De gezondheid van den president der Yereenigde Staten van Noord-Amerika Harrisson, boezemt ernstige ongerustheid in. Bij lijdt aan eene aandoening van het hart. Het Belgische leger zal van 26 Aug. tot 10 Sept. oefeningen houden in de provincie Antwerpen. Het doel is Antwerpen te ver dedigen tegen een leger, dat van het zuiden tegen de stad oprukt. De Atlantische Oceaan is nog vol ijsbergen. De »Elbe«, eene stoomboot van de Nord- deutsche Lloyd, verzekert dat zij op de reis van Hamburg naar Newyork 49 groote ijsbergen heeft gezien. Dergelijke rapporten zijn ook uitgebracht door de gezagvoerders der Engelsche stoombooten »Devona« en »Cufic«. De mail uit Zuid-Afrika. De Trans- vaalsche Volksraad is 5 Mei door President Kruger in het nieuwe Yergaderhuis geopend. Hij kondigde aan, dat met het Twee-Ka- mers-plan voortgang zou worden gemaakt, en dat genaturaliseerde personen in de Eerste Kamer zitting zouden kunnen nemen. Een afzonderlijk departement van Landbouw zou ■worden opgericht. President Reitz maakte in zijn openings rede van den Volksraad van den Oranje- Vrijstaat gewag van zijn bezoek aan Kaap stad, bij gelegenheid van zijn huwelijk, en van zijn reis door de Transvaal. De inkomsten van den Oranje-Vrijstaat bedroegen in het afgeloopen jaar 272,323 pond, de uitgaven 205.000, zoodat er een overschot was van 67,323 pond, hetgeen met de som, die verleden jaar overbleef, t. w. 65,552 pond, een batig saldo oplevert van 132,875 pond. Dit zou besteed worden tot bevordering van het onderwijs, de ver betering der hoofdwegen en het maken van bruggen. De Tolunie-conferentie had goede gevolgen gehad, zeide de President, maar de burgers der noordelijke dirtricten had den bezwaren, die in memorieën waren uit eengezet, waarvan de Volksraad kennis zou nemen. Met den spoorweg van Bloemfon tein was groote voortgang gemaakt en nu de bezwaren tegen een spoorweg van Bloem fontein naar de Transvaal weggeruimd waren, zou aan den Volksraad voorgesteld worden om den weg te maken. Met Italië was een tractaat van vriendschap en vrijhandel ge sloten, dat den Raad ter bekrachtiging zou worden voorgelegd. Het plan bestond soort gelijke verdragen met Frankrijk en Hol land tot stand te brengen. De stad Sefvoe, bij Fez, is den 16n dezer dooreen overstrooming gedeeltelijk verwoest. Een groot aantal Mooren en 53 Israëlieten zijn omgekomen. De sultan en de rijke Israëlieten te Fez hebben onderstand in geld en kleederen gezonden. - Het Amerikaansche schip Oneida* is in de Behringzee veron gelukt; 77 Chineezen vonden den dood in de golven. - Te Nikolajeff is de droogkamer van het torpedomagazijn in de lucht ge vlogen. Een officier en 4 matrozen werden gedood. - Op de Oostzee bij Dantzig is een bootje met 7 personen omgeslagen. Allen verdronken. - Bij Massachusetts voeren twaalf menschen en een kind in een bootje. Door de bewegingen van het kind sloeg het bootje omacht menschen verdronken. - Te Lucas, Ohio, sloeg de bliksem in een winkel, waar dynamiet voorhanden was. Het huis vloog in de lucht, 2 menschen werden gedood en 25 gewond. - Te Laredo, Texas, werd een huis door den storm vernield, waarbij 3 menschen den dood vonden. - Behalve in Texas heeft ook in Pennsylvanië en Ohio een geduchte storm veel schade aangericht en overstroomingen veroorzaakt. - Een goederentrein is bij het station Rakoo Csaba op weg van Budapest naar Gödöllö op een pleiziertrein geloopen. De treinbe- ambten, die het ongeluk zagen aankomen, waarschuwden de honderden menschen die zich daarin bevonden, zoodat allen op 5 of 6 na, uit de wagens sprongen. Toen had de botsing plaats. 