Provinciale Staten, 3.35.90 Heet. Weiland 1.34.30 Heet. Weiland GENEVER, E. SCHMEINK, KIEZERS KEUSDEN. De N otaris V an Meerten Heeren Winkeliers, Dr. L'. Cr. Van Hsijst. J. Frans G-ostelie Jsn. Yerwerstraat 351, 's Herloplioscli. BOTERMIJN, Bizoncler aan te bevelen mijn ONTBIJTKOEK. Ph n 1 x -Pommade Finaal Verkoopen Fotografie Instantané, Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, effen ïéiffl" Overhemden naar maat. Glacé Handschoenen, SIGARENFABRIKANT, Maatschappij vao Brandverzekernig, gevestigd te 's Hertogenbosch. STEEN HO U W ERIJ KOEKFABRIKAK puik beste Koek levert aan uiterst lage prijzen. O; Gremengd IN'ieuws en Allerlei. A dvertentien. PUIKE OI DE SCHIEDAMMER NIGH T CAP. CORNEL1S MALINGRÉ, immlfa voor tot a.s. sai KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, te 's HERTOGENBOSCH, Tijdschrift voor fraaie jtiandwerken. Editiën van de Bazar C. E. VEHHAGEN, 'S-HERTOGENBOSCH, Chemische Fabriek, Gebr. Hoppe, 3eriijn S.W. Viaar lippen: zy sprak, voorovergebogen luister den haar zoons. \let zijn zakdoek voor den uiond, onderdrukte de burggraaf een hoestbui. Kinderen,* fluisterde de moeder, »;k ga ster ven ik gevoel het De oudste onderbrak haar, zacht ma -.r beleefd Moeder!* Zij luis erden met drooge oogen, eerbiedig en oplettend. De stervende ging voort: Weent niet bidt liever voor mg. Ik was een slechte moeder ik heb een misstap gedaan een daad, waar voor ik God vergeving heb gevraagd Eer ik voor Hem verschijn moet ik het u beken nen Zij hield een oogenblik op. En de oogen slui tend, om minder te lijden onder haar schande: »Ik heb uw vader bedrogen, uwen goeden vader. Een van u is zijn zoun niet Het is Zij wendde zich om, en stierf, met het ge laat naar den muur. Op hun teenen verwijderden zich de heeren. In de kamer er naast, zetten zij zich neder. Licht bewogen nam de markies het woord »Wg hebben zooeven de droeve bekentenis gehoord, die door den dood niet is voleindigd. Ver van mij en van u, ik ben er zeker van, is de gedachte, haar te beschuldigen, die niet meer is. Het geheim, dat ons half ontsluierd is, zal altoos onder ons blijven. Nooit zal de wereld er iets van vermoeden. Voor het oog der wereld bljjf ik, Johau, altoos de markies, ltené de graaf, en Francis de burggraaf de Guébrianges. Doch wjj weten het, dat in de aderen van een onzer vreemd bloed stroomt minder edel misschien dan dat van onzen vader; kunnen wij tot elkander in zulk een valsche en hinderlijke verhouding staan? Zou onze vrij willige on wetenheid niet schuldig zijn? Drijft het gemeenschappelijk be lang ons niet, om binnen de grenzen van het mogelijke, den twijfel op te lossen, die op onze geboorte rust zelfs al moest onze verhouding ten opzichte van een onzer er door veranderen Wat denkt gij >Ik denk,* begon de graaf, René, »dat gij gelijk hebt en ook de burggraaf is van die meening. Indien gij niets gezegd hadt, mijn broeder, zou ik het gedaan hebben. Gij zijt mij vóór geweest ik zou niet beter dan gij kun nen gesproken hebben. En om u dadelijk het bewijs van mijn oprechtheid te geven, veroorloof mij uw zorg in eens te doen verdwijnen. Ik ge loof, dat mijne moeder mij heeft willen aan wijzen mij alleen met de smartelijke ont hulling, die zij niet heeft kunnen voleindigen. Ik zal mij verklaren. Gij, Johan, de oudste, die geboren werd in hetzelfde jaar waarin het huwe lijk onzer moeder werd voltrokken wij weten wel dat gij nooit bedoeld kunt zijn. En gij, Francis, de jongste, de lieveling, die geboren werd eenige maanden na den dood van onze zuster Bertho niemand zal u voor de vrucht van een misstap onzer moeder houden. Doch ik begrijpt mij goed en bespaart u zelf, bespaart mij de pijnlijnke herdenking ik ben buiten Frankrijk geboren, toen de heer de Guébrianges gezant te Sint-Petersburg was... Mijn moeder was schoon negen- en- twin tig jaar oud men maakte haar het hof aan de schoone gezante zooals men haar noemde in een woord ik ben het, dit voel ik; en mijn moeder moge het mij vergeven, dat ik na haar laatsten snik, nog over dezen misstap spreek. Zij zelve zou het gedaan heb ben, als zij nog gekund had. Op deze wijze, volbreng ik haar laatsten wensch. Ik wacht uwe beslissing over mij.