„APOLLO", Notaris KANT, -langen n VERPACHTING VISCHWATER Ie Gemarineerde Haring A ui der Moeren k kei HEUSDEN. RUIME KEUZE Gouden- en Zilveren voorwerpen, Gehr. HAGOORT, te Dossen. "J Appy's Rollmops Weekers Rondvisch. Nieuwe Beddenwinkel Jan van Houten. L. VEERMAN te Heusden. Depöt voor Heusden en Omstreken Ter dekking beschikbaar: Publiek Verkoopen, Gebr. HAGOORT, te Heusden. Publiek Verpachten: der heeren Gebr, PALTHE, Almelo, GERARD MALINGRÉ, Zalm, Kreeften, Sardines boek Wijksche Straat, MANUFACTUREN- De Kapokbedden wijl voor hun bagage een verlaagd tarief zon worden toegepast. Uit bp de agenten der stoomvaart naar Zuid- Afrika, de heeren Prins Zwanenburg inge wonnen inlichtingen blijkt, dat dit bericht allen grond mist. Landverhuizers zijn dus gewaarschuwd, dat zp voor de reis naur Vlissingen het volle tarief hebben te betalen. Te Goorle miste een boirin bp het opstaan haar echtvriend. Zp zoekt en s indt hem hangende. Onmiddellijk greep zij een mes en sneed het touw door. De man kwam bp en eenige oogen- blikken later ging het paar smakelijk ontbijten. De socialist P. van der Stadt zal op Donder dag 4 April terechtstaan voor de rechtbank te Heerenveen, beschuldigd van beleediging der regeering. Zooals men weet heeft hij zich, in eene meeting te Wolvega van de Tweede Kamer sprekende, over deze op hoogst ongepaste wijze uitgelaten, wat hem proces-verbaal bezorgde. Naar aan de »Haarl. Ct.« gemeld wordt, hebben de Ned. Ger. doleerenden nu reeds meer dan f 50,000 proces-kosten te betalen, zonder dat in een enkel proces door de rechters te hunnen gunste uitspraak werd gedaan. Sedert Zaterdag 23 tot Dinsdag 26 Maart, zijn aan de visehmarkt te Gorinchem afge slagen 30 winterzalmen van 18 tot 40 halve kilo's, prjjs per half kilo f 0,89 tot 1,19. Yan 23 tot 26 Maart werden aan de markt te Kralingen aangevoerd: 1021 winterzalmen, en 4 elften, zalm gold f 1,05 a f 1,25 per 5 ons, elft f4 a f 4,50. Te Zwolle is een centraal station voor elec- trische verlichting geopend. Na Amsterdam is Zwolle de eerste plaats in ons land waar zich zulk een station bevindt. Als een bewjjs in welke mate de tuinbouw, voornamelijk groententeelt, in de omstreken van Leiden zich uitbreidt, kan dienen, dat op de akkers van slechts één verbouwer zich zesduizend broeiramen bevinden. De Rotterdamsche diergaarde ontving een mooien ijsbeer. Het dier kwam uit Hamburg. In zake den moord van Sjjgje van Vliet, te Stolwijk, werd tegen de beschuldigden: Yan Bergen, Lebbe en Quik, voor de rechtbank te Rotterdam, levenslauge gevangenisstraf geëischt. Verleden week zijn te Leeuwarden gehuwd een jongman en een jongedochter, die beiden doofstom zijn. De jury der tentoonstelling van nijverheid, handel en wpnbouw te Algiers heeft nog de volgende bekroningen aan Nederlandsche inzen ders toegekend: Greeter en Co., te Amsterdam, gouden me daille, voor beschuit en aanverwante artikelen. Hulstkamp en Zonen en Molijn te Rotterdam, gouden medaille voor likeureu. H. Hellebre kers en Zonen te Rotterdam, eerediploma voor likeuren en gedistilleerd. Firma W. Stevens en Co. te Kralingen, eerediploma voor tapijten. Een elegant gekleede jonge dame, wandelde te Amsterdam met rechtmatigen trots achter een kinderwagentje. Een jongen, neuswijs als alle straatjongens, en vol onderzoekingsgeest, lichtte eventjes het gordijntje van het kinderwagentje op, en de jongen viel bijna van schrik omver, toen hp achter dat gordijntje een dikken, vetten mop zag, die op een zacht kussentje van de vermoeienissen uitrustte en zoo goed zijn dikte hem toeliet, naar frissche lucht