EXPOSITIE elhoeden Billartfabriek BEEKVLIET. 20 Mei a.s. C. r. CORDES. Gemarineerde Haring fel HEUSDEN. Jan van Houten. stoom-lioutzaaeru en schaverij „DE LI1TG-E." GORINCHEM. A. DEN DEKKER, aftredend lid, Almkerk. G. BRANDERHORST JOHZ., Mr. P. C. 'tHOOFT, MrWa Da Bosch te 's-Bosch, J. J. van Tienhoven van den Bogaard1 üu den Dekker te Aimkerk, eene Feestaitvo Chr. KUIJK, Oppert 148. Rotterdam. Weekers Rondvisch. Nieuwe Bedden winkel Ter vervanging van Dr. Van Heijst als Lid der Provinciale Statenwordt allen Kiezers met den meesten aandrang aanbevolen: Advocaat en Procureur. Kiezers voor de Provinciale Staten m g Ts 89. f,r- A. Richelle. het 40-jarig Jubileum 's-BOSCH, aan de Parade St. Jacobs Maa stoppels. S paling in gelei. Zalm, Kreeften, Sardines lioek Wijksche Straat, MANUFACTUREN- De Kapokbedden HOUTHANDEL. Centrale anti-revolntionaire kiesvereenlging „Nederland en Oranje" in het provinciaal kiesdistrict Heusden. Men zie verder de onderteekende strooibiljetten. in het district Heusden! Yele Kiezers van verschillende richting. Raamsdonk is bij een twist een arbeider met een bierglas zoo ernstig aan het hoofd verwond, dat men voor zijn leven vreest. - Ouder GorreJijk zijn 8 runderen in het land door den bliksem gedood. Te Dreumel sloeg Maandagmiddag dbliksem in de woning van den heer A. v. K- ssel, waar door zij geheel afbrandde. Dinsdag namiddag bar.-lte op nieuw een on- weder boven Steenbergen los, wederom met eene hevige hagelbui, met het onoe!ukkig gevolg dat eene schuur in het Oudland, toebehoorende aan den heer A. T., in huur bij C. E., door den bliksem getroffen en in asch gelegd werd. Het daarin aanwezige hooi, stroo, eene geit en eeoige landbouwgereedschappen werden mede eene prooi der vlammen. De brandweer was spoedig tegen woordig, doch kon niets anders doen dan de om liggende gebouwen beschermen. De schuur was verzekerd, de inboedel niet. Ook boven Leerdam ontlastte zich eene hevige onweersbui. Gedurende een uur vielen er ka^el- steenen (stukken ijs) ter grootte van duiveneieren. Vele glasruiten werden verbrijzeld, vooral van de dakvensters. In de tuinen ziet het er treurig uit; de jonge groenten, de bladeren en bloesems der boomen zijn vernield. Tijdens het onweder dat Dinsdagmiddag over Tilburg woedde, ontstond door het inslaan van den bliksem brand bij den landbouwer L. Smul ders in de Gasthuisstraat, tengevolge waarvan het bovengedeelte van het woonhuis met al het daarop aanwezige eene prooi der vlammen werd. Het vee en den inboedel heeft men nog intjjds kunnen redden. Alles was tegen brandschade verzekerd. Door het inslaan van den bliksem is de wo ning van de steenfabrieksbaas A,, te Erlekom onder Tubbergen, geheel in den asch gelegd, terwyl een stapel turf mede daardoor eene prooi der vlammen werd. Onder Njjkerk is een arbeider, op het land werkzaam, door den bliksem doodelijk getroffen. Inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Heusden Gezien de artt. 6 en 7 der wet van den 2en Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrich tingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Doen te weten dat op heden ter Gemeente- Secretarie ter inzage zijn gelegd en aldaar kun nen worden ingezien, Een verzoek met bjjlagen van A. S. Spieren- burgh om vergunning tot het oprichten van eene smederij in het pand, kadastraal bekend gemeente Heusden, Sectie A No. 90, gemerkt wijk A No. 120, gelegenheid in de Hoogstraat; Dat op Woensdag, den 22 Mei 1889, des voormiddags ten 11 ure, in