Billartfabriek Oppert 148. Rotterdam. 1W, VERGADERING Kunst-Suf- en Draaiwerkeu, EXTRA STOUT, Ph. de J0NGH, C. F. C0RDES. Anierikaansclie BOENWAS, Aierikaansche ORGELS. HooietamMe 32, Rotterdam. Chr. KU Voordracht door den Heer QUADEKKER, BILL ARTB ALLEN Queue's, Pommeraira, Wandelstofien, HEUSDEN. JACOB HOBEIN. -Bi Afdeeling HEUSDEN. V OLLENHO YEN'S 's-BOSCH, aan de Parade. H. W. KRUIJS ZOON, J. van der Tak Co., Maandag 18 Februari 1889, FUCHS Comp., SIGARENFABRIKANT HEUSDEN-UTRECHT. FOTOGRAFISCHE man van de ekwipage zijn daarbij verdronken. Uit Vlissingen wordt gemeld Blijkens de aangespoelde wrakstukken is de Belgische loodsschoener No 3, schipper L)e Moor, in dit zeegat verongelukt. De bemanning, be staande uit 7 personen, is omgekomen. Op de Waal bij Deest is een schip, .lat op gesleept werd door de sleepboot Wacht am Rbein 7«, door den hevigen storm en het holle vaarwater, plotseling in de diepte verdwenen, met het treurig gevolg, dat alle opvarenden zgn verdronken. Ongeveer 20 bomschuiten zijn thans te Sche- veningen teruggekeerd. Omtrent de overige heerscht ongerustheid, omdat op het strand stuk ken van bommen aanspoelen. De bomschuit »de Vier Gebroeders,schipper Dijkhuizen, is hoogst waarschijnlijk met man en muis vergaan. Olie te storten op zee, om de breking der golven te temperen, is een middel uit de grijze oudheid, hetwelk echter in onzen tjjd meer en meer in praktijk wordt gebracht. Met den storm van Zaterdag was o.a. een Heldersche botter op de Noordzee. Het vaartuig noest naar bin nen, doch de woedende golven leverden groot gevaar op, om de schuit te doen omslaan. Toen werd alle olie, die men aan boord had, gebruikt om langzaam uit te storten. Daarna werd teer gebezigd en toen ook deze op was harpuis. Ten slotte werd alle petroleum verbruikt, zoodat alles op was, toen het vaartuig juist het zeegat bin nenliep. Zonder die eenvoudige hulpmiddelen zou het vaartuig zeer waarschgnljjk met man en muis vergaan zijn. Een arbeider die te Blitterswijk een boom om hakte, had het ongeluk daaronder te geraken, en bleef op de plaats dood. - Nubjj Woerden is een knaapje van 7 jaar te water geraakt en ver dronken. - Door een rukwind werd Zaterdag te Rotterdam een jongen tegen een muur geslin gerd. Hg brak daarbij een knieschijf. De licht- wachter te Genemuiden is niet met verbrijzelden schedel in zijn schuit gevonden, maar door uit putting en kou omgekomen. Men vond zijn hond op het lijk liggende. - In de genie-kazerne aan het Damlust te Utrecht, is de geniesoldaat S. door een korporaal met een mes zoodanig aan den verwond, dat de ongelukkige eenige oogenblikken daarna overleed. - Te Ellewoutsdijk verloor een schippersknecht, vader van 13 kinderen, op nood lottige wijze het leven. De in de haven liggende schuit willende schoonmaken, gleed hij uit en verdween in de diepte. - Aan den Tolsteegsingel te Utrecht is Zaterdag een 12-jarig meisje in het water gewaaid. Een tuinman redde haar. - Een man, die aan het hoofd te Rotterdam van een sleeperswagen sprong, viel en brak een been. - De justitie uit Zwolle heeft te Ambt Hardenberg een onderzoek gedaan naar een vermoedelijk al daar gepleegden kindermoord. - Onder Doorn- werth viel het zoontje van een schipper overboord en verdronk. Het lijkje werd niet gevonden. - Een stoker van een heimachine te Gorinchem, heeft, ten gevolge van een heitoestel, vreeselijke verwondingen aau het hoofd bekomen, terwijl hem bovendien een arm en een been werden ge broken. De ongelukkige verkeert in levensgevaar. - De begeleider van een wagen, met boo men ge laden, kwam op de IJselbrug te Kampen met een arm tusschen de brug en een der stammen, de arm werd verbrijzeld en moest worden afge zet. - In het IJ nabij het Tolhuis te Amsterdam is drijvende gevonden het lijkje van een pasge boren kind van het mannelijk geslacht. - Een huis in de Lindenstraat te Amsterdam