Eene Dienstbode, d. WAIBOER Tandarts, F NATIONAAL PAARDENSPEL, WULLINGS. A.van der Mo oren Zonen Appy's Rollmops £SS, S. SC Hl ITENI OERD(El staande buiten de Wijksche poort te HEUSDEN. Groote Afscheids-Voorstellingen, m i Gemarineerde Haring 's Bosch, Postelstraat, Zaterdag 19 en Zondag 20 Jannari, des avonds ten 7 lire, ï)e Oude Maas en het Spui zijn vol ijs. De rivieren voor en nabij Dordrecht waren Donderdagnamiddag met licht drijfijs overdekt, ■dat voor de vaart wel geen direct beletsel ople verde, maar het toch wenschelijk mankte, dat stoom- en zeilschepen zich in de havens terug trokken. De veerbooten op Zwijndrecht en Papen- •drecht konden tot dusver den dienst vulhouden, -de pont moest het echter opgeven. «Ter voorko ming eener mogelijke stremming van het verkeer jnet Zwijndrecht, wordt reeds heden (Vrijdag) de spoorwegbrug over de Oude Maas voor voetgan gers opengesteld, een maatregel, die voorzeker alleszins toejuiching verdient. De reedery Fop Smit en Co. heeft de dienst gestaakt. Yan Gouderak tot Gouda is de Hollandsche Usel dicht bezet met ijs, zoodat de scheepvaart gestaakt is. De raderboot >De IJsel*, van Rot terdam op Gouda, heeft om het ijs den dienst moeten staken. De overtocht geschiedt nog per Toeiboot, maar gaat bezwaarlijk. Aan het veer van Krimpen aan de Lek naar Nieuw-Lekkerland gaat de overtocht per roei boot niet dan met groote moeite. Het veer- stoombootje heeft Donderdag den dienst nog volgehouden naar Slikkerveer. Te Andel zit het ijs tusschen de kribben ▼ast; overigens is de rivier over een klein ge deelte bedekt met licht drijfijs. Te Woudrichem is de Maas overdekt met lichte doch tamelijk groote schollen. Ook op de rivier de Waal, reeds boven de plaats waar de Maas samenstroomt, is veel drijfijs. De over tocht op beide rivieren kan geregeld geschie den, doch de zalmvisscherijen zullen gestaakt moeten worden. Uit Sleeuwijk wordt gemeldOp de Mer- wede vertoont zich eenig licht drijfijs. De booten der Geldersche maatschappij, va rende tusschen Rotterdam en Nijmegen, staak ten de dienst. De rivier de Lek is overdekt met zwaar drijfijs. Toch houdt men te Schoonhoven den overtocht (alleen met roeibooten) nog vol. De waterstand is overal, ook te Keulen, bui tengewoon laag. IJsongelukken. Aan de Hoogeboezeinkade te Rotterdam is een jongen door het ijs gezakt. Met veel'moeite gelukte het hem er uit te halen. Hij was reeds bewusteloos. Woensdagmiddag is een kweekeling der nor maalschool te Sneek, die in April a.s. zijne akte zou gaan halen, door het ijs gezakt en verdronken. In de nabijheid van Deinum reden een jonge ling en zjjn meisje in een wak, dat met eene dunne laag ijs bedekt was. Beiden zijn verdron ken. De jongeling werd na lang zoeken des avonds nog gevonden, en het meisje werd daags daarna opgehaald. Tusschen Marssum en Ritzumazijlis een 24jarige boerenknecht in een wak gereden. Ofschoon op zijn hulpgeroep dadelijk verscheidene personen kwa men toesnellen, werd hij levenloos opgehaald. Een schipperszoontje dat zich Woensdag te Groningen op het Verbindingskanaal met schaat senrijden vermaakte, werd bij ongeluk omver ge reden, en kwam zoodanig op het ijs terecht, dat het hersenschudding bekwam, waaraan de knaap is overleden. Naar men verneemt is de hier te lande zoo bekende luchtreiziger, onze landgenoot, de heer Henri Wolff, welke, vergezeld van den len luit. van de garde den heer J. A. Damili, met zijn ballon »Le Dynamiteur des airs* te Antwerpen opsteeg, in zee nedergedaald en met zijn mede reiziger verdronken. Men zag den ballon te 3 uur boven Ostende en weinige oogenblikken daarna in zee dalen en verdwijnen. Een later bericht van het Vaderland* zegt: Het bericht van den dood van Henri Wolff ontleenden wij aan een schrijven, onderteekend met een naam, die ons aan de waarheid niet deed twijfelen. Het is ons gebleken, dat wij 't slacht offer zjjn geweest van een bedriegerij. Als eene treurige speling van het noodlot wordt gemeld, dat de klompen van den 17-jarigen H. P. de H., die in den vroegen