Sedert een paar maanden reeds wordt te Antwerpen door eene Engelsche maatschappij regelmatig levend rundvee uit N.-Amerika met goed gevolg ingevoerd, nl. voor de gebruikers, maar niet voor de groote grond eigenaren en vetweiders, die steeds meer en meer in lagere prijzen de gevolgen van den invoer begonnen te gevoelen. Invoerrechten op buitenlandsch vee, zoo wordt aan de »Frankf. Zeit.c geschreven, worden er reeds tot een niet onaanzienlijk bedrag geheven; zoodat om het gevaar voor verdere daling der prijzen te bezweren, er wel niets anders overblijft dan den invoer van N.-Ameri- kaansch vee langs een omweg te verbieden. Werkelijk schijnt de regeering voor dien drang te willen zwichtenen als voor wendsel zal worden gebezigd, dat onder het ingevoerde vee gevallen van tongblaar voor gekomen zijn, terwijl van vertrouwbare en bevoegde zijde verzekerd wordt, dat het ree bij aankomst nauwkeurig onderzocht en gezond bevonden is, maar de ziekte eerst 14 dagen na de aankomst zich geopenbaard heeft bij beesten, die op de Brusselsche markt met ziek binnenlandsch vee in den zelfden stal geplaatst geweest en van daar naar Antwerpen teruggezonden zijn. Met verklaarbare belangstelling ziet men te Antwerpen tegemoet, of de regeering in deze zaak eene beslissing nemen zal in het belang van de vleeschverbruikers of van de grondbezitters. Uit Londen wordt aan het Berl. Tblt. gemeld, dat de Engelsche Ministerraad op voorstel van Salisbury, ondanks het verzet NIEUWKUIK, 12 Aug. In de heden alhier gehouden openb. raadsvergadering, is met algeoieene stemmen tot secretaris dezer gemeente benoemd de heer P. v. d. Broek. Hop. Het weder is slecht voor de plantmen verwacht een zeer gering gewas. Voor het nieuwe gewas werd geboden f 20 a 22 per 50 kilo, doch niets werd verkocht. De telers wachten op hoogere prijzen. Naar gewas van vorige jaren was weinig vraag. BRAKEL. Met de aflevering van Gel- dersche kralen is het thans zoo goed als gedaan. De laatste partijtjes worden tegen een flinken prjjs van de hand gedaan. In Zuilichem werd zelfs f 2,50 per H.L. be steed. Thans komen de »blauwe« aan de beurt. De qualiteit dezer aardappelen is uit stekend, maar de quantiteit laat nog al te wenschen overwat zeer te betreuren is voor de pachters. Overal vertoont zich de zoo zeer gevreesde aardappelziekte; het loof is geheel afgestorven, maar de knol blijft van den Minister van Landbouw, in principe over 't algemeen vrij goed. Indien het vochtige weder der laatste dagen niet te lang aanhoudt, zal de schade, door de ziekte eilanden last gegeven om twee oorlogsschepen naar Yap te zenden ter tuchtiging der in boorlingen. De Spanjaarden, zegt de »Kölnische Zei- tung* naar aanleiding van dit voorval, be leven aan de hun door de scheidsrechterlijke uitspraak van Leo XIII toegekende bezitting niet veel pleizier. Vóórdat het geschil met Duitschland ontstond, waren de C'arolinen door de Spanjaarden zoo goed als geheel verlatendaarna w. rden zij plotseling als een waar paradijs geprezen en de inboor lingen voorgesteld als toonbeelden van goed heid en zachtheid. Dit heeft dezen echter niet weerhouden herhaaldelijk hunne Spaan- sche lofredenaars te overvallen. I3lftatselijl£ Nieuws. heeft besloten tot de opheffing van het ver bod voor den invoer van vee uit Duitschiand. De Duitsche Keizer moet Salisbury hiertoe hebben bewogen. De Hamburger Nachrichten bevat een schrijven van dr. Schliemann over den toestand der opgravingen van Troje. De muren van de stad zijn behalve aan de noordzijde thans volkomen bloodgelegd. Schliemann verheugt zich onlangs een odéon (zaaltje waar muziek of tooneelspel bjj de oude Grieken gerepeteerd werd) te hebben opgegraven, en bij die gelegenhied eenige goed geconserveerde beelden te hebben ge vonden, die hij meent dat Tiberius, Caligua en de Keizerinnen Agrippina en Poppea voorstellen. Te Thurlby, Licolnshire, heeft