D Daitsche Keizer woonde Woensdag hr-1 diner bij, door den Brandenburger 1 vmcialen Landdag hem aangeboden. Hij nam de gelegenheid te baat, om te spreken over den nauwen band tusschen de Bran denburgers en Hobenzollems. De Branden burgers hadden zijn huis gekend in droeve en in vroolijke dagen, doch in tegenspoed leert men eerst zijn vrienden kennen. Men had hem verweten, te veel gereisd te hebben, maar hij beval ieder aan te reizen, omdat men dan leert menscben en gebeurtenissen kalmer en met meer koelbloedigheid te beoordeelen. >Ik heb", dus ging de Keizer voort, den sterrenhemel 's nachts op de woelige zee gezien en ben tot gansch andere gedachte gekomen. Ik heb de politiek van het vaderland van buiten af leeren beoor deelen en ben daardoor van voorbarige stappen teruggehouden. Ik zal de over leveringen indachtig zijn van mjjn groot vader, die mij den weg toonde, welken ik denk te bewandelen. Wie met mij is ben ik dankbaar; doch ik zal mjj weten te verdedigen tegen hen, die tegen nap zijn. Mocht men ons willen aanvallen, dan staat een groot dapper leger mij ter zijde." De Keizer besloot zijn rede met eenleve de provincie Brandenburg! ELiSHOUT. Door den Raad der ge meente Oud beusden c. a. is benoemd tot onderwijzeres iu de vrouwelijke handwer ken, mejuffrouw Cornelia Muskens, op eene jaarwedde van f 25. O O O y. V. en G. V., te Veen, en C. v. S., te Hedikhuizen, honden zonder muilkorf, ieder f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. Naar medegedeeld wordt zullen er be langrijke beslissingen genomen worden in zake de samenstelling van het Ilongaarsche ministerie. Het schijnt dat te Pest eene ministerieele crisis uitgebroken is. Naar het heet, zou het door Koloman Tisza ingediend ontslag zijn aangenomen. De Times' maakt eene dépêche uit Durban openbaar, welke de vijandige be toogingen tegen Kruger te Jobannisburg bevestigt, ten gevolge van het misnoegen der bevolking over de geschonden beloften van den staatspresident, waarbij hervor mingen en de gelijktijdige aanleg van den spoorweg van Transvaal naar de Delagoa- baai en naar Bloemfontein waren toegezegd. Ook de Oostenrijksche regeering beeft besloten tot het instellen van eene enquête naar de oorzaken en het verloop der influenza- epidemie. Reeds is dit onderzoek thans in vollen gang, en de uitkomsten daarvan zullen nader worden openbaar gemaakt. De Hongaarsche regeering heeft besloten te Budapest een instituut-Pasteur, tot be strijding der gevolgen van dollenhondsbeet, op te richten. Op 8 Juli 1883 zond een dame te Breslau aan haar zoon te Nancy, een briefkaart, die 22 Februari jl. in haar banden terug kwam als onbestelbaar Waar de kaart zeven jaren lang heeft gezeten, bleek uit niets. De bisschop van Dacota heeft voor de Zondagtreinen kerkwagons laten maken. Een reizend pastoor zal daarin den dienst vervullen. Omtrent den sgeluksknaap" van den Shah van Perzië, den 11-jarigen Aziz, die op zijne jongste reis door Europa niet van zijn zijde week, brengt de »Moskowskija Wjedomosti" uit Teheran het laatste nieuws. De Shah heeft namelijk onlangs de ver loving geproclameerd van zijne jongste dochter met bedoelden knaap, wiens ware naam Meledschek is, en hij is van plan het jonge paar een der schoonste bezittingen in den omtrek van Teheran te schenken. De verloving van Aziz en de hem toegedachte geschenken hebben in de Perzische hof kringen en bij de bevolking in het algemeen vrij wat opzien gebaard. De reusachtige spoorwegbrug over de Firth of Forth is door den prins van Wales, die vergezeld was van zijnen zoon George en den hertog van Edinburg, ingewijd. Vele aanzienlijke wetenschappelijke personen wa ren er bij tegenwoordig. Ook de Franscbe ingenieur Eiffel was er aanwezig. O O lijkjes in de Weichsel geworpen of in huis begraven, zoodat dan ook, na den brand ten huize van vrouw Skoblinski, van onder de puinhoopen ettelijke verdroogde lijkjes te voorschijn kwamen. De b klaagden zullen waarschijnlijk voor een bijzonder samen te stellen rechtbank terechtstaan, het eenige college dat de dood straf kan uitspreken. De gewone rechtban ken kunnen als zwaar.