V omgekomen, twee dertien der slachtoffers zijngehuwd en hoofden van talrijke gezinnen. Er komt zooveel geld jn voor de nage laten betrekkingen van de bij Saint-Etienne verongelukten, dat men denkt dat elk ge zin circa 6000 frs. zal kunnen krijgen, af gezien van het pensioen dat de mijnmaat- schappij aan de weduwen en weez^n uitkeert. De firma Rothschild heeft 10.000 frs. ge zonden. Er is sprake van het maken van een tunnel in de Jura, die Frankrijk, Genève en Turijn in rechtstreekscbe verbinding zou den brengen met de spoorweglijn Antwer penBrussel en de Duitsche Gotthardlijn dus geduchte concurrentie zou aandoen. Bij de begrafenis van den Javaanschen muzikant Anan, die tot de kamponer op de Parijsche tentoonstelling behoorde, deden zich eigenaardige moeilijkheden voor. De commissaris van politie had volmacht ge kregen, het lijk weg te doen brengen. Toen hij echter bevel gaf het lijk op te nemen, boden de andere Javanen van de kampong bevigen tegenstand. Allen hadden zich rondom hun dooden makker geschaard en weigerden hem te laten wegvoeren. Hij is niet dood!* riepen ze; »hij kan niet buiten zijn land sterven. Waarom wil hg ons ver laten hij had het hier zoo goedenz. De commissaris wist niet, wat te doen. Eindelijk, na omstreeks een uur onderhan delens, slaagde men er in, den Javanen te beduiden, dat Anan naar een grooten en mooien tempel zou worden gevoerd, waar tij 't heel goed zou hebben, en dat zijne landgenooten hem bovendien den volgenden dag tabak en andere lekkernijen zouden mogen brengen. Toen eindelijk gaven zij toe en den volgenden morgen kwamen zij inderdaad in 16 rijtuigen met allerlei ver snaperingen voor hun vriend Anan, die echter hardnekkig weigerde, zich te laten opwekken. Zij moesten dus wel toestaan, dat hij begraven werd. Dezer dagen stak een werkman, die op den Eiffeltoren een lek aan een buis sol deerde, nieuwsgierig het hoofd vooruit, om te zien hoe een der elevators werkte, en werd letterlijk onthoofd. Het hoofd viel op een vrouw aan den voet van den toren, die haar beurt afwachtte om op te stijgen. De Fransche Kamer heeft de militaire wet met 386 tegen 170 stemmen aangenomen. Uit Yevey wordt bericht, dat de Graaf van Parijs lange besprekingen heeft gehad met politieke mannen en dat hij hun een manifest heeft meegedeeld, dat vermoede lijk bij de verkiezingen voor de Algemeene Raden zal worden bekend gemaakt. Daarin duidt de Graaf aan hoever hjj van het Bou- langisme staat, dat hjj evenwel niet zal be strijden. Twee korporaals en een soldaat, te Bor- gerhout, bij Antwerpen, op wacht, gingen aan den overkant van de spoorbaan wat Cola wendde zich om, alsof ze op iets betrapt was geworden. Onwillekeurig had ze naar het tweede rijtuig omgezien. De lof, dien haar geleider den trouwen vriend, bracht, voerde haar gedachten tot den man, die haar 't schoonst, 't best, 't prachtigst van allen scheen. Ze moest aan Thesi's rij- tocbtje denken, aan Thesi, die naast Mijn heer Wendlin zoo gelukkig geweest was, en ook later in 't bosch. Cola moest lachen. Hoe was 't mogelijk, dat ze vroeger er een uur over getreurd had, dat Mijnheer Wendlin Thesi scheen voor te trekken of ten minste met liefde aan haar dacht. Zonderling hartHoe een zaam moest het zich gevoeld hebben, als het zoo gretig was naar de geringste tee- derheidThans mocht hij Thesi liefhebben, haar voortrekken, haar beschermen, zooals hij eens haathad beschermd. Thesi was een lief schepseltje, geschapen om te be minnen, dat elk beviel, zelfs Carters, die thans zoo met lof van haar sprak. »Ik stel me dit meisje voor, overmoedig als een jong veulen,zei de jonge dokter, zijn hand over 't portret strijkende»geef het mij »Dat kan ik niet,« weigerde Cola. »Ook niet leenen?