morgen van j.l. Vrijdag (zie ons vorig nummer) in de rivier de Merwede, nabij het Groothoofd te Dordrecht, verdronk, bij eene poging om nog voorbij de juist in beweging komende stoomboot »Quaker- naat< te roeien, in de nabijheid der woning van den drenkeling ie Papend recht zijn aangespoeld. Daar de klompen geheel met bloed bevlekt wa ren, versterkt dit het vermoeden, dat de jonge ling door het scheprad der boot deerlijk ver minkt is, zoodat hij buiten machte was iets tot eigen redding aan te wenden. De kastelein H. Van Wijk te Ter-Apel is by het rijden op schaatsen achterover gevallen, waardoor hij een hersenschudding bekwam, die den dood tengevolge had. - Te Maastricht heeft Zondag de schildwacht, die bij de gevangenis op wacht stond, zijn post verlaten, om te gaan dansen. Het werd gemerkt en de on trouwe wachter zit zelf in de doos. - Te Ame- rongen heeft de hotelhouder T. M. door het omvallen van een petroleumlamp zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij aan de gevolgen is overleden. - Aan den Noordoosthoek van Vlieland is aangespoeld het in vergevorden staat van ontbinding verkeerende lijk van een naar gissing ruim 30-jarig man, gekleed met zwart lakensch bovenjasje, grijs geruit onderjasje, grijs vest, blauw wollen hemd, zwart lakensche bo venbroek, grijs geruite bovenbroek, wit wollen onderbroek, grijze sokken, leeren bottines, en met een leeren riem om het middel. Geen uiter lijke kenteekenen. - In de machinefabriek »de Schelde* te Vlissingen is een werkman, doordat een gedeelte van een machine uit den strop schoot, ernstig gekwetst. Een zijner beenen werd op verschillende plaatsen gebroken. - Uit Kapelle aAl IJssel kwamen drie boeren op de schaatsen langs de wetering te Kralingen. .Achter de bui tenplaats van den heer S. aldaar zakten zij door het ijs. Zij werden met moeite gered. Burgerlijke Stand. Heusden, van 10 tot 17 Jan. Ondertrouwd: Dirk Ochtman, 29 j. met Cornelia Hasselaar, 24 j. Geboren: Elisabeth, d. v. Autonia van den Besselen. 329e STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. Trekking van 15 Januari. Prijzen van f 100 en daarboven. Prijs van f50.000: no. 3249; f 1000: nos. 1665', 6285,11749, 16239 en 20459 f400 nos. 7359, 13489 en 16556; f200: nos. 593, 14154 en 20656; f 100: nos. 106, 1385, 1869, 5248, 8011, 9315, 16226, 20616 en 20996. 5e Klasse. Trekking van 16 Januari. Prijs van f 1 000 nos. 454, 12919 en 14430: f 400: nos. 4331 en 20824; f 200: nos. 5253, 14209, 14521 en 19487 f 100 nos. 4601, 6868, 8275,9027,11778,15794,15969,18746en20871. 5e Klasse. Trekking van 17 Januari. Prijs van f 1000: nos. 1530, 2752 en 3369; f 400: nos. 3212, 3685 en 5787; f200: no. 4140; f 100nos. 3540, 3660, 6297, 9912, 15005, 15447, 18402, 18434, 18949 en 19106. CORRESPONDENTIE. Al weder gewerd ons een uitgebreid artikel over het circus Schuitenvoerder, en al weder kunnen wij dit niet in zijn geheel opnemen. Laten we bij de voornaamste punten even stilstaan. Eene bizondere aantrekkelijkheid gevoelt de inzender voor mej. Schuitenvoerder, als moedige paardrijdster, die in het grootste cirque eene welverdiende plaats zou vinden. De clown »Hannes«, alias de heer Albert, is onbetaalbaar en maakt het bezoek des te meer aantrekkelijk. De werkzaamheden met de ossen, als ook die met het varken, zijn eenig in hun soort. Wij achten eene bizondere reclame onnoodig. Het overgroot publiek, dat dagelijks de séances bijwoont, geeft bewijs genoeg, dat de prachtige toeren zeer op prijs worden gesteld. De Red. Gedach ten. Wie iets lief heeft, vraagt niet meer of het leven een doel heeft. De veelbezongen roos zonder doornen heet herinnering. Streven wij er naar om zóó te leven, dat eens bij ons sterven en onze begrafenis menig oog vochtig zij van diepen weedom en innige smart over ons heengaan. Een onnut leven is een vroege dood. De meeste menschen worden door den strijd voor het dagelijksch brood te vermoeid en uit geput, dan dat zij zich zullen aangorden tot een nieuwen, harderen strijd met de dwaling. »Wees u