Daniël Duijser, Jan van Houten. Aierikaansche ORGELS. Atrilaaosè BOENWAS, Heeren Winkeliers, Nieuwe Beddenwinkel BOTER JANHAGEL. Id. KLEINGOED. M ANUFACT ÜREN- De Kapokbedden HoopDoezemkafle 32, H. W. KRUIJS Z00N, te HEUSDEK. J. van der Tak Co., «clen een onderzoek in en bevonden toen, dat in die manden 60 kilo zont verborgen was. Onnoodig te zeggen, dat de smokkelaar als v re'indeling werd aangebonden en proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. Door de Rechtbank te Middelburg i-i beslist, dat er geen wettelijk voorschrift bestaat, krach tens hetwelk een ambtenaar, belast nu t het ui'.- •oefenen politietoezicht, recht heeft te vorderen, dat een hem bij name onbekend overtreder hem zijn naam opgeve. Bij bevelschrift der rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met bevel tot gevangen houding en instructie der zaak tegen W. O., oud 25 jaren, adsistent op het post- en telegraafkan toor te Ierseke, geboren te Bruinisse, thans in hechtenis, ter zake dat hij in December en Januari j.l. als adsistent op het post- en telegraafkantoor te Ierseke, o.a. belast met de ontvangst van de gestorte geldelijke bedragen voor postwissels en verrekeningpakketten, van die ontvangen sommen een bedrag van f 282.2(H opzettelijk heeft ver-c duisterd en het register no. 13, uitsluitend be stemd tot controle van de administratie, en waarin ook door hem gedane stortingen voor postwissels moesten worden geboekt, opzettelijk heeft ver- valscht, door in verschillende posten cijfers uit te krabben en te veranderen. Jn een berucht café in de Bagijnenstraat te 's-Hage is van een schipper, die met nog een paar collega's aldaar een »kijkje« wilde nemen, eene portefeuille ontvreemd, waarin zich ruim f250 aan geld bevond. Het geld is later grootendeels bij daar te huis behoorende personen teruggevonden. De Duitsche bark »Theodor Barends«, met steenkolen geladen, is bij het Nieuwediep op de Bazende Bol gestrand. Dertien der opvarenden, waaronder een vrouw en twee kinderen, kwa men in de golven omvier man werden dry- vende door de reddingsboot gered en in het hos pitaal opgenomen. De Nederlanders kunnen er zich op beroemen, de grootste dampers der wereld te zijn, want zelfs de Yereenigde Staten, waar het tabaksver bruik 4Vj pond per inwoner bedraagt, staan by Nederland ver ten achterde Nederlander na melijk laat gemiddeld elk jaar 7 pond tabak in rook opgaan. Sedert Woensdag 30 Januari tot Vrydag 1 Februari zijn aan de vischmarkt te Gorinchem afgeslagen 88 winterzalmen van 16 tot 43 halve kilo's, prys per half kilo f 0,93 tot f 1,10. Van 30 Januari tot 1 Febr. werden ter markt te Kralingen aangevoerd594 winterzalmen, prijs per 5 ons f 1,15 a f 1,30. Een van het detachement schepelingen der marine, hetwelk na jaren verblijf in Indië deze week te Amsterdam terugkeerde, werd behalve door zijne ouders, ook door zijne grootmoeder, aan de De Ruyterkade afgewacht. De oude vrouw verbeidde met ongeduld de aankomst der mail boot en sprak er over dat de kleinzoon zijn grootvader zóó zou missen, wiens overlijden hem nog onbekend was. Naarmate de boot na derde en zij op een afstand de schepelingen in de sloep zag gaan, waarmede zij naar het wacht schip werden vervoerd, vermeerderde hare span ning. Van de brug waaronder de sloep doorvoer, ontdekte zy haar kleinkind spoedig, en haar wuiven werd door den aangekomene dadelijk gezien en beantwoord. Op hetzelfde oogenblik wankelt de oude, zijgt ineen en zonder meer te hebben kunnen spreken, overleed zij kort daarop. Eene Termetele poging tot oplichting is te 's-Hage nog intijds verijdeld. Twee personen vervoegden zich aan den Noordwal bij een turf schipper, wiens met de brandstof geladen schuit aldaar lag. Zjj bestelden, namens een fabrikant, wonende aan het water in het andere gedeelte v«n de stad 10.000 turven. De schipper, ver blijd met deze aanzienlijke levering, begon echter over de betaling te spreken en toen hij meer waarborgen voor de ontvangst van zijn geld verlangde dan de opgave van naam en woon plaats van den lastgever, ging hij, op verzoek van een der twee personen, stadwaarts, om het geld ten kantore van den ontbieder der brand stof te halen. De ander zou