het Raadhuis dezer gemeente ten overstaan van een lid van het dagelijksch bestuur gelegenheid zal worden ge geven om tegen het oprichten dezer inrichting bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, en dat zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip, op de Secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schriftu ren kunnen kennis nemen. Heusden, 8 Mei 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JL5 u. r e rlij it e tSttmci. Heusden, van 2 tot 9 Mei. Getrouwd: Johannes Cornelis Josephus van Eggelen, 27 j., en Catharina Maria Kus- ters 25 j. Meeuwen, c. a. van 1 April tot 1 Mei. Geboren: Arnoldus, z. v. Jacobus de Rooij en Geertrui in 't Yeld. Overleden: Jacomijna Groeneveld, 73 j., wed. van Picter Sterkenburg. Land- en Tuinbouw. Veeteelt. Het is enkele jaren geleden dat sommige dor pen in den omtrek van Heusden, bij zomer, geen enkel blad aan den boom vertoonden. De oor zaak hiervan is het nietige rupsjedoch dat bij milliarden ten strijde toog en alles vernielde wat het op zijn weg ontmoette. Deze week meenden we op den weg naar Els- hout, en wel tusschen het fort en het dórp, eene aanwijzing te zien, die niet veel goeds voorspelt, Bij gebrek aan boomen, daar ter plaatse, hadden de rupsen een viertal telegraafpalen tot hun slachtoffer willen maken. Bij honderden zag men daarlangs kleine rupsjes, ter lengte van een centimeter, naar boven werken, om boven ge komen de porceleinen potten te bezetten, die dan ook niets meer van hun witte kleur vertoon den maar compleet zwart zagen. W ij moeten hieruit afleiden, dat de rups zich voorstelt, op sommige plaatsen weder geducht te gaan huishouden en geven hieraan algemeene bekendheidomdat het mogelijk nu nog tijd is, het kwaad te keer te gaan voor de kleine rups tot haren wasdom is gekomen. Zijn er onder onze lezers, die hieromtrent eenige nuttige wenken willen mededeelen, dan zullen die door ons volgaarne worden opgeno men en wp vertrouwen dat daardoor aan den landbouw een grooten dienst zal bewezen worden. Gemengd INieuws en .Allerlei. Ieder weet dat de Amerikanen niet spoedig verbaasd zjjn. Er openbaarde zich evenwel een zekere verbazing onder het publiek, toen het »Jonrnal de San-Fransisco de volgende aankon diging bevatte: »W ie wil twee duizend dollars met eten ver- uioneu Deze som zal door Mr. Mathew Pep permint in goud betaald worden aan de eerste vijf burgers, die a.s. Zaterdag met hem in het Continental Hotel willen dineeren. Muur voor op de som te mogen rekenen moet de eerste gast in tegenwoordigheid van den heer Pepper- uiiiit eene levende rat opetende tweede een salade vat) dui/.endpootende derde een rauwe slang; de vierde een schotel konijnenoog-u met azijnde vijfde een papierbrij. Het bericht eindigde met de waarschuwing aan eventuëele belanghebbenden, dat de eerste, die zich zou aanbieden, de eerste keuze van de schotel zou hebben. De advertentie trok de aandacht van een groot aantal aan lagerwal gekomenen in de groote stad, ongelukkige spelers, geruïneerde on dernemers van mijnwerken, gefailleerde koop lieden etc., zoodat de heer Peppermint een groot aantal bezoekers aan het Hotel Continental ont ving, allen lieden, die gaarne de twee duizend dollars wilden winnen. Maar getrouw aan zijn woorden koos hij de eerste vijf, die zich aanmeldden, vijf doodarme drommels, die hem beloofden, alles te doen, wat hjj van hen zou eischen. Peppermint beloofde hun trouwens, dat hij hun, behalve de in de advertentie genoemde schotels, een