Met de uitrusting van het Belgische leger schijnt het zonderling gesteld te zijn. Vol gens het blad »Belgique Militaire* zijn de magazijnen zoo slecht voorzien, dat in geval van mobilisatie 33,000 man niet gekleed en uitgerust kunnen worden. De »Etoile Beige*, welke een nader on derzoek instelde, bevestigt, niet alleen de genoemde verklaring, maar voegt er bij, dat sommige regimenten zelfs niet de man schappen der eerstvolgende lichting van de militie kunnen kleeden. Men verwacht, dat de Regeering, die een paar jaar geleden in de Kamer verklaarde, dat de leger-magazijnen ruim voorzien waren, wel over deze zaak geïnterpelleerd zal wor den. In elk geval lijkt dit niet erg naar het >sterke« België, dat Koning Leopold zich droomt. Uit St. Etienne wordt dd. 30 Juli gemeld In de mijn Pélissier heeft een ontpoffing plaats gehad. Van de 165 mensehen, die aan het werk waren, zijn 35 gewonden opgehaald. Men geloofd dat de anderen zjjn omgekomen. Een nader bericht hieromtrent luidt Nadat de dagploeg der mij u werkers af gelost en de nachtploeg, s'rerk 165 man, in de mjjn was afgedaald, deed zich een ontzettende knal hooren. Iedereen snelde naar de mijn en de gendarmes hadden eerst moeite om de orde te handhaven. Toen deze hersteld was, werden onmiddelijk maat regelen tot redding genomen. Tien man, die met den laatsten bak afgedaald en nog niet geheel omlaag gekomen waren, konden nog levend opgehaald worden, terwijl later 35 gewonden werden naar boven gebracht, doch na 10 uur heden avond heeft men nietsmeer dan lijken gevonden, zoodat men vreest dat minstens 120 mijnwerkers, zoo niet meer, het leven bjj deze ramp hebben verloren. Uit Saint-Etienne wordt van 30 Juli gemeld, dat er toen reeds 99 lijken uit de mijn Pélissier naar boven waren gehaald. 36 gekwetsten zijn naar het hospitaal ge bracht; eenige anderen worden in hun eigen huis of elders verzorgd. De ontploffing van het mijngas wordt hieraan toegeschreven, dat eene veiligheidslamp niet gesloten was. In dien toestand is althans eene der lampen gevonden. De minister van openbare werken is naar Saint-Etienne vertrokken, om zich reken schap van den toestand te geven en waar- schjjnljjk ook om, waar het kan, eenige ellende te lenigen. Een geval van hondsdolheid bij een mensch heeft zich dezer dagen te Parijs voorgedaan. De aangetaste is een 28-jarig jonkman. Hij lag op den hoek der Rue Montmartre onder allerlei zenuwtrekkingen op den grond, en toen eenige personen uit de menigte, die zich om hen heen verzameld had, hem wilden helpen, riep hij hun toe: »Raak mij niet aan! 't Is hondsdolheidDaarop deinsden allen verschrikt terug. Later, toen hij wat bedaard was, verzocht hg zelf, naar een politie-bureau gebracht te worden. Daar kreeg de ongelukkige opnieuw een aanvul, gedurende welken hij opnieuw ieder bezwoer, niet in zijn nabijheid te komen. Toen die aanval voorbij was, deed hij zelf een dwang buis aan en daarop stapte hij gewillig in een ondertusschen ontboden ziekenwagen, welke hem naar het gasthuis bracht, waar het bleek, dat hij werkelijk aan hondsdol heid leed. De geneesheeren houden hem voor verloren. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat Hajem, de man die zich met zijn ge- heele gezin het leven benam, met uitzonde ring van de vrouw welke men nog heeft weten bij te brengen, andere zaken op zijn kerfstok had die een beletsel waren dat hij zich om onderstand bij eenig armbestuur aanmeldde. Hij schijnt namelijk een jaar of vier geleden zich uit de voeten te hebben gemaakt met gelden die hij voor iemand geïnd had en het heette toen dat men hem van dat geld had beroofd en hij zelf in het water was geworpen en verdronken. De vrouw is toen naar eene andere wijk verhuisd en ontving na verloop van zekeren tjjd een persoon bij zich, die niemand an ders was dan haar zoogenaamde