Bij den maaltijd, door den nieuwen Lord- Mayord aan de Ministers gegeven, werden door Lord Salisbury in eene redevoering ver schillende onderwerpen min of meer breed voerig aangeroerd. Over de Iersche politiek zeide spreker, dat het Gouvernement niet het geringste plan heeft, zijne houding tegenover Ierland in den zin van Home Rule te wijzigen; doch het zal al het mogelijke blijven doen om er de welvaart te bevorderen, door tegelijkertijd de individueele vrijheid te waar borgen en de hand te houden aan de on schendbaarheid van wettelijke contracten. Over Egypte werd o. a. gezegd, dat het tijdstip tot het terugroepen der Britsche troepen nog niet gekomen is, doch dat de Prins van Wales den in Egypte gemaakten vooruitgang had kunnen constateeren. Wat den toestand in Europa betrof, ver klaarde spreker naar aanleiding van zekere geruchten omtrent politieke verbindtenissen, die door Engeland zouden zijn aangegaan dat Engeland's politiek ten doel heeft den vrede en de handhaving van den tegen woor- digen staat van zaken. Niets ware nood- lottiger dan eene verandering, die de ver grooting van het grondgebied van de eene of andere mogendheid ten gevolge zou heb ben. Het ware dwaas en onmogeljjk, bjj voorbaat de maatregelen aan te geven, welke Engeland in geval van zekere gebeurlijk heden nemen zou. De regeering van Enge land kan zich tot niets verbinden. Intus- schen hebben, gedurende den loop van dit jaar, in meer dan één land de gebeurte nissen gestrekt om den vrede te verzekeren. De ernstige pogingen der regeerders in die richting hebben aan doeltreffendheid gewon nen. De vredesbarometer is aanmerkelijk gestegen en volgens de meening van staats lieden is de waarschijnlijkheid van het voort duren des vredes grooter dan te voren. Het werkstakers-comité uit de Londensche dokwerkers heeft aan de mjjnwerkers te Brolgen Hill, Australië, die het werk ge staakt hebben, een telegram gezonden met de betuiging van sympathie voor hun stand vastigheid, benevens een gift van 1000 p.st. (12000 gld.) als eerste hulp. Volgens »Figaro« heeft Keizer Wilhelm de Koningin-regentes van Spanje doen we ten, dat hij plan had gehad haar in den loop der maand December een bezoek te brengen, doch dat de Portugeesche hofrouw hem noopt dit plan tot het voorjaar te ver dagen. Dan zal de Keizer Nederland en België bezoeken en over Antwerpen naar Lissabon en Madrid gaan. Hij zal dan alle Europee- sche hoven bezocht hebben, behalve die op het schiereiland van den Balkan, waar poli tieke redenen hem vooralsnog verbieden been te gaan. Het bericht uit Turijn, dat roovers een aanslag beraamd hadden tegen een spoortrein, die de Indische mail met eene waarde van vele millioenen vervoerde, blijkt eene mys tificatie te zijn. Een misdadiger, die te Asti in de gevangenis zit, schepte er vermaak in, aan den cipier een groot geheim te open baren. Dat geheim nu was de bedoelde aan slag. Men zou den trein laten derailleeren en vervolgens zouden de roovers aan het plunderen gaan. De cipier haastte zich het geheim aan zijne superieuren te openbaren, en nu werden de groote voorzorgsmaatre gelen genomen, gelijk men uit hetgeen wij dienaangaande hebben medegedeeld, heeft gezien. Het portret van Boulanger is uit de galerij der oud-Ministers in het Ministerie van Oor log verwijderd. Een doorgaans goed ingelicht blad te Kopenhagen verneemt uit Petersburg, dat de Chineesche troepen aan de Russische grens met Duitsche achterladers zijn bewa pend en dat Duitsche onderofficieren de troepen in het gebruik van dit wapen oefenen. Verder nieuws is van Stanley ontvangen, die aan den heer Portal schreef, dat hij in bet midden van Januari te Zanzibar hoopt aan te komen. Stanley en Emin-Pacha be vinden zich thans 30 dagen marsch afstand van Misswapwa, dat omstreeks 200 Eng. mijlen van de kustplaats Bagamoyo ver wijderd is. dame; ik kom het biltjet terughalen. Het is zeker reeds ingevnld, niet waar?