keurig diner met de fijnste wijnen zou aanbieden. En hij deed dit inderdaad. Den volgenden Zaterdag precies zeven uur waren de gasten ter bestemder plaats, reeds by voorbaat bleek van waliging, maar vastberaden, als soldaten, die iti het vuur moeten. De maal tijd begon met een uitmuntende schildpadsoep, waarbjj een glas sherry gedronken werd. Hierop volgden nog tal van echt Amerikaansche ge rechten en Fransche wijnen, waarvan de minste 25 francs de flesch kostte. Dit alles was echter niet in staat, de gasten van Peppermint in een goed humeur te brengenzij dachten maar voortdurend aan de beloofde twee duizend dollars, toen zjj onverwachts vijf bedienden met de levende rat, de salade van duizendpooten, de stukken rauwe slang, den schotel konjjnenoogen en de papierbrij zagen binnenkomen. De heer Peppermint stond op, stelde een toast in op den president der Yereenigde Staten en gaf te kennen, dat een orkest het volkslied zou spelen, om den vjjf mannen, die zijne uitnoo- diging hadden aangenomen, een hart ouder den riem te steken. Daarna verklaarde hij den aan wezigen wat hem op het denkbeeld van dezen zonderlingen maaltijd gebracht had. »Toen ik arm was,« zeide hij, »zei ik dikwijls tot mij zeiven, dat ik voor een paar duizend dollars onverschillig wat zou opeten, maar nie mand bood mij ooit de gelegenheid aan, om op deze manier mijn fortuin te maken. Nu ik rijk geworden ben, beschouwde ik mijn plicht, mijn medeburgers dergelijke gelegenheid aan te bie den. Gaat uw gang heex'en, mijne dollars liggen gereed. En nu, terwijl de muzikanten het Yankee Doodle begonnen, zag men een afschuwelijk schouwspel. No. 1 scheen zooveel moeite te hebben met zijn rat, die hem zelfs in den neus beet, dat hij aan het achtereind begon, in weer wil van de kreten van pijn, die het dier uit stiet, over No. 2 zwijgen wij maar, het denk beeld vervult reeds met afgrijzen. Niets kan het denkbeeld geven van het melancholische gezicht, waarmee No. 3 zijn rauwe stukken slang opat, of het mocht al No. 4 zijn, die zich verbeeldde dat de konijnenoogen hem voortdurend ontsteld aankeken. Het best hield zicj^ No. 5, die zijn met suiker bestrooide brij kalmpjes opat. Dat duurde ongeveer een kwartier. Peppermint volgde met een belangstellend gezicht het gedrag van zijne gasten en naarmate zij zieker werden, scheen hij meer tevreden. Toen hij zag dat zij bijna gereed waren, riep hij hoera, zeide dat hij de twee duizend dollars ging halen, verliet de kamer en kwam niet terug. Natuurlijk moesten zijne gasten ook nog de kosten van den maaltijd betalen, die voorafge gaan was en daar zij hiertoe niet in staat waren, zette men hen gevangen, terwijl de afschuwelijke Peppermint San Pransisco verliet met vier dui zend dollars, die hem de verfoeielijke grap op gebracht had. Want deze schelm had tegen buitensporig hooge prijzen de kleine kijkgaatjes verhuurd, die hij in het beschot van de aan grenzende zaal had laten boren, en waardoor men alles kon zien, wat in het aangrenzend vertrek voorviel. CORRESPONDENTIE. In ons volgend nommer zullen wij beginnen met een nieuw feuilleton, »Cola« het nieuwste werk van Sara Hutzier. Het doet ons genoegen dit reeds dadelijk na de verschijning in Duitschland onzen lezers te kunnen aanbieden. De ondergeteekende bericht bjj deze, dat hij zich op 12 Meia.S. te Heusden zal vestigen als Genees-, ITeel- Y er'losliïind-igfe. i i De Haraionie »de Eendracht* van Herpt en Bern zal np IVIatiiaclas*- 13 Z\fei 1889, des avonds teu 7Y2 ure, in de Zaal »Concordia« van den Heer J. BOEREN, ter gelegenheid van van onzen geëerbie ligden Koning geven (met medewerking) voor H.H. Honoraire Leden met hunne Dames. DICKER STIJETJE.vs, VUCHTERSTRAAT G 2, 'S-BOSCH. FOTOGRAFISCHE De gewone jaarliiksche l'A 111 )TPN MARKT z>.l gehouden worden Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverfin alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantane procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. 