lag te happen. Algemeene vroolpkheidDe dame liet zich •chter niet van haar voornemen afbrengen. Zp bekommerde zich niet om de spotters en bleef rustig haar lief, vet mopje in 't kinderwagentje verder rijden. Bp de Woensdag gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Dord recht zijn uitgebracht 2624 stemmen, van on waarde 16, geldig 2608, waarvan op den heer S. M. Hugo van Gijn (lib.) 1402, en op den heer J. G. van Schaardenburg (autir., gestGund door kath. en nat.) 1202 stemmen. Zoodat is gekozen de heer HUGO VAN GIJN. Het aantal kiezers, volgens de nog geldende kiezerslijsten van verleden jaar, bedraagt 2864. In Maart 1888 werden bij eerste stemming uit gebracht 2579 stemmen, waarvan lib. 1241, antir. en kath. 1255, nat. 62; bij de herstem ming 2715, waarvan lib. 1314, anti-lib. 1286. De netto winst, beschikbaar voor de aandeel houders in »Het Nieuws van den Dag,« bedraagt over het afgeloopen jaar f 72,000, welk winst cijfer in de gehouden vergadering is goedgekeurd. Door het hoofdbestuur der schippersvereeni- ging »Schuttevaêr« is een adres verzonden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding van een voorstel der afdeeling Sliedrecht om de brug over de Oude Maas te Barendrecht ook des nachts te doen bewaken, zooals zulks des daags geschiedt. De schippers hebben op dat druk bevaren water niet altijd gelegenheid om ten anker te komen, en velen zijn van geen roei- booten voorzien om de brugwachters uit hun huis of bed te gaan roepen. Met het oog op het afwisselend getij gebeurt het vaak, door het des nachts gesloten zijn der brug, dat schippers meer dan 12 uren moeten blijven liggen, wat zeer nadeelig is voor den handel in het algemeen. Zondagsrust Door den heer Mackay (Minister van Binnen- laudsche Zaken) is een amendement voorgesteld op art. 8, 2e lid van de arbeidswet waardoor Zondugsarbeid voor vrouwen geheel zal verbo den zijn. Niets nieuws onder zon. De vrees voor ijs gang en overstroomingen, heeft een knappen bol in Duitschland op de gedachte gebracht om de rivier de Oder op kunstmatige wijze te ver warmen. Dit zou geschieden door eene busleiding op den bodem van de rivier aan te leggen van Breslau tot Schwedt en door die buizen zou warm water of stoom loopen. Sterke ijsvorming zou van het begin af van den winter hierdoor onmogelijk worden. Ten einde dit eenvoudige en vernuftige plannetje levensvatbaar te maken, zouden op verschillende plekken groote stoommachines moeten worden opgericht, die door zp-leidingen met de hoofdbuis in verbinding staan. De Duitsche bladen, die met dit plan den draak steken, beschouwen het als iets splinternieuws en toch komt de eer der uitvinding aan een Neder lander toe. Bij 't bespreken, jaren geleden, van de noodzakelijkheid om een ijsbreker te bouwen, die 't Noordzee-kanaal tnsschen Amsterdam en IJmuiden, in wintertpd, bevaarbaar moest hou den, kwam een Amsterdammer met hetzelfde ver warmingsplannetje voor den dag. Te beginnen met 1 April zullen de spoor treinen niet meer verwarmd worden, uitgenomen de nacht- en internationale treinen. Te Roermond woont een postzegelverzamelaar, die misschien in ons land onovertroffen is. Het geldt een weddingschap om binnen den kortst mogelijken tpd een millioen postzegels in zijn bezit te hebben. Hij heeft het reeds tot 850.000 gebracht, verdeeld in niet minder dan 850 soor ten. Twee personen houden zich aanhoudend bezig met het sorteeren, plakken enz. dier zegels. Uit alle oorden, zoowel van het buiten- als van het binnenland, stroomen die zegels hem toe. In het April-nummer van >De Militaire