* »Heere neen! Ik ben voorzichtig genoeg om maar niet zoo in één oogenblik mijne band op papier te zettten; men moet de gevolgen in het oog houden. Stil, Clara, je hebt van die dingen nog geen begrip. Maar wat steekt er toch achter die volkstelling, mynheer »Er steekt niets achter dan dat de ko ning weten wil, hoevele wettige inwoners zijn koninkrijk bevat.» (Slot volgt). Te Petersburg heette het, dat Jack the Ripper daar was aangekomen. Bij onder zoek bleek echter alleen, dat een heer bij een lithograaf 100 kaartjes had besteld met Jack the Ripper er op! Nu in Japan de schade aan spoorwegen en telegrafen hersteld en dus de gemeenschap met het binnenland weer geopend is, blijkt eerst hoeveel rampen door de jongste stor men en overstroomingen veroorzaakt zijn. Duizenden menschen moeten het leven ver loren hebben, teuwijl een gedeelte van het land verwoest genoemd moet worden. In Amerika moet men een werktuig hebben uitgedacht om jonge boomen te poten. Het wordt voortgetrokken door twee paarden en poot 15,000 stekken daags. Plantselijk Nieuws. HEUSDEN, 14 Nov. Op het werk aan den Maasmond, nabij deze gemeente, werd heden weder eene be langrijke vondst gedaan en wel een tweede kano, gelegen in het te vormen .zomerbed. Jammer, dat zij, in haar weeken toestand met het baggeren zooveel geleden heeft, dat van geen samenvoegen meer sprake kan zjjn. Bij de gedeelten, die nog te laat werden opgemerkt, kon men zien, dat hjj eveneens uit een boomstam vervaardigd was en na genoeg dezelfde afmeting had als de vorige. ZUILICHEM. Herkozen tot diakenen der Ned. herv. gem. de heeren G. Kujjntjes en G. J. Beukhuizen. WAALWIJK, 13 Nov. De remonte commissie bevindt zich sedert Maandag weder in onze gemeente, om te trachten hier en in de omstreken paarden voor het leger aan te koopen. 't Schijnt echter niet naar wensch te gaan. Maandag werd geen enkel paard waardig gekeurd Zijner Majesteits kanonnen te trekken gisteren zijn er vier aangekocht; van daag is de commissie naar Dussen en Aalburg en keert van avond weder huiswaarts. De laatste dagen is 't in deze en de naburige gemeenten onrustig geweest. Zoo hadden er Zondag avond hier kleine vecht partijen plaats; te Bezooien werden dien zelfden avond op een paar plaatsen ruiten ingeworpen en een lorrie, die behoorlijk ge sloten nabjj het wachthuis stond, dwars over de spoorbaan gezet. Te Drunen heerscht al sinds een paar dagen een zekere gisting, welke Maandag avond het ingooien van ruiten tengevolge heeft gehad. Maandag betrapte de jachtopziener J. Aarts, onder Bezooien den strooper P. ge naamd bjj het in beslag nemen van het geweer ging dit plotseling af en Aarts werd door eenige hagelkorrels getroffen, 't Is nog niet duidelijk of de bekeurde den verbalisant gedreigd heeft, of wel dat het schot is af gegaan ten gevolge van deze worsteling. Al deze zaakjes zijn bij de politie in on derzoek. E. v. h. Z. Verheugde men zich eenigen tjjd ge leden in het vooruitzicht, in onze gemeente nabij de haven, een stoomhooipers te zien oprichten, die zeker aan vele handen werk zou verschaffen en nog grooter levendigheid brengen in onze haven, thans wordt mede gedeeld, dat die zaak geheel schijnt te zijn afgesprongen. HER WIJNEN, 12 Nov. De handel in aardappelen is levendig geworden. Groote partjjen zijn in de afgeloopen week hier verscheept. De prjjs is echter zeer laag. Voor Blauwe werd f 1,65 a f 1,70 per mud be steed. De kwaliteit is uitmuntend. De voor raad is zeer groot. DUSSEN. Een rustig avonduur voor mij hebbende, hoop ik daarvan zooveel mogelijk te genieten, en