II met het onderschrift »bevrijder der lijf eigenen*, en zullen dit jaar geen feesten ter gedachtenis van die bevrijding mogen ge vierd worden. Op uitdrukkelijk bevel van den C'zaar is mevr. Tschebrikova, die hem den bekenden brief schreef, op vrije voeten gesteld. De Czaar en zijne gemalin hebben een bezoek gebracht aan de militaire gevangenis te Petersburg, waar 119 gevangenen waren opgesloten. De Czaar deed de gevangenen voor zich brengen en vroeg hun naar de oorzaken hunner gevangenzetting. Vervol gens gaf hij bevel 60 hunner vrij te laten en de gevangenisstraf der anderen met eene maand te verminderen. De Times* meldt uit Bagamoyo dat Emin Pacha, na lang geaarzeld te hebben, besloten heeft in Duitschen dienst te treden, tegen eene jaarwedde van 1000 pd. st. Hij vertrekt half April met onderscheidene Duit- sche officieren en tweehonderd man om met den meesten spoed naar het Victoria-Meer op te rukken. Blijkbaar is het de bedoe ling veelzijdige tractaten met de opperhoof den te sluiten. Deze tijding maakte te Zan zibar, en ook in de regeeringskringen, groote sensatie. Niet alleen vernietigt Emin door deze zijne handelswijze alle vruchten van zijn zoogenaamd ontzet door Stanley, maar hij werpt zich ook in de armen dergenen, die in Afrika Engelands tegenstanders en mededingers zijn, en hij vergeet de erkente lijkheid jegens Engeland wegens zyne be vrijding. Het heet dat Wissman tracht den beruchten slavenhandelaar Tippo-Tib voor de Duitsche zaak te winnen. Eerstgenoemde heeft de karavanen verboden het Duitsche grondgebied tnsschen Tanga, Papani en Kilima-Naro zonder vergunning te betreden. Men ziet hierin eene poging oui allen En- gelschen handel in Midden-Afrika te be letten. De Duitschers trachten vrede te maken met de stammen aan de kust om hunne hoofdaandacht aan Emin's nieuwe expeditie te kunnen wyden. De Engelschen te Zan zibar zoeken troost in de gedachte, dat de expeditie vermoedelijk zal mislukken, omdat Emin in het ongunstigste jaargetyde ver trekt. In de Duitsche koloniaal-staatkundige kringen wekt dit bericht groote vreugde. Bij zyne expeditie was het Emin blijkbaar ook te doen den voorraad van ivoor te redden, die hij bij zijn overhaasten terug tocht heeft achtergelaten. Het gerucht houdt zich sterk staande, dat de als dood gemelde dr. Peters zelf het bericht omtrent zijn overlijden verspreid heeft, om met zijne expeditie, in het belang van Duitschland, verder voort te rukken, zonder door de Engelschen bemoeilijkt te worden, en dat hij eventueel plotseling in het bin nenland zich met de door Emin voorge- nomene expeditie zal vereenigen. Het is nu reeds zeker, dat de keizer voor de krachtige voortzetting van Duitschlands koloniale politiek is, zoodat, wegens de daaraan verbonden groote kredieten, in den Rijksdag eene sterke oppositie, vooral van de vrijzinnigen, hiertegen verwacht kan wor den. Met groote inspanning wordt de in druk tegemoet gezien, die Emin's overgang in Duitschlands dienst in Engeland zal maken. Naar aanleiding van het plan om te Berlijn een nationaal gedenkteeken ter eere van Bismarck op te richten, herinnert de >Vossische Zeitung* aan hetgeen hij den 28 November 1881 in den Rijksdag heeft gezegd »Wat standbeelden betreft, zoo moet ik toch zeggen dat ik voor deze wijze van dankbetooning niet gevoelig ben. Ik zou in de grootste verlegenheid zijn wanneer ik bijv. te Keulen kwam, en niet weten met welk een gezicht ik mijn- standbeeld daar voorbij zou komen. Ik ondervind dit te Kissingen; het stoort mij in het genot mjjner wandelingen, wanneer ik zoo eonigszins fossielachtig naast my zei ven sta.