EXPOSITIE Modelhoeden VV\ IJILSELIXER, Appy's RolJmops Gemarineerde Haring mder loon» I lm, HEUSDEN. Th. J. JANSEN, FRONTS, BOORDEN sa" MANCHETTEN. A. VAN DER HEIJDEN, Weekers Rondvisch. Het Leven en de liegeering van Willem III, met levensgroot Portret van uitstekende gelijkenis. iCHTHEAIDEN E. SCHMEINK, Cliemisier, 9 P. J. VAN GILS, Waalwijk. Engelsch, Fransch en Duitsch hoek Wijksche Straat, Uit Bozem wordt gemeld: Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd ge leden alhier eene ou ie kinderlooze vronw stierf, in wier woning later p. ru. f 40,000 in munt speciën werd gevonden. Het bleek vi rvolgens, dat zij ook nog vrij wat vast goed enz. had bezetten. het op de verdeeling der niet on aanzienlijke nalatenschap aankomt, zijn er niet minder dan rnim 180 erfgenamen ktnun op dagen. Te Eindhoven is een tabakskerverij van de wed. Bijvoet Zonen door brand vernield. Een aangrenzende linnenfabriek bekwam veel water schade. - In de Doelstraat te Botterdam is een man van een ladder gevallen en inwendig zwaar gekneusd naar het ziekenhuis overgebracht. - Te Deventer is een persoon dood in het bed gevon den met een flescbje met vergift naast zich heb bende liggen. - Bij Venraay kwam een jongeling onder een kar en overleed aan de gevolgen. - Neeltje V., voor enkele weken gevankeljjk van Yeenendaal naar Arnhem overgebracht, als ver dacht van kindermoord, is weder op vrije voeten gesteld. - De stoomboot van Almeloo naar Zwolle is bij Vroomshoop gezonken. - Te Enkhuizen is door de politie in twee schuiten, die dienst deden bij het lichten van de spoorboot »Friesland« eenig glas, aardewerk, wijn enz. gevonden, dat uit die boot moet zijn gestolen. De zaak is in onderzoek. - Een schippersknecht is in de Konings haven te Rotterdam gevallen en verdronken. - Te Onderdendam is een 8-jarige jongen, die bij het verhuizen zijuer ouders van een volgeladen wagen viel daardoor overreden en kort daarop overleden. - Onder Traan (L.) is uit een sloot opgehaald het lijk opgehaald van een pasgebo ren jongen, met eenige steenen in een rooden zakdoek gewikkeld. - Onder IJselmonde brandde door tot heden nog onbekende oorzaak, eene boerenwoning af; een geit en een paar kippen kwamen daarbij om. - Te Venlo viel een 15-jarige timmermansjongen van een steiger, zwaar ge wond werd hij naar het gasthuis overgebracht. - Te Groningen is een 7-jarig jongentje verdron ken in het verbindingskanaal achter de gasfa briek. - In een woning in de Spaarndammer- straat te Amsterdam werd een kind door een ketel kokend water, die het over het lichaam viel, ernstig gebrand. De moeder zette daarop de kleine op een tafel, welke bij het geopend venster stond en ging heen om hulp te halen. In dien tusschentijd viel het arme wicht achter over twee verdiepingen hoog uit het venster, en bezeerde zich zóó ernstig, dat zij, hoewel nog levend, in deerlijken toestand naar het gasthuis werd gebracht. - Tengevolge van een huiselij- lijken twist wilden te Den Helder de echtelieden L. zich van kant maken. Zij poogde zich te wurgen en hij trachtte zich de polsen af te snijden. Tijdig toegesnelde hulp deed beiden be houden. - Uit het Damrak te Amsterdam is een lijk opgehaald van een jeugdig Engelsch zeeman. Aankondiging, den handel betreffende. Onder de verschillende geïllustreerde prijs couranten, die