een ar beidersvrouw, na een twist met haar man, haar kinderen, een jongen van 7 jaar en een meisje van 8 maanden, den hals afge sneden en daarna zich zelf aan een dun koord opgehangen. Op Creta begint het weder onrustig te worden. Te Sphakia hebben Turksche sol daten drie Christenen gedood, hetgeen zulk eene opgewondenheid veroorzaakt heeft, dat de Turksche autoriteiten versterking van troepen hebben gevraagd. Daarentegen heb ben de Christenen te Sphakia eene deputatie gezonden om bij den gouverneur en de vreemde consuls te klagen over de gewelde- narjjen der Turksche soldaten en hunne terugroeping te vragen. De berichten betreffende de cholera te Mekka en Djeddah luiden nog zeer ongunstig. Vrjjdag jl. overleden te Djeddah 150 pelgrims aan deze ziekte. De nieuwe gouverneur van Kreta Djevad Pacha, heeft bevel gegeven de Turksche sol daten, die drie herders doodden, gevangen te zetten. Hierdoor moet de opgewondenheid onder de Christenen wat bedaard zijn. Volgens berichten uit Armenië beginnen kleine benden goed bereden en gewapende jongelieden, welke uit Russisch-Armenië over de grenzen getrokken zijn, zich te organi- seeren. De Turksche regeering verzekert echter dat zij op hare hoede is en dat zij de sterkten op de heerbaan tusschen Erzeroem en Kars met 18 stukken geschut uit Tre- bisonde heeft bewapend, terwijl zij die bij Gupzunkala en Tislik in staat van verdedi ging laat brengen en alle garnizoenen in Armenië versterkt. Te Yap, behoorende tot de Caroline- eilanden, hebben de inboorlingen eene af- deeling Spaansche soldaten, die ongewapend in een bosch hout hakten, overvallen en 27 hunner met een luitenant gedood. De overigen ontkwamen. De gouverneur der Carolinen heeft daarop eene stoomboot naar Yap gezonden om de inboorlingen te tuch tigen; maar dit vaartuig raakte aan den grond. Twee booten werden vervolgens af gezonden, doch deze vonden bij de inboor lingen zulk een geduchten tegenstand, da' zij het raadzaam achtten terug te keeren De Spaansche regeering heeft nu per tele graaf aan den gouverneur der Philippijnsche aangericht, betrekkelijk gering zijn. ALMKERK, 18 Aug. Door de afd. «Almkerk» der N.-Brab. Maatsch. van Landbouw zal, op Donderdag 4 Sept. a. s., voorm. 10 uur, aldaar worden gehouden, een wedstrijd van zoogveulens, geschikt voor het aanfokken van dekhengsten, met uitloving van 4 premiën ad f 20. Zoogmerrieveulens, 1 ys en 2% jarige merriëu ter opluistering worden mede aan genomen, waarvoor eerste en tweede prijzen, bestaande in diploma's, kunnen worden uit gereikt. De in de afdeeling wonende eigenaren van hengstveulens, welke de daarvoor ge stelde premie worden waardig geacht, zullen die genieten, op voorwaarde, dat die veulens ;ot 1 Mei 1891 in de afd. verblijven en op dat tijdstip als hengstveulen worden vertoond. Tegeljjkertjjd zal de wedstrjjd plaats lebben tusschen de 5 hengstveulens, welke op 10 April 1890 geschikt zijn geoordeeld om mede te dingen naar de drie uitgeloofde irijzen van f 50, f 40 en f 80. Tot keurmeesters zijn benoemd: de heeren Adr. Millenaar, te Drongelen, Wouter Jagoort, te Capelle en Mart. de Roon, te Jaamsdonk. VUREN, 12 Aug. Zaterdagnamiddag om streeks 5 uur, viel van een tjalkschip, dat alhier wegens tegenwind in de rivier de Waal geankerd lag, een kind overboord, erwijl een paar andere kinderen van bet gezin met de scheepsboot naar den wal ge varen waren om inkoopen te doen. De schipper en zijn vrouw bemerkten het on geval toen het kind reeds ongeveer 30 meter van het schip verwijderd wasde schipper zelf niet kunnende zwemmen, had echter zooveel tegenwoordigheid van geest, dut hij oogenblikkeljjk een plank te water wierp, zich zelf er op liet vallen en zoo met handen en voeten zich zooveel mogelijk in de rich- ing van het wegdrijvende kind voortstuwde; Dij had het geluk nog in tijds het kind te lereiken en het bij zich op de plank te nemen. Dadelijk riep hij aan de ontstelde moeder »ik heb het kind.