De liefhebberij - comedie. doende militaire macht bleef hun ontbreken. Eerst trachtten z';j den overste Kissoff dL bij het leger zeer gezien is, voor kunn- plannen te winnen, maar dtze weigerde, waarop beproefd werd den commandant van een cavalerie regiment om te koopen, maar ook deze was voor dit fraais niet te vinden, met bet gevolg dat de nacht, waarin Panitza en Rizoff hnn plan zoudeu ten uitvoer leg gen, voorbijging, voordat zij de noodige hulp gevonden hadden. Hoewel de overste Kissuff wel geweigerd bad verraad te plagen, heeft h;j toch voor de regeering het hem door Panitza gedane voorstel geheim gehouden, zoodat het mogelijk was dat op den 18en Januari een derde aanslag op prins Ferdi nand beraamd werd, welke echter door de arrestatie van Panitza en zijne medeplich tigen tijdig werd verijdeld. De samenzweer ders waren voornemens geweest, na het gelukken van den aanslag, de hoofden der verschillende politieke partijen bjjeen te roe pen om eene voorloopige regeering samen te stellen, terwijl elke poging van verzet, en zelfs de weigering oiu het toegewezen ambt waar te nemen, met den dood binnen 24 uren zou worden gestraft. Zulke krasse maatregelen waren er noodig om Bulgarije den zegen van een Russisch bestuur te kun nen verschaffende stukken van het proces- Panitza zullen waarschijnlijk menigen Bul gaar dankbaar stemmen, dat het land voor dien zegen bewaard is gebleven. Het gemeentebestuur van Londen heeft ter eere van Stanley eene schitterende recep tie gegeven. In antwoord op de toespraak van den lord-mayor, hield Stanley eene rede, de belangrijkste welke men tot dusver hier van hem gehoord heeft, geheel tot verdedi ging van zijn politiek standpunt. Hij zeide zich niet te willen uitlaten over de waarheid of de onwaarheid van Emin-pachu's verhaal over zijn verraadhij verklaarde Emin's handelwijze niet te kunnen begrijpen, maar het natuurlijk te vinden dat deze in Duitschen dienst getreden is. Emin kon geen hoofd ambtenaar van de Britsche Oost-Afrika- maatschappij worden, want dit was krachtens het charter dier maatschappij niet geoor loofd. Stanley zeide verder dat hij niet kon instemmen met de Engelschen als deze ja- loersch zijn van het voortdringen der Duit- schers in Afrika. Engeland had zich van het Congo-gebied en van Oost-Afrika meester kunnen maken. Het liet toe dat anderen dit deden en moet nu ook in de gevolgen dezer politiek berusten, daaronder begrepen dat Belgie in den Congo-staat honderd pet. winst maakt door hulp in woorden. Stanley acht voor het overige concurrentie voor Engeland niet nadeelig. Met mededingers komen Engelschen altijd beter vooruit dan zonder. Scherp keurde hij de Engelsche gevoels-politiek in koloniale aangelegenhe den af. Hij stelde zjjnen landgenooten de Duitsche manier ten voorbeeld. DeDuitschers houden er geen kwakers, geen vredegenoot- schappen en geen sentimenteele pers op na. Dezelfde kwaker-partij, die over hem den staf breekt, heeft voor de vrijmaking der Afrikanen niets gedaan, terwijl de huizen der kwakers opgevuld worden met voor werpen, door slavenarbeid voortgebracht. Stanley brandmerkte dit als huichelarij. Wil Engeland in Afrika vooruitkomen, dan moet het niet stilzitten en afkijken wat anderen doen, maar zeil doortasten. Deze uitlatingen hebben veel sensatie gemaakt. De meeste ochtendbladen zwijgen er over. Alleen de Times* brengt een ver zoenend hoofdartikel, waarin het opmerke lijk is dat de redactie de tractaten, welke Stanley met negerhoofden beweert gesloten te hebben, aanneemt als feitelijk bestaande. Een vreeselijke ontdekking werd bij de aankomst te Hongkong aan boord van het stoomschip »Tushibi Maru« gedaan. Men vond in een hok zeven Japanscbe vrouwen en een ouden Japanees. De man en drie vrouwen waren dood, de andere vier, waar van drie jonge meisjes, werden bewusteloos gevonden. Waarvoor de meisjes