VERKO0PIXG AFBRAAK. publiek verkoopon Voor AFBRAAK: do Militaire Kazerne te Heusden, LANDERIJEN TIENDEN. WEILAND VERKOOPINQ Mr. Timmerman. Hinthamerstraat A. 18, VERHUISD rail 11 hectaren nitmnntend iiiterwaarüs Tan ie KARREESTRAAT naar ie verkoopon: OPENBARE VERK00PING Notaris DE GIER te Heusden, VERKOCHT: Ruim 12 hectaren Weiland Ruim 3 Hectaren Griendland ruim 43 hectaren TIENDRECHT, Ad nanus van Rijswijk. op Zondag* aanstaande, P. J. SLEEGEIiS, Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, Onder Bewerken: Onder Almkerk: Onder Emmikhoven: TIENDRECHTEN. Onder Uitwijk en Almkerk: De Eiffeltoren zal van 1 December tot het voorjaar gesloten zijn, wegens de moeielijk- heden die de toegang tot den toren over het Champ de Mars in het ongunstige jaarge tijde en tengevolge van de opruiming der gebouwen aanbiedt. De Deutsche Zeitung schrijft: De Ame- rikaansche professor Thurston, die door zijn werken over de wrijving bekend is, deed dezer dageu in vakbladen veel van zich spreken. Thurston beweert namelijk, dat met behulp van ettelijke millioenen het mo gelijk zijn zou een stoomboot te bouwen, die, evenals sneltreinen, 75 K.M. per uur aflegt en de reizigers in drie en een halven dag van de oude naar de nieuwe wereld brengt en omgekeerd. Van het beginsel uit gaande, dat de snelheid van een vaartuig, in een zekere verhouding, met zijn lengte toeneemt, droomt hij van een schip van achthonderd voet lengte de Great Eastern was slechts 680 voet lang en 80 voet breedte, dat 38,000(?) ton water verplaatst. Zoo ver zou alles nog uitvoerbaar zijn. Wat denkt men evenwel van een machine van 250,000 paardekrachten, die per uur 3500 ton kolen zou verslindenMen moet toch aan de mogelijkheid twijfelen zulk een ont zettende kracht op een of twee schroefassen over te brengen. Ook is het zeer de vraag, of er mensohen te vinden zouden zijn, be reid, de op 3 tot 4000 mark geschatte vracht te betalen, Tengevolge van het besluit der kooplie den, dat allen, die weigerden met de vreemde equipages te werken zouden worden ont slagen, hebben alle dokwerkers te Bristol en Avonmouth, ten getale van ongeveer 4000, het werk gestaakt. Andere werklie den worden in deze strike medegesleept. Het lossen van schepen is geheel gestaakt. Volgens inlichtingen, te bevoegder plaatse ingewonnen, hoopt men Stanley, die vóór het eind van Januari op de Duitsch-Afri- kaausche kust verwacht wordt, te kunnen overreden als gouverneur der Britsche be zittingen in Oost-Afrika naar Mombassa terug te keereiv, men gelooft dat hij Afrika niet zal verlaten. De gemeenteraad van Brussel heeft, op voorstel van den burgemeester Buis beslo ten, den beroemden Afrikaanschen reiziger Stanley bij zijne komst in die stad een groot feestmaal aan te bieden, en te zijner eere een gala-voorstelling te doen geven. JPlaatselijU JVieuws. HEUSDEN, 29 Nov. Voor het Class. Bestuur van Heusden werd gisteren met goed gevolg examen voor Godsdienstonderwijzer afgelegd, door den heer Treffers van Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Her- togenbosch, ter standplaats de gemeente 's-Hertogenbosch, mr. H. C. F. Rits, candi- daat-notaris, thans kantonrechter te Bergen- op-Zoom. WERKENDAM, 26 Nov. De voordracht voor onderwijzer in de vacature Struik, be staat uit de heeren1. A. de Moor te Dron- gelen, 2. K. van der Graaf te Lekkerkerk, S. W. Honkoop