5 wagens van den per sonentrein werden geheel vernield en 4 reizi gers gedood, terwijl een vijfde eenigen tijd later aan de bekomen wonden is bezweken. - Te Avignon zit een man van 26 jaar ge vangen, Boras genaamd, in 1887 wegens moord ter dood veroordeeld, welke straf in altoosdurenden dwangarbeid veranderd werd. Door een toevallige omstandigheid is thans aan het licht gekomen, dat hij volkomen onschuldig is. - De politie te Chicago heeft een aanslag ontdekt, die door anarchisten gericht was tegen het te Hay market opge richte monument, dat opgericht is ter her innering aan de bij vorige anarchistische onlusten omgekomen politiemannen en bur gers. Door den regen was de lont, waar mede de ontplofbare stof moest worden aan gestoken, nat geworden, zoodat het plan verijdeld werd. HEÜSDEN, 27 Mei. Zaterdag j.l. viel een zeer jong kindje, aan de haven woonachtig, in een wasch- tobbe, met zeepsop gevuld. A. Hartog merkte dit op, ve.'loste de kleine uit zijn zeepbad, hield het voorover en had het geluk het ingedrongen zeepwater te zien wegloopen, dat het reeds overvloedig binnen gekregen had en het aldus voor verdere nadeelige gevolgen te vrij waren. Heden morgen viel het zoontje van A. Martens in de Haven. Reeds tweemaal was het benedenwaarts geweest, toen dezelfde Hartog het opmerkte. Terstond sprong hij te water en met dit gunstig gevolg, dat hij het van een anders vermoedelijken dood redde. Na de bekende kunstbewerking op drenkelingen toegepast te hebben, was ook dit ventje weldra weder hersteld. WIJK. De heer Th. G. C. Rappard, cand. in de theologie, heeft bedankt voor het beroep naar Moerkapelle en Loon-op- Zand. HAARSTEEG. De R. K. bisschop te 's-Bosch heeft benoemd tot kapelaan den heer J. P. van den Crommenacker, en te Vlijmen tot kapelaan den heer C. Mickers. HERPT. Verleden Maandag werd hier bij gelegenheid der kermis in den tuin bij J. Buijs, onder een grooten toeloop van belangstellenden, een concert gegeven door onze harmonie »de Eendracht.* Verscheidene nieuwe stukken, die goed van stapel liepen, gaven bljjk van den voort- durenden ijver en studielust der leden. Dinsdags had het koningschieten plaats van de gilde »St. Catharina.* Na den fun- geerenden koning en den E.A. heer Burge meester aan huis te hebben afgehaald, trok men onder een flinken marsch naar den boom, die den prachtig versierden konings vogel hoog in de lucht verhief. De eer van den dag kwam niet het minst toe aan vrouw van Oogen. Had zij voor een paar jaren het geluk haar gouden brui- lolt te vieren, thans viel haar de onder scheiding ten deel, dat zij voor den derden keer koningin gekroond werd, doordat telken male een harer zonen met eer uit den strijd om het koningschap trad. De feestvreugde was dan ook algemeen en later zag men zelfs de oude koningin in de rijen der jeugd rondzwieren.. BRAKEL. Alhier werd van Zondag op Maandagnacht een boot ontvreemd met 2 H.L. aardappelen. Het ware te wenschen, dat men den dader of de daders van dit feit spoedig op het spoor kwam en de boot kon terug bezorgen, daar deze het middel was, waarmede K. v. D., aan wien dit vaar tuigje toebehoorde, voor een groot gedeelte het onderhoud voor de zijnen won. LANGSTRAAT. Bij veel minder handel in kalfvee met België, waren de prijzen sedert de vorige noteering op de le qual. kalf koeien van f 10 tot f 25 lager; er werd besteed f 225 a 280, 2e qual. f 180 a 215, halfdrachtige zware koeien f 220 a 240, vetweiders f 175 a 200; vette koeien 80 a 85 ets., vette kalveren f 0.95 a 1.per K.G. nuchtere kalveren f 12 a 18, weilam meren f 6 a 8, jonge varkens f 12 a 16, berekend naar pl. m. f 2 per week. WOUDRICHEM. Van 19 tot 23 Mei werden op den afslag aangevoerd1 win- terzalm, die voor f 1.40 per half K.G. werden verkocht, 185 elften prijs f 0.95 a f 1.20 en 5550 vinten, prijs 7a'/2 a 10 ct. per stuk. 12 Juni a.s. zal alhier des voor middags ten half elf ure de vergadering gehouden worden van het Onderw.