zelf,« dat is het wachtwoord van onzen tijd, ook op het gebied des geloofs. Als allen u goed noemen, dan is 't niet goed met u. Kortzichtigen zijn wij; dat is niet erg; wij vergeten zoo vaak, dat wij het zijndat is wel erg. Gemengd Nieuws en Allerlei. Ter waarschuwing moge 't volgende kleine drama dienen, dat in den winkel van een hor logemaker te Delft werd afgespeeld. Omstreeks des nam. 4 ure trad een oudachtig heer, met eenigszins bruine gelaatskleur, grijzen baard, gekleed in een - langen grijzen overjas en met een ronden hoed, zoogenaamden flambard, op 't hoofd, de werkplaats binnen en begon in een eenigszins Duitsch dialect, maar met groote rad heid van tong eenige geneesmiddelen aan te bieden, welke hij in een klein valies bij zich droeg. Ondanks zijn woordenrijkheid en zijne verzekering, dat hij het den horlogemaker kon aanzien, dat deze in een toestand verkeerde, welke het gebruik van geneesmiddelen hoog noodzakelijk maakte, vonden zijn waren weinig aftrek, al maakte zijn voorspiegelingen van een spoedig sterven blijkbaar wel eenigen indruk op zijn patiënt. Nu traden ook de- vrouw en de kinderen de werkplaats binnen en zayen dat de »docter« een pilletje in een watje wikkelde en dat den horlogemaker, nog voor deze zich tegen de vrijpostigheid verzetten kon, in het oor stopte. De uitwerking dezer operatie was voor de vrouw en de kinderen verpletterend, daar zij hun man en vader plotseling in bedwelming zagen geraken en nederzijgen. Zulk een toestand zou zich herhalen, verzekerde de bezoeker, indien hij niet in tijds van de hem aangeboden genees middelen gebruik maakte. Gelukkig duurde de bedwelming slechts kort en kwam de horloge maker weder volkomen tot bewustzijn, waarna de geleerde, wien het nu duidelijk was, dat hier in geen enkel opzicht zaken voor hem waren te doen, den winkel verliet. Het na korten tijd ingesteld onderzoek nam het vermoeden weg, dat de medicus, in het oogenblik van ontsteltenis, bij mogelijke vergissing een gouden of zilveren horloge in zijn valiesje had geborgen. Men schrijft uit Delft aan het »Rott. Nbld.« Een raar geval. Een oiiz r geneesheeren moest een bezoek bren gen aau een patiënt te Berkel; onderweg vond hij het ijs zoo aanlokkelijk, dat hij de verleiding niet kon weerstaan om zijn schaatsen aan te binden; hij stapte het rijtuig uit en fluks stond hij op de schaatsen. De liefhebber gleed luchtig over de gladde baan, doch onze aeseulaap meer kennis en erva ring hebbende van de kracht der purgeermidde len dan van de eigenaardigheden van het ijs op het platteland, zakte, naast een schuit met gier, plotseling door het ijsde dokter vlug van waar neming en bemerkende dat het bovenste gedeelte van den inhoud der gierschuit bevroren was, grijpt haastig de gierschuit en wipt zich met een ruk op de gierkorst; ongelukkig was de gier- korst evenmin als de ijskorst bestand tegen het gewicht van den arts, zoodat onze medicijnmeester op zijne knieën tot zijne lendenen in de gier zakte. Men had genoeg van het ijs; gelukkig volgde spoedig de koetsier met het rijtuig; men stapte in om Berkel te bereiken. Uit den Bredaschen gemeenteraad. De voorzitter: >lk merk dat de heeren beginnen te geeuwen. Heeft men soms lust om het voor stel tot verhooging der schoolgelden nog af te doen Hiertoe wordt met 9 tegen 8 stemmen be sloten. Na eenige discussie doet de voorzitter het voorstel, »om de zaak tijdelijk aan te hou den.* Daartoe wordt met 10 tegen 7 stemmen besloten. Sapperloot,overpeinsde een inbreker, »'t is toch kolossaal wat ze tegenwoordig vlug met die telegraaf werken. Gisteren heb ik pas in Groningen gestolen en van daag zit ik al in Rotterdam in de gevangenis.* Een bankier by den burgerlijken stand zijn kind aangevende, teekende de ingevulde acte met Stevens en Co. Hij begreep zijn dwaasheid eerst door het gelach dat zij verwekte. Een batig saldo. Kerel, wat zie je er uit! Heb je zoo vroeg al een roes te pakken? Neem me niet kwalijk, meneer; dat is nog een saldo van gisteren. Dokter: Mag ik uw naam weten jufvrouw? Patiënte: Maar dokter! Ik ben immers de moeder van het kindje, dat u voor twee jaar heeft ingeënt! Kleine Frits, die een Nieuwjaarswensch heeft opgezegd, krijgt daarvoor van zijn moeder een kus. »Moe«, zei hij, »krijgt men altijd een zoen als men een Nieuwjaarsvers opzegt.