OPROEPING. BOLLE, Gebr.KOSTER&Gebr. COHEN, Openbare Verkooping Be Bfeaal van oieiell Mersey BEKENDMAKING, publiek verpachten, Notaris RANT te veld staande Af! 's-Bosch Ier N.-B. Mij. van LandBonw. Tentoonstelling 's-Hertogenbosch, op 20,21 ei 22 Aipstis 1889. VERKOOPEN: „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden' Oudheusdenschen, Doeverenschen en Drongelenschen Zeedijk. verhuren en verkoopen: De Notaris VERBERNE weder de beschikking over zijn vlot kan krijgen, zullende het anders in beslag wor den genomen. een gedeelte van den Holl. IJssel onder Te behandelen onderwerpen: 1°. Ingekomen stukken. I >e Tien morgen om te weiden. Het l lMJl T in den boomgaard te Bern. om te weiden r PUBLIER VERKOOPEN: Paarden, Runderen, Scha pen, Varkens, Pluimge dierte, I*ianten, Bloemen, Vruchten enz., IN HET PLANTSOEN Aangiften tot inzending moe ten vóór II Augustus 1889 worden inge zonden aan den Heer T. PELS, Secretaris der Regelings-commissie te s-Boschbij wien Programma's en Inschrijvingsbil- jetten gratis verkrijgbaar zyn. Door de politie te Maastricht is gearres teerd een Duitscher, die verdacht wordt, de dader te zijn van de verschillende in den jongsten tijd plaats gehad hebbende kerk diefstallen. Hij werd in het bezit gevonden van allerlei vreemde muntspeciën en van eene hoeveelheid sigaren, welke laatste bij in den vorigen nacht te Ond-Vroenhoven door middel van inbraak had ontvreemd. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. Te Rijp is een trasmolen afgebrand. - De 1 boerenplaats van den heer P. Huizinga te Kollum is door 't broeien van hooi in brand geraakt en in de asch gelegd. De brand weer slaagde er in de belendende perceelen te behouden. - Te Ried (Fr.) zijn twee prachtige paarden van den heer J. door den bliksem doodgeslagen. - Een gep. O.-I. militair en zijn vrouw zijn te Wageningen opgepakt wegens het stelen van veldvruch ten. Bij een huiszoeking werden o. a. ge vonden 70 schoven rogge en een groote party erwten. - Bij het reinigen van een put te Posterholt had een zandslorting plaats, waar door een man bedolven werd. Toen mén hem had opgegraven, bleek hij reeds over leden te zijn. - Onder Vucht is een Vj3-jarig kind te water geraakt en verdronken. - Te Groningen werd een viertal knapen van 11 tot 13 jaar gearresteerd, die een broodkar, welke tgdelijk onbeheerd op de straat stond en met een hangslot gesloten was, open gebroken en den inhoud zich toegeëigend hadden. Door eenige arbeiders in Berkum, gemeente Zwollerkerspel, werd het lijk van een onbekend manspersoon gevonden, waar schijnlijk door den laatsten trein uit Meppel overreden. De linkerarm was van het lichaam gescheiden en het hoofd verminkt. Van En schedé werden geboeid naar Almeloo ge transporteerd drie polderwerkers, die bij G. Schiphold alles hadden stuk geslagen en hem bovendien hadden aangevallen, waarbij hij ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam. - Het zoontje van den opzichter der Iloll. Spoorwegmaatschappij, dat Zater- middag door een trein op het rangeerterrein van het Maliebaan-station te Utrecht werd aangereden, is aan de toen bekomen ver wondingen overleden. - De politie te Kra lingen heeft een aantal gouden voorwerpen door diefstal verkregen en toebehoorende