het voorjaar van 1889 heeft aan gebracht, maakt die van den heer Th. J. Jansen, bazar, te 's-Bosch een zeer gunstig figuur. Keurig van druk, goed van papier en opge luisterd door een aantal gravures, die een over zicht over het uitgebreide magazijn zeer verge makkelijken, maakt dat zij ongetwijfeld algemeen met ingenomenheid wordt ontvangen. Als een proeve der groote verscheidenheid vindt men in dit magazijn uitgebreide sortee ringen in christoffel zilver van alle gewenschte huishoudelijke artikelenhetzelfde ook verzilverd of in nickel en russisch zilver en in staal. Verder waterfilters en pendules, artikelen in palissander, schildpad, cuivrepoli, porselein, gra niet, japansch en chineesch. Ook orgels en or chestrions. Waar zouden we eindigen, indien we alles eens wilden opnoemen? We achten het daarom beter een ieder aan te raden om zelf zoo'n groo- ten catalogus aan te vragenof, wat nog beter is, eens aan dit magazijn een bezoek te brengen, wanneer men voor huishouding of voor cadeaux iets behoeft. Men zal aldaar zeker slagen. (Zie achterstaande annonce.) Aanbestedingen. Op 5 Juni a.s. zal aan het ministerie van waterstaat te 's-Gravenhage worden aanbesteed Het vormen van een gedeelte rivier van het Oude Maasje nabij Hagoort tot voorbij de Dus- sensche Gantel, onder de gemeenten Drongelen, Capelle, Meeuwen, Dussen en Waspik, provincie Noord-Brabant, behoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. (Raming f 905,600). Land- en Tuinbouw. Veeteelt. Men schrijft uit den Alblasserwaard aan het »N. v. d. D.« Dank zij het bij uitstek groeizame weder der laatste dagen is er thans zooveel gras in de weiden, dat het vee zich volop daaraan te goed kan doen. De aardappelen staan op enkele hoekjes reeds boven den grond en zullen spoedig overal voor den dag komen. De appel- en steenvruch- tenboonen zullen mild bloeiende perenboomen beloven zeer weinig. Met het teenschillen is een aanvang gemaakt de qualiteit van dit gewas laat zeer veel te wen- schen over en zal voor den handel weinig waarde bezitten. Een algemeen gebruik in Noorwegen, mis schien ook hier te lande aanbevelenswaardig, is dat men de paarden naast de ruit een emmer watf r nederzet. Opmerkelijk is het met welk een welbehagen zij nu van het een, dan van het ander gebruiken en aldus hun zoo droog maal met een dronk water afwisselen. In Noor wegen treft men maar zelden een kortademig paard aan, wat wellicht toe te schrijven is aan deze wijze van voederen. C* etluoli t en. Als allen hun plicht doen, zal geheel het vaderland welvaren. De weg des denkers loopt van gelooven tot twijfelen en wederom van twijfelen tot gelooven. Open de schatkamer van uw verstand en uwe ervaring vooreen iegelijk, die goeden raad behoeft. In het rijk der waarheid en der deugd ver werft niemand een kroon, dan die eerlijk ge streden heeft. De eenig afdoende wjjze om het kwaad te bestrijden, is, dat men zich oefent in het daaraan tegenovergestelde goede. Zonder karakter, zonder munnelijken ernst kan geen vrij volk bestaan. Laat ons het goede overnemen, waar we het ook vinden. De zedelijke meerderheid, die uit een rein en edelmoedig hart voortkomt, is tegelijk de schoonste en de iwinst gezochte van alle menschelijke heer lijkheden. Er is een fijnheid van vormen, die gepaard kan gaan aan de onkreukbaarste