achter blijven om op de schuit te passen. Toen de schipper heen gegaan was, is de derde persoon met de schuit weggevaren. Hij was reeds bijna met het vaar tuig aan den uitgang der stad, toen hij, daar de werkelijke schipper tot de overtuiging was gekomen, dat hij beetgenomen was, door de po litie werd aangehouden. Te Oosterwolde is een oud man uit Hauler- wyk, door de duisternis misleid, in het Kanaal geloopen en verdronken. - Aan den Binnenweg te Rotterdam is een verpleegde uit het St. Antonie- gesticht aldaar, een man van 79 jaar, door een stoomtram aangereden en een eind medegesleept, waardoor hij aan het hoofd, doch niet gevaar lijk werd verwon l. Hij wus doof. - Sqdert een week wordt te Kralingen een werkman vermist. Hij liet qcn vrouw en 4 kleine kinderen hulp behoevend achter. - Op het Rijnstation te Utrecht liep een personentrein bij het rangeeren op een goederentrein. De reizigers kwamen er met een Soh»k af; een postconducteur werd vrij ernstig aan een zijner oogen gewond. - Aan De Bilt werd door opschuiving van een raam inbraak g 'pleegd bij den heer N. De dieveu maakten zich meester van f 1300 aan bankpapier en f80 aan specie. - Te Locheiu heeft aan de gasfabriek een gasontploffing plaats gehad. Een daardoor veroorzaakt braudje werd spoedig gebiusoht. - De gemeente-ontvanger van Kruiningen, d. B., die voortvluchtig was, is te Middelburg gearres teerd en naar het huis van bewaring aldaar overgebracht. - In een tapperij aan het Roode Zand te Rotterdam heeft bij een twist de tapper een bezoeker met een bierglas zoodanig op het hoofd geslagen, dat de man naar het zieken huis aan den Coolsiugel moest worden overge bracht. - Woensdag is door een sneltrein uit Duitschland komende by Arnhem een man over reden. De ongelukkige, die aan verstandsver bijstering leed, had zich onder den trein ge worpen. - In het Wetering-plantsoen te Amsterdam vond een heer op een bank liggende een kleinen jongen van 4 maanden oud. De politie wilde het kind naar het bestedelingenhuis brengen, maar de vinder weigerde de vondeling af te ge ven. - Zekere F. een schuit willende vastmaken is in het kanaal van Eindhoven verdronken. - Onder Heythuizen (L.) is een spoorwegwachter door een van Antwerpen komenden trein over reden. Hp was terstond een lijk. 329e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van l Februari. Prijs van f1000: nos. 278, 13954, 15189, 17798; f400: no. 8702, 11299, 13736, 13922, 14891, 14912, 15161, 15359, 19280; f200: no. 1071, 4948, 15847; f 100: no. 46, 460, 1766, 2995,8553, 11035, 14682, 18099, 19942. Gedaehten. Te moeten is voor den onwillige een ramp, maar een lust voor hem, by wien moeten en willen samenvallen. Het is verkeerd zich het leven als één feest maal voor te stellen, en dwaas te ineenen, dat in onzen mond uitsluitend het klaaglied past. Om iets te kunnen doen, moet men zelf ook iets zijn. De mensch, die goed vertrouwen aan voor zichtigheid paart, vindt doorgaans het geluk op zijn weg. Wij zoeken naar waarheid, dat bewijst, dat wij geloovendat de waarheid gevonden kan worden. Er is veel ellende zeer van nabij. Er wordt veel gedaan, maar wat doen wij? Door een be roep op anderer barmhartigheid worden wij zelf niet barmhartig. Wat ons geluk uitmaakt, zijn niet de om standigheden, waarin wij verkeeren, maar is de gesteldheid van ons gemoed. Onvergankelijk is het goede, wie het zoekt, zal vinden; hij zal bevinden, dat Gods eeuwige kracht hem dringt. Zoo de mensch God verstond, zou God geen God zijn, of de mensch geen mensch. De geest heeft in zijn strijd met het vleesch macht over leven en dood. Ieder, die met ons het Excelsior belijdt, is onze geloofsgenoot, onze vriend. De godsdienst is het hart der zedelijkheid. Wilt niet meenen, dat alles verloren is, om dat de loop der gebeurtenissen niet aan uw wenschen heeft beantwoord. Onze eeuw, en dat is haar grootste kwaal, is een eeuw, van onverschilligheid wil ik nog minder zeggen, maar van onvoldaanheid, van onvastheid, en daarmee van oneerlijkheid. »In alles wakker te zijn,« alle dagen weer, dat is niet gemakkelijk, maar toch raadzaam en wel onzen toeleg waard. Bij de geringe windsterkte de geheele maand door en de groote betrekkelijke