aan een weduwe, in beslag genomen en het trommeltje waarin die voorwerpen waren geborgen uit het water aan de Nieuwe Plantage opgevischt. De dader is ter be schikking van de justitie gesteld. - Op de Maas, tegenover de oude haven te Rotter dam, is de stoomboot »Vlaardingen« in aan varing gekomen met het Rijnschip »Goede verwachting* geladen met kaas. Dit schip zonk, de drie opvarenden werden gered. - Het lijkje van het tweejarig kind, dat te Swalmen in beslag genomen werd, op ver moeden dat dit kind geen natuurlijken dood zou gestorven zijn, is door de geneesheeren op lSst der justitie te Roermond, onderzocht. Er werden geen sporen van geweld gevon den, zoodat het ter begraving aan de ouders is teruggegeven. - Te Helder is aan den zeedijk uit zee aangespoeld een in staat van ontbinding verkeerend gedeelte van een vrou wenlichaam. Aan het lijk ontbrak een ge- gedeelte van het bovenlijf met het hoofd, terwijl de beide beenen onder de knieën eveneens werden gemist. De overblijfselen werden onmiddellijk gekist en begraven. - Onder Beek bij Nijmegen is een groote boerderij afgebrand. - Bij Grave is drijvende gevonden het lijk van een onbekende man. Er werd bij hem gevonden een portemonnaie met 78l/a cent, een horloge en een pijp. Zijn ondergoed was gemerkt L. C. - Aan het sta tion Middelburg is een werkman van een waggon gevallen en ernstig gekneusd naar zijn woning vervoerd. ———■MM——MUM i'l II 11 I BEKENDMAKING. De Burgemeester van Heusdenbrengt ter openbare kennis, dat het primitief ko hier van het patentrecht, dienst 1889/90, door den heer Inspecteur der directe be lastingen is executoir verklaard en aan den heer Rijks-ontvanger ter invordering is toegezonden. Heusden, den 22 Juli 1889. De Burgemeester voornoemd, HON COOP. 331e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 22 Juli. Prijs van f 5000: no. 19055; f 1500: no. 11738; f 1000: nos. 4Ü48, 5306 en 11508; f400: no. 322; f200: no. 2285; f 100: nos. 9485, 15592, 18769 en 19126. Aanbestedingen. 5 Aug. (Gouvcrn.) Het uitdiepen van Moordrecht, Gouda en Gouderak; raming f 2200. 7 Aug. De uitvoering van baggerwerk tot voortzetting der normaliseering van de Waal, onder Valburg, Beuniugen en Ewijk, tusschen kilometerraaien 30 en 35 raming f 18350, aanwijzing 31 Juli. 7 Aug. De uitvoering van baggerwerk in het Aardappelengat, behoorende tot de Dordtsche waterwegen; ramiug f 0,30 per M3., aanw. 31 Juli. 14 Aug. Het maken en stellen van de ijzeren bovenbouwen voor 7 draaibruggen en een hooge voetbrug over het kanaalvak tusschen Nigteveeht en de schutsluis be westen Utrecht; raming f92100, aanw. 7 Aug. 14 Aug. Het voltooien van de voorhaven van de nieuwe schutsluis binnen den Lek dijk onder Vreeswijk; raming f 6800, aanw. 7 Aug. 14 Aug. De uitvoering van baggerwerk in het vaarwater der rivier de Waal, boven Nijmegen en beneden Loevestein; raming f 0,185, aanw. 7 Aug. 14 Aug. Het maken van 9 kribben en het uitvoeren van baggerwerk tot verbete ring van den IJsel beneden Dieren tusschen de kilometerraaien 32 en 35 raming f 8450, aanw. 7 Aug. Aan het Prov. Best. te Middelburg: 9 Aug. Het vernieuwen van een ducd'alf in de buitenhaven te Vlissingenraming f 4600. Land- en Tuinbouw. Volgens de jongste officiëele telling