verdron ken echtgenoot, maar die zich onkenbaar had gemaakt door zijn baard, dien hij vroeger vol droeg, af te scheren. Eertjjds had men zich op de weldadigheid beroepen, maar dit ging thans niet, omdat men den man dan zou herkend hebben. Ten einde raad, werd besloten om zich den dood prijs te geven. Ernstige arbeidersgeschillen zijn in Wales gerezen; zoowel de dokwerkers als de spoor wegbeambten hebben hooge eischen gesteld, die de werkgevers overdreven achten. Men vreest, dat eene werkstaking op buitenge woon groote schaal zal uitbreken, daar er vermoedelijk 150,000 personen in betrokken zallen worden. De Kreuz. Ztg. verneemt, dat dr. Peters in dienst van de Duitsche Regeering zal treden en eerlang aan het hoofd eener ex peditie naar het binnenland van Afrika zal terugkeereD. Uit Lulea meldt men, dat eenige Zweed- sche Rijksdagleden die eene reis door Norr- land maakten, bijna het slachoffer van een aanslag geworden waren. Bij Gellivara rond men de spoorlijn vernield, blijkbaar met opzet. Een man, dien men had hooren zeggen, dat het beter was den trein te ver nielen, dan dé Rijksdagleden te vervoeren, is gearresteerd. De wolven, die zich in Rusland ophou den, worden, volgens ambtelijke mededee- lingen, op 170,000 stuks geschat. De schade, door de landeljjke bevolking aan geroofde schapen en varkens geleden, is zóó aanzien lijk, dat het zelfs bezwaarlijk is die te be palen. Verleden juar zijn in een enkele pro vincie, namelijk Wologda, 49,000 wolven gedood; in Kasan werden er 31,000 ge schoten en voor elk dier werd eene premie van tien roebels betaald. Volgens statistieke opgave zijn daar ook verleden jaar 208 per sonen verscheurd. Uit Chicago wordt bericht, dat er zoo veel verschil van meening is omtrent de tentoontelling van 1892, dat men er over denkt daaraan geen internationaal karakter te geven. De nakomelingen van den Doge Durazzo, te Genua, hebben van de Italiaansche Re geering verlof gekregen tot het afbreken van een gedeelte der bolwerken, om te graven naar een schat, welke die doge daar in 1573 moet verborgen hebben. Onder de kostbaarheden moet een met diamanten ver sierde sabel zjjn en kisten vol goudstukken, ter waarde van f 40,000,000. De Regeering heeft als voorwaarde gesteld, dat alle ge vonden kunstvoorwerpen en wapenen aan de Rijksmuseums zullen komen. HEUSDEN, 1 Augustus. Aan belanghebbenden wordt, op daartoe ontvangen verzoek, medegedeeld, dat de gods dienstoefening voor leden der Ned. Herv. Kerk op Zondag a s. zal gehouden worden des voormiddags te Herpt en des namid dags alhier. Bij kon. besl. is goedgekeurd dat aan den burgemeester van Nieuwkuik, J. van der Aa, op verzoek eervol ontslag is ver leend als secretaris dier gemeente. LANGSTRAAT. De verpachting van de tienden onder Loon-op-Zand heeft on geveer f 700 minder opgebracht dan verle den jaar. Te 's Grevelduin-Kapelle en Sprang is het verschil niet groot; enkele blokken brachten wat minder, andere wat meer op. WOUDRICHEM. Eene afdeeling van het Leger des Heils zal a.s. Zaterdag 2 Aug. des avonds ten 7 uur, voor het eerst in deze gemeente een oefening houden en wel in het lokaal »De gekroonde Zalm*. Entree f 0.05 per persoon. LAND VAN ALTENA. De hooibouw in den Biesbosch is afgeloopener is veel slecht hooi gewonnen wegens het natte wederhoewel de handel slap is, werd deze en de vorige week veel geladen, dat tegen, f 10 de 500 kilo's verkocht werd, meeren- deels bestemd voor Amsterdam. De suikerbieten zijn in de laatste dagen flink gegroeid, zoodat men hoopt, dat zij nog een flink beschot zullen geven. De blauwe aardappelen zijn reeds op vele plaatsen aan het sterven; van bederf wordt men nog weinig gewaar. DALEM, 30 Juli. De door den raad der gemeente Vuren vastgestelde rekening dier gemeente over 1889, bedxaagt in ont vangst f 8334,88, in uitgaaf f 6862,39, en geeft alzoo een batig slot aan van f 1472.49. WIJK. De heer V. van Doveren, vroe ger onderwijzer alhier, doch thans als zoo danig te Leiden werkzaam, slaagde den 26en Juli voor akte Fransch. 