* Na nog 500 meter de rivier afgedreven te zijn, bereikte jij een krib gelijktijdig met twee booten welker bemanning te hulp gesneld waren, zoodra men het ongeval bemerkte en brachten jeiden, vader en kind, weder behouden aan joord terug. DALEM, 13 Aug. De aardappelhandel is te Vuren en Dalem zeer levendig. De Geldersche kralen zijn hier meest verkocht, maaf de Turken worden buitengewoon druk verhandeld. Dagelijks worden honderden mudden te Vuren ingescheept. De prijs, die eiken dag variëert, is thans f 1.975 a f 2 per H.L. GORINCHEM. Scheen het Leger des Heils aanvankelijk alhier een vruchtbaren jodem gevonden te hebben, en behoefde het althans over geen tegenstand te klagen, sedert den loop der vorige week is dit ge heel anders geworden. Naar men zegt heeft daartoe het ontrollen eener vlag, met het opschrift: bloed en vuur*, in de bijeen komst van verleden week Donderdag aan leiding gegeven. Hoe het zij, sedert dien tijd zijn de gemoederen op onrustbarende wijze in gisting gekomen. Het gebouw, waarin het Heilsleger zijne bijeenkomsten houdt, werd bestormd, bij eenige bekende leden in de stad werden ruiten ingeworpen, schimpliederen weerklonken langs de straten, kortom het geheel kreeg het karakter van openbaren opstand. Dientengevolge heeft het hoofd der ge meente zich genoodzaakt gezien meer door tastende maatregelen te nemen, en is de politie door een aantal manschappen van het garnizoen versterkt. Voorloopig wordt daardoor de burgerij eenigszins in bedwang gehouden-. Of men alzoo den geest van ontevredenheid zal weg nemen, we willen het van ganseher harte hopen, maar betwijfelen het tevens. 's BOSCH. Zaterdag vervoegde zich op het raadhuis alhier een trouwlustige weduwe, die op nieuw in het huwelijksbootje stond te treden om een dito weduwnaar gelukkig te maken. De gebruikelijke afkondiging in de kerk had reeds plaats gehad, toen ten raadhuize was ontdekt, dut de naam der bruid niet was Maria doch Carolina Maria. Volgens informatie der weduwe, die, als ze dun toch weer zou gaan trouwen, daarbij dan ook alles in orde* wilde hebben, zou het herstel dezer informaliteit ongeveer dertig gulden kosten en dat had zij er nu niet voor over. Met haren aanstaande had zij de zaak eens goed bespoken en ook die was van oordeel, dat het dan maar beter was het trouwen er aan te geven. Dit wilde zij den heeren maar eens even vertellen. Nu, de heeren vonden het goed. Men schrijft: uit het W es tl and: Binnenland. Er wordt nog steeds onderhandeld over een verlaging van het telegramtarief van hier naar Ned.-Indië en er bestaat kans, dat het eerlang met 40 pCt. verminderd zal worden. Met ingang van 15 dezer, des nachts twaalf uren, gaat de verboden tjjd om met de zalmzegenvisscherijen naar zalm te visschen weder in. Die tijd duurt tot 15 October, ge durende welken uitsluitend met zalmsteken en drijfnetten de zalmvisscherij mag wor den uitgeoefend. Te Mannheim a/d Bovenrjjn is, onder den naam Recht und Gerechtigkeit,* een schippersvereeniging tot stand gekomen, die aanvankelijk reeds 200 leden, meest Hol- landsche schippers, telt. De vereeniging stelt zich o.m. ten doel om hare leden in proce dures, aanvaringen, averij enz. voor te lichten en rechtskundigen bijstand te verschaffen. In de »Temps« is een britf uit den Haag opgenomen over het socialisme in ons land. Daarin wordt o. a. medegedeeld, dat ten huize van den heer Domela Nieuwenhuis het internationaal congres van Parijs en de demonstratie van 1 Mei 1890 zijn voorbe reid. In die bijeenkomst waren Paul Lafor- gue voor Frankrijk, Bebel en Liebknecht voor Duitschland, Anseele en Volders voor België, Bernstein voor Engeland, Iteichel en Scherzer voor Zwitserland tegenwoordig. Gewoonlijk bad er op 12 Aug. te Utrecht een reünie plaats van oud-studenten, die in 