en bood bet papierGe bp een bankier te Halle fer uitbetefing aan. Die bankier kreeg echter argwaan en telegrafeerde aan den grondbezitter of 't met den wissel van der tigduizend gulden wel recht pluis was. Natuurlijk volgde een ontkennend antwoord en thans werd onmiddellijk aangifte gedaan met het gevolg, dat de schoenmaker, diens vrouw en de beide getuigen werden ge arresteerd. De Lissabonsche bladen bevatten weer minder gunstige berichten over den toestand van den Koning van Portugal. Nadere berichten melden dat de Koning stervende is en de Sacramenten ontvangen "heeft. Verleden Zaterdag, omstreeks 5 uren in in den ochtend, vonden eenige politie-agen- ten in de »Halles« te Parijs drie kinderen van tien tot twaalf jaar op een hoop kippen en eendenveeren rustig slapen. Zij bleken in de maand Mei niet 22 »sous« op zak naar Parijs gewandeld to zijn om er de ten toonstelling en vooral Eiffel's toren te zien. Zij hadden den ganschen weg langs ge bedeld en sliepen 's nachts in stallen of hooibergen. Den 15 September kwamen zij te Parijs aan, hoe, wisten zij zelf niet. Zij hadden steeds uit vrees voor de politie alle steden ontweken. Te Parijs hadden zij zoo lang gebedeld tot zij genoeg hadden om toegangskaarten te koopen. Men heeft de ouders per telegram ge waarschuwd. Binnenland. Om4 ront den moord in de 1 Oondsblooni- Men schrijft uit Den Haagaaa de Zw. Ot.:< D tJ'HKi Aiöd rdam verhaalt Terwijl in Duitschland, dank zij de strenge toepassing der vaccinatie, bijna geen sterf gevallen aan pokken meer voorkomen, is het aantal poklijders in Frankrjjk, Oosten rijk en andere rijken, waar de toepassing nog steeds veel te wenschen overlaat, voort durend groot. Zoo kwamen b. v. in 1887 alleen in de 10 grootste Fransche steden 769 sterfgevallen aan pokken voor, waar van te Parijs 394, Toulouse 202, Havre 62, Marseille 58, Rouaan 18, Nantes 12, Lyon 9, Bordeaux 5, Rjjssel en St. Etienne 2. In Weenen overleden in het jaar 1888 aan pokken 62 personen, terwjjl ook thans wederom verschillende der Oostenrijksche Kroonlanden vrij hevig door de ziekte ge teisterd worden. Uit Weenen wordt gemeld, dat de Duit- sche bankinstellingen met de Bulgaarsche regeering een overeenkomst getroffen heb ban, om dit land 25 millioen te leenen 10 millioen direct betaalbaar, 15 millioen in twee termijnen; de spoorwegen in Bul garije dienen tot borgstelling. Uit Sofia kwam Woensdag per telegraaf het bericht, dat de minister van financiën de overeen komst bekrachtigde. Een geval van »zieleblindheid« is dezer dagen in een der Berlijnsche gasthuizen voorgekomen. De ljjder aan deze zeldzame ziekte door den physioloog Munk aldus genoemd is een 54-jarige timmerman. Hij kan, naar zijn eigen verklaring, de din gen wel zien, maar niet herkennen. Eerst, na het aanvatten van wat hij ziet, weet hij wat hij voor zich heeft. Kleuren kan hij niet onder scheiden. Toen hem een licht werd voorge houden, greep hij in de vlam en bemerkte eerst toen, dat het iets was dat brandde. Een bos sleutels herkent hij niet, vóórdat men er mee rammelt; dan noemt hij den naam. De matrozen en stokers van alle Ameri- kaansche stoomvaartlijnen te Antwerpen hebben het werk gestaakt en vragen loons- verhooging. De toestand van den Koning van Por tugal was heden iets beter. De laatste nacht was rustiger en de koorts nam af. Met het oog op de ziekte zijn de verkiezingen, die Zondag gehouden moesten worden, twee maanden uitgesteld. Aan de Zuid-Afrikaansche Maatschappij te Londen is vergunning verleend, in naam van het Britsche Rijk, in Midden-Afrika gedurende 25 jaar land te ontginnen. Het kapitaal der onderneming wordt op een mil lioen geschat. Nadere bekrachtiging der Koningin wordt spoedig verwacht. Voor de Transvaal is het tot stand komen dezer onderneming een heele slag, daar alle grensuitbreiding hierdoor onmogelijk wordt gemaakt. Het eigenlijk gebied