-te straf slechts tot levenslangen dwangarbeid in Siberië ver- oordeelen. Uit elk verhoor dat de te Warschau ge vangen kindermoordenares Skoblinski on dergaat, komen nieuwe wandaden van deze en haren helper, den 18-jarigen Wjatka, aan het licht. De kinderen, haar ter ver zorging toevertrouwd, doodde zij vrij gere geld en 't gebeurde menigmaal dat zij des nachts in gezelschap van zeven kinderlij ken sliep. Zij hield er verscheidene helpers op na; een kistenmaker, die haar groote lijkkisten bezorgde en een verloopen huis heer, die valsche overlijdensattesten ver vaardigde, waarmede den doodgraver een rad voor de oogen werd gedraaid. Dan waren er nog een drietal vrouwen die overal rondzagen naar vrouwen, die kinderen ver wachtten en gaarne de zorg voor de jong geborenen aan anderen wenschten over te laten. Toen de bovenbedoelde attestenmaker uit _e_cmp'er>akt werd. werden de De uitgestrektheid van de ramp te Arizona laat zich nog niet met zekerheid vaststellen. Het aantal personen, dat. er bij omgekomen is, wordt verschillend geschat; op zijn minst moet het echter 50 bedragen. Twaalf lijken zijn reeds aangespoeld, waar van sommig 30 mijlen door den stroom waren medegevoerd. Een persoon, die bij de doorbraak tegenwoordig was, en die ter stond te paard steeg, om de inwoners te waarschuwen, werd door den stroom ver zwolgen. Ook de materiëele schade is zeer aan zienlijk. Volgens een telegram uit Petersburg, zijn weer eenige nihillisten in hechtenis geno men, die, zonder dat zij hunne aanwezig heid konden ophelderen, rondzwierven in de nabijheid van het Anitchkoff-paleis, waar de Czuar met zijn gezin verbljjf houdt. Te Stockerau aan de Donau is verleden week een oude vrouw, die in vuile armoede met een paar huisdieren leefde, vermoord in baar huisje gevonden. De politie maakte in het krot een inventaris op en vond aan goud, zilver en effecten.... pl. m. een half uiil- lioen florijn. De oude jongejuffrouw, Theresa Schiller, heeft, naar 't schijnt, veel kennissen gehad in de groote (dieven)wereld. Toch be stond baar maal steeds uit de kliekjes door arme kinderen aan de huizen opgehauld, waarvoor zij dagelijks eenige kreuzers uitgaf. De aartsbisschop van Parijs heeft aan de pastoors in zijn kerspel het besluit van het Vatikaau meegedeeld, waarbij aan de ka tholieken verboden wordt hun ljjken te laten verbranden, of lid te zijn van lijkverbran- dings-vereenigingen. Ook zal de kerkelijke begrafenis worden geweigerd aan hen die wenschen dat hun lijken worden verbrand. In vijf fabrieken te Barmen is het werk gestaakt. Andere fabrikanten voldeden aan de eischen der werklieden, waardoor staking van het werk in hun fabrieken werd voor komen. De groote fabrieken werden door de politie bewaakt. - Te Weenen hebbeu 5000 bakkers besloten den arbeid te staken, indien geen loonsverhooging wordt toege staan. - De metselaars te New-York hebben besloten te beginnen met. 1 Mei te eischen, dat hun arbeid zal beperkt worden tot 8 uur per dag, en dat hun loon zal bepaald worden op 50 centen per uur. - De werk lieden van Krupp zullen ongevraagd 10 pCt. loonsverhooging verkrijgen. - Blijkens de laatste berichten zijn met het stoomschip »Quitta« verongelukt 133 personen, terwijl 149 werden gered. Een miss