E SCHMEINK, tije stu Hetn ïiaapp té's voor net a,s, saisoeii, een perceel Weiland WIE ERFHUIS i Fotografie Instantané, C. L. Verhagen-Van Oorschot Voor f 150 a f 200 'sjaars De Uotaris Van Meerten een perceel Weiland DE HUISGENOOT. FAMILIEBLAD VOOR ELKEN KRING-, ANDEL. verkoopen, Meubelen en Inboedel. WULLINGS. Jat op iete BRIQUET pperst is. 3 if k 3 Overhemden naar maat. Glacé Handschoenen, n i Jul De Notaris Van Meerten Men lette op het woord Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WE1JNEN, Vraag deze Caramels. •SpaiBJRQ azap biannen in witte kielen hielden den ballon met moeite ia toom. Even te voren was de para chute vastgebonden, zóó dat een enkele ruk haar van den ballon zou kunnen scheiden. De lucht reiziger nam afscheid van zijne vrienden. Ieder die nabij hem stond, vreemd en eigen diukte hem de hand. Ging hij niet eenen tocht aanvaarden, die hem het leven kosten kon En allen eischten dat hij de reis zou ondernemen, op gevaar af van straks vermorseld terug gedragen te worden. P a r b 1 e u, men had niet voor niemendal twee kwartjes betaald;De reiziger zelf was kalm. Veerkrachtig wipte hij schrijlings in den hoepel, die onder aan den ballon bevestigd was, hield zich aan de touwen vast en liet zijn beenen slingeren in de ruimte. Los, klonk het bevel en in snelle vaart steeg de ballon naar boven. In een oogwenk rees hij 6700 meter. Een frissche bries dreef hem naar het Oosten over de Sport- tribune heen, in de richting van den Amstel. Met ingehouden adem oogde ieder den overmoe- digen aeronaut na. Plotseling voer eene rilling door de menigte. Eene wriemelende gedaante rukte de parachute los en scheidde zich af van den ballon, die van zijn last bevrijd, zijn tocht door de wolken met tienmaal versnelde vaart voortzette. Intusschen daalde de gedaante, han gende aan de parachute, pijlsnel naar omlaag. Nog weinige oogenblikken en zij zou te pletter vallen. Een kreet van ontzetting steeg omhoog uit duizend kelen. Goddank, toen kreeg de wind vat op het scherm, en ontplooiden zich de banen. De snelheid van den val werd nu vertraagd, en zeer geleidelijk daalde de man van luchtlaag tot luchtlaag en bereikte eindelijk heelhuids de aarde. De opstijging en neerdaling had nauwe lijks 4 minuten geduurd. Maar in de angstige spanning, die zij verwekte, scheen het een half uur te zijn. De ballon vervolgde zijn weg en na bijna uit het gezieht geraakt te zijn, zag men ook hem dwarrelend dalen. Eenige oogenblikken na den man met de parachute, is hij neergeko men ook in gaven toestand. Toen Grais op het terrein terug verscheen, klonken luidde hoera's. Men nam hem op de schouders en droeg hem in triomf naar de tribune. Daar vertoonde hij zich aan de menigte, en er steeg te zijner eer geestdriftig gejuich op. De man verdiende deze hulde. Had hjj niet zijn leven gewaagd om al deze menschen een oogenblik van emotie te verschaffenAls het verkeerd afgeloopen was, als de parachute zich niet op tijd ontplooid, als er wie weet welk eene kleinigheid gehaperd had, zou hij in zijn val vermorseld zijn geworden. Maar op deze mogelijkheid was ieder voorbereid, ja zij verwekte eigenlijk de emotie. Ware aan eene opstijging en nederdaling geen levensgevaar ver bonden, er zou geen mensch naar komen kijken, laat staan er entree voor betalen. Het moet dus wel erkend worden: de Amerikaansche luchtrei ziger Grais geeft de menschen waar voor hun geld. Die man daar in de hoogte, bijna op goed geluk zich naar beneden stortendehet is iets om nooit te vergreten. Te Andijk (N.