waarheidsliefde. Wie zekerheid verlangt aangaande den ernst zijner bekeering, hij zoeke hare vruchten in het leven. De liefde, die alles gelooft, staat boven de zelf zucht, die niets gelooft. Menschen van karakter worden niet geboren, maar gevormd door inspanning, strjjd en gebed. De drijvende kracht van een nauwgezet leven is eene verborgen wijsheid. De morgengroet beslist over veel van hetgeen de dag zal opleveren. Plichtsbetrachting is het beste geheim van alle vertrouwen en kracht. Laat ons in groote dingen niet alleen, maar ook in kleinigheden billijk wezen. Arbeid ontwikkelt de kracht en vormt den meester. Wilt gij uw kinderen goed maken, wees dan zelf goed. Wie van binnen geen rust heeft, zal nergens rust vinden. Gemengd ISieuws en .A.1]er-lei. De beroemde Russische romanschrijver, graaf Leo Tolstoi, doet sedert eenige jaren niets meer aan de schrijverij, maar houdt zich met han denarbeid bezig en met het verkondigen van een nieuw evangelie der lielde tot den naaste, der gelatenheid en van den arbeid. Onlangs zag hij, door de straten van Moskou rijdende, hoe een politieagent een boer wegens eene politieovertrediug op hardhandige wijze voortsleurde. De graaf liet stoppen, ging op den agent af en vroeg: vKau je lezen!" »Jawel", was het antwoord. Heb je den bijbel gelezen?" »Jawel!" ^Vergeet dan niet dat geboden is den naaste lief te hebben als zich zei ven." De agent keek den graaf heel verbaasd aan en vroeg op zijn beurtf »kan je lezen?" »Jawel" Heb je de politie-verordening gelezen?" »Neen." »Nu lees die dan eerst en ga dan uit preeken." Onze dienstboden. Een werkmeid in het na burige L., die zich wilde verhuren bij iemand in de gemeente P., op anderhalf uur afstands van de plaats harer inwoning gelegen, berichtte, dat ze zich gaarne aan 't hoofd des gezins wilde voorstellen. »Mijnheer," schreef ze verder, »zou er zeker niet tegen hebben, om de kosten te vergoeden van het rijtuig, dat ze van plan was te nemen!.' Bang, dat hij voor zoo'n dienst bode nog equipage zou moeten aanschaffen, zag de heer des huizes van verdere onderhandelingen met het schepsel af. Je bent nog slechter beest dan vrouw Van der Liuden (de beruchte Leidsche giftmengster), voegde gisteren op de Gelderschekade te Am sterdam een in twist geraakte vrouw haar tegen- partij toe. Deze werd hierover zoo woedend, dat zij de ander met een haarnaald een oog uit krabde. De gravin van Würbers, minnares van den Duitschen hertog, verzocht eenmaal den prelaat Osiander ook haar in het kerkgebed te geden ken. De geestelijke antwoordde: »0, dat ge schiedt reeds, wanneer de gemeente bidt: Heer, verlos ons van den booze!« Begrafenis op Zee! Hartroerend was dezer dagen op de Schiedamvan Amsterdam naar de Argentijnsche republiek, de begrafenis van de twee kinderen van Bloemsma, een knappen flinken boer uit Kollum, menschen die blijkbaar zielsveel van die twee kleinen een van zeven maanden en em van twee jaar hielden; Toen het eerste kindje stierf, moest de moeder bewus teloos worden weggedragende vader woonde de begrafenis bij, gebroken van smart. Nadat het lijkje in een kistje was gelegd, werd het door twee matrozen opgetild en op de verschan sing gezet; hier werd een strop om het kistje geslagen en nu ontblootten alle aanwezigen dat waren de bemanning van het schip, de eerste- klasse-passagiers en eenige tusschendeks-passa- giers het hoofd. De kapitein was zichtbaar geroerd. »God heeft dit kind op den Oceaan tot zich geroepen aldus sprak hij wij vertrou wen het lijkje daarom ook aan den Oceaan toe.