be droeg het aantal paarden in Noord-Brabant 33,436. Gedurende de vorige week bracht de heer Lako, leeraar aan de rijkslandbouwschool te Wageningen, vergezeld van het bestuur der »Noord-Brabantsche maatschappij van landbouw,* een bezoek aan de verschillende proefvelden, o.a. te Heivoort, Haarsteeg, Moergestel, enz. Het voornemen bestaat, ook te Vlijmen een proefveld aan te leggen, en wel voor den teelt van bessen, frambozen en hop, ten einde door zorgvuldige behandeling, vooral ook bij het plukken der hop, te trachten voor deze voortbrengselen dier streek een beteren prijs, dan in den laatsten tijd het geval is, te verkrijgen, en zoodoende door klinkende voorbeelden de oogen der boeren te openen voor de allengs ingeslo pen gebreken in de verpakking, waardoor concurrentie met het buitenland totaal on mogelijk is geworden. De afdeeling 's Bosch der N.-Brabantsche Maatschappij van Landbouw stelt zich voor op 20, 21 en 22 Augustus a. s. eene ten toonstelling te houden, zie achterstaande aankondiging. Reeds nu vernemen wij, dat het Land van Heusden en Altena flink vertegenwoor digd zal zijn en, naar wij vertrouwen, een goed figuur zal maken. Ligt de vorige tentoonstelling in de hoofd stad onzer provincie nog versch in het ge heugen en herinnert die ons nevens het nut dat zij afwierp, aan een algemeen gesmaakt genot; wij herinneren ons tevens hoe menige gouden en zilveren medaille in deze streek belandde, ten bewijze dat paarden- en vee teelt hier in hoofdzaak degelijk wordt be oefend. Ook voor liefhebbers van sierplanten, bloemen, vruchten enz., is nu de gelegen heid zeer gemakkelijk om te exposeeren. Bij de vele medailles die noodig zul len zijn om de verschillende rubrieken op kwistige wijze prijzen te kunnen ver- leenen, rekent de commissie waarschijnlijk ook wel op de medewerking en belangstel ling zoo van particulieren als van vereeni- gingen en besturen in deze streek. Wij vertrouwen ook dat deze hoop niet ijdel zal zijn en wij weldra van eenigê toegezegde prijzen melding zullen kunnen maken. Als leden der keurings-commissie, voor den op 3 Augustus a. s. te houden wedstrijd van zoog-hengstveulens te Heusden, zijn uitgenoodigd de heeren Vlamings te 's-Bosch, Stael te Dussen en Snoek te Almkerk, die zich deze benoeming wel hebben laten wel gevallen. De regen der laatste dagen heeft aan alles nieuw leven geschonken. De weiden beginnen weer te groenen, zoodat er spoe dig volop gras zal zijn. Het koren staat als in het laatst van Augustus en het doet een uitstekenden oogst verwachten. De boomen zijn ferm schoon geregend en de appelen vertoonen zich reeds als frissche, lachende bolletjes, veel zuiver der dan men met het oog op het ongedierte had durven verwachten, terwijl ook de hoe veelheid niet zal tegenvallen. Peren en pruimen zullen er zeer weinig zijn. De uien leven door het groeizaam weder der laatste dagen niet veel meer opde wortel schijnt door de aanhoudende droogte te veel geleden te hebben. Hoelang kan een paard honger en dorst lijden? Een Hessische landbouwcourant antwoordt daarop, dat een paard, dat gere geld het noodige drinkwater krijgt, 25 dagen zonder vast voedsel kan blijven leven, maar niet langer dan 5 dagen, wanneer het wel zijn gewoon eten, doch geen