De te Parijs gevangen genomen nihilisten honden tegenover den rechter van instructie, Atthalin, vol, dat zij het slachtoffer zijn van een «agent-provocateur*, die in con nectie was met Reinstein. De aangeduide persoon heet Landésin en woonde in de avenue Freidland, waar hij na den löden Mei niet meer gezien is. Hij is dus negen tien dagen vóór het optreden der politie verdwenen. De beschuldigden beweren, dat zij op zijn aanrading de bommen gevuld hebben. Tegen den voortvluchtige is een bevel tot arrestatie uitgevaardigd. Het heeft weinig gescheeld, of Sara Bern hardt heeft Maandag avond, na haar op treden te Londen als Jeanne d'Aic, zich zelve vergiftigd. In haar hotel komende, na de vertooning, ging zij naar bed, maar was zoo zenuwachtig dat zg den slaap niet vatten kon. Zij nam eene geweldige dosis chloral 120 gram zegt men en werd spoedig bewusteloos. Des ochtends in de vroegte vertoonden er zich bij haar zulke verontrustende verschijnselen, dat de genees heer van het Fransche gezantschap, dr. Yintras, in allerijl gehaald werd. Door een krachtig tegengif wist deze haar in het leven terug te roepen, maar enkele minuten langer uitstel, zeide de arts, zouden voldoende ge weest zijn om alle hulp jjdel te maken. De beweging onder de politie van Londen houdt aan en neemt, naar 't schijnt, zelfs toe. De agenten van een der bureels wilden een vergadering houden, maar de commis saris deelde hun mede, dat dit was verboden. De agenten protesteerden, waarop twee hun ner in hun betrekking werden geschorst. Als één man weigerde toen de geheele troep nachtdienst te doen, tenzij de straf werd ingetrokken. Twee uur lang werd er onder handeld en bleef dat gedeelte van de stad onbewaakt. Eindelgk werd de eisch van de manschappen ingewilligd en daarop trokken allen naar hun posten. Een tweede meeting werd eveneens belet, waarbij, dank de ver standige houding van de meeste agenten, standjes werden voorkomen. Een 100 hun ner afgevaardigden hebben beraadslaagd en hun zaak aan Parlementsleden en de pers voorgelegd. Inmiddels worden uit de bladen die in de leeszalen van de politiebureels komen, alvorens te worden toegelaten alle artikelen geknipt, die op de standjes betrek king hebben. Deze maatregel heeft ook veel ontstemming veroorzaakt. Eenige Parlementsleden zullen de Regee ring over het verbod tot het houden van vergaderingen interpelleeren. De afgevaar digden namen verder een motie aan, waarin zij den hoofdcommissaris verzoeken den 30n een vergadering te mogen houden. De leiders willen Zondag een optocht naar Hydepark op touw zetten. Inmiddels moet de Regeering reeds in overleg zijn met de provinciale politie, om zoo noodig dade lijk noodhulptroepen te Londen te hebben, want, ofschoon het woord strike nog niet wordt uitgesproken, vreest men, dat een algemeene werkstaking van de 18.000 po- litie-agenten van Londen toch het einde zal zijn. Monro heeft in een proclamatie afscheid genomen van zijn manschappen, waarin hg verklaart trotsch te zgn kommandant van zulk een korps te zgn geweest De Londensche editie van den New-York Herald* bevestigt het bericht dat er in Mexico eene revolutie is uitgebroken. Ge wapende benden hebben zich meester ge maakt van de internationale spoorweglgnen, om het troepenvervoer te verhinderen. De beweging gaat uit van de provinciën Nuevo Leon en Coahuila. Hetzelfde blad behelst de bevestiging van het plotseling overlijden van den President der republiek San Salvador, generaal Fran cisco Menendez. Vermoedelijk is hij vergif tigd. Onmiddellgk daarna brak het oproer uit, tijdens hetwelk generaal Gartnia en andere officieren gedood werden. De orde werd hersteld door de troepen der republiek. De wetgevende kamers van Newfound land hebben een adres aan koningin Yic toria opgesteld, waarin zij zeggen dat er niet ééne wettelgke bepaling bestaat krach