUW en 2 KUS SENS a f 8.zwaar gevuld, te zamen a f 10.- en hooger. Langendijk, Wijk B 214, Gorinehem. IJzersteentegels, METSELMATERIALEN Engelsche IJzeraardenBuizen Lekkerkerk. Rotterdam. Hertekade.9 en Uitgave van W. J. THIEME Co., te Zutphen. Aanbiedingen van de Heeren onder de verschillende opschriften, voorkomende in de Dagbladen, worden tegen denzelfden prijs geleverd door tussehenkomst van den Boekhan- laar L. VEERMAN te Heusden. Hieraan zijn deze voordeelen verbonden 1°. dat men geen gefrankeerde postwissels be hoeft te verzenden 2°. dat ik ze aan hen, met wien ik in rekening sta, niet a contant, maar op gewone jaarrekening lever.' De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk H. W. KRUIJS ZOON, Handklaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 17^ Cent en bij de Heeren P. ENGELEN te HeusdenA. JANSEN te VlijmenG. G. VAN HULTEN te Waalwijk Jons. KLERKX&Zn. te Baardwijk, A. VAN DEN OORD te NieuwkuikJ. DE GOUW te Drunen, Mej. D. VUGTS te HaarsteegH. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen depóts gevestigd zijn worden gevraagd. u in Ivoor, Schildpad, Parelmoer, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van. de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. ZEER BILLIJKE PRIJZEN! te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. O O Prof. SBr. Y Onovertrefbaar tegen zenuw ziekten als: zwaklieidstoestanden, hoofdpijnen, hartkloppingen,benauwd- i- beden, moedeloosheid, gebrek aan fömXrïetlust, spijsverteerings en andere onge- Nader omschreven in steldheden enz. rde bij iedere fieseh gevoegde prospectus. ^Verkrijgbaar in bijna alle Apotheken en drogisterijen in Fl. a ii. 2.—, ti. 3,50, tl. 6,50, Proeffleschjes A li. 1, liet boek „Ziekentroost" wordt op aanvrage gratis en franco aan ieder adres gezonden. Men wordt verzocht hetzelve per briefkaart of direct of hij een der onder- staande depothouders te bestellen. Centraal-Depot Dr. Bödiker Co., Emmerik. a. 7.87.30 Hectaren d. 1.72.40 Hectaren Nette bewerking en lage prijzen. Wasschen en Opmaken van Bedden en Matrassen. Woont dus niet meer op 't hoekje Langendijkdoch schuins daar tegenover. KN Prijs 50 Cent. In Prijzen van 80 Cent tot 1,20, op fraai Fransch schild. Prijs 30 Cent. Prijs 00 Cent. VAN Fabrieksmerk gedeponeerd. VAN m Pelt Orthenstraat, bij de Vischstraat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3