Lacy werd gered nadat zij 20 uur had gezwommen. - Te Mostaganem in Algiers heeft aan de ha venwerken een verzakking plaats gehad, waarbij 8 werklieden gedood en 6 gewond werden. - Te Weissenfelz is een schoenen fabriek verbrand. Een gezin, met 5 kinde ren, wordt vermist. Oude Maasje was gisteren veel drijfijs, zoo dat de dienst met de pont aan Keize sveer gestaakt is. Op de Donge boven de oude brug heefc zich het drijfijs vastgezet. Gis terenmorgen is het aan de schroefstoomboot Broedertrouw*, varemie van hier op Rot terdam, na ve^l moeite gelukt, de reis te volbrengen. DeGi ertruidenbergsche schroef boot wendde heden morgen ook pogingen aan om door het ijs te komen, maar ze waren te vergeeLcb. Broedertrouw* zal straks na ingenomen lading ook nog trachten door het ijs te komen. Aan deze boot zon het misschien nog kunnen gelukken. En dat alles in de maand Maart. WOUDRICHEM. Van 17 tot 23 Febr. werden op den afslag aangevoerd9 win- terzalmeu, die voor f 1.15 a l.tO per half K.G. werden verkocht. Niettegenstaande de goede vooruitzichten verwezenlijkte zich de hoop op een beteren vangst nog niet. DE WERKEN kn SLEEUWIJK. Op 1 Januari 1890 bedroeg het aantal kinde ren tusschen 0 en 12 jaar in deze gemeente 212 jongens en 193 mei-jee, totaal 405; hiervan gingen in de gemeente 126 j. en 125 m totaal 251rest 86 j. en 68 m., totaal 154; in andere gemeenten school- gaanden 58 j. en 44 m., totaal 102zoo dat 28 j. en 24 m., totaal 52 kinderen or de lijst voorkomen, wier ouders geen on derstand van gemeentewege kunnen krijgen. DALEM, 5 Maart. De steenfabriek met, ovens, 15 woningen, schuren, tasvelden, vormplaatsen, stoomgemaal, beweidingsrecht en ruim 38 II.A. land, gelegen onder Vuren en Dalem, Maandag j.l. door Notaris Boon zajer te Gorinchem in veiling gebracht, zijn in 20 perceeleu ingezet ter som mé van f46.310. De levering van 350 M8 grint voor den polder Dalem, is aangenomen als minste inschrijver der massa door A. Pieterse te Hardinxveld, voor f 1,12 de M8. Bij den lagen waterstand hebben de schepen weer moeite, om de Waal te bevaren. Telkens liggen vóór deze gemeente vaartuigen vast. Dientengevolge is er weer eene baggermachine afgekomen, om de vaart te verbeteren. I Sin n en l:s i i JPlan tselijli JN'ieuws. WIJK, 4 Maart. Waarlijk, wij kunnen zeggen, dat het den heer Zoon, directeur der zangvereeniging »Crescendo«, alhier, zeer goed gelukt is, ons een genoegelijken avond te bezorgen. De leden dezer zang vereeniging spanden nl. onder zijne leiding, hunne beste krachten in ons eenige fraaie stukken te doen hooren, welke uitmuntten, zoowel wat schoonheid van woorden als wat wijze van uitvoering betrof. Onder de stukken mogen wij zeker noemen: Vergeet mij niet«, door den directeur zelf gecom poneerd, »het Zondagslied* en »Andreas Hofer«. Tijdens het zingen troffen vooral de fraaie stemmen van de dames A. Bouwer en M. v. Doveren onze aandacht. Na de pauze werd ons nog eene kleine verrassing bereid, be staande in het voordragen van een stukje, getiteld: *De mislukte sollicitatie«, door de beide heeren Zoon en een derde. Het een en ander heeft ons, geljjk wij reeds gezegd hebben, zeer veel genoegen verschaft. ZUILICHEM. Van de negen predikants plaatsen in onzen ring, zijn er thans vier vacant. Daar bovendien drie predikanten door de influenza aangetast waren, kon er op vier opvolgende Zondagen slechts één maal godsdienstoefening gehouden worden in onze kerk. De predikant der Ned. herv. ge- meente Brakel, ds. W. van Esveld, heeft I voor het beroep (toez.) naar Ingen bedankt. RA AMSDONKVEER. 