neem eenige lektuur ter hand om het genot dubbel aangenaam te maken. »Eigen Haard« No. 9 komt het eerst aan de beurt en terwijl ik het doorblader, valt mijn oog op een zeer innemend portret, in militair kleederdracht. Nader ziende merk ik dat het portret voorstelt »de Generaal- Majoor H. K. F. van Teijn, Civiel en Militair Gouverneur van Atjeh en onderhoorigbeden. Bij de beschrijving van zijn levensloop be speur ik dat deze Van Teijn het eerste levens licht in onze gemeente zag den 28en Februari 1839 en op 14-jarigen leeftijd zijne eerste opleiding aan de K. M. Aka- demie te Breda ontving. Een trotsch gevoel bekruipt mij bij de gedachte dat zulk een belangwekkend per soon als kind hier met onze kinderen heeft gespeeld (misschien wel gevochten om een appel of peer) en zijn eerste leerjaren misschien op onze dorpsschool heeft doorgebracht. Ouderen van dagen zullen zich zijner zeker wel herinneren, en voor hen vooral zal het een streelend gevoel zijn, hun vroegere dorpsgenoot tot zoo'n hooge onderscheiding te zien opgeklommen. Misschien zal het voor de jeugd een spoorslag zijn om met ijver de school te bezoeken en al zullen dan niet allen tot Generaal-Majoor opklimmen, toch kan ieder in zijn werkkring even nuttig worden. WOUDRICHEM. Van 1 tot 10 Nov. werden op den afslag aangevoerd: 1009 houtingen, die voor 6 a 9y3 ct. per stuk werden verkocht. Aangevoerd 1 zomerzalm, die voor 60 ct. per half K.G. werd verkocht. DALEM. Welk een taai leven sommige visschen hebben, en wat ze al niet verdra gen kunnen, bleek dezer dagen bij het schoonmaken van eenen snoek. Men vond n.l. in de maag van dit dier, hetwelk spring levend uit de kaar gehaald, en eenigen tjjd bevorens met een schakel gevangen was, twee kolossale fleurhaken. Al het vee loopt nog in de weide. Met het oog op bet land, dat nog al stuk geloopeu wordt, was stalling beter, doch de koeien geven nog flink en de melk be vat, bij gelijke hoeveelheid, zeker tweemaal zooveel zuivel, als op stal kan worden ver kregen. GORINCHEM. De machinist Stavast, van de sleepboot »de stal Gorinchem,* tijdens deze lag op de rivier aan het nieuwe werk alhier, en hij bezig was stoom te stoken, is ernstig aan het hoofd en aan de handen verbrand, door een ongeluk aan den ketel, waardoor de stoom ontsnapte. De gekwetste is in het zieken-gasthuis opgenomen. tSiiinenlsarici. Bij kon. besl. is als dag waarop de Boterwet in werking treedt, bepaald 1 Januari 1890. Naar men verneemt, wordt aan het de partement van waterstaat een wetsontwerp in gereedheid gebracht tot wijziging der wet van 25 Mei 1880 op de rijkspostspaar bank. De wijziging zou voornamelijk be oogen het rentegevend maximum, dat thans f 800 bedraagt, te verhoogen. Het voorloopig verslag der coiumissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot gedeeltelijke herziening der wet van 17 Aug. 1878 (Stbl. no. 127) tot regeling van het lager onderwijs is heden reeds verschenen. Bij de uitvoerige gedachtenwisseling over deze wet in de afdeelingen der Eerste Ka mer bleek groote verdeeldheid van gevoe lens. Het bestaan eener meerderheid in bepaalde richting bleek niet, ook omdat meerdere leden zich hunne stem voorbehiel den tot na ontvangst der regeeringsinlich- tingen. Voor velen lag een overwegend bezwaar in de ongrondwettigheid van rijkssubsidie aan niet voor allen toegankelijke scholen. Hiertegen kwam een aantal andere, ook liberale, leden op, die de klachten der te genpartij gegrond achtten. Eerstbedoelde groep achtte de wet ook onbestaanbaar met de bjj grondwet bevolen aanhoudende regee- ringszorg voor openbaar onderwijs, waar tegenover werd opgemerkt, dat de mededin ging tusschen openbaar en bijzonder onderwijs de openbare school ten goede komt. Vele leden weigerden