tens welke de Franschen recht hebben kreefteninleggerijen op het eiland te ves tigen, of de Engelsche visschers en de in boorlingen belet worden de vischvangst uit te oefenen. Worden de Fransche visscherg- inrichtingen door Fransche of Engelsche oorlogschepen beschermd, dan zullen de Newfoudlanders tot maatregelen van weer wraak overgaan. Volgens particuliere berichten uit Grant Rapids (Noord-Amerika), loopende over de eerste dagen van Juni, was het aldaar zóó heet, dat arbeid bijna onmogelijk was. Wel een tegenstelling bij ons land! Het aanbod van de Nederlandscbe-Zuid- Airikaansche Spmij. betreffende den aanleg van een spoorweg tusschen Pretoria en de Vaal-rivier zal vermoedelijk aangenomen worden, maar eene vertraging van den aan leg zou kunnen voortvloeien uit de handel wijze van den Volksraad van den Oranje- Vrijstaat, die eene beslissing in zake den spoorweg tusschen Bloemfontein en de Vaal- rivier uitstelde. Er worden daarvoor twee spoorwegen voorgesteld; een eene recht- streeksche lijn vormende, en een ander een omweg makende door de oostelijke graan- districten. Voor beide lijnen hebben de op metingen plaats; vandaar vertraging. De staatspresident Reitz staat krachtig de recht- streeksche lgn voor. De vulkaan Bogastov, die zeven jaar ge leden bij een uitbarsting in den Oceaan nabij de Aleutische eilanden, nieuwe eilanden deed ontstaan, is thans opnieuw uitgebarsten. Walvischvaarders, die op een afstand zgn gepasseerd, hebben weder nieuwe eilanden gezien. Dinsdag is te Brest de loopplank, waar langs passagiers aan boord van een stoom boot gingen, plotseling ingestort. Vijftig vielen te water. Reeds zgn zeven lijken op gehaald. Ernstige wanordelijkheden hebben plaats gehad te Fabara, in de provincie Guirgenta (Italië.) Drie duizend werdklieden liepen, al leven makende, de straten af. Er ontstond eene botsing met de politie, waarbg 4 gen darmes gewond werden. De werklieden hebben een clubgebouw in brand gestoken. Nadat de gewapende macht versterking had verkregen, werden er 50 oproerigen in hechtenis genomen. De menagerie-Masserini, op reis naar Guelma (Algiers) is het tooneel van een bloedig schouwspel geweest. De negentien jarige temster Masserini was aan het reper- teeren met vier leeuwen, twee leeuwinnen, drie hyena's en een schaap, toen een leeuwin plotseling op de temster aanviel, en haar met hare klauwen ter aarde wierp. Een der leeuwen, Dakar genaamd, door de temster zelf afgericht, wierp zich onmiddelgk op de leeuwin, om zgn meesteres te verdedigen. Een oogenblik later snelde Alexander Masserini, die de oefeningen by woonde, de kooi binnen en wist zgn zuster, die nog steeds op den grond lag, te grijpen. De wonden, die zij heeft bekomen, zgn, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. Een part. correspondent der »N. R. C.t* Berlijn bericht d.d. 26 Juni: Uit alhier ontvangen telegrammen blgkt dat het gisteren in de zitting van den ge meenteraad van Rome tot een ware vecht partij gekomen is, naar aanleiding van het door de regeering ingediende wetsontwerp, hetwelk de regeling der geldelijke aange legenheden van de stad wil doen plaats hebben onder scherp toezicht van de regee ring, en om tegelijkertijd eene versterking van den invloed der verbetering in den finan- ciëelen toestand te brengen zouden o.a. een aantal stichtingen voor vrome doeleinden aan den staat overgaan. De, voor het grootste gedeelte uit clericalen bestaande gemeente raad, ziet in dit wetsontwerp een aanslag op de waardigheid der hoofdstad. Toen op grond daarvan de raadsleden besloten col lectief hun ontslag te nemen, en Menotti Garribaldi, tegen dergelijk besluit in verzet komende, de regeering ging verdedigen, brak er een storm los. Garribaldi werd uitgeflo ten. Bevend van woede, wilde hij zich op een der omstanders werpen. Met moeite werd hg nog daarvan