31 Juli. De werkzaamheden voor de nieuwe pastorie vorderen goed. Heden morgen werd met eene gepaste toespraak en in tegenwoordigheid der kerkvoogden, den eersten steen van dit gebouw gelegd, door den President-Kerkvoogd, den heer J. van Doveren. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op achterstaande advertentie van de Onder linge Veeverzekerings-maatscbappij de Hoek- SChe Waard gevestigd te Oud-Beijerland, waarin o.a. deskundigen en agenten ge vraagd worden. Directeur der maatschappij is de heer J. Bon, candidaat-notaris te Oud- Beijerland. Commissarissen zijn de heeren P. A. Overwater, grondeigenaar, rent meester van de Gorzen en het land van Esch, dijkgraaf van den polder Het Hooi land en Heemraad van den polder het Oude land onder Strijen te Strijen. J. A. Stoop, notaris te Strijen. F. E. Vaarzon Morel, burgemeester en secretaris-penningmeester van den Mijlpolder te 's-Gravendeel, J. de Jong, grondeigenaar, heemraad van den polder »het Westmaas Nienwland* en secretaris-penningmeester van den ->Bos- schenpolder* te Mijns-Heerenland. Ter gelegenheid van den aanstaanden lOden Verjaardag onzer beminde Kroon prinses, verschijnt bij de Firma S. W. N. van Xooten te Schoonhoven een achttal Nederlandsche Feestliederen, door L. Akker- huijs JEz. Deze echt vadeilandsche liederen, allen op bekende zangwijzen vervaardigd en op oranje-papier gedrukt, kosten slechts één cent per stuk, terwijl voor uitdeelingen door feestcommissiën of op scholen, de prijs van 100 Exempl. 80 cents, van 500 Exempl. f 3,50 en van 1000 Exempl. slechts f 6 bedraagt. l iiiin en land. De minister van oorlog moest heden van zijn aanvankelijk voornemen om zjjne gewo ne audiëntie te verleenen afzien. De gezondheidstoestand van den minister vergunt hem nog niet zijne werkzaamheden aan het departement te hervatten. Bjj de verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het kiesdistrict Arnhem werden uitgebracht 660 geldige stemmen. Herkozen is de heer W. Rooseboom, met 555 stemmen. Op jhr. Tindal waren 60 stemmen uitge bracht, terwijl 28 blanco stemmen in de bus werden gevonden. Bij de in het hoofdkiesdistrict te Utrecht plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid der Tweede Kamer zijn 1060 geldige stemmen uitgebracht. Herkozen is de heer W. Seyffardt met 1045 stemmen; 47 blanco stemmen werden uitgebracht. De miliciens der lichting 1886, behoorende bij de eerste divisie infanterie, zullen in October voor dertien dagen onder de wape nen komen, voor de oefening met de nieuwe geweren en de beproeving van het ledergoed. Het bezoek van de Koningin met prin ses Wilhelmina aan Arnhem is bepaald op Woensdag 6 Aug. a. s. Naar wjj uit goede bron vei'nemen, zal de heer H. De Veer wegens gezondheids redenen het hoofdredacteurschap van het Nieuws van den Dag neerleggen en waar schijnlijk opgevolgd worden door prof. dr. Jan ten Brink. Wij ontvangen onderstaande circulaire, welke wij met het oog op het nut er van, gaarne opnemen. Evenals vorige jaren wenscht de >Ver- eeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollandsch Noorderkwartier* wederom eene commissie naar Engeland af te vaar digen, tot den aankoop van een aantal volbloed Lincolns ramlammeren.* De zeer gunstige uitkomsten, vooral in dit voorjaar verkregen, doen de Vereeniging wenschen, dat zoo ruim mogelijk gebruik zal worden gemaakt van de gelegenheid, om in het bezit te komen van uitstekende fokrammen. De dieren worden op de volgende voor waarden aangeboden. 1. De prijs, die in het afgeloopen jaar f 104,was, zal dit bedrag niet te boven gaan en zoo mogelijk lager zijn. 2. De rammen worden te Amsterdam aangevoerd en aldaar op een nader te be palen dag verloot. 