-Gezel- schap in het arrondissement Heusden. Op het programma komen behalve de huishou delijke werdzaamheden de volgende onder werpen ter inleiding voor: c. »Het onder wijs in de beginselen van het handteekenen«, naar aanleiding van het zelfde correspondentieblad, door den heer H. F. A. Kern. Herhaaldelijk ziet men hier tal van wielrijders in vliegende vaart gebruik maken van de vrijheid der wegen, jl. Maandag middag koste het doodsangst aan den heer G., die zijn logeetje door een vélocipèdist zag overrijden, het kind kwam met den schrik vrij, en Maandagavond zou er een hevige botsing hebben plaats gehad met 4 wielrijders ware het niet dat door den heer S. D. een bijna salto mortale werd gewaagd en nog bij tijds zijn paard wist in toom te houden en terug te stoten. Het behoeft geen betoog dat het veel opspraak verwekt. Tot groote vreugde der ingezetenen heeft het rijk getoond de verdienstelijke welwillendheid van C. F. van Wendel de Joode en G. Stokkum beide bestellers aan het post- en telegraafkantoor alhier op prijs te stellen, door hun jaarwedde met f50 te verhoogen, ingaande 1 Juli a.s. Een echte jongensstreekOnder den Oudendijk haalde onlangs een jongen een eksterntst uit een hoogen boom, en legde daarvoor iu plaats 3 kippeneieren. Op zijn tijd klom hij weder derwaarts en haalde drie kuikens naar beneden. RAAMSDONKSVEER, 27 Mei. Hoe on- waarschijnlijk het ook klinken moge, des niettemin is het een feit, dat vele landbouwers te dezer plaatse en omstreken, in plaats van naar veel gras te verlangen, gaarne zouden zien, dat zoowel qualiteit als quantiteit van dit gewas dit jaar beneden het middel matige bleef. Wanneer men bedenkt, dat ten groot deel van de landbouwers dezer streken hun schuren nog vol hooi hebben zitten en zij van een slechten hooioogst stijging der prijzen verwachten, kan men hun verlangen wel eenigszins begrijpen. SLEEUWIJK. Dezer dagen hielden de aandeelhouders in het Sleeuwyksche stoom- bootenveer hunne jaarlijksche vergadering. Uit het verslag van den directeur-boek houder de heer J. Schoehuizen vernam men, dat in het afgeloopen boekjaar 16230 pas sagiers, waarvan 10756 in locaal vervoer van dit veer hadden gebruik gemaakt. Aan dit veer leggen geregeld alle booten aan. De directie Fop Smit Co. telde het grootst aantal passagiers, daarop volgden de Heus- densche en Bossche stoombootreederijen. Uit het toenemend vervoer van personen en vee bleek, dat dit veer voorziet in eene behoefte van het binnenland. Behalve belangrijke aflossingen kon aan de deelhebbers nog 8°/0 uitgekeerd worden. WERKENDAM. De laatste dagen had den hier verschillende kleine gebeurtenissen plaats. Vrijdag 1.1. viel Helena Schaar van een waterstap, kwam midden in de sluis terecht en werd met veel moeite door eenige personen gered. Zaterdag daarop werd een milicien, uit deze gemeente afkomstig, en te 's-Bosch in garnizoen, die een smokkel- reisje gemaakt had, door de politie opge merkt en onder geleide der maréchaussee naar zijn plaats van herkomst getranspor teerd. Een begin van brand bij A. Marcelis alhier kwam Zaterdag de variatie sluiten. Door spoedig aangebachte hulp, werd hij in zijn begin gestuit. GORINCHEM. Zondagmiddag viel een man van de loopplank, van een der booten van de reederij Fop Smit Co. alhier, doch werd betrekkelijk spoedig zonder letsel bekomen te hebben, door politie en knechts der boot uit zijn benarde positie gereddaar hij tusschen de boot en de wal was gevallen bestond er vrees dat hij onder de boot zoude geraken. De leden der Tweede Kamer zijn tot her vatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 3 Juni e.k., ten 3 ure. In de Staatscourant komt voor het