„MAASSTROOM HOOIL A ND, W. J. ROOIJAKKERS, u ia e TILLEE Rijtuigveiiiuurder. Oiiikisifinscta, Dwerenscta en Droielen- schen Zeedijk. WULLINGS. H EU S D E N. Het Leven en de Kegeering van Willem III, met levensgroot Portret van uitstekende gelijkenis. Mr, JAN DE BERGH, pde Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Hensden", Tabak, Sigaren, Zonder onvoorziene omstandigheden kan op een middelmatig gewas gerekend worden. Te Assen is de korporaal-milicien B. van de Jagers, na afloop der inspectie, door zekeren W. met messteken gevaarlijk gewond. De dader is onmiddellijk gearresteerd. Aan den straatweg van Breda naar Moerdijk en Geertruidenberg zijn de Canada-boo men ge heel bladerloos als in den winter. Zij zijn door de rupsen totaal afgevreten. Het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen den heer Willink Kef jen, wegens be- leediging van den minister van koloniën, 6 m. gevangenisstraf geëischt. Op het stationsemplacement te Tilburg heeft het volgende ongeluk plaats gehad. De wissel wachter J. N. wilde zijn vrouw groeten, die in den trein zat, welke te 10.38 naar Breda ver trekt, en bemerkte daardoor niet, dat op de lijn achter hem de trein, die te 10.40 van Breda hier aankomt, in aantocht was. Terwijl hij nog stond te wenken, greep deze hem in den rug, waardoor hij viel en de geheele trein over zijn lichaam ging. Nadat hij naar het gasthuis ver voerd was, overleed hij eenige oogenblikken later. De vrouw ontving eerst te Breda de ont zettende tijding. Ten einde de hoogst zwangere weduwe met hare zes kinderen, waarvan het oudste 11 jaren telt, benevens een dooven vader en eene bijna blinde moeder van den op 2 dezer in den Tedinger- broekpolder onder Stoinpwijk vermoorden huisva der te ondersteunen, wordt door den burgemeester Yan Duijvendijk en eenige andere heeren aldaar de hulp ingeroepen van hare landgenooten. Inge zetenen en armbestuur doen wat zij kunnen tot ondersteuning; doch hier is veel noodig. Help dus die met rijke gave begiftigd zijn, tot leeniging van dit beklagenswaardige gezin. Elke gifthoe klein ookzal in de Courant worden verantwoord. Verzamelaars zijn de burgemeester; J. Scheer- inan, pastoor; J. A. Keukenmeester, geneesheer; J. P. Mooyman, grondeigenaarA. van der Helm Dz. en P. van Wijk, landbouwers. Naar wij vernemen, heeft de Shah van Perzië bedankt voor het aanbod om tijdens zijn verblijf in de hoofdstad het paleis op den Dam te Am sterdam te betrekken, en zulks omdat het Z. M. den Koning niet mogelijk is hem daar persoonlijk te ontvangen. De Perzische vorst zal nu te Am sterdam in een der Hotels zijn intrek nemen. Zondagavond wordt hij daar ter stede verwacht. Waarschijnlijk zal hij Woensdag Den Haag be zoeken. Door de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij zijn gedurende de beide Pinksterdagen 72,000 personen vervoerd. De stoombootrederij Fop Smit Co. vervoer de op den 2den Pinksterdag met hare stooruboo- ten 10,436 personen. Door eenige invloedrijke ingezetenen en indus- trieëlen te Amsterdam is eene bijeenkomst gehou den, waarin in beginsel besloten werd om te trachten gelden bijeen te zamelen, ten einde flinke, degelijke Amsterdamsche werklieden de Parijsche wereldtentoonstelling te doen bezoeken. Eindelijk na 9 weken is er een eind geko men aan de