is in het charter niet nauwkeurig bepaald. Men schat het echter op 400.000 vierkante Engelsche mijlen. Volgens de Times* zou Nathalie op het oogenblik meester van den toestand zijn men verwacht volgens het blad ernstige gebeurtenissen. De generaal wendde het hoofd af, wreef zijn knevel en begon met groote stappen heen en weer te loopen. Het aangevangen afdeelingsonderzoek der staatsbegrooting zal zich o. m. kenmerken door scherp geformuleerde vragen aan het adres van den minister van oorlog. De re- j i geering moge een meerderheid in de Tweede i Kamer hebben, dit zal toch niet beletten, dat de minderheid zich krachtig doet hooren. terwij] bovendien aan de rechterzijde wel enkele leden zitten, die de dure werkeloos heid des ministers moede zijn. Vooral heeft de zending, nu, van twee commissiën naar Denemarken en naar Zwitserland kwaad bloed gezet. In het midden latende of men aan het departement waar dan toeh de voorbereiding onzer militare organisatie reeds lange jaren aan de orde is, niet op de hoogte zijn moest van wat men nu in die landen bestudeeren gaat, en of juist die landen ons een leerschool moeten bieden in zake kadervorming, militieoefening enz., maakt men er den minister een ernstige grief van, dat die zending (indien dan noo- dig niet is geschied toen de staatscommissie haar arbeid onder handen had. Dan toch had, onverwijld na de vaststelling van haar verslag, de minister aan het uitwerken zijner plannen kunnen gaan, en dan had hij tege lijkertijd de vruchten van het Deensche en Zwitsersche onderzoek te zijner beschikking gehad, vruchten welke nu nog moeten gekweekt worden. Is dit nu de minister, wiens voortvarend heid en werkzaamheid zooveel zouden ver mogen? aldus vraagt men. Bij het Kamer verslag zal het geschokte vertrouwen in den minister zich onbewimpeld uitspreken. De heer SeijfFardt zal, vermoedelijk bij afzon derlijke nota, op nieuw de dringende nood zakelijkheid van uitbreiding bepleiten. Vol doet de minister niet aan dien eisch, dan zal de heer S. weer een ontwerp van wet in dienen, dan om twee lichtingen meer in dienst te houden, telkens echter maar voor één jaar. Deze laatste bepaling van zijn ontwerp dient om het krijgsbestuur niet een voorwendsel te verschaffen met defini tieve regelingen te blijven dralen; vandaar die tijdsbepaling voor één jaar. Want er moeten eindelijk eens spijkers met koppen worden geslagen. In de hooge rangen komt eerlang eenige (ongewenschte) verandering. De gener.-maj. Alewijn, commandant der bereden artillerie, zal pensioen aanvragen. Een man van karak ter en energie, dien men noode ziet heengaan. Daarentegen is men ontevreden dat in andere hooge kommando's, nl. generale staf en een tweetal divisiën infanterie, geen wijziging komt. Daar toch ontbreekt op bedenkelijke wijze wat men in den generaal Alewijn met recht roemt. Uit Batavia werd Woensdag bericht ont vangen, dat de heer H. M. Andrée Wiltens, vice-president van den Raad van Neder- landsch Indië, is overleden. De beer mr. W. H. K. Mouthaan is op getreden als voorzitter van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Naar men verneemt is er sprake van, dat de te stichten idiotenschool op de Veluwe en wel te Voorthuizen zal gevestigd worden. Een verpleegde te Ommerschans, zekere Van Esch, heeft de 13-jarige dochter v. H., na een mislukte poging om het meisje geweld aan te doen, met een mes doorstoken. Het kind is dood, de dader is in arrest. In een Zondag in het Vondelspark te Amsterdam gehouden tweede vergadering van boot-, scheep- en dokwerkers hebben o. a. de bekende hoofden van de Rotter- damsche werkstaking, v. d. Klolk en Sas, het woord gevoerd. In beginsel is aangenomen om op het voetspoor van de Rotterdammers, zich even eens met de Engelsche vakgenooten in ver binding te stellen. De vergadering was niet druk bezocht. Als bewijs dat de moeilijkheden, die