door Jack the Ripper-?. Daarin kwam de Jgebracht. Volgens de laatste berichten WOT- Eerste Kamer der Staten-Generaal tot be-|de afgevaardigden der werklieden verklaar- mededeeling 70cr, dat de schrijver roorne- den nog 30 mannen /ermist handeling c. a. van de onderwijswet, bijeen den in een spoedig daarop te honden bijeen- m-ns is eerstdaags op nieuw een slachtoffer onder zjjn mes te doen vallen. Zelfs wordt - 'unel iosschen Napels en Foggia de straat aangeduid, waar dit zon moeten Pen t^ee sneltreinen tegenelkan- iu, en wel doordien de machinist van ;e roepen tegen Maandag 21 October a.s. geschieden. De katoencrisis in Engeland duurt voort; volgens de jaarlgksche opname van den voor raad was een tekort van 68,000 balen op de raming. Een groote vereeniging van ka toenspinners heeft zich bereid verklaard op aanmaning van het uitvoerend comité de de werkplaatsen te sluiten30,000 spoelen en eenig duizenden weefgetouwen moeten stilstaan, waardoor de gedwongen werksta king dreigt toe te nemen. Ook vrijwillige werkstakingen blijven aan de orde van den dag. Zondag werden weer verschillende mee tings gehouden, o. a. door de kleermakers uit het East-end, de werklieden van de Sil- verton India Robber Works, kellners enz. Verder spreekt men van een werkstaking der postboden. In verschillende tijdingen uit Londen wordt gemeld, dat Boulanger weldra zijne woning in Portland Place zal verlaten om zich elders met ter woon te vestigen, ver moedelijk te Jersey. Het geld gaat hem ontbreken, zoodat hij niet meer op den tegen woordigen voet kan leven. In het kolenbekken van Bergen hebben eergisteren ochtend op verschillende plaatsen de mijnwerkers geweigerd aan den arbeid te gaan. In de mijnen van Flénu waren er ongeveer 600, te Frameries in de gezamen lijke mijnen zelfs 1400, die geweigerd had den in de mijn af te dalen. Omtrent de oorzaak dezer gedeeltelijke werkstaking verkeerde men eergisteren echter nog in het onzekere. Te Patnrages b. v. was de staking van het werk stellig slechts tijde lijk, ten gevolge van de kermis namelijk. Te Frameries zag men in de weigering om te arbeiden in het algemeen niets anders dan de natuurlijke terugslag der socialisti sche betooging van den vorigen dag, zoodat men aldaar een geleidelijken terugkeer tot den arbeid verwachtte. Ook te Flénu koes terde men, naar het schijnt, dezelfde mee ning: »men kan niet zeggen,zoo werd van daar geseind, dat er een begin van eigenlijke werkstaking iseerder gelooft men dat de meesten niet werken als een gevolg van de betooging van eergisteren. Ook uit Charleroi komen zeer ongunstige berichten. Op de gemeentelijke begrooting der hoofd stad voor het jaar 1890 wordt eene som uitgetrokken, ten bedrage van 100,000 fr. ter viering van de 25-jarige regeering van Koning Leopold. Den lOn December 1865 kwam door het overljjden van Leopold I de kroon aan diens zoon, den toenmaligen hertog van Brabant, thans Koning Leopold II, die den 17n December zijn plechtigen in tocht in Brussel deed. Omtrent het pro gramma der feesten is natuurlijk nog niets bepaald. De Effeltoren, die minder dan 7,000.000 francs heeft gekost, had op 24 September reeds 5,045.146 frs. aan ontvangsten opge leverd. Men kan dus over den ijzeren reus tevreden zijn. Een nieuwe brug. In tegenwoordigheid van den Franschen minister van oorlog, de Freycinet, veel hoog geplaatste officier en spoorwegambtenaren, vakmannen uit Oostenrijk, Engeland, Spanje en Portugal, is een proef genomen met een nieuwe brug, een uitvinding van den heer Eiffel, die bestemd is om onklaar geraakte spoorwegbruggen