goed te keuren eene wet, die het openbaar onderwjjs benadeelde. Yele anderen, wel verre van die schade in te zien, zagen in de wet eene aanmerke lijke verbetering van het openbaar onderwijs. Ontkenden velen, dat de schoolstrijd met deze wet zou eindigen, anderen waren diep overtuigd dat de strijd in felheid zou af nemen. Vrij algemeen verlangde men van de re geering eene stellige verklaring omtrent de beëindiging van den schoolstrijd. Onderscheidene leden betreurden het ge mis van het beginsel van leerplicht in de wet, maar velen keurden het goed dat de regeering dit juist tot na de oplossing van den schoolstrijd aanhield. Onder voorbehoud wordt aan de »Zutf. Ot.« medegedeeld, dat het plan bestaat te Utrecht eene vergadering te houden van al die ver- eenigingen in den lande, die haar stem tegen het aanhangige wetsoniwerp op het onder wijs hebben doen hooren. Op telegraphisch bevel van den Minister van Oorlog zullen de grenzen in Limburg door militairen bewaakt worden tot wering van den smokkelhandel in vee uit Pruisen. Daartoe zijn van het garnizoen te Venloo gecommandeerd 4 detachementen, bestaande elk uit 1 wachtmeester, 1 korporaal en 10 minderen, voor de grensscheidingen Venloo, Velden, Belfeld en Tegelen. Allen moeten voorzien worden van 30 scherpe patronen en reservebeslag, wel een bewjjs, dat het patrouilleeren van geen korten duur zal zijn. Allen zijn naar Roermond vertrokken, om den eed als hulp-maréchaussées in handen van den officier van justitie af te leggen. Voor ditzelfde doel zijn daar een honderdtal infanteristen uit Maastricht aangekomen. De detachementen worden gecommandeerd door de infanterie-officieren, die daartoe van paarden en bereden oppassers voorzien worden. Het grootste gedeelte der gebouwen van »De Atlas* te Amsterdam is gekocht door de oprichters van de Nederlandsche Planten- botermaatschappij. Deze maatschappij be gint in het volgende jaar aldaar boter te fabriceeren, langs scheikundigeu weg uit zekere planten getrokken en voornamelijk bestemd voor gebruik bij het toebereiden van spijzen. Te Mannheim is eene dergelijke fabriek in werking. De directiën der verschillende stoomboot maatschappijen in den dienst Rotterdam Londen zijn thans met den veehandel tot O' ereenstemming gekomendoordien dp vroegere vrachtprijzen voor vee en schapen zijn hersteld. Met de Amsterdamsche maat schappijen is dat nog niet het geval. De rechtbank te Rotterdam heeft ver schillende werklieden veroordeeld tot ge vangenisstraf, onder meer ais gevolg van de aanranding, die indertijd plaats had op het op stroom liggende Engelsche schip »John Redhead.* Nauwelijks was dit vonnis bekend of er werd een strooibiljet verspreid, dat de onder- teekening droeg van de Rotterdamsche af- deeling van de Labourers Union.* Ten einde den inhoud van dit stuk niet te om schrijven, wat licht tot verschil in opvatting aanleiding zou kunnen geven, laten wij het hier in zijn geheel volgen: Een allerschandelijkst vonnis is heden morgen over eenige onzer kameraden geveld. Onder uitgezochte voorwendselen aange klaagd wegens nauwelijks noemenswaardige overtredingen, zijn mannen, vaders van huis gezinnen, waaronder er zijn met 6 kinderen, veroordeeld tot 1, 3 en 7 maanden celstraf. Is zulk een vonnis niet schandelijk Hoe velen zijn er niet die schandelijk hadden misdreven en een paar dagen gevangenisstraf ontvingen of werden vrijgesproken? Maar dit waren natuurlijk geen arbeiders! Nog eens: zulk een vonnis is wreed en schreit ten hemel Om tegen dit vonnis dan ook krachtig te protesteeren roepen we alle arbeiders, en U kameraden in 't bjjzonder, heden avond op tot eene groote Volksvergadering in de groote zaal van CaledoniaHaringvliet, waar verschillende arbeiders het woord zullen