O uitrent de aanhouding te Keulen van Éree Duitschers, verdacht als handlangers fe zijn opgetreden van mevr. Bulkley, wordt gemeld, dat de beide aangehoudenen uit Keulen afkomstig en beiden handelaars zjjn, nier financiën in slechten toestand verkeereneen hunner moet reeds failliet zijn verklaard. Zij verklaren van mevr. Bulkley de opdracht te hebben ontvangen haar schoonzoon te vermoorden, maar be- weeren die opdracht slechts te hebben um- vaard, ten einde, met bebulp van de hun geboden som, zich uit financieels moeilijk heden te reden, zonder plan te hebben ge had den moord werkelijk te plegen. Mevr. Bulkley moet gedurende een groot deel van den afgeloopen winter te Freiburg hebben vertoefd, o.a. daar een geschrift hebben verspreid om baar schoonzoon bij zijn bekenden in een slecht daglicht te stellen en ook, met behulp vau een advocaat, po gingen hebben gedaan om den heer Hoek uitzijn voogdij, uitsluitend over zijn oudsten zoon te ontzetten, echter zonder resultaat. Onder de dokwerkers van de Victoria- en Albert-dokken te Londen dreigt een werkstaking wegens het ontslag van een twintigtal werklieden. Deze hadden gewei gerd het werk van anderen te doen, die ontevreden waren over hun loon en werkuren. Volgens berichten uit Sofia zou de Bul- gaarsche regeering de tegen majoor Panitza uitgesproken doodstraf veranderen in 15 jaar dwangarbeid, terwijl dan later bij de eerste gunstige gelegenheid hem volledige gratie zou gegeven worden. Van de krankzinnigen uit het verbrande gesticht bij Montreal blijken thans in 't ge heel 91 vermist te worden. 80 zijn in de vlammen omgekomen, het lot der anderen is onbekend. Te Ann Arbor, Michigan, hebben een aantal studenten in een paardenspel de ver- tooners uitgeflotenhet dienstpersoneel viel hen met stokken aan, over en weer schoot men met revolvers en 20 studenten en tal van andere personen werden gekwetst. Van de eersten waren twee stervende. De Transvaalsche Volksraad heeft met algemeene stemmen aan de regeering mach tiging verleend om terstond over te gaan tot den aanleg van een spoorweg van Pre toria naar de Vaalrivier, als voortzetting van den Delagoabaai-spoorweg, met inbegrip eener spoorlijn van Pretoria naar Johan nesburg. Brieven van Peters en Tiedemann van 13 April uit Ukunu en Ussukuma, melden dat beiden gezond zijn. Zij komen einde Juni te Zanzibar. In een telegram uit Palermo wordt ge meld, dat een rijk handelaar op zijn tocht door struikroovers is opgelicht, en dat deze 400,000 lire als losgeld voor zijne invrij heidstelling eischen. Pluatstelijk Nieuws, HEUSDEN, 3 Juni. Door de Arrond.-Rechtbank te 's-Boseh is, ter vervulling van een vacature van rechter in dat college, opgemaakt de na volgende alfabetische lijst van aanbeveling mr. J. A. A. Bosch, advocaat en procureur te 's-Boschmr. I. W. Losecaat Vermeer, rechter in de Arrond.-Rechtbank te Win schoten, en mr. D. Wesseling, kantonrechter alhier. -Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Mei ingelegd f 3157.92, terugbetaald f 13G6.915. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 868. NIEUWKUIK, 2 Juni. De nachtvorst tusschen Zaterdag en Zondag heeft alhier in de zandstreek veel schade aangericht. Bijna overal is de aardappel geraakt, het geen het zwart geworden loof maar al te duidelijk aangeeft. GENDEREN, 2 Juni. De heer E. Haan, predikant bij de Christelijke Gereformeerde Gemeente alhier, heeft eene beroeping ont vangen naar Worteldijk, in Noord-Amerika. SPRANG, 30 Mei. Heden nacht omstreeks half twee onstond er brand in het oud en bonwvallig huis van de erven van Jacobus Smits, bewoond door den grof- en hoefsmid Nelemaus en den arbeider Bn. Verschuren, die zoo spoedig toenam, dat de bewoners met groote moeite zijn gered en er bijna niets van inboedel, noch van hunne kleecle- ren geborgen