« Cola schudde 't hoofd en hij gaf 't haar lachend terug. »Ik zal eenvoudig aan Mejuffrouw Thesi eens een bezoek gaan brengen; en ge zult me van jaloezie vermoorden, als ge ziet, hoe de bekoorlijkheden der jeugdige blondine me boeien. Zijt ge jaloersch, Mejuffrouw Charlotte?* Zij kwam tot geen antwoord. Yoor een hooge deur, die den ingang van een park afsloot, hielden de rijtuigen stil. Aldridge, die licht uit het rijtuigje sprong, waarin hij met Waldorf had gezeten, gaf Mevrouw Harland de hand en hielp haar er uit. Waldorf trad, voor Carters de teu gels had kunnen vast binden, op Cola toe. Een enkel oogenblik zweefde de fijne, slanke meisjesgestalte in de armen des mans. Janie, Carters nicht, vatte zonder plicht- tc«3pgs halen voor hun avondeten. Gewaar schuwd dat de officier van de wacht naderde, snelden zij in allerijl terug, bespeurden Diet dat er een trein aankwam en werden alle drie overreden. Twee bleven nagenoeg op de plaats doodéén die nog teekenen van leven gaf, werd naar het hospitaal gebracht. Zij waren 18 en 24 jaar oud. In officiers-kringen in Duitschland moet een bevel van den keizer druk besproken worden, waarbij den officieren een bezoek aan de Parijsche tentoonstelling wordt ver boden. Als dit bericht waar is, zou het verbod alleen gelden voor Pruisische officieren en in elk geval zou het in schrille tegen stelling zijn met de houding van keizer Wilhelm I ter gelegenheid der Parijsche tentoonstelling van 1878. Volgens de couranten, te Wiesbaden ver schijnende, zal de bouw van de badinrich ting, waaraan dr. Mezger is verbonden gebleven, thans voortgang hebben. De be zwaren der regeering schijnen te zijn opge heven, zoodat de bouwplannen bij den ge meenteraad aanhangig zijn gemaakt. Verder melden die bladen dat een Zwitsersche bank de financiëele regeling voor haar rekening heeft genomen en een Zwitsersch hotel houder met het beheer belast zal worden. Men hoopt nu de inrichting met 1 April 1891 te kunnen openen. Te Berlijn loopt volgens den correspondent der Standaard* het gerucht, dat Prins Fer dinand van Bulgerije voornemens is den titel van Koning aan te nemen op 14 Augus tus, den verjaardag van den dag, waarop hij zijnen eed aflegde op de Bulgaarsche grondwet. Het eereburgerschap van Cardiff werd Zaterdag aan Gladstone aangeboden. In zijn rede kwam de ex-premier op voor den vrij handel en tegen de dwangpolitiek in Ierland. Engeland heeft, in overleg met Duitsch land, het plan opgevat tot bijeenroeping van een nieuwe conferentie betreffende de aan gelegenheden in Afrika, die waarschijnlijk in het najaar te Brussel zal worden gehou den. Behalve Engeland, België en Congo- Staat, hebben Frankrijk en Italië reeds hun toestemming gegeven. De voornaamste on derwerpen der conferentie zullen zijn: onder drukking van den slavenhandel en het on derzoek naar de verschillende middelen tot bevordering der beschaving in Afrika. Niet ver van Bucharest is een personen trein in botsing gekomen met een goederen trein. Beide locomotieven werden vernield; een waggon werd geheel samengedrukt, zoodat 15 mensehen gedood, of gevaarlijk gewond werden; de stoker van den personen trein verbrandde. Het ongeluk schijnt aan nalatigheid te wijten. De »Nord«, het te Brussel verschijnend officieus orgaan van het Russische Ministerie van Buitenlandsche Zaken, ziet in de her vorming van de wapening der Russische plegingen Cola's arm. »Kent ge dit park vroeg ze, en daar Cola dit ontkende, wendde ze zich tot Waldorf. »Maar gij kent het. Ik heb u hier vaak zien zitten teekenen. Waarlijk, Mejuffrouw! en ik meende hier voor aller oogen veilig te zijn.