te Ilogkong bestemd waren, behoeft geen vermelding. Omtransportkosten uit te winnen had de oude schurk zich met baar opgesloten, met niets dan wat brood voor voedsel. Hij was de eerste die stikte. De penningmeester der werkstakende met selaars te Hamburg is met geheele fonds van 30,000 Mark verdwenen. De »New York-Herald* bevat eenen brief van Emin-pacha aan doctor Zuchinetti, van Bagamayo 31 Maart. Daarin schrijft Emin dat hij aan de Egyptische regeering zijn onslag ingezonden, maar geen antwoord ge kregen heeft. Hij en Casati eischen hun salaris sedert 1882 en pensioen als ambte naar. Stanley beschuldigd hij van kwaad stokerij. Een telegram uit Zanzibar meldt dat Wissmann, na een bombardement van de Duitsche oorlogschepen, den lOn Lindi heeft veroverd. De Britsche Regeering heeft besloten het voorbeeld van Portugal te volgen, en ge last twee kanonneerbooten dadelijk naar Afrika te zenden om toezicht te houden op de Shiré en de Zambesi. Hevige stormen hebben vooral in Missouri zware schade aangericht. Vele personen zijn gedood of gewond. Venango, Fennsylvanië, is door een cycloon geteisterd. Twee ruen- schen werden gedood, velen gewond en ver scheidene huizen stortten in. Plaatselijk: Nieuws. HEUSDEN, 16 Mei. Bij het onweder dat hier tusschen Maan dag en Dinsdag des nachts van 2ï/2 uur tot 8 uur in den morgen geregeld voort duurde, viei eene zoo groote massa regen, als in geen zestien jaar in eene gelijke tijds ruimte is waargenomen. De regenmeter gaf niet minder dan 44 millimeter aan, zijnde het gemiddeld Y18 van al het water dat in een geheel jaar als regen nederkouit. KERKWIJK. Bij het onweder dat in den nacht van Maandag op Dinsdag alhier woedde, was een gezin opgestaan om een veiliger schuilplaats bij een der buren te zoeken. Terwijl de vroow met drie kinderen derwaarts ging, zou de man nog enkele oogenblikken toeven, om te zien of alles behoorlijk gesloten was. Hij kwam echter niet na en toen men hem ging opzoeken, lag hij in de woning dood uitgestrekt. Een bliksemstraal heeft waarschijnlijk zijn tocht door den breeden schoorsteen genomen en hem doodelijk getroffen. NEDERHEMERT. Bij het onweder van 5 op 6 Mei werd alhier een geit door den bliksem nedergeveld. Heden werd, boven den Neder- hemertschen molen, een vischzegen opge- vischt, die later bleek denzelfde te zijn, die vóór een drietal maanden door den eigenaar, den visscher Oomen, was zoek geraakt. Destijds bestond het vermoeden, dat de zegen arglistig was weggenomen, welk vermoeden thans bljjkt geheel ongegrond te zijn geweest. Dat het netwerk, na dat driemaandelijksch bad, geheel bedorven en vergaan was, zal wel niet nader behoeven aangetoond te worden. DRUNEN, 12 Mei. Door den visscher Klerks is in 't Oude Maasje een steur ge vangen van 165 pond. De visch is voor f 18 verkocht. BAARDWIJK, 13 Mei. Gistermorgen werden aan 49 leerlingen der openbare school prjjzen uitgereikt wegens trouw school bezoek. - Door het eerelid van den Doelen »Soranus«, den heer J. Loeff, was aan dit gezelschap een gouden remontoir geschon ken om als een der prijzen te dienen die heden verschoten werden. De gelukkige schut ter was J. van Dommelen, aan wien des avonds den prijs, onder eene toespraak van den heer Jz. Loeff, notaris te Drunen, werd uitgereikt. ZUILICHEM, 13 Mei. Heden ontlastte zich boven onze gemeente een hevig on weder, dat onafgebroken van 's morgens drie tot negen uur voortduurde. Ondanks de hevigheid van dit onweder heeft uien ge lukkig voor zoo ver bekend is, geen enkel ongeluk te betreuren. Een hevige regen, die deze bui vergezelde, herschiep als 't ware velden en wegen in eene zee. Door den veerman A. v. H. werd aan de steenfabiiek alhier eene koe aangebracht, die de Waal kwam afzwemmen. Dit dier is waarschijnlijk door het hevige onweder van eene der uiterwaarden, boven onze ge meente gelegen, te water