Notaris BOLL Een lleerenliuis E. SCHMEINK, EXTRA STOUT, Fotografie Instantané, HEUSDEN. J. Frans Orostelie Jzn. Mr. JAN DE BERGH, PRACHTIGE KEUZE V OLLENHOVEN'S SIGARENFABRIKANT, Terwerstraat 351, 'slertoptacï. Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN. STEENHOUWERIJ Mr. W.D.BOSCH Hz. EKF en TUIN, voor Dames en Heeren. Glacé, 4 knoops voor Dames f 1.25, patentsluiting voor Heeren f 1.50. Yuchterstraat 21, 's-BOSCH. gevestigd te 's Hertogenbosch. Ulo bestendige Lezer. Advertentiën. veilen en verkoopen Notaris te 's-Bosch, zal aldaar in bet Koffiehuis »het Parlement", NV oensdag 5 Juni 1889 Veilen en NV"oenstlag-19 Juni 1SSO finaal V ERKOOPEN, telkens des voormiddags ten elf uur Een uitstekend perceel KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, te 's HERTOGENBOSCH, BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethonders der gemeente H e n s d e n ontvangen hebbende aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Comuiis<aris des Konings in deze provincie van den 3atdeeling (Bijblad No. 46). Gelet op de 2e zinsnede van art. 139 der Wet van 19 Augustus 1861 (Staatsblad) lio. 72). Maken bekend Dat het te houden ond-r/.o -k (inspectie) van de verlofgangers der Nationale Militie in deze provincie, voor deze gemeente zal plaats hebben op Zaterdag den 8 Juni a.s. des voormidJags om 11 ure ten raadhuize der gi-meente. Dat tot de bijwoning van die inspectie zijn gehouden Alle verlofgangers der militie te land, die vóór 1 April dezes jaars in het genot zijn ge steld van onbepaald verlof (ook die der lichting van 1884) om het even tot welke lichting zij behooren. Dat de voorschriften der aangehaalde Wet onder anderen luiden als volgt: Art. 140. De verlofganger verschijnt bij bet onderzoek in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zak boekje en van zijn verlofpas. Art. 141. Behoudens het bepaalde in art. 130 kan een arrest van twee tot zes dagen, te on dergaan in de naastbij gelegene provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest, door den Militie-Commissaris worden opgelegd aan den verlofganger: lo. Die zonder geldige reden niet bij het on derzoek verschijnt; 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder gel dige reden, niet voorzien is van de het in voor gaand art. vermelde voorwerpen: 3o. wiens kleeding- of uitrusting-stukken bij het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont. Art. 142. Is de verlofganger, wien krachtens het voorgaand artikel arrest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig dan kan hij dadelijk onder verzekerd geleide in arrest worden gebracht. Is hij niet tegenwoordig en onderwerpt hij zich niet aan hem opgelegde straf, dan wordt hij, op schriftelijke aanvrage van den Militie- Commissaris, te richten aan den burgemeester der woonplaats van dien verlofganger, aange houden en onder verzekerd geleide naar de naastbij gelegene provoost of het naastbij zijnde huis van van bewaring of arrest overgebracht. Art. 143. Onverminderd de straf, in art. 141 vermeld, is de verlofganger verplicht, op den daartoe door den Militie-Commissaris te bepalen tijd en plaats, en op de in art. 140 voorgeschre ven wijze, voor hem te verschijnen om te wor den onderzocht. Art. 144. De verlofganger, die zich bij herha ling schuldig maakt aan het feit, sub 4° van art. 141 bedoeld, of niet overeenkomstig art. 143 voor den Militie-Commissaris verschijnt, of, aldaar ver schenen zijnde, in het geval verkeert sub 2° en 3° van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. Dat zij de verlofgangers verder opmerkzaam maken, dat zij gedurende den tijd, dien het onder zoek duurt, en in het algemeen wanneer zij in uniform gekleed zijn, volgens het aangehaald art. 130, 2e en 3e lid der wet, worden geacht onder de wapenen te zijn, en het crimineel wetboek en het reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande op hen van toepassing is. En opdat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze