Billartfabriek Chr.KUIJK, Oppert 148. Rotterdam. PL de J0MH, Amerikaansche ORGELS. HootelmMe 32. Rotterdam. Kanst-Sni- cd Drwiwcrkcn, C. P. COUPES. „DE LIETGE." GORINCHEM 8CHE BANK. JACOB HOBEIN. BILL ARTB ALLEN, Queue's, Pomerara, Wanilelstotten, stoom-hontzajrerü en schaTerij GORINCHEM. Couponnoteering van 26 Jan. 1889. FUCHS Comp., J. van der Tak Co., 's-BOSCH, aan de Parade. HOUTHANDEL. Ka afloop der hardrijderij kan geconstateerd worden, dat Wiebe de Vries, uit Oenkerk (Fries land), dit jaar de hardste rijder op de korte baan was. Wel heeft hij het te Groningen tegen Klaas Hanje, uit Akkruui* moeten afleggen, maar later heeft hij Hanje bij herhaling geslagen. Vooral te Heerenveen heeft Dc Vries fameus gereden. Door den wegens valschheid in geschriften door de rechtbank te Utrecht tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeelden baron thue Schwar- zenberg en Hohenlansberg is aan Z. M. den Koning een verzoek om gratie ingediend. Men meldt uit Haamstede Dat eene koe eenen haas vangt, is zeker wel zeldzaam, maar wie heeft er ooit gehoord dat een houd eenen zalm vangt? En toch is dit hier gebeurd. Een konijnen vanger bevond zich met zijne honden in de duinen onder Wester- Schouwen; een zijner honden missende, ging hij dien zoeken en vond hem, met eenen zalm in den bek, aan het strand. Het kostelijk dier schijnt door den vloed zóó hoog op het strand te zijn geworpen, dat terugzwemmen onmogelijk werd. Het dier was in volmaakt goeden staat en woog circa 30 pond. Dezer dagen kwam te Terneuzen een dochtertje van een echtpaar uit Vlissingen, wier beide voeten bevroren waren. De moeder van het 13-jarige meisje had haar vijf weken lang op een zolder kamertje opgesloten zonder vuur, licht of behoor lijke dekking, terwjjl men haar als voedsel brood met water gegeven had. Het kind wordt thans liefderijk verpleegd en begint te herstellen van de mishandelingen en ontberingen te Vlissingen verduurd. Sedert Vrijdag wordt te Westwoud vermist de zoon der wed. K. Uitgegaan om een wissel te incasseeren, is hij niet teruggekeerd. Men ver moedt, dat hij zich met het geld heeft verwij derd. - Een milicien, die een maand geleden te Leeuwarden in het water viel en toen met moeite werd gered, is aan de gevolgen bezweken. - Te Middelburg is bij een bewoner van den Kinder dijk ingebroken. Er zijn eenige gouden voor werpen ontvreemd. - Uit een vijver in het Von delspark te Amsterdam is het lijk van een on bekenden man opgehaald. - Te Baarn is in een ledig staande villa ingebroken en zijn daar eenige wollen dekens en wat zilverwerk ontvreemd. - Een boerderij is te Sellingen door brand ver nield. Vier koeien kwamen in de vlammen om. - De sigarenfabriek van den heer Linde te Oot- marsum is door brand vernield. - Te Stadska naal is het lijk van een schaatsenrijder uit Wiescheloo uit het water opgehaald. - Door de politie van Middelburg is aangehouden een per soon, op wien zware vermoedens rusten, als zou hij de dader zijn van den diefstal, in den vorigen nacht gepleegd in een woonhuis aan den Kinderdijk aldaar. - Door een vrouw te Amster dam is aangifte gedaan, dat bij haar f1500 aan buitenlandsche effecten enf 50 aan Hollandsch geld is gestolen. - In de Delfsche Vaart te Rot terdam is verdronken een onbekende 25 a 30- jarige vrouw. - Een man, die te Amsterdam op een huis in de Kalverstraat aan een telefoonge leiding werkte, werd tusschen twee staven ge kneld en ernstig verwond. - De politie te Nij megen heeft H. J. Van L., gewezen boekhouder van den bierbrouwer, den heer M. te St. Anna bij Nijmegen, aangehouden en naar de gevangenis overgebracht. Van L. moest in het begin der maand September j.l. een brief met ongeveer f 700 aan bankpapier voor zijn patroon bij een notaris te Nijmegen bezorgen, doch maakte zich daarmede uit de voeten. Na het geld opgemaakt te hebben, kwam hij in berooiden toestand te Nijmegen terug, en werd kort daarna in hechtenis genomen. - Te