* Volgens de »Hambürger Nachriehten* moet Bismarck zich omtrent zijnen hertogs- titel hebben uitgelaten in dien zin, dat het geen daaromtrent in den »Reichsanzeiger« gestaan had, de waarheid behelsde. Over de werkstakingen sprekende, zeide hij dat deze op zichzelven nog het ergste niet waren want zij gaan voorbij. Het treurigste echter was, wanneer de arbeidgevers door die einde- looze werkstakingen den lust tot verdere industrieele ondernemingen verloren. Te Szegedin is een soort Jack the Ripper eergisteren opgehangen. De man had maar acht vrouwen geworgd. Hij toonde geen berouw, maar de dagen voor de executie was hij bang. Thans blijkt, dat door den cycloon bij Louisville 93 menschen zijn gedood en 150 gewond. De werkstakers te Barcelona zijn thans tot een cijfer van 50,000 aangegroeid, Zij maken niet zoozeer aanspraak op loons- verhooging dan wel op eene vermindering van werkuren, doch daar zij slecht georga niseerd zijn en weinig hulpmiddelen hebben, gelooft men niet dat zij het lang kunnen uithouden. De werkstaking in de dokken te Liver pool is tengevolge van wederzij dsche con- cessiën geheel geëindigd. De geduchte rooverhoofdman Liapis die, naar men berichtte, bij het laatste gevecht met soldaten op Creta zou zijn gesneuveld, is nog springlevend. Het lijk was dat van een ander hoofdman. Liapis wist te ont komen. In een suikerraffinaderij te Chicago heeft een hevige ontploffing plaats gehad, terwijl alle werklieden er in aanwezig waren. De zolders van het gebouw werden aan splinters geslagen. Dertig werklieden zgn waarschijnlijk in het gebouw omgekomen. Een twintigtal andere werklieden zijn zwaar, zoo niet doo- delijk gewond. Latere berichten maken slechts gewag van 8 dooden en 16 gewonden. De ont ploffing werd tot op grooten afstand ver nomen, en hoewel het hevig stormde, ver zamelden zich toch duizenden menschen voor de ruïne. De hartroerendste tooneelen hadden plaats, toen de lijken en de gewon den uit de ruïne werden te voorschijn ge bracht. Het gebouw was slechts licht op getrokken, zoodat de financiëele schade niet zeer groot is. De Braziliaansche gezant te Parijs heeft een telegram uit Rio de Janeiro openbaar gemaakt waarin het bericht, als zou het garnizoen te Rio dienst geweigerd hebben, en als zou een samenzwering tegen den president zijn ontdekt, geheel tegengespro ken wordt. Volgens het telegram moet te Rio alles rustig zyn en verheugt de regeering zich in de symphatie der bevolking. Den 5en Juni van het vorige jaar werd, zooals onze lezers zich herinneren zullen, des avonds te 11 uur op zeer geheimzinnige wijze de markiezin-weduwe De Chasteleer door een geweerschot gedood, hetwelk ge lost werd door een openstaand venster der pastorie te Moulbaix, waarin de markiezin met haren zoon tijdelijk verblyf hield ten gevolge van de vernieling van het kasteel door brand. Door een samenloop van om standigheden viel de verdenking van de moordenaar te zijn op den parkwachter Oscar Monnier, die reeds sedert jaren in dienst der familie was. Het belang dat hij by den moord zou hebben, zou hierin te zoeken zijn, dat de oude markiezin gierig was en de zoon daarentegen zeer losjes met het geld omsprong. Maanden lang duurde de instruc tie, tot in Februari eindelijk de behandeling der zaak voor het Hof van gezworenen van Henegouwen beginnen kon. Zij werd even wel weder weken lang geschorst ingevolge eene beschuldiging van meineed tegen een der onder eede gehoorde getuigen, welke echter met diens vrijspraak eindigde. Einde lijk is het proces afgeloopen de eerste vraag omtrent de schuld van Monnier is door de jury, die slechts 7 minuten beraadslaagd heeft, eenstemmig ontkennend beantwoord, zoodat de ongelukkige wachter, die gedu rende 8 maanden preventief gezeten heeft, vrijgesproken en onmiddellyk op vrije voeten gesteld is. In Noord-Louisiana en Mississippi is door de overstroomingen groote schade veroor zaakt. In het