na afkondiging op de ge wone wijze, worden aangeplakt ter plaatse waar zulks te doen gebruikelijk is. Heusden, 20 Mei 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. Honcoo?. r Burg-erlijlie Stand. Woudrichem, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: Philip Jacques van Vries land, 23 j., met Saartje Kalker, 19 j.Hendrikus Cornelis Dekker, 27 j., met Anneke van Stigt, 31 j. Getrouwd: Johan Adriaan Kentie, 30 j., met Adriana Willemina Bron, 18 j.; Jan Johannes Verhoeff, 26 j., met Lena Hendrika Struik, 24 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. C. Viveen en A. Baks; Cornelia Fransina, d. v. F. A. Viveen en J. v. Tilburg; Jan, z. v. M. Ruis en J. Wil- lernseCornelia Hendrika, d. v. H. Krielaart en A. van der KaaLetta, d. v. N. Borg en J. G. van Vugt; Adriana Catharina, d. v. A. H. Bron en S. G. Schoon; Jan Willem, z. v. J. H. van Moock en A. A. van de Koppel. Overleden: Grieta Maas, echtg. v. Gijs- bert Hartman, 43 j.; Egbert van Straten, 2 m.; Jakob Baks, wed. v. Maria Ottevanger, 79 j. Jenneke Dankers, wed. v. Jan Hendrik Frans Bron, Daniëlszoon, 66 j. MtKummÊÊÊiÊKmitaÊamBÊamamBuaamtm^mam*eÊamBUMBËammmsÊmaaiUÊammmmmÊmsma INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Gij die steeds eenige ruimte in Uw blad be schikbaar hadt, waar die gevraagd werd om eene zaak van algemeen belang te bespreken, wilt nu ook eenige ruimte inwilligen voor het navolgende: Nauwelijks heeft de maand Mei aan het vrien delijke eiland Nederhemert een verjongd en ver- frischt aan schijn geschonken, of zoowel te Heusden als in zijne omstreken maakt men zich illusiën om van de schoone wandelplaatsen in het plant soen te Nederhemert te profiteeren, die de Baro nesse Van Nagell, Vrouwe van Nederhemert voor het publiek toegankelijk stelt. Eén bezwaar is echter daarbij in den weg ge treden, een bezwaar, groot genoeg om b. v. Dames den overtocht te beletten. Er is n.l. geen bel, om het sein tot den veerman te richten en het is van Dames niet te vergen, dat zij staan te roepen om op vijfhonderd meter afstands door den veerman binnenshuis te worden gehoord. Hoe dat inconvenient ontstaan is, weet ik niet zeker; maar ik vernam dat er het vorig jaar een nieuwe bel was aangebracht. I enkele dagen in baar lustigen klank mocht heugen, om toen reeds gebarsten ziin kort ver heugen, om toen reeds gebarsten zijn kort aan- zyii t j betreuren en dit aan de schenkster den lust benam haar weder door eeue andere te doen vervangen. Ook vernam ik dat destijds een on derzoek naar het beschadigen dier b l is inge steld, waarvan het resultaat was, dat. hierbij geen kwaadwilligheid in het spel is geveest; maar wel dat de bel te hoog was gehangen en o o tdkeus met het dakje daarboven gesteld, in aan- rakiug kwam, waarvan ééue aanraking te ge voelig schijnt geweest te zijn. Is dit aldus, och dat men zich dan hierover ontferme en Nederhemert voortaan niet meer alleen bereikbaar stelle voor de snoode woeste bengels, die de reis kosteloos achterom maken, om vervolgens aldaar nesten van botvinken en andere zangvogels te gaan berooven, waartegen meerder gewaakt diende te worden; maar dat de weg voor een netter publiek ook weder ge opend zij, dat door zijn zedelijk overwicht ook zal medewerken, om het genoemde kwaad zoo veel mogelijk tegen te gaan. Mocht mijne stem niet blijken te ziju -an dien »eens roependen in de woestijn. Cm «MliXttll t en. Zonder geestkracht verdooven de besle krach ten van ons gemoed. Er is tondel in ons, die op vonken wacht. Iedereen kan zonder ijdelheid zeggen, dat hij schrander is, dat hij gevoel, smaak en fantasie heeft, maar niemand mag zeggen dat hij geestig is evenals men zich gezondheid en kracht durft toekennen, maar niet de schoonheid. Gevaarlijk is de gave der geestigheid, als zij niet door deugd en menschlievendheid getemperd wordt. Iedereen beklaagt zich over zijn geheugen, maar niemand over zijn oordeel. Een open, vriendelijk gelaat, niet blode, niet driest, zal by iedereen eene goede ontvangst vinden. Aanbestedingen. Aan het Dep. van Wat. te 's Hage zal worden aanbesteed 19 Juni. Het onderhoud en herstel der wer ken van de Nieuwe Maas, het Scheur en aan den Hoek van Holland, uitmakende den water weg langs Rotterdam naar Zee, in 2 perc.raming 1 p. f 20450, 2 p. f 123000, aanw. 12 Juni. Aan het Prov. Best. te Haarlem 23 Mei. Het herstellen van buitengewone stormschade aan verschillende hoofden op het Noorderstrand van het eiland Vlieland; raming f 16000. 