spoedig te vervangen. Zij is voorzien van de noodige rails, is geheel uit staal vervaardigd en weegt bij een lengte van 45 meter 86 ton. De brug bestaat uit dunne staven, welke kruiselings over elkan der geplaatst worden, zooals bij de gewone bruggen. Zonder hulp van machines kan ze echter door menschenhanden alleen van uit een der eindpunten geslagen worden. De proefneming duurde twee uren. Te Bielefeld, in de Pruisische provincie Westfalen, is het mond- en klauwzeer onder het rundvee uitgebroken. Te Milaan is een nog onvoltooid huis van vijf verdiepingen ingestort. Zestig werklie den, die er bezig waren, werden onder het puin bedolven. Zes hunner zijn dood en 14 anderen zwaar gewond te voorschijn Met een uitdrukking van onuitsprekelijke genegenheid hief ze haar bruine oogen op en zag hem aan. »'t Zegt, dat ik je lief heb, mijn Georg, dat ik haar vergeef en hem in gedach tenis houd. Mag dat?« Mijn miin eenige lieveling der den eencn trein meende den wissel nog wel te kunnen balen; waarom bij te sneller reed, wat juist den schok te heviger maakte. Door de volkomen duisternis was het nog verschrikkelijker voor de reizigers die on gekwetst bleven, niets dan gejammer te hooren, en dat zij, hoewel zij overal om zich heen lijken, gekwetsten en bloed had den, niets konden doen, zelfs niet zien konden waar zij zich bevonden3 lijken zijn reeds gevonden, terwijl 4 personen zwaar en 19 licht gewond werden, waaronder 6 soldaten van een detachement van 100, dat in een der treinen plaats had genomen. Ook heeft er in de nabijheid van Stutt gart tusschen het station Hasenberg en Baihingen eene botsing plaats gehad tusschen eene locomotief en een personen trein, met het gevolg dat 7 personen gedood en 38 gewond werden. De locomotief was ontboden door een trein, die was bljjven steken, doch die later, vóór de locomotief onderweg was, de reis verder kon voortzet ten. Niettemin werd de hulp-locomotief afgezonden, zoodat deze tegen den perso nentrein liep. JPlaatselijlt Nieuws. HEUSDEN, 4 Oct. Voor dea. s. eerste najaars-beestenmarkt, die op 17 October a. s. invalt en waaraan niet minder dan 34 premiën verbonden zijn, zijn tot keurmeesters benoemd de heeren P. F. Michels te Hensden, J. de Kort te Baardwijk, J. van Do veren te Wijk, D. van Bavel te Besojjen en J. van Bokhoven Tz. te Herpt. Wij vertrouwen dat deze markt bizonder druk bezocht zal worden. Niet alleen de premiën, die zoo ruim gesteld zijn, maar vooral de ondervinding die menigeen reeds opdeed, dat het op deze markt aangevoerde vee steeds willige koopers vindt, zal mede werken tot een bizonder groote opkomst. Op gezag van de »N. Rott. Ct.,« zooals wij daarbij ook aangaven, deelden wij mede, dat door Ged. Staten dezer pro vincie concessie is verleend tot aanleg van een stoomtram van 's-Bosch naar hier en naar Waalwijk. Later vernamen wij, dat bij het gemeentebestuur alhier van de aan vraag, noch van de concessie iets bekend is hetgeen ons des te meer moet verwon deren aangezien de aan te brengen stoom tramweg over een vrij groote lengte niet buiten de gemeentegrond van Heusden kan vallen. WOUDRICHEM. Van 23 tot 29 Sept. werden op den afslag aangevoerd: 2 zomer- zalmen, die voor f 1,75 a 0.00 per half kilo werden verkocht. Ook was de vangst van riviervisch zeer gering. 