« Janie lachte hartelijk. Ze had groote, flinke tanden. »Dat waart gij ook. Maar ik woon in de nabijheid. Ik ben in het meisjespen sionaat van Mevrouw Anderson. Ge ziet me aan? Ja, ik ben een oude kostleerling, niet waar? Oud en ervaren genoeg om het in stituut te verlaten, ben ik al lang; maar waar zal ik heengaan? Ik ben bijna mijn geheele leven daar geweest, en daar mijn geld me een goede behandeling verschaft, blijf ik er, tot een van mijn vele neven mij trouwt. Waldorf keek het groote meisje vroolijk aan. »De heoren zullen zich dat geen twee maal laten zeggen. »Nu dwaalt ge. Men heeft geen vertrou wen in me, omdat ik zonder vormen en eigenlijk zonder piëteit ben. Kent ge de ge schiedenis van 't negerinnetje, dat gevraagd werd, waar ze geboren was? »Ik ben niet geboren,* zei ze, »ik ben maar ge groeid!* Zoo gaat het mij ook. Ik ben eigenlijk ook zoo maar opgegroeid, zonder een leidende hand!* »Hadt ge geen ouders?* vroeg Waldorf. ^Eigenlijk niet,* vertelde Janie; »mijn moeder stierf bij mijn geboorte, en mijn vader nam een tweede vrouw en ging met haar naar 't Zuiden.* »En wildet ge niet mee?* Janie lachte weer. »Ik werd niet gevraagd. Ik ben, sinds ik denken kan, bij de Ander sons. Ik ga daar en bijna overal voor een wilde door, daar ik geen piëteit voor ge regelde menschen heb. Ik ken geen kinder liefde en geen gemeenschapsgevoelik ben een heidin zonder geloof, liefde en hoop, behalve deze, dat Carters of Chamberlin of Norton me eens zal huwen!* (Wordt vervolgd.) infanterie een gunstig^J^eken voor het' behoud van den vrede, aangezien daartoe jaren noodig zijn en Rusland er niet toe zou overgaan indien er een oorlog op handen was. Te Franklin (Amerika) beeft een oude man 30.000 dollars aan bankbilletten ver brand. Hij wilde niet dat dit geld kwam in handen van zijne vrouw, die echtscheiding vraagt, of van zijn zoon, die hem veel ver driet had gedaan. En om zich te wreken verbrandde bij het kapitaaltje! Wilkie Collins, de welbekende roman schrijver, ligt zorgwekkend ziek. 1*1 ft n t sol ijle IVienwss. HEUSDEN, 12 Juli. Naar wij vernemen is de heer Van Enst, opzichter van 's Rijks Waterstaat, op zijn verzoek met 1 September e. k. als zoodanig verplaatst naar Zalt-Bommel. Als vermoe delijke opvolger wordt genoemd de heer Kouwenberg te Zalt-Bommel. Bij Zijner Majesteits besluit is be noemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement 's-Hert ogen bosch voor de kantons 's-Hertogenbosch, Oss, Heusden en Waalwijk, ter standplaats 's-Hertogenbosch, mr. H. G. van Sonsbeek, advocaat en pro cureur aldaar. UITWIJK, 10 Juli. Over het algemeen staat de schoof uitmuntend en is er door den invloed van het drooge weder een goed beschot te wachten. Het vlas, meer uitge zaaid dan in 't vorige jaar, laat weinig te wenschen over. De aardappelen hebben zich niettegenstaande de droogte, zeer goed ge houden en men bespeurt nog niets van de bekende ziekte. Ze worden thans verkocht voor f 2,50 de H.L. en zijn van goede kwa liteit. Van het hooi is een overvloedig ge was geweest, dat meestal is binnengehaald en zeer goed gewonnen. De weilanden en wel voornamelijk de hooggelegene, hebben behoefte aan regen, hoewel het vee tot hiertoe nog geen gras is te kort gekomen, terwjjl suikerbieten dit jaar mede eene goede opbrengst in het vooruitzicht geven zoodat de landman tot heden alle reden tot dank baarheid heeft. DUSSEN, 8 Juli. Heden morgen werd een inwoner dezer gemeente, Th. R., ver dronken gevonden in de Dusschensche Gan- tel, onder de gemeente Waspik. De man was, zooals men zegt, sedert Zaterdagavond niet meer gezien, zoodat hij waarschijnlijk reeds dien avond of nacht verdronken is. Op het lijk waren geene sporen van geweld aanwezig; vermoedelijk is hij door duisternis misleid te water geraakt. De werkzaamheden aan den Nieuwen Maasmond, thans