Een deurwaarder beeft zich ten huize van Boulanger, van Henri Rochefort en graaf Dillon begeven, ora hun het besluit der Raadkamer betreffende hunne vervol ging voor het hof van justitie te beteeke- nen. Alle drie hebben, gelijk men weet, zich uit de voeten gemaakt. Het zal nog eenige weken duren, voor dat de zaak der drie aangeklaagden voor het hof van justitie in openbare behande ling komt. De wet toch bepaalt, dat aan iemand, die bij de beteekening afwezig is, tien dagen tijd gegeven wordt om voor het gerecht te verschijnen. Verloopen de tien dagen zonder dat hij opgekomen is, dan wordt hem een nieuwe termijn van tien dagen toegestaan. Verloopen ook deze zon der dat hij verschenen is, dan heeft het proces zijn loop en wordt de aangeklaagde weder- spannig aan de wet en van zijne burger en burgerschapsrechten vervallen verklaard, zoodat hij niet verkiesbaar is, hetzij voor de Kamer of voor een ander vertegenwoor digend lichaam. Bovendien worden zijne goederen in beslag genomen. Daar het niet te denken is dat de drie beklaagden uit het buitenland zullen terug- keeren, om zich ter beschikking te stellen van het hof van justitie, zoo zal het proces niet eer dan den 6den Augustus een aan vang nemen. Boulangers huis te Parijs, in de rue Dumont-d'Urville, stond nog altijd te huur. Thans heeft de generaal gelast, dat het bordje zal worden afgenomen. Den 14 Juli zaten 's avonds een aan tal menschen op het trottoir voor een kof fiehuis in de rue Royale te Parijs. Een voorbijganger wierp een tafeltje om, daarop ontstond een woordenwisseling met een kellner en iemand uit het volk riep: >Er hangt geen vlag uitDit was ook inder daad het geval, maar daarentegen had de heer Imoda, de eigenaar van het koffiehuis, zijn woning met gaspitjes verlicht. Ten einde echter de menigte tevreden te stellen, werd in een der nabuiige buizen een vlag geleend en ontplooid, maar, o wee!, het toeval wilde, dat het een Italiaansche vlag was. Nu was er geen houden meer aan. »Weg met Crispü, Weg met Bismarck riep het volk en sloeg de tafeltjês en de ruiten stuk. Twee kellners, die het eigen dom van hun patroon trachten te verdedi gen, werden gewond. Weldra kwam een afdeeling politie-agenten, die het volk uit eendreef en erger schandalen belette. De eigenaar van het koffiehuis is geen Italiaan, ook geen Pruis, maar een Luxemburger, die reeds jaren te Parijs woont, genatura liseerd is en met een Fransche vrouw is getrouwd. Den volgenden morgen opende hij het koffiehuis weer, maar hjj moest het spoedig weer sluiten, wegens de dreigende houding die het volk aannam. Naar gemeld wordt, heeft de commissie van instructie in de zaak van Boulanger veel moeite gehad om den sleutel te vinden van de cijfer-dépêches, die haar bij de laatste huiszoekingen in handen gevallen zijn. Eerst voor korten tijd is het haar gelukt de dé-* pêches te ontcijferen. Daarin moet zij het bewijs gevonden hebben, dat de Boulangisten op een gegeven oogenblik naar het Elysée zouden rukken om er zich meester van te maken, en dat Boulanger den gelukkigen uitslag dier onderneming zou afwachten om verder aan den gang te gaan. Eenige hoofdofficieren zouden hunne mede werking beloofd hebben. Zondag werd te Parijs het eerste der beide internationale socialistische of arbeiderscon gressen geopend. In deze zitting waren 80 vertegenwoordigers uit Parijs aanwezig, 108 uit de departementen en 180 uit het buitenland, onder welke 82 Duitschers met elf leden van den Rijksdag. Ook Domela Nieuwenhuis was met nog drie Hollanders onder de aanwezigen. De president Lafargue bracht hulde aan de Duitsche socialisten, die na 1870 aan Bismarck in den Rijksdag den oorlog ver klaard hadden. Liebknecht vertaalde deze woorden voor zijn landgenoten en beant