voeren. Alle naar de vergadering en getoond dat het rechtsgevoel niet geheel is uitgedoofd Aanvang acht ure. Entrée 5 cents tot dek king der kosten. Door velen werd aan die oproeping ge volg gegeven, ook door een groot aantal socialisten. Van der Kolk voerde het eerst het woord. Hij gispte het vonnis en kwam tot de slot som dat de betrekkingen van de veroor deelden, zoolang hunne gevangenschap zal duren, behoorden te worden ondersteund. Helsdingen ontwikkelde de bekende socia listische stellingen, trad in eene beoordeeling van de rechterlijke macht van het socialis tisch standpunt, en concludeerde dat er alleen verbetering was te wachten, indien allen zich bij het socialisme aansloten. Anderen wilden dat een adres om gratie den Koning zal worden aangeboden. Daartegen kwamen de socialisten in ver zet, omdat van een naar hun oordeel on rechtvaardig vonnis geen gratie mocht worden aangevraagd, wèl van een recht vaardig vonnis. De meerderheid der aanwezigen scheen evenwel gezind voor het verzoek om gratie. Of het zal worden verzonden en of de betrekkingen van de veroordeelden door Labourers Uniongeldeljjk zullen worden ondersteund, kan eerst later blijken. Te Amsterdam is in eene druk bezochte vergadering van barbiers en kappers met groote meerderheid van stemmen besloten, beginnende 1 Januari 1890, des Zondags na 12 uur niet meer te werken, doch aan de kleine minderheid het sluitingsuur op 1 uur toe te staan, om, mocht deze proef gelukken, met primo Mei den gebeelen Zondag tot rustdag te bestemmen, afgezien van eenig godsdienstig principe. Door ge drukte kaarten, in den winkel op te hangen, zal de clientèle van dit besluit verwittigd worden. De volgende mededeeb'ng kan wellicht vau belang wezen voor onze vlas-industrie. Men weet dat bet bij de kleine cultuur van ouds gebruikelijke rooteu in stroomend wate1* of op het land nu reeds in de fabrieken met beet water of stoom geschiedt, waarbij deze bewerking spoediger afloopt en ten allen tijde verricht kan worden. In Duitschland heeft men, naar het schijnt, met zeer goed gevolg, beproefd de vlas- en hennepstengels in eene loog te koken. Men beweerde dat bij de andere methode toch altijd 1/7 van de vezels verloren ging; wordt echter de stengel eenige uren lang gekookt dan is er hoegenaamd geen verlies. De loog lost alleen de gom op, welke de geïsoleerde spinbare vezels zamenhoudt, de vezel zelf verliest daarbij niets van hare sterkte, behoudt hare natuurlijke kleur, helder blauw, goudgeel of zilvergrijs, hare gladheid en zijde-achtigen glans, en moet dan natuurlijk nog gebraakt en gezwingeld worden, maar de zuivere op brengst aan textiele stof is bij verminderde arbeidskosten grooter, en de qualiteit van het product ongeëvenaard keurig. Een vreemd verschijnsel heeft zich in sommige wateren rondom Leiden voorgedaan. Bij duizenden vertoonden zich de visschen aan de oppervlakte, met hunne bekjes boven water, als happende naar wat frissche lucht. Volgens den een was het, omdat de visschen het niet langer op den bodem konden uit houden, wat soms meer gebeurt als de grond ongezonde dampen opgeeft; volgens anderen zou het eene weêrsvoorspefliog zijn, een voorteeken van storm. Een aantal mannen n jongens waren bezig hun buit te vangen met mandjes of netjes, sommigen met de hand, terwijl «en enkele met een baggernet ze bij hcopen ophaalde. Aan den openbaren weg te Stein (Lim burg) is Zondag avond het lijk gevonden van den 30 jarigen arbeider Joh. Ren. Driessens. Op zeven plaatsen van zijn lichaam waren hem mes- of dolksteken toegebracht. Vier daarvan waren in de r ebting van het hart, een in den buik en twee in de armeu door gedrongen. Over de aanleiding tot dezen moord, zoomede over den dader, verkeert men nog in het