geraakt. VLIJMEN. Dat alhier kalf- of moeder- ziekte onder het vee veelvuldig voorkomt, staatt het volgende: de in de wijk A een jaar geleden opgerichte »Onderlinge Vee- verzekering* heeft reeds tien percent van het door haar verzekerd vee aan die ziekte zien ljjden, waarvan de helft is gestorven, en daarvan de verzekering uitgekeerd, ter wijl de overige hersteld zijn, alle onder be handeling van den heer P. F. Michels, veearts te Heusden. WAGENINGEN, 14 Mei. Nauwelijks is de schoonmaaktijd zoowat van de baan of die der ongelukken schijnt hier aan te breken. Een vierjarig kind werd dezer dagen door een wielrijder overreden met het treurig gevolg van een gebroken beentje en eene kneuzing. Wel een bewijs dat de besturen, die deze aardigheid in de dicht bebouwde gedeelten hunner gemeente verbieden, nog niet door zoo'n verkeerden bril kijken. Op den bergweg raakte een man van Opheusden onder de tram en moest dit met het verlies van de beide beenen en eene hand bezuren de man ligt nu hier in 't gasthuis en men huivert hem beterschap toe te wen- schen, men zegt dat de drank er weer schuld aan is. In den houtzaagmolen ver loor een werkman drie zijner vingers. Daar zulks niet de eerste maal is, maken de huis moeders zwarigheid er hunne broodwinners heen te laten gaan. WERKENDAM. Bij de Ned. Herv. ge meente alhier is beroepen ds. J. H. Feringa, te Klundert. Binnen lan (1 De eerste Kamer der Staten-Generaal zal eerst in de helft van Juli terugkomen, o.a. tot afdoening van het voorstel tot verlenging van den militie-diensttijd. Naar de Stand.* verneemt, is de heer jhr. inr. W. H. de Savornin Lohman adj.-commies aan het departement van bin- nenlandsche zaken, door de Transvaalsche regeering uitgenoodigd, om als hoogleeraar aan de te Pretoria op te richten Universiteit op te treden. Door drie heeren, waaronder een lid der Eerste Kamer, is concessie aangevraagd voor den aanleg van een stoomtramweg van Breda naar BaarleNassau. Naar men verneemt, zullen Gedep. Staten van Drente de gemeentelijke administratie van vele dorpen aldaar onderzoeken. Niet alleen te Vries, maar o. ni. ook te Wester- bork verkeert men in een zonderlingen toe stand. Ook daar ondervinden de verschillende gemeente-ambtenaren, onderwijzers, dokter, enz. de nadeelige gevolgen van de eigen- O o c> O aardige gemeentelijke huishouding. Men meldt uit Beetsterzwaag, dat, daar het werk in de veenderijen onder Beets en en Terwispel is hervat en de orde thans ongestoord blijft, de huzaren uit Zutphen en een der beide detachementen infanterie uit Leeuwarden, naar hun garnizoen zijn teruggekeerd. O CJ De gevangenis te 's-Bosch is zóó over vol, dat er Maandag 10 dier bewoners naar de gevangenis te Roermond moesten worden overgebracht. De zaken van den onlangs te Sneek plot seling overleden kassier S. staan er, zoo men beweert, zeer slecht voor. Men spreekt van een passief van tonnen gouds, terwijl het actief niet noemenswaardig schijnt te zijn. Tal van inwoners der provincie zullen daardoor een onherstelbaar verlies lijden. Door een commissionair in effecten te Haarlem is in het begin der vorige week een behoorlijk verzegeld pakket met aange geven geldswaarde naar Utrecht verzonden. Eenige dagen later vernam hij, dat de ge- leidebrief wel, doch het vrij aanzienlijk gel delijk bedrag niet was gevonden. De brief schijnt de sporen te dragen van geopend te zijn voordat de geadresseerde dien in ont vangst had genomen. Naar »Het Centrum*, verneemt heeft de bevoegde autoriteit den conducteurs verbo den bij aankomst aan het station Beest te roepen: Beest! uitstappen!