3 Oct. Op de markt van heden wer den 170 paarden aangevoerd. De handel was zeer levendig. P/g-jarige werden ver kocht van f 195 tot f 300, aftandsche van f 80 tot f 200. BRAKEL, 3 Oct. In den vroegen morgen van dezen dag overleed alhier de heer J. Kroonstuiver, oud-hoofd der openb. lag. school. Den lsten Oct. was het juist 28 jaren geleden, dat hij zijn ambt in onze gemeente aanvaardde. Met ijver en nauw gezetheid heeft hij ruim 26 jaren zijne beste krachten gewijd aan de ontwikkeling onzer dorpsgenooten. Door alle ingezetenen was hij bemind en geëerd, en velen zullen met weemoed zijn afsterven gedenken. Sedert 1 Aug. '88 had hij zijn ambt nedergelegd en was hij in 't genot van pensioen gesteld. Jammer, dat hij zoo kort van deze door hem welverdiende rust mocht genieten. GORINCHEM. Door den aanhoudenden regen die Maandag bijna den geheelen dag viel, waren de polderwerkers verhinderd te werken en liepen langs de straten, van tijd tot tijd eene herberg binnengaande en wer den zij zoodoende in en uitwendig nat. Dit gaf aanleiding dat de politie dan ook voort durend kleine oneenigheden te vereffenen had en erger tooneelen moest voorkomen. In een der keten van de polderwerkers ter hoogte van de vuilnisvaalt ging het even wel ruwer toe. De putbaas T. aldaar met eenige polderwerkers, zoogenaamd een glaasje bier zittende te drinken, kregen twist, bij welke gelegenheid de polderwerker Y. den putbaas met een mes eene wond aan het linkeroor toebracht terwijl laatstgenoemde den polderwerker Y. met eene bijl niet on belangrijk het hoofd verwondde, zoodat deze naar het gasthuis moest worden ver voerd en aldaar verbonden werd. Door de politie wordt deze zaak vervolgd, terwijl verscheidene polderwerkers door de heeren aannemers zijn ontslagen. WERKENDAM. Gedurende de maand Sept. is alhier gevallen 126,1 mM. water. Gedurende 11 dagen viel geen regen. De grootste hoeveelheid is gevallen in den nacht van 7 op 8 Sept., namelijk 25.2 mM. In de maand Aug. viel, zooals we gemeld heb ben, 164,1 mM. Binnenland. n' i, J Volgens een ingezonden hoofdartikel in *De Tijd* zon de Minister van Financiën voornemens zijn bij de herziening der per sonele belasting de grondslagen »deuren en vensters en haardsteden* te doen vervallen en in de plaats daarvan als grondslag het *woonoppervlakc aan te nemen. Of deze inzender welingelicht is, weten wij niet; de Minister zelf heeft van zijn voornemens nog nooit doen blijken. Naar wij vernemen, zijn in den loop van dit jaar namens een consortium van buiten- landsche kapitalisten aan den Minister van W., H. en N. voorstellen gedaan tot het ver- leenen van concessie tot drooglegging van het zuidelijk gedeelte der Zuiderzee, met buitenlating van de monden van den IJsel. De afsluitdijk zal ongeveer zes kilometer beneden Enkhuizen een aanvang nemen, eerst in zuidoostelijke richting en daarna in oostelijke richting loopen. De uitgestrekt heid gronds, die alsdan bloot zal worden gelegd, zal ongeveer 170.000 hectaren be dragen. Het plan zelf moet de goedkeuring van den Minister en van bekwame technici hebben weggedragen en de onderhandelin gen alleen nog loopen over de voorwaarden, welke door de gemachtigden van genoemde kapitalisten namens dezen worden gesteld. Zij hebben betrekking op de financiëele hulp, welke de Regeering in dezen zou kun nen verleenen. Het lid der Tweede Kamer, de heer Mr. L. G. Greeve is Dinsdag avond overleden. Prof. J. G. De Hoop Scheffer, te Amster dam, vierde Zaterdag in welstand zijn 70n verjaardag. Wegens het bereiken van dezen leeftijd heeft de hoogleeraar in de jaarlijksche ver gadering van bestuurders der Algemeene Doopsgezinde Sociëteit medegedeeld, dat hij in 't volgend jaar zijn professoraat wenscht neer te leggen. Woensdag had te Rotterdam de plechtige begrafenis plaats van den daar overleden oud-Burgemeester Joost