* Zeker beste jongen.* »Zoo? Dan heeft de kindermeid voor papa van morgen ook een versje opgezegd.* Eene nieuwe soort ijssport. Op de baan, waar de wedstrijd op schaatsen zal plaats grij pen, legt men op een afstand van 20 Meter tonnen zonder bodem en deksel. Iedere mede dinger is verplicht door die tonnen te.kruipen. Door 't gladde ijs wordt dit zeer moeielijk ge maakt, doch een vermakelijk gezicht levert 't op, wanneer twee kampioenen tegelijkertijd een zelfde ton bereiken en met elkaar aan 't pluk haren gaan, wie er 't eerst door zal kruipen. Deze wedstrijden moeten in Amerika zeer gezocht zjjn. Marktberichten. ROTTERDAM, 15 Januari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1361 runderen, 182 vette en graskalveren, 39 nuchtere kalv., 9 schapen of lammeren, 000 varkens, 3 biggen, 1 bok, 21 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 67 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 100, 2e kw. 90 a 85, 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 58 ct., alles per kilo. Varkens le kw. 00 a 00, 2e kw., 00 a 00, 3e kw. 00 ct., licht soort 00 a 00 ct. per 5 ons. Stieren f 50 a 210, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 140 a 210, kalfkoeien f 150 a 240, vaarzen f 70 a 120, pinken f 00 a 00, paarden f50 a 70. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 en 77/16 ton en 1028 stukken van een half k.; prijs le kw. f 66, 2e kw. f 60, 3e kw. f 56, per half kilo 55 a 70 ct. WATERHOOGTE KEULEN. 15 Jan. 1.32 M. boven 0. 16 Jan. 1.30 M. 17 Jan. 1.27 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) VervrachtingVeranderlijke wind. Adverientiën. JOHANNES VAN ANDEL. H. B. VAN ANDEL Johz. A. M. VAN ANDEL— Tot mijne diepe droefheid ontsliep heden, na eene korststondige ziekte, zacht en kalm, mijne geliefde Echt- genoote ADRIANA VAN HORSSEN, in den ouderdom van 61 jaren. K. KEMP. Tricht16 Januari 1889. Voor de vele bewijzen van hartelijke deelne ming in het smartelijk verlies, door mij geleden, betuig ik, mede namens mijne kinderen en behuwd-kinderen, mijn oprechten clank. Wed. A. BOUMAN— Mevrouw VAN HOUTEN-Verhagen, Boeren- straat te Gorinchemvraagt tegen Mei als meid alleen. Zich te adresseeren bij Mevrouw de Wed. VERHAGEN-Tierens, te Heusden. Sleeuwijk bij Grorinchem. Opleiding voor verschillende Examens. Matig kost en leergeld. Prospectussen en adressen ter informatie zendt op aanvrage de Directeur HEUSDEN. OIVTVAIXCi-ElV: in flacons van 4 stuks. Zalm, Kreeften en Sardines. is alle werkdagen te spreken VAN ÏO TOT 3 UUR. ONDER DIRECTIE VAN ertï&& gedecoreerd met het Roode Kruis, De directie verwittigt het publiek, dat hij alhier is gearriveerd met een gezelschap Heeren en Dames, waarbij zich Rijders en Rijderessen, Gymnastiekers en Koorddansers, Clowns, 24 wel gedresseerde Paarden, 6 gedresseerde Eenden, Schoolrijden op een Varken en 2 gedresseerde Ossen bevinden, welke in het Circus Carré een kolossaal succes hadden en gepresenteerd zullen worden door de Jonge Juffrouw SCHUITENVOERDER, en in elke voorstelling werkzaam zullen zijn. De directie zal niets nalaten om het publiek genoegelijke avonden te verschaffen. Het Cirque wordt goed verwarmd. met nieuwe werkzaamheden en nieuwe Pantomimes en met medewerking van nieuwe Artisten. PRIJZEN DER PLAATSEN le Rang 99 Ct. 2e Rang 69 Ct. 3e Rang 30 Ct. u Kr-■- WMIMWJMWMMBWBMWHMBaBSBBMWWJIIHHIIigMMBMHWMMWB—WdlKIU—WP— I' IBIHII ■■IIMMOW Heden ontsliep te Gorinchemzacht en kalm, in den ouderdom van ruim 87 jaar, onze geliefde Vader en Behuwd- vader, de Heer Konings. Heusden11 Jan. 1889. Verzoeke van bezoeken van rouwbeklag verschoond te blijven. Eenige en algemeene kennisgeving. Vervoorn. Wijk17 Januari 1889. en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3