« En op een wenk vierden de matrozen het touw i en nauwelijks had het kis'je de golven geraakt, of het schoot uit den strop en zonk in de diepte. Met een doffen slag viel de vader op het dek neer; hij noest naar zijn kooi gedragen worden. Juist op dit oogenblik stierf zijn tweede kind. Moeder (lot haar zoon, die als milicien naar de garnizoen stad vertrekt): Nog iets, Bram, als er oorlog komt, jongen, wees jij dan verstandig en bemoei je er niet mee. DUSSEN, 2 Mei. Aangevoerd 203 kilo boter. Prijs f 1.05-f 1.17. 's-HERTOGENBOSt 'H, 6 Mei. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 134 vette kalveren en 14 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 52 a 56 ct. per k.g. Den 6 Mei was de prijs der boter 1.00 tot I.30 cent. WATERHOOGTE KEULE N~ 3 Mei 3.40 M. boven 0. 4 Mei 3.33 M. 5 Mei 3.37 M. 6 Mei 3.34 M. Advert entiën. Voor de vele blijken van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Oom, betuigen wij onzen hartelijken <1 Mille. Uit aller naam, J. BRANDERHORST. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Mevrouw de Wed. KLUIT—Prillevitz, betuigt de ondergeteekende, ook namens Broeders en Zusters, haren oprechten dank. I. H. W. PRILLEVITZ. De Beschrijving beslaat een flink boekwerk, 't welk met de Plaat slechts 60 Cent kost. Verkrijgbaar in VEERMAN's Boekhandel; naar buiten franco, tegen overmaking van het bedrag. GROOTE KEUZE IN Bijzondere modellen voor lange, dikke en korte balzen. OVERHEMDEN NAAR MAAT, worden onder garantie van volmaakt passen in den kortst mogelijken tijd geleverd. 's-IïOSCH, achterstraat 31, DICKER STULTJENS, VUCHTERSTRAAT G 2, 'S-BOSCH. liet beroemde de roem van alle bestaande Elixer-soorten. Hoogste onderscheiding op verschillende Wereld tentoonstellingen. Verkrijgbaar voor Heusden en Omstreken uit sluitend bij den Heer in Wijnen en Gedistilleerd. Eenige fabrikant: Agent voor Heusden en omstreken de Heer GERARD MALINGRÉ. De eenvoudigste en goedkoopste Leiddraad om zonder onderwijzer te leeren is I )o you speak Eucflisli4? Parlez-voas Francais Sprechen 8>ie Deutsch? SERVAAS DE BRUIN. Prijs van elk fraai gebonden f 0.60. Zijn alom te bekomen. Uitgave van W. J. Thieme Cie. te Zutphen. in glazen flacons. PALING IN GELEI. Zalm, Kreeften, Sardines in blikken. JPrima Kwaliteit BIJ VAN Bazar, Kerkstraat A 118, 's-Hertogenboscli PENDULES en CANDELABRE8. Specialiteit van PENDULES in Brons, Marmer, Cuivre poli, Onix, verguld en Barbotine, aan concurreerende prijzen met Frankrijk en België. Pendule, met bronzen groep op marmer, in Renaissance-stijl met daarbij behoorende Vazen of Candelabres, het garnituur van af f42.50, f50, f60, f70, f75, f90, toten met f600. JPendnle, in echt Cuivre poli, met daarbij behoorende Candelabres, het garnituur f 50, f 70, f 90, f 100 tot en met f 300. 