is. Twee geiten en eenige kippen zijn ook in de vlammen omgekomen. Door de ijverige pogingen van de ingeze tenen is het aan de overzijde der straat staande huis van M. van Carnpen behouden kunnen worden. Waarschijnlijk is de oorzaak toe te schrjj- ven aan een gebrek aan den schoorsteen in de smederij^ Het huis, alsmede de inboedel van Nele mans, zijn wel doch de inboedel van Ver schuren is niet verzekerd. DUSSEN. De hooiverpachtingen in de buiten polders zijn in vollen gang. De prijzen zijn ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. Ze wisselen af tusschen f 35 tot f 80 per H. A. Het laat zich evenwel aanzien djit de op- brengst belangrijk minder zal zijn dan verleden jaar. VEEN, 31 Mei. Alhier zijn de eerste aardappelen van den konden grond gesto ken door de wed. J. v. d. V. Ze waren vrij groot van stuk. WIJK. Door den heer Th. G. C. Rap- pard, candidaat in de Theologie alhier, is bedankt voor het beroep naar Loon-op-Zand en Moercapelle, en is een beroep ontvangen naar Op- en Neder Aodel. LANGSTRAAT. Sedert de vorige notee ring ruimden er verschillende partijen hooi op. Van het afgeleverde kon een groot ge deelte den prijs van f 10 per 500 K.G. niet uiecr halen. Voor f 9 en f 9.50 werd ver kocht, terwijl het overjarige slechts f 8 en minder kou afdoen. Het verhuren van hooi- gras komt weldra aan en algemeen wordt een zeer lage prijs verwacht, die nilgeloofd zal worden. Stroo is weinig meer voorhanden in dit artikel overtreft de vraag het aanbod. Naar soort en qualiteit doet het van f 7 tot f 9.50 per 500 K.G. af. De handel in kalfvee is tegenwoordig niet levendig, waardoor de prijzen dan ook van f 15 tot 25 per stuk gedaald zijn. Voor België wordt weinig gekocht, Hollandsehe kooplieden en de veehouders onderling hou den den handel aan den gang. Naar vette koeien daarentegen overtreft de vraag het aanbod, waardoor deze dan ook zeer duur verkocht worden. Noteeriug: kalfkoeien le qual. f230 a 280, 2e qual. f 190 a 225, dito vaarzen f 180 a 230, drachtige wei koeien f185 a 230, vetweiders f160 a 210, vette koeien 84 a 86 ct. per K.G., wei lammeren f 7 a 8, jonge varkens iets minder in prijs naar qual. f 1.60 a 1.80 per week. De Heenvlietsche paardenmarkt op 2en Pinksterdag werd als naar gewoonte door de Langstraatsche boeren weder druk be zocht. Verreweg de meeste koopers zijn echter onverrichter zake teruggekeerd en de aanvoer van 2-jarige paarden wordt voor de Langstraat slechts op pl. m. 40 a 50 gerekend. De prijzen waren hoog en wisselden tusschen f 200 en f 250. Met dresseeren en africhten is men thans druk bezig en menige kromme sprong wordt er door de ongetuigde jonge paarden ge maakt. EETHEN c.a. Aangezien door Rijks- en districtsveearts een geval van hondsdol heid was geconstateerd in het dorp Hees been, heeft de burgemeester alhier en in het naburige Drongeleu doen afkondigen de toepassing der voorschriften bij de wet be paald en wel gedurende vier maanden, te rekenen van den dag der afkondiging. UITWIJK. De bijkers in deze streek hebben in den afgeloopen winter weinig succes van hunne stokken gehad. De meeste bijen stierven door gebrek aan voedsel, aangezien de herfst van 1889 hun niet voordeelig was geweest. 's-BOSCH. Woensdag 28 Mei 1.1. werd alhier de jaarlijksche vergadering der Gew. Vereeniging s> Noord-Brabantvan het N. O. G. gehouden, onder de leiding van den heer arr. schoolopz. A. Blok. De ver eeniging werd vertegenwoordigd door 23 leden, waaronder de H.H. J. Ringeling en Dr. Trosée, district- en arr. schoolopzieners alhier, benevens de afgevaardigden der af- deelingen 's-Hertogenbosch, Breda, Heusden, Werkendam en Osch. De afdeelingen Bergen op Zoom en Dinteloord waren niet vertegen woordigd. De Gew. Vereeniginsr in N. B. telt thans 7 afdeelingen, te zamen hebbende 236 ge wone leden, 9 voorstanders en 1 honorair lid. Als afgevaardigden naar de Algem. Verg. te Middelburg werden gekozen de heer De Raaf, onderw. aan de rijkskweekschool te 's-Boseh en de heer Stadhouders, H. d. S. te Oosterhout. Als afdeeling, waaruit vier leden van het Bestuur voor de Gew. Ver eeniging N.