Mississipi-dal staat het spoor wegverkeer bijna geheel stil. Greenville is geheel door water omringdeen kleine plaats, Skip with, is gedeeltelijk vernield, en te La- conia zijn 2000 menschen met slechts weinig levensmiddelen van alle gemeenschap afge sneden. - Te Louisville, in Kentucky, zyn dezer dagen de lijken der slachtoffers van den cycloon begraven. Duizenden waren uit den omtrek gekomen om de puinhoopeu der verwoeste stad te zien. - Een cycloon heeft in Queensland veel schade aangericht. Van het dorpje Cardwell zyn alle huizen op 4 na vernield. Plaatselijk JNieuws. HEUSDEN, 4 April. Voor de a.s. kermis alhier, die op 14 April aanvangt, zijn reeds tal van aanschrijvingen ontvangen, als: de Paradetent Theatre National* van P. Priucelli; de Glasblazerij van A. Bakker; de Oliebollenkraam van de wed. Van Riel; de Koekkraam van W. Winkel; eene PhotographietentMagneta, eene zwevende dame voorstellendede Koek kraam van G. F. van der Leeuw; het Pa norama van Crugelde Gebakkraam van Eikmanhet Cosmorama van Theunissen Galathé van Ph. Trompetternog eens Pho tographic; Gebakkraam van D. Uiterwijk Caroussel van P. Lobbe; de machinale Snel- Vélocipède van Dobbelaere en de Stoom- Vélocipède van Slieker; de tent van Schild- meijer; de Galanteriekraam van Bolwerk Co., en onze oude Koekkraam van Janssen. Bij de gemiddelde sterfte van 60 a 70 personen per jaar, is de sterfte dit jaar zeer groot te noemen en bereikte zy op 1 April 1.1. reeds nummer 28. -Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd in de maand Maart ingelegd f 2143.31, terugbetaald f 1609.08. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 844, WAALWIJK. Den 29 April, de eerst komende vergadering der onderwijzers in 't arrondissement Waalwijk, zullen de vol gende punten behandeld worden: 1. Het streven der beschaafde volken naar kolo nisatie. 2. De onderwijzerstudent. 3. Karak tervorming. DRONGELEN. Ten bewijze, dat de bedrijvigheid in onze haven tegenwoordig niet van belang ontbloot is, kan dienen, dat deze week niet minder dan 7 vaartuigen tegelijk aan het laden of lossen waren. Als eene bijzonderheid kon daarbij worden op gemerkt eene groote schuit met nog onbe werkt vlas, voor v. d. H., landbouwer te Genderen. ZUILICHEM. Wordt er alom op het land druk gewerkt, ook de arbeid op de steenfabriek alhier is weer begonnen. Door het mooie, droge weder der laatste weken hiertoe uitgelokt, hebben de werkzaamheden op de fabriek alhier ruim veertien dagen vroeger dan andere jaren, een aanvang ge nomen. GENDEREN. De WelEeerw. heer J. J. A. Valeton, predikant te Ten Boer, heeft voor de beroeping naar Doeveren en Gen- deren bedankt. ANDEL. Behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten is door het gemeente bestuur contract aangegaan met de gemeente van Veen, betreffende het openstellen der openb. school aldaar voor die leerlingen uit deze gemeente, wier ouders voor hunne kinderen geen gebruik van de christelijke school wenschten te maken. Dit contract is aangegaan voor twee jaren tegen f 100 's jaars. WOUD RICH EM, Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 2335,31, terugbetaald f 1388.65. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 612. DALEM. De duurte der steenkolen is oorzaak, dat het polderbestuur van Dalem in zijne vergadering van heden besloot, de lasten per H.A. met f 1 te verhoogen, en alzoo van f7 op f8 per H.A. te brengen. In dezelfde vergadering werd de heer W. van Dannis met algemeene stemmen tot poldermeester herkozen. Binnenlanci, Door een der bladen (Het Centrum) wordt medegedeeld, dat de toestand van dr. Schaep- man weder minder gunstig zou zyn, en hy eene keeloperatie heeft moeten ondergaan. Wij kunnen dit bericht in zooverre tegen spreken, dat die ongesteldheid