3. Elke ram ontvangt een nummer en de bestellers of hunne gemachtigden zijn gehouden het op hun lot gevallen nummer te accepteeren en te betalen. 4. Na afloop der verloting zijn de dieren voor rekening en risico der nieuwe eigenaars. Het bestuur houdt het recht aan zich, bij geen genoegzame deelneming, de aankoop niet te doen dooi'gaan. Eventueele bestel lingen worden vóór den 16n Augustus e.k. aangenomen door den Secretaris W. Teengs te Wieriugerwaard, bij wien des verlangd nog nadere inlichtingen te bekomen zijn. De le prijs aan de muziekschool te Parijs werd ditmaal behaald door onzen landge noot, de heer E. Kosman van Rotterdam. Deze heer is slechts 18 jaar oud, en is een oud-leerling van de liotterdamsche muziek school. Te Groningen zijn thans 63 kinderen aan de mazelen overleden. Te Moerdijk werd Woensdagnacht eene roeiboot, waarin zich drie aldaar thuis be hoorende visschers bevonden, even beneden Willemstad aangevaren door een schokker uit Willemstad. De visschers, die sliepen, werden zoodanig door de schrik aangegrepen, dat twee van ben over boord sprongen en verdronken. De boot werd slecht weinig be schadigd en bleef drijvende, zoodat dan ook de derde, die in de boot was big ven zitten, gered werd. Een der drenkelingen laat eene weduwe na met zes kinderen. De aanvaring is waarschijnlijk hieraan te wijten, dat de roeiboot geen licht op had en dus niet van den schokker werd opgemerkt. Men schrijft van de Langstraat van 30 Juli Heden liet eene bejaarde vrouw, terwijl zij eene boodschap in een winkel ging doen, een kinderwagen met twee kinderen (een van 15 maanden en een van 6 weken) on bewaakt staan. De kinderwagen kwam in beweging en liep, zónder dat de vrouw het bemerkte, in eene sloot, waaruit na eenige oogenblikken de kinderen levenloos opge haald werden. Woensdag is te Amsterdam de echtge- noote van den heer H. Zirschky, die aan den rechter-commisaris medegedeeld heeft, dat hg het zinkwit aan mej. Aafke Kuipers heeft verkocht, gehoord. De vrouw heeft verklaard uit het portret, dat haar getoont werd, de beschuldigde niet te kunnen her kennen, daar zij haar uit haar huiskamer slechts van ter zijde heeft gezien. De kantonrechter te Haarlem heeft in de vorige week eene voor peueraars gewichtige uitspraak gedaan. Een Haarlemsche schipper, die met een zoogenaamde speur* of »poer« gevischt had, was deswege bekeurd en de ambtenaar van het O. M. had eene boete van f 5 subs. 2 dagen hechtenis geëischt, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen peur en in de kosten van het geding. De kantonrechter heeft echter over wogen, dat een hengel zijn karakter niet verliest, als aan het eind van het touw, in plaats van een haak met wurm of pier, een tros pieren zonder haak hangt. Op dien grond werd de peur niet beschouwd als een verboden vischtuig en de liefhebber-peueraar dus vrijgesproken. Croll en Domela Nieuwenhuis. De heer C. Croll heeft eene brochure geschreven, waarin hij zijne uittreding uit de Sociaal-democratische partijtoelicht. »De heer Domela Nieuwenhuis schrijft hij o.a. is theoretisch, streng communist, erkent het individu slechts als deel der ge meenschap, als seen rad in het groote maat schappelijke raderwerk;* ik daarentegen meen, dat het individu geen genoegen kan nemen met de rol van rad, om de dood eenvoudige reden, dat het individu meer is dan een rad, nameljjb een volledige machine met een volledig stel organen, behoeften, wenschen, van welker vrije werking en be vrediging het geluk van het individu alhangt en die derhalve geen stoornis mogen onder vinden door een verband, aangelegd tegen den wil van 't individu; ik huldig dus de rechten van 't individu tegenover de fictie gemeenschap. De heer Croll zet daarna breedvoerig uit een, op welke gronden