te Stolwijk, 4. A. Meeldijk te Simonshaven, 5. J. F. C. Korn te Geer- truidenberg. UIT WIJK. Bedankt voor de toezegging van beroep naar de Herv. gemeente van Uitwijk en Waardhuizen, door den heer C. de Vries, candidaat tot den H. D. te 's-Hage. BABILONIENBROEK. Onze kerkeraad heeft een beroep als predikant uitgebracht op den heer C. de Vries candidaat te 's-Gra- venhage. DRONGELEN. Op de voordracht ter benoeming eener onderwijzeres aan de open bare school alhier zijn geplaatst de dames Marcelis te Geertruidenberg, Van Gent te 's-Bosch en Sirag, mede te 's-Bosch. WAALWIJK, 25 Nov. Tot leden van de Kamer van Koophandel zijn gekozen de heeren J. B. Timmermans, S. Fano en A. Zijlmans. DALEM, 27 Nor. Het vee was met het sneeuwkleed, dat heden morgen de vel den bedekte, voornamelijk gebaat. Daardoor toch zagen de veehouders al hier zich genoodzaakt, de koeien op stal te halen, hetwelk anders nog niet zoo gauw geschied zou zijn. GORINCHEM. Van Miss Fay, die a. s. Zondag in de Doelen alhier optreedt, geven wij de volgende levensbeschrijving, over genomen uit de Psychologische bladen van 1 November 1889. Miss Annie Eve Fay werd geboren te Louisville in Kentucky (Amerika). Evenals alle groote mediums,* bracht ook zij haar vreemd vermogen mede ter wereld, en was een harer ouders medium, n.l. haar moeder. Wat bij Home en anderen voorkwam, ge schiedde ook ook bij miss. Fay; reeds in hare kindschheid deden zich in hare omge ving allei vreemde verschijnselen voor; toen zij slechts drie jaren oud was, bewoog zich haar speelgoed en andere voorwerpen, wan neer zij er naar wees, of die zich in hare nabijheid bevonden, zonder door iemand te worden aangeraakt, en verlieten soms stoe len en andere meubelen hun plaats. Tot zoover de »N. Gor. Ct.« Wij zullen echter de verdere wonderen niet vervolgen, overtuigd als wij zijn, dat onze lezers er' evenmin als wij, geloof aan hechten. Men meldt reeds uit Groningen aan de »N. R. Ct.« De zoogenaamde spiritistische seances van Miss Fay hebben velen doen gissen naar de wijze, waarop zij hare toeren verrichtte. Door den heer T. Jansen alhier werd thans Op de Pannekoek bij Nieuwediep is in den nacht vau 26 dezer gestrand een schip, dat vermoedelijk met man en muis is ver gaan. De stoomboot »Hercules«, die met de reddingsboot ter redding was uitgegaan, is teruggekeerd zonder iets van schip of be manning te hebben ontdekt. het geheim ontdekt. Gisteren avond heeft i hij ten aanschouwe van een zestigtal heeren! lü (.e Mallllscte jonden ,s gestrand dezelfde toereu uitgevoerd en, telkens na 1 Ket Duitscfce stoomschip »Nerissa«, van Lon- afloop van iedere afdeeling, een duidelijkeden met stukgoed bestemd voor Hamburg. uitlegging gegeven van de kunstgrepen, die daarbij worden gebezigd. Het blijkt daaruit, dat de miss op eene gemakkelijke wijze het publiek beet neemt. Zaterdagavond viel een der artisten die in den Doelen werkzaam waren, bij het opstellen der werktuigen voor accrobatisehe vertooningen, van een trapezium en bezeerde zich vrij ernstig aan het hoofd. Dr. Bijstra, die in het gebouw aanwezig wus, verleende de eerste geneeskundige hulp. Gelukkig voor de bezoekers der Doelen had het voorgevallene plaats tijdens het gordijn gevallen was. Binnenland De leden van de Eerste Kamer zijn tot hervatting der werkzaamheden opgeroepen tegen aanstaanden Maandag des avonds ten 873 uur. Den volgenden dag te 11 uren zullen de beraadslagingen over de Onderwijswet een aanvang nemen. Al het vee, dat uit Nederland te Londen komt, moet drie dagen aan de ladingsplaats bljjven alsvorens verder te mogen worden vervoerd, wijl het mond- en klauwzeer de Nederlandsche grenzen is genaderd. De correspondent der »N. R. Ct.