lan gen tijd het tot stand komen van den spoor weg in de Transvaal hebben tegengehou den, nu voorgoed zijn uit den weg ge ruimd, kan dienen dat door de directie der Zuidafrikaansche Spoorwegmaatschappij aan de firma J. C. van Hattum Co, de uit voering van het werk is opgedragen. Dit zal zonder twijfel voor de geschikte personen de gelegenheid openen in dat land een nuttigen werkkring te vinden. De eerste toebereidselen worden reeds gemaakt. Zaterdag is te Dordrecht de eerste steen gelegd van het nieuwe schouwburg- en con certgebouw, dat voor de vereeniging Kunst min wordt gebouwd. Het standbeeld van Koning Willem van Engeland (den stadhouder YVillemden derden) /TJrT jj. ,Y v. N.« Ongeveer één uur in den nacht kwam Smit weder dronktn aan zijn woning. Hij vond de straatdeur gesloten. Onder het uit- Btooten van eenige vloeken en bedreigingen gelastte hij, dat hem zou worden openge daan. De oudste zoon stond van zijn leger stede op en begaf zich naar de deur. Nauwe lijks was Smit binnengetreden, of hij viel zijn zoon aan en mishandelde hem deerlijk. Bij het zien, dat haar kind een onverdiende tuchtiging ontving, wierp de moeder zich tusschen vader en zoon, haar echtgenoot toevoegende: »Zoo je iemand wilt slaan, dan mij, maar niet dat onschuldige kind.« Dat optreden ontstak Smit's woede zoodanig, dat hij zijn vrouw zulk een geweldigen slag toediende, dat zij bewusteloos op den grond nederviel. De woesteling, daardoor nog niet voldaan, trad op zijn wezenloos slachtoffer toe en trapte de ongelukkige vrouw nog eenige malen op borst en buik. Daarna zeeg het monster op een der stoelen neder en begon zjjn roes uit te slapen. De kinde ren, die aanvankelijk meenden, dat hun moeder een flauwte had gekregen, maakten zich, toen deze zoolang aanhield, ongerust en riepen de hulp der bovenburen in, die al zeer spoedig bemerkten, dat de vrouw reeds gestorven was. De politie werd ge waarschuwd, die het lijk voor voorloopige schouwing naar het politiebureau overbracht. Van hetgeen om hem gebeurde bemerkte Smit niets. Het lijk werd daarna weer naar de woning teruggebracht. De buren kwa men de kinderen te hulp, om hun vermoorde moeder van de kleederen te ontdoen. Ter wijl de beide zonen het droevig tooneel aanschouwden, barstten zij in tranen los. Smit werd hierdoor wakker, stoof op zijn zoon af en dreigde hem, zoo hij dat misbaar maken niet staakte, evenals zijn moeder had ondervonden, ook hem te zullen trappen. Des morgens vroeg reeds werd het noodig, dat de politie Smit in het bureau in be waring nam, want de woede van de vrouwe lijke bevolking uit de buurt tegen den vrouwenbeul* werd zoo groot, dat zijn leven gevaar liep. HEUSDEN, 17 Oct. Op de heden alhier gehouden eerste na- jaars-beestenmarkt waren aangevoerd 195 stuks. Het vee was, over het geheel genomen, van uitnemende kwaliteit; waarom er dan ook goede prjjzen besteed werden en vrij wat handel was. De premiën werden behaald als volgt J. C. v. Bokhoven Tz. Herpt, beste vette rund f15. G. v. d. Beek Genderen, beste kalfkoe f15. P. van Doeveren Wijk, beste kalfvaars f10. Voorts werden de volgende premiën bij loting toegewezen, als: P. L. Honcoop Heusden, f2.50. Just. Brouwers Heusden, een van f 2.50, en twee van fl. A. Robben Drunen, f 1. W. La- kenveld Aalburg, f 2.50. M. A. Boll Eethen, twee van f 1. Jac. P. Luijken Hedikhuizen, fl. B. Kuipers Heusden, twee van fl. T. Vos Wijk, fl. A. van der Kolk Lz. Doe veren, een van f 2.50 en een van f 1 J. v. Bokhoven Herpt, f 2.50. H. van Wijlen Sprang, f 1. Van der Mooren Heusden, f 1. P. Bax Heesbeen, fl. A. van Hel voort Hedikhuizen, fl. A. Verhoeven Hedikhui zen, twee van f2.50 en twee van fl. P. Bax Heesbeen, fl. Wed. J. Vugts Hees been, f 1. G. van Oudheusden Hedikhuizen, een van f2.50 en twee van f 1. A. v. En gelen Nieuwkuik (Hoven,) twee van f2.50. Colijn Heesbeen, f 2.50 Z. M. heeft