183031 als vrijwillige jagers zijn uit getrokken. Dit jaar heeft die reünie niet plaats gehad. Zij is uitgesteld tot een vol gend jaar, als wanneer er zestig jaren^zullen zijn voorbijgegaan, sedert deze compagnie deelnam aan den tiendaagschen veldtocht. Van de 253 die in 1830 tot de compag nie behoorden, zijn er nu nog 31 in leven. Van de studenten, toen bij de andere korp sen in dienst (welk getal 21 bedroeg) leven er nog twee. Men schrijft uit Heeren veen: De Zondag 17 Aug. a. s., bij Heeren veen op het land van burger* Pier H. de Vries te houden groote meeting, ten gunste van algemeen kies- en stemrecht, en met het oog op de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer, is het onderwerp der gesprekken, hier en elders. Uit tal van plaatsen van Friesland en ook van buiten de provincie komen dag op dag bij het Comité berichten van deelneming in. Uit de gemeente het Bildt worden honderden personen verwacht. Zjj zullen over Leeuwarden trekken, van waar een extra-trein, bestemd voor meer dan 1000 menschen, hen naar Heerenveen zal vervoeren. Uit Amsterdam komt mede een extra-trein van ten minste evenveel personen. De Ned. Tramw.-Mjj. zal extra trammen laten loopen en evenzoo zijn tal van stoombooten tot voornoemd einde afge huurd. Vanwege het Comité zijn commis sarissen van orde benoemd, om de mani festanten van treinen, trammen en booten naar het genoemde terrein te geleiden, en zijn allen uitgenoodigd zich Zondag van het gebruik van sterke-drank te onthouden. Op zijn beurt is het Comité door de overheid verzocht de orde mede te helpen handhaven, te zorgen, dat er langs den weg niet wordt gezongen en de vaandels niet eerder worden ontbloot dan op het terrein der meeting. Als spi'ekers zullen optreden: dr. Vitus Bruinsma, van Leeuwarden, A. Rauwerda, van Stiens, Tj. Stienstra, van Drachten, G. L. v. d. Zwaag, van Gorredijk, A. van Emmenes, van 's Gravenhage, J. A. Fortuin, van Amsterdam, W. P. G. r. Helsdingen, van Rotterdam, R. v. Zinderen Bakker, van Kortezwaag. Bovendien zullen speciaal voor de leden der jongelingsvereenigingen twee spreker optreden, en waarschijnlijk voor [de vrouwen mej. Drucker, van Amsterdam. Op die plaatsen in deze streek, waar vlas wordt verbouwd, komt het schoone zomer weder uitmuntend ten stade tot het z.g. repelen. Deze bezigheid geeft thans veel be drijvigheid, te meer wijl het vooruitzicht voor den vlasoogst zeer goed is te noemen, althans wat de qualiteit betreft. Het gewas staat thans prachtig te velde en levert een zeer schoon aanzien. Het is trouwens wel te hoopen, dat het product dit jaar zal mee- loopen, wijl de vlasbewerking gedurende de wintermaanden aan zoovele handen werk verschaft. Voor de late aardappelen is droog weder mede zeer voordeelig. Mocht het nog eenigen tijd aanhouden, dan kan ook de aardappel oogst minder ongunstig worden, dan men wel eerst had gevreesd. De druif zwelt thans nog wat door den zonneschijn, maar deze vrucht heeft dan ook nog heel wat zonnewarmte noodig, wil zij goed rijpen kunnen. Over het algemeen, voor alle te veld staande vruchten, is het schoone weder zeer gewen scht en voordeelig. Friesland wordt gedurende de laatste weken bezocht door vijf jonge Amerikaan- sche dames, aan boord van een Engelsch jacht. Het is haar hoofdzakelijk te doen, om Friesche typen zoo getrouw mogelijk op het doek te brengenvandaar dan ook, dat zij den geheelen dag aan het ontwer pen en schetsen van teekeningen wijden. In de vorige week vertoefde het gezelschap op het even schilderachtige, als druk be zochte Bergumermeer in de gemeente Tjie- tjerksteradeel. Zjj zullen nog Leeuwarden, Harlingen en Sneek bezichtigen, en daarna de provincie Groningen bezoeken. Te Rotterdam zijn valsche kwartjes in omloop. Aan de slordige bewerking zjjn ze gelukkig gemakkelijk te herkennen. De kinderen, die te Bergen-op-Zoom door een dollen hond werden