-B. zal gekozen worden, werd voor de drie eerstvolgende jaren de afdeeling 's Hertogenbosch aangewezen, terwijl aan het Bestuur werden toegevoegdbij uitge maakte stemming, de heeren H. v. d. Gruiten, distr. schoolopz. te Breda, J. L. Mussert en Js. v. d. Sluijs, h. v. scholen te Werken dam en te Sleeuwijk. WOUDRICHEM. Dat goed bergen van werktuigen aanbeveling verdient, blijkt uit het volgendeK. D., te Oudendijk, nam j.l. Dinsdagavond het onherroepelijk besluit zich ter legerstede te begeven, alvorens daaraan uitvoering te geven, ontdeed hij zich o.m. ook van zijn kousenpas was zijn rechtervoet in Puradijsche vrijheid of hij kwam in kennis met eene zeis, welke diep door den voet heendrong, waardoor genoemde D. na spoedig verleende hulp het bed moest houdenzijn toestand is thans bevredigend. In de laatstleden Vrijdag alhier ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Oud-Land van Altena, zijn op de voordracht geplaatst als lid in het bestuur van 't Oud-Land de heeren B. de Jong te Almkerk, A. B. Snoek te Alrn- kerk en A. Naaijen te Andel. SLEEUWIJK, 31 Mei. Vaarwel dan bekoorlijk dorpje«, met deze gedachte bezield hëeft heden de heer P. van der Heijden afscheid genomen van de gemeente en van zijne werkkring als onderwijzer. De jeugd en schier alle ingezetenen roepen hem ook een hartelijk vaarwel toe, dat zijne loopbaan in de gemeente Zutfen hem reden tot tevredenheid moge geven is naar be scheiden meening aller wensch. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. In de raadsvergadering van ultimo Mei j.l. is benoemd, bij loting, de heer T. Logrouw tot wethouder en de heer Bn. van Krugten tot ambtenaar van den burgerlijken stand met algemeene stemmen, beiden ter ver vulling der vacature A. A. voor den Dag. DALEM. 1 Juni. Op Woensdag 4 Jaui a.s. zal in de verschillende dorpspolders van de Tielerwaard de verkiezing plaats hebben van vier Hoofdgeërfden, wegens periodieke aftreding van de heeren J. J. Hasselman te Tiel, C. B. Beyerman te Waardenburg, H, v. Steenis te Geldermalsen en D. H. van Aalst Gz. te Zennewijnen. Vergadering der arrondissements- vereeniging Geldermalsen* in het koffiehuis van den heer Strijland te Geldermalsen, op Zaterdag 21 Juni a.s. Punten van be handeling: a. Het Teeken-onderwijs, inleider de heer Uljée, van Poederooien, b, De Gymnastiek op de lagere school, inleider de heer De Liefde, van Buurmalsen. In geen jaren is het riet, vooral van de buitengorzen, zoo vlug verkocht eu geleverd als nu, daar er bijna niets meer voorhanden is. Vooral het bladriet is voor het buitenland gekocht en per spoor ver zonden. GORINCHEM. Door de arrondissements rechtbank te Dordrecht is, ter vervulling van de vacature van kantonrecbtei alhier, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling mr. A. J. Blom, griffier bij het kanton gerecht te Tiel; mr. J. D. van Kuyk, kan tonrechter te Helder, en mr. D. Wesseling, kantonrechter te Heusden. Aan de kaasmarkt alhier waren Vrij dag aangevoerd 12 wagens kaas, waarvan 11 zijn verkocht. Prijs f 23.50 tot f 26. WOUDRICHEM. De elftvangst op de Beneden-Waal kan als afgeloopen beschouwd worden. Tusschen Tiel en Gorinchem werden in de afgeloopen week slechts een 30 tal gevangen. Voorts werden nog in de vorige week in genoemd traject gevangen 15 zalmen en 2523 vinten. De prijzen zijn van zalm f 1,30 a f 1,50 per half K.G; elft f 0,90 a f 1,— vin ten 5 a 7y2 per ct. stuk. Jiinnenland. Men verwacht, dat tegen de helft van Juni de legerwetten de Tweede Kamer der