* De markies en de burggraaf waren elkander genaderd. Johan was opgestaan en zeide op kouden, hoffelijken toon Mijnheer, mijn broeder en ik danken u voor uw openhartigheid. Voor allen behalve voor ons blijft gij de graaf de Guébrianges. Doch wij kunnen niet langer samenwonen. Wanneer vertrekt gij »Na de begrafenis Zij waren teruggekeerd in de kamer en knielden bij het bed maar schrokken plotse ling. De markiezin had zich bewogen. Was zij dan slechts bewusteloos geweest? Zij richtte zich op, en viel weder in het kussen terug; doch voor zij stierf had zij duidelijk gezegd: »Het is de markieshet is Jo han Slechts ternauwernood is de stad Riga de vo rige week aan een gevaar ontkomen, dat een tegenhanger had kunnen worden van het on langs te München gebeurde. De aeht gedresseer de olifanten van den heer Arstingstall hadden in het >Circus Salomonski« eene voorstelling gegeven en zich daarbij uitstekend gehouden. Thans zouden zij afscheid van het publiek ne men, en de terugreis naar Hamburg aanvaarden. Bg de plechtige ommegang in de arena hief eensklaps de achterste der acht olifanten den slurf omhoog en begon angstkreten uit te stooten, overeenkomende met het geluid dat door eene trompet wordt voortgebracht. Dit was het teeken tot een algemeenen opstand. In plaats van de wandeling door de arena voort te zet ten, wendde zich het gezelschap dikhuiden naar den voor het publiek bestemden ingang. De por tier zag wat de dieren in den zin hadden, sloeg de beide houten ingangsdeuren dicht en ging er tegen staan. De voorste van de olifanten stapte op de deur toe, greep eene dame, die juist naar buiten wilde, met zijn slurf om het midden en zette haar onzacht op zijde; hierop gaf hg met zijn kop een stoot tegen de beide deurvleugels, dat deze openvlogen en de daar achter staande oppasser omvergeworpen werd. Nu traden de acht reuzen den coridor, die rond om den circus loopt binnen, nadat nog eerst een der olifanten den geleider der karavaan, Mr. Arstingstall, die hen wilde tegenhouden, zoo danig tegen den muur geworpen had, dat ge noemde heer vrij ernstig aan het been verwond werd. Bij het binnenstappen in den smallen -corridor zag een der voorste olifanten om en bespeurde achter de teruggeslagen deur den por tier. In een oogwenk was deze uit zijn schuil hoek te voorschijn gehaald, triomfeerend in het rond gedraaid en dan als een stuk speelgoed een eind weggeworpen. In enkele stappen waren de beesten den corridor door, nigt zon der hier en daar een venster in te stooten of andere schade te berokkenen; toen hielh u zij halt voor het loket, keken naar binnen, maar daar zij niets bijzonders bespeurden, wendden zij zich links.naar den uitgang van de achter den circus gelegen plaats, die overigens afge sloten was. In een wipje bespeurden onze snug gere gasten, hoe men de deuren, die hiertoe toegang verleenden, moest openen en nu stormde de onbeheerde troep naar binnen en voerde onder luid geschreeuw een soort krijgsdans uit die getuigenis moest afleggen van hunne vreugde. De enge ruimte bood geen uitweg en hier gelukte het den in haast toegeschoten oppassers en stalkecbts de dieren tot bedaren te brengen. Maar de al te kort genoten vrijli id scheen den olifanten bijzonder goed bevallen ie zijn; den ganschen dag gaven zij op de luid ruchtigste wgze lucht aan hunne vreugde over den goed gelukten streek en toen de dieren in den nacht naar den trein gebracht werden voor het vervoer naan Hamburg, gelukte het aan twee van hen, los te komen en in korten draf ging het naar den circus terug. Zij schenen evenwel met de plaatselijke gesteldheid nog slecht op de hoogte te zijn, want zij draafden welge moed een vreemd binnenplein op, waar zij door hun vervaarlijk rumoer de bewoners der omlig gende huizen uit den slaap wekten. Eerst na heel wat moeite gelukte het, de olifanten weer naar het station te brengen. voor de Een papegaai voor niemendal Een Chineesch chocolade-fabrikant heeft op het gebied der reclame iets gevonden, dat tot nog toe niet werd vertoond. Hij is nameljjk in het bezit van 5000 papegaaien, die