drinken ont vangt. Een paard, dat in drie dagen geen drinken.gekregen had, gebruikte daarna in drie minuten 90 liter water. IVeërlandseli Indië. Men schrijft aan de »Javabode« uit Tjilegon Op den ochtend van den 15 Juni jl. heerschte er hier en in. de omstreken onder de bevolking een bnitengewone stilte. Het was alsof de bevolking was uitgestorven. Om 7 uur 's ochtends zou de executie der ter dood veroordeelden plaats hebben. Om 6*/3 uur werd een gedeelte van het de tachement aangewezen om de ter dood ver oordeelden uit de gevangenis te brengen naar de executieplaats, welke gelegen is op circa 12 min. loopens van het kampement op den weg naar Bodjonogoro. Zelfs voor de gevangenis, waar daags te voren wel een 50 a 60 familieleden, zoowel vrouwen, man nen en kinderen zich ophielden, was op dien ochtend, gedurende den optocht, geen dier familieleden te zien. Een ander gedeelte van het detachement bleef op Tjilegon achter, terwijl het overige gedeelte van de troepen naar de galgplaats afmarcheerde, om bijtijds het terrein af te zetten en voor de opstelling der troepen te zorgen. Tegelijkertijd vertrok ook de ca valerie, die om 6 uur 's morgens van Serang te Tjilegon aankwam, naar de executieplaats. Na voorlezing van het vonnis in tegen woordigheid van den adsist.-resident Van Hasselt, werd overgegaan tot de uitvoering van de doodstraf. Alles liep met de meeste kalmte af. Ook op de executieplaats was geen enkele Ban tammer te bekennen, wat de bevreemding van iedereen opwekte. Nadat een kwart uur later door den officier van gezondheid de dood der vijf naast elkander opgehangenen geconstateerd was, werd last gegeven tot inrukken van de troepen naar het kampement; op een klein gedeelte na, dat onder een Europeesch sergeant op het terrein achterbleef, die in last had, om na de begrafenis onmiddellijk in het kampement terug te keeren. Na afloop van de begrafenis zag men bijna geen enkelen Bantammer op straat. r""*^T"T-TiTiTr« u i1 nu wwriMwrnarm CU odaoh t en. Toorn is een kortstondige razernjjbe- heersch uw hartstocht, die, zoo hij niet ge hoorzaamt, bevel voert: houdt hem in toom. Onverdroten arbeid komt alles te boven. Verdraag geduldig het lijden, dat u naar verdienste overkomtte betreuren is slechts de straf, die u onverdient treft. Een last die met opgeruimdheid gedra gen wordt, wordt licht. Zuinigheid is een groot inkomen. Hun, die veel begeeren, ontbreekt veel. Niemand bereikt op eens de hoogste trap der ondeugd. Wij streven altijd naar het verbodene en begeeren hetgeen ons ontzegd is. Gij dwaalt, zoo gij den rijke gelukkig noemt. Het komt er niet op aan hoe lang, maar hoe goed men geleefd heeft. Geen dag is lang voor iemand die werkt. Inschikkelijkheid schenkt vrienden, waar heid maakt vijanden. Vrije tijd, zonder dat men zich met de eene of andere studie bezig houdt, is de de dood. Hij tocb is niet arm, wien het noodza kelijk levensonderhoud genoeg is. Gemengd en Allerlei. Twee kruiers in het Museum. »Zeg Piet, daar boven hangt het zwaarste van de heele tentoonstelling Gegronde hoop. A. Waarom zoo triestig, vriendlief? B. Mijn vrouw is ziek en ik zweef tus schen hoop en vrees. A. Welken docter hebt ge? B. Dr. C. A. Nu, hoop dan maar; die heeft ook mijn vrouw zaliger