benoemd tot heemraad in het bestuur van het waterschap de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden de heer G. van Everdingen ZUILICHEM. De campagne aan de steenfabriek alhier is afgeloopen voor dit jaar, ten minste voor de steenvormers. Een gedeelte van deze arbeiders vindt echter nog werk met het graven en vervoeren van klei voor de campagne van het volgende jaar. VEEN. Beroepen tot predikant bij de Chr. Herv. gemeente alhier, ds. Homoet te Opheusden. Als eene bijzonderheid kan dienen, dat in den tuin van F. Timmermans alhier een pompoen gegroeid is, welke de kolossale zwaarte heeft van ruim 60 halve kilo's. AALST. Alhier is beroepen dr. J. W. G. Gobius du Sart te Nieuw- en St. Joostland. NEDERHEMERT. De heer de Ren, hoofd der school alhier, afdeeling het Eiland, heeft tengevolge zijner benoeming als zoo danig te Oude Wetering tegen 1 Dec. a.s., eervol ontslag aangevraagd. Eenige dagen geleden is des nachts, onder de gemeente Delwijnen, ten nadeele van H. G. de Weert aldaar eene koe uit de weide ontvreemd. Door den rijks-veldwachter te Delwijnen en den gemeente-veldwachter alhier is als vermoedelijke dader aangehouden en ter be schikking van den Heer Officier van Justitie te Tiel gesteld E. v. d. Z. alhier, die de vermiste koe als zijn eigendom op de vee markt te Rotterdam zou hebben verkocht. der'te dr.arvan, z$n bereids door do politie 1 in li-slag gene: ;n. Ook vernemen wij, dat! een volledige bekenteni^ is gevolgd. J L11 vIJ K, 17 Oct. Gisteren middag viel het 1-jarig dochtertje van J. H. B., dut zich aan den waterkant had begeven om te drinkeu, voorover in de zeer mod derige sloot; indien een oogenblik daarna i niet iemand voorbij gekomen ware, zon het kird gewis in den modder zijn gestikt, i daar het reeds half bewusteloos was. WOUDRICHEM, 15 Oct. In de vorige j week werd geen enkelen zalm gevangenj slechts 109 houtingen, wtike aan den afsla-..- 7V3 cent per stuk opbrachten. SLEEUWIJK. Op den straatweg alhier naar Raamsdonkveer heeft Zondagavond een botsing plaats gehad tasschen twee tilbury's, waarvan de eene van licht voorzien was. Een woordenwisseling, gevolgd door een vechtpartij, was daarvan het gevolg. Latei- moet de persoon, die van geen licht voor zien was, nog een ander onschuldig persoon met een mes gewond hebben. De politic heeft het zaakje in handen. WERKENDAM. De zetting der boter is deze week 60 ct. per half kilogram en der eieren f 1.30 per 26 stuks. 11 Oct. Door den raad dezer gemeente is vastgesteld de begrooting van ontvangst en uitgaven voor het jaar 1890. De ont vangsten zijn daarin geraamd op f 15376,76 en de uitgaven op f 15355, zoodat het waar schijnlijk batig slot f22.76 zal bedragen. Onder de ontvangsten is begrepen het door HH. Ged. Staten goedgekeurde batig saldo over 1888, ten bedrage van f752.13, ter wijl de hoofdelijke omslag gebracht is op f 4365, zijnde f 240 meer dan in het vorige jaar. 16 Oct. De aanvoer van beetwortels aan de fabriek alhier is thans zeer druk ruim 25 schepen liggen op het oogenblik ter lossing. Men is thans op de Merwede druk met tooten aan het visschen naar prikken. De vangst is nog gering. De h outing vangst is in de laatste dagen een weinig beter. GOR1NCHEM. Zaterdagavond werd bij den heer K. alhier door een polderwerker een papier iu den vorm van een bankbiljet van f 100 ter wisseling aangeboden. De heer K. die reeds tien muntbiljetten van f 10 in de hand had om den polderwerker overtegeven, zag nog tijdig dat het vermeende bankbiljet een reclame was van cigaren, behield daarop zijn muntbiljetten en het zoo genaamde bankbiljet en hield den aanbieder aan de praat totdat de politie kwam, die hem in arrest naar het politiebureau bracht, alwaar tegen den oplichter proces-verbaal werd opgemaakt. Eene bladzijde nit het leven van Aijaan Groeclbloet en AÈ ie jYIilc. Een kleinsteedsche geschiedenis. Ze waren