in de onmiddelijke nabij heid onzer gemeente, worden met alle kracht voortgezet en vorderen naar wenschreeds is men begonnen aan het onlangs aanbe steedde en weer door dezelfde ondernemende firma Bekker en Van Seters aangenomen perceel. Er zijn 5 excavateurs in werking, die met behulp van een 10-tal locomotieven met wagens, pl. m. 80.000 kub. meter grond per week verzetten. Ruim 100 werk lieden zijn er werkzaam, die een flink week geld verdienen en onder welke steeds de beste orde en tevredenheid heerscht. Ver schillende ambachtslieden en arbeiders van hier en omstreken, hebben hun gewoon handwerk ter zijde gelegd om dit te gaan verruilen met spade of kruiwagen. Er is dan ook door landbouwers alhier niet dan tegen hoog loon aan werkvolk te komen men zegt, dat vóór eenige weken voor een hooier f 2.daags werd betaald. Dagelijks komen vele vreemdelingen naar hier stroo men, van waar men binnen 10 minuten midden op het werk loopt, om dat allezins groote werk te bezichtigen en een ieder keert hoogst voldaan van zijn uitstapje huiswaarts. BAARDWIJK, 10 Juli. Ten gevolge van een val uit den kerseboom, waarin hij bezig was kersen te plukken, werd een landbouwer hier zoodanig gewond, dat hij in levensgevaar verkeert. DRONGELEN. De knecht van het veer had Woensdag 1.1. het ongeluk bij het op- grijpen van den tros der pont, door het losschieten van den haak der pontbrug te water te geraken. Door de sterke vloeïng van het tij gelukte het den varensgezel H. slechts met moeite den drenkeling behouden aan wal te brengen. WOUDRICHEM. Van 1 tot 6 Juli werden op den afslag aangevoerd20 zomer- zalmen, die voor f 0,80 a 1.20 per half kilo en 3 St. Jacobzalmen voor f 1,00 de h. KG. DALEM. Na juist eene maand droogte op 10 Juli, 2e Pinksterdag, regende het hier voor het laatst, ontlastte zich heden een regenbui, waarvan men met recht zin gen mocht: »'t Goud is niet van zulk een waarde, Voor onze aarde. Alles is er merkbaar van verkwikt, en vooral de late soorten aardappelen zullen er door gebaat worden. In dubbele beteekenis zijn we thans den komkommertijd ingetreden. Dank het schoone, warme weder, is er in eigenlijken zin aan komkommers en augurkjes geen ge brek. Wel is dit htt geval ten opzichte der kantoor-werkzaamheden. Notarissen, procu reurs en dergelijken verklaren nog nooit zoo'n slappen tijd gekend te hebben. Alzoo ook in figuurlijken zinkomkom mertijd. Binnenland. Bij den Minister van Buitenl. Zaken is van den consul-generaal in Zwitserland een nader bericht ingekomen, blijkens hetwelk de gezondheids-toestand daar te lande zich aanmerkelijk heeft verbeterd, voornamelijk wat den typhus te Basel betreft. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft Zaterdag het woord gevoerd op het dejeuner, dat de raad van Enschedé hem aan bood. De Minister beschreef, volgens de >Zw. Crt.«, de indrukken, welke bij van En schedé verkregen had, waar een industrie door vrije ontwikkeling bloeide, waar men niet klaagde, maar moedig de concurrentie het hoofd bood, waar men instellingen van onderwijs had, welke niet alleen voor Enschedé, maar voor geheel ons land een eer waren, in stellingen van onderwijs, waar rekening ge houden werd met de werkelijkheid in het leven. Z. E. kwam het voor, dat daar weer het bewijs geleverd was, dat een regeering de industrie haar vrijen gang moet laten gaan: wel uit den weg ruimen, zoo mogelijk, die diDgen, welke de uitoefening er van in den weg staanwel bevorderen die middelen welke den uitvoer van grondstoffen en pro ducten vergemakkelijken; maar niet door belasten, waardoor premiën genoten worden ten schade van consumenten en ten bate van enkelenen de industrie in stede van een ge zond, frisch en vrij leven te