Deventer is de drogerij van den bleeker Nieuwen- huis in de voorstad grootendeels afgebrand. - De brouwersknecht H., werkman op de brouwerij van den heer F. K. te Stratum, viel in den brou wersketel en werd met brandwonden overdekt er uitgehaald; hij verkeert in levensgevaar. - Te Haarlem is Lambert Smit, die een politie-agent, die hem wilde arresteeren, verwondde, tot 5 jaren gevangenis veroordeeld. - Ter hoogte van Zalk is de stoker B., van de stoomboot >De Nijver heid II«, met bestemming naar Rotterdam, over boord geslagen en in den IJsel verdronken. Of schoon onmiddellijk na het ongeval werd gestopt en de roeiboot uitgebracht, mocht het personeel der stoomboot er niet in slagen den drenkeling te redden of het lijk te vinden. Wegens verduistering van gelden is de ont slagen depóthouder Th. J. der Singer-naaimachi nes te Roermond, aldaar aangehouden en naar de gevangenis overgebracht. - De timmerman O., werkzaam op de Rijkswerf te Willemsoord, kwam met zijn voet in aanraking met de stoomzaag, tengevolge waarvan dat lichaamsdeel ernstig werd gekwetst. - Een sergeant der mariniers en f150 uit de kantine worden te Amsterdam vermist. - In een der brouwerpen te Stratum bij Eindho ven had een ernstig ongeluk plaats. De meester knecht van den heer K. viel in een brouwketel, waardoor hij zoodanige brandwonden bekwam, dat hij aan de gevolgen overleed.-Ineen der spin nerijen van de heeren Van Heek Co. te En schedé heeft een begin van brand plaats gehad. Men was de vlammen binnen een uur meester. - Een tramkoetsier en een 78-jarige hoefsmid, beiden in dienst van de Amst. Omnibus-maatschappij, hebben ieder een twintigste deel van den prijs vau honderd duizend gulden in de Staatsloterij getrokken. - De meubelmakerswerkplaats van de heeren Jansen op het Spui te Amsterdam is ge deeltelijk uitgebrand. De oorzaak is onbekend. - Te Harderwijk heeft Maandag voormiddag de persoon W. P., gepensioneerd soldaat van het Indische leger, zijne huisvrouw, van wie hij ge scheiden leefde, op de openbare straat met een mes zoodanig gestoken, dat zij spoedig daarna stierf. De dader heeft zich zei ven aan de politie overgeleverd. - Onder de gemeente Kabauw is eene 60-jarige vrouw uit Schoonhoven te water geraakt en verdronken. li eclitszalïon. Door de arrond.-rechtbank te 's Bosch werd Zaterdag behandeld de zaak tegen J. H oud 32 jaren, en P. v. D., oud 38 jaren, beiden arbei ders wonende te Werkendam, beschuldigd van diefstal met braak, door den 21 Doe. 1888 al daar ten nadeele van D. H. te hebben wegge nomen uit eene gesloten kist een bedrag van omstreeks f 768. Het O. M., waargenomen door Mr. Plejjte, achtte, ondanks de ontkentenis van beide beklaag den, het feit hun ten laste gelegd wettig en overtuigend bewezen, en eischte tegen ieder der beklaagden eene gevangenisstraf van 6 jaren. Uitspraak Zaterdag a.s. Land- en Tuinbouw.Veeteeit. Veel is niet altoos méér dan weinig! Zeven goed verzorgde koeien geven meer'melk dan tien slecht verzorgde en de melk is beter. Stel nu, dat gij aan de zeven te zamen eene ge lijke hoeveelheid voer gaaft, als aan de tien. En wat zal ten slotte de waarde der beesten zelve zijn, als gij ze aan de markt brengt? Ook daar zullen de zeven meer waard zijn dan de tien. Weinig is soms meer dan veel. 329e STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. Trekking van 25 Januari. Prijzen van f 100 en daarboven. Prijs van f1500: no. 10095; f400: no. 11926; f200: nos. 2523, 3885, 5936, 7450,9749, 17391. f 100: nos. 37, 1307, 1656, 2527, 6298, 6447, 6485, 7801, 15391, 16240, 16492, 17840. Gedachten. Vijf zaken zijn er in ons leven, Die geld noch goed ons kunnen geven Gezondheid en tevredenheid Gevoel, talent, onsterfelijkheid. De hoop is een alchimist, die in goud veran dert wat hij aanroertzij is het wonder van het verlangen in bondgenootschap met de verbeelding. Kiesche oplettendheden voor oudere menschen zijn altijd een bewijs van