reeds enkele jaren door den zaligen huwelijksband vereenigd en afge scheiden van enkele kleine schermutselingen, waarbij Arjaan gewoonlijk het ruimst werd toebedeeld, zou hij als hoofd des gezins verklaard hebben, dat ziju huwelijk geluk kig was. Edoch Mie had een al te minnend hart, waarom zij hare strikken zoowel in hare woonplaats als in de omstreken uitzette en hier en daar liep een gehuwd persoon, met weinig karakter, er in. Arjaan geloofde echter niets van al dien laster, zooals hij het noemde. Wel had hij eens een gehuwd persoon ten zijnent ont moet, toen men hem verre waande, wel was Mie reeds eenmaal in den omtrek met ketelmuziek het dorp uitgeleid; doch dat alles kan niet beletten dat hij zijn vrouw bleef liefhebben. 't Was dan of hij een stortbad onder ging, toen hij vóór enkele weken in den nacht van 22 op 23 September ontwaarde dat zijne Mie er stilletjes van door gegaan was, met zich nemende wat zij grijpen en vangen kondeja zelfs een gehuwd persoon en vader van een zestal kinderen tot reis gezel verkiezende boven haren Arjaan. Maar de liefde is vergevens gezind, zoo dat Arjaan zijne Mie niet vervloekte en verwenschte, zooals men met recht zou kunnen veronderstellenneen hij beklaagde haarniet dat zij zoo slecht en ont aard geworden was, maar dat zij alle dagen zulk een slecht weêr trof, nu ze mogelijk op reis naar Amerika was. Daar komt een bericht, dat Mie te Am sterdam is gezien en nu was het of Arjaan bezeten was. Hij vroeg een ieder of men niet geloofde dat Mie terug zou komen, werd de speelbal van de bezoeken in kroe gen, die zich ten koste van Arjaan ver maakten, en men toog in de laatste dagen naar eene waarzegster te 's Bosch, die, na het geval te hebben opengelegd, verzekerde dat Mie spoedig zou terugkeerendoch dat haar reisgezel zich wel wachten zou Heusden te naderen. De voorspelling was vermoede lijk geheel op Goedbloet gebaseerd, van wien zij kon verwachten dat hij saai ge noeg zou zijn, om zich nog eens door Mie te laten beetnemen, zoodra het haar aan contanten zou gaan ontbreken; maar dat de metgezel, die vrouw en zeven kinderen kan achterlaten ook nu wel zou wegblijven, lag voor de hand. En ziet zoo gebeurde het. Maandag avond ten circa acht ure bereikte Mie, langs een omweg, de stad. Nauwelijks was zij gezien, of een groote menigte drong om haar heen, hief juichtonen aan, vereerde haar met ketelmuziek, tracteerde haar op paarden vijgen, tot zij bij eene bloedverwante in- snapte. Nog steeds groeide de menigte aan, in het werk werd gesteld om haar naar ui to i te lokken; maar daarvoor was zij coch te voorzichtig- Eindelijk des nachts tasschen twee en drie uur acht zij het terrein vrij en de llauwe Goedbloet stapt opgewekt met haar naar zijne woning. Onbeschaamd, ais zij altijd was, meent* zij den volgenden morgen, dat alles nn wel vergeten za! zijn eu gaat de stad in. Daar krijgt de jeugd haar in het oog. terwijl ze een winkel binnentreed. Dat gaat echter niet zoo. De winkelier staat haar niet te woord en verzoekt baar den winkel te ver laten. Het publiek groeit aan ea Mie trackj achter een stapel goederen zich in den winkel te verschuilen, maar wordt weldra bij den arm genomen en op straat gezet. Met gejuich wordt zij ontvangen en op allerlei straatvuil onthaald. Haar witte muts heeft weldra een verdachte groen bruine kleur aangenomen. Het gejoel neemt geen einde en verschillende projectielen vliegen haar om de ooren. De politie zorgt dat men haar niet te lijf komt, anders ware het vermoedelijk erger geworden, en einde lijk bereikt zij hare woning, alwaar ze door Arjaan wordt opgewacht. Nog een oogenblik en alle ruiten zijn ingegooid en Mie moet reeds 's morgens ten negen ure de blinden sluiten en verder in het donker zitten. Dat is echter geen leven voor zoo'n furie. Ze be praat haar man, spiegelt hem voor dat ze elders gelukkig zullen leven en