woordde daarop den president. Hij verklaarde dat de arbeidersbevolking van Duitschland en Frankrijk zich hier vereenigde en een bondgenootschap sloten, waarvan de geheele wereld de nawerking voelen zal. De werkzaamheden van dien dag werden besloten met een diner dat Daumas, de hoofdredacteur der Revue der Socialisten, tevens lid der Parijschen gemeenteraad, zijn geestverwanten aanbood. zich meer en meer van hen allen vervreemd had, op een morgen vermist werd; toen men onderzoekingen had in 't werk gesteld, had men ontdekt, dat hij dienst genomen had als scheepsjongen. (Wordt vervolgd.) De bladen bevatten de acte van beschul- Idiging tegen Boulanger. Zij bestaat uit 30 bladzijden. Boulanger wordt beschuldigd, de aanlegger en Rochefort en Dillon de medeplichtigen te zijn van een complot tegen de veiligheid van den Staat; Boulan ger alleen wordt aangeklaagd van verduis tering van openbare gelden. Men heeft een volledige lijst kunnen op maken van de slachtoffers bij de catastroofe te St. Etienne. In de put Yerpilleux zijn 156, in de Mars 1, in de Saint-Louis 49 en in de Jabin 7 personen omgekomen; in 'tgeheel dus 213. Minstens twee derden waren vaders van huisgezinnen. Door het onweer van 12 Juli is in Thïi- ringen de geheele oogst vernield. Ook elders hadden er storm en hagelslag plaats. In de stad Crimmitschau (Saksen) zijn door de hagelsteenen, die ter grootte van een ei vielen, duizende vensterruiten verbrijzeld. De Koning van Wurtemberg werd in den tuin van zijn kasteel te Friedrichshafen bijna door den bliksem getroffen, die op eenige schreden afstands in een boom sloeg. De Linthe (Zwitserland), is buiten haar oevers getreden. Een dorp werd overstroomd de schade is zeer aanzienlijk. Princeton (Ohio) is door een cycloon ge teisterd. 30 huizen werden vernield, 50 menschen gedood. Te Essen is den 14 dezer een standbeeld voor Alfred Krupp onthuld dat door het gemeentebestuur ter eere van den beroem den kanonnengieter en pantserplatenmaker is opgericht. Het beeld is door prof. Schap per ontworpen en stelt Krupp voor in staande houding; het hoofd omhoog, de rechterhand steunende op een aambeeld, hooge laarzen aan de voeten en een jagers muts in de rechterhand. opzocht met de mededeeling, dat het moorden in Whitecbapel weldra hervat zou worden. De »Osservatore Romano* zegt in een artikel over de in omloop zijnde geruchten omtrent 's Pausen voornemen Rome metter woon te verlaten: »Indien de Paus genood zaakt ware Italië te verlaten, dan nog zal hij zoo min Frankrijk als eenigen anderen Staat eene nieuwe souvereiniteit gaan vra gen. Mocht hij uit Rome gaan, dan zou hij elders niet anders zoeken dan eene korte en tijdelijke gastvrijheid, want de Pausen kunnen Rome verlaten, doch keeren er zeker terug. De heeren W. van Wijk te Genderen enweder in de buitenlucht door kamerdiena- W. os alhier, hadden resp. 34 en 29 reu gedragen zal kunnen worden. stemmen. VEEN, 16 Juli. Door den heer J. H. Met het oog op het steeds toenemend Geselschap te Kampen is bedankt voor bet aantal behoeftige Nederlanders te Parijs, beroep naar hier. (jje jn ,,eva] Van ziekte in de hospitalen niet; ANDEL. Beroepen te Op- en Neder- Andel bij de Herv. Gem. ds. Baart de la Een heer van veertien jaren, Eugenius G., te Berlijn, was met de 12-jarige Helena B. aan 't vrijen geraakt. Woensdag gaf het dametje al haar schoolboeken aan haar kameraadjes present. Toen men haar vroeg waarom zij dit deed, gaf zij ten antwoord dat zij, met haar »verloofde« het land ging verlaten. Sedert Donderdag wordt nu dit meisje en ook haar jeugdige aanbidder ver mist. Het laatst werd het paar aan een der spoorwegstations gezien. Een conduc teur, die beiden vroeg waar zij heen moes ten, kreeg ten antwoord: »We gaan wat naar