tegengehouden, maar intusschen geraakten verscheiden andereleden met elkaar aan het vechten onder luid ge schreeuw en geschimp. Vasallo, de directeur van het dagblad «Don Chisciotte,* wierp den redacteur van het blad der regeerings- partij, de »Fracassa,c een inktkoker naar het hoofd. Bedoelde redacteur, in felle woede ontstoken, greep nu alle inktkokers en zand- bakjes die onder zgn bereik waren, en smeet ze naar zgn tegenstander, zoodat Vasallo aan den hals gewond werd en, met bloed en inkt bezoedeld, uit de vergaderzaal ge sleept moest worden. Toen steeg de woede en razernij ten top. Pooten van stoelen en inktkokers vlogen door de lucht. Een an dere redacteur van de «Don Chiscotte* werd handgemeen met den hertog van Sermouta, totdat beiden op den grond tuimelden. Onder trompetgeschal stormden op dat oogenblik de wachthebbende gendarmes de zaal binnen, om aan het gevecht een einde te maken. De burgemeester gaf evenwel op ruwen toon den gendarmes het bevel, zich dadelijk te verwijderende gemeenteraad had, zeide hij, bij zgne vechtpartijen geen hulp van de politie van noodeTegen middernacht werd, onder algemeene uitputting, deze gemeente raadszitting gesloten, nadat de leden nog gelegenheid hadden gevonden vóór het heen gaan het besluit om collectief ontslag te nemen, definitief vast te stellen. Zoo is Rome voor het oogenblik zonder gemeenteraad. XJlrm tselijli Nieuws. HEUSDEN, 27 Juni. Het water in de rivier de Maas, voor deze gemeente, heeft een bizonder laag peil bereikt; zie de opgaaf der waterhoogte. Naar wij vernemen zou het laagste peil, dat ooit werd opgemerkt, 85 centimeter zijn, dat is dus slechts een verschil van 4 deci meter met nu. BAARDWIJK, 23 Juni. Bg eene vecht partij, gister avond ontstaan over 't niet betalen van 't gelag bg den kastelein A. M., alhier, werd deze door een deugniet uit Drunen een messteek toegebracht. De politie heeft den misdadiger in do cel onder 't raad huis gesloten. LANGSTRAAT, 23 Juni. Algemeen is men tevreden over den hooibouwhoewel het weder in den beginne niet al te gunstig was, is de hoeveelheid hooi, die men ver krijgt, bevredigend en de hoedanigheid uit stekend. Het zijn helaas deze week alle treu rige berichten die wij uit deze streek kun nen melden. Om te beginnen werd Zondagavond een onzer wielrgders op den Zomerdijk bg het oprijden van de stoep te Besoyen plotseling tot staan gebracht, doordat een stok door het achterwiel was gestoken. Half vallende en half springende kwam hij op zijne beenen terecht en had zich toen te verdedigen tegen vier personen, die volgens hem, op ruwe manier op hem losbeukten en alle moeite schenen te doen om de machine te bescha digen. Toen zgne tegenstanders goedgevon den hadden zich uit de voeten te maken, is hg hevig bloedende en suf geslagen ergens binnen gegaan om zich af te wasschen. De politie, inmiddels gewaarschuwd, heeft zijne verklaringen opgeteekend en verder de zaak geinstrueerd. De vermoedelijke daders schij nen bekend zoodat soortgel jjke grappen hen wel voor goed verleerd zullen worden. Uit Kaatsheuvel al weder niets goeds. Zondagavond wachtte een persoon een an deren op en bracht dezen met een riek een steek in het aangezicht toe. Deze zaak is in onderzoek. AN DEL. Naar wij vernemen is de heer Kramer, Secretaris dezer gemeente, voor nemens alhier een telefoonkantoor op te richten en voor het publiek open te stellen en zulks in verbinding met het telegraafkantoor te Woudrichem. Met de voorloopige regeling voor con cessie-aanvraag en aanleg van de lgn, is belast de heer J. van Tuijl, Architect te Heusden. BRAKEL, 24 Juni. Op de aardappel- beurs alhier zijn de eerste aardappelen ge leverd tegen f 4,25 den H.L. Tot nog toe werden zij slechts bg kleine hoeveelheden en tegen zeer verschillende prijzen verkocht. De opbrengst valt over 't algemeen nog al mee en de qualiteit is zeer goed. WERKENDAM, 24 Juni. Heden is door den brigadier der maréchaussée te Woudri chem proces-verbaal opgemaakt tegen een boterverkooper uit Veen, die alhier boter ver kocht, niet voorzien van het wettige merk. De »St.