onzekere. In het dorp was het juist kermis en de verslagene had dien avond tot 9 uur in eene herberg vertoefd. Een kwartier later werd bij levenloos op deu weg gevonden. Zaterdagavond omstreeks halfzeven heeft er aan de scheepstimmerwerf van den heer Coers te Arnhem een droevig; ongeval O O plaats gehad. Aldaar wordt met twee ploe gen gewerkt, des daags en 's nachts. De werkman Waterman was aangesteld als tijdelijk stoker, hoewel de man er geheel onkundig in was. Terwijl hij bezig was een riem om het rad te doen, werd de onge lukkige medegesleurd en eenige malen in de rondte geslingerd, zoodat de beide bec- nen als het ware van het lichaam geschei den werden en een arm gebroken was. Na naar het ziekenhuis te zijn overgebracht is de ongelukkige 's nachts om halftwaalf overleden. Een reuzenhaai, een zeldzame gast in de Noordzee, werd in de vorige week door eenen Enkhuizer visscher te Nieuwediep aangebracht. Te Bergen-op-Zoom is in een der wapen magazijnen eene belangrijke diefstal ontdekt vrn oud lood en gebruikte hulzen. Vier militairen zullen deswege voor een krijgs raad terechtstaan en tegen den opkooper is proces-verbaal opgemaakt wegens heling van gestolen goederen. Eeif aantal ertswerkers van de heeren Joh. Otten Zoon, expediteurs in de Riet landen te Amsterdam, heeft het werk ge staakt. De administratie van het Leger des Heils heeft nu het land in 4 distrikten verdeeld, respectieve!ijk genoemd Het Centraal, Am sterdam, Noord- en Zuid-Distrikt. Het cen traal hoofdkwarlier is op Rapenburg 44 en bevat de volgende korpsenAmsterdam III, Utrecht, Rotterdam, Dordrecht, Sliedrecht en Leiden. Het Amsterdam-distrikt is onder bevel van stafkapitein Schoch en bevat Amsterdam I en II, AR maar Beverwijk, Enkhuizen, Haarlem, Hoorn en Zaandam. Het hoofdkwartier voor het Noorden zal in Leeuwarden zijn, onder bevel van adju dant Palstra en sluit in zich Groningen I en II, Kampen, Winschoten, Nunspeet, Mep- pel, Steenwijk, Lemelerveld, Nijverdal, Veen- dam. Het zuider hoofdkwartier is te Vlissingen het bevat Middelburg, Retranchement en IJzendijke. De Heilssoldaat heeft nu een wekelijksche oplage van 14,000 exemplaren. Sedeit Zaterdag 9 tot Dinsdag 12 Nov. zijn aan de vischmarkt te Goiinchèm afge slagen 2 zalmen van 5 tot 13 "halve Ulo's prijs per half kilo f 0,95 tot 0,9$. Uui-£>erlijlte Stand. Dussen. Getrouwd: Jan Rupzaad, jm., 26 j. met Agatba Colijn, jd., 24 j. Geboren: Aart, z. v. A. Verhoeven en A. Verhoeven Johannes Adrianus, z. v. A. Stael en P. A. van der Pluijm; Peter, z. v. J. van Brengel en A. v. Hemert; Jo hanna, d. v. A. Ouwerkerk en T. van der PijlGovert, z. v. J. Prmssen en E. Pruis- senJacobus Cornelis, z. v. F. Hakkel en G. Eijkhout; Anna, d. v. J. van Dijk en W. Dekker; Hubertus Wilhelmus Hendri- kus, z. v. W. Garsten en J. v. Alphen; Teuntje Maria, d. v. R. Middelkoop en L. HagoortLucia, d. v. M. Sagt en A. J. v. BoxelJohannes z. v. J. Meijers en C. Blok Gerdina Antonia, d. v. J. v. Nieuwegiessen en J. de Rooij. Overleden; Leonardus de Wit, echtg. van P. M. van Heeswijk, 65 j.; Barta Jo hanna Harmsen 4 m.; Johannes Sagt, 14 j.; Gerardus Schouw, 20 m.; Maria Cornelia Kuipers, 5 m.; Alida Verschoor, echtg. van G. van Wijngaarden, 26 j.; Jacobus van der Stelt, echtgen. van Maria de Geus, 71 j.; Johanna Ouwerkerk, 21 d.; Anna v. Biesen, wed. van C. Benninx, 81 j. Rechtszaken. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 8 November. Uitspraken in zake het O. M. tegen: S. V. en H. v. d. K., te Almkerk, P. V., te Genderen, K. v. H., te Werkendam, P. A. H., A. C. T. en D. J. K., allen te Raamsdonk, A. L. v. d. H., A. v. d. H., A. D. en P. C. W., allen te den Horst, Kameraden Labours Unionafd. Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2