buiten. Het meisje had een prachtigen ruiker in de hand en toen de conducteur de valiesjes in den wagen bracht, kreeg hij f 2 fooi. Het noodige reisgeld hebben de minnen- denaan hun vaders ontstolen. De veel belovende jongelui worden druk door de politie gezocht, maar zijn nog niet gevonden. Aan een van haar vriendinnetjes bad juffer Helena geschreven: Lieve Anna. Het nuchtere naar school gaan stuit mij geweldig tegen de borst, ik haak naar liefde, naar een eigen huishouding; mijn Eugenius zal mij dat alles schenken. Vaar wel. Uwe Helena. Twee Weener toeristen met een gids uit Heilgenblut (Karinthië) zijn op den weg van den Sonneblick naar den Hohenaar verongelukt. Na den Fleiszgletscher over gegaan te zijn, kwamen zij op een zeer hellend sneeuwveld en stortten zij in de diepte. Een gids, die ook op weg naar den Hohenaar was en het ongeluk zag of van ooggetuigen vernam, b^roefde nog hulp te verleenen, maar vermoedelijk waren de drie ongelukkigen dadelijk dood geweest. Uit Weenen wordt aan de »Standard« gemeld, dat eene toename van Russische troepen-bewegingen op de Oostenrijksche grenzen is waar te nemen. Aan de Times* wordt gemeld, dat de tegenwoordigheid van Wanoffsky, Russisch mininister van oorlog, in Frankrijk, te Weenen onrust baart. In Whitecbapel is in den nacht van 16 op 17 dezer opnieuw een moord gepleegd (de achtste), die allen grond geeft tot het vermoeden, dat de beruchte en geheimzinnige »Jack the Ripperal weder de dader er van is. Het slachtoffer is eene tot de be wuste klasse behoorende vrouw, de wijze van afmaken bleek dezelfde, en hoewel de verminking van het lijk niet voltooid is kunnen worden, werd zij toch begonnen. Het lichaam was, toen het gevonden werd, nog warm. Van den moordenaar geen spoor. Het moet hem trouwens ditmaal evenmin als vroeger moeilijk zijn geweest, zich in den doolhof dier bouwvallige stegen en sloppen te verbergen. Groot is de opschudding. Op merkelijk is (indien het waar is) wat de »Pall Mall Gazette* vertelt: dat er veertien dagen geleden een jong mensch hare redactie Faille te Amstelveen. kunnen worden opgenomen, wil men aldaar een Nederlandsch hospitaal oprichten. Onze ZUILICHEM, 17 Juli. Bij O. K. alhier consul-generaal, de heer Van Lier, roepfc ontstond heden morgen een begin van brand, duartoe de medewerking van liefdadige land- die door spoedig toegeschoten hulp geluk- genooten in. Er is een geschikt terrein te kig geblust werd, zoodat de inmiddels aan s koop tegen matigen prpsin het geheel is I f 1500.000 (voor terrein en gebouw) en f 15.000 jaarlijks noodig. De heer Van Lier Plaatselijk IVietrvvw. BEUSDEN. 19 Juli. Onder de vele belangstellenden die her waarts gekomen zijn om de kano te be zichtigen, bevond zich ook Dr. Pleijte, Con servator aan het Museum te Leiden, die de voorwerpen herkende als afkomstig uit het Frankisch Saksisch tijdvak en vermoe delijk dateerende uit de 6e eeuw onzer jaartelling. Met veel behoedzaamheid verpakt, wordt zoowel de kano als de verdere bronzen voor werpen op heden naar Leiden geexpedieerd, bestemd voor het museum aldaar. Bij de op 16 dezer alhier plaats ge had hebbende verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad zijn uitgebracht 111 stemmen, waarvan 7 van onwaarde. De h.h. C. J. de Jong en P. J. van Bokhoven, aftredende leden, zijn herkozen resp, met 98 en 94 stemmen. 