* doch in plaats daarvan duidelijk verstaanbaar ^Station Beest« daarvoor iu de plaats te stellen. Te Deventer en omstreken blijft de vee handel zeer levendig. Er worden opnieuw groote inkoopen voor het buitenland ge daan. Men herinnert zich niet dat er ooit zulke hooge prijzen besteed werden. Uit Deventer is een detachement infan terie, 60 man, onder aanvoering van kapt. Staring, naar Apelscha vertrokken, om daar onder de werkstakers de orde te handhaven. Nader meldt uien uit Appelscha: Naar men zegt, zijn er maatregelen genomen om heden het werk te doen aanvangen door ieder die wil, onder bescherming. Veel schepen zijn in het veen. Alles staat stil. De vier personen uit Driel (Borameler- waard) die voor de Rechtbank te Tiel terecht stonden, beklaagd van rebellie, en tegen wie voor één een gevangenisstraf van 1 jaar en voor de overige drie een gevangenisstraf van acht maanden werd geëischt, zijn door die Rechtbank allen vrijgesproken en onmiddel lijk in vrijheid gesteld. Aan de houtdraaierij van de heeren De Voogt Co., te Wageningen, had de werk man S. het ongeluk met een zaag in aan raking te komen, tengevolge waarvan een groot deel van een zijner handen werd af gesneden. Hij is naar het ziekenhuis ge bracht. - Een rietdekker uit Diemen is in Artis te Amsterdam van een ladder geval len en op de plaats doodgebleven. - Een 19-jarige dienstbode is uit Dokknm gevan kelijk naar Leeuwarden overgebracht. Zij had de toonbanklade van haar meester voor aanzienlijke bedragen bestolen. - In de Watergraafsmeer is een werkman in een koestal van een ladder gevallen en kort daarna overleden. Omtrent het hevig onweder dat Dinsdag morgen boven ons land woedde, meldt men o.a. het volgende: Heden in den vroegen morgenstond woedde boven het land van Kuyk een hevig onweer. De bliksem sloeg te Linden in het woonhuis van De Wildt, dat met de schuur een prooi der vlammen werd. Nagenoeg alles werd gered. Huis en inboedel waren tegen brand schade «verzekerd, de inboedel echter laag. Te Gassel werd het huis van den burgemees ter Poos getroffen, doch het begin van brand werd spoedig gebluseht. De hagel die hier en daar viel lietfi gelukkig geen noemens waardige schade aangericht. Ook te Henmen w erd eene boerderij eene prooi der vlammen, door het inslaan van den bliksem. Tengevolge van het inslaan van den blik sem brandde heden morgen te half zeven uren onder Leerbroek een der watermolens van den polder Middelkoop af. De bliksem sloeg te Lithogen in de boe renwoning van Willem van Leuken, land bouwer, nam zijnen weg door de openstaande voordeur, gang en door het achterhuis naar buiten, zonder brand of schade le berokkenen. De verschrikte bewoners namen een sterke zwavellucht waar. Te Alem sloeg de bliksem in het huis van den brigadier der rijksveld- wacht, onder gelijke omstandigheden als te Lithogen. Te Drenmel en Alften richtte de hagel groote verwoestingen aanglasruiten wer den er verbrijzeld, terwijl aan boom- en veldvruchten veel sehade werd veroorzaakt. Het regenwater stroomde over de wegen en akkers naar de lager gelegen velden, die totaal onder water werden gezet, zoodat men het vee uit het water moest halen om naar hoog gelegen weiland te brengen of op stal te zetten. Ook te Maasbommel, Wamel en Leeuwen werden de lagere weilanden over stroomd, doch de schade door hagel en stortregen geleden is er betrekkelijk gering tegenover die van Alfen, Dreumel en Heere waarden. Verscheidene boomen, telegraaf palen enz. werden getroffen en enkele stuk ken vee gedood. .Te 's-Bosch is bij de heeren gebr. Van Mackelenbergh, magazijn van ijzerwaren, Hinthamerstraat, het hemelvuur ingeslagen. Op eene der slaapkamers de bewoners waren, zooals zeker in vele huishoudens, opgestaan baande zich de bliksem een weg door den schoorsteen, kwam door het open gat van de kachelpijp in de kamer en sloeg over op den draad van eene elec- trische schel, dien bij volgde naar beneden in een andere slaapkamer, waarin zich ook huisgenooten bevonden. Daar sloeg hij van den draad op de gaspijp en schijnt zoo zjjn weg naar den winkel en in den grond ge vonden te hebben. Gelukkig