vochtigheid kwam er nog al mist voor. In Engeland meenden sommigen, dat die mist nog aan overgebleven stof van Krakatau was toe te schrijven. Als antwoord daarop kan dienen: »Qui nous déli- vrera de Krakatau De vochtigheid gaf zeer weinig regen, alhier slechts 12 ruM.alleen den 30 een derde daar van, overigens nauwelijks meer dan 1 mM. op de vochtigste dagen. De barometer was slechts den 9 13 onder normaal; de laagste stand was 748 mM. des morgens van den 12, de hoogste 777 des avonds van den 28, de gemiddelde bijna 6 mM. boven de normaal. De windrichting was in de eerste helft der maand oostelijk, in de tweede helft westelijk, vaker met een zuidelijke dan met een noorde lijke composante daarbij. Tot 8 Januari waren de standen van den ba rometer zeer hoog tot boven 780 in het oosten en midden van Europa, van 9 -16 in het N.O. en van' 19 tot het einde in het westen en zuidwesten. De eenige mimia van eenige beteekenis waren: dat, hetwelk van den 1519 van bewesten Engeland t >t Haparauda trekkende, aldaar 733 mM. diep ••ras en dat, hetwelk van Bodö naar Petrozawodsk oostwaarts telkens de baan van een onmi Idellijk voorgaanden kolk doorkruiste. De plaatsen waar de temperatuur juist nul graden wus, lagen o*er het algemeen langs de kusten van de Oost ze en verder zuidwaarts tot aan Spanje en langs de Middellandsche zee, ter wijl ten oosten lagere, ten westen hoogere tem peraturen heerschten. Van 819 Jan sloot deze lijn zich meer aan den meridiaan van Upsala, daarna weder meer de eerste ligging aannemende. Noorwegen en Engeland waren meest te warm, Duitschland en Oostenrijk te koud. Kerknieuws. Aangenomen: het beroep naar de Chr. Ger. Gemeente te Well en Zuilichem door den predikant A. H. Op 't Holt te Stadskanaal, die voor 't beroep naar Zwartewaal en Zuidwolde bedankt heeft. Gemengd Nieuwsëh Allerlei. Te Odocrrn kréég eén landbouwer een mooie toom jonge biggen. Zooals mefl weet, is een weinig taezicht. in. den beginne niet overbodig. x's Avonds vóór naar bed. te gaan gingen twee meisjes uit voorzorg dan ook nog even kyken hoe de móéder en" haar kleinen het maakten. Met de voorschoten over 't hóófd geslagen, trokken ze naar 't hok, een eindje van .de woning verwijderd. Om kou en tocht te vermjjden, deden ze de deur achter zich toe. Doch 't moet maar ongelukkig treffen 1 Toen ze de deur wilden openen, om weer heen te gaan, brak de sluiting, en de klink van buiten was niet op te heffen. Hulpgeroep baatte niet; de huisgenooten toch hadden zich reeds ter ruste begeven, en de meisjes bleven gevangen. Eerst den volgenden ochtend om een uur of zes werden zy bevrijd. Geroepen om op te staan, kwam er geen antwoordbij haar Slaapplaats gekomen, bleek die ledig. Onrust in huis. Overal gezocht. Eindelijk kwam de boer buiten, en daar hoorde hy roepen: »Wi zitten ier oppesleutenDe vryheid volgde, en over dèk geschiedenis werd hartelijk gelachen. Amerikaansch. Te Wilmington, in Massa- chuets, woont eene zonderlinge weduwe. lederen morgén rijdt zy naar het praalgraf van haren overleden man, klopt zachtkens aan de deur, vraagt: »Mag ik binnen komen?* en treedt, geen belet ontvangend, binnen. Dan zegt zij »Goëdén morgen, lieve, hoe hebt ge den nacht doorgebracht beziet de doodskist, legt versche bloemen in plaats van de verwelkte en rijdt naar Boston, waar zij haar mans nalatenschap, een hospitaal, bestuurt. Ook betaalt zij een op passer dagelijks een dollar, om 's morgens te zes uren in het graf te gaan en te zeggen: Goede morgen, dr. Hiller,* en des avonds om zes uur het graf te sluiten met: »Goeden nacht, dr. Hiller, wel te rusten.* Haar eigen doodskist staat in eene loods by het praalgraf en van tijd tot tijd gaat zij, in een wit, satijnen doodkleed, de proef nemen of de kist nog wel past. Achter in den winkelZoontje van den winkelierDat krimpvrjje, zuiver wollen goed, vader, van de laatste bezending, zou dat ook kunnen krimpen? Winkelier: Hoe vraag je dat zoo? Zijn zoontje: Ik vraag niets, maar daar is een 'heer die het vraagt en die een pak heeft aangepast. Winkelier: Past het hem? Zijn zoontje't Is hem te groot Winkelier: Ezel! natuurlijk krimpt het. De> 12-jarige Kroonprins van Servië is com mandant van een bataljonhij ontving als zoo danig de officieren ten eten. Men vroeg hem een toost in te stellen, de knaap dacht een oogen blik na en zeide toen, terwijl hij zijn glas ophief: »Op jnijn geliefde, moeder.