18 Juli. De stoombootStad Heusden«, gisteren in veiling gebracht, is aangekocht door den heer D. van Wijnen, kapitein van de »Neutraal,« varende tusschen Gorinehem en 's-Bosch. De stoomboot »Stad Heusden* zal onder denzelfden naam en met hetzelfde personeel zjjnen dienst voortzetten van hier naar Rot terdam. Wij verheugen ons, dat genoemde boot zijne bestemming niet beeft verloren en wenschen de nieuwe onderneming succes in haar voornemen. De diligence, dienst Heusden—Kaatsheu vel, wordt, voor zoover dit het vervoer van goederen betreft, door den heer D. Duijser voortgezet, zoodat er in den geheelen dienst geen oogenblik van staking is voorgekomen. OUDHEUSDEN, 17 Juni. Bjj de gis teren gehouden verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad zijn ingeleverd 63 stembriefjes. Heden bleek dat er een in blanco was dus de meerderheid 32 stemmen. Herkozen de h.h. A. van Loon met 62 stemmen en J. P. Pulles, burgemeester met 59 stemmen, beiden aftredende leden. ANDEL, 16 Juli. Heden morgen ont lastte zich boven de gemeente een donderbui, waarbij de bliksem den watermolen trof, die spoedig geheel was afgebrand. De vorige opgaaf, waarbij dat uit Veen werd gemeld was minder juist. De vergissing ontstond daardoor, dat de molens van Andel en Veen zeer dicht in elkanders nabijheid stonden. MEEUWEN, 17 Juli. Heden hield onze Rijksontvanger, de heer Bruist, gevestigd te Dussen, zijn laatste zitdag alhier. Bij die gelegenheid ontving ZEd. de duidelijkste blijken van de achting en genegenheid die hij zich algemeen heeft weten te verwerven. Onze beste wenschen vergezellen hem daarom naar zijne standplaats Weesp. Voor de verkiezing van twee leden van den gemeenteraad zijn uitgebracht 27 stemmen. Herkozen zijn de aftredende leden B. Branderhorst en J. A. van der Pluijm. SPRANG. Herkozen tot leden van den gemeenteraad met bijna algemeene stemmen de heeren J. v. Dijk, burgemeester, I. H. Brienen en B. Verhoeven Pzn. NEDERHEMERT. Tot leden van den raad zijn gekozen de heeren E. Smits (aftr.) en J. L. W. baron van Hardenbroek. DUSSEN, 17 Juli. Met bijna algemeene stemmen zijn alhier tot leden van den ge meenteraad herkozen de heeren I. H. Stael en A. A. H. van Honsewijk. WAALWIJK, 17 Juli. In de plaats van de aftredende leden zijn gekozen de heeren Timmermans van Turenhout, Ant. van Til- borgh en A. van Schijndel. BAARDWIJK, 17 Juli. Tot leden van den gemeenteraad zijn gekozen de aftredende leden J. van Helvoirt en H. Dekkers. WIJK, 17 Juli. Voor de jongste ge meenteraadsverkiezing werden uitgebracht 99 stemmen. Verkozen zijn de heeren H. Vos (aftr.) met 92, J. de Kok met 59 en G. van Bergeijk met 51 stemmen. CAPELLE, 15 Juli. Zondagavond hebben een vijftal polderwerkers op eene onge hoorde manier huisgehouden bij den veerman V. S. alhier. Op hunne vraag om een harmonica werd hun een weigerend antwoord gegeven, en dit gaf al dadelijk aanleiding tot twist. De veerman, alsmede een der belhamels werden daarbij gewond. Na nog eenige ruiten te hebben inge gooid hebben zij zich zelf 't Maasje over gezet, en zijn zoo de plaat gaan poetsen. Toen de politie verscheen was er niets meer van hen te bespeurenzij doet thans ijverig onderzoek, doch dit heeft nog tot niets geleid. EETHEN, 16 Juli. Tot leden van den Raad der gemeente Eethen c.a. gekozen de heerenW. Branderhorst te Genderen, af tredend lid, met 54, en Jacob Branderhorst alhier, in plaats van wijlen H. Brander horst, met 54 stemmen. gerukte spuit geen water behoefde te geven. HAARSTEEG. Als aanvulliug op het vorig bericht, dat ons per telegram en eenig- zins onvolledig gewerd, dient nog dat de bliksem op Dinsdag jl., des morgens ten zeven ure, alhier insloeg in het varkenshok nabij de woning van de kinderen Van Beurden en zich een uitweg baande door het deurtje. De varkens hieven een akelig gehuil aan, doch werden niet gedeerd. De zoon was eenigzins aan den arm geraakt, doch spoedig genezen. is bereid bijdragen in ontvangst te nemen. Op de Parijsche tentoonstelling zijn voor aquarellen bekroondS. ten Cate met de le medaille; Bosboom, De Bock en Weissen- bruch, elk met de 2e med.; Poggenbeek met de 3e med. Ten gevolge