een fijn gevoel en een liefdevol hart. Alles te doen op zijn tijd is het eenige middel om tijd te hebben voor alles. Wie zelve geleden hebben, zien spoedig de ken- teekenen van lijden in anderen. Het is niet ongewoon dat iemand zijn eer ver ruilt voor een eereteeken. Meer geld opnemen dan wij de middelen heb ben te voldoen, brengt met ter tijd een gewissen ondergang. Meer eer aannemen dan onze ver dienste waard is, brengt met ter tijd een even zeker bankroet. De reinste schat op aarde is onbevlekte eer. Wie zijn egoïsme overwint, die ontdoet zich van de voornaamste hindernis, die ieder ware grootheid en ieder waar geluk in den weg staat. De emancipatie der vrouw is het huwelijk; daardoor wordt zij eerst in het lot van hare natie ingelijfd. Gemengd Aieuws en Allerlei. Toen de vorige week een trein van Utrecht naar Rotterdam aan een der tusschenstations stilhield, sprong een juffrouw in een 3e klasse coupé, tot groote verbazing harer medereizigsters, plotseling op en wilde in allerijl den waggon ver laten. Toen men haar beduidde, dat zij nog niet op de plaats harer bestemming gekomen was, gaf zij bevend van schrik te kennen, dat zij toch dien trein wilde verlaten, omdat zij eenige malen ach ter elkander moordhad hooren roepen. De juffrouw had zich niet vergist. Het was n.l. de conducteur, die den naam van het station had afgeroepen en daarbij te veel klem op de eerste en te weinig op de tweede lettergreep had gelegd. Men was gekomen aan het station Moor drecht.* Het »N. v. d. Dag* verhaalt het volgende: Een zeer bemind onderwijzer aan een der open bare scholen te Amsterdam gaf aan een jong- mensch, die de orde in de klasse verstoorde, de vermaning zich rustig te gedragen; dat hielp niet, zoodat hij zich genoodzaakt zag den bengel by den arm te nemen en zacht op zijn plaats te zetten. Het veelbelovende jongmensch richtte zich daarop overeind en voegde den onderwijzer op brutalen toon toe: mijnheer, als u mij slaat, dan zeg ik het aan mijn pa en dan wordt u ont slagen Benijdenswaardige betrekking, die van onder wijzer, maar ze vereischt eene groote dosis kalmte en zelfbeheersching. Evenals in alle officiëele staatsstukken de halve cent nooit ontbreken mag, schijnt deze nauwge zetheid ook in de statistiek te worden gevolgd. Meu vindt althans in het koloniaal verslag van Suriname een post van 958 en een half volwas senen. Het blijkt, dat de bekende onderscheiding vante groot voor een servet en te klein voor een tafellaken, ook in officiëele stukken kan gebezigd worden Zindelijk le id van de bijen. Onder de vele deugden, welke de bjjen bezitten, is hare reinheid eene der merkwaardigste; in hare woning dulden zij niet de minste vuilheid. Soms gebeurt het, dat eene onvoorzichtige slak den korf binnendringt en zelfs de vermetelheid heeft er boven uit te gaan, maar dnielijk wordt de overmoedige en smerige vreemdeling gedood, 't is echter niet gemakkelijk haar groot lijk weg te krijgen. Niet in staat haar te dragen en den gevaarlijken stank der ontbin ding vreezende, wenden de bijen een krachtdadig middel aan, door de slak met eene laag maagden was in te balsemen. De natuuronderzoekers Reau mur en Moraldi hebben dit beiden opgemerkt. De eerstgenoemde heeft nog een bizonder merkwaar dig geval gezien. Eene slak drong een bijenkorf binnen en kleefde tegen de binnenzijde vast, zoo als zij tegen een muur pleegt te doen. Deze gast scheen den bijen niet welkom te zijn. Niet in staat met hare angels door de schelp heen te dringen, namen zij het volgend middel te baat. In plaats van de slak geheel te bedekken, lijmden zij enkel den rand van de opening der schelp met haar was aan den wand vast en maakten haar aldus levens lang tot hare gevangene, want de regen kan die lijm niet oplossen, zooals met de slak het geval is. In Japan wordt cigarettenpapier gemaakt van radijzen en wortels. Goede raad. Een huisknecht, die geërfd had, wilde zich in de groote wereld begeven en vroeg aan zijn barbier, hoe hij zich houden moest. Deze zei: »Trek een zwarte jas aan en... houd je niond.