behandeld. Een uitvlucht. Watblief, behoor jij ook tot die beruchte vereeniging? o o Pardon, ik ben slechts eerelid. Een gewetens vraag. Maar is het dan zonde, dat ik gaarne hoor wanneer de hee ren mij zeggen, dat ik schoon ben? Het is altijd zonde, genoegen in den leugen te vinden. Rechter: Waarom heb je dien man, die je niets gedaan had, geslagen? Beschuldigde: Omdat hij by den tegen- woordigen miserabelen tijd zoo'n vergenoegd gezicht zette Beste vrienden,* aldus besloot een pre dikant zyn rede, »ik begrijp dat gjj met de beste bedoeliugen knoopen in het zakje doet, maar ik heb er niets aan. Ik draag geen bretels.* VrouwMaar man, je zijt geloof ik - dronken Man: Dat zou jij ook wezen, als je zoo veel gedronken hadt. Geldersche tabaksplanter: -»En hier Ma- rietje, hebt je nu onze tabaksplant.* Marietje: >0, hoe aardig! Wat mooie bloesems! En tegen wanneer zijn nu de sigaren rijp?* 31 arlftbericliten. HEUSDEN, 20 Juli. Op de botermijn waren heden aangevoerd 114.7 kilo. De prijs varieerde van f 1.61 tot f 1.35. Aanvoerder der grootste hoeveelheid M. de Wilt, te Herpt. Kooper der grootste hoe veelheid M. Rooijakkers te Heusden. 's-HERTOGENBOSCH, 22 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 216 vette kalveren en 0 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette varkens golden 00 a 00 ct. per k.g. Den 22 Juli was de prijs der boter 1.10 tot 1.36 cent. ROTTERDAM, 22 Juli. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 103 runderen, 134 vette en gras kalveren, - nuchtere kalveren, 1164 schapen of lamme ren, 376 varkens, biggen, 1 bokken of geiten, - paarden, veulens, - ezel. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 78 cent, 2e qual. "2 cent, 3e quad. 68 cent; kalveren le qual. cent, 2e qual. 87 a 82 cent, 3e qual. cent; schapen le qual. 70 cent, 2e qual. 60 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 ii cent, 2e qual. 25 a cent, 3e qual. 24 cent, licht soort 20 a 21 cent, alles per half kilo. Zeeuwsche eieren f 3.50 a 3.70. Overmaassche dito f 4.a f 4.20 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 8.00 a 10.Aangevoerd 2 partijtjes. Zoetemelksclie kaas 21.00 a 25.50 per 50 kilo. Aangevoerd 22 Partijtjes. ROTTERDAM, 22 Juli. Tarwe. Jarige, puike f 7.25 a 8.25 goede en middelbare f -.a -.Nieuwe. De beste J 6.75 a 7.30, goede ƒ5.75 a 6.50, geringe ƒ5.— a 5.60. Per 100 kilo f 7 90 a 8.60. Canada Tarwe ƒ5.10 a 5.40. Rogge. De beste ƒ5.a 5.20, goede en mindere f 4.40 a 4.80. Gerst. Winter f 3. a 4.Per 100 kilo f -.a -.Zomer f3.a 3.60. Per 100 kilo f 5.50 a -.Chevalier ƒ4.a 5.Haver, 2.50 a 3.75. Boonen. Bruine. De beste qual. f 9.00 a 10.00, goede en mindere soort f 6. a 8.50. Witte. De beste qual. f 6.50 a 7.goede en mindere ƒ5.a 6.Erwten. Kook ƒ7.25 a 8. Kanariezaad. De beste qual. f 6.25 a 6.50, mindere soort f 5.a 6.Per 100 kilo f -.a -. GORINCTTEM, 22 Juli. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 158 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zware kalfvaarzen ƒ200 270 kalfvaarzen ƒ130 a 200, melkkoeien 120 a 200, vaarkoeiena anderhalf-jarige ossen f 100 a 130, guisle vaarzen ƒ100 a 130, pinken f 40 «80 graskalveren f 20 a 40, 10 nuchtere kalveren f 6 a 14, - lammeren f - a per stuk. Aangevoerd 2 vette varkens, van 19 a 22 cent per half kilo, schapen f a 281 biggen, f 8 a 14 per stuk. Boter f 0.70 a 0.80 per half kilo, eieren f 0.85 0.90 per 20 stuks, kippen f 0.80 a 1per stuk. WATERHOOGTE KEULEN. 