Spectator« zal eene wederlegging voorkomen der brochures van den heer Tindal, getiteld: Henry Tindal's ^Nederland in gevaar* bespro ken door K. Eland, Luitenant-Kolonel, Directeur van de Ilde Afdeeling der Krijgsschool. Daar deze wederlegging zeker met niet minder belangstelling zal ontvangen worden dan ge noemde brochures, zullen hiervan, tegelijk met dit April-nummer, afzonderlijke afdrukken in den handel gebracht worden. Een voorstel van den heer Seijffardt, heden in de Tweede Kamer ingekomen, beoogt den militiediensttijd met 3 jaar te verlengen, zoodat de landmilitie gedurende 8, de zeemilitie gedu rende 4 jaren in dienst zal blijven. In de laatste 3 jaar zullen geen herhalingsoefeningen worden gehouden. De bedoeling is alleen om in tijden van oorlog en oorlogsgevaar onmiddellijk over drie lichtingen meer te kunnen beschikken. Door den minister van oorlog is echter aan de betrokken autoriteiten medegedeeld, dat de regeering niet voornemens is een wetsvoorstel aanhangig te maken tot het opnieuw verlengen van den diensttijd voor de ingelijfden van de militie te land der lichting van 1883 althans wanneer geen onvoorziene omstandigheden zoo danige verlenging alsnog noodzakelijk maken. Het knaapje, dezer dagen op de Prinsengracht te Amsterdam door een vrachtwagen aangereden, is aan de gevolgen van schedelbreuk overleden. - Een hoog bejaarde weduwe is te Medemblik bij het spoelen van goed voorover in het water ge vallen en in den modder gestikt. - In de War moesstraat te Amsterdam is een man door een »dame« vrij ernstig met een mes verwond. Hij werd in het binnengasthuis verbonden. - In het huis van bewaring te 's-Bosch is binnengebracht zekere G.d.K., oud 38 jaar, onderbaas te Sleeu- wijk, verdacht van verduistering van verschil lende geMen en van valschheid in geschrift. - Te Overschie is uit het water opgehaald het lijk van een onbekenden, 40-jarigen man. Het goed was gemerkt: A. K. - Op de Baangracht te Amsterdam is een kind overreden door een vigilante waarin vier personen zaten. Zwaar ge kneusd is de kleine met een raderbaar naar het Binnengasthuis gebracht. - Te Tubbergen is een meisje in een kuil met ongebluschte kalk gevallen. Zp bekwam ernstige brandwonden. Men vreest dat zij blind zal worden. - In de stoombierbrou- werij »De Sleutelte Dordt, is de stoker S., die er des nachts de wacht had, in een koelbak, gevuld met heet bier, gevallen. Hij wist zich te redden en kon zich naar huis begeven. De be komen brandwonden maakten zijn opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. - Een infanterist uit Gouda, die in een verkeerden tram plaats had genomen, wilde van Goejanverwillesluis naar Gouda loopen. Hij viel in den IJsel en verdronk.- Naar men verneemt, zal tegen de beide personen, die onlangs het lijk van den vermisten adsistent aan het postkantoor te Deventer in den IJsel vonden, een vervolging ingesteld worden, op grond dat zij het geld, ongeveer f 3, dat nog in zijn porteuionnaie was, aan drank hebben opgemaakt. In dronkenschap verklapten zjj zich zei ven. iJurgerljjke Stan<l. II. u-i ien, van 21 lot 28 Maart. f1 Geboren: Adrian as Arnoldus, z. v. Jo hannes Martens en Maria Rijke; Petrus Johan nes, z. v. Johannes de Ronde en Jacoba van Dieiu. Overleden: llermanes Josephus van Eg- gel en, 54 j., echtgen. van Johanna MerlxAg- nita Ortt, 63 j., wed. van Dirk KoekElisa beth Kramer, 82 j., weduwe van Johannes Waaijers. Keclitszaken. Donderdag werd te 's-Hert ogen bosch door de Arrondissements-Recbtbank uitspraak gedaan in de zaak van F. v. d. B., agent van politie le kl. te VBosch, beschuldigd