bestaat in eene lichte keelaandoening, die door eene zeer gewone geneeskundige behandeling en eenige dagen rust geheel zal weggeno men zijn. Het geval is van niet de minste beteekenis. (Mb.) Volgens Veritas zyn in Februari veronge lukt 71 zeil- en 22 stoomschepen, waaronder 2 Ned. zeilschepen. Toen de schipper van een in de Doncksche haven te Bolnes liggend schip, in den vroe gen morgen zijn knecht, die zich des avonds in het vooronder had ter ruste begeven, wilde wekken, vond hij dezen dood te bed liggen. De geroepen geneesheer constateerde den dood door verstikking; de man had een kolenvuur gebrand. De overledene, P. K., van Ouderkerk a/d IJsel, was een oppassend jonkman van 29 jaren. Volgens een berichtgever der Asser Crt.« moet de oorzaak van de tegenwoordige werk staking in de Drentsche venen gezocht wor den in de houding der veenbazen in 1889. Om een herhaling der tooneelen van April en Mei 1888 te voorkomen, beloofden zy in 1889 veel wat zij niet zijn nagekomen, en daar vele werklieden den vervener zeer goed kunnen narekenen, hoeveel winst er behaald wordt, vooral in dezen tijd, nu de turf per dagwerk f 42 tot f45 kost, welke voor twee of drie jaren van f 28 tot f 32 opbracht, meende het volk recht te hebben tot het eischen van loonsverhooging. Er zyn ver- veners, die zelf geen veen in eigendom heb ben, maar die zooveel huren, dat zy van 80 tot 100 arbeiders in het werk hebben. In de Eksloërmonden gingen vele arbeiders, nadat de verhooging was toegezegd, terstond weer aan het werk. In de Onstweddervenen heb ben velen de meeste dagen der afgeloopen week niets gedaan. Uit Den Haag wordt gemeld: Op aanwijzing van den zoon van zijn kostbaas, in het Lang Achterom, bij wien hij sinds eenige dagen zyn intrek genomen had, is door de politie, op het oogenblik dat hy zich per Holl. spoor zoogenaamd voor zaken, naar Rotterdam wilde begeven, gevat Johan Godfried Barend Gerhard Brum- mer, geb. te Amsterdam in 1865, van be roep loopknecht. Hy had dezer dagen te Haarlem een aantal winkeliers opgelicht, door van hen, op naam van geachte inge zetenen aldaar, op beziens mede te nemen verschillende boekwerken, bottines, over hemden en meer andere artikelen. In de gemeenten Amsterdam en Rotterdam had hij op gelijke wijze bedrog gepleegd. Zaterdagmiddag heeft in de kazerne »Fort Erfprins* te Helder, een infanterist, zekere H-, zich door een geweerschot van het leren beroofd, door den loop ran het geweer in zyn mond te zetten en met zyn teen den haan over te halen, waardoor de kogel door de hersens heen boorde en in den zolder terecht kwam. Wat hem tot deze daad heeft gebracht, kan men zich niet verklaren, daar hij zeer gezien was by zyne meerderen. Maandag avond ontstond er brand in eene bergplaats boven de ketelmakerij van de scheepsbouw- en werktuigenfabriek »de Maas,* aan den Westzeedijk te Rotterdam. De brand deed het ergste vreezen, daar de modelkamer vol modellen lag. De uitge strekte werkloods, bevattende smederij, bank- werkerij en ketelmakerij, stond spoedig in lichtelaaie. De brandweer was spoedig op het terrein, en door de werking van twaalf handbrandspuiten, twee stoomspuiten en twee drijvende stoomspuiten, had men na ongeveer twee uren den brand onder de knie. Dank zij de krachtige hulp der brand weer bleven het kantoor, eenige omstaande loodsen en de op de helling liggende schepen behouden. De opstallen, machineriën enz. waren ver zekerd voor f273,500 en 2 op stapel zijnde stoomschepen der Kon. Nederl. Pakketvaart voor f 440,000. De schade wordt globaal op 60 pCt. dezer verzekerde sommen be rekend. Te Roermond is een vrouw door het gerecht baar woning uitgezet. Behalve zy zelf hielden daar een 7 - tal honden verblyf, die nooit op straat kwamen en 's nachts geregeld by de