« te Lon den seint daaromtrent: De inspecteur van het vee te Thameshaven heeft twee veeladingen, per Batavier* en per »Teal« van Rotterdam komende, wegens vermoeden van ziekte aangehouden. De veehandel verbreidt in angstige spanning het rapport van den inspecteur. Velen ge- looven dat de invoer van levend vee uit Nederland ernstig gevaar loopt. Sinds het bezoek van den Perzischen Vorst aan ons land zijn, zooals wij reeds meld den, vele onderscheidingen uitgereikt. Het brevet, in het Perzisch opgesteld, be gint met de volgende woorden »In den naam van God, den Verhevene, den Machtige.* Daarnaast is het zegel van den Shah ge plaatst, en daar onder vervolgt de firman aldus Gelet op de eenheid (in vriendschap) der beide aanzienlijke Regeeringen van Iran (Perzië) en Holland en op Ons Konings- welbehagen, ten opzichte van Monsieur (naam, titels en woonplaats van den be noemde), hebben Wij in dit jaar, het jaar van den Stier, gelast hem te eeren en te onderscheiden door hem de Orde van den Leeuw en den Zon (zooveelste) klasse bui tenlands te verleenen, opdat hij deze tot een sieraad make van zijn geëerde borst en onder zijns geljjken zich daarop beroeme en verheffe. Gegeven in de maand Dru '1 Hiddja 1306. (Juli-Augustus 1889). Het zegel van den Shah bestaat uit den afdruk van een smaragd in den vorm van een Perzische Koningskroon met een op schrift, bestaande uit twee verzen, luidende »De Heerschappij behoort aan God, den Verhevene. Zoodra de hand Nazredijn het Rijkszegel grijpt, vervult de roep der ge rechtigheid en der rechtvaardigheid (de we reld) van de maan tot den visch.* De hier bedoelde visch is het ondier, dat de aarde draagt. Het stuk is niet onderteekend, omdat in Perzisehe firmans dit zegel, aan het hoofd van het stuk afgedrukt, evengoed is als de onderteekening. Zoodra een Pers dit zegel ziet, drukt hij met grooten eerbied het stuk tegen zijn voorhoofd en uit een vromeu wensch voor het welzijn van den Koning der Koningen.* Mevr. Schuurman te 's-Hage heeft zich bereid verklaard, op het voetspoor van mevr. Spurgeon, goede boeken te verschaffen aan predikanten, studenten, evangelisten, wier inkomsten niet te ruim zijn en die men toch het genot en het nut bereiden wil, dat uit het lezen van goede geschrif ten hun bereid kan worden. Roode menie wordt algemeen gebruikt om hout tegen water bestand te doen zijn. als in goten enz. Hoe gevaarlijk dit is, bleek te Koudum (Fr.) De veehouder De B. had de drinkgoot op een koestal laten re- pareeren en deze was met die verfstof be streken. Des avonds dronk het vee uit de goot, doch werd spoedig ongesteld. Er deden zich verschijnselen van vergiftiging voor, en hoe groote hoeveelheid tegengift ook werd ingegeven, de koeien moesten worden afgemaakt. Door sleepbooten vlot gebracht, heeft het schip onmiddellijk de reis voortgezet. Geertruida Bloramers, de dienstbode, die zich zoo dapper hield bij den jongsten brand in de Huidenstraat, te Amsterdam is her stellende. Toch zal zij vermoedelijk