onzekerheid, waarin men verkeerde omtrent het lot van de 41/;,-jarige Hendrika Blok, uit de Engelsche steeg, perceel 21 te Amster dam. Zaterdagavond circa 6 uur is het lijkje op- gevischt uit een daartegenover liggenden kelder onder perceel 24, waarin een put is, die ge bruikt wordt voor straatreiniging. Reeds gerui- men tijd werd geklaagd over de onaangename lucht, die uit dien kelder opsteeg, doch men koesterde geen argwaan. Ook Zaterdag avond was men bezig water te putten, maar daar het niet geregeld naar boven kwam, deed men on derzoek en haalde het lijkje in verregaanden staat van ontbinding op. Na schouwing is het naar het politiebureel Oudebrugsteeg gebracht, in tegenwoordigheid der ouders. Op aller lippen in de buurt van de Engelsche steeg zweeft nu de vraag, hoe is het kind er in geraakt? En inderdaad, dat is onverklaarbaar. De eenige toegang tot den kelder is een raampje en om dat te openen is mannenkracht noodig en niemand heeft het op den bewusten dag open gevonden. De prijzen van het neurende en drachtig vee zijn op de markten in Gelderland en Overijsel zeer gedaald. Het schijnt aan de Amsterdamsche politie ge lukt te zijn, eenig spoor te ontdekken, met be trekking tot de zoo raadselachtige ontvoering van juffrouw Van den Bogaerds, uit de Tweede Tuind warsstraat. De rechercheurs Panhorst en Verbeek flinke mannen hebben namelijk onder het groote aantal rendez-vous-huizen en daarmede overeen komende inrichtingen te Amsterdam een kamer ontdekt, die groote overeenkomst vertoont met de beschrijving, door juffrouw Van den Bogaerds gegeven van het vertrek, waar zij op den be wusten Zaterdag eenige uren heeft doorgebracht. Ook de bewoonster van het etablissement moet veel gelijkenis hebben met de oude vrouw, die in het geval zulk een geheimzinnige rol speelt. Door de politie te Gorinchem zijn, op verzoek van den directeur, drie weesjongens uit het ge sticht te Neerbosch aangehouden. Zij hadden den vorigeu dag heimelijk het gesticht verlaten eu waren niet voornemens weder terug te keeren maar, volgens hun verklaring, zoo ver te gaan als zij maar komen konden. In den nacht van eersten op tweeden Pinkster dag is te Haarlem een poging tot inbraak ge schied bij de firma W. en B., commissionairs in effecten, aan de Groenmarkt aldaar. Nadat de dieven met geweld een raam naast de voordeur hadden weten te openen, zijn zij gestuit op een met ijzer beslagen luik en daardoor is hun poging verijdeld. - Een der twee leidekkers te Sittard, die daar verleden week van een dak vielen, is aan de gevolgen overleden. - Op den Oostzeedijk te Rotterdam is een bejaard man door een post- kar overreden. Zwaar gekwetst werd hij naar zijn woning te Kralingen vervoerd. - Te Deuteren viel een jongen, die zich onwel gevoelde, van een schommel en kreeg hij bij het opstaan dien schommel tegen het hoofd, waardoor een ernstige schedelbreuk ontstond, waaraan hij kort daarna overleed. - Terwijl de 22-jarige Gerritsen te Eist een door hem schoongemaakt geweer beproefde, sprong de loop en verbrijzelde hem den beneden- arm, die afgezet moest worden. - Een 10-jarig meisje uit Oudendijk (bij Hoorn), dat stil van school was weggebleven, geraakte te water en verdronk. - Op de Batavier* te Rotterdam viel een man uit den mast. Zwaar verwond werd hij naar het ziekenhuis