4 Maart. Op het Bij Kon. besluit zijn, met ingang van 1 April a. s. benoemd 10. tot inspecteur van het lager onder wijs in de tweede inspectie, J. C. Fabius, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 2o. tot idspecteur van het lager onder wijs iu de derde inspectie, A. G. baron Sloet tot Olthuis, schoolopziener in het district Zwolle. Men deelt het »Vad.« mede, dat de Ne- derlandsche Regeering op de arbeiders-con ferentie te Berlijn waarschijnlijk vertegen woordigd zal worden door mr. Snijder van Wissenkerke, reterendaris bij het Departe ment van Justitie, bij wiens afdeeling de sociale wetgeving behoort. De militaire wetten zijn thans naar Z. M. den Koning opgezonden. De nieuwe legerorganisate zal, volgens dr. Kuyper, zich hierin van de oude on derscheiden, dat wie eens dient, minstens vijftien jaar dient. Vijf jaar bij het gewone leger, daarna vijf jaar bij de reserve, en dan vijf jaar bij de landweer. Naar men verneemt, worden er door het ministerie van waterstaat de noodige ge gevens verzameld, ten einde te onderzoeken, in hoever het mogelijk is, om zonder groote financieele bezwaren tot opheffing te gera ken van de tolheffingen op rijkswegen en rijkskanalen. Dit staat iu verband met de opheffing van kanaalrechten op het kanaal van IJmuiden. De minister wenscht name lijk dat andere rijkskanaleu en rijkswegen in dezelfde gunstige verhouding zullen komen. 11. M. de Koningin heeft den raad van beheer der Kon. vereeniging »Het Neder- landsch Tooneel* een geschenk van f 500 doen toekomen, als eene bijdrage in de tegemoetkoming aan de artisten, die door den brand van den schouwburg de grootste schade hebben geleden. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat de heer H. de Veer, de bekende hoofdredacteur van het »N. v. d. D.,« ernstig ongesteld is. De Nederlandsche Vereeniging tot voor koming van ongelukken in fabrieken en werkplaatsen, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, is thans opgericht. Op het Sophiaplein te Amsterdam is bij wijze van proef eene lantaarn geplaatst met het zoogenaamde Fransche licht, naar het te Parijs door de gasmaatschappij aldaar toe gepaste stelsel. Het licht is zeer krachtig en kost der gemeente netto 38/4 cent per uur. Zaterdagavond hebben de timmermans knechts te Enschedé een vergadering ge- ■■■Hr nouden, ten einde gezamenlijk te spreken over loonsverhooging. Er is besloten ora op l Mei a.s. te vragt-n hun loon te brengen van f 0,13 op f0,15 per uur, maar voor de werken, die nu reeds zijn aangenomen en niet voor 1 Mei kunnen afgeleverd zijn, zal het oude loon blijven gelden. Naar men verneemt, moeten de bazen wel genegeu zijn deze loonsverhooging toe te staan. De Zuiderzee is vol drijfijsde vaart is, zoowel voor stoom- als voor zeilschepen, ge stremd alleen de veerbooten tusschen Enk huizen en Stavoren doen nog dienst. De stoomboot Willem III,c van Amster dam naar Harlingen vertrokken, was even voorbij Enkhuizen genoodzaakt terug te keeren, en is aldaar binnen geloopende passagiers hebben hunne reis per spoorboot Enk l uizenStavoren voortgezet. Dicht bij Enkhu'zen zijn twee tjalkschepen door het ijs ingesloten. Yau de meeste haringvisschere waren de netten nog in zee toen het ijs begon te sloopen*; mocht het velen gelukken hun vischwant terug te krijgen, van sommigen heeft het ijs alle netten meegesleurd, zoodat de schade aan verloren vischtuig vrij aanzienlijk zal zijn. Dezer dagen vertoonde zich te Varsseveld en in de omliggende gemeenten een Russisch Israëliet, die bij verschillende geloofsgeuooten zich aanbood om gebedriemen en andere keikelijke benoodigdheden te repareeren. Velen vertrouwden hem dit toe. Zij moesten voor dit werk hem het driedubbele betalen en zagen hun ritueele behoeften van den geheelen inhoud beroofd, met eenige