500 jaar oude beroemde echte^Sdiuizmai kc! Depotste Heusden M. J. Rooijukkers, Grossier s-Boscli P. van Liempt, Ververstraat; Zaltbom- mel Math, van der Vegte, Drogist en bijna alle groote Apotheken en Drogisten in Nederland. in glazen flacons. in blikken. JPrima Kwaliteit Langendjjk, Wijk B 214, Gorinchem. VEERE\ BEDDEN, voor de kwaliteit wordt ingestaan. van f 11. r 13 en t' ÏO. zjjri ontegenzeggelijk de beste die men ergens ter wereld voor dezen prijs koopt. Voor de aanstaande verkiezing van leden voor de Provinciale Staten op Dinsdag 14 Mei a.s., ziju door bovengenoemde kiesvereeniging in hare vergadering van 7 Mei, tot candidaten gesteld, de Heeren: Landbouwer te Genderen. Advocaat te 's-Bosch. J. DEN BOER, Voorzitter. E. HAAN, Secretaris. Die ware verdienste op prijs weet te stellen, stoort U niet aan hen die alleen partygeest op het oog hebben, maar stemt Dinsdag 14 Mei weder de aftredende leden: die steeds het bewijs gaven, dat zij in de gewestelijke vergadering een waardige plaats beklee- den en in alles het belang van het district voorstaan. BEKENDMAKING. H. J. van Eggelen. IIoncoof. Een ongunstig voorteelten. Een afschuwelijke maaltijd. O O M arktberichten. ROTTERDAM, 7 Mei. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 1879 runderen, 174 vette en graskalveren, 217 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, varkens, 168 liggen, lokken of geiten, 11 paarden, 2 veulens, 1 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 66 cent, 2e qual. 60 cent, Se qual. 56 cent; kalveren \e qual. 100 cent. 2e qual. 85 a 80 cent, Se qual. ce'itschapen le qual. 65 cent, 2e qual. 55 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 ii cent, 2e qual. 25 a cent, 3e qual. 24 cent, licht soort 21 a 20 cent, alles per half kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 158/8 en 101/16 ton benevens 1168 stukken van een half kiloprijs le qual. f 48, 2e qual. f 42, Se qual. f SS, per half kilo f 0.55 a 0.70. Stieren f 70 200, hokkelingen dito f a melk koeien ƒ140 a 230, kalf koeien f 160 a 290, vaarzeu f 60 a 130, pinken f 50 a 100, graskalveren f a paarden f 30 a 55. Advertentiën. Spreekuur: Van i tot 2 uur namiddag. DER Paardenmarkt te Ongeëvenaard tegen maag en darmcatarrh, maagkramp en zwakte, koliek, zode in de maag, slecht riekenden adem, het oprisping, walging, braken, opzwelling, geel zucht, milt, lever en nierziekten, hardlijvigheid enz. Nader omschreven in de bij iedere flesch gevoegde prospectus. Verkrijgbaar in bijna alle Apotheken en dros in flesschen A fl. 0,60, groote flesschen fl. 1,20. Het boek „Ziekentroost" wordt op aanvrage gratis en franco aan ieder adres gezonden. Men wordt verzocht hetzelve per briefkaart of direct, of bij een der onder staande depothouders te bestellen. Ceutraal-Depot Dr. Bödiker Co., Emmerik. en BIJ EN op trouw, Woont niet meer op 't hoekje Langen- dijkdoch schuins daar tegenover, naast het Sigarendepöt van de heeren Bokle. A J. 1LOEFF,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3