van het buitengewoon gun- De koeien op den stal oraken los; even-g^- we(jer zjjn 0p ^e steenfabrieken langs eens een kalf bij den buurman, dat zich j bezeerde. Verder liep alles gelukkig af. Nog vernamen wij, dat in de laatste vijftig jaren het meermalen gebeurde, dat de bliksem nabij die woning insloeg. Tot vóór de laatste maal bepaalde zich dat ge regeld tot boomen aan den weg. DRONGELEN c. a. Aantal kiezers 33. Uitgebracht 17 geldige stemmen. Herkozen A. Timmermans met 17 en J. Oerlemans met 15 stemmen. SLEEUWIJK. De kostschool voor jonge heeren van den heer Wullings alhier wordt wegens gebrek aan ruimte met de vacantie a.s. overgebracht naar Loosdrecht bij Hilversum op een ruim en fraai buiten met bosch en tuin dat geheel naar de eischen, die men tegenwoordig aan een kostschool stellen mag, is ingericht. ALMKERK, 17 Juli. De raadsleden, de heeren W. de Jong en B. Snoek, zijn met 111 en 86 stemmen herkozen. De anti revolutionaire kiesvereeniging Eendracht maakt macht« had één kandidaat gesteld, den heer B. Koekkoek Pzn., welke 76 stemmen verkreeg. BRAKEL, 17 Juli. Tot leden van den gemeenteraad zijn herkozen de aftredende leden J. Grandia en J. van Baaien. SLEEUWIJK, 1 7 Juli. 't Was gisteren een strijd, kolossaal was de strijd, het weder was gunstig, evenwel stoch rijden.Ar beiders in hun werkpakje kwamen in de prachtigste rijtuigen naar het gemeentehuis geredennu, het was ook verkiezing en wat hier zeldzaam mag heeten een verkie zing, waarbij partpen van allerlei kleur waren en toen om 5 uur gisteren namiddag de stembus gesloten werd, waren er 122 kiezers geweest. Heden morgen al weer een vreemd verschijnsel. Ten 8 uur in den mor gen plaatsten zich reeds eenige personen voor het gemeentehuis en weldra verschenen anderen met vélocipèdes en pas was het bekend dat de heer W. F. van Langen met volstrekte meerderheid van stemmen was herkozen en er een herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren H. van Arkel Hzn. en A. van 't Sant, of de heeren op hun »New howe Safety« gezeten vlogen weg, tijding brengende aan den benoemden en verdere belangstellende ingezetenen. In een minimum tijd was die uitslag door de geheele gemeente bekend en daarvoor mag de eer niet onthouden worden aan de hee ren H. E. Verschoor van Sleeuwijk en P. M. Schriek alhier, die het vlugst den weg hadden afgelegd. WOUDRICHEM. Van 8 tot 13 Juli werden op den afslag aangevoerd: 10 zomer- zalmen, die voor f 0,80 a 1.30 per half kilo en 3 St. Jacobzalmen, voor f 0,90 a 1.00 de h. KG. werden verkocht. Nog werd aangevoerd 1 steur van 170 h. KG., die voor 19y2 cent per h. KG. werd verkocht. 16 Juli. Bij de op heden gehouden verkiezing voor 2 leden van den gemeente raad werden 93 stemmen uitgebracht. De volstrekte meerderheid was 47. Herkozen werden de aftredende leden A. Struick met 75 en Johs. van Stigt met 47 stemmen. WERKENDAM, 17 Juli. De uitslag der gemeente-raadsverkiezing isUitgebracht 73 stemmen; van onwaarde geene. Her kozen M. M. Verspui en J. Kerkhoven met 64 en 69 stemmen. DALEM, 17 Juli. Respectievelijk met 28 en 26 van de 33 uitgebrachte stemmen, werden de aftredende leden van den Raad der gemeente Vuren, de heeren H. Verbaar de Bruijn en C. den Adel Jz., als zoodanig herkozen. GORINCHEM, 19 Juli. Tot leeraar in de wiskunde, tevens belast met het onder wijs in de stoomwerktuigkunde aan de Zee vaartschool te Groningen, welke school een belangrijke uitbreiding zal ondergaan, is benoemd de heer W. Noorduijn, te dezer stede. I Siiinenlan<4„ Men schrijft uit Apeldoorn aan hetU. D. dat de gezondheidstoestand van Z. M. den Koning bij voortduring gunstig is en in geen opzicht te wenschen overlaat. Wel ge niet Z. M. de Koning hoogst zelden van de buitenlucht, doch dit is eenerzijds