stukjes vodden in de plaats. Mocht zoodanig per soon andere plaatsen bezoeken, dan strekke het bovenstaande tot leering. Sedert Zondag 2 tot Woensdag 5 Maart zijn aan de vischmarkt te Gorinchem af geslagen 18 zalmen, van 19 tot 36 halve kilo's, prijs per half kilo f 1,15 tot f 1,48. Uit eenen particulieren brief, den 4en Februari te Medan geschreven, verneemt bet »Handelsblud« hoe daar den 28sten Januari het Chineesche schip »Chow Choo Foo« uit Hongkong aankwam, begeleid door Zr. Ms. »Prins Hendrik der Nederlanden*, onder commando van den kapt. ter zee Buyskes. Wat was geschied? De »ChowChoo Foo« had 248 emigranten aan boord bestemd voor Deli. Eenige bel hamels, waarschijnlijk in dienst van concur- reerende agenten, hadden oproer gestookt onder de koelies, die zich van het schip meester maakten, dreigende het in brand te steken en de bemanning te lijf gaande. Evenals geschiedde door de muiters op de »Kiel«, wilde zij het schip te Singapore binnenbrengen, doch ze verstonden geen navigatie! Ze waren het oproer begonnen op de hoogte van Kaap Padaran (Cochin China) en de kapitein gebruik makende van regenachtig weder, wist Singapore onge merkt te passeeren en hield recht op Riouw aan. Daar lag Zr. Ms. Prins Hendrik der Nederlanden* op de reede, op weg naar Atjeh. De uitkijk was goed. Aan boord werd bespeurd dat er op de »Chow Choo Foo« met vlaggen geseind werd en dat er waar schijnlijk onraad was op het Chineesche schip. In een oogenblik werden een paar sloepen gestreken, die, op bevel van kolonel Buyskes, een officier uiet 20 mariniers aan boord van de »Chow Choo Foo« brachten. Het oproer werd gedempt en de belhamels ten getale van 27 gearresteerd. De commandant van het Nederlandsche oorlogschip bood toen zijn geleide aan, en geëscorteerd door Zr. Ms. »Prins Hendrik der Nederlanden« kwam het schip met koelies veilig te Medan aan. De muiters werden aan de overheid te Medan overgeleverd, die hen waarschijnlijk naar Hongkong terug zal zenden, opdat ze aldaar mogen terechtstaan. Het gehalte der koelies die direct te Deli worden aangevoerd, verminderd in den laat- sten tijd, vooral die welke uit Amoy afkom stig zijn. De meeste planters willen deze koelies niet meer hebben. Te Rotterdam is een werkman aan boord van een stoomschip van 't dek in het ruim gevallen. Hij werd inwendig zwaar gekneusd naar het ziekenhuis overgebracht. - Een man, die te Haarlem een paard, dat gevallen was, wilde helpen oprichten, kreeg van het dier een slag tegen het been, waardoor 4at brak. Per raderbaar werd bij naar het gast huis gebracht. - Een vrouw uit de Slijk straat te Amsterdam bracht op het Frede- riksplein den Rijksontvanger met een stok eenige slagen toe, omdat hij e«nigen tijd geleden haren inboedel had doei* verkoopen. De vrouw is in arrest. - Een oppassend jonkman te Bergentheimerreld, die eene bruiloft had bijgewoond, is des avonds naar huis terugkeerende verdwaald. Des morgens vond men hem gehe 1 van koude verstijf! bewusteloos aan den weji li/gen. In eeu n o woning binnengedragen, overleed hij korten tijd daarna. Het lijk, Zaterdag uit de Koningshaven te Rotterdam opgehaald, is dat van den heer H. aldaar. - Aan de Bloem markt te Amsterdam is zekere C. H. dood in ziju schuit gevonden. Hij was door kolendamp gestikt. De man hiat een vrouw en 5 kleine kinderen achter. - Te Loosdrecht is aange houden J. v. W., te Rotterdam, ter zake van diefstal van broek, mes en duimstok. - Op de stoomtramlijn AntwerpenBergen- op-Zoom is een 40-jarig man door een trein overreden en vermorzel I. 13ui-igei*liijlte öStanrl. ILusden, van 27 Febr. tot 6 Maart. Geboren: Arnoldu3 Joseph us. z. v. Willem van Diessen en Anna v. Üiessen Hendrik