nooit geheel genezen van de bekomen kwetsuren en van de gemoedsaandoeningen door het ver schrikkelijk geval veroorzaakt. Het comité, dat voor haar gelden inzamelt, is dus doende, om haar een bestaan te verzekeren. De gif ten vloeien zeer ruim, maar er is veel noo- dig, om het beoogde doel te bereiken. Uit de Schie te Rotterdam is opgehaald een onbekende man, die kort daarna is overleden, waarschijnlijk een metaalwerker. Zijn goed was T. H. gemerkt en zijn porte- monnaie bevatte f 13,83. - Bij een land bouwer te Beek, bij Breda, hebben de muizen voor f 15.000? aan geldswaardig papier opgeknabbeld. - De marechaussee Van Heynsbergen, die door een strooper te Rijsbergen werd verwond, is in het militair hospitaal te Breda opgenomen. Niet minder dan 60 hagelkorrels zijn uit het lichaam van den ongelukkige gehaald, waarvan enkele diep waren doorgedrongen. - Te Nieuw-Leuzen is een man in de Dedems- vaart geraakt en verdronken. - Bij een hevig onweder, dat gisterenmorgen boven Harlingen woedde, werd de toren der R.-K. kerk aldaar getroffen. Er werd weinig schade aangericht. - Te Norg is bij een zwaar on weder van den korenmolen der wed. S. kap en wieken afgeslagen. Persoonlijke onge lukken hadden er niet bij plaats. - Ook te Haulerwijk werd een molen door den bliksem getroffen. Er werd daar weinig schade aan gericht. Op het terrein der Staatsspoor te Feyenoord is een telegrambesteller door een losse locomotief overreden en gedood. Kantongerecht te Hensden. Zittiner van Vrijdag 22 November. Uitspraken in zake het O. M. tegen: J. E., Js. E., A. V. en K. W., allen te De Werken c.a., J. G. S., L. v. A., B. v. K. en H. v. A., allen te Sleeuwijk, W. S. en A. M., te Alinkerk, A. v. V., A. I. en B. I., te Werkendam, overtreding stierenreglement, allen vrijgesproken H. v. N., te Elshout, overtreding veld politie. f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. G. d. B. en C. v. I beiden te Heusden, straatschenderij, ieder f2 boete subs. 1 dag i hechtenis. J. D.. te Veen en A. v. d. P., te Dussen, I overtreding veldpolitie, bei len vrijgesproken. D. V., te Veen, dronkenschap, f 10 boete subs. 3 dagen hechtenis. H. V., te Haarsteeg, overtreding drank wet, f 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. A. M., te Heesbeen, overtreding drank wet, f 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. H. M., te Besoijen, overtreding voerwezen, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. H. B., te Heesbeen, overtreding drank wet, f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. P. d. G., te Herpt, overtreding drankwet, vrijgesproken. 31r»i*li t berich T en Ilui-gerlijlie S^tniul. Heusden, van 20 tot 28 Nov. Ondertrouwd: Adrinnus van Rijs wijk, 26 j., met Geertruida Joanna Martina van der Ros. Geboren: Pietronella, d. v. Dirk van Kuijk en Elisabeth Goutier; Cornelia Jo hanna, d. v. Francis Tera en Cornelia de Galan. O verleden: Anna Louisa Merka, 18 j.; Gerard Bax, 3 j., z. v. Gerard Bax en Mar- tijntje van der SteenhovenJohannes Marinus Spierenburgh, wed. v. Geertruida Marynen, 44 j.; Geertruida Johanna van Herwaarden, echtgen. v. Hendrikus van Delft, 66 j. DUSSEN, 28 Nov. Aangevoerd 348 kilo boter. Prijs fl.04f 1.25. Markt gezet f 1.18. Eieren f 1.75 per 26 stuks. Reeder ij »Stad Heusdente Heusden. sm. ca BEKENDMAKING. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzakeu. Burgemeester en Wethouders van Heusden, gelet op artikel 8 der wet van den 2en Juni 1875 (Staatsblad no. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtin gen, welke gevaar, schade of hinder kun nen veroorzaken Doen te weten dat op heden G. J. Reas en zijne recht verkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten van eene slachterij, in het pand wijk N, no. 73, kadaster sectie A, no. 95, gelegen in de Nieuwstraat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen, IIoncoop. Aan bestedingen. Op 18 Dec. e. k. zal aan het ministerie van waterstaat te 's-Gravenhage worden aanbesteedhet voltooien van een gedeelte rivier nabij het Keizersveer tusschen de kilometerraaien M 600 en LIII -f- 750, onder de gemeenten Raamsdonk en Made en Drimmelen, prov. Noord-Brabant, be- hoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. (Raming f 580,000.) Afloop Aanbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag o. a. aan besteed I. het maken van drie kribben en het verlengen, verbreeden en verhoogen van twee particuliere kribben, tot verbetering van de rivier den IJsel, langs de Marler- waarden beneden Wijhe, tusschen de kilo meterraaien 90 en 91 (begr. f 6285.). Minste inschrijver de heer P. Heil te Zwolle, voor f6483. II. het aanleggen van een strekdam met aanhechtingskrib aan den rechteroever der Nieuwe Maas boven Vlaardingen, tusschen de kilometerraaien 151 en 153, voor de verbetering van den waterweg langs Rot terdam naar Zee, (begr. f 69.500. Minste inschrijver de heer J. v. d. Plas te Hardinx- veld, voor f 60,790. uur Afvarend. Heusden Woudrichem Gorinchem Hardingsveld Giesendam Sliedrecht (Midd. v.) Dordrecht Te Rotterdam Vrijdags een aanlegplaats. Opvarend. Van Rotterdam Dordrecht Sliedrecht (Midd. v.) Giesendam Hardingsveld Gorinchem W oudrichem Te Heusden Maand. 4.00 5.30 6.15 6.45 7.00 7.20 7.45 9.00 vroeger Ov. w.d. 'sm. 6.00 7.00 8.00 8.20 8.30 8.50 9.30 10.45 van elke Alle werkdagen, n.in. ca. 1.0C 2.15 2.50 3.20 3.40 4.00 4.20 6.00 Waterhoogte Heusden. 29 Nov. ('s avonds) 2.M. -f- A. P. De Burgem ester van Heusden, zal op Woensdag den 4 December 1889, des voor mi idags te elf uur* precies, onmiddellijk na aankomst der boot van Gorinchem, in het koffiehuis >het Wapen van Amsterdam* te Heusdenbjj opbod en afslag waaronder Ijzerwerk, Grenen en Dennen Balken en Ribben, vele Grenen Kinder bintjes, Planken, bruikbare Steenen en Pannen, I Jzeren Goten alles weg te ruimen vóór 1 November 1890. Voorwaarden liggen ter inzage ter Ge meente-Secretarie, terwijl nadere inlichtingen worden verstrekt door den Gemeente-Archi tect M. II. Verhoeckx. van en Door het Ministerie van den zullen in het openbaar worden provisioneel op JDinsdat»" lO I )c. cember 1889 en. finaal op JTMns- dag- 34 December d. a. v. beide dagen des voormiddags ten 11 ure, in het Logement »het Wapen van Amsterdam* te Heusden, gelegen aan de rivier de Maas ouder Herpt. onder Herpt en Veen. onder Oudheusden en Veen. Eenig JE5ou.wlan.cl onder Iledikhui- zen beuevens liet Tiendeeclit over aanzienlijke uitgestrektheden lauds onder Herpt, Eethen, Wijk en Veen. Alles breeder omschreven bij biljetten en catalogi, van welke laatste op aanvrage franco en gratis exemplaren worden ver zonden door den Notaris DE GIER voor noemd. te ALMKERK. Advertentiën. De ondergeteekende heeft