-Ct.« bevat de statuten der vereeniging «De Kerkelgke Kas*, te Wer kendam en de Werken. GORINCHEM. Maandag had onze stad genoot v. M. het ongeluk, terwijl hij wilde uithalen meteen wagen beladen met planken, op de Hoogstraat de affaire van een zaad handelaar in elkander te doen vallen, waar door alle zaden vermengd werden en de eigenaar voor dien dag uitverkocht was. Niets kon er met het zaad worden gedaan en was v. M. de dupe van de schade, die zeker niet gering is. Donderdag is alhier in den vroegen morgen brand ontstaan in een pakhuisje van pek, teer, hennep enz., behoorende tot de touwslagerij van den heer De Haan, dat geheel is afgebrand. FJinnenlarid. De afzonderlijke jachten op waterwild in de provincie Zuid-Holland zullen dit jaar geopend worden op 1 Augustus a.s. H. M. de Koningin en de Prinses zullen zich den ln Juli van het Loo naar Nijmegen begeven, ten einde daar getuige te zgn van den plechtigen intocht van Karei V, te houden door leden van het Leidsch Studen tenkorps. Van het bekende «Waterpoortje* te Maastricht zal de oude boog met de oude steenen der afbraak weder worden opgebouwd, doch de poort zelf, als zijnde van moderne constructie, afgebroken blijven. Van de geldleening ad f 900,000 voor den herbouw van den stadsschouwburg te Amsterdam, is tot heden voor f 800,000 ge- teekend. Zgn de overblijvende f 100,000 niet vóór 1 Juli aanst. bijeengebracht, dan zal het comité verplicht zgn, zijn mandaat neer te leggen, omdat de verbintenis der inschrij vers op 1 Juli eindigt. Alleen dan, als zij, die nog niet mede gewerkt hebben, bewijs van sympathie geven, en zjj die reeds eene bgdrage hebben geleverd, deze op het voorbeeld van eenige groote inschrijvers iu verhouding verhoogen, zal het comité binnen den bepaalden tijd kun nen slagen. De aannemer V., te Hoorn, is sedert Vrjjdag jL, nadat hij een gedeelte der aan nemingssom van eer door hem ondernomen werk had geïnd, spoorloos verdwenen. Zgn knechts konden Zaterdagavond zonder week loon huiswaarts gaan. Zelfs zgn vrouw en kinderen laat hij in kommervolle omstan digheden achter. In de Betuwe wordt door rupsen ontzag lijke schade aangericht. In de benede-Betuwe onder Echteld, IJzendoorn en andere gemeen ten zgn vele boomgaarden geheel bladerloos; ook de populieren lijden veel, geheele lanen van deze boomen staan kaal als midden in den winter. Gisterenochtend is te Haarlem overleden een Leidsch student, de heer P. P., die bg het monsteren voor den optocht het ongeluk had van zgn paard te vallen en daardoor eene hersenschudding kreeg. Het Comité voor de viering van den Prinsesendag te Dordrecht hield Woensdag eene vergadering, waarin besloten werd den aanstaanden lOden verjaardag onzer Prinses zoo mogelijk met meer luister dan gewoon lijk te vieren, aangezien H. K. H. dan haar eerste kroonjaar viert. In de vorige week zgn te Groningen 10 personen aan de mazelen overleden. In drie weken stierven daar reeds 19 aan deze ziekte. De Arrondissements-Rechtbank te Arnhem heeft J. F. v. d. P., hoofd der openbare lagere school te Hatert, gemeente Nijmegen, ter zake van mishandeling, welke den dood ten gevolge had, veroordeeld tot een gevangenis straf van 1 maand. De eisch was 6 maanden. Te Vuren bij Gorinchem geraakte Dinsdag middag de 20-jarige van E., die aan toe vallen leed, in de Waal. Toen men te hulp kwam, kon alleen zgn lijk opgehaald worden. Te Spanbroek is de influenza ten tweeden male teruggekomenzij openbaart zich door hevige koortsen bij dezelfde lijders, die in het voorjaar daarmede werden bezocht. In de Delftsche bladen wordt steen en been geklaagd over de voor de