13 Juni. Het bouwen van een pontwachters- woning nabij de Jacob Klaassensluis, behoorende tot de werken van het Noordhollandsch kanaal raming f 5075, aanw. 6 Juni. 13 Juni. Het maken van eene brugwachters woning bij de vlotbrug aan het Zuideneinde van Koedijk, behoorende tot de werken van het Noordhollandsch kanaal; raming f 4500, aanw. 6 Juni. 20 Juni. Het maken van eene brugknechts- woning bij de vlotbrug te Westurafsdijkraming f 3800, aanw. 13 Juni. Aan het Gouvern. te Zwolle: 7 Juni. Het maken van werken tot verbete ring van de buitenhaven der kleine schutsluis en bij behoorende werken te Zwartsluis, behoo rende tot de werken van het Meppeler diep raming f5600, aanw. 31 Mei. 14 Juni. Het aanbrengen van voorzieningen aan de kanaalboorden van de Willemsvaart; ra ming f2900, aanw. 1 Juni. Aan het Prov. Best. te Leeuwarden 7 Juni. Het maken van een besteend aanleg- hoofd met houten steiger op het Wad ten zuiden van Nes op Ameland; raming f 12500, aanw. 31 Mei. 7 Juni. Het onderhoud van de Rijks-haven werken te Lemmer en te Taeorijl tot 31 Dec. 1889; raming f1720, aanw. 1 Juni. Aan het Prov. Best. te Maastricht 17 Juni. Het bouwen van een veerpont en het leveren van een geerkabel aan het Rijksveer te Baarlo; raming f2400, aanw. 8 Juni. WageningenWandelwegen Maken u ten heerlijk oord Waar de voet zich wende Aan het schoon geen ende Overvloed, wat oog en hart bekoort! Allerwegen Bloemenzegen, Die den wandlaar tegenlacht; Schaduwen en lichten Doen de vergezichten Prijken met een luistervolle pracht! Zich vermeien In de reien Van uw heuvlenwat geneugt! Als de vogleukoren Zich om strijd doen hooren Schatting brengend aan de levensvreugd. Heldre stroomen Keur van boomen Sieraad zijn ze van uw grond; Weiden uitgelezen, Akkers onvolprezen Spreiden bloei en welvaart in het rond. Waar het schoone Zich vertoone Rijze een danklied uit 't gemoed Dat geen lage driften Iemands vreugd vergiften Hun genot alléén brengt duurzaam zoet. 't Hart naar boven God te looven, Die het al te voorschijn riep Ja, dat elk beraden, Ieders woord en daden Eeren Hem, die zulk een feestdoscn schiep NXai-ltrbericliten. HEUSDEN, 11 Mei. Op de botermijn wa ren heden aangevoerd 119,3 kilo. De prijs varieerde van f 1.16 tot f 0.92. lloevpfJIioirl TKonrl TT Oudheusden te Hedikhuizen. Koopster der groot ste hoevoelheid vrouw G. v. Diessen te Heusden. 's-liERTOGENBOSCH, 20 Mei. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 113 vette kalveren en 13 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 44 a 53 ct. per k.g. Den 20 Mei was de prijs der boter 0.90 tot 1.10 cent. GORINCHEM20 Mei. Op de veemarkt maren heden aan gevoerd 262 rum! ren, waarvan de prijzen waren als volgt: Ztcare kalfr aarr n f 200 a 240, kalfvaarien ƒ120 a ISO, melkkoeien ƒ130 a 200, vaarkoeien f 110 a 150, ander- half jarige ossen ƒ100 a 120, guiste vaarzen ƒ100 a 130, pinken f 40 a 80, graskalveren f 20 a 40, 81 nuchtere kal veren f 6 a 14. Aangevoerd 2 vette varkens, van 19 a 21 cent per half kilo, schapen, f a 530 biggen, 8 a 14 per stuk. Boh-r f 0.50 a 0.60 per half kilo, eieren f 0.70 a 0.80 per 20 stuks, kippen f 0.70 a 1.per stuk. ROTTERDAM, 20 Mei. Tarwe. Jarige, puike f 7.50 a 8.50 goede en middelbare f a -.Nieuwe. De beste J 6.75 a 7-25. r/o ede ƒ6.a 6.40, geringe fa.a 5.60. Per 100 kilo f 7 50 a 8.25. Canada Tarice ƒ5.25 a 5.70. Rogge. De beste f 5.a 5.30, goede en mindere f 4.50 a 4.90. Gerat. Winter f 3.50 a 4.40. Per 100 kilo f -.a -. Zomer ƒ3 20 a 4.00 Per 100 kilo ƒ-.a Chevalier f 4.50 a 5.25. Haver, 2.a 3.75. Boonea. Bruine. De beste. qual. ƒ11.50 a 12.goede en mindere soort ƒ7. a 10.50. Witte. De beste qual. f 7.a 7.50 goede en min dere ƒ6.a 6.75. Erwten. Kook f 7.25 a 8.25. Kanarie zaad. De beste qual. f 6.25 a 6.75, mindere soort f 5.25 a 6.