gebeten, zijn naar Parijs gebracht om in de inrichting van prof. Pasteur te worden behandeld. Te Leiden is een geval van slaapziekte (nona) voorgekomen. Een 50-jarige vrouw, moeder van vier kinderen, is daaraan be zweken, na zeven dagen geslapen te hebben. In de »Kampioen« van 11 dezer stond vermeld het vonnis van de arrondissements rechtbank te Winschoten, van 16 April 1890, in zake G. J. Mulder, handelsreiziger te Veendam, eischer, tegen A. Jutting land bouwer te Oostwolderpolder, gemeen te Nieu w- wolda, gedaagde. De heer Mulder kwam op Zondag den 7 Juni 1889 per vélocipède met twee kennis sen rijdende op den grindweg van Scheemda naar Noorderbroek, toen hij Jutting ont moette, berjjdende een met een paard be spannen rijtuig. Ongeveer 100 meter voor die ontmoeting week hjj ter rechter zijde van den breeden grindweg tot buiten diens weg uit, om het rijtuig te laten passeeren. De boer echter stuurde op hem in met het doel hem te overrijden, althans hem te noodzaken van zijne vélocipède af te stijgen. Hij bleef echter op zjjne machine zitten en trachtte door den weg over te steken, aan den anderen kant voorbij het rijtuig te komen. Toen de boer ook toen weer op hem in trachtte te rijden, week hjj nogmaals rechts uit, welk voorbeeld wederom door den bestuurder werd gevolgd. Daarop had eene botsing plaats, tengevolge waarvan de heer Mulder zelfs eenigszins gewond ge raakte en zijn vélocipède totaal werd ver nield, onder den uitroep van het boertje: »Ziezoo, bliksem, er af moest ge!« Jutting werd veroordeeld tot volledige be taling van de door eischer geleden schade, later in de minne getraxeerd op f 200. Aan proces-kosten had de ongelukkige boer boven dien bijna f 300 te betalen. Uit Het Bildt (Friesland) wordt aan de »N. R. Ct.« gemeld: Uit goede bron vernemen wij, dat de landeigenaren in overleg met de zes boeren onder de St. Jacobi-Parochie, waar de werk staking is uitgebroken, besloten hebben, dat de werkstakende arbeiders zelfs niet één schoof in de schuren zullen brengen. De vruchten van 800 pondemaat of ongeveer 300 hectare moeten dan maar ongeoogst blijven. Reeds is eene commissie benoemd, om de waarde der vruchten te schatten. De schade, op deze wijze te lijden, zal dan aan de boeren vergoed worden. Over de werkstaking in Het Bildt schrijft de >Friesche Courant:* Het is natuurlijk, dat de gespannen toe stand aan verschillende omstandigheden te wijten is. Men berekent dat de werkgever per morgen land f 100 arbeidsloon moet betalen daaronder begrepen kosten we- gens paarden en gereedschappen hij ei loonstandaard van 10 ct. psr uur. De stad Franeker echter heeft 160 morgen land, dat in losse stukken verhuurd wordh Ar beiders huren hier kleine brokjes van, die in de tusschenuren bewerkt worden. De hooge huursom kaD niet opgebracht worden en de arbeider zelf kan er nauwelijks van leven. Dit land zou, bij 3 boereplaatsen ver deeld, meer productief worden. Er zijn God dank meer goede dan slechte boeren! ver telde mij een man, van wien men mij had verteld, dat hij socialist was. Het is echter onaangenaam te zien, dat de eene boer op evenveel land meer vaste arbeiders heeft dan de andere, die zich met los volk bt- helpt. Van den anderen kant zijn de arbei ders die te hoog loon vragen, b.v. jongel ii die f I per dag vragen, terwijl ze met vrou- wenloon tevreden konden zijn. Ook is door beknibbelen* in de kaart der socialisten gespeeld. Zoo hoorde ik vertellen, dat, nadat voor de leden vun >Broedertrouw« 12 cent loon was verkregen, een boer aan zijne ar beiders-leden 12 cent, aan de niet-leden 10 cent betaalde. Natuurlijk werden onmiddel lijk al zjjne arbeiders leden van Broeder trouw!* De bestuursleden van »Broeder- trouw* zjjn en te recht trotsch op de nauwe aaneensluiting hunner >gelederen.