Ill XVIII. Na 't gebeurde schandaal mengde de politie zich inzoorerre in de aangelegen- bieden van 't circus, dat ze het weder optreden der schoolrijderes met een masker verbood; en daar Wanda standvastig weigerde als ze genezen zou zijn, zonder masker op te treden, bleef Coriolo niets anders over dan haar verzoek om ontslag in te willigen. »En dat juist nu iedereen weet hoe mooi ze is,zei de kleine Italiaan, zijn handen wringend, tot Ladra, »ik kon me wel de haren uit het hoofd rukken! Guillaume weg, Landry in de gevangenis! 't Is goed om de geelzucht te krijgen »'t Voorjaar komt,« troostte de secretaris, »er is toch niet veel meer te doen!« Hij had gelijkhet voorjaar kwam. Een blauwe hemel, warme zonneschijn en een menigte knopjes en luwe luchten kwamen mee. 't Kwam als 't ware des nachts, en Wanda blikte vol verlangen naar buiten, waar ze nog niet heen kon gaan, want de diagnose van den geneesheer was wel wat voorbarig geweest, toen hij verklaarde dat ze zeer spoedig weer hersteld zou zijn reeds waren weken omgegaan en nog altijd lag ze daar. Alles was achter haar gebleven, was voor haar gestorvengeen draad uit het verledene kon ze spinnen naar het tegenwoordigeze vernam niets van Landry, niets van prins Tessenheim, en kon toch niet beletten dat haar gedachten zich dikwijls met lien bezig hielden. Vooral aan Landry dacht ze met dankbaar medelijden; niet alleen omdat hij zoo altijd gereed was geweest om haar te beschermen, maar ook om zijn wonderbaar spel met de eerst ten hemel stijgende gedachten, die dan zoo eensklaps verlamden. Wie mocht hij zijnEr stak meer in hem, dan ze eerst vermoed had. En nu zat hij om haar in de gevangenis, verwenschte haar misschien, als hij naar den lachenden hemel opzag. Die arme manAls ze hem maar een troostwoord kon zeggen, hem, die haar, zoo als Lulu zei, beminde. Maar daarom lachte Wanda en schudde ze 't hoofd; dat kon slechts de jaloerschheid denken; een leelijk gemaskerd gelaat kon niemand liefde inboezemen. Ook Egon Tessenheim was nog niet geheel genezen. Hoewel de wond op zich zelf zoo onbeduidend was, dat 't niet eens noodig scheen prins Everhard daarvan tijding te zenden, kwam toch 't drukke leven, dat hij den laatsten tijd geleid had, hem niet ten goede. De mishandelde natuur wreekte zich op hem en de wondkoorts hield langer aan dan men gedacht had. In zijn verwarde droomen vervolgde hem onophoudelijk een enkele voorstelling ■over zijn bed boog zich 't lieve, reine gelaat der schoolrijderes, heur loshangende haren kusten zijn voorhoofd en wangen, en brachten door hun aanraking kalmte in zijn verward hoofd. Hij zag Wanda duidelijk voor zich. Angstig, de oogen vol tranen, stond ze voor zijn bed, zooals hij, geheel onbewust, den laatsten indruk van haar had •opgevangenen dieper, en dieper bogen zich de roode lippen om de zijne aan te raken. Dan vloog hij met een verwarden blik op, greep in de lucht, en vroeg zijn kamerdienaar, wie zoo even bij hem was geweest.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 7