heeft verplaatst, GORPICIIEN. J. Frans Cfostelie Jzn. NATIONAAL PAARDENSPEL, G-roote Voorstelling, 11 Terwerstraat 351, 'sHertoptaci. 8. S CH TJIT E NVOEBD staande buiten de Wijksche poort te HEUSDEN. Wed. S. SOESMAN, SIGARENFABRIKANT, Woensdagmiddag ten 2 nre, buitengewone KINDER- en FAMILIE-Y OORSTELLING. Zondag 13, Maandag 14 en Woensdag 16 Januari, des avonds ten 7 ure. Tweede aankomende was de keer K. Pan der, van Haarlem, in 1 min. 3043 sec., derde de heer Leveday, uit Engeland, in 1 min. 32 sec., vierde de heer L. Tebbutt, van St. Ives (Engeland), in 1 uiin. 33 sec. De uitslag van Woensdag was als volgt Baan lang 1 Eng. mijl (1609 51.). De heer A. von Panschin, van St. Petersburg, legde de baan af in 2 min. 59 sec., Je heer Jos. Do- noghue, van Newburgh (Amerika), in 3 min. 5 sec., de heer G. Jurrjens, van Amsterdam, in 3 min. 10 sec., en de heer L. Tebutt, van St. Ives (Engeland), in 3 min. 14 sec. De wedstrijd, door prachtig weer begunstigd, trok duizenden toeschouwers. De driedaagsche internationale hardrijderij op schaatsen van rijders, die nog nimmer om prjjzen in geld hebben gereden, is Donderdag te Amsterdam geëindigd. Het meesterschap der wereld, waarvan een diploma, met fraai zilve ren cup, aan hem zou worden uitgereikt, die in dezen driedaagschen strijd, eiken dag, als de overwinnaar uit de strijdbaan trad, is niet be haald. Had von Panschin, uit Petersburg, veel kans, doordat hij reeds Dinsdag en Woensdag telkens de eerste was, thans schoten zijn krach ten tekort tegen den 18-jarigen, stoeren, ietwat nurkschen Amerikaan Jos. Donoghue, uit New burgh, in Noord-Amerika. Bleken de vreemdelingen alzoo de meesters in het rijden, ook Nederland heeft met Pan der en Jurrjens den ouden roem hoog gehou den. Wegens den aanhoudenden dooi vingen de wedstrijden nu reeds 's morgens te half negen aan. De baanlengte was thans 3218 M., of onge veer 2 Eng. rujjlen, bjjna een half uur gaans. Zie hier de rijders en de tijd waarin zij deze baan afreden. A. von Panschin, Petersburg, in 6 min. 313/5 sec.; Jos. Donoghue, Amerika, in 6 min. 34V5 sec.K. Pander, Haarlem, in 6 min. 50 sec.G. Jurrjens, Amsterdam, in 6 min. 49 sec.; C. A. Venema, N. Amstel, in 7 min. 11 sec.; Couvee, Delft, in 7 min. 44/5 sec.; L. Te butt, Engeland, in 7 min. 71/5 sec.J. N. de Jong, Westzaan, in 7 min. 35 sec., en Van Blommenstein, Apeldoorn, in 7 min. 501/8 sec. D. Doijer, Amsterdam, viel; tijd niet opgegeven. Van dezen reden nu om de prijzen: Pander, Jurrjens, von Panschin en Donoghue. De eind uitslag was, dat Donoghue nu de baan aflegde in 6 min. 24 sec.; von Panschin in 6 min. 31 sec.Jurrjens in 6 min. 431/» Sec. en Pander, die ook nog gevallen is, in 6 min. 464/5 sec. Bij dezen wedstrijd toonde de jeugdige Do noghue het flegma te verpersoonlijken, terwyl von Panschin van groote opgewondenheid blijk gaf. Op hem waren door sportmen groote wed denschappen aangegaan. Donoghue reed veel fraaier en met lange streek, terwijl het rijden van Von Panschin veel geleek op het zooge naamde friesche klauwen. Bij de drie wedstrijden ontvingen de vier winners respectievelijk een gouden, een zilveren, een le en een 2e bronzen medaille als prijs. Er was, niettegenstaande het vroege uur, veel publiek op de tribune, en de dames waren in groote getale opgekomen, om