van Yollenhoven. Langs den weg, dien den stoet ging, stond overal een groote menigte geschaard, terwijl duizenden op het kerkhof aanwezig waren. De begrafenis geschiedde met plechtigen een voud de familie had toch aan de talrjjke vereenigingen waarvan de overledene be schermheer of eerelid was, verzocht, om bij de begrafenis geen uiterlijk vertoon te ma ken. Aan het graf waren echter enkele met banieren in rouwfloers aanwezig. Een groot aantal kransen dekten de kist. Aan de groeve schetste de Burgemeester, mr. Vening Meinisz, de groote verdiensten van den man, die meer dan veertig jaren zich aan het welzijn van Rotterdam en burgerij gewijd had en die vooral ook als oud-Burgemeester zich zoo zeer bemind had weten te maken. De heer Brokerhoff, eere-voorzitter der Rotterdamsche typografen-vereeniging, bracht daarna hulde aan de nagedachtenis van den beschermheer en legde een krans op zijn graf neder. Ds. Hooykaas wijdde een woord aan den overledene als een braaf christen en een edel mensch. De heer Johan van Vollenhoven bedankte voor de laatste eer den betreurden doode be Wezen. Uit Haarlemmermeer wordt gemeld Maandagmiddag had te Hoofddorp een oploop plaats van lieden, gewapend met messen, knuppels, enz. Het waren menschen, woonachtig in het Rietland en omstreken, zoogenaamde bietenrooiers, die de Belgische werklieden, bij sommige landbouwers in deze streek werkzaam, wilden verdrijven. Deze Belgen werken voor minder geld dan de inwoners. Maandag hebben zij er verwij derd uit het land van V. Woudenberg, waarna C. den Ouden aan de beurt lag. Maandagmiddag gingen zij in de richting van Biesheuvel, Sloterweg, waarheen zjj door den burgemeester en veldwachters zijn ge volgd. Volgens in dit nummer voorkomende advertentie is de eenige gouden medaille voor chocolade en bonbons van de Kon. Ned. Fabriek van Suikerwerken, Chocolade en Likeuren, op de Wereld-Tentoonstelling te Parijs 1889, toegekend aan den Heer M. J. de Bont, in 1843 mede-opriehter der firma de Bont Leyten. In een Dinsdag te Rotterdam door af gevaardigden van werklieden en het comité van reeders en cargadoors gehouden verga dering werden verschillende bezwaren ge- kcuJ_Arul«re_jpedeelteliik weggeruimd, zoodat komst op hervatting van het gestaakte werk aan te dringen. Op vele booten werd dan ook reeds het werk hervat. Politie, schutterij en mariniers bleven echter nog aanwezig, terwijl ook de dienst te water verzekerd is. Een later bericht meldt, dat de voorwaar den voor de hervatting van den arbeid tot een gunstig resultaat geleid hebben, zoodat de werkstaking als geëindigd beschouwd kan worden. Het militair- en politietoezicht is reeds ingekort. De commandanten van het garnizoen en der schutterij betuigden den officieren en manschappen hunnen dank voor de bewezen zware diensten, en roemden hunne houding ten zeerste. Naar wij vernemen, heeft zich eene com missie gevormd om gelden te verzamelen voor een bewijs van erkentelijkheid aan politie en schutterij. Een ongeluk dezer dagen eeneu ambtenaar bij de belastingen te Rotterdam overkomen, wordt door een der bladen in verband ge bracht met de werkstaking. Naar men ver neemt, heeft dit ongeluk zich volgenderwijze toegedragen Op de stoomboot op Hull, die Donder dag zou vertrekken, wilde men nog op het laatste oogenblik eenige vaten rollen. Daar er gebrek was aan werkvolk, hielp de visiteur een handje. Het schijnt, dat hg daarbij ge struikeld en in het ruim gevallen is, zon der dat iemand het gewaar werd. Toen de boot op de plaats van bestem ming aankwam vond men zijn lijk in het ruim op de vaten. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft be vestigd het in eersten aanleg door de arrond. rechtbank te Dordrecht gewezen vonnis, waarbij een zoutzieder aldaar tot eene geld boete van niet minder dan f401,863.ys is veroordeeld, ter zake dat in zijne fabriek een ondermaat van 446,514y2 kilogram zout bevonden is. Bij de jongste stormen is een gat geslagen in de Mgzendijk bij Schermerhorn. Pogingen om het gat te dichten, zijn niet geslaagd en thans staat de polder, 590 hectaren, diep onder water. De bewoners hebben hun huizen verlaten. Het vee is gered. De welbekende Jeanne Lorette zingt op het oogenblik onder den naam van Fraülein Ileldt in het Amsterdamsch café-chantant Theatre des Families. Sedert Zaterdag 28 Sept. tot Dinsdag 1 Oct. zijn aan de vischmarkt-te Gorinchem afgeslagen 12 zalmen van 4 tot 18 halve kilo's prijs per half kilo f 1,01 tot 1,22. u De heer T. De G., met een zwaar be laden wagen van Lekkerkerk te Gouda ge komen, werd door een ongelukkig toeval door zijn eigen wagen overreden en zwaar verwond. - Een horlogemaker te Deutichem, die daar de vorige week van een kar viel, is aan de gevolgen overleden. - Bij Vorden is een kind in een poel gevallen en ver dronken. - Te Genemuiden is een jongen in de haven gevallen en verdronken. - Vijf van zeven kinderen, door hun vader verlaten en die in De Rijp rondzwierven, zijn in Neerbosch opgenomen. - De persoon J. v. H., op wien op 26 Augustus te Oud-Beierland een poging tot moord werd gepleegd, is thans geheel van zijn wonden hersteld. Het gerechtelijke onderzoek heeft geen inhech tenisneming tengevolge gehad. - Zekere v. d. H. is te Jutfaas uit de pont gevallen en verdronken. - Op de Kruiskade te Rot terdam zijn twee loodgieters van een ladder gevallen. Per draagbaar werden zij naar hun woningen gebracht. - Een 46-jarige vrouw is in de Kleine Kattenburgerstraat te Amsterdam uit een raam van haar wo ning op de binnenplaats gesprongen. Inwen dig zwaar gewond is zij naar het Binnen- Gasthuis vervoerd. - Te Vechel is bij het rangeeren 's-BoschHelmond een zeven jarig knaapje, dat op den koppelstang wilde springen, gevallen en overreden. Een beentje werd geheel afgesneden en het andere ver brijzeld. Zijn toestand is hopeloos. Bni'grer'lijlie {Stand. Heusden, van 26 Sept. tot 3 Oct. Geboren: Geertruida Petronella, d. v. Petrus Johannes Dukino en Mechelina van GerdingenBastiaantje Willemina, d. v. Mathijs van der Mooren en Helena Metta Maria Jong. Ondertrouwd: Mattheus Beekvelt, 32 j., en Maria Anna Huberta Sens, 26 j.; Lambertus Lourentius Merkx, 33 j., en Maria de Werdt, 27 j. Almkerk, van 26 Sept. tot 2 Oct. Geboren: Jenneke, d. v. Z. van der- Sieit en D. GroeneveldJielis. z. v. J. C* Ottevanger en A. Kon. Meeuwen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Geboren: Antonie, z. v. Cornelis Ver hoeven en Antonia Heijmans; Pieter Willem, j z. v. Arie Bonman en Willemina Combée. 331e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 1 Oct. Prijs van f 1000 :nos. 4470, 5817, 12647 30856; f400: nos. 3421, 4713, 5857, 10127 en 10898; f200: nos. 16176, 16758, 18562 en 19758; f 100: nos. 891, 1809, 2001, 2288, 2888, 4383, 5177, 6701, 7238, 8296, 12076 en 19156. 5e Klasse. Trekking van 2 Oct. Prijs van f 100C: nos. 9049, 9219, 17020 en 20435; f400: nos. 4840, 6710, 10631 en 17846; f200: nos. 6955, 7001, 10730, 10908, 11573,17651 en 19121: f100: nos, 3512, 5363, 7888, 8326, 10164 en 13410. 