gebracht. - Aan de Zuider- kerk te Rotterdam is een werkman uit den bak, waarin hij naar boven werd geheschen, gevallen en inwendig zwaar verwond naar het gasthuis gebracht. - Onder Weert is een 2-jarig meisje in een mestpoel geraakt en gestikt. - In de Schavensteeg te Rotterdam is een dronken vrouw van de trappen gevallen en spoedig overleden. - Te Helenaveen zijn twee mannen bij het baden verdronken. - Onder Heerlen is een woning af gebrand, waarbij 3 varkens en 600 stuks pluim gedierte verloren gingen. - In het Hang te Rot terdam is een oude juffrouw, die een verkeerde deur uitging, door een glazen lantaarn gevallen en spoedig daarna aan de gevolgen bezweken. - In het maaiveld van G. de Dordt te Duive- drecht, is een grasmaaier door een zonnesteek getroffen en gedood. - Te Oosterwijk is een jonge man bij het baden verdronken. - Onder Schokland is een 27-jarige schipperszoon, tijdens een onweersbui overboord geslagen en in zee omgekomen. - Aan de Loskade te Middelburg werd het lijkje opgevischt van een 8-jarig jon getje. De ouders dachten dat het kind op school was. Herijk van Maten en Ge- \vi< 'li teil. Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben ten raadhuize dezer gemeente op 19, 21 en 22 Juni a.s., van des voorin. 9 tot des nam. 2y2 uur. Heusden, 13 Juni 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. IIoncoop. ïiui'gfet-lijke Stand. Heusden, van 5 tot 13 Juni. Overleden: Philippus de Wolff, 85 j., wedr. van Antonetta van der Sluis. Afloop van Aanbestedingen. Dinsdag is door dijkgraaf en heemraden van Schieland in het gemeenelandshuis aanbesteed Het versterken van den dijk tusschen Gouda en Moordrecht, over eene lengte van 2500 M. Van de 21 inschrijvers was de hoogste W. A. Swets, te Hardinxveld, voor f 34,900, en de laagste A. van Kekum, te Gouda, voor f 21,840. Het maken van eenige steenglooiïngen tot een totaal bedrag van 1576 M3. Fan de 15 inschrijvers was de hoogste C. de Jong Jr. te Hardinxveld, voor f 5760, en de laagste F. de Waard, te Lekkerkerk, voor f 4461. Woensdag werd aan het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid o.a. aanbesteed: Het uitvoeren van bagger werk met bijbehoo- rende werken in de rivier de Boven-Merwede, boven Gorinchem. Minste inschr. T. Volker te Dordrecht, voor f 51,690. Het onderhoud van de ryksrivierwerken en hun toebehooren op het Pannerdensch kanaal, den Nederrijn en de Lek, met de daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieuwingen, van 1 Juli 1889 tot en met 30 Juni 1890, in 4 perc. Minste inschrijvers waren: voor perc. 1 J. H. van Heezewijk, Lobith, f 7272; perc. 2 G. J. Mol, Kuilenburg, f 7476; perc. 3 dezelfde, f 17,644; en perc. 4 Th. Swets Tz., Ameide, f 27,500. Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is heden bij enkele inschrijving aan besteed lo. Het uitvoeren van eenige werken aan de noordelijke boord voorziening van het buiten toe- leidingskanaal naar de nieuw te bouwen schut sluis, behoorende tot de uitbreiding der sluis- en havenwerken te IJmuiden. (Raming f 29,500). j Minste inschrijver A. Prins Tz. te Sliedrccht, voor f 27,400. 