is geheel uitgebrand. De inwonenden werden met moeite gered. - Ten herberge van D. Krols te Geertrui- denberg werd heden een drenkeling binnenge bracht, die zich op de rivier de Donge met eene roeiboot bevond, welke door den hevigen wind schijnt omgeslagen te zijnde levensgeesten wer den echter spoedig opgewekt, zoodat hij na ver loop van een paar uren weder naar zijne woon plaats, het naburige Raamsdonk, kon wandelen. Een arme man uit Haarlem, die den nacht van Vrijdag op Zaterdag onder den blooten hemel had doorgebracht, werd Zaterdag mor gen bjj de Lèede aau den Haarlemmer straat weg bewusteloos gevonden ea overleed kort daarna. Zondagnacht is te Rotterdam aan den Houttuin een pand uitgebrand. Ook het aangrenzende huis bekwam veel schade. - De o bliksem sloeg Zaterdag in den toren der Ned. Herv. kerk te Puttershoek. De toren brandde uit. - Door de politie te Kralingen is uit het water opgehaald het lijk van zekere vrouw B., die sedert twee dagen daar woonde. Een Haagsch militair is te Rotterdam opgepakt, wegens het stelen van een kistje sigaren. - In drift heeft een schipper uit Ooltgensplaat, die met zijne schuit in het Spui lag, zijn zoon een ernstige wonde met een mes toegebracht, dat bjjna tot de longen doordrong. - Eene vrouw te Hoogvliet, die gedurende 16 jaar stom was, heeft haar spraakvermogen terug gekregen. Land- en Tuinbouw.Veeteelt. Terwjjl de vraag naar zeesterren voor land- bouwbemesting steeds grooter wordt, is daarop j door enkele visscbers te Bruinisse dezer dagen speciaal gevischt en zijn in drie dagen dertig wagenvraohten (pl. m. drie duizend manden) van diertjes aan den wal gebracht. In weerwil van dien grooten aanvoer is de prijs van 3 tot 5 en 6 cent per mand gestegen. De voorhanden hoeveelheid moet thans ongekend groot zijn. BUtl Burgerlijhe SStüticI. Over de maand Januari. Meeuwen c. a. Getrou wd: Frans Kuijl met Gerdina Kuckuck. Geboren: Johannes Hendrikus, z. v. M. Kuckuck en H. Lankhaar; Remmer Fokken, z. v. T. J. Remmers en T. Burghout; Cornelis, z. v. B. P. de Rover en J. H. van de Koppel; Levenl. dochter v. L. van Koijck en A. Baas. 329e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 8 Februari. Prijs van f 10000no. 45223 f 1000 no. 262, 2458. 15328, 18625; f400: nos. 2341, 4515, 13739, 18253, 18265, 16232; f200: nos. 1600, 5662; f 100nos. 5626, 8473, 8561, 9809, 11308, 12514, 18229, 18636, 19082. 5e Klasse. Trekking van 9 Februari. Prijs van f 1000 en premie f 30.000 no. 8599 premie f3000: no. 20683; f200: no. 14113; f 100: nos. 1853 en 4370. j\ ii Ir oh t e (1 i ti rr Aan het Departement van Waterstaat, Han del en Njjverheid, zal op 27 Febr. worden aan besteed Het uitdiepen van een gedeelte der lig- en losplaats in het Y beoosten de oostelijke handelskade te Amsterdam (raming f 30.000 aanw. 20 Febr. 6 Maart. De uitvoering van baggerwerk tot onderhoud van de bodemsdiepte in de haven voor Rijks vaartuigen aan den Hoek van Hol land; (raming f 0,37 per M3 aanw. 27 Febr. Gedachten. Bij de liefde bestaat geen middelweg. Wie de vrouw niet sterk en machtig boeit, zal door haar niet geacht of bemind worden. Hij verveelt haar en de verveling is bij haar niet ver van den haat verwijderd. Mijd de punten van verschil, Zoekt ze, die verbinden, Dan, dan zult ge uw leven lang Vrede en vreugde vinden. Schoonheid omstrikt der mannen hart; maar deugd weet door vaste banden de liefde te on derhouden. Van alle soorten van moed is er eene die de vrouwen bg de mannen voor hebbendie tegen de smart. Om de ware meeningen der menschen te leeren kennen, moet men meer letten op hun handelen dan op hun spreken. Eene schoone vrouw zonder deugd gelijkt ver gulde s pillen, een prachtig ingebonden boek welks inhoud slecht iseen gouden beker waar slechte wijn in is. Wie stil en eenzaam leeft, ver van al 't ij del woelen, Zal in zgn levensloop de meeste rust gevoelen. Eene vrouw