gezondheid zoo schadelijken tot hiertoe onbekenden stank, die uit de grachten aldaar opstijgt ten gevolge van het niet-spuien in Den Haag. Intusschen beseffen de inzenders dat zij aan de oorzaak niets kunnen veranderen en dringen dus op andere maatregelen aan volgens de D. C. heeft het gemeentebestuur van Delft die ook reeds getroffen, door een vijftal arbeiders aan te stellen die langs de grachten carbol sprenkelen om althans den verpestenden stank eenigermate te temperen. De tweede millioenen-juffrouw, Trijntje de Jong, te Drachten, heeft de volgende advertentie geplaatst: «Ondergeteekende verzoekt beleefd allen, die sterkedrank verkoopen, haar zulks per tinent te weigeren, wanneer zij, der verlei ding geen weerstand kunnende bieden, zulks mocht komen vragen. T. de Jong.* Sedert Zaterdag 21 tot Dinsdag 24 Juni zgn aan de vischmarkt te Gorinchem af geslagen 24 zalmen, van 7 tot 32 halve kilo's, prijs per half kilo f 0,91 tot f 1,48, en 3 elften, prijs per stuk f0,70 tot f 0,71. Nog werden aangevoerd 4 steuren, van van f 15,00 tot f 43,00 per stuk. Te Rotterdam is een vrouw van een zoldertrap gevallen en op de plaats dood gebleven. - Ouder Geulle (L.) is bg een herbergier ingebroken en zgn f 15 en eenige kleeren gestolen. - Op de Mare te Leiden is een 4-jarig meisje, dat naar het groen- maken stond te kijken, onder een vracht wagen geraakt. Een der wielen ging haar over het hoofd, zoodat het onmiddellijk dood was. - In de fabriek De Maas te Delfshaven kreeg een werkman een gzeren wiel, dat viel, tegen het been aan, waardoor dit werd gebroken. Per raderbrancart werd de man naar het ziekenhuis gebracht. - Een glazen- wasscher is aan het station te Haarlem van zgn ladder gevallen en in beden kelijken toestand weggedragen. - Een Haarlemsch dienstmeisje, dat Zondag te Amsterdam eens uit was, bruk daar in een speeltuin haar been en werd naar het gasthuis overgebracht. - Een vrouw te Lonneker, die op den zolder stroo voor de koeien wilde halen, viel door het breken van een plank naar beneden en en met het hoofd en schouders op eenige vaten. Den volgenden avond bezweek zij aan de gevolgen. - In de duinen bij Egmond- Binnen waren twee jongens een van 14 en 19 jaar, bezig konijnen te delven. Terwijl de oudste zich in het hol begaf, om de dieren machtig te worden, stortte het zand in en levenloos werd de jongen te voor schijn gehaald. - Een juffrouw, die een boodschap deed in een water- en vuurzaak in de Van Zessenstraat te Amsterdam kreeg een bloempot op 't hoofd, die van de derde verdieping naar beneden tuimelde. Zij bekwam een ernstige hoofdwonde. D-a gekwetste is in het Gasthuis verbonden. Gisterenavond omstreeks zes uur is te Feijenoord een man op zoodanige wijze met een heimachine in aanraking gekomen, dat hem een arm uit het lid gerukt en een been gebroken werd. - Op het IJ, nabg de Westelijke doorvaart te Amsterdam, is een zeilvaartuig tegen een due d' alve gevareri, tengevolge waarvan een man en twee vrouwen zijn te water geraakt. Zij werden echter onmiddellgk door eenige vletterlieden, welke in de nabijheid waren, gered. Een waanzinnige maakte het tijdens het laatste avondconcert in het Park te Am sterdam de portiers zeer lastig. Hij verbeeldde zich, dat het een Napoleonsfeest was en riep, tijdens het afsteken van het vuurwerk, springende en gillende, onophoudelijk: «Leve Napoleon! Weg met Keizer Wilhelm!" De politie maakte er een eind aan, door den ongelukkige weg te voeren. Hij ging toen kalm mee. - Te Leiden is uit de onder officieren-cantine een som van f 13 uit de gesloten geldlade, dus met verbreking, ont vreemd. Men denkt in twee miliciens de daders te hebben. - Te Ulrum (Groningen) heeft een brutale diefstal plaats gehad bij een rentenierende weduwe. De dief of dieven zijn in de woning geklommen en hebben den sleutel der geldkist gevonden, waaruit