van op den 6 Maart jl. zijne huisvrouw zwaar lichamelijk letsel te heb ben toegebracht, door haar met een mes in de zijde te s'eken, zoodat zij zeer kort daarop aan de gevolgen is overleden. De rechtbank, in aanmerking nemende het reeds lan. en tijd zeer slechte gedrag dier vrouw, veroordeelde den beklaagde slechts tot eene ge vangenisstraf van zes maanden, ingaande op den dag zijner inhechtenisneming. DUSSEN, 25 Maart. Aangevoerd 298 kilo boter. Prijs f 0.93fl.13. ROTTERDAM, 26 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1507 runderen, 152 vette en graskalveren, 289 nuchtere kalv., 14 schapen of lammeren, 00 varkens, 84 biggen, 2 bokken, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren le kw. 115, 2e kw. 90 a 100, 3e kw. 0 ct., schapen le kw. 65, 2e kw. 55 ct., alles per kilo. Varkens le kw. 27 a 00, 2e kw., 26 a 00, 3e kw. 25 ct., licht soort 20 a 21 ct. per 5 ons. Schepkaas per 50 kilo f 0.00 a 0.00. Aange- vo ;rd 0 partijtje. Stieren f 60 a 140, hokkelingen dito f 00 a 00, melkkoeien f 120 a 200, kalf koeien f 130 a 240, vaarzen f 50 a 120, pinken f 00 a 00, graskal veren f 10 a 30, paarden f 20 a 65. Op de botermarkt werden aangevoerd 107/8 en 190/16 ton en 1182 stukken van een half k.; prijs le kw. f 56, 2e kw. f 46, 3e kw. f 36, per half kilo 60 a 75 ct. WATERHOOGTE KEULEN. 26 Maart 4.32 M. boven 0. 27 Maart 4.46 M. 28 Maart 4.52 M. Advertentiën. Heden overleed, na langdurig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder AG1NITA ORTT, Weduwe van D. Koek, in den ouder dom van 63 jaren. Uit aller naam, W. KOEK. 1 )e 3-jarige donker bruinen Oldenburger HENGST wien te Breda op 27 Maart j.l. de provinciale prijs werd toegekend. DEKGELI) 1' XO a contant. te WAALWIJK, zal, ter herberge van A. Verhoeven, te Waalwijkop Donderdag 11 April 1889, des middags 12 uur, wegens LIQUIDATIE eener {8tallxoudei*ij, 1 Brik, (6 persoons) zeer kort in gebruik geweest. 1 Brik, (4 persoons). 2 "Vig elan ten, zeer goed onderhouden. 2 Tilbury's. 2 Kai*retjes (4 persoons). Voorts Paardentuigen, Dekens en 8»talgereedsclxappen. te Dussen, zullen gedurende het a.s. dekseizoen hunnen donkerbruinen te Almkerk, bjj P. DEKKER, beschikbaar stellen, tegen et n dekgelcl van f te be talen bij de eerste dekking en f' *5.indien de merrie veulen draagt. VAN Het GEMEENTEBESTUUR van HEUSDEN zal op Maandag den 1 April a. s., voor middags 11 uur, ten Raadhuize De VISSCHERIJ van den zooge- naamden »Gantel« nabij den Bemschen Djjk, thans in buur bjj Jan van Rijswijk, te Aalburg. van de bij den Heer Handelaar in Binnen- en Buitenlandsch Gedis tilleerd, Kruideniers- en Verfwaren. Agent der Stoombooten en Assuradeur, bij wien speciale inlichtingen zjjn te bekomen voor bet uit- htoornen, op nieuw apprêteeren van Vitrage, Tuil© en andere Gror. dijnen en het VERWEN van alle soorten AmeublementstofTen. in glazen flacons. PALING IN GELEI. in blikken. Prima Kwaliteit EN Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. VEEREN BEDDEN, voor de kwaliteit wordt ingestaan. van f 11, f 13 en f 16, zijn ontegenzeggelijk de beste d e men ergens ter wereld voor dezen prijs koopt. in alle gewenschte soorten en formaten, in gewone en in sierlijke banden., met en zonder sluiting-. Voorradig bij den Boekhandelaar VAN BIJ ITV- en VERKOOP. Mark tberiehten. Heusden26 Maart '89. 5 yj; v--'ij/ivj-.j Si0-'- en BIJ op trouw, Woont niet meer op 't hoekje Langen dijkdoch achuins daar tegenovernaast het Sigarendepöt van de heeren Boele. KEBKBOEKEN Ch. J. DE JONGH, NIEUW STRAAT - HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3