—. Per 100 kilo f a ROTTERDAM, 20 Mei. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 171 runderen, 186 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalveren, 281 schapen of lammeren, 461 varkens, - biggen, bokken of geiten, - paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen \e qual. 68 cent, 2e qual. 62 cent, Se qual. 58 centkalveren \e qual. 100 oent, 2e qual. 90 a 80 cent, Se qual. cent; schapen le qual. 65 cent, 2e qual. 55 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 it cent, 2e qual. 24 a cent, Se qual. 23 cent, licht soort 20 a 21 cent, alles per half kilo. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin ca.II.L., prijs f -. a -.per kilo. Zeeuiosche eieren ƒ3.a 3.10. Overmaassche dito f 3.30 a f 3.40 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 7a 9.Aangevoerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas ƒ17.a 20.per 50 kilo. Aangevoerd 20 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 17 Mei 3.14 M. boven 0. 18 Mei 3.36 M. 19 Mei 3.37 M. 20 Mei 3.40 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Veranderlijke wind. Voor de talrijke bewijzen van deelneming op 12 en 15 dezer ontvangen, aan allen onzen oprechten cltinlt. n C. DE MOOR. ?i A' DE MOOR- 21 Me' I889' Heikoop. Onder dankbetuiging voor het gedurende vier-en-twintig jaren genoten vertrouwen, heeft de ondergeteekende de eer, aan de Kiezers voor de Provinciale Staten in het district Heusden mede te deelen, dat hij bij de aanstaande herstemming NIET in aanmerking wenscht te komen. 's-Bosch, 17 Mei 1889. te Bintherzal voor den WelEdelgeboren Heer Mr. I. R. E. Uijtermark Rietvelt te Gorinchem, publiek Provisioneel op 23sEtte:r<:lagr 25 NTei 1889 en Finaal 14 dagen later, dus op Zater dag- S .Juni 1É8SO, telkens des voormiddags 11 uur, bij H. Mourik te Heusdenbinnen de stad Heusden, MKT staande en gelegen in de Putterstraat, bewoond geweest door den Heer Notaris De Gikr, kadas traal bekend sectie A No. 318, groot 2 Aren 81 Centiaren, bevattende 3 beneden- en 3 boven kamers, groote Kelder, Keuken, Zolders enz. enz. HOOILAND, ter plaatse de Waarden, gelegen te Bern onder Herpt, uitmakende het niet onteigend gedeelte van het zoogenaamd Langezand, kadastraal be kend onder sectie A nommer 7, zijnde het te verkoopene in het geheel groot 4 Hectaren 82 Aren. Dit perceel heeft, met inbegrip van het door den Staat onteigend gedeelte ter grootte van 1 Hectare 6 Aren 80 Centiaren, over de laatste acht jaren gemiddeld f 1032.60 's jaars opgebracht. Dit pand zal zoowel in ééne massa als in vijf perceelen en 2 ondermassa's worden geveild. Te aanvaarden bij de betaling der kooppen- IN Qualiteit gegarandeerdJ. afname van 3 paar franco toezending. Verkrijgbaar bij Specialiteit in Handschoenen, HoutwarenWaal- en IJselsteenenRoode en Blauwe PannenRoode en Blauwe 1 'lavuizen, Witte en Gemarmelde Muurtegeltjes Oosterhoutsche en Fransche Ovenplavuizen, Kalk en Tras. ad 15 Ct. per flesch. Op fust aan brouwerjj- prijzen. Agent voor Heusden en omstreken de Heer GER ARD MALING RÉ. Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden. voor, het Vaste premiën. DirecteurJhr. P. J. van der Does de Willebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, EethenM. A. BollGorinchemC. J. Loe ven GeertruidenbergN. MeijersHeusden W. Posthumus en G. H. Malingré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Slij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: J. F. M. van Boeckel. (Voorbeen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverf, enz. enz. enz. van Dobbe van Pelt, Orthenstraat, bij de Vischstraat. Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3