plan der 334ste Nederlandsche Staatsloterij van f 1,036,000. De collecte wordt geopend 18 Juni. De trekking begint 21 Juli en ein digt 11 October a.s. Door den minister van binnenlandsche zaken is onder dagteekening van 22 Mei jl. het volgende schrijven gericht aan de com missarissen des konings in de provinciën »Herhaaldelijk komt het voor, dat Neder landsche werklieden door berichten in de nieuwsbladen of door daartoe uitgezonden agenten, soms met verstrekken van reisgeld voor de heenreis, naar Duitschland ten be hoeve van industriëele ondernemingen wor den gelokt, terwijl bij hun aankomst ter plaatse blijkt, dat zij daar niet gebruikt kunnen worden. »Het is daarom geraden, dat die werk lieden, alvorens op zulke berichten en voor spiegelingen der agenten af te gaan, of zelf of door tusschenkomst van den burgemees ter hunner woonplaats, zich tot den Neder- landscben consul in de streek, waar die on dernemingen zich bevinden, om inlichtingen wenden omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huur prijzen der woningen aldaar. »Ik heb de eer UHEd. te verzoeken, de burgemeesters in uw gewest uit te noodigen, aan het bovenstaande in hunne gemeente zooveel mogelijk bekendheid te geven en hunne bovenbedoelde tusschenkomst te ver- leenen. Naar men mededeelt, hebben verschillende burgemeesters van gemeenten, althans in de provincie Zuid-Holland ongunstige rapporten uitgebracht over de nieuwe methode van volkstelling, met 1 Januari j.l. hier te lande gevolgd. Op het geneeskundig congres te Berlijn, waaraan tevens eene tentoonstelling van werktuigen, geneesmiddelen enz. is verbon den, heeft het comité voor de staalwater- bron te Haarlem ook het staalwater uit de bron te Haarlemmermeer ingezonden. Eene vreemde vangst heeft men in het Rijks-Entrepotdok te Amsterdam gedaan. Eenige werklieden zagen langs de kade een jongen arend op zijn gemak rondwandelen. Het gelukte den vogel te vangen. Men dacht dat het een vluchteling uit »Artis« was, doch bij onderzoek bleek dat duai geen vogel werd gemist. Men heeft het dier aan »Artis« geschonken. Te Appelschatrad Dinsdag middag Domela Nieuwenhuis voor de werkstakers op, eerst in eene vergadering van vroowen, daarna in eene van mannen. Hij sprak over de kracht van vereeniging en noemde het een verblijdend verschijnsel, dat de vrouwen meedoen en de mannen krachtig ter zijde staan. Hij drong aan om vol te houden. In den toestand in het veen was niet de minste verandering merkbaar. Het laden van schepen gaat geregeld door. In Overijsel en Gelderland heeft het in den naeht van Maandag op Dinsdag vrij streng gevroren. Op de zandgronden heb ben alle gewassen zeer geleden, doch op de kleigronden heeft de vorst weinig schade veroorzaakt. Te Hoenderloo onder Apeldoorn stierf een drietal weken geleden een jong gehuwde vrouw in hét kraambed. Thans is in de woning waar die vrouw overleed, in eene linnen kast het geraamte van een pasge boren kind gevonden. De politie heeft ter men gezien, om een streng onderzoek in te stellen. Sedert Zaterdag 24 tot Dinsdag 27 Mei zijn aan de vischmarkt te Gorinchem af geslagen 20 zalmen, van 7 tot 27 halve kilo's, prijs per half kilo f 1,55 tot f 1,91, en 1372 elften en vinten, prijs per stuk f 0,05 tot f 1,22 en 1 steur ad f37. Uit goede bron vernemen wij, dat de Burgemeester van Dordrecht, als hoofd der politie, bepaald heeft dat de kermis-verma- kelijkheden op Zondag 8 Juni a.s. eerst 's avonds ten half acht in plaats van 's na middags ten 4 uur zullen mogen aanvangen. Die bepaling geldt ook ten aanzien van de opening van kramen. Straatmuziek is op dien dag, evenals vorige jaren, geheel ver boden. Te Aalsmeer geraakte een meisje van zes jaar te water. Toen de moeder haar drijvende