* De officieren keken elkander verlegen aan, want het woord Koningin mocht niet worden uitgesprokenmaar een hunner vond er wat op en dronk: »Op de moeder van Onzen Prins.* »Ik zou nooit een jongen van me Alias noe men, al kreeg ik er honderd,* zei juffrouw Pietersen; allen die zoo gedoopt worden, komen in de kast. Lees maar eens hier Alias Thomp son, Alias Williams, Alias rooie Hannes allen opgepakt omdat zy gestolen hebben.* Om hechten van messen, die losgelaten hebben, weer stevig te bevestigen, gebruikt men terpen- tijnhars en krijt. Beide worden fijn dooreen ge stampt en het hecht er mede gevuld. Daarna maakt men de pin van het mes goed heet en stoot haar dan in het mengsel in het hecht. iYIarktbericliten. HEUSDEN, 2 Febr. Boter 70 a 72 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3i a 4£ cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 4 Febr. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 182 vette kalveren en 21 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 46 a 52 ct., 3e kw. 40 a 46 ct. pe: kilo. De vette var kens golden 44 a 52 ct. per kilo. Den 4 Febr. was de prijs der boter 1.00 tot 1.34 cent. ROTTERDAM, 4 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 264 runderen, 56 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalv., 68 schapen of lammeren, 305 varkens, 0 biggen, 0 bok, 0 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren le kw. 100, 2e kw. 90 a 80, 3e kw. 0 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 55 ct., alles per kilo. Varkens le kw. 25 a 00, 2e kw., 24 a 00, 3e kw. 23 ct., licht soort 20 a 21 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 4.80 a 5.00. Overm. dito f 5.20 a 5.40 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 0.00 a 0.00. Aange voerd 0 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 1 Febr. 1.06 M. boven 0. 2 Febr. 1.37 M. 3 Febr. 1.72 M. 4 Febr. 2.40 M. WEEKBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) VerwachtingN.-O. wind. Advertentiën. Stoomgrutterij. Handel in KolonialeWaren, Granen en Zaden, en Bouwmaterialen. Boekweitmeel en Grut, voor grossiers en win keliers aan zeer concurreerende prijzen. Alle soort en van KRUIDENIERSWAREN. SPECIALITEIT VAN: Eenig Depót van de onovertroffen »ANKER- BESCHUIT* van GREETER Co.* ,te Am sterdam, in blikken bussen van 25 stuks, groot en klein soort. (Deze Beschuit, overtreft alle andere soorten in brosheid en fijnen smaak. Ze wordt gemaakt van tarwemeel, suiker, boter en melkyöorde zuiverheid wordt gegarandeerd.) Adres: Azijnfabriek G. VAN DER MAST, visschkllsdijk gorinchkm. EN Langendijk, Wjjk B 214, Gorinchem. VEEREN REDREW op trouw, voor de kwaliteit wordt ingestaan. van f* 11, f 13 en f* 16, zijn ontegenzeggelijk de beste die men ergens ter wereld voor dezen prijs koopt. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, van Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 17^ Cent en by de Heeren: P. ENGELEN te Ileusden, A. JANSEN te \lijmen, G. G. VAN HULT'EN te Waalwijk, Johs. KLERKX&Zn. te Baardwijk, A. VAN DEN OORD te Nieuwkuik, J. DE GOUW te Drunen Mej. D. VUGTS te Haarsteeg, H. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. I«Jzer*steen tegels, METSELMATERI ALEN en Engelsche IJzeraardenBuizen Lekkerkerk. a Rotterdam. Hertekade.9 ZEER BILLIJKE PRIJZEN! Weerbericht. Januari. Het jaar ving met vorst aan. De eerste helft leverde enkele dagen op met lage temperatuur als den 46 en den 1416. De dagen daartusschen, die ge middeld de koudste van het jaar zijn, waren nu even boven het vriespunt en zelfs boven de normaalswaarde. De laatste week gaf zacht weder met vrij hooge temperatuur den 2426, maar kon toch niet beletten, dat de gemidd. tempe ratuur dezer maand een halven graad onder de normaal bleef. Per Flacons en per Kilo. Woont niet meer op 'f hoekje Langen dijk, doch schuins daar tegenover, naast het Sigarendepöt van de heeren Boele. Fabrieksmerk gedeponeerd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3