moet zich alleen kunnen bezig houden, daarom is het treurig als zjj het ver velendste gezelschap boven de eenzaamheid ver kiest. Bescheidenheid is voor de verdienste, wat de schaduw is voor de beelden op eene schilderijzij geeft haar kracht en uitdrukking. Hoe dikwijls gebeurt het in het leven, dat wij, als wij aan ervaring rijker worden, ook aan vriendschap armer worden. De jeugd is 's levens lentsaizoen, Dan moet men ij v 'rig zaaien, Wil men in lat'ren levenstijd Gewenschte vruchten maaien. Er worden niet zoo zeer nieuwe ervaringen gemaakt, maar er zijn altijd weer nieuwe men schen, die oude ervaringen opnieuw ondervinden. In het woordenboek der liefde is het woord wederzien* het schoonste. Eene vrouw zonder godsdienst is als eene klok zonder klank. Zeg niet altijd wat gij weet, maar weet alles wat gij zegt. De liefde, is zij jong, bruist als de jonge wijn, Wordt zij meer oud en klaar, zoo stiller zal zij (zgn. Gemengd Nieuws en -A-llerlei. Dat te Hoofdplaat (Zeeland), niet de gewenschte samenwerking bestaat tusschen het hoofd der gemeente en den Raad, bewijst het feit dat 7 maal achtereen de raadsvergadering niet kon doorgaan, daar geen enkel raadslid was opge komen. Te Utrecht hebben nu en dan eenige winke liers een eigenaardige wijze van ad verteeren die, hoewel goedkoop, zeer weinig baat vindt. Door hen wordt namelijk de bovenste omloop der domtoren tot uitgangspunt gekozen, ten einde door het wegwerpen van honderden strooi biljetten hun artikelen te koop aan te bieden. Deze papieren, gedragen door den wind, evenaren een vlucht vogels, volgen een en dezelfde uitge strekte richting, en komen alsdan gewoonlijk daar neer, waar zij voor belanghebbenden minder dienstig zijn, zooals er voor eenige dagen met dozijnen in het Sterrebosch en over den Katha- rijnen Singel verspreid lagen. Een jongentje te Gennep, dat met zgn ka meraadjes verstoppertje speelde, was in een der op het station gereed staai.de douanemanden gekropen. Nadat verzegeling had plaats gehad, werd de ïn.uid in den trein geplaatst. Een ge vaarlijk geschreeuw maakte de beambten attent, dat het daar binnen niet pluis was.'Fluks werd de knaap uit zijn benauwde positie verlost; hij verklaarde liever bij moeder te blijven, dan voor niks mede te rijden. Iemand, die een z. g. >nabermaal« wilde ge ven, deed tot dat einde 20 liter jenever op. Aan dat vratje beproetden 18 personen gedurende eenige achterraiddaguren hunne krachten, en dat ze 'em geraakt hadden, bleek, toen de gastheer na afloop van het maal nog ruim eene halve flesch over had gehogden. Door elkaar genomen, had elk der gasten dus mooi over de 20 bor reltjes naar binnen gegoten Met een zwarte kool geteekend. Prof. Rudolf Falb, wiens weervoorspellingen nog door eene groote geloovige gemeente worden aangenomen, noemt in zijnen kalender voor 1889 de volgende dagen als kritiek bij uitnemendheid. Aardbevingen worden verwacht op 17 Maart, 15 April, 15 Mei, 11 Aug., 9 Sept., 25 Octob. en 23 Nov. Minder ongunstig, maar toch onrustig zal de weersgesteldheid zijn op 1 en 31 Jan., 15 Febr., 1 en 31 Maart, 13 Juni, 12 Juli, 25 Sept, 9 Oct. en 22 Dec. en in geringere mate met een zwarte kool geteekend zijn 17 Jan., 30 April, 29 Mei, 28 Juni, 28 Juli, 26 Aug., 7 Nov. en 7 Dec. Afgaande op de vele uitgekomenvoor spellingen van prof. Falb, kan men zeker op die dagen stormachtige openbaringen der natuur krachten te gemoet zien. Laat ons maar hopen, dat ze niet te erg uitvallen! Ook een plaag De vele zeehonden in den Dollard en in den Eemsmond zijn een ware plaag voor de visschers. De Duitsche Visscherij-vereeniging berekent, dat als er maar 1000 zeehonden in die wateren leven en deze, als volwassen dieren, dagelijks 10 pond visch inslokken, dat 1000-tal dan jaarlijks ruim 3^ millioen pond visch vernielt. En daar de zeehond vooral op zalm, haring, schol, sprot enz. jacht maakt, lijden