zonder iemand te deren of iets van beteekenis te bescha digen. Hij liet een solferdamp achter, zóó sterk, dat men meende, dat er brand was ontstaan, hetgeen echter weldra bleek, niet het geval te zijn. Te Venloo sloeg de bliksem in het huis van den landbouwer Janssen, even buiten de stad. Het huis werd half in den asch gelegd. Te Blerik sloeg de bliksem in het Luis van wed. Knippenberg, dat met stal en schuur eene prooi der vlammen werd. Van het meubilair is niets gered kunnen wor den. Alles was verzekerd. Ook bij J. Bouten te Blerik zijn tengevolge van het inslaan van den bliksem schuur en stal geheel af gebrand. Vee en meubilair werden gered. Te Kerkwijk is een man, en te Zuilichem een vrouw door den bliksem gedood. Het te Teld staande gewas heeft belaug- rgke schade geleden door den hagel. De meeste velden staan onder. Ook zijn ver scheidene kersenboomgaarden vernietigd. Van vele huizen zijn de ruiten verbrijzeld. Te Rossum had tijdens het onweder eene wolkbreuk plaats. Alles slaat er onder water. Ook te Zaltboinmel woedde zulk een zwaar onweder als daar niemand heugt. In een bewoond huis sloeg de bliksem, zonder on gelukken te veroorzaken. Het hemelwater, vergezeld van zeer groote hagelsteenen, stroomde met massa's neder. Veel tuinen staan geheel onder water, en daarin is be langrijke schade aangericht. Te Moordrecht sloeg de bliksen in den houtzaag- en runmolen van de heeren gebr. Tom, aan den kanaaldijk nabij het dorp aldaar. In een oogwenk stond het geheele pand in lichtelaaie, en aan blusschen viel niet te denken. De onmiddellijke toegesnelde brandweer kon alleen het naastbijzijnde arbeidershuis beveiligen. Persoonlijke onge lukken hebben niet plaats gehad. Burgerlijke Htniul. Heusden, van 7 tot 14 Mei. Ondertrouwd: Antonius Stautha- mer, jm. 26 j., en Adriana Waldecker, jd. 18 j. Geboren: Levenloos aangegeven kind vrouwel. geslacht van H. C. M. van Gorkom en J. W. van den Bosch. Overleden: Aloijsius Ferdinand Merkx, 25 j.; Stephanus Hofmeester, 28 j. 333e STAATSLOTERIJ" Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 13 Mei. Prijs van f5000: no. 16388; f400: nos. 2887'en 2915; f 200: nos. 10218, 15217, 17004 en 18769; f 100: nos. 1505, 6915, 7865, 9417, 12700, 17751, 19124 en 19262. 5e Klasse. Trekking van 14 Mei. Prijs van f 1000: no. 14770; f400: nos. 590, 2431, 7572, 12181 en 14238 f200: nos. 1891, 4693, 12177 en 19347; f 100: nos. 1021, 3357, 3678, 5863,10623 13358, 16821, 17212 en 19614. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 9 Mei. Uitspraken in zake het O. M. tegen G. C. v. d. M. en C. v. D., beiden te De Werken, J. G. S., J. V. en H. V., allen te Sleeuwijk, A. S., te Eethen, A. V. en B. v. H., beiden te Wijk, W. v. O. en W. v. d. M., beiden te Genderen, G. S., te Meeuwen, Th. v. Wte Kaatsheuvel, beklaagd van over treding wet hondsdolheid, i-dor 1' 1 boete snbs. 1 dag hechtenis. v. d. M., te Uit wijk, vee onbeheerd, vrijgesproken. A. R te Giessen, strooperij. fl boete subs. 1 dag hechtenis. V\ te Woudrichem, wet honds dolheid, vrijgesproken. G. K. Jz., en -J. B.. te Woudrichem, politieverordening Woudri chem, de eerste f 0,50 boete subs. 1 dug hechtenis, de tweede ontslagen van rechts vervolging. A. K. en H. K., te De Werken, vischdelict, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. J. v. A. en G. V., te Veen, over treding veldpolitie, ieter f2 boete subs. 1 dag hechtenis. P. B. en J. R., te Hardinx- veld, overtreding zalm visscher ij. ieder f 25 boete snbs. 10 dagen hechtenis. J. S. J/. en K. G. d. D., te Werkendam, dronken schap, de eerste f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis, de tweede f 5 'boete subs. 3 dagen hechtenis. P. v. d. H., te Veen, dronkenschap, (2 maal), 2 maal f3 boete subs. 2 maal 2 dagen hechtenis. P. v. A., te Almkerk, dronkenschap, (2 maal), 2 maal 4 dagen hechtenis. J. Y., te