-H.) heeft zekere K. H. zich zoolang van voedsel onthouden, dat hij eindelijk aan de gevolgen is bezweken. Alle pogingen, om hem iets te doen gebruiken, mislukten; men schrijft dit zonderlinge gedrag toe aan verzwakte geestvermogens. Te Haarlem is een twintigjarige dienstbode in verzekerde bewaring gesteld, die ten huize van haren dienst een bedrag van bijna honderd gul den had ontvreemd, welke som in haar bezit werd gevonden. Het blijkt thans dat het schot, door den zoon op zijn vader te Alphen bij Tilburg gelost, aan een ongeluk is te wijten, daar het bewijs geleverd is, dat hierbij aan geen boosaardig opzet is te denken. De dader bevindt zich dan ook reeds op vrije voeten. De getroffene is aan de beterende hand, zoodat men alle hoop heeft hem in het lwen te behouden. In de Uilenburgersteeg te Amsterdam viel een vrouw, die op de 5e verdieping aan het glazen- wasschen was, uit een raam en op een 8-jarig kind dat op straat aan het spelen was. De vrouw overleed spoedig. De kleine had het rechterbeentje gebroken. - Een dienstbode van den heer N. te Bornerbeek heeft getracht zijn huis in brand te steken. De poging mislukte. - Uit het IJ bij de sluis van het N.-Hollandsche kanaal is opge haald het lijk van een marine-matroos, sedert Koningsverjaardag te Amsterdam vermist. - Een dronken dansmeester viel in de Spiegelstraat te Amsterdam en werd met een gebroken been naar het gasthuis gebracht. - Eindelijk is in den Kil- polder het lijk gevonden van den 21-jarigen J. R., die sedert den 24n Maart jl. vermist werd, toen bij zich "an Dordt naar zijne beminde te Strijen had willen begeven. De ongelukkige die, ter bekor ting van de reis, zijn weg door dien polder had ge nomen, schijnt te veel op eigen ervaring te hebben gesteund en geen rekening te hebben gehouden met den veranderden toestand tengevolge van de inbraak, zoodat hij hiervan het slachtoffer is ge worden. - Te Nieuwleusen geraakte een 2-jarig kind in eene diepe kolk achter het huis, met het gevolg dat het na weinige oogenblikken levenloos werd opgehaald. - Zekere L., den 8 dezer als getuige in een jachtovertreding voor net kanton gerecht te Haarlemmermeer compareerende is onder beschuldiging vau meineed gevankelijk naar Haarlem gebracht. - Te Appelscha is een knaap van 12 jaar, die naar de op het veld werkende huisgenooten boterhammen bracht, in een vaart geraakt en verdronken. - Onder Drie bergen is een vrouw aangehouden, die bij eenige zilversmeden te Utrecht voorwerpen op zicht had verkregen en deze zich had toegeëigend. - De Rotterdamsche politie had, wegens het arrestee ren van een jongen op de vischmarkt, met de vischvrouwen, die den jongen wilden ontzetten, te doen. De agenten trokken de sabels, waarop de vrouwen zich achter hun schollen en tongen terugtrokken. - Bij een begrafenis, die Woens dag te Aalten plaats vond en waarbij de dood graver G. Prins bezig was een graf te delven, stortte deze achterover en gaf onmiddellijk den geest. P. Iaat een vrouw en vier kinderen achter. - De tweede millioenen-juffrouw, Trijntje de Jong, die te Groningen gearresteerd werd, is weder op vrije voeten gesteld. - Een schaapherder, die te Emmerveen aan den kant eener sloot was gaan slapen, geraakte er in en verdronk. - Te Groes- beek is de man aangehouden, die het 14-jarige meisje te Renkum geschaakt had. - In den papier molen »De A-stroomte Oude Pekela, is een man met een machine in aanraking gekomen, waardoor hem een arm werd verbrijzeld. - Te Musselkanaal heeft een koopman, die niet wel bij het hoofd was, een einde aan zijn leven ge maakt. Men vond zijn lijk met een snede in den hals in het water drijven. RECLAME. Wij maken hiermede onze geëerde lezers op merkzaam op de advertentie der welbekende firma Valentin Co., Hamburg, betreffende de Hamburgsche geld-loterij. Deze boezemt 't pu bliek zonder twijfel belang in, en biedt iedereen gelegenheid, voor eene geringe uitgave zijn ge luk te beproeven. Onder de vele artikelen die in Heusden en omstreken te verkrijgen zijn, kunnen niet gerangschikt worden Glacé-Handschoenen voor Dames en Heeren. De achterstaande kennisgeving van den Heer Schmeink te 's-Bosch zal daarom ongetwijfeld met belangstelling gelezen worden; te meer nu genoemde firma franko toezending opneemt. 