de visschers daardoor aanzienlijke schade. In de photografie is weer iets nieuws be dacht, n.l. platina-photografiën, afbeeldingen, dadelijk op platina gebracht. Hoe deze worden bewerkt, is het geheim van den uitvinder-fabri kant. Zij hebben dit vóór bij gewone photo- grafiën, dat ze alles veel scherper teruggeven, fijner bewerkt zgn en evenals staalgravures on vergankelijk zijn. Praktisch. Maar, LeentjeHeb je nu verkeering met een kruiersknecht? Dan kon je toch ook wel wat beters krijgen Och, mevrouw! dat doe ik altgd tegen dat ik uit mijn dienst ga. Dan verhuist hij me voor niets Marktberichten. HEUSDEN, 9 Febr. Boter 75 a 76 cent per stuk van 6 ons. Eieren 4 a 4£ cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 11 Febr. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 150 vette kalveren en 00 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 56 a 60 ct., 2e kw. 52 a 56 ct., 3e kw. 48 a 52 ct. per kilo. De vette var kens golden 00 a 00 ct. per kilo. Den 11 Febr. was de prijs der boter 1.10 tot 1.36 cent. GORINCHEM, 11 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 82 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt Zware kalfvaarzen f 200 a f 260, kalfvaarzen f 120 a f 180, melkkoeien f 120 a f 200, vaar- koeien f 80 a f 100, anderhalf-jarige ossen f 80 a f 120, guiste vaarzen f 90 a f 120, pinken f 40 a f 80, graskalveren f 20 a f 40; 11 nuchtere kal veren f6 a f 12. Aangevoerd 3 vette varkens, van 18 a 21 c. per half kilo, 00 schapen, f 00 a f 00, 20 big gen, f 6.00 a f 10 per stuk. Boter 60 a 70 c. per half kilo, eieren f 1.00 a f 1.10 per 26 st., kippen f 0.65 a f 0.70 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 4 tot 10 Febr. verkocht: 113 winter- zalmen, van f 0.87 tot f 1.03 per 5 ons. ROTTERDAM, 11 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd204 runderen, 42 vette en graskalveren, 2 nuchtere kalv., 28 schapen of lammeren, 367 varkens, 0 biggen, 0 bokken, 0 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 105, 2e kw. 90 a 85, 3e kw. 0 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 55 ct., alles per kilo. Varkens le kw. 27 a 00, 2e kw., 25 a 00, 3e kw. 23 ct., licht soort 20 a 21 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 4.20 a 4.50. Overm. dito f 4.80 a 5.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 0.00 a 0.00. Aange voerd 1 partijtje. WATERHOOGTE KEULEN. 8 Febr. 2.58 M. boven 0. 9 Febr. 2.24 M. 10 Febr. 1.99 M. 11 Febr. 1.86 M. Waterhoogte aan de Peilschaal te Heusden des voorin. 8 ure. 9 Febr. 3.06; 10 Febr. 2.97; 11 Febr. 2.65 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Noordewind. Advertentiën. op des avonds ten 6 ure. ten huize van den Heer B. BRANDERHORST Az. te E e t h e n. DOEL DER VERGADERING: Officier-Paardenarts te Breda, en verder te be handelen zaken. Namens het Bestuur, L. J. VEERMAN, Secretaris. N.B. Deze Vergadering kan ditmaal door alle belangstellenden worden bijge woond dus ook door riiot-Leclen der Maatschappij. in Ivoor, Schildpad, Parelmoer, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. HoutwarenWaal- en IJselsteenenRoode en Blauwe PannenRoode en Blauwe Plavuizen Witte en Gemarmelde Muurtegeltjes Oosterhoutsche en Fransche Ovenplavuizen Kalk en Tras. ad 15 Ct. per flesch. Op fust aan brouwerg- prgzen. Geurigste aangenaamste 2£ Cts. Sigaar alom verkrijgbaar. Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, van Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 17| Cent en bij de Heeren: P. ENGELEN te Heusden, A. JANSEN te \lijmenG. G. VAN HULTEN te Waalwijk Johs. KLERKX&Zn.teRaarduujTc, A. VAN DEN OORD te NieuwkuikJ. DE GOUW te Drunen Mej. D. VUGTS te Haarsteeg, H. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. Fabrieksmerk gedeponeerd. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of .palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3