Goedbloet zoekt al zijn spaarpenningen bijeen, ook alle boven- en onderkleederen, zoo van hem als van haar, stapt weldra welgemoed met zijn herkregen vrouw in het inmiddels ontboden rijtuig, ontvangen beiden nog eenige lieflijk heden naar het hoofd, zoo in woorden als in daden en voort trekt het, het stadje nit. In de altératie wordt vergeten de deur te sluiten, waardoor een paar ongenoode gasten zich gaan te goed doen aan hetgeen nog is achtergelaten; terwijl Mie en Arjaan de rich ting van het station opzoeken. Goedbloet is welgemoed en wordt dit nog meer nu Mie hem aan elk kapelletje een hartsterking aanbiedt. In een koffiehuis voor het station vindt Arjaan een oude f kennis. Beiden drinken op het onverwachte samentreffen, hetgeen Mie niet weinig be- j gunstigt. Nu zal zij intusschen haar plan volvoeren. Nog is Arjaan druk aan het redeneeren, toen hij weldra zijn Mie mist. Waar is ze gebleven? Ze zullen hem spoe dig uit den droom helpenMie vertrok zooeven per spoor, met zich nemende alles wat Arjaan bezat en nu zit de sukkel dood arm haar na te staren en worden de vrien delijke woordjes van zooeven iu verwenschin- gen veranderd. Maar nu is het te laat en uitgeput naar lichaam en geest keert de dubbel bedrogene huiswaartsmet de zalige gedachte, dat zijn doodvijand zich nu weldra in zijn Zondagsche plunje zal steken. Zou men zoovel overleg aan de zijde der bedriegster en zooveel onnoozelheid aan den bedrogene hebben durven toeschrijven? Burgerlijke nel. Heusden, van 10 tot 17 Oct. Ondertrouwd: Dirk van Diem, 25 j., met Gerdina van Diessen, 22 j.Hubert Joseph Ramaeckers, wed. van Ilubertina Helena van Arcken, 39 j., met Johanna Smits, 31 j. Geboren: Pietje Christina, d. v. Au- tonius Hexspoor en Neeltje van der Wees Elisabeth Johanna, d. v. Johannes Arnoldus Boeren en Alida Johanna Huberta de Mol. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 11 October. Uitspraken in zake het O. M. tegen: J. V. Jz., te Veen, N. v. d. S., te Aal burg, beklaagd van dronkenschap, 5e herha ling, 3 weken liechtenisstraf ieder. H. v. d. W., te Hedikhuizen, overtreding veldpolitie, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. A. V., te Veen, strooperij, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. P., te Waspik, overtreding veldpo litie, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. C. L. en A. v. S., te Oosterhout, J. v. B. en S. E. te Gilze, A. L. te Rijen en C. T. te Dussen, allen beklaagd van overtreding stierenreglement, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. B. B., te Oosterhout, A. M. v. O. en W. d. J., te Kaatsheuvel, overtreding stieren reglement, ieder f 2 boete subs, een dag hechtenis. P. v. d. H., te Veen, politieverordening Veen, f2 boete subs. 1 dag hechtenis. C. V. Frz., te Woudrichem, overtreding visscherij, vrijgesproken. L. B., te De Werken c. a., overtreding stierenreglement, vrijgesproken. A. M., te Bern, overtreding drankwet, f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. O., te Ginneken, overtreding stierenre glement, vrijgesproken. A. v. D., te Werkendam en J. d. J. te Loon op Zand, overtreding stierenreglement, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. A. P., te De Werken c. a., overtre ding visscherij, f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. M. v. O., te Herpt, muilkorf, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. T. J. v. H., te Woudrichem, straatschen derij, fl boete subs. 1 dag hechtenis. C. v. L., te Wijk, dieren vervoeren op pijnlijke wijze, f 2 boete subs. 2 dagen hech tenis. W. d. G., te Alnikerk, overtreding vis- scherp, f3 boete subs. 2 dagen hechtenis; met verbeurdverklaring en uitlevering der vischtuigeu of betalind ad 50 centen subs. 1 dag hechtenis. H. K., J. K., P. B. en P. v. O. allen te 'iet Plaatselijk Nieuws.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2