330e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 15 April. Prijs van f 5000: no. 10004; f 1000: nos. 704, 9541, 9504 en 13918; f 400: nos. 3981, 5061, 16400 en 20249; f 200: nos. 10662, 12484 en 15118; f 100: nos. 10584 en 11244. .A anbestedingen. Aan het Minist. van Waterstaat zal worden aanbesteed 24 April. Het wegruimen van een in de ri vier de Boven Merwede onder Gorinchem ge zonken vaartuig. 30 April. Het voortzetten der verbreeding langs den rechteroever en het verlengen der dwarskribben aan den linkeroever van het Scheur beneden de haven van Maassluisraming f 185000; aanw. 24 April. 8 Mei. De voortzetting der verruiming aan het benedeneind van het Scheur en het maken van eene oever verdediging aldaar; raming f408300; aanw. 1 Mei. 15 Mei. Het aanbrengen van oevervoorzienin gen langs de Nieuwe Merwede; raming f 25000; aanw. 8 Mei. Marktberichten. HEUSDEN, 13 April. Boter 69 a 70 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3]/„ cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 15 April. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 162 vette kalveren en 16 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 67 a 73 ct., 2e kw. 60 a 67 ct., 3e kw. 54 a 60 ct. per kilo. De vette var kens golden 42 a 52 ct. per k.g. Den 15 April was de prijs der boter 1.10 tot 1.40 cent. UTRECHT, 15 April. Op de heden alhier gehouden Palmpaardenmarkt stonden 1181 paar den en veulens aan de lijn. De navolgende prij zen werden besteed voor: weelde-paarden van WATERHOOGTE KEULEN. 12 April 3.66 M. boven 0. 13 April 3.61 M. 14 April 3.73 M. 15 April 3.97 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Noordenwind. A tl vertentiën. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Weduwe A. KOEK geboren Ortt, betuigen wij onzen 1 ïarto lijken dank. wordt een gepensioneerd onderofficier of ander persoon ten spoedigste als IvLEï^ltL te Heusden gevraagd. Eigenhandige brieven onder letter G. aan den Uitgever dezer Courant. i V ucliterstraat G 21, 's-IIERTO Gr EIV13 OSCII, bericht hiermede de ONTVANGST der Grootste keuze in alle tot het vak behoorende Artikelen. Speciale inrichting voor het vervaardigen van Vestigt bijzonder de aandacht op zijne qual. (gouts garantées). Voor Dames 4 knoops met derbynaden f 1.25. Voor Heeren met patent sluitingen derbynaden f 1.50 het paar. Bij afname van 3 paar franco toezending. te ANDEL, zal in de herberg van J. Kalis aldaar, ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer Z. BLANKERS, op Donderdag den 18 A_pril 1889 provisioneel, en op Wijclaer den SO April 1889 finaal, telkens des voormiddags elf ure PUBLIEK \EBKOOPE\ in de Duizend Morgen te Andelsectie B Nummers 310 en 354, te samen groot 3.35.90 Hectaren. in de Peel te Veeiz, sectie A Nummer 460, groot 1.34.30 Hectare. Bij de gunning te aanvaarden. Betaaldag der kooppenningen 1 Juni 1889. levend Ital. GEVOGELTE goed en billijk betrekken wil, ontbiede prijslijsten van HANS MAIER te Ulm a. D. (Duitscbland). Groote Import. Ital. Producten. DERTIGSTE JAARGANG Prijs per jaargang: In 12 maandelijksche afleveringen van 4 a 5 vel druks, f 1,80; Weke lijks in losse bladen f 1,40. De eerste aflevering is ter inzage te bekomen bij alle Boekhandelaren en bij den Uitgever P. J. VERLOOIJ, te Rotterdam. te Andel, is voornemens in het openbaar te tegen contante betaling, op Donder, tlagf den _A_pril 1*8*89, voormid dags negen ure, ten