vond, was zij reeds overleden. - Te Ooy, nabij Zevenaar, heeft zekere Hoogenkamp, schoenmaker, zijn vrouw met een mes een gevaarlijke wonde aan den hals toegebracht. De dader, die veel misbruik van sterkedrank maakte, is voortvluchtig. - Een der per sonen uit Venloo, die te Blerick baldadig heden pleegden en zich daarna tegen de maréchaussée gewelddadig verzetten, is ge arresteerd en naar de gevangenis te Roer mond overgebracht. - Te Rotterdam wordt sedert Zaterdag een zevenjarige jongen ver mist. Zijn ondergoed is gemerkt M. W. Men vermoedt, dat hq in de Maas verdronken is. - Maandagmorgen vroeg is een Haar lemmer, die op een sleepboot met den machi nist, die een vriend van hem was, meevoer, in de Zijl over boord geslagen en verdronken. Zijn lijk is opgevischt. - Onder Ootmarsum is een arbeider bij het zandgraven onder vallend zand bedolven geraakt en er leven loos onder uit gehaald. - Een Engelsch matroos is te Rotterdam aan de Wester haven in het water gevallen en bewusteloos opgehaald. Des avonds overleed hij in het gasthuis. - Onder Eijsden heeft een 15-jarige jongen bij het smeren van machines zware brandwonden bekomen en is hij aan de ge volgen bezweken. - Te Vucht is een 21-jarig werkman onder een zandtrein geraakt en gedood. - Een metselaar viel te Oldenzaal van een steiger. Zijn toestand geeft hoop op herstel. Heusden, van 22 tot 29 Mei. Ondertrouwd: Hendrikus Johannes van Hemert, 30 j., en Maria van Riet, 34 j. Getrouwd: Hermanus Jesephus van Eggelen, 26 j., met Anna Maria Elisabeth Josephina Michels, 19 j. Geboren: Frans, z. v. Hendrik Zwak hals en Johanna van der Pol. Overleden: Jocobus Marinus Bruijs- tens, 11 m.; Johanna Gerardina Zwaans, 71 j.; Willem der Kinderen, 69 j. 333e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 27 Mei. Prijs van f25.000: no. 7937; f1000: nos. 3626, 10728 en 10908; f400: nos. 7584, 10846, 13645 en 14216; f200: nos. 1094, 1309, 18356 en 19579; f 100: nos. 931, 7422, 8856, 8892, 9920, 11131 en 13925. 5e Klasse. Trekking van 28 Mei. Prijs van f15.000: no. 15564; f1000: nos. 787, 9781, 10113, 13371 en 14679; f400: nos. 1149, 5684, 11599, 12768 en 19778; f200: nos. 4303, 12922, 13542 en 8739, 9323, 9432, 9645, 10299, 10499, 12199,12207, 13048, 13761, 13869,17778, 18222, 19655 en 20098. 5e Klasse. Trekking van 29 Mei. Prijs van f 1000: nos. 9931, 15561, 16897, 17479 en 18350; f400: nos. 2415, 7642, 8253, 12738 en 14698; f200: nos. 7765, 8990 en 18770; f100: nos. 793, 2118, 2292, 6413, 7290, 7469, 7667, 15623, 18506 en 18901. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd VY oensdag aanbesteed het onderhoud van de rijks-rivierwerken en hun toebehooren iu de Noord, de Oude Maas, het Mallegat, de Dordtscbe Kil en het Spui, met de daartoe noodige leverin gen, herstellingen en vernieuwingen, behoo- rende tot de werken der Dordtscbe Water wegen. Begrooting f 14,875. Minste in schrijver was YV. Volker te Sliedrecht, voor f 13,690. De snuifdoos. Frederik II van Pruissen was een aartsliefhebber van snuiven. Om niet verplicht te zijn telkens in den zak te grijpen, had hij in elk vertrek op den schoorsteenmantel eene snuifdoos staan. Een zijner pages, zich onopgemerkt wanende en begeerig de koninklijke snuif te proeven, stak eens, zonder eenig gemoedsbezwaar, zijne vingers in de doos, staande in de kamer naast die, waar de koning zich be vond. Aanvankelijk zeide de koning niets; maar een uur later riep hij de page, liet hem de snuifdoos in quaestie halen, en vroeg, na de uitnoodiging eene prise te nemen »Hoe vind je die snuif?* »Uitnemend, Sire.« »En deze doos?* »Prachtig, Sire.