2o. liet verbreeden run de rijks-zee werken op het eihiud Wi -ringen, provincie Noord-Holland. (Raming f9730). Minste inschrijver Joh. Gij zelaar, te Medeniblik, voor f11,290. (*emont;<i Nieu^vn <?n Allerlei. Rentenier (vader van eenige huwbare dochters, tot een huwelijks-candidaat): Dus gij wilt een van mijn dochters huwen? De jongste krijgt 15,000, de tweede 30,000 en de oudste 45.000 gulden mee Huwelijks-candidaat: Hebt u niet een heel ouwe Aan de Maliebaan te Utrecht ontmoette een soldaat van het Indische leger, die nogal »goed bij kas* scheen te zijn, een vrouw die bij het warme weder bijna onder den last van een mand met aardbeziën bezweek. De soldaat, klaarblij kelijk met haar lot bewogen, vroeg haar naar den prijs van den geheelen voorraad en kocht dien voor f 3.50. Onmiddellijk daarna verkocht hij de aardbeziën per glas aan de dienstmeisjes beneden de 25 jaar uit den omtrek voor een zoen, welke prijs in den beginne wel wat tegenstand ontmoette, doch spoedig gretig werd betaald. Dat is zeker, in korten tijd was hij veel te snel naar zijn zin uitverkocht. Er was een heel aardig meisje, dat vijf glaasjes ge kocht had. Practische ruil. »Wat is jou vrijer, Mietje?« Molenaar»Dat was mijn vorige ook. Maar mevrouw kon hem altijd in den donker in de gang zien staan en daarom heb ik tegenwoordig 'n schoorsteenveger Wie is dat jonge mensch, die gisteren bij u was? vroeg een vader aan zijn eenige dochter. Dochter. Wel, papa, dat is mijn beminde. Papa. Uw beminde, kind, ik heb hem nog nooit gezien en wat doet hjj voor den kost? Dochter (verwonderd). Hij, papa? Hij doet niets, hij is ambtenaar bij het ministerie. Meester Constantijn geeft in de »Ned. Spec tator* een zestal verkiezingsrijmen, waaraan wjj de twee volgende ontleenen: Is het niet om je geduld te verliezen? Nu ben ik kiezer en 'k mag niet kiezen. Bij elke verkiezing hier dient ge op te letten Kiezen de hoeden en stemmen de petten. Marlitberichten. DUSSEN, 13 Juni. Aangevoerd 152 kilo boter. Prijs fl.20fl.36. DORDRECHT, 13 Juni. Wegens den weinigen omzet aan de graanmarkt van heden, werd er geen marktbericht uitgegeven. Noteeren tarwe tot vorige prijzen met weinig handel. Overige granen onveranderd; ook hierin ging weinig om. "WATERHOOGTE KEULEN. 11 Juni 3.61 M. boven 0. 12 Juni 3.51 M. 13 Juni 3.52 M. WEERBERICHT. Verwachting: Veranderlijke wind. Ad verten tien. Door een Heer met een Kindje wordt GEVRAAGD, om zoo spoe dig mogelijk in dienst te treden, eene van de P. G. Onnoodig zich aan te melden zonder goede getuigschriften. Brieven franco onder letter G aan den Boekh. F. L. v. AM- MERS, 's-Rosc/i. zal van af 18 Juni 's morgens om k» uur van Heusden afvaren. De Beschrijving beslaat een flink boekwerk, 't welk met de Plaat slechts €50 Cent kost. Voorhanden in VEERMAN's Boekhandel. Notaris te 's BOSCH, zal aldaar in het Koffiehuis »het Parlement* Woensdag 19 Juni 1889, des voormiddags ten elf uur, FINAAL VERROOPEN: een uitstekend perceel ter plaatse de Waarden, gelegen te Bern, onder Herpt, uitmakende het niet onteigend gedeelte van het zoogenaamd Langezand, kadastraal be kend onder sectie A, nommer 7, zijnde het te verkoopene in het geheel groot 4 Hectaren 82 Aren. Staande opf 18,000 Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. WATERSCHAP DE DIJKGRAAF VAN OPGEMELD WATER SCHAP, MAAKT BEKEND: dat door hem eene vergadering is belegd van Stemgerechtigde Ingelanden, te houden op I den vasten Jurai 1889, aan te vangen des voormiddags ten 10 ure, ter gewone vergaderzaal nabij de Waterpoort te Hensden, tot welker bijwoning genoemde Inge landen worden opgeroepen. De alsdan te beliandelen ondei'- werpen zijn: lo. Ingekomen stukken. 