den strijd gade te slaan. Amerikaansche, Russische en NeJer- landsche volksliederen weerklonken, en.... het eerste ijsfeest der Amst. Sportclub behoort al weder tot de geschiedenis. IJsongelukken. Het dienstmeisje van den bakker v. d. W. te Waddingsveen viel achter het huis in de bijt. Toevallig werd dit door den buurman gezien, bij wien juist de dokter in huis was. Oogenblikkelijk werden gaten in het jjs gemaakt, om de drenkeling op te zoe ken. Na eenige moeite slaagde men hierin en de geneesheer, dr. O., mocht het genoegen sma ken, het meisje in het leven te behouden. - In een onbewaakt oogenblik geraakte het 2i-jarig zoontje van den veehoeder v. S. aan den Osdorperweg, gem. Sloten, in eene bijt en werd kort daarna levenloos opgehaald. - Op de wetering te Kralingen werd een jongen bewus teloos onder het ijs vandaan gehaald. Na ge- ruimen tijd gelukte het hem weder tot bewust zijn te brengen. Hij is echter nog niet buiten gevaar. - Te Nieuw-Beierland is Zondagnamid dag een knaap van 6 jaren door het ijs gezakt en levenloos opgehaald. - Onder het schaatsen rijden viel te Wagenberg een 16-jarige jongen, J. M., zoodanig op het ijs, dat hij zijn arm brak en zware, inwendige kneuzingen aan den schouder bekwam. - Van onder het ijs in de Leidschevaart te Haarlem is opgehaald het lijk van den 63-jarigen metselaar E. M., die sedert ruim een dag werd vermist. - Een dochter van M. Mast, te Smilde, brak bij een val op het jjs een been. - In zij kanaal E is de 16-jarige zoon van den Groninger schipper Geers, bij het schaatsenrijden op een zwakke plaats door het jjs gezakt en verdronken. - Te Hulst is op de Buitenvest een jongen van 14 jaren door het ijs gezakt. Hij werd levenloos opgehaald. - Een knecht van den grossier D. te Kampen is, op de Mastenbroeker Weteringen schaatsen rjjdende, in een wak en onder het ijs geraakt. Ofschoon onmiddellijk op het droge gebracht, bleek hij reeds te zijn overleden. - Te Goes zijn twee heeren en twee dames bij het schaatsenrijden op de Vest door het ijs gezakt. Bij een der dames schenen de levensgeesten reeds geweken te zijn, doch door de goede hnlp der artsen Harman en Van I Vloten, werden allen gered. - Te Terborne is een 9 jarig knaapje door het ijs gevallen en ver dronken. - Te Wildervnnk viel een man uit een hoogen boom op het ijs. net ijs brak 1 iet en de man brak zijn nek. In de Oppert te Rotterdam is een bejaarde vrouw door een rijtuig overreden. Een wiel ging haar over de borst, waarbij zij inwendig zwaar gekwetst werd. In een gebouw bij de Nnssau- kade te Amsterdam is een stukadoor van een steiger gevallen. Hij werd dood opgenomen. Te Kampen is een huis, door twee gezinnen be woond, door brand vernield. Op de bovenwoning, waar zich een moeder met 5 kinderen bevond, stiet een dezer de petroleumlamp om, welke in de wieg van het kleinste kind viel. Allen werden gered. Op het Rokin te Amsterdam heeft een zware brand gewoed. Het pand brandde uit. Men heeft te Groningen de brieven in de brie venbus aan het postkantoor in brand gestoken. Een gedeelte der beschadigde brieven en andere stukken heeft men nog aan de geadresseerden kunnen toezenden. Aan de Ravenstraat te Amsterdam zijn de lijkjes gevonden van twee pasgeboren meisjes. Op de Uiterstegracht te Leiden werd een kind in een