bewoonster op bed sliepen. Als men weet, dat sedert vele jaren geen bezem of schrobber in het huis is geweest, dan kan men begrijpen dat men met de opruiming van al het vuil niet wachten kon tot de tijd van den grooten, officeelen schoonmaak gekomen was. Het heele gebouwtje zal worden afgebroken en opnieuw opgebouwd. Maandag is te Osch eene werkstaking uitgebroken in de fabriek van de heeren Van den Bergh. De reden hiervan moet waarschijn lijk gezocht worden in het geringe loon. De kuipers moesten dikwyls halve dagen wach ten op de te verwerken grondstoffen, welke tijd hun dan van het loon werd afgetrokken. Was eenmaal alles gereed, dan moesten de werklieden kuipjes en kistjes kosteloos naar de respectieve boterfabrieken brengen, een arbeid, die somwijlen 4 of 5 uren duurde, zonder dat daarvoor een cent werd uitbetaald. In troepen, met een harmonica voorop, trekken de werklieden nu door de gemeente, en trachten ook de wattenmakers in de werk staking mee te sleepen. Eenige jongens te Strijp waren een revolver machtig geworden en kochten voor 8 cent kruit; zij begaven zich naar een afgelegen plek om het pistool daar af te schieten, maar niemand durfde het aan, toen eindelijk de 14-jarige v. d. L. het waagde. Hij ontstelde echter zoo hevig door den knal, dat hij met moeite zich naar huis kon sleepen en wel dra tengevolge van den schrik overleed. Omtrent de ongeregeldheden te Uden (N.-Br.) meldt men nader: Het werkvolk van de kunstmest-fabriek van Coenen staakte Maandagmorgen het werk, nadat een eisch van loonsverhooging was afgewezen. Een troep van pl. m. 20 arbeiders verwijderde zica daarna al zin gende, sloeg in een herberg nabij de fabriek ruiten en glaswerk stuk, nadat door den kastelein geweigerd was te tappenen daarna begaf de troep zich naar de woning van een der arheiders, die het werk wilde gaan hervatten, en heeft hem, zyn vrouw en dochter (welke beide laatsten niets met de fabriek hadden uit te staan) erg mis handeld. Na verschillende herbergen te heb ben bezocht, posteerde de bende zich voor het huis van den herbergier Coenen, bij wien voornoemde fabrikant inwoont. Inmid dels was door den burgemeester de hulp van de maréchaussee ingeroepen. Op Zaterdagavond was er een half uur overgewerkt en het loon daarvan nog niet uitbetaald, omdat de kasboeken reeds waren afgeslotende fabrikant had daarom be sloten, dat overwerk-loon den volgenden Zaterdag uit te betalengeen der arbeiders had daarop aanmerking gemaaktdoch den volgenden dag, Zondag, was in een her berg beslist, dat dit niet te pas kwam en was tevens besloten loonsverhooging te vorderen. Op verzoek van den Burgemeester werd nu besloten, ten einde de gemoederen te bedaren, dat het loon van het overwerk dadelijk uitbetaald zou worden, wat in de herberg van Coenen zou geschiedenin 't belang van de orde was tevens bepaald dat de arbeiders één voor één binnen zouden komen om het in ontvangst te nemen daarvoor waren twee maréchaussées vóór die woning geplaatst. Nadat twee arbeiders dat loon in ontvangst hadden genomen, werd hun door de menigte buiten toege roepen dat zy meer loon hadden moeten eischenhierop drong de troep onverwachts de heide marechaussees togen het huis rah, ontnam hun de karabijnen, vernielden deze, drong de manschappen naar binnen, alwaar ook de brigadier zich bevond, nam stoelen op en sloeg die stuk op de hoofden der marécbaussée, en gebruikte daarna de daar- afgekomen sporten als wapenen, zoodat zij, vooral de brigadier, zware verwondingen aan het hoofd bekwamen. Inmiddels had de burgemeester naar 's-Bosch getelegra- pheerd en tegen den middag kwamen de politie uit 's-Bosch en verscheidene maré chaussées uit Yeghel, Grave en 's-Bosch aan, doch toen was de rust reeds hersteld. Tot laat in den nacht