hg het recht, van welk menschelijk gezag ook, om van anderen gehoorzaamheid te vorderen, ontkent, met de practische opmerking echter er bij, dat hij zelf niet gaarne nu reeds op de volledige toepassing der consequentie van zijn beginsel zou aandringen, omdat de tijd daarvoor »nog lang niet gekomen* is. Kon de heer Croll het met de opvattingen, welke de heer Nieuwenhuis huldigt, niet vinden, ook beider persoonlijkheden kwamen met elkander in botsing. Het beschuldigings- register van eerstgenoemde tegen den laatste is zeer lang en vult ongeveer de helft der brochure. De heer Croll verwjjt zijn voor- maligen chef hoofdzakelijk, dat hij zich te veel op den voorgrond stelt en zich laat »opkammen.« Op blz. 30 leest men: >Hg (de heer Domela) maakt bespottelgk, dat de kranten van den Koning vertellen dat hij vogeltjes heeft gekocht of de eerste grasboter heeft gekregen en dat de portretten van vorste lijke personen overal worden uitgestald, maar nog onlangs laat hij in zijn eigen blad plaatsen, dat Domela Nieuwenhuis het eerste kievitsei heeft ontvangen en dat zijn eigen portretten te koop zijn, die hg duldt, dat overal, in lokalen waar hg zelf geregeld ver keert, worden opgehangen, een vertooning, waar zelfs buitenlandei's hunne verwondering over te kennen geven. De heer D. N. maakte zoo menigmaal bespottelgk den ophef, die wordt gemaakt over giften door vorsten ge schonken, maar hijzelf vertelt in een open bare vergadering van arme werkstakende veenwerkers, dat bij, Domela Nieuwenhuis, f 100, zegge honderd gulden, geeft voor hun zaak. Dat heet paslaat de linkerband niet weten wat de rechter doet.« In dezen trant gaat het verschillende blad- zjjden achter elkaar voort. Ook de Centrale Raad en het partij-referendum worden be sproken en zoo wordt hier een merkwaardig licht geworpen op de leiding in de sociaal democratische partij. Het relaas van den heer Croll bewijst opnieuw, dat wellicht geen partij meer tot tweedracht en dwang leidt, dan die der sociaal democraten. Wij zien het in Duitschlaud, in Franm-ijk, in Engeland. Overal zitten de socialistische leiders elkander in 't haar en de strijd kenmerkt zich door een hartstocht, welke scherp afsteekt bij de fraaie lenzen en spreuken, welke die partij als haar mono polie beschouwt. Het socialisme leeft door het opwekken der menschelijke hartstochten; het kan niet anders of het zal ook door die hartstochten ten onder gaan. De geschiedenis van den dag leert het iederen dag met meer nadruk en grootere welsprekendheid! Bekend is, dat in Drente zich het zeld zame geval heeft voorgedaan, dat eene Ne derlandsche gemeente geheel aan lager wal verzeilde. Men weet d».t voor eenigen tijd in Vries een deel der gemeente-eigendom men moest worden verkocht, om een ver schuldigd bedrag aan een aannemer te kun nen voldoen. Gevolg daarvan is geweest, dat vijf ge meenteraadsleden, die zich met het beleid van den burgemeester, den heer Ebbinge Wubben, niet konden vereenigen, voor hun lidmaatschap bedankten. Tot tweemaal her kozen, bleven zij bij hunne weigering vol harden, en dezer dagen voor de derde maal herkozen, heeft nog slechts een hunner het mandaat weer aanvaard. De gemeenteraad bestaat nu met den burgemeester weer uit 3 leden. En hoe het er nu toegaat, daar geeft het »Nbl. van het Noorden* eene be schrijving van, die de aandacht verdient. Een zoo verregaande verwarring in een overheidscollegie overtreft alles, wat tot dusver van dien aard gemeld werd. Ziehier dit raadsverslag De heer J. Lammers: Mijnheer de voor zitter, als alle punten zijn afgelxandeld, wensch ik het woord over onzen geldelijken war winkel en wel wensch ik u te vragen hoe al die zoekgeraakte duizenden guldens terecht zullen komen? Het tekort van T. Kiers (den ontslagen genu-ontvanger) is door hem zelf en zijne borgen aangezuiverd, doch