Veen, vischdelict, i'5 boete subs. 2 dagen hechtenis. D. R., te Werkendam, vischdelict, 2 maal f 3 boete subs. 2 maal 2 dagen hechtenis, met ver beurdverklaring en uitlevering van het visch- tuig of betaling der waarde ad f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. C. J. d. R., te Raauis- donksveer, vischdelict, 2 maal f3 boete subs. 2 maal 2 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het vischtuig en uitlevering daarvan of betaling der waarde ad f 0,25 subs. 1 dag hechtenis. P. G., te De Werken, vischdelict, f 10 boete subs. 4 dagen hech tenis, met verbeurdverklaring en uitlevering der aalschaar of betaling der waarde ad f 0,25 subs. 1 dag hechtenis. A. Th. R., A. J. A., J. B. de B., J. de V., H. v. d. G., J. M. W. en A. B., allen te Heusden, over treding politieverordening Heusden, de le, 2e, 3e, 4e en 5e ieder f 1 boete, de 6e en 7e ieder f' 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis voor ieder. BEKENDMAKING. Paarden-Belasting. De Burgemeester van Heusden, brengt ter openbare kennis, dat het 4e kwartaals kohier der gewestelijke belasting op de Paarden enz., op den 8 Mei laatstleden door de Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant uitvoerbaar is verklaard, en van af heden gedurende acht dagen op de Gemeente-Secretarie voor een ieder ter in zage is nedergelegd. De Burgemeester voornoemd, HONOOOP. Afloop Aan De^teciirig-en. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed lo. het verrichten van baggerwerk in den Ainer en de Donge, het onderhouden van werken op den Ainer en op het beneden deel van het Oude Maasje en van de Donge, benevens het onderhouden der voltooide wer ken tot verlegging van den Maasmond, vau 1 Juli 1890 tot 30 Juni 1891. Minste inschrijver was de heer A. W. Groot te Hintham, voor f 10,086; 2o. de vernieuwing van een gedeelte van het rijsstortebed in den Baard wij k§(ffiën^5r- laat, toebehoorende tot de werken van de Maas, in de prov. Noord-Brabant. Minste inschrijver was de heer H. J. Dekkers te Baardwijk, voor f7173; 3o. het maken van eenige werken ten behoeve van de beteugeling der Heerewaard- scke overlaten, toebehoorende tot de werken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. Minste inschrijver was de beer W. H. Swets te Hardinxveld, voor f11,844. C* eineri^ci en Alterlei. Al de officieren van het garnizoen te gaven eene tooneelvoorstelliug, ten voor- deele van de algemeene armen der stad. De kolonel hield er niet van en zou het ook wel belet hebben, als hij het maar met goed fatsoen had kunnen doen. Luitenant Draad heeft de eer, tot dat garnizoen te behoorenhij is een ijverig officier der infanterie, die reeds menig veel belovend verdediger van 't vaderland de aller eerste grondbeginselen der schoone vechtkunst heeft ingeprent. Misschien wel, om dat die kolonel zoo weinig met de zaak op had en ze in stilte steeds zooveel mogelijk tegen werkte, had men de ongepaste beleefdheid gehad, een der groote aankondigingsbiljetten tegen zijne woning aan te plakken, hetgeen hij meende was, om hem te beleedigen of als eene bespotting, omdat hij er zoo tegen was. Spoedig vernam luitenant Draad, dat de kolonel met de gewone militaire door tastendheid er hem voor aanzag. Maar hij had geen tijd, om zicli daarover het harnas aan te trekken, want hij was geheel vervuld met zijn rol en met de ge heele voorstelling, die voor een groot deel door hem gearrangeerd werd. Doch laten we onzen luitenanant zelf aan 't woord: Wij hadden groote plannen; wij zouden Shakespeare's Othello geven en ik zou daarin de titelrol vervullen. Ik was een indruk wekkend zwarte Othello geweest en hal, ten minste wat de kleur betreft, het gezicht zeer ernstig opgevat. Over de voorstelling zelve zal ik niet verder uitweiden; de kleinere en groote Heusden, den 14 MeL 1890.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2