leiden, zich kunstmatig ontwikkelt en ten slotte alleen kan blijven bestaan met voortdurende hulp der regeering. Hem deed het genoegen te Enschedé niet dat klagen te hooren, dat men elders steeds verneemt; neen daar zegt men: al kan het beter, wij klagen niet, wij verlangen niet- van de Regeering dat zij tusschenbeide zal tre den indien zij ons den vrijen gang laat, dan zullen wij ons redden. Dit verheugde hem. Ten slotte nam de heer A.Ledeboer het woord, betuigde den Minister den dank van allen voor de woorden door Z. E. zooeven geuit, woorden die voor hem als industriëel gulden woorden waren, en waardoor het bewijs ge leverd was, dat allerminst van Z. E. te ver wachten waren die ingrijpende maatregelen waardoor de vrije, onbelemmerde handel en industrie, door kunstmiddelen, ten bate van enkelen maar ten koste van velen, aan ban den werd gelegd, welke in stede van hem vooruit te brengen, ten slotte zijn ondergang zoude zijn. En hiermee was daar de rjj der toosten afgeloopen. Aan een diner te Middelburg verklaarde de Minister, na de prachtige landerijen op Zuid-Beveland gezien te hebben, dat hij »daarin het bewijs zag dat er geen maatrege len van regeeringswege noodig waren om den landbouwer in zijn bedrijf te steunen, behalve het wegnemen van belemmeringen.* De protectionisten hebben dus van Z. Exc. weinig te verwachten. Blijkens de verschenen statistiek der ge boorten en sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland over April 1889, bedroeg het aantal overledenen op 1000 inwoners per jaar: te 's-Hertogen- bosch 30.94; Arnhem 19.61; Dordrecht 23.77; 's-Gravenhage 21.49; Rotterdam 22.46; Amsterdam 25.01Middelburg 27.61 Utrecht 22.78; Leeuwarden 23.75Zwolle 28.64; Groningen 19.93; Assen 30.47; Maastricht 13.67. Het sterftecijfer over het geheele rijk bedroeg 22.60. Onder de Nederl. inzendingen op de Ten toonstelling te Parijs vindt men eene inzen ding van 13 stuks vee, waarvan 3 stieren en 10 stuks melkkoeien van den heer Brouwer, directeur van de Overijselscbe Veestallen-Maatschappij te Zwolle. Twee dezer stieren zijn, evenals de koeien, van echt Overijselsch ras, afkomstig van de boorden van den IJsel: Wijhe, Masten broek en het Kampereiland. Niemand heeft nog zulk eene groote inzending gedaan voor de tentoonstelling van vee. lederen Vrijdag komen er bijna twee dui zend stuks vee aan de markt te Zwolle, en het zou dus eene zeer goede zaak zijn, als men voor den Overijselsclien veestapel af nemers in Frankrijk vinden kon. Dat heeft bestaan vóór 1870, en de heer Brouwer hoopt die betrekkingen op nieuw aan te knoopen. De Noordergrens van Frankrijk is wel is waar een tijdlang voor vee-invoer gesloten geweest, omdat men geen Duitsch vee te Parijs wilde zien. Maar men heeft thans langs diplomatischen weg verkregen, dat België, evenals Nederland, zijne Duitsche grens voor vee-in voer heeft gesloten, zoo dat thans de noordelijke grens van Frankrijk voor invoer van Hollandsch en Belgisch vee geopend is. De heer Brouwer heeft ongeveer tiendui zend gulden besteed aan deze tentoonstel ling van het Overijselscbe vee. Er bestaan Frankrijk hooge rechten op vreemd vet 20 fr. per stier, en 12 fr. per koe. Dit is na tuurlijk een achterstand voor den Neder— landschen veefokker. De heer Brouwer heeft te Zwolle tweö groote veestallen, waarin van 100 tot 250 stuks vee staan op het einde van iedero week. Deze stallen heeft hij in eigen be heer. Voorts is daarbij een hotel en een koffiehuis dat hij verpachten het plan schijnt te bestaau, wanneer deze tentoon stelling van vee goed slaagt, dat de heer j Brouwer ook te Parijs nabij de groote vee— j markt, eene eigen stalling voor het Neder- landsche vee laat bouwen met een hotel er bij voor de