Willem Antonie, z. v. Hendrik Willem Antonie Reckleben en Gesina Cle men Cornelia, d. v. Antonie Vos eu B.irtha HoogeudoornLevenloos aangegeven kind van Jan Baptist Kobessen en Petroaella v. Baardwijk. Overleden: Josephus L imbertus Hex- spoor, 3 m.; Neeltje Verhoeks, 32 j., wed. van Johannes Fraaciscus Landewijk; Maria Sonnevel.l, 84 j., wed. van Johannes van Esch. INGEZONDEN. Ondergeteekenden veroorloven zich bij dezen een beroep te doen op de erkende liefdadigheid van allen, doch vooral van diegenen, welke met hen tot het Bisdom van 's-Hertogenbosch behooren. Genoegzaam zal het U voorzeker bekend zijn, hoe zich sedert eenige maanden op last van Z. E. Kardinaal Lavigkrie en onder goedkeuring van Z. D. H. Mgr. Godschalk eenige Priesters der Congregatie van O. L. Vr. van Africa in. ons gastvrij Brabai t hebben gevestigd. Voor het doel hunner Sociëteit wenschen zij jonge mannen aan te winnen, vaardig en geschikt om in de nog zoo weinig bekende binnenlanden van Africa den Priesters-Missionarissen in hun vermoeienden arbeid ter zjjde te staan als geestelijk Broeder, zoowel in het geven van onderricht als bij de dagelijkscbe werkzaam heden. Daar nu natuurlijk niet een ieder, die zich hier te lande aanmeldt, terstond naar het centraM-buis in Algiers kan ver trekken, was liet voor alles noodig een huis te stichten, waar zij, die van goede wille zijn, gedurende eenige maanden hun voor nemen nader kuunen overwegen ten eiude de beslissende stap niet ondoordacht worde gezet. Voorloopig mochten de Eerw. Paters het voorrecht hebben het Bisschoppelijk buiten verblijf, Huize Gerra onder Haaren te betrekken, totdat later samenwerkende liefdadigheid hen in staat zou stellen op de reeds verworven gronden onder Boxteleen eigen vaste woning te bouwen. Ondergeteekenden nu, overtuigd van de voortreffelijkheid van het door den grooten Kardinaal ondernomen werk, durven een ieder vrijmoedig vragen een paar steentjes bij te brengen tot den "bouw van een eenvoudig- welingericht huis, zooals de dienst zulks vereischt: eene zaak des te noodiger nu de tegen woordige woning reeds veel te klein blijkt om allen, die als Postulant-broeder zich hebben aangemeld, op te nemen. Zij rekenen er vast op en vertrouwen voor zeker, dat een ieder iets uit zijn overvloed zal willen afzonderen, opdat allen offerend, allen ook deel mogen hebben aan het zoo edele, het zoo grootsche werk der bekeering en diens volgens de beschaving van Midden-Africa. De ZeerEerw. Heer Jamet, Overste van den Huize Gerra te Haaren zal dank baar elke gift, hoe gering ook, aanvaarden, terwijl zich daartoe eveneens gaarne bereid verklaren de ondergeteekenden: Ma. Alphons van Rijckevorsel, 's-Bosch. Henri Cramer, VV. P. A. Mutsaeus, Tilburg. F. G. Stael, Boxtel. Dr. van der Steen, Oss. A. van de Ven—Mutsaers, Eindhoven. W. Prinzen Fz Helmond. F. T. J. H. Dobbelman, Nijmegen. J. Bluijssen, Asten. s-Bosch1 -Maart 1890. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 28 Februari. Uitspraken in zake het O. M. tegen IJ. S., te Woudrichem, straatschenderij, f 3 baete subs. 2 dagen hechtenis. L. d. R., te Veen, paard met kar los en. onbeheerd, f 3 boete subs. 2 dagen hech tenis. G. N., te Hedikhuizen, vischdelict, f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. V., te Oudendijk (Woudrichem,) jacht- delict, 2 maal f10 boete subs. 2 maal 4 dagen hechtenis, met verbeurtverklaring van het in beslag genomen geweer. C. J. v. I)., te Heusden, straatschenderij, le herb, f4 boete sub*. 2 dagen hechtenis. J. B. en G. v. G., te Heusden, nachtru moer, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hech tenis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2