sterfhuize van wijlen den Heer Cornelis Noorloos: Zes Paarden, waarvan één met Veulen, Vijf Sicliotten, waarvan één met Kalf, vier Vaai'zen, vier Ein- ken, drie Greiten, een Hond, Kippon, Niest, Hooi, Klaverliooi t wee Boeren- iWagens, twee Kar ren, Tilbury, Oliais, Rolwa gen, Dorschmachine, Ploegen, Sleden, Room- en Karntonnen, Alelkgei'eedseliappen, In VEERMAN's Boekhandel verkrijgbaar: houdende bepalingen tot tegengaan van over- matigen en gevaarlijken arbeid van jeugdige personen en vrouwen. X>rijsÏO Cents. Sleeuwijk Dij Gorinchem. Opleiding voor verschillende Examens. Matig kost en leergeld. Prospectussen en adressen ter informatie zendt op aanvrage de Directeur Men wachtte zich voor namaak. Ijzersteen tegf els, METSELMATERI ALEN Engelsche IJzeraardenBuizen ZEER BILLIJKE PRIJZEN! (Voorheen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf O w CONFISEUR, GLASIER, KERKSTRAAT A_ 68, 's-BOSCH. Steeds voorhanden de door mij gefabriceerde CARAMELS BOISSIES a la Vanille CARA3IEL8 au Café C A It A AI ELS an Cliocolat CARA3IELS A.ssortis C A If V AI E L fS aux Fruits CARAMELS 3IOUS IIAAGSCHE HOPJES "O ro en o p p oq O X O O p •-* p GORINCHEM, 15 April. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 508 runderenwaarvan de prijzen waren als volgt Zware kalfvaarzen ƒ200 a 260, kal/vaarzen f 120 a 200, melkkoeien 120 a 200, vaarkoeien faander- lialfjarige ossen f 80 a 120, guiste vaarzen f 80 a 110, pinken f 40 a 70, graskalveren f 20 a 50, 44 nuchtere kal veren ƒ6 12. Aangevoerd, 5 vette varkens, van 20 a 22 cent per half kilo, schapen, fa 622 biggen, 8 a 12 per stuk. Boter f 0.45 a 0.55 per half kilo, eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks, kippen f 0.80 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 15 April. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 376 runderen, 325 vette en graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 122 schapen of lammeren, 558 varkens, - biggen, bokken of geiten, paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 75 cent, 2e qual. 68 cent, Se qual. 60 cent; kalveren le qual. 115 cent. 2e qual. 105 a 95 cent, Se qual. cent; schapen le qual. 70 cent, 2e qual. 60 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 h cent, 2e qual. 25 a cent, Se qual. 23 cent, licht soort 20 21 cent, alles per half kilo. Aanvoer van Zeeuwsclie ajuin ca.II.L., prijs f a -.per kilo, Zeeuwsche eieren f 3.a 3.25. Overmaassche dito ƒ3.40 a ƒ3.60 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f -■a -.Aangevoerd - partijtjes. Zoetemelksche kaas f 15.a 18.- per 50 kilo. Aangevoerd 3 partijtjes. ROTTERDAM, 15 April. Tarwe. Jarige, puike ƒ8.50 0 8.90 goede en middelbare f 8.a 8.40. Nieuwe. De beste j 6.75 a 7.10, goede f 6.a 6.60, geringe f 5.40 a 5.90. Per 100 kilo ƒ8.a 8.75. Canada Tarwe ƒ4.75 a 5.75. Rogge. De beste f 5.a 5.30, goede en mindere f 4.50 a 4.90. Gerst. Winter f 3.60 a 4.60. Per 100 kilo ƒ6.a 6.90. Zomer f 3.25 a 4.10 Per 100 kilo f -.a Chevalier f 4.50 a 5.25. Haver. f2.a 3.75. Boonen. Bruine. De beste qual. ƒ12.a 13.goede en mindere soort f 8.50 a 11.50. Witte. De beste qual. f 8.50 a 9.50 goede en min dere ƒ6.a 8.Erwten. Kook fl.50 a 8.50. Kanarie zaad. De beste qual. f 7.a 7.50, mindere soort f 6.25 a 6.75. f 6C0 tot f 900, werkpaarden van f 100 tot f 500, oude paarden van f 30 tot f 100, veulens van t 80 tot f250, ponnies van f70 tot-f175. De handel was levendig. Er waren veel binnen- en buitenlandsche kooplieden ter markt. HeusdenUit aller naam, 15 April 1889.W. KOEK. van het i. te te BUSSUM, en Lekkerkerk. Rotterdam. Hertekade.9 Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. x/l O x w r8 CD CO O Ul

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3