tafelstoel met vuur alleen gelaten, onder de hoede van nog twee andere kinderen, en door de moeder deerlijk ge brand teruggevonden. Naar men verneemt, is het kind reeds overleden. Tusschen Bolsward en Sneek is de slager Adams van een stoomtram gesprongen, gevallen en met het hoofd onder de wielen gekomen. Hij bleef op de plaats dood. - Uit de Leidsche Vaart te Haarlem is het lijk van een bejaard man opgehaald. - Te Leeuwar den heeft een schipper zijn vrouw, die dronken was, zoodanig met de kamerpot op het hoofd geslagen, dat zij in bedenkelijken toestand ver keert. De echtgenoot is in hechtenis genomen. - Te Werkhoven is een zoontje van Z. in een pot met kokend water gevalleneenige uren daarna stierf het aan de gevolgen. - Van de 72-jarige vrouw uit Oldeboorn, die sedert 22 Dec. ver mist werd, is in een afgelegen sloot thans het lijk gevonden. Zij moet verdwaald en toen in het water geraakt zijn. Van misdaad is geen sprake, het geld werd bij haar woning gevon den - Twee der drie personen, verdacht te Stol wijk de wed. S. v. V. te hebben vermoord, hebben hun schuld bekend. Een zilveren peper muntdoosje, dat aan de vrouw toebehoorende, is in een sloot teruggevonden - Aan de schiet baan Claudius Civilus«, aan de overzijde van het IJ te Amsterdam, is achter den laatsten kogelvanger gevonden het lijk van een melk- slijter, oud 59 jaar, wonende in de Westerstraat aldaar. Volgens den zoon was de man naar Schellingwoude gegaan, ten einde aldaar f 40 te ontvangen, en in beschonken toestand te Nieu- wendam gezien. Bij het lijk is een bankbiljet van f25 gevonden en op het lijk f 14 - Te Doren- weerd is uit den Rijn opgehaald een in staat van ontbinding verkeerend lijk, vermoedelijk dat van een schipper, die eenigen tijd geleden bij de suikerfabriek te Oosterbeek over boord gevallen en verdronken is. - Een 42-jarige vrouw is in haar woning op het Onbekendegrachtje te Am sterdam van de trap gevallen en op de plaats dood gebleven. In de Wijnstraat te Amsterdam is een jon gen door een sleeperswagen overreden. Twee wielen gingen hem over den rechterarm, die ge heel verbrijzeld werd. - Uit den O.-Z. Voorburg wal te Amsterdam is opgehaald het lijk van een 1 O-jarigen knaap, die daar sedert een paar da gen vermist werd. - Bij Bergen-op-Zoom is op een stoomboot een kraan van den stoomketel gesprongen. De stoker bekwam daarbij zulke zware brandwonden, dat hij in het gasthuis aldaar overleed. Ook de machist werd aan de handen verwond. Burgerlijke Stand. Heusden, van 3 tot 10 Jan. Geboren: Martina Antonetta, d. v. Anto- nius Belzer en Antonetta MerkxBastiaan Jo hannes, z. v. Gijsbert Kuijpers en Mechelina Pe- tronella SchoutenElbertus Abraham, z. v. Pieter Jan Bouman en Neeltje de Bruijn. Dussen. Gehuwd: Adrianus Stekelenburg, juci., met Johanna Schalken, wed. v. A. R. Staal. Geboren: Johanna, d. v. Willem v. Biesen en Hendrika JelissenAdriaan, z. v. Teunis van der Stelt en Dingena van den HeuvelCornelia, d. v. Johannes Teuling en Geertrui Dekker; Adriaan Antonie, z. v. Johannes van Dinteren en Adriana van der Pluijm Cornelia, d. v. Teunis v. Mastrigt en Jacomijna Donkersloot; Antonie Johannes Hendrikus, z. v. Antonius Adrianus Hendrikus v. Housewjjk en Wilhelmina Huber- dina de Bodt; Gerrit en Leonardus, tweelingzonen van Johannes Koene