« Toch vernam ik Dinsdag dat zich 2 arbei ders hadden aangemeld om geschrapt te worden als lid, daar ze wilden werken. De organisatie is overigens weer uitne mend. Wanordelijkheden doen zich niet voor. De aanvoerders doen hun best om arbei- ders-niet-leden ook van de boeren, die ge dwongen moeten worden, af te trekken. Daarvan woonde ik een merkwaardig staaltje bjj. Twee jongens kwamen bij hunnen boer en getuigden met tranen in de oogen, dat ze nu ook niet langer konden werken, daar ze verschoppelingen* op den dijk werden. De boer gaf hun den raad, hunne ouders te raadplegen en er tevens bjj te zeggen, dat hij, de boer, zich niet verbond om hen later weer in dienst te nemen. Later op den dag vernam ik van den voorzitter van Broedertrouw,hoe men een van die jongens gedwongen had. De vader was met andere losse werklieden, allen socia listen, aan een dorschkleed en werd met verwjjdering bedreigd, als hjj niet zorgde, dat zjjn zoon het work staakte. Zoo komt men daar tot allerlei intrige's. De boer wien men zoo tot toegeven wil dwingen, is volgens de Broeder trouwers* een slechte hoer, volgens andere berichten het tegendeel. De man heeft 25 jaren op dezelfde plaats met dezelfde arbeiders in vrede gewerkt, heeft, toen de leden van Broedertrouw* 12 ct. kregen, onmiddelljjk al zijn werkvolk evenredig verhooging ge geven en verbouwt, evenals alle boeren nog alleen om voor werk te zorgen. In het vlas zit in de laatste jaren eene ziekte, die het voor den boer waardeloos maakt, men bljjft het echter bouwen, omdat het het meeste werk oplevert. Men ziet het: hier is verbittering in het spel. Deze werkstaking moet gewonnen, zeg gen de socialisten, dat geeft moed voor later. Alles wordt dus in het werk gesteld. Win keliers, die niet mee helpen, worden met boycotten bedreigd, alle ingangen tot den Oost- en Westhoek zjjn bezet door afge vaardigden, om, mocht er vreemd volk komen, te trachten hen tot aftrekken te bewegen. Ze zjjn dan ook vol moed en zeker van de overwinning. Zondag vertrekken 500 socia listen naar Heerenveen, waar men hoopt geld voor de werkstakers in te zamelen. De boeren daarentegen, waaronder drie »njjboeren,« die de plaatsen op den ouden prijs huurden, niet denkende, dat de werk staking zoo'n vaart zou nemen, zjjn er zeker van, dat ze vreemd werkvolk zullen vinden, daar ze elders 10 ct. ontvangen en hier 12 ct. Overigens vertrouwen zjj op hun contract met de landeigenaars, die het verlies ver goeden. Wat zal het einde zjjn? Het verloop is kort, want binnen 4 weken moet alles binnen zjjn. Voorloopig echter zullen de werkstakers nog wel aan de bermen van den weg bljjven liggen droomen van eene blauwe toekomst, waarin zjj zelve op boerenplaatsen zitten, hunne hoofden zullen wel met de boeren blijven reizen om vreemde arbeiders, die deze trachten te werven, vooraf te be werken,* de militaire macht zal wel bljjven waken voor eventueele ongeregeldheder, want beide partjjen zijn nog vast besloten vol te houden. Aan den Maasdijk, onder Naaldwijk is een jongen van 31/,, jaar in een sloot ge raakt en verdronken. - Te Garjjp is het ljjkje van een pasgeboren kindje in een sloot gevonden. - Onder Duiven is een 15- jarige jongen bjj het baden in een kolk om gekomen. - B. v. R. en H. V., wonende te Ootmarsum, zjjn gevankelijk naar Almeloo overgebracht, als verdacht van een aanzien- Ijjke som te hebben ontvreemd. - Een schoen maker te Moergestel heeft zich bjj het af schieten van een oud geweer de hand ver brijzeld. Zondagmiddag sloeg te Bleiswjjk de blik sem in een schuur van den bouwman Lt- grouw. Zij brandde af. - Te Zaamslag werd getroffen de landbouwschuur van Adriaan Koster, welke met al het zich daarin be vindende graan, enz., door de vlammen werd vernield. Het huis bleef behouden. - Te Ter- neuzen werd het woonhuis van den heer J. Tollenaar door den bliksem getroffen, zon der brand te veroorzaken. Tusschen Sluiskil

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2