het volgende versje hebben geleerd De beste Cacao is die van Ching Chang Cha, Te Peking, de hoofdstad van China. De fabrikant is van plan de sprekende vogels aan 5000 Euroopeesche winkeliers te zenden, die dan tevens zijn waar moeten verkoopen. Dat is iets voor Van Houten! MevrouwGoede hemel, wat ziet de keuken er uit! Alle potten en pannen zijn vuil, de tafel ziet er uit als van een kaarsenmakerswinkel. Je kunt den geheelen dag wel aan den gang blijven om het weer een beetje in orde te brengen. Wat heb je toch uitgevoerd? KeukenmeidOch, mevrouw, de jongedames hebben mij even gewezen hoe op de kookschool een aardappel wordt gebakken Vertel u mij eens ik ben geen koopman, wat verstaat men toch eigenlijk onder dubbel boekhouden Onder dubbel boekhouden versta ik twee boe ken, waarvan men het eene kan overleggen aan de rechtbank, maar het andere niet. Op een vrouwenhofje te Amsterdam heeft zich een eigenaardig geval voorgedaan. Sedert eenigen tijd hadden de oude juffrou wen ontdekt, dat een harer medebewoonsters geregeld eenmaal 's week een barbier in haar vertrek ontving en, door bespieding, zich over tuigd, c-at de waardige baardschrapper alsdan behoorlijk zijn ambt op de kin dier dame uit oefende. Allerlei praatjes waren daarvan het gevolg. Weldra won zelfs het gerucht veld, dat Trijntje G. eigenlijk een verkleede manskerel was, die op dear wijze de weldaden van het hofje genoot en de kuische bedoelingen van de eerzame erflaters bedroog. Het hofjesbestuur werd er zelfs in gemoeid en de zaak kreeg niet eerder haar beslag, alsvorens een te hulp ge roepen geneesheer had verklaard, dat Trijntje wel deegelijk 'n Trijntje was wier kin al leen een baardige neiging vertoonde. Caoutchouc als plavleisel. In den zomer van 1887 werd door den ingenieur Busse voor het eerst het caoutchouc als plaveiselmateriaal aangewend bij de Göthebrug in Hannover, over ongeveer eene oppe-rvlakte van 1000 vierk. meter. Nadat deze eer&te proef zeer bevredigende resul taten had gegeven, werd verleden jaar eene ge wone straat in Hannover op dezelfde wijze ge plaveid, thans over eene uitgestrektheid van ongeveer 1500 vierk. meter. Dit voorbeeld werd weldra in Berlijn en Hamburg gevolgd. Thans deelt de »Iron« mede, dat al deze proe ven uitstekend hebben voldaanhet nieuwe plaveisel vereenigt de veerkracht van het caoutcho uc met het weerstandsvermogen van graniet; het geeft in het geheel geen geraas of gedruisch en is ongevoelig voor warmte en koudehet is niet zoo glad en veel duurzamer dan asphaltvoor bruggen heeft het bovendien het groote voordeel de trillingen te verminderen. Een langdurig gebruik zal nu nog de meer of mindere kostbaarheid, in verhouding tot ander plaveiselmateriaal, moeten uitmaken. Ein bekend handelaar in effecten te Amster dam hoorde Zondagnacht geraas in zijn woning. Toen hij een onderzoek instelde, vond hg een onbekend man bewusteloos bij zijn geopende brandkast liggen. Andere personen snelden toe, men bracht den vreemdeling bij en nu kwam aan het licht, dat men met een inbreker te doen had. De man had de brandkast geopend en was toen van schrik in zwijn gevallen, omdat hg in 't meu bel geen cent waarde vond. De ongelukkige euveldader die, ten onrechte afgaande op den beroemden naam van den ef fectenman, zoozeer in zijn vooruitzichten werd teleurgesteld, werd uit medelijden niet aan de politie overgeleverd. WATERHOOGTE KEULEN. 19 April 3.39 M. boven 0. 20 April 3.22 M. 21 April 3.10 M. 22 April 2.95 M. in het Hoofdkiesdistrict Heusden. te BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Heusden brengen ter kennis van belanghebben den, dut op ZUtixrdagr den 4 IVEei a.s., des voormiddags XO ixixi*, en voorts iederen Xtittii'clag-, te beginnen om O xxxxx* des voorm. in de maanden Juni, Juli en Augustus, en oui XO xixxx* des voorm. gedurende de overige maanden, in de militiezaal van het Gemeentehuis, zal worden gehouden eene met uitloving van pï*emiën, n.l.telkens f 2.50 voor den kooper en 11.voorden aanvoerder der grootste hoeveelheid boter. te AN DEL, zal in de herberg van J. Kalis aldaar, ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer Z. BLANKERS, op "Vrijdag den «O _A_px*il 1889, des voormiddags 11 ure, in de Duizend Morgen te Andelingezet opf 8000. in de Peel te Veeningezet op f 1450. Informatiën bij Notaris YAN MEERTEN. vraagt GnèiiisÉ loste Per Flacons en per Kilo. Adres: Azijnfabriek G. YAN DER MAST, vlsschersdijk Gorixchem. lYTprk Verkrijgbaar bij Likeurstoker te Heusden. JVX3. Als bewijs van echt heid is cachet en kurk steeds voorzien van den naam der Firma P. HOPPE. (Voorheen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. De Oi.di rgcb ekemle, dankbaar voor het ver trouwen iieui sedert 1871 geschonk-n, verzoekt bij deze. we_ri ns voortdurende ongesteldheid, xxiet weder in aanmerking te komen als Candidaut bij de aanstaande verkiezing. OTERMUN uchterstraat GS 21. 's-HERTOGENBOSCH, bericht hiermede tie ON I'VANGST der Groolsie keuze in alle tot het vak behoorende Artikelen. Speciale inrichting voor het vervaardigen van Vestigt bijzonder de aandacht op zijne qnal. (gouts garantées). Voor Dames 4 knoops met derbynaden f 1.25. Voor Heeren met patent sluiting en derbynaden f 1.50 het paar. Bij afname van 3 paar franco toezending. Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden. voor het Vaste premièn. Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Willebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll; Gorinchem: O. J. Loe ven; GeertruidenbergN. Meijers; Heusden: W. Pos'humus en G. H. Malingré; Kaatsheu vel: P. van Dor'mond Gz.Sprang: J. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; lij men: A. van ckn TiUaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Rommel J. F. M. van Borckeh van Dobbe van Pelt Orthenstraatbij de Vischstraat. Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, NeutenGootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engekche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. Privaattrechters Portland-Cement e e r s t kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel- sclie en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. f 0.50 per drie maanden. Extra-Editie van de BAZAR. De abonnees op de BAZAR, die deze extra editie verlangen, ontvangen per kwartaal a f 0.50 bij het eerste en vierde No. van de BAZAR eene afïeverng, bevtiitende lo. vier bladzijden met de fijnste Handwer-patronen en begeleidende tekst en 2o. een patroon in chromolitogrwphie voor gekleurde borduursels. Voor niet-abonnees op de BAZAR is de prijs van het TIJDSCHRIFT FOOR FRAAIE HANDWERKER f 0.75 PER 3 MND. 6 nummers f 1. 6 - met 6 gekleurde platen - 1.50 6 - - 3 geknipte patronen - 1.50 6 - - 6 gekl. pl. en 3 gekn. patr. - 2. Bij AL DEZEEDITIEN kan men tegen verhooging van f 0.50 het Tijdschrift voor Fraaie Handwerken bestellen. Bij toezending van postwissel plaatse men daarop duidelijk welke editie men verlangt. Ei tg. DEN HAAG. GEBR. BELINFANTE. t vn maakt HH. Winkeliers opmerkzaam, dat hij door zgn buitengewoon groot debiet, Monsters en Prijscouranten worden op aanvrage franco en gratis toegezondeni voor baar cn baardgroei van Professor II. E. Sehneirtereit, M. T. A. M., door velr binnen en buitenlandsche autoriteiten goedgekeurd, bevordert 0"(ct laranne bi.i dames en lieeron. hetzij oud ot jong. in korten tijd eeiien weelderigeu sehooiicii liaargiyei en belet de se lui bhen vorming, liét uitvallen en splijten 'Ier baren, vroegtijdig grijsworden zoo ook kaal hoofdigheid enz. en verwekt zeüs bij jonge lieden na een kort gebruik eetien kraclirigen baardgroei. Wie liet natuurlijke sieraad van mooi haar te hebben, ot in de gevorderdste leeftijd behouden wil, gebruike alleen de l'hbni.x-l'oiniuade, d.e zoowel door eenen fijnen reuk als door billijkheid hoven alle soortgelijke fabrikaten uitmunt Verzending per post tegen vooruitzending vao het bedrag of onder rembours door de geheele wereld. Prijs per doos F. O.Sö, dubbcledoozen F. 1.80. handelsmerk. Centvaal-depot voor NederlandM. Schulz, Arnhem, Spijkerstraat. Depóts te Heusden: den heer Gerard Malingré, drogist; den heer Jan de Ronde, barbier; 's-IlertogenboschI. P. van Liempt. handelsmerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3