daaraan toe te schrijven, dat Z. M. het loopen eenigs- zins moeilijk valt, anderzijds, en niet het minst, is het meer ongunstige weder hier van de oorzaak. Om toch zonder hinder van de lucht te genieten, wordt thans een draag stoel vervaardigd, waarin Z. M. bij gunstig den Rijn gedurende deze campagne reeds ettelijke millioenen steenen geticheld ge worden. Nu reeds is de aanmaak belangrijk meer dan in denzelfden vormtijd van ver leden jaar. Ook de verzending van steenen houdt geregeld aan, en zelfs is deze week van sommige fabrieken met het verzenden van het nieuwe fabrieaat een aanvang ge maakt. - Met den pleiziertrein van Rotterdam naar Arnhem vertrokken Zondag totaal 1200 personen. De luchtballonnenmaker A. D. Smit te Amsterdam, heeft een nieuwen, grooten bal lon vervaardigd, genaamd »De Nederlanden* waarmee hij zal deelnemen aan een lucht vaartwedstrijd te Parijs. De geheimzinnige geschiedenis van het meisje te Tilburg, zal waarschijnlijk nimmer voldoende opgehelderd worden. Het meisje is eenigermate krankzinnig geworden, waar door het gerechtelijk onderzoek tijdelijk is geschorst. Naar men zegt, heeft zij reeds vroeger lichte vlagen van krankzinnigheid gehad, zoodat het geheele verhaal der ont voering wellicht een verdichtsel kan zijn. 't Geen uit latere berichten reeds blijkt Door het steeds toenemen van het aan tal lijders in het gesticht Voorburg onder Vucht, (thans ongeveer 700) heeft het college besloten, een oproeping te doen voor een vierden geneesheer. Sedert Zaterdag 13 tot Dinsdag 16 Juli zijn aan de vischmarkt te Gorinehem afge slagen 64 zalmen, van 2 tot 25 halve kilo's, prijs per half kilo f 0,70 tot f 1,121/2. Een paar dagen geleden vertrok van de Beurs te Amsterdam een vijftigtal leerlingen van het Gymnasum, de H. B. S. en de Handelsschool, in eenvoudig militair tenue, om ingevolge de vergunning van den Minis ter van Oorlog, 9 dagen het kamp bij Laren te betrekken en geheel op soldatenwijze te worden geoefend. Het detachement staat onder bevel van den luitenant-adjudant der infanterie Van Landsdorp, die den troep met eenige soldaten van het leger begeleidt. De jongens worden geheel behandeld en gevoed als gewone militairen en ontvangen 30 cents soldij in de 3 dagen. Hoe zeer zich gedurende den laatsten tijd in de provincie Friesland wederom nei ging openbaart om in de Nieuwe Wereld lotsverbetering te zoeken, kan hieruit blijken, dat sedert 1 Januari jl. alleen uit Koudum 60 personen naar Amerika vertrokken zijn, terwijl nog tal Yan anderen toebereidselen maken om dat voorbeeld te volgen. Van goed ingelichte zijde kan de »Haarl. Ct.« mededeelen, dat de hoeveelheid water, die de meergemelde ijzerhoudende bron reeds gedurende 35 jaar dagelijks levert, zoo groot is, dat zonder twijfel er aan ge dacht kan worden, dit water door buisge leiding naar Haarlem te brengen. Eenige heeren hebben zieh vereenigd om te trachten dit tot stand te brengen en zullen binnen kort belangstellenden uitnoodigen tot het bijwonen eener vergadering, waarop deze voor Haarlem zoo belangrijke zaak zal worden. overwogen Door een Amerikaan, gelogeerd in het Bijbelhotel* te Amsterdam, is bij de politie aangifte gedaan van diefstal te zijnen na- deele van een taschje, waarin twee krediet brieven, tot een bedrag van 1000 pond sterling (f 12,000)1, een gouden dameshor loge, quitantiën en eenig Amerikaansch geld. Daar van een 'en ander bijtijds werd kennis gegeven aan de bankiers waar de kredietbrieven betaalbaar zijn, zal de dief bij zijne daad niet veel garen spinnen. Te Hilversum is eene poging tot inbraak gedaan in de villa »Catharina,« bij den heer A. G. Greebe, welke poging mislukte, wmpt* "-f u ir l.: .1 U.1 i. r o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2