verhoorde de Justitie verschillende personen en werden 8 perso nen gearresteerd en naar 's-Bosch gebracht. Sedert Zaterdag 29 Maart tot Dinsdag 1 April zijn aan de vischmarkt te Gorin- chem afgeslagen 6 zalmen, van 13 tot 22 halve kilo's, prijs per half kilo f 0,64 tot f 1,71, en 113 elften, prijs per stuk f 0,40 a f2,20. Uit de Mark te Terheiden is opgehaald het lijk van een militair, die sedert 7 Maart te Breda werd vermist. - De opperman, dia verleden week te Deventer van een dak viel, is aan de gevolgen overleden. - Te Char- lois is een hit, bespannen voor een kar, op hol geraakt. De kar sloeg omde voer man brak een been en zijn zuster, die mede op de kar had gezeten, kreeg van het paard eenige trappen op de borst. - Uit het water aan de Coolvest te Rotterdam is opgehaald het lijk van een jonge vrouw, die daar sedert 13 Maart werd vermist. Zij was bij ziende en is waarschijnlijk daardoor te water geraakt. - Te Apeldoorn is de woning van H. W. door brand veruield. De man is, als verdacht den brand gesticht te hebben, door de justitie verhoord. Onder Nijkerk is een jongen van 2 jaar in een zinkput verdronken. - Te Den Dun- gen (N.-Br.) is een groote boerdery met den geheelen boedel uitgebrand. - Het 3-jarig zoontje van den bloemist V. te Hoorn, is daar door de tram overreden en kort daarop bezweken. - Het huis van den zilversmid De M. te Lochem en een daarnaast gele gen pand zijn door brand vernield. - In den IJsel by Doesburg is drijvende gevon den het lijk van zekeren N. te Westervoort, 69 jaar oud, die sedert 14 Februari ver mist werd. - Te Berkenwoude viel een knaap van 6 jaren in het water en ver dronk. - Een van de knapen, die ongeveer 18 weken geleden in den stoomketel van de glycerinefabriek aan den Oostzeedijk te Rotterdam vielen, en zware brandwonden bekwamen, heeft Zaterdag 1.1. het stedelijk ziekenhuis aldaar als geheel hersteld verla ten. De andere knaap is ook herstellende, doch zal vooreerst het ziekenhuis nog niet kunnen verlaten. UuvL'erlijke Stand. Heusden, van 28 Maart tot 3 April. Overleden: Petrus Johannes Fran- ciscus Maas, 6 w., z. v. Petrus en Adriana Hartog. 333e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 1 April. Prijs van f 20000: no. 10065; f 1500: no. 14678; f 1000: no. 20419; f 400: no. 2522; f 200: nos. 3884, 16568 en 17544; f 100: nos. 912, 1327 en 7437. 2e Klasse. Trekking van 2 April. Prijs van f 5000: no. 20497; f1500: no. 12210; f 1000no. 19543f400: no. 12891; f 100: nos. 823, 2502, 12581, 12838, 16793 en 20868. 2e Klasse. Trekking van 3 April. Prijs van f400: no. 9276; f100: nos. 13673, 18522 en 19444. Aanbesstedingen. Op 30 April e.k. zal aan het ministerie van waterstaat te 's-Gravenhage worden aanbesteed lo. het maken van twee dubbele ijzeren basculebruggen over de in aanbouw zijnde Merwede-schutsluis te Gorinchem, behoo- rende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede (raming f 50.500), en 2o. het bouwen van kunstwerken ten behoeve van het Noorderkanaal onder de gemeenten Heesbeen en Drongelen, (prov. Noord-Brabant,) behoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas, in 2 perceelen of in massa. (Raming le perceel f21,300, 2e perceel f13,700.) Afloop Aanbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed: lo. het bouwen van een duiker in het lijnpad op den linkeroever der rivier de Maas, tnsschen de kilometerraaien 159 en 169 der rivierkaart, onder de gemeente Cuijk, (prov. Noord-Brabant). Minste inschrijver was P. H. Timmerman te Gennep, voor f 420 2o. het aanbrengen van oevervoorzienin gen langs de Nieuwe Merwede, behoorende tot de werken der Merwede en Killen. Minste inschrijver was J. v. d. Plas Jac. Zn. te Hardinxveld, voor f30.320;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2