Staten-Generaal zullen bereiken. Naar de »Standaard« verneemt is het wetsontwerp in zake de vaccinequaestie reeds van den Raad van State terug ontvangen, en kan de indiening hiervan in de Tweede Kamer eerstdaags worden tegemoet gezien. In sommige bladen verspreidt men het bericht, alsof de Gouverneur-Generaal van Nederlansch-Indië zijn ontslag zou hebben aangeboden. Hiervan is bij de regeering niets bekend. Blijkens een heden bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederl. Indië is de toestand in Edi ernstiger geworden en het aantal vijanden toegenomen. De radja wan trouwt zijn eigen volk en vluchtte in onze benting. Troepen versterkingen worden van Java gezonden. In een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal komt de heer Henry Tindal opnieuw op de reeds vroeger door hem ver kondigde denkbeelden betreffende 's lands defensie terug, en dat wel naar aanleiding van de aangenomen wet tot verlenging van den diensttijd van twee lichtingen der na tionale militie. Door bemiddeling der Nederlandsche Heide maatschappij, zijn dit voorjaar weder aan verschillende personen verschaft kunnen worden ruim 2000 K.G. dennenzaad, waar van 75°/0 kiemkracht gegerandeerd was, tegen f 1.75 per K.G. Wanneer dit verge leken wordt bij de hoeveelheid van 600 Kilogram, welke verleden jaar verstrekt werd, blijkt daaruit wel, hoe men meer en meer van de tusschenkomst der Heidemaat schappij gebruik weet te maken. In allen eenvoud werd Zaterdag het stoffelijk overschot van den heer Van den Bergh, oud Minister van Waterstaat, te Maastricht grafwaarts gedragen. Vooraf had een plechtige dienst in de St. Servatiuskerk plaats, waarbij o. a. tegenwoordig waren de aanwezige leden van de Eerste en Tweede Kamer, de president der Rechtbank, de de directeur der Luik-Maastrichtsche spoor wegmij., enz. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door den heer Clujjsenaer, directeur-generaal der Staatsspoorwegen, die de verdienste van den overledene in treffende taal schetste. Ook op de begraafplaats was een talrijk publiek aanwezig. Te Delfzijl is door Zr. Ms. stoomgaffel- schooner Dolfijn,* binnen gebracht een Engelsch visschersvaartnig, waarmee is ge- vischt in water, waarin geene vreemde vis- schers hunne netten mogen uitwerpen. Door de politie te Scheveningen zijn ver scheidene werkgevers bekeurd, die na zeven uur des avonds jongens in dienst hadden. De Russische gezant, graaf Kapnist, heeft het Czaar Peterhuisje te Zaandam bezocht. Blgkens een bericht in de Zaand. Ct. was het een inspectie het huisje behoort aan den Russischen Keizer en zal het ge bouwtje wegens noodzakelijke repant'ies voorloopig voor het publiek gesloten zijn Te 's-Gravenhage is een socialistische Jongedochters vt-reeniyiug opgei icht. Te Nieuwerkerk a/d. IJsel (Hitland) is eeu 22-jarig meisje, tengevolge van het te schielijk eten, gestikt. Te Dietnen is een jongen overleden aan de gevolgen van een messteek, dien hij in het begin der vorige week bij een twist ontving. Behalve te Haarlemmermeer vertoont het rotkreupel onder de schapen zich thans ook in eenige omliggende gemeenten. De be palingen der wet tegen besmettelijke vee ziekte worden streng opgevolgd. Uit Appelscha wordt d.d. 1 Juni gemeld Er komen successievelijk meer werklieden in de veenderij, die turf graven. Bij het doorkruisen der venen werden gisteren weer meer spannen opgemerkt. Ook zijn meer personen bezig met het droogmaken der turf dan voor een paar dagen. Verscheidene schepen waren in lading en de turf verzen ding gaat steeds geregeld door. Een groot deel der arbeiders in het veen werkzaam komt dag aan dag uit Smilde, de overigen zijn uit Appelscha. Overigens is de stand van zaken vrij wel dezelfde. De boerenarbeiders, die buiten de socia listische vereeniging stonden en daarmee