« Meyer (tot zyn kinderen): Geef die dame een kus, kinderen, dat is de nieuwe moeder, die ik beloofd heb^ mee te zullen brengen. Fritsje (die de tweede moeder, een dame van 45 jaar, eens terdeeg opneemt)Pa, daar heb ben ze u mee gefopt, die is lang niet nieuw meer. Marktberichten. HEUSDEN, 26 Jan. Boter 70 a 72 cent per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 4{ cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 28 Jan. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 180 vette kalveren en 32 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette var kens golden 43 a 50 ct. per kilo. Den 21 Jan. was de prijs der boter 1.00 tot 1.30 cent. GORINCHEM, 28 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 75 runderen, waarvan de prijzen waren ala volgt Zware kalfvaarzen f 200 a f 260, kalfvaarzen f 120 a f 180, melkkoeien f 120 af 200, vaar- koeién f 90 a f 120, anderhalf-jarige ossen f 80 a f 110, guiste vaarzen f 90 a f 120, pinken f 40 a f 80, graskalveren f 20 a f 50 20 nuchtere kal veren f6 a f 12. Aangevoerd 8 vette varkens, van 17 a 20 c. per half kilo, 00 schapen, f 00 a f 00, 46 big gen, f 6.00 a f 12 per stuk. Boter 55 a 65 c. per half kilo, eieren f 1.00 a f l.lö per 26 st., kippen f 0.50 a f 0.70 per stuk. HARD1NXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 21 tot 27 Jan. verkocht: 98 winterzal- men, van f 1.32 tot f 1.58 per 5 ons. ROTTERDAM, 28 Januari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd258 runderen, 47 vette en graskalveren, 00 nuchtere kalv., 59 schapen of lammeren, 459 varkens, 0 biggen, 1 bok, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 67 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 100, 2e kw. 90 a 80, 3e kw. 0 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 55 ct., alles per kilo. Varkens le kw. 24 a 00, 2e kw., 22 a 00, 3e kw. 21 ct., licht soort 19 a 18 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 5.50 a 5.60. Overm. dito f 5.80 a 6.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 0.00 a 0.00. Aange voerd 0 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 20.00 a 22 per 50 kilo. Aanvoer 2 partijtjes. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin ca. 12000 H.L., prijs f 1.30 per 50 kilo. WATERHOOGTE KEULEN. 25 Jan. 1.07 M. boven 0. 26 Jan. 1.08 M. 27 Jan. 1.05 M. 28 Jan. 1.06 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Z.-W. wind. Ad vei* ten tien. -Si----' .v. De ondergeteekende bericht kij deze dat door haar geen costumus meer worden gereed gemaakt; noch eeuig ander naai werk zal worden aangenomen en zegt te vens dank voor liet genoten vertrouwen. 29 Januari '89. J. A. LESEMAN. Ijzers t een te*rels, HETSELMATERIALEN KN Engelsche IJzeraardenBuizen ZEER BILLIJKE PRIJZEN! Geurigste aangenaamste 2i Cts. Sigaar alom verkrijgbaar. SIGARENFABRIKANT HEUSDEN- UTRECHT. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. u in Ivoor, Schildpad, Parelmoer, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. FOTOGRAFISCHE Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestap dagelijks gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. 5 Rusland 1877 Dito Groote Russ. Sporen Dito Fransche francs Spaansche francs Zilveren Roebels i Amer. dollars Tot nadere aankondiging betalen wy van f 30,met f30,10. f 6,— f 29,50 f 5,90 perfr. 100, 100, 6,02. - 35,75. - 7,15. cent boven de noteering. idem. Oostenr. Coupons 2\ cent boven de noteering. By koop en verkoop van effecten bedraagt de provisie -J- °/0. Bij ruiling wordt slechts over één kant provisie berekend. Hkusden, Lekkerkerk Rotterdam. Hertekade.9 10 cent» boren de noteering. Het kantoor is geopend des morgens van 9 tot 2 uur en des avonds van 6£ tot 8 uur uitgezonderd Zaterdagavond en Zondag.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3