5e Klasse. Trekking van 3 Oct. Prijs van f2000: no. 1865; f1500: no. 3130; f 1000nos. 2235 en 8055; f400: nos. 11309 en 12785; f200: nos. 3351, 7222, 12208, 15422 en 19446; f 100: nos. 311, 1324, 1914, 2082, 7215, 10414, 16978, 19309, 19599 en 19714. Kantongerecht te Heusden. ZittiHg van Vrijdag 27 September. Uitspraken in zake het O. M. tegen: A. N., A. F. M. en J. R. S., te Heusden, J. v. B. en J. S., te Werkendam, L. d. R., te Dussen, H. V., te Meeuwen, C. H., te Wijk, allen beklaagd van dronkenschap, veroordeeld tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis ieder. M. S., te Eethen, J. C. v. d. H. en A. B., te Genderen, A. d. M., te Woudrichem, allen beklaagd van overtreding stierenre glement, ieder f3 boete subs. 2 dagen hech tenis. P. V., te Hardinxveld, overtreding zalm- visscherij, f10 boete subs. 3 dagen hech tenis. J. v. d. M., te Genderen, vee onbeheerd, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. A. v. H., te Waalwijk, paard met voer tuig onbeheerd, f 1 boete subs. 1 dag hech tenis. A. v. d. P., te Hardinxveld, overtreding visscherij, f 3 boete subs. 2 dagen hech tenis. P. B., te Hedikhuizen, dronkenschap en nachtrumoer, f 5 boete subs. 3 dagen hecht. H. v. V., M. v. B. en L. v. B., allen te Hedikhuizen, nachtrumoer, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. P. D., te Hedikhuizen, herbergreglement, f2 boete subs 1 dag hechtenis. B. J. F., te Hardinxveld, overtreding visscherij, f3 boete subs. 2 dagen hech tenis. P. H., te De Werken, strooperij, f3 boete subs. 2 dagen hechtenis. C. M., te Werkendam, overtreding vis scherij, f3 boete, subs. 2 dagen hechtenis, verbeurdverklaring en uitlevering der fuik of betaling ad 50 centen subs, een dag hechtenis. A. v. H., te Werkendam, overtreding visscherij, 2 maal f2 boete subs. 2 maal 2 dagen voor elke boete; verbeurdverkla ring en uitlevering van het vischtuig of betaling ad 25 centen subs 1 dag hechtenis. S. v. R., te Genderen, vee onbeheerd, f2 boete subs. 1 dag hechtenis. M. V., te Elsbout, jachtdeliet, vrijge sproken. L. d. G., te Elshout, overtreding vis scherij, 2 maal f3 boete subs. 2 maal 2 dagen hechtenis, met uitlevering en ver beurdverklaring van het vischtuig of beta ling ad f I subs. 1 dag hechtenis. M. v. S., T. v. B., J. K., J. K., A. K. v. D. en M. v. M. allen te Dussen, over treding veldpolitie, vrijgesproken. A. d. R., te Dussen, overtreding visscherij, 2 maal f 1 boete subs. 2 maal 1 dag hech tenis, verbeurdverklaring en uitlevering van het vischtuig of betaling ad 20 centen, subs. 1 dag hechtenis. J. V., te De Werken, overtreding vis scherij, 2 maal fl boete subs. 2 maal 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vischtuig. J. v. B., te Hedikhuizen, jachtdeliet, f5 boete subs. 3 dagen hechtenis. A. J. A., te Heusden, dronkenschap, 3e herhaling, 14 dagen hechtenis. M. V. en C. v. V., te Veen, straatschen derij, ieder f 1 boete subs 1 dag hechtenis. M. F., te Bern, jachtdeliet, f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis, met verbeurdver klaring en uitlevering van het geweer, of betaling der waarde ad f 10 subs. 2 dagen hechtenis. G. v. O., te Meeuwen, overtreding veld politie, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. B. v. H., E. A. eu A. d. V., no. 1 te Babiloniënbroek, en no. 2 en 3 op den Hil, overtreding veldpolitie, ieder f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. IVeêrlandsch Indie- Men zendt het »D. v. N.c het volgende uittreksel van een brief, 28 Sept. jl. te Am sterdam ontvangen. Segli-Atjeh, 26 Aug. '89. De toestand hier op Atjeh blijft voor de eer van het Vaderland nog altijd bespot telijk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2