2o. De rekening van ontvangsten en uitgaven van het Waterschap, over het jaar 1888. 3o. De begrooting van inkomsten en uitgaven van het Waterschap, over het jaar 1889. 4o. Het uitvoeren van werken in eigen beheer. 5o. Verkiezing van personen, die geplaatst zul len worden op de voordracht tot benoeming van in het Bestuur van het Waterschap. 13 O T E 131 J ANHA O E L, 32^ Cts. per 2| ons, 13 Cts. per Ons. BOTER KL IC IIV Gr O IC O, 30 Cts. per 2 a ons, 13 Cts. per Ons. Eenig depót van de onovertroffen »ANKER- BESCHUIT*. van Greeter Co. te Amsterdam. Scheikundig onderzocht. Attesten ter inzage. Groote 25 Cts., Kleine of dessertbeschuit 15 Cts. per bus van 25 stuks. NIETJAV! NIEUW! (Beide zijn uit de fabriek van Lensvelt-Nicola, hofleverancier te 's-Hage). jVIuisjes, Rookvleesch in stukken van circa 2 K.G. a 90 cts per K.G. 13 ij-billen, Rookvleesch in stukken van circa 21 K.G. a 70 cts. per I K.G. ÜIUUUl) Sleeuwijk "bij Gorinchem. Opleiding voor verschillende Examens. Matig kost en leergeld. Prospectussen en adressen ter informatie zendt op aanvrage de Directeur GROSSIERDERIJ IIV i T Cognac fl.20, fl.50 en f 1.80 per flesch. Brandewijn f 0.70, f 1.— en f 1.25 Een bijzondere held rheid verkrijgt bet waseh- goed, als men op de volgent!3, voor het goed onschadelijke wijze te werk gaat: Men vermengt 2 deelen sterke spiritus met 1 deel heldere, goed gezuiverde terpentijnolie en doet van dit mengsel 2 eetlepels vol op 50 liter regenwater. Hierin gewasschen, bleekt het goed tijdens het drogen. Het onverdunde mengsel kan men geruimen tijd bewareninen verwijdert er gemakkelijk groote vet- en hars vlek ken mede. ROTTERDAM, 11 Juni. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 1205 runderen, 190 vette en graskalveren, 84 nuchtere kalveren, 237 schapen of lammeren, 325 varkens, 81 biggen, - bokken of geiten, 5 gaarden, veulens, - ezel. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 76 cent, 2e qual. 68 cent, 3e qual. 62 cent; kalveren le qual. 97 cent, 2e qual. 87 a 80 cent, 3e qual. ceitschapen le qual. 70 cent, 2e qual. 60 cent, alles per kilo; varkens le qual. 25 ix cent, 2e qual. 23 a cent, 3e qual. 22 cent, licht soort 20 a 201/j cent, alles per half kilo. Stieren f 90 200, hokkelingen dito f a melk koeien f 150 a 280, kalf koeien f 160 a 270, vaarzen f 120 a 160, pinken f 60 a 90, graskalveren f a paarden ƒ50 a 90. Op de botermarkt werden aangevoerd 140/8 en 94/16 ton benevens 1156 stukken van een half kilo; prijs le qual. ƒ50, 2e qual. f 44, 3e qual. ƒ40 per half kilo f 0.55 u, 0.70. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin ca.H.L., prijs f -. a per kilo. Zeeuwsche eieren f 3.20 a 3.30. Overmaassche dito f 3.50 a f 3.70 de 100 stuksSchepkaas per 50 kilo fa -.Aangevoerd - partijtjes. Zoetemelksche kaas f a per 50 kilo. Aangevoerd partijtjes. t i Directie. vereenigd met den a. Een Dijkgraaf b. Twee Heemraden Heusdenden 1 Juni 1889. De Dijkgraaf HÓNCOOP. Zoutebollen 35 cts. per 2 a ons15 cts. per ons. Kaneélringen id. id. Zoo even ontvangen xvl te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3