het an dere is er nog niet, en optredend voor de belangen der gemeente, eisch ik en verlang ik dat door u de zaak in 't reine wordt ge bracht, en dat hebt gjj ook beloofd. De voorzitter, burgemeester Ebbinge Wub ben: Wat weet ik daarvan? Ik weet van niets. De heer J. S. Roelfsema (wethouder): Dan zal ik het geheugen van den burge meester eens te hulp komen. Hebt gij, burge meester, niet beloofd, al wat aan het tekort van T. Kiers ontbrak bij te passen? Ik roep daarvoor de andere raadsleden als ge tuigen. Verder wil ik u nog herinneren, dat gij hier in den raad hebt verteld, dat gij de f 4000 extra-subsidie voor de school te Donderen, bij den heer Srnidt, kassier te Assen, hadt uitgezet en dat de gemeente daardoor een voordeeltje van f 60 rente zou behalen. Toen een paar raadsleden, de zaak niet vertrouwend, dxarnaar onderzoek deden, bleek, dat de heer Smidt niets daarvan wist en volstrekt geen geld van de gemeente Vries ter belegging had gekregen, dus be logen had gij ons mijnheer de voorzitter, schandelijk belogenen ten laatste, om u de maat vol te meten, heb ik hier het be- wjjs iu den zak, dat gij voor den heer Gorter, rechter-commissaris te Assen een stuk hebt geteekend, waarin gij verklaart, aan de ge meente Vries eene som van f 2959 schuldig te zijn. Dit bewijs heb ik geteekend en wel van T. Kiers gekregen. De voorzitterWat kan mij Kiers schelen. De heer J. S. Roelfsema: Of u Kiers niets kan schelen, de verklaring van Kiers kan mij wel schelenhij is geen onmondig kind en weet wel wat hij ziet en hoort. De heer Meulenkamp (wethouder) Ik stel voor, T. Kiers te laten komen, om zjjne schriftelijke verklaring toe te lichten en te bevestigen. Voor uwe eer (geschuifel en ge mompel in de vergadering) zou het goed zijn, als die zaak uit den weg was, m. d. voorzitter. De voorzitter: De eer, wat is mij aan de eer gelegen De heer J. S. RoelfsemaDat wil ik ge- looven, maar ik verklaar hier in de vei'ga- dering iemand, wien niets aan de eer ge legen is, voor een schurk, in staat tot alle schurkenstreken. Daarop ontstond een tumult en begonnen alle leden der vergadering zoo luid hunne opinie te verkondigen, dat de burgemeester met een lijkkleurig gelaat de vergadering ontvluchtte en zijn troost zocht bij den veldwachter, vergetende de verga dering te sluiten. De heer A. Oosting, het eenige lid, dat den burgemeester tot dusver volgde, verklaarde nooit te hebben geweten, dat de boel zoo raar in elkander zat; dat had de burgemeester hem nooit verteld. Bui-gex-lljke {Stand. Heusden, van 24 tot 31 Juli. Ondertrouwd: Pieter Hoogendoorn, 24 j., en Johanna de Volder, 19 j.; Cornelis Pieter van de Meeredonk, 24 j., en Jenneke Brouwer, 20 j Adrianus Luijt, 25 j., en Wilhelmina Francisca Luijt, 21 j. Getrouwd: Lambert Jan Bax, 22 j., met Maaike Verheij, 27 j. Overleden: Maria Antonia de Bont, ongehuwd, 65 j. IN eoi111 n <1 hc 11 I ndië. Aan de »Atjeh-kroniek« van de »Sumatra- Courant* d.d. 19 Juni, is het volgende ontleend In den nacht van 3 op 4 dezer kwam het oorlogsschip »Merapi« hier het bericht bren gen, dat eene prauw met p. m. 30 vijandige Atjehers van den vasten wal op Poeloe Way was aangekomen om het ons trouwe hoofd Toekoe Daoed van Balohan andermaal te molesteren, en dat eene andere prauw den volgenden nacht van uit Gighen mede naar dat eiland zou oversteken. Aan boord van deze prauw zoude zich onderanderen be vinden de beruchte Toekoe Oemar. De Con dor* bracht dit bericht aan het oorlogschip >Sambas«, hetwelk vóór Gigben kruiste, over. Dit oorlogsvaartuig zette vóór htt vallen van den avond koers naar Segli, t»-n einde de maraudeurs te verschalken, doch wendde na het invallen van de duisternis den steven naar Poeloe Way. Ter hoogte van de Balohaubaai aangekomen, werden Plaatselijk Nieuws.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2