3Penclale, geheel in marmer, geheel nieuwe modellen, niet daarbij behoorende Vazen of Coupes, het garnituur f 35, f 42.50, f 50, f 60, f 80, f 90, tot en met f 250. Kenclule, geheel verguld onder stolp, van af f 14, f20, f30, f40, f45, f60 en hooger. Pendule, als Schild en Wapentropee (Heraldiek) in nieuw zilver, f 20. Id. geschilderd op koper, f 25. Id. in cuivre poli f 35. HPeruTule, Console, groot model, in zwart marmer, met gouden fignaen ingelegdzicht baren compensatie-slinger en beweging, met twee daarbij behoorende coupes f 72.50. Id. als boven, nieuwer model f 75. Op de prijzen der Pendules wordt bovendien 5 pCt. korting, bij kontante betaling, toegestaan zij worden verkocht met vijl jaren waarborg, hebben een langen zwaren slinger en loopen 15 dagen. Geïllustreerde prijscouranten der Magazijn-goederen wordenop aanvragegratis toegezonden. O o O O IMarktbeifichten. GORINCHEM, 6 Mei. Op dé veemarkt ■waren lieden aan- gevoerd 320 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt Zware kalf vaarzen f 200 a 230, kalf vaarzen ƒ120 a 200, melkkoeien f 160 a 220, vaarkoeien faander- halfjarige ossen 100 a 120, guiste vaarzen 100 a 120, pinken f 40 a 80, graskalveren f 20 a 40, 73 nuchtere kal veren f 6 a 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 19 a 22 cent per half kiloschapen, fa 775 liggen, f 7 a 12 per stuk. Boter ƒ0.40 a 0.50 per half kilo, eieren ƒ0.70 a 0.75 per 26 stuks, kippen f 0.60 a 0.70 per stuk. ALBLASSER WAARD, 6 Mei. In de afgeloopen week besteedde men voor zware Kalf koeien f 140 a 250. Melk koeien ƒ110 a 160. Kalfvaarzen 85 a 130. Binken f 40 a 75. Varek. faNuchtere Kalveren ƒ6.a II.Hokkeling Ossen ƒ70 a 110. Id. Stieren fa Biggen f 6.a 10.Graskalveren f a Lammeren fa allen per stuk. Varkens voor Engeland 19 a cent, id. le qual. 26 a cent per half K.G. ROTTERDAM, 6 Mei. Tarwe. Jarige, puike ƒ8.a 9.10 goede en middelbare f -.a Nieuwe. De beste j 6.75 a 7.25, goede ƒ6.a 6.60, geringe ƒ5.40 a 5.90. Per 100 kilo ƒ7.90 a 8.80. Canada Tarwe ƒ4.75 a 5.75. Rogge. De beste f 5.a, 5.30, goede en mindere f 4.50 a 4.90. Gerst. Winter f 3.50 a 4.60. Per 100 kilo ƒ6.10 a 7. Zomer f 3.25 a 4.20 Per 100 kilo f 6.50 a Chevalier f 4.50 a 5.25. Haver, 2.a 3.75. Boonen. Bruine. De beste qual. ƒ11.50 a 12.50, goede en mindere soort ƒ8. a 11.Witte. De beste qual. ƒ8.a 8.50 goede en min dere ƒ6.a 7-75. Erwten. Kook f 7.50 a 8.50. Kanarie zaad. De beste qual. f 6.25 a 7-mindere soort f 5.75 a 6.50. ROTTERDAM, 6 Mei. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 287 runderen, 152 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalveren, 148 schapen of lammeren, 483 varkens, - biggen, - bokken of geiten, paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le qual. 66 cent, 2e qual. 60 cent, He qual. 56 centkalveren le qual. 102 cent. 2e qual. 85 a 80 cent, Se qual. cent; schapen le qual. 65 cent, 2e qual. 55 cent, alles per kilovarkens le qual. 26 h cent, 2e qual. 25 a cent, Se qual. 24 cent, licht soort 21 a 20 cent, alles per half kilo. Aanvoer van Zeeuwsclie ajuin ca.ILL., prijs f -. a -.per kilo, Zeeuwsclie eieren f 3.u. 3.10. Overmaassche dito 3.30 a f 3,40 de 100 stuksSchepkaas per 50 kilo f a -.Aangevoerd - partijtjes. Zoetemelksche kaas f 17.a 19.per 50 kilo. Aangevoerd 10 partijtjes. Eethen25 April 1889. Ileusden2 Mei 1889. der door en Uittreksel uit den offic. Prijscourant: De groote verscheidenheid der modellen laat verder niet toe eene meer gedetailleerde opgave te leverenen worden daarom de photographieën der pendulesop aanvragetoegezonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3