113 »Dat is moeielijk te gelooven. Mademoiselle Guillaume, die elks gemeenzaamheid zoo streng afwees, zal haar gevoel niet zoo laag geplaatst hebben. Donato lachte. »Wat wilt ge, cher prince; de gelegenheid! Naar mijn ondervinding denkt men daarover niet genoeg na.« Prins Egon wierp boos een vouwbeen, waarmee hij tot nu toe gespeeld had, op de tafel, en toch kon hij niet besluiten 't gesprek zoo schielijk af te breken. »De schoolrijderes treedt niet meer op, zooals ik vernam«, zei hij eindelijk met overdreven onverschilligheid. »Neen, Coriolo moest haar op last der politie ontslaan. Voor 't overige vertelt Lulu daarvan een heel romantische geschiedenis, die zij bij de familie van Guillaume moet hebben bijgewoond.En Donato gaf op zijn trage, spottende manier een vluchtig verslag van 't geen gehoord had. Egon deed veel moeite zijn belangstelling te verbergen, zonder evenwel daax-door zijn bezoeker te kunnen misleidenlachend beschouwde deze hemeindelijk zei Egon »'t Was toch eigenlijk een gemeene streek tegen 't meisje, en die haar bedacht, verdiende wel wat daarvoor. Wie kan daarbij belang gehad hebben »Hoe, weet ge dat niet prins? Werkelijk niet?« De Marchese hield zich met zijn sigaar bezig, die uitgegaan was. »Neen, zeker niet. Wilt ge mij hem of haar noemen »Onder geheimhouding natuurlijk; 't is niet noodig, dat ieder 't weet, niet waar? Vorstin Tornya verlangde de schoolrijderes te zien, en haar neef, den jongen graaf Feri, was de wensch zijner nicht een bevel. »Ha, onmogelijk! Die groene jongenWeet ge Marchese, dat ik dit gemeen vind!« »De vrouwen hebben nu eenmaal sinds Eva's tijd het voorrecht van nieuws- gierig te mogen zijn.« Prins Egon was eensklaps zeer ter neer geslagen. Hij boog het vouwbeen zoo lang en hevig dat het brak. »0 pas op, ge zult u bezeeren.« »'t Is gemeen«, sprak hij, »terwille van een luim!« »Wat wilt ge«, zei Donato schouderophalend; »onze dames zijn niet gewoon logisch te denken of gevolgtrekkingen te makenWat bekommert het haar of iemand ongelukkig wordt, zoo maar haar verlangen wordt bevredigd. De vorstin wilde de kunstrijderes zien, en 't geschiedde.* Maar Egon kon dat niet zoo spoedig van zich zetten, 't Lag hem zwaar op de ziel, en hij was boos op Varuna, en had diep medelijden met Wanda. Hoe zou. 't haar gaan Hij haakte er naar, uit te mogen gaan, haar weer te zienhij dacht er zelfs ernstig aan haar te bezoeken en zijn hulp aan te biedenhij had toch de harde terugwijzing, die hij laatst van haar had ondervonden, geheel vergeten. Door Coriolo had Wanda tijding ontvangen aangaande Landry's lot; door zijn hulp was 't haar gelukt 't verlof te krijgen hem in zijn gevangenis te mogen bezoeken. >Ik ben 't hem schuldig«, zei 't jonge meisje met de haar eigen vriendelijke beslistheid, toen de directeur haar met veel overtuiging daarvan wilde terughouden. A

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 9