niets te maken wilden hebben, bleven deels aan het werk en zijn nu vertrokken naar den greidhoek van Friesland om te maaien en te hooien, omdat voor hen de graaftyd is verstreken en zij met het droogmaken van de turf niets te doen hebben. Van een paar verveners zijn, naar men mededeelt, in de veenderij turven, die in den ring stonden, vernield. Sinds den lsten Juni is te Amsterdam eene wijziging gebracht in de regeling van de perronkaartjes, de toegang tot de ver trekkende treinen is vrij. Om bij de aan komende treinen toegelaten te worden, heeft men een perronkaartje noodig. Het detachement huzaren, dat onder aan voering van den lste-luitenant Van Overveldt te Nieuw-Amsterdam gestationeerd was, is Zaterdagavond te Deventer teruggekeerd. Hiermede zijn alle detachementen cavalerie uit de venen te Deventer terug. Bij het 7e reg. inf. te Amsterdam is een milicien, die de gewone lengte heeft, maar slechts 23 kilo's weegt. Omtrent den vermoedelijk en kindermoord te Hoenderloo, onder Apeldoorn, meldt het »U. D. Ruim een jaar geleden huwde een paar, waarvan de man in het huis trok door de vrouw bewoond, welke vrouw thans is overleden. Nu de man zich van alles wil ontdoen, om en gargon te gaan wonen, komt ook de linnenkast aan de beurt, en men vindt daarin een diebt genaaid pak, dat na opening blijkt een kindergeraamte te bevat ten. Reeds lang had de man gedacht, dat er zoo'n vreemde lucht in huis was, maar had dit nooit onderzocht. Een buurvrouw oor deelde het best, dit pak nu aan de schoot der aarde toe te vertrouwen, doch de honden brachten de politie op het spoor. De zaak wordt thans onderzocht. Sedert Woensdag 28 tot Vrijdag 30 Mei zijn aan de vischmarkt te Gorinchem af geslagen 19 zalmen, van 8 tot 29 halve kilo's, prijs per half kilo f 1,18 tot f 1,61, en 547 elften en vinten, prijs per stuk f 0,08 tot f 1,20. Het Soc. Weekblad is iu staat gesteld de regeling, in het aangekondigde onteige- ningsontwerp van den heer Van Houten nedergelegd, in hoofdtrekken mede te deelen. Aan de gemeentebesturen wordt daarin de bevoegdheid verleend om, hetzij ambts halve, hetzij op verzoek van belangstellen den, overeenkomstig de daarvoor vastge stelde bepalingen, vaste eigendommen in hun gemeente te onteigenen en beschikbaar te stellen voor: uitbreiding van steden, dorpen en buurt schappen vorming van nieuwe buurtschappen oprichting of uitbreiding van inrichtin gen van nijverheid, woningen met tuinen voor bestuurders, beambten en werklieden daaronder begrepen ondernemingen van tuinbouw, landbouw, veeteelt en houtteelt. Het daartoe strekkend verzoek aan den Gemeenteraad moet vergezeld gaan van een plan, behelzend onder meer een dui delijke aanwijzing van de bestemming, welke aan de bedoelde eigendommen zal gegeven worden. In zoodanig plan worden opgeno men noch eigendommen, voor eenigen tak van openbaren dienst, noch gebouwen, voor den openbaren eeredienst bestemdnoch begraafplaatsen, noch eigendommen die be grepen zijn in een reeds vroeger door bet yemeentebestuur goedgekeurd bouwplan; en slechts bij uitzondering, voor zoover bet voor een goede inrichting van het geheele plan dienstig is, gebouwde eigen lommen met daarbij behoorende tuinen. Schadeloosstelling wordt niet verleend wegens waarde-verminderiDg van aan den eigenaar verblijvende perceelen of perceel gedeelten, dan voor zoover de Gemeenteraad mocht geweigerd hebben, ze in het plan op te nemen. Doch overigens bedraagt zij het veertigvoud van de belastbare opbrengst, volgens schatting voor de heffing der grond belasting verhoogd: 1. met de waarde van te velde staande vruchten en houtgewas; 2. met de waarde van veen, klei en delf stoffen, waarvan de verwijdering kan plaats hebben zonder de zuivere pacht- of huur waarde te verminderen; en 3. met de kosten, welke, na het doen