19 Juli 3.07 M. boven 0. 20 Juli 3.10 M. 21 Juli 3.11 M. 22 Juli 3.07 M. WEERBERICHT. Verwachting: Westen wind. Advertentiën. De vorderingen ten laste van de Reedery P. KONINGS Co., in liquidatie, worden ten spoedigste ingewacht, uiterlijk 27 dezer by den Heer Daniël Duijser, te Heusden. Aanbiedingen van de Heeren onder de verschillende opschriften, voorko mende in de Dagbladen, worden tegen den zelfden prijs geleverd door tusschenkomst van den Boekhand. VEERMAN te Heusden. Hieraan zijn deze voordeelen verbonden 1°. dat men geen gefrankeerde postwissels behoeft te verzenden 2°. dat ik ze aan hen, met wien ik in reke ning sta, niet a contantmaar op gewone jaarrekening levert. van HOOIGRAS. Het COLLEGIE VAN REGENTEN DER GODSHUIZEN TE HEUSDEN, zal op Woensdag 34 .Juli 1889, des voormiddags 11 ure, in het Wapen van Amsterdam*, bij den Heer H. Mourik te Heusdenin het openbaar Onder Hedikhuizen. Het HOOIGRAS op 1 perceel van den Lagen Dulschenwaard*. Het HOOIGRAS op 2 percee len van »de Rib*. Het HOOIGRAS op 7 percee len van den Lagen Middelwaard*. Het HOOIGRAS op 2 percee len van den »Hoogen Middelwaard*. Het HOOIGRAS op 5 percee len »de stukjes Onder Vlijmen. Het HOOIGRAS op 2 percee len in >het Luis broek*. Nadere inlichtingen geeft de Opzichter A. van Bokhoven te Haarsteeg. vereenigd met den maakt hekend dat door hem een Vergadering is belegd van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap, te houden op A3'oensdag 14 Augustus a. s., des avonds ten O ure, ter gewone Vergaderzaal, aan de Waterpoort te Heusden. 2°. Het opmaken van eene voordracht van drie personen, aan den Koning aan te bieden, ter benoeming van een Heem raad in het Bestuur van het Water schap. De Dijkgraaf HONCOOP. Heusdenden 27 Juli 1889. Op Zaterdag- 37 .Tali 1889, des morgens ten 11 ure precies, zal de Notaris DE GIER voor den Heer Arie Straver Johz. te Babyloniënbroek, ten huize van H. Mourik te Heusden, publiek daarna Voor den Heer D. Duijser, te Heusden, om contant geld, ten 12 ure precies: Eene partij manken, Tiihlioat, Plavuizen en I'anncn, aan de Haven te Heusden, alwaar die zullen worden verkocht. Zegt het voort. te Dussen, zal Vrijdag 3 Angus- tns 1889, des namiddags ten 4 ure, te Drongelenin het Veerhuis, 40 Heet. Toemaal op de Elanden enz. onder Drongelen, Be- soijen en Baardw'yk. te WAALWIJK, zal voor de Heeren A. Vos en J. Millenaar te Drongelen, op Woensdag 34 -Tnlij 1889, des namiddags 3 uur, bij PIET NIEUWKOOP op den dijk te Drongelen, Onder Drongelen en Eethen. van te De festiviteiten zullen nader worden aan gekondigd. De Regelings-Commissie, onder Eere- Voorzitterschap van Jhr. P. J. J. S. M. VAN DER DOES DE WILLEBOIS, Burgemees ter van 's-Hertogenbosch. De Voorzitter, De Secretaris, L. J. C. BOGAERTS. T. PELS. J. W. R. VAN GÜLICK, O.-Voorzitter van het Afdeelingsbestuur. H. C. GODSCHALX. Mr. ALPH. VAN RIJCKEVORSEL. Mr. A. H. SASSEN. JOS. J. VAN DE VEN. J. A. VLAMINGS. J. M. MARECHAL, Deskundig Advi seur voor de afd. Tuinbouw.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3