en Antonia de Wit; Neeltje, d. v. Gerrit Bouman en Petronella Wijnen Wouterina, d. v. Gerrit Donkersloot en Klazina van Wijngaarden; Nijs, z. v. Jan Groen en Elisabeth Cornelia de Ruiterlevenloos kind, mannelijk geslacht. Overleden: Arnoldina Elisabeth Alberze, echtgen. v. Leonardus Schneider, 52 j.; Jacobus Staal, echtgen. v. Johanna Maria Verhoeven, 74 j.; Arie Dekker, 7 ni.; Hilleke Bouman, echt. v. Cornelis Bonman. Land- en Tuinbouw, Veeteelt. De Bond van suikerfabrikanten heeft de prijs voor de suikerbieten in het Land van Altena, gewas 1889, bepaald op £12 per 1000 K.G. met een voorschot van f70 per H.A. Eenige landbouwers te Dinteloord en in de om streken hebben besloten, dit jaar voor eigen rekening beetwortelen te zaaien, om ze later aan de suikerfabrikanten te verkoopen. De verplich ting, bij contract, 0111 fabriekszaad te zaaien, heeft, vooral nu in het afgeloopen seizoen de beetwortelen mislukt zijn, bij de landbouwers groot misnoegen verwekt, waarom dan ook velen -van het contracteeren hebben afgezien, niette genstaande fabrikanten f 13 per 1000 K.G. be talen. In de Zevenwolden (Fr.) staat de winterrogge over 't algemeen zeer goed. Hoewel geen donzige sneeuw de kleine plantjes beschermt, de koude is tot nog toe niet zoo streng, dat de rogge daar onder leed. Daarenboven waren de vorstige nach ten stil, geen wind deed de worteltjes kaal worden, wat groote schade aanbrengt voor 't tieren der vrucht. Door veehouders te Oostergo is eene proef ge- neuen met het voederen van rundvee met eigen gefabriceerde koeken, in plaats van lijnkoeken. Dit fabrikaat bestaat uit roggemeel, mais en gekookt lijnzaad, wat het vee met graagte eet. Het melk geven blijft naar wensch en het finan- cieële voordeel is aanmerkelijk. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Groote harten zijn als de wereldzee, zij be vriezen nooit. Wie zich zeiven overschat, hem zal de wereld weldra onderschatten. Om te weten, wat men kan prijs geven, moet men weten, wat men bezit. Gelegenheid tot eene goede daad te vinden, is een schat ontdekken. Gemengd Nieuws en AUerlei. Ook een jubileum Mie, de bekende Haagsche hondenscheerster, was voor het kantongerecht gedagvaard ter zake van dronkenschap »voor de 150e maal.*. Bij gelegenheid van een inspectie: Langs het front der gelederen gaande, ziet de kolonel van een onzer regimenten een milicien, wiens bijzonder welvarend en tevreden uiterlijk den chef noopte tot een welwillend praatje. »Te deksel, jongen, wat zie jij er goed uit. Wat een pracht van een vent ben jij. Waar ben jij van daan?« »Van Lobit, kornel.« Smaakt je de kost goed?« »Joa best Kornel.* »Iven je al goed je garnizoensdienst »Dat zou 'k wel denken, Kornel.« »En ken je goed lezen en schrijven Op die laatste vraag kleurt onze rijkbloedige landsverdediger tot achter de ooren en stamelt in de grootste verlegenheid »Nee, Kornel, dat hek nie geleerd. »Dan begrijp ik, dat je er zoo goed uitziet, jongen, want dan ben je van een boel gezanik af in de wereld, De redactie van den Spectator* zond aan een medewerker een boek ter beoordeeling en ontving het van dezen terug met een verwijzing naar Jeremia 51 vers 63. Daarin leest men: »En het zal geschieden, als zij geëindigd zullen hebben dit boek te lezen, dan zult gij eenen steen daaraan binden en werpen het in het midden van de Frath.