* Welnu, neem ze dan, want ik geloof dat ze voor ons beiden te klein zal wezen. De groote, Duitsche wijsgeer Kant stond er zeer op om steeds netjes en fijn gekleed te zijn. Eens dat hij zich naar de hooge- school begaf, stortte een dienstmeisje, dat eenige op de vensterbank staande bloemen begoot, enkele droppels water op zijn rok. Toornig liep hij het huis in en beklaagde zich op hoogen toon. De vrouw des huizes veegde met een doek de droppels af en ver zocht verschooning, maar Kaut liet zich niet tevreden stellen. Eindelijk toen het kleed was opgedroogd, vroeg zij den phylosoof, wie hij was, en zeide, nadat hij zulks ver nomen hadHet verheugt mij zeer bij deze gelegenheid met u kennis gemaakt te heb ben.* »Ook mij,hernam Kant, »is het een groot genoegen u te hebben leeren kennen, maar de gelegenheid bevalt mij in het ge heel niet.* »En voor mij,« hield de dame vol, »is het juist de gelegenheidwelke mij bizonder bevalt, want mocht mij later iemand de groote zorg verwijten, welke ik aan mijn toilet besteed, en my wijzen op de ijdelheid, dan zal ik tot mijne verdedi ging niets minder inbrengen dan het voorbeeld van Kant, den grootsten wijsgeer der wereld Broedsche hennen Het gaat met de broedsche hennen als met veel andere dingenals men ze graag heeft, zijn zij er niet, en als men er eenmaal genoeg heeft, houdt de aanvoer niet op. Wij zouden wel alles tegelijk willen hebben, maar dat gaat nu eenmaal niet. Thans zijn er legio kippen broedsch, en om ze broedsch af te maken, worden allerlei middelen te baat genomen en daaronder van de meest onzinnige, alsonder water houden en onder mand of emmer op een kou len keldervloer een dag of wat laten zitten, liefst zonder eten of drinken, enz. Dat beide huismiddeltjes* niet kunnen deugen, behoefde eigenlijk aan geen verstandig mensch gezegd te worden, en toch weten wjj, dat vooral de koudwater kuur nog al eens wordt toegepast, hoe wreedaardig ze ook zij. De vogelwereld weet een beter en afdoend middel aan de hand te doeu, hetwelk be staat in de plaatsing der hen in een kist, waarvan de bodem bestaat uit latten, die ongeveer 10 cM. van elkaar afliggen, het front moet eveneens van latwerk zijn. Plaats eten en drinken onder haar bereik, maar buiten de kist. Door de latten van den bodem kan de broedsche kip niet zitten, maar moet ze roesten, en door het plaatsen van eten en drinken buiten de kist moet zij telkens zich bewegen en verplaatsen. Plaats bovendien de kist zoo, dat ze met het front staat naar een kippeloop, waarin zich hoenders bevinden, of in die loop zelf, dan zal de broedschheid in 3 dagen over zijnde kip heeft niet geleden en zal weldra opnieuw beginnen te leggen. Tegen de rupsenplaag Om den stam van eiken vruchtboom legge men in den herfst en in het voorjaar een handbreede streep watten en wel, nadat deze vaneen gespleten zijn, met den ruwen kant naar buiten. Zulk een streep watten, die geen rups kan overschrijden, blqft maanden lang goed en van een enkel vel kan men tal van boomen voorzien. DUSSEN, 29 Mei. Aangevoerd kilo boter. Prijs f 0.96f 1.16. Markt gezet f 1.06. Eieren f0.80 per 26 stuks. 322 Plaatselijk Nieuws. a. In het jaarverslag van het onderwijs 1888—89 staat: »In Noord-Brabant zijn goede, middelmatige en slechte scholen. Wunneer kan men eene school goed, mid delmatig of slecht noemen? door den heer N. Ridderhof. b. »De vrije en orde-oefeningen der gym nastiek* naar aanleiding van het corres pondentieblad van 5 Maart 1.1. van het Ned. Onderw.-Genootschap, door den heer H. L. Mussert. d. »Een school met een leerplan-fantazie en werkelijkheid,door den heer H. N. Beversluis. e. »Het onderwijs in de aardrijkskunde,» door den heer D. Kelfkens. Binnenland. Burgerlijke Stand. 15560; f 100: nos. 249, 1850, 3687, 8079, Atfloop Aanbestedingen. Gemengd en Allerlei. Marktberichten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2