de eer 't geachte publiek van Heusden en Omstreken be kend te maken, dat hij zich van af heden alhier heeft gevestigd, als: Zich beleefd in ieders gunst aanbevelende, en bestellingen afwachtende, »Iloek Nieuw straatheeft hij de eer te zijn. Uw. Dw. Dn. HARMONIE „DE EENDRACHT/' van JHLerpt. (bij goed weder), het tweede huis van af de Markt, 's-BOSCH. zal te Almkerkop Donderdagen 12 en 19 December 1889telkens des voormiddags 11 uur precies, in de herberg van J. JON KERS, provisioneel, en in de herberg van A. VAN GOOL, finaal Voor de erfgenamen van Mevrouw de Weduwe van den Heer SCHIFFER VAN BLE1SWIJK, geboren Van Ouweukerk: 8 h. 75 a. 20 c. Bouw- en Grriend- land. 11 h. 52 a. 70 c. Wei- en Griend land. 4 h. 23 a. 50 c. Oïriendland. 4 h. 25 a. 30 c. Bouwland. 6 h. 78 a. 00 c. Bouwland. 7 h, 47 a. 10 c. Weiland. In IQ koopen. Alles omschreven bij biljet en catalogus. Inlichtingen en catalogus te bekomen ten kantore van Notaris J. D. DIETZ, te 's-Gravenhage en vau voornoemden No taris KERKHOVEN. DORDRECHT, 28 Nov. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsohe en Overmaassche ƒ8.40 a 7.00, Over- maassche goede en mindere 5.70 a 6.20; Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 6.80 a 7.50, dito goede f 6.20 a 6.70, dito mindere en blauwe f 5.20 a 5.70, dito Zomer f a dito Canada ƒ5.10 a 5.60. Rogge. Zeeuwsehe, Vlaamsohe en Overmaassohe f 4.60 a 5.80. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 4.60 a 5.30, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 4.30 a 4.90-; Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 8.50 a 4.20, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 3.50 h 4.20. Haver. Voeder f 2.50 h 3.50; Dikke f 3.50 a 4.Boonen. Witte ƒ8.a 10.Bruine ƒ8. a 9.30. Erwten. Blauwe Kook f7.50 a 8.Voeder f 5.50 h 6.Koolzaad. Nieuw f 12.50 a 13.en jarig fa per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Peters- burger op fanaar deugd gehouden. Raap koeken. Harde ƒ87 a 92 de 1040 stukz. Lijnkoeken. Harde f 90.a 100 de 1040 sluks. Raapolie. Contant ƒ88.50 a 38.25, Oct. f Nov. I Dec. fa Mei. f 36.Lijnolie. Con tant f 23.25 a 23.Nov./Dec. Jan./Mei f22.75. ROTTERDAM, 26 Nov. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1501 runderen, 276 vette en gras kalveren, 10 nuchtere kalveren6 schapen of lamme ren, varkens, 242 biggen, 1 bokken of geiten, 39 paarden, - veulens, 1 ezel. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 72 cent, Ze qual. 68 cent, 3e qual. 62 cent; kalveren le qual. 95 cent, Ze qual. 87 a 92 cent, 3e qual. cent; schapen ie qual. cent, Ze qual. cent, alles per kilo; varkens le qual- a cent, Ze qual. a cent, 3e qual. cent, licht soort a cent. alles per half kilo. Stieren f 80 140, hokkelingen dito f a melkkoeien f 150 a 230, kalf koeien f 170 a 280, vaar zen 70 a 130, pinken f a graskalveren 35 a 55, paarden f 45 a 80. Op de botermarkt werden aangevoerd 78/8 en 81/16 ton, benevens 1136 stukken van een half kilo; prijs le qual. f 58, 2e qual. f 54, 3e qual. f 50, per half kilo f 0.55 h 0.70. Heusden, den 23 November 1889. van en van Heusden, November. DOOR DE BIJ DEN HEER J. B U IJ S TE HERPT, des namiddags ten half zes ure. Hoeden- en Pelten fabrikant. Ippelschen polder: Karnemelkspolder Karnemelkspolder Nieuwendoorn Emmikhovenschen polder Duïl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2