* Ook een carrière. En wat moet je zoon worden als hij groot is? Dat zou ik je nog niet kunnen zeggen, ant woordde de aangesprokene min of meer neer slachtig. Maar ik heb wel idee, dat hij eene heele beste man worden zal voor eene heele rijke erfdochter. Huwelijksaanvraag. Een man in de beste jaren, eigenaar van eene antiquiteiten-zaak, zoekt eene daarin passende, rijke levensgezellin. Om aal spoedig te dooden, begiete men ze met warm water, waarin men de hand nog kan houden. De aal is dan binnen vijf minuten dood en verliest door deze behandeling niets van haar smaak. Marktberichten. ROTTERDAM, 8 Januari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1494 runderen, 168 vette en graskalveren, 37 nuchtere kalv., 14 schapen of lammeren, 1 varken, 11 biggen, 2 bokken, 39 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 70 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 100, 2e kw. 90 a 80, 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 55 ct., alles per kilo Stieren f 70 a 200, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 150 a 225, kalf koeien f 150 a 300, vaarzen f 25 a 60, pinken f 00 a 00, paarden f30 a 65. Op de botermarkt werden aangevoerd 77/8 en 75/16 ton en 1035 stukken van een half k.; prijs le kw. f 66, 2e kw. f 60, 3e kw. f 56, per half kilo 55 a 65 ct. WATERHOOGTE KEULEN. 8 Jan. 1.33 M. boven 0. 9 Jan. 1.37 M. 10 Jan. 1.38 M. WEERBERICHT, (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Zuidelijke wind. Advertentiën. Ondertrouwd s DIItR OCHTMAN, en CORN ELI A HASSELAAR Op heden, 6 Januari, overleed na een langdurig, smartelijk lijden, te en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. E. A. PAPEFenton. Uit aller naam, K. J. A. PAPE. De ondergeteekende bericht bij deze aan hare geachte begunstigers van Heusden en zijne Omstreken, dat zij met 10 Jan. hare zaak in Manufacturen enz. twee huizen verder en wel in het huis vroeger bewoond door wijlen Mej. C. Veerman. Zij blijft zich steeds beleefdelijk in uw aller gunst aanbevelen. Breestraat, Heusden. De Nieuwe Kalvermarkt wordt gehouden op de Beestenmarkt over het Zieken- Gasthuis. De verkoopers zijn: P. DE BRUIN, G. DE JONG, A. v. d. WAL, K. v. n. WAL, A. PRINS, K. PRINS, allen van G r 0 0 t-A m m e r s. ONDER DIRECTIE VAN gedecoreerd met het Roode Kruis, Eiken avond nieuwe Werkzaamheden en Pantomime. De directie verwittigt het publiek, dat hij alhier is gearriveerd met een gezelschap Heeren en Dames, waarbij zich Rijders en Rijderessen, Gymnastiekers en Koorddansers, Clowns, 24 wel gedresseerde Paarden, 6 gedresseerde Eenden, Schoolrijden op een Varken en 2 gedresseerde Ossen bevinden, welke in het Circus Carré een kolossaal succes hadden en gepresenteerd zullen worden door de Jonge Juffrouw SCHUITENVOERDER, en in elke voorstelling werkzaam zullen zijn. De directie zal niets nalaten om het publiek genoegelijke avonden te verschaffen. Het Cirque wordt goed verwarmd. PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang 99 Ct. 2e Rang 60 Ct. 3e Rang 30 Ct. OP .ALLE RANGEN HALF E INTREE. van Heusden van Landsmeer Heusdenj u Jauuari 1889- Landsmeer Kleefonze geliefde Moeder, Behuwd- Eenige en algemeene kennisgeving. Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3