geleiders. De stieren van den 1 heer Brouwer brengen hem gedurende twee of drie jaren ieder 1500 gulden per jaar op, j en het vierde jaar worden zij te loomzij worden dan geslacht. Dat zal ook plaats i hebben met het vee, dat naar Parijs gezon den is en dat niet meer mag worden uit gevoerd. Een der stieren is niet van Overijsselsch maar van Hollandsch ras. Hij heeft verle denjaar te Arnhem de eerste gouden medaille gekregen. En voor eene der Overijselscbe koeien van den heer Brouwer heeft deze eveneens de eerste medaille gehad boven de Hollandsche koeien, wegens de hoeveelheid melk die zjj voortbrengt. Ziedaar dus een nieuwe tak van onzen veestapel, die dank zij de kloeke onderneming van den heer Brouwer, tot ontwikkeling komt. Naar wij vernemen, zijn in Deli (Sumatra) op de tabaksplantages Arendsburg ver schillende wilde dieren gevangen, als tijgers slangen, wilde katten, een beer, enz., ten behoeve van de Rotterdamsche Diergaarde. Een deel er van is reeds op weg en kan spoedig worden verwacht. Die dieren zijn op Sumatra in groot hoeveelheid aanwezig, doch niet gemakkelijk levend te bemachtigen. De heer Stasse, te Vlissingen, gezagvoerder bij de stoomvaart-maatschappij »Zeeland«, is door Z. M. den koning van Pruissen benoemd tot ridder vierde klasse der orde van den Rooden Adelaar. Woensdag 17 dezer vertrekt van Dordt de jaarlijksche processie naar de graven der Gorinchemsche Martelaren te Brielle. Te Arnhem heeft bij Musis Sacrun' een windhoos gewoed. Drie der fraaiste boomen werden in den tuin van »Musis« ontworteld. Men schrijft uit Vlissingen van 10 dezer: Nadat wij hier gedurende ruim eene maand geen droppel regenwater hadden gezien, ont lastte zich in den afgeloopen nacht eene zware donderbui, die den lang gewenschten regen bracht. De bui, die westwaarts uit zee over de stad trok, was buitengewoon hevig en langdurig en gaf groote vrees voor onge lukken. Dezen morgen werd die vrees be waarheid, en vernam men dat in korte nabij- J heid der stad eene koe door den bliksem was 4 gedood, en op korten afstand van daar een 1 ernstiger ongeluk was voorgevallen. Ook de hofstede van den landbouwer J. A. werd door den bliksem getroffen, en sloeg die ver moedelijk door de schouw binnen, drong in eene bedstede, waarin twee dienstmeisjes en een klein kind lagen te slapen, met het treurig gevolg, dat het meisje, dat tegen den muur lag, werd gedood, terwijl het kind en j de andere meid geschroeid werden en met ge ringe verwonding en hevigen schrik vrij kwamen. De bliksem, La een gat in den bed steemuur te hebben gemaakt en in het ver!, trek te zijn teruggekeerd, vernielde iu eeif" kast al het glas- en aardewerkdoor het gt' rammel, dat hierdoor veroorzaakt werP* werden de overige bewoners eerst van hel groote gevaar bewust waarin zij hadden ver keerd. Het 15-jarig meisje l;ig schijnbaar be wusteloos. De geneesheer van Koudekerké geroepen kon niet anders dan den dood con- stateeren. Denzelfden nacht werd het lijk naar de ouderlijke woning in het dorp over gebracht. Heden (Vrijdag) zal een gedeeltelijke maansverduistering, hier te lande voor een groot deel zichtbaar, plaats hebben. Begin der verduistering 8.4, einde 10.25. Aange zien echter de maan hier te lande eerst te 8.14 opkomt, is het begin der verduistering bij ons niet waar te nemen. De eclips is het best te zien ten 9.15. Te Hoorn is door een paar schoolmeisjes een collecte onder de schoolkinderen voor de noodlijdenden op Curacao gehouden. Zij kregen f120 bij elkaar. Sedert Zaterdag 6 tot Dinsdag 9 Juli zijn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen 51 zalmen, van 2 tot 25 halve kilo's, prijs per half kilo f 0,72 tot f 1,17. r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2