aanzienlijke waarden zgn ontvreemd. - In het Rgks-Entrepót te Amsterdam werd Dinsdagmiddag een 72-jarige grijsaard, die een poes, die aldaar liep, wilde streelen, op eens door het dier in het gelaat gevlogen en duchtig gebeten en gekrabd. Men kwam de man te hulp en de kat werd gedood. - Een niet alledaagsche arrestatie had Maan dag jl. te Haarlemmermeer plaats. Zekere H. P., met groot verlof uit den militairen dienst te huis, was nu weder voor een maand opgeroepen, waaraan hij niet wilde voldoen. «Als ze me hebben willen, moeten ze me maar halen, maar gaan doe ik niet*, zeide hg. En ze hebben hem ook gehaald. Tien man waren er noodig hem te boeien, en zoo heeft men hem naar Haarlem ge transporteerd, om voor den krijgsraad terecht te staan. - Eergisteren vervoegde zich bij een industrieel te Groningen een 14-jarige knaap met de vraag of er geen werk voor hem was. Terwijl de industrieel zich even verwijderde viel het oog van den jongen op een kastje, waarin zich een lade bevond. Die openen en een drietal guldens er uit te nemen was het werk van een oogenblik en, toen de werkgever verklaarde, geen werk voor den knaap te hebben verwjjderde deze zich. De politie ontdekte dat men hier met een ouden bekende te doen had en vatte den veelbelovenden knaap. - Te Baarle Nassau is Dinsdagnacht een brutale diefstal met inbraak en mishandeling gepleegd. Even buiten het dorp aan den weg naar Chaam woont in een herberg alleen de 76-jarige wed. Gielen. Omstreeks midder nacht hoort deze plotseling een buitengewoon gedruisch en ziet een man reeds door het bovenraam van de deur zich naar binnen werken. Het kordaat oudje slaat twee hand vegers op zijn hoofd aan stukken. Hg houdt echter vol, schuift den grendel weg en opent daarna de deur. Hij werpt nu onder be dreiging van moord het oude vrouwtje op bed en dwingt haar het geld te wijzen, ongeveer f 40 is zijn buit, benevens een horloge en haar gouden sieraden. Met ge weld ontrukt ze hem het horloge en het goud. Toen hij zich verwijderde, verbood hg haar onder doodsbedreiging voor den morgen het huis te verlateninderdaad kwam hij na tien minten terug om zich daarvan te overtuigen. Te 2 uren 's nachts is het kordate vrouwtje naar de politie geloopen om aangifte van een en ander te doen, deze heeft een streng onderzoek ingesteld, doch heeft den dader nog niet kunnen achterhalen; hij schijnt al drie dagen in de buurt te hebben rondge zworven en de wijk naar België genomen te hebben. Uurgerlijke Stand. Heusden, van 19 tot 26 Juni. Ondertrouwd: Theodorus George Cornelis Rappard, 37 j., en Cornelia Gose- wina Bernarda Johanna Caperina Prille- vitz, 34 j Josephus Johannes Wilhelmus Hobrak, 26 j., en Maria Johanna Cornelia Kappers, 25 j. Getrouwd: Gerardus Hubertus Nef- kens, 34 j., met Cornelia Helena Moonen, 27 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. Kraaijeveld en A. Verhagen. Overleden: Johannes Broers, wedr. van Martha Lamberta Schuilinge, 68 j. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 20 Juni. Uitspraken in zake het O. M. tegen: le. C. d. K., 2e. A. P., 3e. A. d. H., 4e. C. K., 5e N. v. d. W., allen te Herpt, overtreding jacht- en vogel wet, le, 2e en 3e vrijgesproken, 4e en 5e ieder 2 maal f 1 boete subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. A. J. B. te Heusden, drankwet, f 15 boete subs. 7 dagen hechtenis. A. V. en T. v. N. te Werkendam, over treding visscherg, ieder tot twee geldboeten als: eene van f25 subs. 10 dagen hechte nis en eene van f 1 subs. 1 dag hechtenis. B. B. te Eethen, stierenreglement en drank wet, tot 3 geldboeten als; eene van drie gulden en twee van f 2 elk, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete. P. V. te Veen, strooperij, f 4 boete subs. 2 dagen hechtenis. A. v. d. P. te Wijk, G. T. te Heusden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2