der schatting voor de heffing der grondbelasting, aan het onteigende zijn besteed, voor zoover zij een blijvende vermeerdering van de waarde hebben teweeg gebracht. Bovendien wordt hun, die het ont eigende bewonen of voor de uitoefening van een bedrijf in gebruik hebben, de schade vergoed, voortspruitend uit een beperking, staking of verplaatsing van bedrijf. Eindelijk worden de op deze wijze door de gemeente verkregen eigendommen, voor zoover zij niet voor den openbaren dienst worden bestemd, zoodra mogeljjk voor de bij het plan bepaalde doeleinden verkocht of in vast gebruik uitgegeven. Te dien einde stelt de Raad de voorwaarden van dien verkoop of die uitgifte vast, met per ceelsgewijze betaling van den prijs, welke er voor wordt gevraagd. Bij de daarop vol gende openbare veiling wordt de toeslag verleend, indien zich voor den bepaalden vraagprijs een kooper van voldoende solidi teit voordoet, terwijl ook daarna onverkocht gebleven perceelen tegen dien prijs, verhoogd met de rente sedert den dag der veiling, aan eiken kooper van voldoende soliditeit moeten worden overgedragen. Uit Eist en Aruerongen (Utr.) bericht men dat van de gezaaide suikerbieten aldaar vele zijn verdwenen en geheele akkers op nieuw moeten worden gezaaid. Dezelfde klacht komt uit westelijk Zuid-Beveland, waar sommige landbouwers reeds voor de tweede maal moesten overzaaien. De een schrijft de oorzaak toe aan den akker in verband met de weersgesteldheid en een ander aan gemis van kiemkracht van het zaad. Als middel tot verbetering hebben van de eerstbedoelden aangewend het weeken van het zaad in karnemelk. 333e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 30 Mei. Prijs van f 100.000: no. 5414; f 1000: nos. 11624 en 11880; f400: nos. 14244 en 20831; f 100: nos. 1470, 3188, 3575, 3697, 4547, 9424, 11238, 13458, 14279, 16721, 18379, 19106 en 19643. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 23 Mei. Uitspraken in zake het O. M. tegen: H. d. V., te Dussen, FI. K. en A. V. beiden te Genderen, A. E. M., te Heusden, J. v. K., te Aalburg, overtreding wet hondsdolheid, ieder f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. J. R. Jz., te Woudrichem en L. M. te Aal burg, dronkenschap, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. H. A. S., te Heusden, dronkenschap f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. L. M., A. v. W. en G. K., allen te Aal burg en A. V., te Veen, herbergreglement Wijk c.a., H. v. V., te Hedikhuizen, herberg- regl. Hedikhuizen, ieder f 1 boete subs, ldag hechtenis. P. v. d. M., te Werkendam, T. v. d. P. en J. d. K., beiden te Hardinxveld, P. R. te Go rinchem, reglement zalmvisscherij, ieder f25 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. V., te Veen, politieverordening Veen, f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. A. v. W., te Aalburg, dronkenschap, vrij gesproken. P. S., te Woudrichem, dronkenschap, 2e herb. 5 dagen hechtenis. J. v. d. B., te Heusden, dronkenschap, 6e herh. drie weken hechtenis. A. G., te Almkerk, wet hondsdolheid, vrij gesproken. C. H., te Heusden, dronkenschap, le herh. f 10 boete subs. 3 dagen hechtenis. T. S., H. H. en P A., allen te Almkerk en J. v. R., te 's-Grevelduin-Capelle, dijkregle- ment, ieder f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. S. v. R., te Genderen, stierenreglement, f 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Sb. v. B., te Haarsteeg, vischdelict, 2 maal 2 dagen hechtenis, met verbeurdver klaring van het vischtuig en bevel tot uit levering daarvan of betaling der waarde ad f 0.50 subs, een dag hechtenis. NlarU t berichten, HEUSDEN, 31 Mei. Op de botermijn waren heden aangevoerd 223.0 kilo. De prijs varieerde van f 0.96 tot f 1.03. ■■MM o rr-r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2